Tweede blad PROVINCIALE ZEEUWSCHE COURANT Zaterdag 7 Juni 1941 Den Helder in oorlogstijd. Hilter heeft geen invasieplannen in Amerika. AMSTERDAMSCHE BANK N.V. BIJKANTOOR MIDDELBURG. Het gemeentebestuur !s paraat. In de N. R. Ct. komt een artikel voor over den toestand in Den Helder, waarin uitvoerig de moeilijkheden worden ge schetst waarmee bevolking en gemeente bestuur te kampen heeft tengevolge van het oorlogsgeweld. Ongetwijfeld zullen ve len onzer lezers die met familie- en vrien denbanden aan deze vroegere marinestad zijn verbonden, hierin belang stellen. Het artikel begint met er op te wijzen, dat het bevolkingsaantal belangrijk is te- ruggeloopen. De gemeente had vóór 10 Mei 1940 een bevolking van 37.747 zielen, dit aantal was op 1 Juli 1940 tot 27.355 gedaald. Sedert dien is het onder den druk van de Engelsche luchtaanvallen, die Den Helder herhaaldelijk hebben geteisterd en die tal van slachtoffers hebben geëischt en vele huizen in puinhoopen hebben doen verkee- ren geleidelijk steeds verder teruggeloopen. Op het oogenblik s Den Helder van een stad een dorp geworden en nog slechts ongeveer tienduizend van zijn inwoners brengen er den nacht door. Vele honder den anderen brengen zich vóór het inval len van deduisternis elders in veiligheid. Na vijf uur worden er nauwelijks meer zaken gedaan. Uit' alle wijken stroomt men naar de „vluchtterreinen" van half zes en half acht naar Anna Paulowna, Schagen en andere plaatsen. Dit zijn dan degenen, die overdag ten minste nog naar de stad terugkeeren. Maar er zijn er ook duizenden, die Den Helder voorloopig geheel vaarwel gezegd hebben en van wie men niets meer ziet. Onbewoond en met dichtgespijkerde ra men staan hun huizen er bij. SCHOLEN BUITEN DE GEMEENTE. De verzorging en opvoeding van het kin dertal eener vlottende bevolking is een probleem, waarmee de vaders en moeders zwoegen, en dat ook de magistratuur der stad voor moeilijke vraagstukken plaatst. Wij hebben gezinnen gezien, aldus het blad, die des avonds compleet naar Anna Paulowna trekken om er te slapen, doch waarvan de kindereneden volgenden dag weer de school te Den Helder moeten be zoeken. Men krijgt dan het volgende pro gramma: slapen in de vluchtplaats, mid dagmalen en schoolgaan in Den Helder, avondeten in het naehtlogies. Wat dit aan moeilijkheden berokkent aan de huismoe ders, die haar bonnen in twee plaatsen moeten besteden en hier en elders hun leveranciers van levensmiddelen e.d. moe ten mobiliseeren, laat zich gemakkelijk raden. Op het oogenblik heeft Den Helder een zevental scholen buiten de gemeente, tot zelfs in Alkmaar. De bijzondere kosten voor dit onderwijs heeft het Rijk voor zijn rekening genomen. Op deze scholen wordt onderwijs gegeven aan kinderen van families, die uit Den Helder gevlucht zijn, maar hun zaken aldaar gaande houden. De schoolbevolking van Den Helder is geslonken van ruim 5000 kinderen op 10 Mei 1940 tot 1117 in den gepasseerden winter. Daarna valt er een stijging waar te nemen, zoodat het aantal schoolgaande kinderen in de stad op 7 Maart 1.1. 1449 bedroeg. Op het oogenblik houdt de stij ging nog aan. DE LENIGING VAN DEN NOOD. Tot leniging van den nood en herstel van het bedrijfsleven draagt het Sociaal Herstelfonds op loffelijke wijze bij. Dit fonds steunt de middenstanders, die hun zaak drijvende houden, met een wekelijk- sche bijdrage. In hoofdzaak zijn het kleine zelfstandigen, die door de gebeurtenissen van verleden zomer in een moeilijke po sitie zijn geraakt. In vlotte samenwerking met het gemeentebestuur verleent het Herstelfonds de eerste hulp; in totaal ge nieten ongeveer 150 zakengienschen een zoogenaamden overbruggingssteun, waar door het hun mogelijk wordt hun bedrij ven zoo goed en zoo kwaad als het kan gaande te houden. Zakenlieden als kappers, winkeliers, huiseigenaren e.d. bezitten in den steun van het Sociaal Herstelfonds den hef boom, waarmee zij zich uit hun netelige parket omhoog kunnen werken. Bij de het zwaarst getroffen middenstanders schakelen zich dan nog andere hulpbron nen in, zoodat deze soms met een drie- voudigen steun op de been worden ge bracht. In de lange ly'sten die we hebben ingezien, trof ons het geval van een huis eigenaar, die vóór 10 Mei 1940 een we- kelijksch inkomen van drie honderd gul den genoot, dat later slonk tot10 per week! Deze persoon wordt thans door het Herstelfonds gesteund met 25 per week, een tweede instantie heeft hier bij gedragen metv een overbruggingssteun van duizend gulden, een derde heeft 's mans ziekenhuiskosten vergoed. Een timmerman- eigenaar, die achttien huizen bezit, is niet in staat de onderhoudslasten daarvan te betalen; ook h^r verschaft het Herstel fonds de noodige ondersteuning. De zakenmenschen, die door het Her stelfonds gesteund worden, zijn verplicht hun kinderen in Den Helder op school te houden. Daarnevens dragen Winterhulp en „Not- standsbeihilfe" aanzienlijk bij in de leni ging van den nood. Burgemeester Rit meester heeft in een gesprek, dat meer genoemd blad met hem ten stadhuize mocht hebben, medegedeeld, dat Winter hulp tot dusver mét achttien mille heeft bijdragen, dat is ruim het vervoedige van het bedrag, dat in de gemeente ten behoeve dezer instantie gecollecteerd ia. Tenslotte is ,er nog de Provinciale Com missie voor oorlogsslachtoffers, die steun verleent aan degenen, die aan huis en meubilair schade hebben geleden. EEN UITBREIDINGSPLAN. Het gemeentebestuur zit waarlijk niet bij de pakken neer! Op het stadhuis werkt dagelijks een speciale commissie voor we deropbouw, bestaande uit drie architec ten. Onder leiding van het gemeentebe stuur grijpt deze instantie onmiddellijk in, waar zulks noodig is. Daarbij is men er op bedacht, de bevolking in de stad te houden en de uitgewekenen er toe te bewegen terug te keeren. Deze commis sie treedt op bij dingen, die plotseling gebeuren. Toen op een Zondagmorgen een buurt door een explosie opgeschrikt werd en in tientallen huizen geen ruit gespaard bleef, ontstond op onverklaarbare wijze de neiging om alles in den steek te la ten en te vluchten. De burgemeester even wel liet onmiddellijk vijftig schilders aan rukken, die nog denzelfden dag in alle woningen nieuwe ruiten inzetten, welk doortastend optreden evacuatie der buurt schap voorkwam. In een moeilijken tijd worden soms groote gedachten geboren. Ook in Den Helder. Voordien heeft men er nooit aan gedacht, de spoorlijn met stationsgebouw cum annexis uit de binnenstad te verwij deren, opdat een logischer bebouwing mo gelijk zou zijn. Deze tijd echter ziet het probleem onder oogen en lost het op. De heer Ritmeester toonde het nieuwe uit breidingsplan, dat ontworpen is door een Amsterdamsch-stedebouwkundige. Dit plan gaat uit van een bevolking van 60.000 zielen, die Den Helder in een niet al te verre toekomst mogelijkerwijze zal be zitten. Heel het stationscomplex met spoor lijn en al, is uit de binnenstad weggelicht en daarvoor is een city-bebouwing in de plaats gekomen met nieuwe publieke gebouwen als raadhuis, postkantoor, po litiebureau, station en leeszaal. Het blad vernam, dat dit plan in ver gevorderden staat van voorbereiding is en dat men mag aannemen, dat eerlang met de uitvoeringswerkzaamheden zal kun nen worden begonnen. Een tweede uitbreidingsplan betreft de bebouwing buiten de linie der stad, in de richting van Huisduinen en Julianadorp. Dit plan zal te zijner tijd aan den ge meenteraad worden voorgelegd. Op het oogenblik wordt een sociografisch onder zoek ingesteld naar de mogelijkheden van Den Helder op sociaal en economisch ge bied. Weliswaar is de voornaamste op bouw in de stad nog niet aan den gang, maar de voorbereiding daartoe nadert het stadium der verwezenlijking. „Alles wat we noodig hebben is ver trouwen in de toekomst onzer stad", zeide de burgemeester aan het eind van het gesprek. „De menschen hier laten wel eens het hoofd hangen. Dat mag echter niet. Wtj moeten blijven doorwerken tot heil onzer stad, omdat wg moeten bouwen aan de toekomst van ons volk." Bezoek van Molotof aan Tokio De „Hotsji Sjimboen" meent te kunnen aankondigen, dat Molotof, de Russische volkscommissaris van buitenlandsche zaken, nog in den loop van den zomer een bezoek aan Tokio zal brengen, waarbij een ver dere uitbreiding van de Japansch-Russi- sche betrekkingen verwacht kan worden. Het persagentschap Domei verklaart, dat in officieele kringen te Tokio hiervan geen bevestiging of ontkenning tever krijgen is. De strijd In de lucht. Het D.N.B. meldtBritsche vliegtuigen die Donderdag van plan waren de kust van het bezette Fransche gebied te naderen, hebben nadat door de Duitsche luchtdoel artillerie eenige schoten waren gelost, on middellijk hun plan laten varen. Volgens een communiqué van het Brit sche ministerie van luchtvaart en binnen landsche veiligheid hebben Duitsche vlieg tuigen in den nacht van Donderdag op Vrijdag eenige gebieden in Schotland met bommen bestookt, die „eenige schade" hebben aangericht. Het D.N.B. meldt voorts dat Duitsche gevechtsvliegtuigen met grooten actieradi us gisteren op den Atlantischen Oceaan een BritscHen koopvaarder van 500 ton tot zinken hebben gebracht. ZUIDZANDE. Abonnementen en advertenties voor de Provinciale Zeeuwsche Courant worden aangenomen door den Aprent. J. J. BISSEEÜW, M 60. Japan en Ned. Indlë. Uit Batavia meldt Domei, dat vernomen wordt, dat Jenkitsji Josjizawa, de leider van de Japansche delegatie voor de han delsbesprekingen met Ned. Indië en H. J. van Mook, directeur van economische za ken van het Nederlandsch-Indische be stuur, gistermorgen bijeengekomen zijn. In een telefonisch interview van de „Tokio Nisji Nisji" met Josjizawa, heeft deze verklaard, dat de onderhandelingen van gisteren met Van Mook en den chef van de handelsafdeeling Van Hoogstraten, anderhalf uur hebben geduurd. Het ant woord van Nederlandsch Indië was op tal-* rijke punten niet bevredigend geweest, zoodat van Japansche zijde ophelderingen werden gevraagd. Mocht men Japan's goe den wil en oprechtheid niet begrijpen, dan blijft alleen het vertrek van de Japansche delegatie over. BRITSCHE AMBASSADEUR TE MOSKOU NAAR LONDEN ONTBODEN. Gistermiddag is te Londen officieel me degedeeld, dat die minister van buiten landsche zaken, Eden, den Britschen am bassadeur te Moskou, Sir Stafford Cripps verzocht heeft zoo snel mogelijk naar Lon den te komen, om daar eenige dagen met de regeering te beraadslagen, Cripps, aldus werd verder gezegd, zal eenige dagen te Londen blijven, om met den minister-president en de bevoegde mi nisters aangelegenheden te bespreken, die onder zijn ressort vallen. Hij is reeds per vliegtuig uit Moskou vertrokken om zich over Stockholm naar Engeland te begeven. Dultschland heeft te ernstige vraagstukken In Europa. De New York Times maakt melding van een onderhoud, dat de Fiihrer op 23 Mei heeft gehad met den Amerikaanschen jour nalist Cudahy. Cudahy, aldus dit bericht, heeft den Füh- rer gezegd, dat de oppositie tegen Duitsch- land in de Vereenigde Staten in hoofdzaak berust op de vrees, dat de veiligheid van het Westelijke halfrond bedreigd wordt door 'n Duitschen aanval: Hitier lachte daarom en zeide, dat het denkbeeld van een inval op het Westelijk halfrond even fantastisch is als dat van een invasie op de maan. Hij zeide een te hooge opvatting van het ver stand der Amerikanen te hebben, dan dat hij kon gelooven, dat een Amerikaan, die nadenkt, werkelijk iets dergelijks zou kun nen vreezen. Hij was er van overtuigd, dat de invasie-praatjes tegen beter weten in in omloop waren gebracht door oorlogsdrijvers, die èen oorlog een winstgevende aangelegen heid achten. De Amerikaansche vloot- en legercommandanten, aldus Hitier, zijn on getwijfeld evenals de Duitsche deskundigen van meening, dat een dergelijke inval on mogelijk is. De gezamenlijke scheepsruimte van Engeland, de Vereenigde Staten en Duitschland zou volkomen ontoereikend zijn om een millióenenleger, dat noodig zou zijn voor de verovering'van het Westelijk half rond, over te brengen. Als de aanval op Kreta reeds moeilijk scheen, is een aanval over een open zeegebied van 2500 mijl iets, dat men zich niet kan voorstellen. De Führer zeide nooit gehoord te hebben, dat iemand in Duitschland de Mississippi Duit sche grens noemde, zooals de Australische minister-president den Rijn de grens van Australië genoemd had. Duitschland heeft te veel ernstige vraagstukken in Europa, dan dat het ooit aan een inval in Amerika zou denken. Cudthy verklaarde daarop, dat vele Ame rikanen van oordeel zijn dat een Duitsche overwinning een ramp voor de Ver. Staten zou zijn, doordat de lage levensstandaard van den Duitschen arbeider het de Ameri kaansche nijverheid niet mogelijk zou ma ken tegen Duitschland te concurreeren. Hitier antwoordde, dat het nationaal so cialistische streven naar verhooging van het levenspeil der arbeiders door den oorlog on derbroken is, dat het na den vrede echter met verdubbelde kracht hervat zal worden. Hij zeide zich af te vragen, waarom men Duitschland heeft uitverkoren als economi sche bedreiging van Amerika, ofschoon Duitschland slechts een bevolking van 85 millioen zielen op een oppervlakte van slechts 600.000 tot 700.000 vierkanten km. heeft, terwijl het Britsche-rijk een bevolking yan 40.0 .millioen; Japan een van 100 "mil lioen, Rusland een van 170 millioen en de andere landen een van 500 millioen zielen hebben. Hitier stelde voorts de vraag, waarom men Duitschland van zijn koloniën beroofd heeft, ofschoon de ontginning der koloniën den afzet voor Duitsche induscrie en pro ductie beteekende en waarom de Vereenig de Staten zich verzetten tegen een organi satie van Europa, die in Europa afzetmark ten voor Duitsche goederen wil scheppen en daardoor de waarschijnlijkheid van concur rentie met de Vereenigde Staten verkleint. Op de vraag van Cudahy, of Hitier voor Europa een handelsunie wilde tot stand brengen met afschaffing van tolmuren, va lutabeperkingen enz., antwoordde de Füh rer, dat naar zgn oordeel alle handelsbe trekkingen verzekerd kunnen worden door handelsverdragen op langen termijn, welke voor beide partgen voordeelig zijn en het element van speculatie uitschakelen. De toekomstige Duitsche handel zal niet geba seerd zgn op papier, maar op goederenruil. Duitschland is door de herstelbetalingen van alle goud beroofd, het is daardoor gedwon gen, een stelsel van internationalen handel zonder goud te ontwerpen. Hitier verklaar de echter te beseffen, dat goud nuttig is voor een meer elastisch handelsverkeer tus- schen de staten en ook als grondslag van erediet. Cudahy zeide nog, dat vele Amerikanen gelooven, dat de Duitsche hegomonie in Eu ropa 'n onderdrukking van de moedertaal, de nationale gebruiken en instellingen be- teekent. Het is eigenaardig, aldus ant woordde Hitier, wanneer men de Engelschen hoort spreken over de beheersching der we reld, terwijl zijzelf millioenen onderdanen in •Britsch Indië, Egypte en Arabië onderdruk ken. Duitschland zal de betrekkingen zoo regelen, dat allen kunnen leven en zich in voorspoed verheugen. Duitschland heeft er geen belang bij een volk tot slaaf te maken. De buitenlandsche schepen in Amerika. Uit Washington meldt het D.N.B. Pre- sident Roosevelt heeft gisteren de pers conferentie geopend met de mededeeling, dat hij een wet had onderteekend, welke betrekking heeft op het verwerven van vreemde in de Amerikaansche, havens of in de Kanaalzone of op de Philippijnen werk loos opgelegdè binnenlandsche of buiten landsche schepen. Voorts heeft hg een be schikking uitgevaardigd, waardoor de fe derale scheepvaartoverheid wordt gemach tigd deze schepen op eenigerlei wijze aan te koopen en of wel zelf te gebruiken of te vercharteren. Geen schip mag echter zonder zgn uitdrukkelijke machtiging on der een vreemde vlag gebracht worden. Daarentegen mogen de schepen de vlaggen van de Ver. Staten of van de Ibero-Ame- rikaansche landen of andere neutrale staten voeren. De „New York Journal American" meldt, dat de Ver. Staten reeds 84 in Amerikaansche havens opgelegde schepen hebben overgenomen. Onder hen zouden zich ook het Fransche luxe schip „Nor- mandië" en nog 11 andere Fransche sche pen bevinden. Die nacht en dag over het gewas thans de wacht houden. Nu het zomersche weer zijn intrede heeft gedaan, zijn de vogelverschrikkers weer op hun post (Het Zuiden) Laat U in Uw verzekerings-aan- gelegenheden voorlichten door onze ASSURANTIE'AFDEELING Wy geven U gaarne vrijblijvend offerte voor alle mogelijke verzekeringen. Mishandeling van valscherm jagers op Kreta. ONTHULLINGEN DOOR DUITSCHE SOLDATEN. Uit Berlijn meldt het D.N.B. Na de inneming van Kreta zijn nauwkeurige on derzoekingen geopend naar de gruwelgke daden, welke de Kretensische benden en in burger gekleede Britsche soldaten op gewonde valschermjagers en op vliegers, dieeen noodlanding moesten maken, ge pleegd hebben. Een Duitsch officier, die na den aanval der eerste gevechtstroepen met zijn eenheid het vliegveld Maleme be zette, verklaarde onder eede o.a. het vol gende „Ik lag met mijn troep op de hoogte 1.5 k.m. ten Zuiden van het vlieg veld in. stelling. Wij bereikten de hoogte op .24 Mei tegen den middag. Op den weg daarheen zagen wij talrijke doode val schermjagers liggen, die op afschuwelijke wijze verminkt waren. Achter een boschje vonden wij nog twee gewonden, die alvo rens den laatsten adem uit te blazen, ver klaarden, dat deze gruwelijke daden door Kretensische burgers en ook door Britsche soldaten bedreven waren, die in burger- kleeding gestoken waren en als vrijschaar- soldaten rondtrokken". Het aantal afgrijselijke misdaden, die op Kreta jegens gewonde Duitschers zijn gepleegd, wordt dagelijks door nieuwe onthullingen grooter. Zoo hebben Duitsche soldaten in een nauw ravijn, ten Zuiden van Rhetymnon, de totaal verminkte lijken van acht Duitsche valschermjagers gevon den. De armen en beenen waren afgesne den. Deze ledematen werden later op een voortuitspringende rots, achthonderd meter boven het ravijn gevonden, waar groote opgedroogde bloedplassen getuigden van wreedheden, die hier zijn gepleegd. Klaar blijkelijk hebben de daders hun slacht offers, nadat deze vreeselrjk verminkt wa ren, van hier uit naar beneden gegooid, zoodat de lichamen tot onherkenbaar wor- dens toe geschonden werden. Uit Athene meldt het D.N.B. De Griek- sche regeering heeft een wet aangenomen, waarin gezegd wordt, dat na de staking der oorlogshandelingen het deelnemen van Grieken aan oorlogshandelingen met den dood gestraft wordt. Japansche luchtaanval op Tsjoengking. De Japansche marine-autoriteiten deelen mede, dat Japansche marine luchtstrijd krachten in den nacht van Donderdag op Vrijdag vier uur Tsjoengking hebben aan gevallen en militaire doelen, regeeringsge- bouwen en opslagplaatsen .net bommen hebben bestookt. Er ontstonden groote branden. Alle Japansche vliegtuigen zijn, naar gemeld wordt, behouden terugge keerd. Engeland en Amerika. Uit Berlgn meldt het D.N.B. De Brit sche minister van binnenlandsche zaken, Morrison, heeft voor vertegenwoordigers der pers, naar de Engelsche berichtendienst meldt, gepleit voor een gemeenschappe lijk staatsburgerschap van alle onderda nen van het Britsche rijk en de Veree nigde Staten. Dezelfde gedachte is ge propageerd door den vroegeren minister van oorlog, Hore Belisha, op een confe rentie der liberale partij. BRITSCHE DUIKBOOT VERLOREN GEGAAN. Reuter publiceert het volgende officieele communiqué der Britsche admiraliteit De Raad der admiraliteit betreurt te moeten mededeelen, dat de duikboot der Koninklijke marine „Undaunted" over tijd is en als verloren moet worden beschouwd. De familieleden der slachtoffers zijn in kennis gesteld van het gebeurde. Ned. Ver. tot bescherming van dieren. De Nederlandsche vereeniging tot be scherming van dieren maakte gistermid dag te Den Haag een aanvang met haar jaarlijksche algemeene vergadering, welke heden wordt voortgezet. Bij de opening wa ren vertegenwoordigd 23 afdeelingen door 31 afgevaardigden. Uit het uitgebrachte jaarverslag bleek, dat het hoofdbestuur en zijn 64 afdeelingen en haar inspecteurs, met groote intensi teit op allerei terrein werkzaam zijn, om zich aanpassend aan de omstandigheden, het lot der dieren ten goede te beïnvloe den. Uit de geheele vergadering bleek duide lijk, dat het werk der Nederlandsche ver eeniging tot bescherming van dieren on vermoeid voortgang heeft en dat ook in deze tijden zooveel mogelijk wordt gezorgd, dat de belangen der dieren tot hun recht komen. HET GEVONDEN VROUWENHOOFD. Arrestant heeft bekend. De 58-jarige Amsterdammer, die in ver band met het vinden van een vrouwenhoofd in het Merwedekanaal verleden week door de politie te Rotterdam is gearresteerd, verdacht van moord op zijn echtgenoote (van wie het gevonden hoofd zou zijn) heeft gisterochtend voor den rechter-com- missaris bekend, deze gruwelgke misdaad te hebben bedreven. Nadere bijzonderheden konden, terwille van het loopende onderzoek, nog niet door de politie worden verstrekt. I MOORDAANSLAG TE LEIDEN. Vrijdagochtend stond de 58-jarige W. K. in de Heerensteeg te Leiden te praten met een buurman, toen hij plotseling met een scherp voorwerp in zijn nek werd gestoken. Toen hg zich omdraaide, zag hg den 54- jarigen K. L., eveneens wonende in de Heerensteeg, met een mes in de hand hard wegloopen. De eerste hulpdienst bracht den getroffene naar het Academisch zieken huis, waar bleek, dat de wonde niet van ernstigen aard was, zoodat hij, na te zijn behandeld, te voet huiswaarts kon keeren. Korten tijd daarna kon de dader door de politie worden aangehouden. Hg bleek nog in het bezit te zijn van het schoenma kersmes, waarmede hij de daad had ge pleegd. L. is in verzekerde bewaring gesteld. De aanleiding tot den aanslag moet gezocht worden in een vëete, welke reeds gerui- men tijd tusschen beide mannen bestond. L. heeft zich meermalen in dien zin uit gelaten, dat hij K. zou dooden, wanneer hg daartoe de kans kreeg. EEN COMPLOT VAN FRAUDULEUZE SLACHTINGEN. De ambtenaren van de**, crisis-contróle- dienst zijn in Twente een groot complot op het spoor gekomen van frauduleuze slachtingen. Bij tientallen personen uit de buurt van Enschede, die vleesch hadden gekocht van een combinatie, welke, naar nu vaststaat, in de laatste zes weken niet minder dan tién koeien en vijftig varkens frauduleus had geslacht, en aan den man gebracht, zijn verschillende huiszoekingen gedaan, waarbij veel vleesch in beslag kon worden genomen. Eenige personen hadden geprobeerd om aan de vervolging te ont komen door het vleesch te wekken, maar dat heeft niet geholpen, want de ambtena ren hebben het gewekte vleesch duidelijk als frauduleus geslacht herkend. Er zijn verschillende personen in bewaring ge steld. VIERJARIG JONGETJE VERDRONKEN, Gistermorgen is de vierjarige J. van Ak ker, die sinds. Donderdag werd vermist, uit het Schiekanaai bg Overschie levenloos op gehaald. Het lijkje is naar de ouderlijke woning vervoerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 5