Rechtszaken Sport Land- en tuinbouw Ingezonden Stukken Radioprogramma STILLE No9 RECHTBANK MIDDELBURG. HOOGER BEROEP AANGETEEKEND. M. F., 24 jaar, vischkoopman te Ter- neuzen, is in hooger beroep gekomen van liet vonnis van den Politierechter te Mid delburg van 27 Mei 1941, waarbij hij wegens „aan zijn schuld te wijten zijn, dat een krachtens de Distributiewet 1939 vastgesteld voorschrift niet wordt nage komen" is veroordeeld tot 500,of 3 maanden hechtenis. A. F., 24 jaar, vischhandelaar te Oost burg, is in hooger beroep gekomen van het vonnis van den Politierechter te Middel burg van 27 Mei 1941, waarbij hij wegens „aan zijn schuld te wijten zijn, dat een krachtens de Distributiewet 1939 vastge steld voorschrift niet wordt nagekomen" is veroordeeld tot 50 of 25 dagen hech tenis. KANTONGERECHT MIDDELBURG. De Kantonrechter te Middelburg heeft Veroordeeld wegens-: VerkeersovertredingenJ. J. D. te Oost en West Souburg1.b.s. 1 d. h.H. S. te Vlissingen 2.b.s. 2 d.h.; C. J. M. te Middelburg 2.b. s. 2 d. h.; C. Ch. v. d. V. te Vlissingen 3.b. s. 1 w. t.; P. J. v. S. te Serooskerke 3.b. s. 2 d. h.; A. H. te Goes 2.— b. s. 1 d. h.; P. D. te Vlissingen 2.b. s. 2 d. h.; I. J. S. te Middelburg 1.b. s. 1 d. h.; A. N. d. V. te Goes 5.b. s. 3 d. h.; M. W. te Vlissingen 1.b. s. ld. h.; M. v. d. G. te Arnemuiden 5.b. s. 3 d. h.; P. C. W. te Sint Laurens 4.b. s. 2 d. h. Overtreding verordening verduisteren L. J. V. te 's Heerenhoek 2.b. s. 2 d. h.; G. v. L. te Vlissingen 2.b. s. 2 d. h.J J. P. L. te Vlissingen 2.b. s. 2 d. h.; D. S. te Colijnsplaat 3.en 2.— b. s. 2X2 d. h.; A. V. te Colijnsplaat 3. en f_2.b. s. 2X2 d. h.; J. M. te Arne muiden 6.b. s. 3 d. h.; E. R. M. te Vlissingen 3.en 2.b. s. 2X2 d.h.. Overtreding IdentificatieplichtR. D. te Middelburg 0.50 b. s. 1 d. h.; J. R. te Middelburg 2 b. s. 1 w. t.; K. W. te Vlissingen 2.b. s. 2 d. h. Overtreding Reglement op de Wegen en Voetpaden: J. B. te St. Laurens S_ 3.b. s. 3 d. h. Overtreding Slachtverbod 1940 Rundvee: F. M. te 's Gravenpolder 2.x 20.b. s. 2 X 10 d. h. W. H. v. 't V. te Goes 15 b. s. 10 d. h. Overtreding VleeschkeuringswetP. V. te Kloetinge 10.b. s. 5 d. h. Overtreding Aardappelbesluit 1940 P. G. te Goes 3.b. s. 2 d. h. Overtreding Crisis Rundveebesluit 1934 C. P. v. d. P. te Yerseke 20.b. s. 10 d.h. Overtreding Veeregistratiebesluit: J. d. D. te Ellewoutsdijk 3.b. s. 2 d. h. Overtreding Inleveringsbesluit Hooi en Stroo: W. v. 't W. te Borssele 7.50 b. s. 5 d. h. Overtreding Crisis Rundveebesluit 1940: C. op 't H. te Baarland 20.b. s. 10.d. h. Overtreding A. P. V. Middelburg: A. G. te Middelburg 0.50 b. s. 1 w. t. Overtreding A. P. V. Sint Laurens: L. A. K. te Sint Laurens 1.b. s. 1 d. h. POLITIERECHTER TE MIDDELBURG. Zitting van Vrydag 6 Juni. Styfsel en aardappelmeel. Het is nog niet zoo heel lang geleden, dat er tijdens een zitting van den Middel- burgschen politierechter over de vraag „Is Ozalon stijfsel of aardappelmeel?" lang ge débiteerd werd. Het schijnt, dat de fa brikant van dit tweeslachtige product de machines in zgn fabriek op volle kracht laat draaien, tenminste als hij aan al zijn afnemers in den lande zulke groote hoeveel heden toezendt als aan een bakker, een landarbeider en een grossier in Zeeuwsch Vlaanderen, dan moeten er dagelijks heel Wat pakjes Ozalon de fabriek verlaten. De bakker had 250 k.g. Ozalon in zijn woning opgeslagen. Hij had het artikel vroeger nooit verkocht, maar nu was er veel vraag naar. Hij verkocht de pakjes regelmatig aan zijn klanten en ook aan Winkeliers, want hij was grossier ook. „Er wordt tegenwoordig anders ontzet tend gegrossierd in Zeeuwsch Vlaanderen", merkte de politierechter op. Bij den landarbeider hadden de mare- chaussee's op een verborgen zoldertje boven een slaapkamer 800 k.g. stijfsel en ook groote hoeveelheden cacaopoeder, melk poeder en vlapoeder aangetroffen. De landarbeider verklaarde deze goederen als geldbelegging gekocht te hebben. De grossier, die niet minder dan 2500 k.g. van het goedje in zijn huis had gehad, was een zeer bespraakt man. Op een kalme manier begon hij te vertellen, 'dat hg er zich, voor hij het Ozalon' definitief be stelde, van overtuigd had, dat het inder daad stijfsel was. In zijn dagvaarding werd het n.l. aardappelmeel genoemd. Voorts had hij geïnformeerd of het toegestaan was zoo'n groote hoeveelheid ineens naar Zeeuwsch Vlaanderen te laten komen. Men wist bij de marechaussee echter van niets en ook kon men den grossier niet mede- deelen, bij welke instantie hij .dan met deze vraag zich moest vervoegen. Hoe verder de man met zijn verhaal kwam, hoe meer hij zich opwond en hoe harder hij ging spreken. Hij voelde zich zeer onschul dig en was er nog steeds vreeselijk over verontwaardigd, dat men hem nergens had kunnen inlichten. Gedrukte stemming op de Amsterdamsche beurs. Maandag bestond op de Amsterdamsche beurs opnieuw een lustelooze stemming. Vooral cultuurfondsen lagen gedrukt in de markt. En ter beurze bestond de opvat ting, dat dit moest worden toegeschreven aan de berichten omtrent het moeilijke verloop van de onderhandelingen tusschen Nederlandsch-Indië en Japan. Op de rub- berafdeeling waren Amsterdam rubber in doorsnee een goede tiental punten lager. Er was eenig aanbod, doch bijna geen vraag. De suikeraandeelen werden lager afgedaan. Voor tabakken was het weder om moeilyk om tot affaire te geraken. Er was eenig materiaal aan de markt, maar het was niet gemakkelijk dit te plaatsen. Waar het tenslotte gelukte, transacties af te sluiten, geschiedde dit tot lagere prij zen. Voor industrieelen was de belangstel ling bijzonder klein. AKU's waren prijs houdend, maar nauwelijks veranderd. De omzetten waren klein. Unilevers zakten opnieuw een paar punten in. Een betrek kelijk klein aantal stukken was voldoende om deze daling te bewerkstellingen. De Philipsaandeelen waren mede iets lager. De scheepvaartrubriek was stil. Ook de beleggingsmarkt had een kalm voorkomen. Voor de Nederlandsche staats papieren bestond overigens een goed prijs houdende stemming. Bataafsche Petr. Mij. Obl. 3% 82% A Amsterdamsche Bank 115 A Ned. Gist- en Spititusfabr. 365 A K.M. De Schelde Nat. Bez. 91% Nederland le lng 1940 4 100% Nederland 2e lng 1940 4 96% Nederland met bel. fac. 1940 4 9911/16 Ned. a 1000 1938 (3%) 3 88 3/16—88% Indië 1000 1937 3 9011/16 A Koloniale Bank 179% C Ned. Handel Mg. 130 A Van Berkels Pat. 62% A Lever Bros en Unilever 110%109 A Philips Gloei. Gem. Bez. 194%192% A Kon. Petroleum Mij. 227%224 A Ned. Scheepvaart Unie 159157% A Handelsver. Amsterdam 38S381 A Ned. Ind. Suiker U. 225 C Deli Mij. a 1000 259 A Senembah Mij. 200% C Amsterdam Rubber 234—236% A Deli Batavia Rubb. Mij.4 193% A Hessa Rubber Mij. 130 A Serbadjadi Sum Rubb. 115% Nederland 1941 4 100 97 15/16 DE N.O. POLDER WORDT IN CULTUUR GEBRACHT. Met het in cultuur brengen van den Noordoostpolder wordt deze maand een be gin gemaakt. Reeds zrjn in de drooggeval len gebieden voorbereidende werkzaamhe den getroffen en enkele proeftuinen zijn reeds aangelegd. De ervaringen met deze proeftuinen opgedaan, geven reden tot groote tevredenheid. Ook bij de grondborin gen is vroeger reeds gebleken, dat de in te polderen gronden van den Noordoostpolder van uitstekende kwaliteit zijn en tot de meest homogene grondsoorten van ons land behooren. Spoedig zullen dus vele handen werk kun nen vinden in een nieuw land met een op- pexwlakte van 48.000 ha. De eerste ontgin ningswerken vinden plaats dicht bij de Overijsselsche kust tusschen Kuinre en Blokzijl. Langzaam zal het werk dan vorde ren naar het centrum van den polder, waar men prachtige zware kleigronden zal aan treffen. Zeer binnenkort kan in Nederland's nijpende behoefte aan cultuurgrond dus weer voor een deel worden voorzien. De officier van justitie achtte al deze feiten ernstig. Hoe meer dergelijke over tredingen voorkwamen, hoe strenger de straffen zouden worden. Het is in het be lang van alle inwoners van Zeeuwsch Vlaanderen, dat er aan de smokkelpartijen een einde komt. Spr. eischte tamelijk zware geldboeten. Ook de politierechter waar schuwde nog eens ernstig en veroordeelde den bakker tot 50, den landarbeider tot 100 en den grossier tot 25 boete. De ongepermiteerde eisch. By een chauffeur was op zekeren avond iemand aan de deur gekomen met 80 k.g. bruine boonen, en had gevraagd wat deze boontjes den chauffeur waard waren. Deze bood er 0.30 per k.g. voor. De koop was weldra gesloten en de zak boonen verhuis de naar den zolder. „Je hebt ze toch niet 'gestolen?" vroeg de chauffeur nog. „Nee, maar je zegt maar aan niemand van wien je ze hebt", luidde het antwoord. De verkooper verdween, maar de mare- chaussee's kwamen en wel bij den chauf feur, waar ze de boonen, die wel van dief stal afkomstig waren, vonden. De kooper van de boonen stond nu voor den politie rechter en beweerde bij hoog en laag, dat hij niet begrepen had, dat de boonen ge stolen waren. Hij had ze gekocht om familie te helpen. De offficier eischte tegen den verd., die ongunstig bekend staat en veel smokkelt twee weken gevangenisstraf. „Dat-is ongepermiteerd, want ik ben er ingeloopen", zeide de chauffeur en zyn ge zicht stond weinig vriendelijk. De politie rechter veroordeelde hem tot een geldboete van 20, zoodat de booze gelaatstrekken van den verd. wat minder boos werden. Hij moest evenwel toch nog eens over zijn straf nadenken. EINDSTAND Se KLASSE M. Zondag is de laatste wedstrijd gespeeld voor de 3e klasse. De eindstand is nu: De Zeeuwen H 14 12 1 1 25 52—23 Vlissingen H 14 9 3 2 21 59—23 E.M.M. 14 8 2 4 18 49—37 Walcheren 14 8 1 5 17 54—34 Middelburg n 14 5 3 6 13 3640 Goesche Boys 14 1 5 8 7 15—38 Zeelandia II 14 0 6 8 6 2fr—65 Goes H 14 0 5 9 5 33—61 SCHOONDIJKE—TERNEUZEN H 8—1. Zondag speelde Schoondijke een vriend- sehappelijken wedstrijd tegen Terneuzen n. Werden de beide competitiewedstrijden beide door Terneuzen met groote cijfers gewonnen, nu wist Schoondijke volledig revanche te nemen. Bij de rust bedroeg de voorsprong reeds 51, welke stand na de rust op regelmatige wijze werd opgevoerd tot 81. Toch was Terneuzen niet zoo zwak als deze uitslag doet vermoeden. De doelman van de gasten had echter menig doelpunt kunnen voorkomen, WEDSTRIJDUITSLAGEN Z.K.B. De uitslagen van Zaterdag 7 Juni luiden Klasse L S.S.S.Madjoe uitgesteld Zeelandia Volharding 34. Klasse lib. SeoltoRapide 3—5; K.V.W.—Volhar ding 2 3—1Swift 2—Vios 4—1. V.K.W.—Swift 3 2—1; Vitesse—V.Z.O.D. terrein afgekeurd. ZEELANDIA—VOLHARDING 3—4. Hoewel Volharding in staat geacht moet wor den, i ede ren tegenstander een minder prettige verrassing te bereiden, een over winning te Hansweert op Zeelandia zullen toch weinigen hebben voorspeld, een over winning, die ze over het algemeen wel heeft verdiend. Het is een zware, echter niet unfaire wedstrijd geworden, tusschen twee elkaar vrijwel niets toegevende twaalftallen. In de eerste opstelling, waar in het spel vrijwel gelijk op ging, was Zeelandia echter iets gevaarlijker door haar verrassender aanvallen, hetgeen Meyer na ongeveer 15 minuten in een doel punt uitdrukte (10). De aanvallen van Volharding werden meestal geleid door C. Vermast, ze waren hierdoor meer eento nig, hoewel z'n afstand-schoten gevaarlijk waren. Na ongeveer 25 minuten trof zoo'n schot dan ook doel (1—1). Na de wisseling was Volharding sterker, de Zeelandia-ver- dediging onzeker. Een fout werd door P. de Koeyer netjes afgestraft (12). Na de rust weer een dergelyke verdedigingsfout en weer was het P. de Koeyer, die er 1—3 van maakte. Na deze wisselingen waren de respectievelijke verdedigingen de baas, weinig doorbraken vielen te noteeren, ter wijl het Zeelandia-middenvak ver in de tweede helft van het spel naar den aanval wist te verplaatsen. Toch heeft een onver wacht schot van Boone voor Volharding succes, even daarna doelpunt Kievit even onverwacht voor Zeelandia (24). Nog 5 minuten zijn te spelen. Zeelandia is in de beginopstelling iets sterker. De span ning stijgt als Zoetewey 3 minuten voor het einde mooi weet te doelpunten (34). Deze laatste minuten weet de Volharding- verdediging echter stand te houden, waar mee Volharding een kleine, doch vooral ook voor haar zwoegen verdiende, over winning behaalde. Volharding heeft met deze overwinning zijn positie belangrijk verbeterd. Het is nu gelijk gekomen met Zeelandia, dat nu ook een wedstrijd verloren heeft. Volharding had den uitwedstrijd tegen Swift verloren. SWIFT n—VIOS 4—1. Swift II heeft nu de twee wedstrijden tegen Vios gewonnen, evenwel beide met dezelfde score. Toch zou een minder groot verschil de krachtsverhouding beter uit gedrukt hebben. O.i. heeft Vios het moeten afleggen tegen de grootere routine van Swift II, want bezien we zuiver het veld spel, dan moet gezegd, dat het spel van Vios vaak een veel vlottere en vooral veel enthousiaster indruk maakte dan dat van Swift H. Verdediging en middenvak wer ken behoorlijk, maar in den aanval hapert het nog, is het spel nog wat te primitief om tot behoorlijke doelkansen te komen. We twijfelen echter niet of hierin zal spoedig verbetering merkbaar zijn. In de eerste opstelling is het eerst een dame, toen een heer die voor Swift scoor den. Na dit vlotte begin gaat het echter minder goed. Het volgende vak kan den korf niet vinden, talrijke aanvallen loopen door te eenzijdig spel dood en de rust gaat in met 20. Een groot deel van de tweede helft verloopt net eender. Door goed werk van het Swift middenvak, wordt de aanval steeds aan het werk gezet, echter voor- loopig zonder resultaat. Als het laatste kwartier ingegaan is komen echter vrij snel achter elkaar 2 doelpunten voor Swift. De derde opstelling brengt over de heele linie een opleving. Aan beide zijden wordt nu energiek aangevallen en kort voor het einde smaakt Vios de voldoening van een tegenpunt. SEOLTO—RAPIDE 8—5. Zaterdagmiddag speelde Seolto I te 's-Heer Arendskerke op eigen terrein een competitiewedstrijd tegen Rapide uit Axel. Land- en tulnarbeldersloonen. Blykens het verslag van den Raad! van Toezicht, bedoeld in artikel 32 dar Land- en Tuinbouw-Ongevallenwet 1922, om trent den toestand der bedrijfsvereenigin- gen, bedroeg het verplicht verzekerd loon bedrag bij de 8 landbouwhedrijfsvereenin- gen over 1940 totaal 137.2 millioen gulden tegen 130.8 millioen gulden over 1939. Een vermeerdering diis van 6.4 millioen gul den. In het tijdvak 19231940 was het verzekerde loonbedrag het hoogst in 1930 en wel 163.JL millioen en het laagst in 1934 zijnde 112.6 millioen gulden. Een daling dus met ruim 50 millioen gulden per jaar. Nadien is het verzekerd loon geste gen tot 117.4 millioen in 1937 en tot 126.7 millioen gulden in 1938. UITKOMSTEN OVERLIJSSELSCHE LANDBOUWONDERNEMINGEN IN 1940/1941. Het landbouw-boekhoudbureau van de Overijsselsche Landbouw Maatschappij heeft van de in 1940/'41 gecontroleerde landbouw ondernemingen in Overijssel de uitkomsten van een 10-tal gepubliceerd. Ofschoon de cijfers slechts betrekking hebben op een gering aantal bedrijven, mag toch wel worden aangenomen, dat de verkregen financieele resultaten een goed beeld zijn voor de gemiddelde uitkomsten van alle gecontroleerde ondernemingen. In vergelij king met 1939/'40 zyn zoowel de ont vangsten als de .uitgaven gestegen. De ontvangsten stegen het meest en wel met gemiddeld 7C per h.a. en wel van 340,26 tot 410,69 per h.a. De uitgaven bedroegen in 1940/'41 gemiddeld 282,08 tegen 258,54 per h.a. De netto-winst was in vergelijking met 1939/'40 ruim 80 per h.a. hooger en be droeg in 1940/'41 155,02 tegen 71,72 in 1939/'40, 35,15 in 1938/39, f 74,53 in 1937/'38 en 77,51 in 1936/'37. Het Overijsselsch Landbouwblad de ge publiceerde cijfers besprekende, schrijft „Men hoede zich er echter voor uit de verdubbeling van de netto-winst te conclu- deeren, dat de financieele positie van den boer geen zorgen meer behoeft op te leveren. In een tijdperk van dalende pro ductie en stijgende prijzen kunnen de financieele uitkomsten tijdelijk gunstig zijn, terwijl de eigenlijke toestand van het be drijf geenszins beter wordt. Zoo staat het er o.i. voor in de gemengde en zuivere weidebedrijven. De cijfers over 1940/'41 zeggen bovendien niets over het tijdvak, dat voor ons ligt. De daling der melkproductie en de vermindering der varkens- en pluim veestapel zullen in het jaar 1941/'42 sterk voelbaar worden." KORPSFÜHRER HüHNLEIN IN NEDERLAND. In den loop van deze week zal Reichs- leiter Adolf Hühnlein, de korpsführer van het r.ationaal-socialistische Kraftfahr- korps, een bezoek aan Nederland brengen. Zijn bezoek betreft zijn in Nederland in gezette N.S.K.K.-mannen. Korpsführer Hühnlein is in ons land geen onbekende. Niet alleen leider van het Kraftfahrkorps, doch ook als leider van de Duitsche Kraftfahrsport heeft Reichsleiter Hühnlein zich groote verdien sten verworven. Aan zijn rustelooze werk zaamheid en onvermoeide streven is het te danken, dat het denkbeeld der moto riseering in Duitschland voor altijd vast verankerd kon worden. POSTVERKEER MET IERLAND. Het postverkeer met den vrijstaat Ier land (Eire) is met ingang van 9 Juni in beide richtingen voor de verzending van gewone en aangeteekende brieven, briefkaarten, drukwerken en monsters, akten en gemengde zendingen hersteld. De verzending van pakjes is evenals voorheen niet toegelaten. BENOEMINGEN BIJ HET DEPARTEMENT VAN VOLKSVOORLICHTING EN KUNSTEN. Met ingang van 10 Juni 1941 is de heer N. Oosterbaan, tot dusverre hoofd van de afdeeling perswezen benoemd tot hoofd van 'de afdeeling algemeen© propa ganda van het departement van volks voorlichting en kunsten. Met ingang van denzelfden datum is be noemd tot hoofd der afdeeling perswezen van genoemd departement de heer M. Blokzijl, journalist te Amsterdam. Deze wedstrijd kenmerkte zich door een vlot en krachtig spel. Rapide had dan ook aan dit jonge 12-tal een harde dobber. In het begin deed het zich aanzien, dat beide clubs goed tegen elkaar opgewassen waren. Na eenigen tijd spelen wist M. Schipper te scoren, waardoor Seolto de leiding nam (10). Rapide kwam nu beter opzetten en maakte daarop spoedig gelijk (11). Voor de rust wist Rapide nog 2 maal te scoren (1—3). Door een strafworp, die door Chr. Janse genomen werd, bracht Se olto de stand op 23. In de 2e helft doel puntte Rapide nogmaals (24). Nu kwam de Seolto-aanval goed lós. J. Wisse bracht spoedig met een ver schot den stand op 34. Rapide scoiorde daarna nog eenmaal zoodat de wedstrijd eindigde met een 53 overwinning voor de gasten. - KLACHTEN VAN GEDUPEERDEN, M.H. Nogmaals moet ik U beleefd verzoeken plaatsing van het onderstaande in Uw veel gelezen blad. Na mijn ingezonden stuk in Uw blad van Zaterdag, 7 Juni j.l. hebben mg ver schillende gedupeerden bezocht en werden mij mededeelingen gedaan, die toch zeer zeker bekendheid moeten krijgen. Eerst vertelde mij iemand dat hij voor vergoeding van zijn huisraad 1/5 gedeelte van zijn opgegeven bedrag vergoed kan krijgen, (dat kan toch ook niet, temeer met de tegenwoordig geldende prijzen). Toen kwam er één die mij een briefje liet zien, waarin vermeld stond dat van zrjn vergoeding van huisraad enz. ruim 500 afgetrokken zou worden, aangezien hij die goederen reeds ontvangen had van het •Middelburgsch Hulp Comité. Mijn inziens was deze ramp toch zoo Na de ramp, welke enkele plaatsen van ons land trof, zijn er door geheel Nederland gelden inge zameld met het doel de getroffenen uit den eersten nood te helpen door hun b.v. dekens, lakens, kleeding enz. enz. te ver schaffen. Nu was dat geld toch gegeven door- het Nederlandsche Volk voor ons gedupeerden. Wij alle gedupeerden, enkele uitgezonderd, waren erg dankbaar, dat wij op die manier geholpen zouden worden. (U moet zich indenken, iemand die totaal uitgekleed op straat staat!). Dat het voor velen niet mede viel die eerste gang naar het hulp-comité laat zich denken, maar er werd ons verteld dat wij ons daar toch niet voor behoefden te schamen en dat wij die goederen kregen. (Het was toch geld van ons volk). Is het dan niet verschrikkelijk dat wij pas veel later bij afrekeningen te hooren krijgen, dat de goederen, die we gekregen hebben van het hulp-comité, door onszelf betaald moeten worden! Begrijp goed, wij als gedupeerden hebben geen meerdere rechten als die men- schen die alles gelukkig hebben behouden, maar wij mogen toch wel eenige mede werking verwachten. Daar komt nog bg dat die goederen zoo schreeuwend duur berekend worden, dat wij diezelfde goe deren vandaag aan den dag nog veel goedkooper zouden kunnen koopen laat staan dat wij dan iets anders gekocht zou den hebben. Eén voorbeeld wil ik nog vermelden. Velen hebben een z.g.n, linnenkast gekre gen. Echter nu blijkt, dat ons daarvoor 20,afgetrokken wordt. Een verkooper van die artikelen vertelde mij, dat hij op heden gaarne een partij van diezelfde kas ten wil leveren tegen 8,a 10,per stuk. Hoe komt zulks toch? Nog een voorbeeld: een andere gedupeerde is naar den heer Tavenier gegaan met de mede- deeling dat hij toch niets gekocht heeft van het Hulp-Comité. Zulks kon ïiatuurlijk niet ontkend worden. Zijn die gedupeerden nu toch verplicht, ondanks het feit, dat zij niets gekocht hebben, te betalen?. Joch zeer zeker niet! Wij vragen dan ook alle gedupeerden, ook diegenen die nog niets gehoord hebben mede te werken om deze wantoestanden weg te werken en te trachten naar be-, tere regelingen, want zoo wij behandeld zijn, zullen wij straks allen behandeld worden. Wij hebben toch dezelfde rechten. Werkt allen voor allen in deze mede voor verbetering. U beleefd dankend voor de verleende plaatsruimte, teeken ik, J. Sukkel. WAARDE. Abonnementen en advertenties voor de Provinciale Zeeuwsche Courant worden aangenomen door den Agent ABN. KLAP. Woensdag 11 Juni 1941. HILVERSUM I. 415.5 M. 6.45 Gram. 6.50 Ochtendgymn. 7.00 "Gram. 7.45 Ochtendgymn. 8.00 BNO: Ber. S.15 Gewijde mu ziek (gr.pl.). 8.25 Gram. (9.15—9.20 Voor de huis vrouw). 10.00 Molto Cantabile en gram. 11.00 Voor de jeugd. 11.20 Het orkest Eloward. 12.00 Orgel. 12.25 Voor den boer. 12.40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 1.00 De Haarlem- sche orkestver. en gram. 2.15 Het Amusements orkest en solist. 3.00 Voor de vrouw. 3.30 Zang met piano en gram. 4.00 Bijbellezing (Christ. Radio-Stichting). 4.20 Voor de jeugd. 5.00 Gram. 5.15 BNO: .Nieuws-, ccon.- en. beursber. 5.30 Voor de jeugd. 5.45 Het Omroeporkest (6.15 6.30 Voor den binnenschipper). 7.00 BNO: Econ. vragen van den dag. 7.15 Voor de kleuters. 7.25 Gram. 7.30 Volkszang met piano. 8.00 BNO: Ber. S.15 Spiegel van den dag. 8.30 Gram. 8.45 De lichte Toets. 9.30 Ber. Engelsch. 9.45 Gram. 100010.15 BNO: Engelsche uitzending, HILVERSUM 301.5 M. 6.45 Gram. 6.50 Ochtendgymn. 7.00 Gram. 7.45 Ochtendgymn. 8.00 BNO: Ber. 8.15 Gram. 10.00 Morgenwijding (Vrijz. Prot. Kerkcomité). 10.20 Piano. 10.40 Declamatie. 11.00 Zang met piano, en gram. 12.00 Ber. 12.15 Het ensemble Bandi Balogh. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 1.00 Het Omroeporkest, soliste en gram. 2.15 Voor de jeugd. 2.30 Gram. 4.00. Cello en piano. 5.00 Cyclus „Het geestelijk karakter van ons volk" (Vrijz. Prot. Kerkcomité). 5.15 BNO: Nieuws-, econ.- en beursber. 5.30 Het Puszta-orkest- 6.00 Gram. b.15 Orgélspel. 6.45 Reportage. 7.00 BNO: Brabantsch praatje. 7.15 Gram. 7.30 „Hoe staat de volksgezondheid in ons land er op het oogen- blik voor?" vraagesprek. 7.45 Gram. 8.00 BNO: Ber. 8.15 Het Residentie-orkest cn solist (8.50 9.10 Cyclus „Banden met Vlaanderen"). 9.55 Dagsluiting (Christ, Radio-Stichting), 10.00 BNO: Ber,, sluiting. Geschreven door DAS HIELL HAM M ETT Teekeningen van ALEXANDER RAYMOND 67

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 7