Sport Rechtszaken Radioprogramma STILLE No 9 66 VOETBALUITSLAGEN. Om het kampioenschap van Nederland. V.S.V.Heracles 22. A.D.O.Be Quick 24. De stand is nu: Heracles 7 5 1 1 11 21—8 P.S.V. 6 2 3 1 7 10—10 A.D.O. 7 2 2 3 6 12—15 Be Quick 6 2 1 2 5 7—13 V.S.V. 6 0 3 3 3 7—11 Promotie-competitie 2e klasse. Afd. I: E.D.O.—K.F.C. 3—0. Hier is de stand: E.D.O. 2 2 0 0 4 7—2 K.P.C. 2 10 12 2—3 Z.F.C. 2 0 0 2 0 2—6 Afd. H: Emma—C.V.V. 6—0. De stand is: Emma 2 2 0 0 4 101 C.V.V. 2 1 0 1 2 4—6 Overmaas 2 0 0 2 0 18 Afd. HI: P.E.C.Go Ahead 2—0; Vi tesseRigtersbeek 20. De stand is nu: Vitesse 5 3 1 1 7 7—6 P.E.C. 5 2 2 1 6 10—7 Rigtersbeek .5 2 1 2 5 66 Go Ahead 5 0 2 3 2 48 Door haar nederlaag tegen P.E.C. is Go Ahead uit Deventer thans gedegradeerd naar de 2e klasse. Met Go Ahead ver dwijnt een vooraanstaande club uit de Oos telijke eerste klasse. Vele malen heeft Go Ahead het kampioenschap der Afdeeling in behaald, terwijl zij ook eenige malen het kampioenschap van Nederland ver overde. Afd. IV: PicusLimburgia 21; Mi randaR.B.C. 40. De stand is: Limburgia 3 2 0 1 4 94 Picus 3 2 0 1 4 55 Miranda 1 1 0 0 2 40 R.B.C. 3 1 0 2 2 3—6 Standaard 2-0 4 2 0 1—7 Afd. V: W.V.V.—G.R.C. 2—4. De stand is: L.S.C 2 2 0 0 4 5—1 G.R.C. 3 1 0 2 2 6—7 W.V.V. 3 1 0 2 2 5—8 2e klasse D. VlissingenT.S.C. uitg. Prom. comp. 3e klasse. "eelandiaDesk 11. 3e klasse. Vlissingen IIDe Zeeuwen II 13. ZEELANDIA—DESK 1—1. Dit gelijke spel in den eersten degrada tie-wedstrijd is een poover resultaat voor een wedstrijd, waarin Zeelandia van be gin tot einde hard gewerkt heeft. Boven dien is het behalen van één punt uit een thuiswedstrijd tegen de schijnbaar zwakste club uit deze degradatie-competitie teleur stellend en niet bevorderlijk vqpr het zelf vertrouwen, dat ongetwijfeld noodig is om met succes de plaats in de tweede klasse te verdedigen. Zou Zeelandia de tweede klasse plaats kunnen behouden? Op deze vraag kunnen wij dit antwoorden indien Zeelandia dezelfde overwinningswil aan den dag legt als in dezen wedstrijd, als de spelers elkaar evengoed willen begrijpen en met nog een tikje meer geestdrift spe len, dan kan het, al zal de strijd zeker zeer zwaar zijn. Zeelandia is met één punt uit dezen wed strijd slecht beloond en berekend naar de kansen, welke de voorhoede zich in sa menwerking met de middenlinie wist te scheppen, zou de overwinning, zjj het met het kleinst mogelijk verschil, aan Zeelan dia gebleven moeten zijn. Vooral die beide vleugelspelers waren zeer actief, doch de binnenspelers met den midvoor vaak te be sluiteloos om succes te kunnen boeken met hun schoten. Daarbij bleek tevens, dat vooral dit binnentrio te weinig de kunst verstaat zich vrij te spelen en een gunstige schiet-positie te verwerven. De verdediging van Desk was bovendien het beste deel van het elftal, terwijl de doelverdediger met zijn bravour-systeem succes had. Het zat den Zeelandianen niet mee voor het doel. De aanvallers van Desk misten absoluut schotvaardigheid en konden zelfs tegen de vaak zwak spelende Zeelandia-verdediging niet veel bereiken. Ook hier moest het van de buitenspelers komen, doch zij presteer den niet genoeg om succes te kunnen boe ken. Goede schoten konden wij slechts heel weinig noteeren. Hieraan is het te wijten, dat de Zeelandia-verdediging stand hield, doch ook aan het feit, dat de invallende Zeelandia-doelverdediger de verdedigers geheel in zijn hand had, door leiding te ge ven en een zeker vertrouwen te wekken. Hij heeft in dezen wedstrijd één bal door gelaten. Misschien was dit te voorkomen geweest, doch de kopbal, welke dit punt opleverde was hard en verraderlijk. Van de b,eide middenlinies valt alleen te zeg gen, dat ze beide hard gewerkt hebben en tamelijk voldaan. Bij Zeelandia was het spil-vraagstuk, zooal niet opgelost, toch nader tot zijn oplossing gebracht. Het aanvalsspel heeft aan kracht gewonnen door het weder-optreden van Mijnheer en het opsteliep van Bodegraven op de spil- plaats. Een gelijk opgaanden strijd ontspon zich, met afwisselend succes voor beide partijen. Het was de linksbuiten van de gasten, die den gladden bal met een for midabele kopstoot in den uitersten link- schen benedenhoek onder den doelman door in het net werkte (01). Na de rust viel Zeelandia telkens ge vaarlijker aan. In deze tweede helft heeft Zeelandia den doelverdediger van Desk verschillende keeren zeer zwaar op de proef gesteld en het was zuiver geluk, dat deze stand wist te houden. Zwigtman pro beerde het een paar maal met zeer scher pe diagonaal schoten van den rechtervleu gel en had met één van die zuivere scho ten succes. Welbewust en prachtig gericht suisde de bal over den doelman in de lin kerhelft van het net (11). Beide par tijen spanden zich geweldig in en Zeelandia kreeg steeds de beste kansen, doch tot doelpunten kwam het niet meer. De opstelling van Zeelandia was als volgtDoel WesterweelAchter Ja- nisse en Simons Midden Mijnheer, Bo degraven en A. de Brugne Voor Zwigt man F. de Bruijne, De Steur, v. d. Weel en De Ruijter. DE ZEEUWEN II KAMPIOEN. VLISSINGEN H VERLIEST MET 31. Daar van den uitslag van dezen wedstrijd het kampioenschap van de derde klasse af hing was er voor dezen kamp een bevredi gende belangstelling. Vlissingen n moest hier overwinnen om een gelijk aantal pun ten als de Zeeuwen te behalen. Beide ploe gen waren geheel tegen elkaar opgewassen. Vlissingen kwam, daar het eerste elftal niet spelen moest, in een zeer sterke opstelling uit, want verschillende spelers, die reeds de laatste wedstrijden in het eerste elftal mee speelden, waren opgesteld. Bij de Zeeuwen was dit niet 't geval en werd er in de ge wone opstelling gespeeld. Bij den aanvang is Vlissingen direct in den aanval, en heeft een klein veldoverwicht. Doch de Zeeuwen- aanvallen zijn gevaarlijker, waardoor de Zeeuwen het eerste scoren. Korver geeft een verre pass naar voren, Butz let te veel op den toestormenden Zeeuwen linkervleu gel, waardoor de rechtsbuiten in het bezit van den bal komt en onhoudbaar inschiet (01). Na dit doelpunt krijgen de Zeeuwen het overwicht en 5 min. later brepkt Dies- veld alleen door de verdediging en schiet tegen den Vlissingen-doelman de terugge kaatste bal wordt ingeschoten (02). Na de rust is het Vlissingen, dat den toon Sangeeft. Het geheele Zeeuwen-elftal wordt nu op eigen helft teruggedrongen. Maar door het uitstekende verdedigen der half- linie en backs der Zeeuwen gelukt het Vlis singen niet te doelpunten. Iedere aanval wordt onderbroken door een Zeeuwen-spe ler. Wanneer iedereen een tegenpunt van Vlissingen verwacht, valt er juist aan de andere zijde een doelpunt wanneer Korver een moeilijk te houden schot van verren afstand op doel lost (30). Vlissingen geeft zich nog niet gewonnen en probeert nog door de Zeeuwen-verdediging te breken, maar door te kort spel gelukt het haar niet gemakkelijk. Na 20 min. wordt haar moeite en zwoegen beloond wanneer Butz uit een schermutseling weet te scoren (31). Er wordt nu nog flink aangepakt maar door het taaie verdedigen der Zeeuwen achter hoede gelukt het niet meer. Voor de rust hadden de Zeeuwen-reserves het beste van het spel en verdienden de 20 voorsprong ten volle. Na de rust wist Vlissingen het overwicht te verkrijgen, maar daar staat tegenover dat de Zeeuwen een 20 voorsprong hadden en zij- dezen voorsprong probeerden te behouden door een vex-dedigende houding na de rust aan te nemen, hetgeen gezien de uitslag een goede tactiek was. Dat er na afloop groote vreug de heerschte in het Zeeuwen-kamp behoeft geen betoog. OVERMAAS WINT DEN ZILVEREN BAL. Door met 50 van D.F.C. te winnen, is Overmaas in het bezit gekomen van den zilveren bal. V.K.V.SWIFT m 2—1. Zaterdag speelde V.K.V. tegen Swift m, welke ontmoeting met een 21 overwin ning voor de gastheeren eindigde. Hoewel vooral Swift in den aanvang goed samenspeelde, gelukte het V.K.V., die verscheidene doelkansen kreeg, het eerste punt te behalen, zoodat de rust met 10 voor V.K.V. inging. Na de rust werd for- scher gespeeld en behaalde V.K.V. het tweede punt. Spoedig echter maakte Swift een tegenpunt, zóodat deze wedsrijd met 21 eindigde. SPANNEND VERLOOP VAN HET ZEEUWSCH DAMTOURNOOL Drie spelers aan den kop. Zaterdag werden te Goes in de vierde x'onde van dit tournooi de volgende partgen gespeeld BoogaardAndei'son 11 De JongeLente 11 DeurloStrooband 02 De stand is thans, met nog twee ronden te spelen, als volgt: 1, 2 en 3, Anderson, Lente en Strooband 4 pnt.; 4, 5 en 6, Boogaard, Deurlo en De Jonge 2 pnt. Door zijn overwinning op Deurloo heeft Ter gelegenheid van de opening van de Centrale Keuken te Middelburg, kregen de autoriteiten een eerste proeve. Bur gemeester Van Walré de Bordes aan den maal tijd. Strooband zich nu bij de leiders gevoegd, wier voorsprong op Boogaard en De Jonge behouden bleef, terwijl Deurloo's achter stand met een punt vergroot werd. De partijen. Boogaard (wit)Anderson (zwart). In een vrij onregelmatige opening wist Anderson eenig positioneel voordeel te be halen. De witte linkervleugel kwam ge drongen te staan en slechts door handig manoevreeren voorkwam Boogaard erger. Weliswaar bleef deze vleugel een aanvals- object voor de zwarte schgven, doch hoe zwart ook poogde beslissend voordeel te behalen, de witte vesting hield manmoedig stand en de tactische verdediging van wit verried wel, dat er een Zeeuwsch kampioén aan het werk was. In den overgang van het midden naar het eind spel waren beide stellingen vrijwel neu traal: in het eindspel zelf stelde zwart de witte defensie nog eens op de proef,r doch verder dan een verdeeling der punten kwam het niet. Boogaard speelde deze partij veel beter dan de beide vorige; zgn buitengewone ge makkelijke en soepele stijl van spelen, gepaard aan een diep inzicht in de partij stempelen hem tot een waardig hoofd klasse-speler, die zich in dit kleine tournooi stellig van een goede plaats zal vei'ze"kci-en. De Jonge (wit)Lente (zwart). De bekende Middelburgsche problemist, W. Lente, bewees in deze partij ook een partijspeler van formaat te zijn, door na een keurige partij, die door geen van beiden „beter" gespeeld zou kunnen wor den, zgn tegenstander tenslotte nog het vuur zeer na aan de schenen te leggen. De moeilijkheden, die voor De Jonge opdo ken, gaven dezen echter gelegenheid zijn kunnen te toonen. Feilloos voerde hij een der witte schijven, naar de veilige haven, d.w.z. de zwarte damlijn, zoodat Lente's vervaai-lijke laatste opzet om De Jonge toch in zijn netten te verstrikken, tot mislukking gedoemd werd. Een prachtige positie-partij, die van beide spelers het uiterste vergde. Deurloo (wit)Strooband (zwart). Een onx^egelmatige Hollandsche opening was hier al direct oorzaak van een ver- doorgevoerd onregelmatig spel, waar voor al Deurloo het sterk op aan stuurde. Stroo band wilde hiervan echter niet de conse quenties aanvaarden, getuige zijn 22e zet, waarmede hg het spel in klassieke banen trachtte te leiden. Zijn stelling leende zich hiervoor overigens niet bijzonder en moge lijk had Deurloo hier beter profijt van kunnen trekken. Inplaats van agressief op te treden, vergenoegde Deurloo zich echter met het vereenvoudigen der stel lingen, zoodoende Strooband gelegenheid gevende zich volledig te herstellen. Stroo band maakte hiervan dankbaar gebruik, benutte op goede wgze een zwakke zet van Deurloo en het was hem verder wel toe vertrouwd de volle buit binnen te halen. A.s. Zaterdag worden gespeeld te Goes: Anderson-Lente; De JongeStrooband en DeurlooBoogaard. Damlievend Zeeland ziet met spanning de uitslagen van deze ongetwijfeld interes sante partijen tegemoet. VAN AMSTERDAM WINT DE RONDE VAN WEERT. De uitslagen van de ronde van Weert luidden als volgt 1. VanAmsterdam, Princenhage, 102 km. in 2 uur, 37 min. 10 sec.2. Motké, Amsterdam; 3. Evers, Wormerveer; 4. De Beer, Bussum 5. Jansen, Eindhoven6. Braspenninck, Princenhage? 7. Wijdenes, Ouderkerk. VAN VLIET WINT TE ANTWERPEN. In het Antwerpsche sportpaleis vonden gisteren waarschijnlijk de laatste wed strijden van dit seizoen plaats. Van Vliet toonde weer zijn goeden vorm door in de sprint van de Belgen Scherens, Haerbos en Cools te winnen. De tijdrit over 250 meter leverde een spannenden strijd op tusschen Van Vliet en Scherens die tenslotte gelijk over de eindstreep gingen. H.D.M. HOCKEYKAMPIOEN VAN NEDERLAND. Gisteren is te Tilburg de beslissingswed strijd gespeeld om het kampioenschap van Nederland tusschen Venlo en H.D.M. Het is een uiterst spannende wedstrijd geweest van twee zoo gelijkwaardige ploe gen, dat eerst na tweemaal verlengen en daarna nog 19 minuten spelen de beslissing is gevallen. De eex-ste helft van den wedstrijd ken merkte zich door een bijna voortdurende meerderheid van Venlo en het was voorna melijk aan het prachtige verdedigingswerk van H.D.M. te danken, dat doelpunten uit bleven. Na de rust kwam H.D.M. meer opzetten. De Hagenaars speelden nu evenals de Ven- lonaars een verrassend open spel. Na 7 mi nuten gaf de scheidsrechter een strafbully voor H.D.M., die door Steinz in een doelpunt werd omgezet (10). Vijf min. later maak te Piet Nefkens uit een strafcorner den stand gelijk (11). Na tweemaal verlen ging waarin niet werd gedoelpunt moest toen worden doorgespeeld tot er een doel punt was gemaakt. In deze periode traden sterke vermoeidheidsverschgnselen op, voor al bij de Venlo-voorhoede. Tenslotte moest na 19 minuten de Venlo-doelman zwichten voor een schot van Den Doll, waarmede het pleit beslist was. Een zeer eervolle neder laag voor de Zuidelijke kampioenen. NEDERLANDSCHE ZWEMSTERS IN DENEMARKEN. Tijdens het eerste optreden van onze zwemsters is het alleen aan Cor Kijit gelukt eeu overwinning te behalen. Alie Stijl en Jopie Waalberg stelden met hun prestaties wel wat teleur. De estafette werd eveneens een overwinning voor onze landgenooten. De uitslagen luidden 100 meter rugslag 1. Cor Kint (N.) 1 min. 14,5 sec. 2. Tilda Joergensen (D.) 1 min. 16,4 sec. 400 meter borstcrawl 1. Ragnhild Hve- ger (D.) 5 min. 11,6 sec.2. Karen Marga- rete Harup (D.) 5 min. 32,2 sec.3. Alie Stijl (N.) 5 min. 51,4 sec. 400 meter schoolslag 1. Inge Soerensen (D.) 6 min. 17,8 sec.2. Jopie Waalberg (N.) 6 min. 23,6 sec. Estafette 1. Nederland 3 min. 49,5 sec. 2. Denemarken 3 min. 51,8 sec. postkWitantie- en rembours- verkeer met duitschland. Afzenders van postkwitanties, verre- kenzendingen en verrekenpakketten naar Duitschland kunnen thans weder verlangen dat de op deze stukken ingevorderde be dragen op een door hen in Duitschland ge opende of te openen postrekening worden gestort. De in te vorderen bedragen moe ten in rijksmarken worden uitgedrukt. Voor nadere inlichtingen wende men zich tot de postkantoren. Een regeling in denzelfden geest is vast gesteld voor postkwitanties, verrekenzen- dingen en verrekenpakketten, welke van Duitschland naar Nederland worden ver zonden. RECHTBANK MIDELBURG. De officier van justitie heeft hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis der arrondissements-rechtbank van 30 Mei, waarbij J. R., 22 jaar, koopman en J. I., zonder beroep, 26 jaar, beiden wonende te Koudekerke, zijn veroordeeld wegens ver nieling, leder tot 15 boete of 10 dagen hechtenis. FAILLISSEMENT. Het faillissement van Krijn Saman, koopman te Wolphaartsdgk, Is geëindigd door het verbindend worden der slotuit- deelingslijst. Curator mr. C. M. Kegge, ad vocaat te Goes. POLITIERECHTER TE MIDDELBURG. Zitting van Vrijdag 6 Juni. E. M. J. de F., 20 jaar, dienstbode te Terneuzen, wegens mishandeling van Van den H. Eisch: 15 sub. 10 dg. hecht. Uitspraak conform. M. J. R., 66 jaar, werkman te Ter- neuzen, wegens, diefstal van een bus ko- gellagervet, toebehoorende aan J. van D< Eisch: 1 maand gevangenisstraf. Uit spraak: 3 weken gevangenisstraf. F. C. A., 27 j., grossier te A^el, wegens het aanwezig hebben van 1675 kg. aard appelmeel, zijnde dit meer dan geacht kan worden noodig te zijn voor zijn huise lijk gebruik of zgn bedrijf.-' Eisch: 50 sub. 25 dg. hecht. Uitspraak 25 sub. 10 d.g. hecht. C. van K., 45 jaar, grossier te Axel, wegens het aanwezig hebben van 2500 kg. aardappelmeel, zijnde dit meer dan geacht kan worden noodig te zgn voor zgn huise lijk gebxaiik of voor zgn bedrijf.' Eisch 50 sub. 25 dg. hecht. Uitspraak 25 sub. 10 dg. hecht. M. St., 40 jaar, landbouwer te Water landkerkje, wegens het niet voldoen aan de verplichting krachtens de wet betref fende bescherming tegen luchtaanvallen. Eisch 20 sub. 10 dg. hecht. Uitspraak conform. 1. C. E. F., 21 jaar, landarbeider 2. P. J. R., 18 jaar, landbouwer beide te Wa terlandkerkje, wegens vernieling van een schoolplaat. Eisch: 8 sub. 4 dg. hecht. Uitspraak conform. J. M., echtgenoote van A V., 49 jaar, te Colijnsplaat, wegens verduistering van een .aantal distributiebonnen, toebehooren de aan E. Sch. Eisch: 20 sub'. 10 dg. hecht. Uitspraak 15 sub. 10 dg. hecht. JONGEN BIJ AUTO-ONGEVAL GEDOOD. De 13-jai'ige A. J. K. te Rotterdam heeft Zaterdag vroeg met een auto van zijn pa troon, welke hij uit de garage had wegge nomen, enkele ongevallen veroorzaakt, waaronder één met doodelijken afloop. Tijdens dezen rit is hij op den Stadionweg tegén een lichtmast gebotst. De jongen brak zelf het rechtex-onderbeen. Voorts wei'den aangereden de 15-jarige beton werker P. v. d. Veeke, die gedood werd, terwgl de 46-jarige Hoovens, een bloe dende hoofdwonde en een bekkenfractuur opliep, de 40-jarige H. J. van Aalst liep kneuzingen aan de heupbeenderen op, en de 47-jax-ige J. Visser verschillende ver wondingen. o.a. aan het hoofd. Alle slacht offers fietsten op den Stadionwerg. Zij zrjn allen met auto's van den G.GD. naar het Zuiderziekenhuis overgebracht, waar zij ter verpleging zijn opgenomen. De auto en de rijwielen werden ernstig beschadigd. Dinsdag 10 Juni 1941. HILVERSUM I. 415.5 M. <5.45 Gram. 6.50 Ochtendgymn. 7.00 Gram. 7.45 Ochtendgymn. 8.00 BNO: Bcr. 8.15 Schriftlezing en Meditatie (Christ. Radio-Stichting). 8.25 Gram. (9.15—9.25 Voor de huisvrouw». 10.00 Orgel. 10.40 Gram. (11.00—11.20 Declamatie).. 11.30 Zang met piano. 11.45 Gram. 12.00 De Ramblers. 12.25 Voor den boer. 12.40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 1.00 Hobo met piano. 130 Sprankelende middagklanken. 3.30 Piano. 4.00 Cyclus ..Ons geloof en <ms werk" (Vrij/,. Piot. Kerkcomité). 4.20 Gram. 4.45 Voor de jeügd. 5.15 BNO: Nieuws-, econ.- en heursber. 5.30 Het orkest Eloward. 6.00 Vroolijke voordracht met muzikala omlijsting. 6.15 Gevarieerd prngr 6.45 „Kapitalisme en nationaal-socialisme. VII". causerie. 7.00 BNO: Vragen van den dag. 715 Zang en pian. S.OO BNO: Ber. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Het Omroeporkest. 9.30 Ber. Engelscli. 9.45 Gram. 10.001015 BNO: Engelsche uitzending. niLVEKSUM II. 301.5 M. 6.45 Gram. 6.50 Ochtendgymn. 7.00 Gram. 7.45 Ochtendgymn. 8.Ó0 BNO: Ber. 8.15 Gram. 10.20 Piano. 10.40 Declamatie. 11.00 Het Amabile-sex- tet en gram. 12.00 Bei-. 12.15 Het musete-orkest „Les Gars de Paris" en gram. i2.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 1.00 Het orkest Eloward met piano-intermezzi. 2.00 Het Ned. Kamer orkest en soliste. 3.30 Zonnestralen in zieken zalen. 4.00 „Muziek langs de ku3ten van Afri ka". causerie met gram. 4 30 Gram. 5.15 BNO: Nieuws-, «Jcon.- en beursber. 5.30 Het Amuse mentsorkest en solisten. 6.30 U hebt 't gehad op de lagere school. 6.15 Voor de jeugd. 7.00 BNO: Vragen van den dag. 7.15 Het ensemble Bandi Balogh. 7.45 Vdoor de werkende vrouw. 8.00 BNO: Ber. 8.15 Gram. 8 30 Radiotooneel. 9.15 Gram. 9-40 Voor den boer. 9.55 Avondwij ding (Vrüz. Prot. Kerkcomité). 10.00 BNO: Bcr., sluiting. Geschreven door DASHIELL HAM M ETT Teekeningen van ALEXANDER RAYMOND

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 6