Verduisteren Burgerlijke Stand Besluiten, benoemingen enz. van hedenavond 21.59 uur tot morgenochtend 5.18 uur De maan gaat morgen te 6.36 onder en komt te 22.44 op. Walcheren De raad van Vrouwenpolder vergaderde. HERSTEL VAN DEN KERKTOREN. VROUWENPOLDER. Vrijdagmiddag vergaderde de gemeenteraad, onder voor zitterschap van burgemeester W. Maas, voltallig. Ingekomen waren o.m. de mededeelingen, dat de over het le kwartaal 1941 ingevolge het werkloosheidsbesluit 1917 verschuldig de subsidie voorloopig is vastgesteld op 90, dat de over het 2e kwartaal 1941 ver schuldigde bijdrage in de kosten van ver pleging van arme krankzinnigen is vast gesteld op 156.41, dat Ged. Staten goed keuring hebben verleend aan de besluiten tot aankoop van de ten behoeve van de verbetering van den Slikweg benoodigde perceelen grond en zijkantweg, dat door den secretaris-generaal van het departe ment van binnenlandsche zaken goedkeu ring is verleend aan de besluiten tot wij ziging en aanvuling van de verordening ex. art. 223, 3e lid, der Gemeentewet, als mede, dat van het dagelijksch bestuur van den polder Walcheren een schrijven is in gekomen, houdende mededeeling, dat de algemeene vergadering van dien polder heeft besloten een bijdrage van 1704 en 150 te verleenen in de kosten van ver betering van daarvoor in aanmerking ko mende aarden binnenwegen. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd meb„ algemeene stemmen beslo ten de wed. J. Wondergem algeheele ont heffing te verleenen van den haar in de hondenbelasting over 1941 opgelegden aan slag. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd zonder hoofdelijke stemming be sloten aan elk der in de gemeente geves tigde geitenfokvereeniging, voor de in 1941 te houden geitenkeuring, een subsidie te verleenen van 5. Overeenkomstig het advies van de com missie van onderzoek der doop de besturen der in de gemeente aanwezige bijzondere lagere scholen ingezonden rekeningen van de gedurende het jaar 1940 ten behoeve dier scholen gedane uitgaven, werd zonder hoofdelijke stemming tot goedkeuring van de door de besturen gedane uitgaven be sloten. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd met algemeene stemmen besloten tot definitieve vaststelling van de bij voorschot ten behoeve van de in de ge meente aanwezige bijzondere lagere scho len over het jaar 1940 ingevolge de Lager- Onderwijswet 1920 uitbetaalde vergoeding en het bedrag der vergoeding voor de school te Vrouwenpolder vastgesteld op 674.50 en voor de school te Gapinge op 582.67. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd zonder hoofdelijke stemming be sloten tot goedkeuring van de rekening 1940 van den Vee- en Vleeschkeurings- dienst Oostkapelle, aanwijzende in ont vangst 4478.04, in uitgaaf 5038.45 en een nadeelig slot van 560.41, in welk na- deelig slot de gemeente 16.02 heeft bij te dragen. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd zonder hoofdelijke stemming be sloten, tot wijziging der verordening re gelende de eischen van benoembaarheid en de bezoldiging van de veldwachters. Naar aanleiding van een verzoek van kerkvoogden der Ned. Herv. kerk te Vrou wenpolder, om bijdrage van gemeentewege in de door kerkvoogden gemaakte kosten verbonden aan het herstellen van de aan den toren dier kerk geleden stormschade, werd na breedvoerige bespreking van het afwijzend voorstel van de meerderheid van B. en W., overeenkomstig het voorstel van wethouder Langebeeke met 5 tegen 2 stemmen besloten kerkvoogden een bijdra ge in de hunnerzijds gemaakte kosten te verleenen van 25. Naar aanleiding van het verzoek van de slagersvereeniging kring Walcheren, ge vestigd te Oostkapele, de verordening op de winkelsluiting in dier voege te wijzigen, dat het verboden is slagerswinkels op Don derdagmiddag voor het publiek geopend te hebben, werd overeenkomstig het voorstel van B. en W. op grond van het feit, dat geen met personeel werkzame slagers in de gemeente gevestigd zijn, zonder hoofde lijke stemming besloten afwijzend op het verzoek te beschikken. Naar aanleiding van het schrijven van het bestuur van V.V.V. houdende verzoek haar 1 ontheffing te verleenen van de door haar over 1940 verschuldigde bijdrage in de kosten van de verharding van den Lange- weg, werd overeenkomstig het voorstel van B. en W. zonder hoofdelijke stemming be sloten afwijzend op dat verzoek te beschik ken, waarna het voorstel van B. en W. om aan het bestuur van V.V.V. uitstel van betaling der harerzijds toegezegde bijdrage te verleenen, tot wederom gunstiger tijden zullen zijn aangebroken, met algemeene stemmen werd aangenomen. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd zonder hoofdelijke stemming be sloten tot vaststelling van de door hen den Raad aangeboden besluiten tot wijziging in de begrooting voor 1940 en in die voor 1941. In verband met het feit, dat door het in stellen van gewestelijke arbeidsbureaux, het plaatselijk agentschap der arbeidsbe middeling is komen te vervallen, stellen B. en W. voor den agent der arbeidsbemidde ling met ingang van 1 Mei jl. eervol ont slag als zoodanig te verleenen. Daar hij echter administrateur van de werkloozen- kassen was en daarnaast agent der ar beidsbemiddeling, waarvoor resp. 37.50 en 37.50 werd uitgekeerd, geven B. en W. op grond van het feit, dat de werk zaamheden te dier zake niet zijn vexmin- derd, in overweging den administrateur een wedde te geven van 75, zoodat hij deswege geen inkomsten derft, welk voor stel met algemeene stemmen werd aange nomen. Rondvraag. Door den heer DINGEMANSE werd in lichting gevraagd inzake de kosten verbon den aan het op nieuw inzetten van de slootkanten aan den Gapingscheweg. De heer ARENDSE vroeg inlichtingen omtrent de beschikbaarstelling van over schietende brik komende uit de Gaping scheweg. Door den heer VAN DIS werden inlich tingen gevraagd omtrent de door V.V.V. te betalen huur van het strand, op grond van het feit, dat het strand niet mag worden betreden en V.V.V. deswege geen inkomsten heeft te verwachten, terwijl door hem werd gewezen op de wenschelijk- heid over te gaan tot aankoop van maca dam voor het onderhoud der op de in de gemeente aanwezige dijken gelegen we gen. Door den heer VAN DEN BOSSE wer den inlichtingen gevraagd inzake het in 1941 verleenen van steun aan kleine land bouwers, terwijl de heer MALJAARS de aandacht van B. en W. vestigde op den slechten toestand van het dek van de heul, toegang gevende tot het Allemansvoetpad in de afd. Vrouwenpolder. Nadat de VOORZ. genoemde heeren breedvoerig van antwoord en toelichting op het door hen naar voren gebrachte had gediend en waar mogelijk de mede werking van B. en W. had toegezegd, werd de vergadering met dankzegging door hem gesloten. FRANSCHE MILITAIREN BEGRAVEN. Indrukwekkende plechtigheid te Souburg. O. EN W. SOUBURG. Door de zorgen van de af deeling Souburg van het Ned. Roode Kruis, had Zaterdagmiddag om 2 uur, op de Algemeene begraafplaats alhier, de herbegraving plaats van twee alhier gesneuvelde Fransche militairen. Deze 2 jonge mannen werden op 18 Mei 1940, mede door de zorgen van eenige leden van het Roode Kruis alhier voorloopig begra ven. De belangstelling was zeer groot. O.m. waren aanwezig het gemeentebestuur van O. en W. Souburg, dr. W. F. Th. v. d. Bijl, Kringcommissaris van het Ned. Roode Kruis, de plaatselijke doktoren en ds. Spij kerboer, Ned. Herv. pred. te Souburg. De kisten werden gedragen door de leden van de Transportcolonne van het Ned. Roode Kruis, afd. Souburg. De liturgische plechtigheid werd geleid door den Zeereerw. Heer J. B. M. Timp. pastoor te Vlissingen, door wien het graf op gebruikelijke wijze werd gewijd. Hierna verrichtte zijn Eerw. de absoute. Na deze plechtigheid, welke onder diepe stilte door de zeer vele belangstellenden werd aangehoord, richtte zgn Eerwaarde zich tot den heer Burgemeester, als hoofd van het gemeentebestuur, en tot het be stuur der afd. van het Ned. Roode Kx-uis, om namens de ouders allen hartelgk dank te zeggen voor de zorgen, besteed om aan deze twee mannen, die voor hun vaderland waren gevallen een eervolle begrafenis te geven. De heer Leenhouts, voorzitter van de afd. Souburg van het Ned. Roode Kruis gaf een overzicht van het voorbereidende werk en droeg vervolgens het graf over aan het gemeentebestuur. Hierop sprak burgemeester Stemerding een woord van dank tot allen, die hadden medegewerkt om deze mannen een hun passende begrafenis te geven en zegde de medewerking van het gemeentebestuur toe in de zorg voor onderhoud van dit graf. De burgemeester sprak de hoop uit, dat het plan om op dit graf een eenvoudig ge- denkteeken op te richten, mag worden ver wezenlijkt. Hij eindigde met de woorden van een Fransch dichter, welke hierop neerkomen, dat de nagedachtenis in eere blijve, van hen die voor het vaderland vielen. De heer Leenhouts, voorzitter der afdee- ling Souburg van het Ned. Roode Kruis, dankte de leden der Transportcolonne en de zusters van het Roode Kruis, welke de baar waren gevolgd met twee prachtige kransen, mede namens den kring-Commis saris. Hierop werd nog het woord gevoerd door ds. L. Spijkerboer, de px-edikant der Ned. Herv. gemeente alhier, die deze plechtigheid met dankgebed sloot. Door vele aanwezigen werden nog bloe men op de graven gelegd. GARNALENV ANGST. VEERE. Gedurende de week van 2 tot 7 Juni hebben de garnalenvisschers alhier tijdens eèn vischweek van 3 dagen 13403 kg. consumptiegarnalen ter markt alhier aangevoerd. De aanvoer van visch is den laatsten tijd bevredigend evenals de prij zen. RINGVERGADERING CHR. JONGE VROUWEN- EN MEISJES- VEREENIGINGEN. VEERE. Zondagavond hield de ring Walcheren van het N.J.V. en van het Ned. Verbond van Chr. Jonge Vrouwen- en Meisjesvereenigingen zijn jaarlijksche bij eenkomst, ditmaal niet als andere jaren in de Nieuwe Kerk te Middelbux-g, doch in de Groote Kerk te Veere. Mede door het fraaie weer was men van overal op het eiland naar Veere gekomen, zoodat de kerk geheel bezet was. Na gemeenschap pelijk zingen, opende mevrouw N, P. Spij kerboer-van Walsurn de bijeenkomst, waar na het koortje uit de jèugdvereeniging van Veere het „Lof zfl den Heer" zong. Hierna sprak mevrouw S. A. Bakker Jonker, uit Meliskerke, een rede uit over „Onze plaats in de gemeente". Afgewis seld door zang van de aanwezigen en een koor uit de jeugdvereenigingen van Veere sprak ds. M. L. W. Schoch een rede uit over „Onze plaats in de wereld", waarna wederom gezang volgde. Tenslotte sprak ds. H. Bartelma een slotwoord uit, waarna de bijeenkomst gesloten werd door het ge meenschappelijk zingen van Gezang 281. LANDBOUWSCHUUR AGEBRAND. OOSTKAPELLE. Hedenmorgen te 8 uur is brand uitgebroken in een landbouw- schuur van den heer A. Goozen aan den Noordweg' in de kom der gemeente. De brandweer die spoedig ter plaatse was en met drie stralen water gaf, kon niet voorkomen dat de schuur tot den grond toe afbrandde. Een partij hooi en stroo en enkele biggen die zich in de schuur bevonden, gingen in de vlammen verloren. De wind stond in de richting van het open veld, zoodat de gebouwèn in de om geving geen gevaar liepen. Zuid-Beveland BESTRIJDING WANDGEDIERTE. YERSEKE. Aan het gemeentebestuur van Yerseke is door den secretaris-generaal van het departement van binnenlandsche zaken ontheffing verleend van de algemeene ver plichting tot ontsmetting der woningen bij iedere verhuizing, zulks in verband met het eventueel voorkomen van wandgedierte. OVERTREDINGEN DISTRIBUTIE WET. YERSEKE. Ongeacht de processen-ver baal inzake de Belgische kolen zijn alhier in de maand Mei dertig processen-verbaal opgemaakt wegens vermoedelijke overtre ding van artikel 12 der prijsopdrijvingswet en artikel 18 der distributiewet. VERKOOP EN WEGGAVE VAN UIT BELGIË INGEVOERDE KOLEN. YERSEKE. Tegen een tiental personen uit deze gemeente is pro ces-verbaal opge maakt omdat zij op regelmatige wijze in gevoerde Belgische kolen aan anderen had den verkocht of geschonken. Het zal zeer de vraag zijn of vooral dit laatste strafbaar is, ook al zgn hiervoor geen kolenbonnen in ontvangst genomen. In ieder geval is een afdoende regeling op dit punt gewenscht,- ja noodzakelijk. Indien men den invoer door particulieren op vrij groote schaal tolpreert en hiervan op regelmatige wijze invoerrechten heft, kan men wel begxnjpen, dat dit niet alleen voor eigen gebruik is en bovendien den indruk wekt dat het overdoen dier kolen niet strafbaar is. CURSUS „UIT OUD NIEUW'. HANSWEERT. In het vereenigingslo- kaal der Ned. Herv. Gemeente te Hans- weert wordt sedert eenige maanden onder leiding van de predikantsvrouw, mevr. Plaggemars, vroeger leerares aan de R.L. H.S. „Nieuw Rollecate" te Deventer, een cursus „Uit oud nieuw" genaamd, ge houden, die bedoelt aan alle huisvrouwen uit de gemeente een helpende hand te bie den, om in dezen tijd van beperking op 't gebied van textielgoederen alle in een ge zin aanwezige, stoffen tot het laatste te benutten. Ieder die iets heeft waarvan ze denkt„Dat zou ik nog wel kunnen ge bruiken, als ik maar wist hoe?" kan op de cursus-mddagen binnenvallen, krijgt voorlichting, kan blijven werken aan haar kleedingstuk tot het klaar is, kan gaan als ze geen tgd heeft. Het is dus eigenlijk een instuif voor huismoeders, die voorlich ting noodig hebben. Dat er dankbaar ge bruik van wordt gemaakt is overbodig te zeggen. DANKBARE MILITAIREN. HANSWEERT. Door dr. B. H. Erné te Uti'echt, ontving de Kerkvoogdij der Ned. Hexv. Gemeente te Hansweert een een voudige smeedijzeren' lichtkroon (hand werk) voor de consistoriekamer, als bewijs van erkentelijkheid voor en tevens ter herinnering aan het tehuis, dén Nederland- schen militairen tijdens de mobilisatie daar in de avonduren geboden. DE BRIGADE MARECHAUSSEE. 's-HEERENHOEK. De brigade mare chaussee 's-Heerenhoek wordt nog steeds uitgebreid. Thans is de marechaussee L. Heeze ook bij deze bxigade aangesteld, waardoor zij op elf marechaussees geko men is. Zeeuwsch-Vlaanderen Landbouwschool te ndljke. LANDBOUWSCHOOL TE SCHOONDIJKE EINDLESSEN EN UITREIKING DER DIPLOMA'S. De landbouwschool te Schoondgke had Vrijdag druk bezoek. Velen waren er ge tuige van de eindlessen der'leerlingen van de twee hoogste klassen en de uitreiking van de diploma's. Aanwezig waren o.m. het bestuur en de commissie van toezicht der school, de rijkslandbouwconsulent voor de provincie.Zeeland, de heer Droogendijk uit Goes, burgemeester en wethouders van Schoondijke, vertegenwoordigers van de ver- eeniging van oud-lccrlingen, vele ouders, enz. De voorzitter, de heer A. H. de Milliano, opende deze bijeenkomst en sprak zijn vreugde uit over het feit dat de lessen weer in dit gebouw gegeven kunnen worden, zulks in afwijking van het vorige jaar, toen de school door oorlogsgeweld ernstig was beschadigd. Het onderwijs, aldus spr., stemt tot groote tevredenheid, alle 4 klassen wa ren goed bezet, met in totaal 79 leerlingen, terwijl er thans weer 30. nieuwe leerlingen staan ingeschreven: Dat is het bewijs, dat dit onderwijs in deze streek op hoogen prijs wordt gesteld, hetgeen voor het bestuur een aanmoediging is om op den ingeslagen weg voort te gaan. Het hoofd der school, de heer L. van Dijk, deed datrna verslag over de le klasse en reikte aan de leerlingen daarvan de rappor ten uit, waarna hetzelfde geschiedde met de leerlingen van de 2e klasse. De leerlingen van de 3e en de 4e klasse werden door den heer v. Dijk danig aan den tand gevoeld, doch liet moet gezegd, de vra gen werden over liet algemeen op vlotte wijze beantwoox'd, waax'bij bleek dat de jon gens niet- alleen op het gebied van de land bouw waren onderwezen, doch dat ook aan de algemeene ontwikkeling veel zorg was besteed. De voox-zitter mocht dan ook zgn groote tevredenheid uitspreken en spoorde de jongens aan het geleerde niet alleen in de practgk te brengen, doch ook in de toe komst de boeken niet te venvaarloozen. De heer Droogendijk reikte persoonlgk de einddiploma's uit en wees er daarbij op dat op deze school de grondslagen zijn gelegd voor een verdere zelfstandige ontwikkeling. Spr. wees verder op het groote nut van landbouwtgdschriften e.d., ten einde steeds op de hoogte te blgven van de verdere ont wikkeling van den landbouw. Zonder studie komt de landbouwer er tegenwoordig niet meer en zelfs is het niet onmogelijk dat in de nabije toekomst ook voor den landbou wer een examen vereischt zal worden. Spr. is echter overtuigd dat zij die deze school gevolgd hebben, daarvan vrijgesteld zullen worden. Namens de vereeniging van oud-leerlin gen werd vervolgens de penning van ver dienste uitgereikt aan dien besten leerling van de eindklasse, n.l. aan Jacob A. Dhont uit IJzendijke, waarbg gewezen werd op 't groote nut om zich bij deze vereeniging aan te sluiten en daarin actief mede te werken. Immers deze vereeniging stelt zich ten doel het geleerde te onderhouden door het orga- niseeren van lezingen en excursies, het aan leggen van proefvelden enz. Nadat een der leerlingen als tolk van zgn medeleerlingen het bestuur der school en den directeur dank had gebracht voor het genoten onderwijs, dankte ook de voorzitter den directeur voor zijn bekwame leiding. Spr. wees daarbij op de toenemende belangstelling voor het landbouwonder wijs, hetgeen tot gevolg zal hebben dat eerstdaags, eveneens te Schoondijke, een landbouwliuishoudschool zal wox-den ge vestigd, waaraan 4 leerkrachten zullen worden verbonden, zoodat ook het vrou welijk onderwijs in het middelpunt der belangstelling staat. Spr. wekte ook de ouders op tot propaganda voor dit on derwijs. Texxslotte sprak de heer v. Dijk een slot woord, waarin hij leerlingen en hun ouders geluk wenschte met het behaalde resultaat. Spr. spoorde aan om het gebeerde te onder houden en ook' het onderling contact te be waren. Spr. zelf is gaarne bereid te allen tgde de oud-leerlingen ook in de toekomst met x'aad en daad terzijde te staan. De heer v. Dijk hoopte 'dat ook voor het landbouw onderwijs nog eens een vorm zal worden gevonden, waardoor er nog hoogere eischen aan dit onderwijs zullen kunnen worden ge steld. Tenslotte dankte spr. het bestuur, de commissie van toezicht enz. voor hun on- ontbeerlijken steun en medewerking, en be sloot met den wensch uit te spreken dat, wanneer men wederom voor deze plechtig heid bijeen zal zijn, de donkere wolken die nu de horizon verduisteren, zullen plaats gemaakt hebben voor een helderen hemel, waaruit zonneschijn zal stralen over geheel Europa. Het einddiploma werd behaald door W. L. Basting, Zuidzande G. J. de Bruijckere, AardenburgJ. L Butijn, Aardenburg G. A. Ceulenaere, BiervlietD. H. Dekker, HoofdplaatW. R. Dekker, Waterland kerkje J. A. Dhont, IJzendijke J. J. Dhont, IJzendgke R. C. Dierickx, Schoon dijke H. Haemers, IJzendijke V. A. v. d. Hemel, Groede J. A. Leenhouts, IJzendijke; I. A. Luteijn, IJzendijke M. J. Quaak, IJzendgke B. Remijn, SluisH. A. de Rïjcke, Aardenburg en A. Salomé, Groede. Afgewezen geen. Bevorderd werden van de 3e naar de 4e klasse M. Ch. A. Cauwels, Aax-denburg R. Aernoudts, Sluis D. Dees, Schoondijke K. Dees, Sint Krois M. P. Dierikx, Schoon dijke R. P. Dierikx, Schoondijke F. J. v. Hal, St. Kruis A. v. d. Hemel, Groede I. D. de Hullu, Oostburg J. A. Kools, Cad- zand A. Lako, Sluis P. W. Leenhouts, Cadzand J. A. de Ligny, Groede A. Ma- besone, AardenburgA. Baridaen, St. Kruis P. J. Quaak, Sluis L. A. Salomé, Zuidzande G. C. Tas, Waterlandkerkje P. -J. Vercouteren, RetranchementI. A. Verplanke, Waterlandkerkje G. P. E. v. d. Vijver, Waterlandkerkje en A. Dierickx, Schoondijke. Niet bevorderd 2 leerlingen. Bevorderd werden van de 2e naar de 3e klasse A. de Badts, Sluis H. P. Beun, Aardenburg J. de Bruijckere, Aardenburg J. de Feijter, Schoondijke M. Flikweert, Breskens A. Hoste, Groede A. de Hullu, Nieüwvliet A. Kools, ZuidzandeA. de Milliano, Oostburg F. Minderhoud, Cad zand J. Remgn, Sas van GentIz. J. Ris- seeuw A.Pzn., OostburgW. Vercroeije, Aardenburg C. Verplanke, Hoofdplaat F. v. d. Vijver, Waterlandkerkje A. de Smet, Sluis P. Riemens, Nieüwvliet, Niet bevor derd 4 leerlingen. Bevorderd werden van de le naar- de 2e klasse H. C. Bakker, IJzendijke W. Dees, St. Kruis H. L. Dierikx, Schoondgke J. E. v. Driel, Groede P. J. den Hamer, Schoon dijke H. A. v. d. Hemel, BiervlietA. M. Kunst, Zuidzande J. de Putter, Schoon dijke W. Ramondt, Schoondgke W. Salo mé, Groede D. C. Scheele, IJzendijke J. Verplanke, HoofdplaatF. J. Hermans, Sluis (Heille) J. E. Hiel, St. Kruis. Niet bevorderd 2 leerlingen. De raad van Hoofdplaat vergaderde. BEHANDELING VAN DE BEGROOTING VAN HOOFDPLAAT. Donderdag j.l. kwam de raad van Hoofd plaat bijeen onder voorzitterschap van wnd. burgemeester J. F. C. Temmerman. Afwezig was de heer A. E. Weijnen. Ingekomen was o.a. een schrijven van den wnd. Directeur-Generaal van het Rijksarbeidsbureau, waarbij werd medege deeld, dat het aandeel in de subsidie, dat op grond van het Werkloosheidsbesluit 1917 voor het le kwartaal 1941 ten laste der gemeente komt, voorloopig is vastge steld op 400. De VOORZ. deelt mede, dat Gedepu teerde Staten B. en W. hebben uitgenoo- digd den Raad voor te stellen, het salaris van den ambtenaar ter secretarie te ver- hoogen met 100 en te brengen op 1100 per jaar. Het voorstel van B. en W. wordt met algemeene stemmen aangenomen. Vervolgens deelt de VOORZ. mede, dat B. en W. een tijdelijke kracht hebben aan genomen voor het behulpzaam zijn bij de afgifte van de persoonsbewijzen. Voorge steld wordt hiervoor een vergoeding te verleenen van 1.50 per dag. Verscheidene leden achtten dit te laag. Het voorstel van den heer WIELEMAN om een vergoeding vast te stellen van 2 per dag wordt daarna xnet algemeene stemmen aangeno men. Aangezien de afgifte van pei*soons- bewijzen alleen des middags zal geschie den, kómt deze vergoeding dus overeen met 5 per week. B. en W. bieden hierna de gemeentebe- grooting 1941 ter vaststelling aan. Na ar- tikelsgewgze behandeling en uitvoerige toelichtingen op verschillende posten wordt de begrooting met algemeene stem men vastgesteld in ontvang en uitgaaf op een bedrag van 50723,77, voor wat be- treft den gewonen dienst en voor wat den kapitaaldienst betreft op 4400 in ontvang en 2800 in uitgaaf. De door B. en W. ingediende concept- begrootingswijziging voor den dienst 1940 wordt eveneens met algemeene stemmen aangenomen. .Vervolgens komen in behandeling de aan vragen van de besturen der bijzondere iagero scholen om de gemeentelijke ver goeding over 1940 en om voorschot over 1941. Overeenkomstig de voorstellen van B. en W. wordt de exploitatievergoeding- voor de Christelijke school vastgesteld op: 248.13, die voor de beide R.K. scholen gezamenlgk op 1314,08. Verder wordt aan het bestuur der Chr. school voor den dienst 1941 een voorschot verleend van 252,07, aan dat der R.K. scholen een voorschot groot 1330,56. Aangezien de wettelijke bepalingen met betrekking tot het Capitulantenstelsel bui ten werking zijn gesteld, wordt met al gemeene stemmen het besluit genomen tot de hiervoor noodige wijziging der veror dening, regelende de eischen van benoem baarheid en de bezoldiging van de ge meenteveldwachters. Bij de rondvraag vraagt o.a. dé heer WIELEMAN, of aan den gemeentewerk man in vasten dienst destijds een aanstel ling is uitgereikt. De VOORZ. beantwoord bevestigend. Verder wordt nog besloten een handkar en eenige oude materialen, die in eigen dom aan de gemeente toebehooren, te ver- koopen bij hoogste inschrijving. Tenslotte zegt de heer WIELEMAN, dat nu voor het eerst een gemeente-ambte naar is benoemd het vele werk op dé secretarie beter verdeeld kan worden. Spr. hoopt, dat steeds onder goede verstand houding zal worden gearbeid en dat nog veel in het belang der gemeente bereikt zal worden. Hierna sluit de VOORZ. de vergadering. PRIJ SSCHIETIN G. BRESKENS. De Breskensche boogschut- tersvereeniging „Nooit Gedacht" hield op Zondag j.l. een groote prijsschieting op den „Liggenden wip". Er waren 41 schutters uit geheel Z. Vlaanderen, waarvan Hoofdplaat o.a. met 11 leden. De wedstrijd had de volgende resulta ten; de heer De Letter, Breskens, schoot den hoofdvogel; H. Thomas, Hoofdplaat, schoot een zij vogel; de heeren v. Waes en Koppejan schoten ieder een kalvogel. Van de verdere Breskensche leden, die kleinere prijzen wonnen, dienen genoemd te worden: G. Erasmus, die met zgn eerste schot twee roode vogels tegelijk af schoot; de heeren A. Hamelynck en A. Vresprille, die elk 1 roode en de heeren H. de Jonge en v. d. Broecke, die elk 1 witte vogel afschoten. De organiseerende vereeniging kan te vreden zgn over het succes van dezen wedstrijd. VEERE. Over de maand Mei. Ondertrouwd W. Wagenaar, 26 j., jm. van Vrouwenpolder en M. Jobse, 26 j., jd., van Aagtekerke. Getrouwd H. C. Minneboo, jm. 27 j. en F. den Hoed, jd. 25 j. A. Vermeulen, jm. 27 j. en J. W. van Wallenburg, jd. 23 j. Geboran Simon Willem, z. van A. van der Hooft en J. J. Sonke. MELISKERKE. Over de maand Mei 1941* Getrouwd: Joost Boogaard, 26 j. j.m. en Janna, Levina Matthijsse, 22 j. j.d. Overleden: Jan Boogaard, oud 54 echtgenoot van Christina Stroo, (overleden te Middelburg). VROUWENPOLDER. Van 1 tot en met 7 Juni 1941. GetrouwdWiHem Wagenaar, j.m. 26 jaar met Magrieta Jobse, j.d., 26 jaar. WOLPHAARTSDIJK. Voor het afne men van vingerafdrukken bij de eerst daags uit te reiken persoonsbewijzen, zijn in deze gemeente aangenomen de heeren Ruisaard én Boonman, beiden werkzaam op de gemeente-secretarie al hier. Tot waterbouwkundig opzichter bij de waterkeering van de cal. polders On rast, Jacoba en Anna Friso is door den dijkraad benoemd de heer C. H. Swenne, thans waterbouwkundig ambtenaar te Dirksland, zulks in verband met het be reiken van den pensioengerechtigden leef tijd door den heer A. C. Swenne op 1 Sep tember a.s. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor 't propaedeutisch examen in de Godgeleerdheid mej. H. B. de Neeling te Eefde (Gld.) vroeger te M i d d e 1- b u r g. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het ax-ts-examen 2e gedeel te de heer J. I. de Biniijne te Middelburg. Voor het eindexamen van de Rijks kweekschool te Middelburg slaagden de heer M. Schrijver te Goes en de dames H. M. Koning te Goes; F. R. Corporaal, M. C. Van Dorst en C. S. Sloover allen te Middelburg. Aan de Vxije Universiteit te Amster dam is geslaagd voor het candidaats-exa- men; theologie de lxeer J. Francke te Serooskerke. Voor het artsexamen slaagde te Utrecht de heer P. Zuidema. VERKOOP VAN FRAUDULEUS GESLACHT VEE IN MELKBUSJES. De gemeente-politie te Deventer heeft een landbouwer aangehouden, die kalfs- vleesch vervoerde in melkbusjes. In sa menwerking met ambtenaren van den crisis-controledienst had de politie ont dekt, dat dit vleesch in Deventer was ge slacht en op deze wijze werd rondge bracht aan verschillende hotels daar ter stede. De daders van deze clandestiene slachtingen zijn in bewaring gesteld. Zij hebben een bekentenis afgelegd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 3