OORLOGSSCHADE TWEE WILLIAM GULDEN Voorstellen aan den raad van Vlissingen. Rechtszaken ASSURANTIE-BEZORGER Burgerlijke Stand B. en W, van Vlissingen hebben aan den raad voor de Vrijdag a.s. te houden ver gadering de volgende voorstellen doen toe komen LICHAMELIJKE OEFENING. Indertijd werd het voorstel tot defini tieve benoeming van den heer Lvan der Steen tot vakonderwijzer in de licha- melgke oefening aan de openbare U.L.O.- school, alhier, aangehouden, Intusschen heeft de heer Van der Steen aan B. en W. medegedeeld, dat hij voor een definitieve benoeming niet in aan merking wensqht te komen, waarom een oproep werd geplaatst. Voor de aan deze betrekking te ver binden jaarwedde komt het B. en W. billijk voor deze te bepalen op 110 p. jaar per wekelijksch lesuur van 60 minuten, met 10 tweeja^rlgksche verhoogingen van 10; hierbfl is gelet op de x-jjksregeling voor leeraren in de lichamelijke oefening aan Rijks Hoögere Burgerscholen met 5-jarigen cursus. Met deze regeling is reeds bij de ge dane oproep rekening gehouden en B. en ,W. stellen thans voor bedoelde jaarwedde dienovereenkomstig vast te stellen. Zij bieden den Raad de volgende voor dracht aan 1. de heer W. S. Mijnheer, leeraar licha melijke oefening te 's-Gravenhage; 2. de heer J. W. Breuk, leeraar lichamelijke oefening te Amsterdam; 3. de heer J. H. Koers, leeraar lichamelijke oefening te Middelburg. PER SONEELSAANGELEGENHEDEN. Reeds sedert een aantal jaren bestaat er een gemeenschappelijke regeling van gemeenten betreffende behandeling van gemeentelijke personeelsaangelegenheden. Deze gemeenschappelijke regeling be- pogt 1. het doen verzamelen en bewerken van gegevens betreffende de arbeids- en dienst- voorwaarden van gemeentepersoneel en het beschikbaar stellen van deze gegevens; 2. het doen geven van adviezen op het gebied van arbeids- en dienstvoorwaarden van gemeentepersoneel; 3. het centraal doen voeren van geor ganiseerd .overleg met centrales van al- gemeene landelijke organisaties, die uit sluitend of onder meer ten doel hebben personeel in dienst der gemeente te orga- niseeren ter behartiging zijner belangen, in het bijzonder wat zijn arbeids- en dienst voorwaarden betreft, alsmede het doen hooren, in bijzondere gevallen, van daar voor in aanmerking komende instanties van personeelsorganisaties. De regeling was aanvankelijk beperkt tot gemeenten met 40.000 of meei; In woners. By een onlangs vastgestelde wijziging is de mogelijkheid van toetreding tot de re geling tot alle gemeenten verruimd. Daar B. en W. van meening zijn dat het voor deze gemeente van belang kan zijn tot de hierbedoelde gemeenschappe lijke regeling toe te treden, stellen zij voor. dienovereenkomstig te besluiten. De jaarlijksche bijdrage bedraagt 1.50 per 1000 inwoners, derhalve ongeveer 30. Wachtgeldregelingen. Indertijd aanvaardde de Raad een rege ling waarbij onder meer de gemeente Vlissingen zich verbindt in de uitkeeringen ingevolge de wachtgeldregeling van de N.V. Stoomvaart Mg. „Zeeland" bg te dragen, terwijl 'n dergelgke regeling'werd bekrach tigd ten aanzien van het personeel der Steenkolenhandelsvereeniging en Van Scheepvaartvereenigingen. Soortgelijke verzoeken werden ingediend ten behoeve vanle N. V. Vlissingsche Mineraalolie- en Asphalt Raffinaderij te Vlissingen. 2. Centraal Bureau voor de Grafische bedrijvenin Nederland (Alge meen Sociaal Fonds) te Amsterdam. Eerstgenoemde regeling, welke 1 Mei 1941 is ingegaan, is gebaseerd op een overheidssubsidie van 50%, terwijl laatst genoemde, welke 31 Maart 1941 in werking trad, aangegaan is op basis van 40% overheidssubsidie. Laatstgenoemde wacht geldregeling geldt voor alle werkgevers vallende onder het „Algemeen Sociaal Fonds voor de Grafische Bedrijven" en is, voor zoover voor deze gemeente op het oogenblik van belang, Van toepassing op de drukkerij Fa. H. Wegeling te Vlissingen. Voor eerstgenoemde regeling kan het overheidssubsidie voor het jaar 1941 (voor ongeveer 26 personen), geraamd worden op 7700, terwijl voor laatstgenoemde regeling (1 persoon) het subsidie van 1941 ongeveer f 200 zal bedragen, dus totaal 7900. Met ingang van 1 Januari 1940 werden de kosten van wachtgeldregelingen mede- geteld voor het bepalen van het percen tage der objectieve bgdrage uit het Werk- lóosheidssubsidiefonds volgens de desbe treffende schaal. Daar doorhet vaststellen van deze regeling ook de financieele bezwaren tegen het aanvaarden der wachtgeldregelingen zullen komen te vervallen, stellen B. en W. voor te besluiten uw mede werking aan bovengenoemde wachtgeld regelingen te verleenen door in de uit keeringen ingevolge die wachtgeldregelin gen bij te dragen overeenkomstig de daar omtrent vastgestelde en nog vast te stellen bepalingen. Geneeskundige verzorging van on- en minvermogenden. In October werd de thans geldende ver ordening op de geneeskundige verzorging van on- en minvermogenden in deze ge meente vastgesteld. Reeds onder normale omstandigheden, aldus schrijven B. en W. aan den raad, is het veelal slechts bij een zeer soepele toepassing der verordening mogelijk, de daarbij vastgestelde bgdragen betaald te krggen, doch thans komt het in verband met den verhoogden levensstandaard, her haaldelijk voor, dat de aangeslagen onder houdsplichtigen, speciaal die, welke net tot het gezin van de(n) patiënt(e) behooren, bezwaarlijk de bijdragen die hen worden opgelegd, kunnen voldoen. Teneinde aan de verschillende bezwaren tegemoet te komen, achten B. en W. het gewenscht om voor de door onderhoudsplichtigen (buiten gezinsverband) te betalen bg dragen in de. kosten dei; ziekenhuis ver pleging, een tarief vast te stellen, speci aal voor de tegenwoordige bijzondere om standigheden. Zij zouden daarbij onderscheid willen maken tusschen a. onderhoudsplichtigen, die lid zijn van een ziekenfonds en dus aan hun verplich tingen tot verzekering van zichzelf en hun gezin hebben voldaan; en b. onderhoudsplichtigen, die geen lid zyn van een ziekenfonds en zich daarmede dus aan hun zedelgke plicht tot verzekering onttrekken. Voor wat de onder a. genoemden be treft, stellen B. en W. voor, voor deze onderhoudsplichtigen een reductie van 60% toe te staan op de bgdragen genoemd in staat A van de verordening, met dien verstande, dat bij de toepassing rekening moet worden gehouden met een minimaal te betalen bijdrage van 0.50 per dag, zoodat van kleine bedragen geen 50%, doch het volle bedrag moet worden be taald. Ten aanzien van de onder b. genoemde onderhoudsplichtigen, stellen B. en W. voor een reductie toe te staan van 25% op de bedragen opgenomen in staat A van meer genoemde verordening, met dien verstande, dat ook voor deze categorie op minimum bedragen van 0.50 per dag geen korting wordt toegestaan. Zij achten het billgk de reductie voor deze onderhoudsplichtigen te beperken tot 25%, omdat zij geen kos ten van verzekering hebben, terwgl deze maatregel hen wellicht zal doen inzien, dat zg beter alsnog een verzekering kun nen aangaan. De mindere inkomsten, uit deze wijzi gingen voortvloeiende, zullen ongeveer 400 per jaar bedragen. Geen rijdende baar voor de begraafplaats. Bij de behandeling van de gemeente- begrooting voor 1941 werd door een der leden verzocht over te gaan tot het aan schaffen -van een rijdende baar ten be hoeve van de begraafplaats. B. en W. heb ben een onderzoek ingesteld bij andere ge meenten. Gezien de ontvangen inlichtingen uit andere gemeenten, waar, .voor zoover be kend, de begraafplaatsen aanmerkelijk grooter zijn dan te Vlissingen, achten B. en W. het niet noodzakelijk, dat tot het aanschaffen van een rijdende baar wordt overgegaan. DE WONINGBOUW VAN ST. WILLEBRORD. In Maart 1940, werd besloten aan de R.K. Woningbouwvereeniging „Sint Willibrord", alhier, ten behoeve van den bouw van een aantal woningen' op, een terrein, gelegen ten Oosten en ten Noord-Oosten van de Marechausseekazerne aan de Bloemenlaan, 'n voorschot te verleenen ingevolge de be palingen der Woningwet. De oorlog heeft deze plannen doorki-uist. Iritusschen werd door dezen gang van zaken de architect der woningbouwvereeniging, de heer J. van Velsen te Haarlem, financieel ten zeerste getroffen, daar hij tot nu toe geen be taling van zijn declariatie wegens hono rarium en onkosten kan verkrijgen. Het bestuur der woningbouwvereeniging, is niet in staat de vordering te betalen, daar de vereeniging geen inkomsten heeft en slechts beschikt over de gelden der ge storte aandeelen, welke een bepaalde be stemming hebben. B. en W. hebben echter de overtuiging, dat na den oorlog de bouw der woningen wellicht op een andere plaats, ter hand zal worden genomen en dab daarvoor de gemaakte teekeningen kunnen dienen. Het zou echter onbillgk zijn, aldus schrij ven B. en W., den heer Van Velsen tot tijd en wgle op de voldoening zijner decla ratie te laten wachten. Daar de bouw der woningen het belang der volkshuisvesting dezer gemeente zou bevorderen,en woning bouwverenigingen door de Woningwet er kende organen zgn, die in de eerste plaats geroepen worden dit gemeentebelang te dienen, hebben B. en W. zich bereid ver klaard den Raad voor te stellen, gedeelte lijk tegemoet te komen aan den wensch van den architect. Gedeputeerde Staten hebben daartoe machtiging verleend en B. en W. stellen thans voor tot dit doel aan de Woning bouwvereeniging „Sint Willibrord" een be drag van 963.61 uit te keeren, teneinde deze som te besteden ter betaling van een gedeelte van de door haar architect in gediende declaratie en voorts onder voor waarde, dat wanneer te eeniger tijd tot den bouw van woningen door „Sint Willi brord" zal worden overgegaan, gemeld bedrag aan de gemeente zal dienen te worden terugbetaald. DE NIEUWE VISCHMIJN. In November 1937, werd besloten over te gaan tot den bouw van een vischmijn- gebouw op het Ruyterplein, alhier, waar van de kosten werden begroot op rond f 6600, af te lossen in 15 jaren. Destijds werd aan dit plan nog geen onmiddelijke uitvoering gegeven, eerst in verband met mogelgk aan te brengen ver beteringen aan of gedeeltelijke demping van de Engelsche Kade, later mede ten gevolge van de oorlogsomstandigheden van September 1939 af, aangezien wij van mee ning waren, dat voor het visschersbedrijf, tengevolge van de gevaren ter zee, weinig perspectief te verwachten was. Thans blijkt echter, dat, in verband met de eischen, welke de voedselvoorziening stelt, ook de garnalenvsscherij" van groot belang is en komt het B. en W. gewenscht voor thans tot den bouw van een visch- mijn over te gaan. Tengevolge van een wijziging in het oorspronkelijke plan en een stijging der bouwmaterialen, worden de kosten van het stichten van een vischmgn thans be groot op 11.050. B. en W. stellen thans voor, over te gaan tot den bouw van een visch mgn op het De Ruyterplein, en ons daartoe een verhoogd orediet te ver leenen van 11.050, welke uitgaaf ten laste kan worden gebracht van den kapitaaldienst, af te lossen in 10 jaren* OVERTREDERS VAN DISTRIBUTIE- WETTEN VOOR DEN RECHTER. Ook Vrijdag waren weer velen gedag vaard om te verschgnen voor den econo- mischen rechter te Den Haag teneinde zich te verantwoorden voor overtredingen der distributiewetten. In sommige gevallen gaat de economi sche rechter bij het uitspreken van het vonnis zelfs boven den eisch van den of ficier van justitie. Gisteren was dit b.v. het geval ten aanzien van een 38-jarigen directeur van een N.V., J. de K., wonende te Wassenaar. Deze had een varken ge kocht en dit laten slachten, terwgl hy reeds in het bezit was van een aanzienlgken voorraad levensmiddelen. In zijn requisitoir memoreerde de of ficier van justitie hoe de politie by huis zoeking in de woning van verdachte een completen kruidenierswinkel had aange troffen. Niet minder dan drie vrachtauto's waren noodig om deze voorraden te ver voeren. De verdediger merkte in zgn pleidooi o.m. op, dat hier een wraakneming in het spel was van iemand, die de zaak had ver raden, en die op den dag der inbeslagne ming de echtgenoote van verdachte had opgebeld en haar nog meer bedreigingen had toegevoegd. De verdachte werd tot een langdurige gevangenisstraf veroordeeld. Vervolgens stond de echtgenoote van de zen verdachte terecht, die boter zonder bon had gekocht De officier van justitie wilde in dit geval geen gevangenisstraf opleggen, doch eischte een hooge geldboete, waar toe de rechter haar veroordeelde. Ook de leveranciers in deze zaken zagen zich veroordeeld tot langdurige gevan- genistraffen of in hooge geldboeten. NAIaR ENGELSCHEN ZENDER GELUISTERD. Het Duitsche Landesgericht te Den Haag behandelde een zaak tegen een echtpaar in Den Haag, dat er van beschuldigd werd in de maanden December en Januari eenige malen naar een Engelsehen zender geluisterd te hebben. Het echtpaar )ftf de ten laste gelegde feiten toe. Het had heel goed geweten, dat het in overtreding was, maar het had zijn nieuwsgierigheid niet kunnen bedwingen. De Staatsanwalt vroeg voor ieder der verdachten een boete van 3000 en inbe slagneming van het radiotoestel. De rech ter veroordeelde den man tot 1500 en de vrouw tot 1000 boete met inbeslagneming van het radiotoestel. ZICH BELEEDIGEND OVER HET DUITSCHE RIJK UITGELATEN. Een jonge boschwachter en zgn vrouw, wonende in de omgeving van Breda, had den zich te verantwoorden wegens het feit, dat zij zich op 8 Maart tegenover een aan tal Duitsche militairen en eenige in dienst van de Duitsche weermacht zgnde Neder landers beleedigend over het Duitsche rijk en de Duitsche weermacht hadden uitge laten. De verdachten ontkenden, doch de getuigen drie Nederlanders en een Duitsche onderofficier stemden in hun verklaringen geheel overeen. De Staatsanwalt vorderde tegen den man acht en tegen de vrouw twee maan den hechtenis. De rechter veroordeelde de vrouw conform den eisch en den man tot zes maanden hechtenis. NOTARISWET OVERTREDEN. De Hooge Raad heeft gisteren uitspraak gedaan in een cassatieberoep van een no taris te A a r d e n b u r g, die door de rechtbank te Middelburg is veroordeeld tot eèn geldboete van 5 gulden wegens over- tredng van de wet op het notarisambt, na- meiyk als notaris een door hem opgemaak te akte niet doen inhouden de voornamen van ieder der verschenen partijen. De Hooge Raad heeft het beroep ver worpen. Met het oog op de groote urgentie van deze zaak, de mede in verband met de schaarschte aan bouwmaterialen, die thans voor dit doel echter nog zouden kunnen worden gegeven, hebben de Staten van Zeeland verzocht toe te stemmen in een onderhandsche aanbesteding van dit werk. Ged. Staten hebben daarop medegedeeld in beginsel geen bezwaren te hebben, dat een vischmijngebouw wordt gesticht. Even min ontmoet het by dit college bedenking, dat de bouw bij onderhandsche aanbeste ding wordt geregeld. In verband met dit laatste stellen B. en W. voor den bouw van de vischmgn te gunnen aan den heer Joh. Loois Hzn., aannemer, alhier, voor een som van 11.050. DE WONINGEN OP HET EILAND. Van een groot aantal eigenaren van perceelen, welke als gevolg van het oor logsgeweld, gedurende meerdere maanden in 1940 niet meer bewoond werden, is het verzoek ingekomen om restitutie van betaalde respectievelgk ontheffing van verschuldigde straatbelasting voor die per- ceelen over genoemd jaar. Een deel dezer woningen is tengevolge van de oorlogshandelingen geheel of ten deele onbewoonbaar geworden, terwijl een ander deel der perceelen net verhuurbaar is, in verband met hare ligging in de nabgheid van, uit het oogpunt van oorlog voering bezien, belangrijke doelen. Ten aanzien van deze laatste categorie van woningen, is voornamelgk gelet op de perceelen, gelegen op het z.g. „Eiland". Hoewel artikel 6 der Verordening tot heffing eener straatbelasting, het verlee nen van restitutie van de belasting voor perceelen als bovenbedoeld, niet kent, komt het B. en W. toch billgk voor in deze omstandigheden voor deze perceelen even eens restitutie van straatbelasting te ver leenen. Zulks is geheel in overeenstemming met de door andere publiekrechtelijke lichamen voor deze perceelen verleende ontheffingen van andere belastingen. Het totaal bedrag, waarvoor restitutie zal worden verleend, bedraagt ongeveer t 900, waartoe B. en W. het voorstel doen. Onderlinge Verzekering |(jjj Maatschappij VGÜAVENHACe Het in onze gezamenlijke afdeelingen verzekerd kapitaal is thans gestegen tot Wij mogen dit toeschrijven aan ons systeem, waarbij een voorzichtig evenwicht is betracht tusschen het door verzekerden te brengen offer en een p ractische schade-regeling, welke op ean te verleenen Rijksbijdrage vooruitloopt en deze aanvult. Speciale aandacht wordt thans gevraagd voor onze nieuwe afdeeling G„ waarin gelden, geldswaardige papieren en kostbaarheden, tegen molest verzekerd kunnen worden. Vraagt inlichtingen aan üw Achteruitloopende koersen op de Amsterdamsche beurs. Op de Amsterdamsche effectenbeurs ver loopt de eene dag bijna geheel gelgk aan den anderen. Het meest typische verschgn- sel van de markt is de afwezigheid van affaire. Hoewel de omzetten Vrijdag ook van bescheiden afmetingen waren, ging er desniettemin wat meer om dan de laatste dagen het geval was. De'stemming was er echter niet op verbeterd. Wel viel geduren de deze week bijna aanhoudend een luste- looze stemming op te merken en de koer- sèn gingen langzaam aan iets achteruit, maar gisteren was de tendenz bepaald gedrukt. In eenige gevallen werden zelfs vrij gevoelige verliezen geleden. Er be stond hoegenaamd geen kooplust, met het gevolg dat het aan de markt komende materiaal een vrij groote pressie uitoefen de. Later op den middag trad in enkele rubrieken wel een kleine verbetering in, maar dit was toch van geen beteekenis. Vooral de Indische cultuurfondsen lagen gisteren zwak in de markt. Op de beleggingsmarkt ging weinig om. In de tabakken was weinig te doen.- De affaire in scheepvaartpapieren was van bescheiden omvang. De petroleum- mai'kt was kalm. Voor industrieelen bestond slechts gerin ge belangstelling. De omzetten op de beleggingsmarkt wa ren eveneens van beperkten omvang. VLEESCH IN BESLAG GENOMEN. De Amsterdamsche politie heeft een 30- jarige bewoner van de le Jan Stcenstraat aangehouden, verdacht van vleeschdiefstal. Een partij van 154 k.g. rund- en 87 k.g var- kensvleesch is in zijn woning gevonden en in beslag genomen. Een bewoner van de Trompenburger straat bleek 162 kg. ongekeurd rundvleeseh in huis te hebben. Ook op deze party heeft de politie beslag gelegd. GOEDE VANGST VAN ARNHEMSCHE POLITIE. Den laatsten tijd werd te Arnhem her haaldelijk ingebroken. Zoo werden Woens dagnacht op zeer brutale wijze inbraken gepleegd in een vijftal woningen aan de Mesdaglaan, waarbij de daders, wien het alleen om geld en distributiebescheiden te doen was, een vrij groote buit in handen viel. Dezer dagen had de Arnhemsche po litie reeds de hand weten te leggen op een bende van vy'f inbrekers, waardoor eenige der inbraken opgehelderd konden worden en tevens een dertigtal gestolen rgwiclen en een aantal autobanden achtex- haald konden worden. Nadien bleken echter toch nog inbi'aken gepleegd te worden. Daar de thans operee- rende inbrekers voorliefde hadden voor stille' buitenwgken, die van beboscht tei-rein uit te naderen waren, werden bij de bewaking de surveillancehonden van de politie in geschakeld. Donderdagnacht waarschuwde de hond van een patrouille, welke dienst deed in de Paaschbergwgk zgn leider, dat er onraad was. Geleld door den fijnen neus van het dier kwam de patrouille bg een tuin van een villa, waarin zich een man bevond die een vergeefsche poging deed om te vluchten. By nader onderzoek bleek hij een oude bekende van de politie te zyn, die zich reeds eei-der aan inbraken had schuldig gemaakt. De politie slaagde er in het grootste gedeelte van het ont vreemde geld en een aantal distributie kaarten op te sporen. .De daders zullen ter beschikking van de justitie worden gesteld. BIGGEKERKE. Over de maand Mei 1941. Geboren: Jacob zoon van Jacob den Hol lander en van Maria Cornelia Verhage; Leunis zoon van Cornelia Vos en van Adri- ana Wielemaker; Marlnus zoon van Adriaan de Ridder en van Kornelia Levina Franse; Margrita dochter van Adriaan Janse en van Willemina Louwerina de Wij ze; Susanna Pieternella dochter van Joost Goedbloed en van Suzanna Pieternella de Brugne. Getrouwd: Jan Krijger, oud 28 jaar te Grgpskerke j.m. en Pieternella Elizabeth Geschiere, oud 27 jaar, j.d. Overleden: Klazina van Slugs, oud 58 jaar echtgenoote van Johannes Jobse; Lourens Kodde, oud een maand te Mid delburg; Pieternella Sturm, 51 jaar, echt genoote van Jan Janse. BRESKENS. Overleden F. Klaaijsen, 71 j., wedn. van C. J. Jacobse J. J. Steurrijs, 37 j., man van W C. Willemsen M. W. Bothof, 74 j.t wed, van G. v. Noppen. "bOSTBUKG. Over de maand Mei* Geboren Abraham Mechiel, z. van A. Riemens en van J. de Visser; Jenny Femmetje Emmy, d. van C. C. Kuiper en van C. Schelling; Willem Pieter, z. van A. Daansen en van M. A. Catsman. Getrouwd P. A. Rodts, 27 j. te Schoon- dyke en L. 1T. Stokkerman, 23 j. te Oost burg A. J. Schippei's, 30 j., te Nieuw- vliet en C. C. du Mez, 20 j., te Oostburg. Overleden S. A. Cuveljé, 63 j., echtg. van J. Risseeuw; E. S. Hubregtsen, 79 j., wed. van I. W. Laroy; J, Ingels, 91 j., wedn. van C. de Molennaar; M. van Dron- gelen, 15 j., d. van C. van Drongelen; J. Hollebrand, 89 j., wedn. van A. Simpelaar; M. L. Modde, 66 j., wed. van G. A. Del- laart; L. J. Tilleman, 70 j„ echtgen. van A. C. Steenkiste (wonende te Sluis); L Fremouw, 10 j., z. van J. Fremouw en van J. Eekhout (overleden te Amsterdam). WISSENKERKE. Van 29 Mei t/m 4 Juni 194L GeborenJacobus Adriaan, z. van 'J. de Smit en J. H. de Haze. Getrouwd W. A. Oele en J. Smit; M. J. Noordhoek en A. C. Swenne. Overleden M. S. Verhorst, 81 j., wed. van W. C. Lamain; P. H. Vroonland, 49 j. WATERLANDKERKJE. Over de maand Mei. Geti-ouwd P. J. Cmson, 27 j. en C. Jan sen, 24 j.D. A. Kareis, 24 j. en A. de Klerk, 23 J. RAZZIA TEGEN DE JODEN IN DE RIVIERA. Het D.N.B. meldt uit Vichy: De Fran- sche politiek heeft aan de geheele Riviera vooral in de departementen Alpes Mariti- mes, Var en Bouches du Rhone een groot- scheepsche razzia tegen de talrijke daar wonende Joden uitgevoerd. 74 buitenland- sche Joden werden naar een concentratie kamp overgebracht. Aan vierhonderd an dere Joden is een gedwongen verblijfplaats aangewezen. Bovendien zullen talrijke Jo den wegens sluikhandel gerechtelgk wor den veiwolgd. De zuivei'ingsacties van de politie in de genoemde departementen gaan voorts

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 6