Vereniging voor Beroepskeuze Witkam's Geschenkenhuis, Goes STADSNIEUWS Vlissingen. Hotel Noordzeeboulevard Sole au vin blanc. Zeeuwsche schotel. Burgerlijke Stand STADSNIEUWS Middelburg. STADSNIEUWS Goes. Sport DE UITGIFTE DER KOLENKAARTEN. De uitgifte der kolenkaarten heeft in de afgeloopen week een vlot verloop ge had. Gisteren, toen het de laatste dag der uitgifte was, is het den geheelen dag bij zonder druk geweest, doordat er voor dien dag velen hun bonkaarten moesten afha len. Tijdens de uitreiking is er strikt de hand gehouden aan de aangegeven volg orde der stamkaartnummers, hetgeen voor verscheidene personen, die niet op him beurt kwamen, een teleurstelling betee- kende. Voor al diegenen, die om de een of andere reden niet. in de gelegenheid zijn geweest om hun kolenkaarten af te halen zal echter den loop van de volgende week nog de mogelijkheid worden gegeven om de gewenschte kolenkaarten af te ha len. Aanvankelijk lag het in de bedoeling om daarmede reeds Maandag te beginnen, doch dit is om administratieve redenen uitgesteld. Door middel van een officieele publicatie zal in het begin der volgende week bekend gemaakt worden op welke dagen men alsnog kolenkaarten kan af halen. RIJKSARBEIDSBUREAU. Maandag a.s. wordt het bijkantoor van het Rijksarbeidsbureau verplaatst van het gebouw Hendrikstraat 12 naar het gebouw Onderstraat 27, waarin vroeger de jeugd herberg was gevestigd. HET VISCHVERBOD. Wij vestigen de aandacht op de elders in dit blad voorkomende bekendmaking van den burgemeester inzake het „vischver- bod". Teneinde op dit punt alle misverstand te voorkomen, wijzen wy er op, dat het verboden is met of zonder vaartuig te vis- schen of te hengelen in en aan de buiten haven, aan den Westelijken havendam van die haven, in en aan de sluizen aldaar, in en aan de eerste en tweede Binnenhaven, in en aan het verbreed- en het "verbin dingskanaal tot aan de Keersluisbrug en in en aan het Dok tusschen de Schipbrug en de scheepshellingen van de N.V. Mij. „De Schelde". Een uitzondering op het bovenstaande is gemaakt ten aanzien van het hengelen van den wal af aan den Koningsweg tus schen Schipbrug en Keersluisbrug. Aan den Koningsweg mag dus in het kanaal aldaar wel gevischt en gehengeld worden, mits dat niet per vaartuig, doch van den wal af plaats heeft. De kuststrook is vol komen vrij gegeven tot aan het Meteoro logisch instituut. RESTAURANT Vlissingen. Een succes is onze MINDERJARIG MEISJE AANGEHOUDEN. Een hier wonend 18-jarig meisje is gisteren door de politie in Bergen op Zoom aangehouden, daar zij in deze stad ergens vertoefde, waar zij cngewenscht werd geacht. Door de Bergen op Zoomsche politie werd op transport gesteld en door tusschenkomst van de politie te Vlissingen werd zij weer onder het ouderlijk gezag gebracht. DIEFSTALLEN. Twee huisvrouwen deden gisteren aan gifte bij de politie, dat hun dienstmeisjes zich schuldig gemaakt hadden aan diefstal van huishoudelijke goederen, als blikken groente en textielgoederen. Een bewoner van het z.g. „Eiland", die 's nachts elders vertoeft, deed aangifte, dat in den afgeloopen nacht onbevoegden in zijn woning zijn binnengedrongen en haar hebben doorzocht. Een tweetal inge zetenen deden mededeeling, dat in den af geloopen nacht hun konijnen uit de hok- kën waren gestolen. HUISBEZOEK VANWEGE DE NED. HERV. KERK. Naar in het Vissingsch predikbeurten blad wordt medegedeeld zal een aanvang worden gemaakt met het bezoeken van gezinnen, waarvan de man en vader door de tijdsomstandigheden in het buitenland vertoeft. Deze gezinnen hebben het in de zen tijd bijzonder moeilijk. De Vereeniging voor Inwendige Zending heeft op zich genomen, dezen arbeid aan te vatten en deze gezinnen geregeld te bezoeken voor geestelijken steun. Thans wordt medegedeeld, dat de be zoekers komen namens de kerk en in op dracht van den kerkeraad der Ned. Herv. gemeente. Zij zullen zich niet slechts bepa len tot de leden en doopleden der kerk, maar zich ook richten tot hen, die buiten kerkelijk verband leven. De bezoeken zul len niet éénmaal plaats vinden, doch regel matig. CHRISTELIJK VOLKSONDERWIJS. Donderdag kwam de vereeniging voor Christelijk Volksonderwijs in haar 49ste algemeene vergadering te Amsterdam bijeen. Uit het uitgebrachte jaarverslag bleek dat het aantal aangesloten scholen geste gen is van 562 tot 566. Het aantal aange sloten kweekscholen bedraagt 5. De finan- cieele toestand is gunstig te noemen. Bij de verkiezing van leden van het hoofdbestuur is in de vacature wijlen H. J. de Visser gekozen ds. J. S. Hartjes te Vlissingen. GOES. Huwelijksaangifte Jacob Hordijk, 24 j. en Elizabeth Gunst, 21 j. DE MUZIEKUITVOERING OP HET MOLENWATER. Zooals wij gisteren reeds als mogelijk veronderstelden, is de regen spelbreker ge worden en moest de eerste muziekuitvoe ring op het Molenwater worden uitgesteld, mede omdat het terrein bij den tent een modderpoel was geworden. Thans zal het Middelburgsch Muziek korps zijn eerste concert geven op Woens dag 11 Juni, terwijl op Vrijdag 13 Juni Excelsior zich op het Molenwater hoopt te doen hooren. AFHALEN VAN KOLENKAARTEN. In ons nummer van Dinsdag j.L kwam een officieele publicatie voor van den directeur van den Distributledienst, waarin de bewoners van een groot aantal straten opgeroepen werden hun kolenkaarten te komen afhalen. Het nesultaat is niet geweest als werd verwacht, want Donderdag bleven onge veer 90 en Vrijdag 100 personen weg. Dit is zoowel voor den dienst als voor de betrokkenen zeer lastig. Nu komt in het nummer van heden een publicatie voor, waaruit blijkt op welke dagen der vol gende week, bepaalde straten aan de beurt zijn en men zal goed doen daarvan nota te nemen. De beide dagen is ook gebleken, dat een overgroot deel der be trokkenen wacht tot den middag, wat dan een opstopping van menschen veroorzaakt, terwijl een betere verdeeling ook over de morgenuren dit zal voorkomen. Nu wij toch weer over de brandstoffen- distributie schrijven herinneren wjj er aan, dat zij, die aanvankelijk geen gas tot hun beschikking hadden, maar nu aangesloten zijn, verplcht zijn uit eigen beweging hun zomerkolenkaart bij den distributiedienst in te leveren. EEN MOOIE BIJDRAGE. Voor de Middelburgsche Vakantieschool. De Persdienst van het N.V.V. in Zeeland meldt: De Middelburgsche Vacantieschool, wel ke elk jaar tochten organiseerde naar zee en strand, zal ook dit- jaar niet van deze gewoonte afwijken. De buitengewone tijdsomstandigheden brachten echter ook buitengewone onkos ten met .zich mede. Daarom heeft de afdeeling Volksgezond heid van het Nederlandsch Verbond van Vakvereenigingen, gemeend voor deze mooie instelling,* die toch hoofdzakelijk ten doel heeft arbeiderskinderen een pret tige vacantie in de vrije natuur te bezor gen, een zeker bedrag ter beschikking te moeten stellen ter bestrijding van de kosten. Het bestuur van de Middelburgsche Va cantieschool heeft dan ook de mededee ling ontvangen van de afdeeling Volks gezondheid van het N.V.V., dat deze haar een bedrage zal doen toekomen van ƒ500. Mede door deze gave zal het mogelijk zijn datook dit jaar weer vele bleek neusjes en arbeiderskinderen, die toch al zoo weinig van de natuur kunnen genie ten, ook nu weer in de gelegenheid ge steld worden te genieten van zon, zee en strand. BEVORDERING EN DIPLOMA'S AVONDSCHOOL. Gisteravond had in besloten kring de bevordering plaats van de leerlingen der Handelsavondschool, uitgaande van de Vereeniging voor Handelsonderwijs te Mid delburg. Van de eerste naar dè tweede klasse werden bevorderd A. Arendse, J. Janse, P. Koole, A. de Ligny, A. Melis, P. Simpe laar, B. Suurmond, J. Tibroe, J. W. de Voogd en J. Góedbloed, afgewezen 7 leer lingen. Van de tweede naar de derde klasse J. W. Becks, J. Dingemanse, Ma. v. d. Ende, J. Geerse, B. de Kater, D. Koole, J. Lu- dikhuize, J. N. Machgeels, E. Mes, C. de Troije, J. W. van de Ven, J. M. Wielema- ker, afgewezen 7 leerlingen. Van de vierde naar de vijfde klasse, boekhouden J. G. van den Berg, L. S. Bo- lier, M. Geerse, J. G. van Hemert, L. J. Manni, J. Matzinger, J. Pouwer, W. P. Quijst, C. Sanderse, G. de Voogd en W. P. Wolf, afgewezen 2 leerlingen. Van de vierde naar de vijfde klasse En- gelsch J. G. van den Berg, Ca. de Dreu, M. Geerse, Ja. L. den Hollander, H. W. de Lange, J. C. Matzinger, W. M. Qulst, G. de Voogd, P. Izeboud, H. A. C. M. Mes en A Vermazen, afgewezen 2 leer lingen. Hierna kwam het bestuur bijeen met den burgemeester en wethouder Paul, de direc teur, de leeraren en de voor het einddi ploma geslaagden en heette de voorzitter, mr, M. G. W. van der Veur, na mededee ling van bericht van verhindering van en kele personen, allen welkom en dit spe ciaal den burgemeester, den wethouder, den heer Stofkoper als vertegenwoordiger van de Kamer van Koophandel en Handelsbe lang, en de heeren F. B. den Boer en A. van Westreenen, die niet alleen bestuurslid zijn, doch ook tot de gecommitteerden be hoorden, Spr. wees er de meisjes en jongens op, dat het voor hen een gewichtige dag was na een zwaar en moeilijk jaar. Spr. hoopte, dat zy niet .een streep onder de studie zul len zetten, maar voortwerken, nu ook voor hen dë moeilijke stappen in het maatschap pelijk leven beginnen. Als zy' op 'uitsteken de wijze in het practische leven zullen wer ken, dan zal dit de grootste voldoening zyn voor hetgeen de directeur en leeraren voor hen hebben gedaan. Spr. verzocht daarop den burgemeester de diploma's te willen uitreiken. De burgemeester, mr. dr. J. van Walré de Bordes, zeide daaraan gaarne te willen voldoen en daarmede een traditie voort te zetten. Spr. richtte zich tot de geslaagden en zeide, dat het voor de toekomst van Neder land zeer noodig is, dat allen en inzonder heid de jeugd, hard werken. Zij moeten toonen te behooren tot een arbeidend volk, dat recht van bestaan heeft. Hierna reikte de burgemeester de diplo ma's uit en wel voor de afdeeling I (drie leerjaren) aan F. W. Adriaansen, Ja. J. VLISSINGEN. Maak by het kiezen vmi een beroep voor Uw zoon of dochter gébruik van de gegevens, waarover ons bureau beschikt. Zitting: Dinsdag a.s. 78 uur in het Kantoor Gem. Arbeidsbeurs, Hendrik straat 12. Inlichtingen kosteloos. Ie Due, J. H. Francooys, A. J. van der Horst, J. A. Hubregtse, Ja. Kooman, J. A. Kraak, G. B. J. Kotltamp, A. A. A. Mes, M. J. Moens, A. Rampsteijn, C. J. Roze- mond, P. Smaardijk, Christiaan Verhage, Chr. Verhage en H. Vermeule, allen te Middelburg, afgewezen waren 8 candida- ten. Afdeeling n (twee vervolgjaren). Voor diploma boekhouden J. R. Bos, A. F. Kla ver, G. C. Slimmen, Ca. J. Verstraten en K. A Vos, allen te Middelburg, afgewezen 4 candidaten. De voorzitter bracht den burgemeester dank voor het uitreiken der diploma's en sprak daarop de hoop uit, dat de jongelui, die geen diploma behaalden, terug zullen komen en probeeren om het toch nog te verwerven. De directeur, mr. P. C. de Jonge, wenschte de geslaagden mede namens de leeraren geluk en zeide, dat zy wellicht zelf niet zullen beseffen welk een voorna me stap zy op hun levensweg hebben ge zet. Men heeft gezamenlijk niettegenstaan de de omstandigheden rustig door gewerkt en spr. wenschte de jongelui van harte toe, dat het genoten onderwijs hen ten goede zal komen. Spr. sluit zich gaarne aan bij den burgemeester en wekt de jongelui op menschen te zyn in de maatschappij en te- werken aan hetgeen ons volk gelukkig kan maken. De leerling A. Ramsteijn, dankte spe ciaal de leeraren voor alles wat zij juist in dezen tijd voor allen hebben gedaan, want nu blijkt het van hoe groote beteeke- nis het is kennis te hebben. De leerling der vijfde klasse, G. C. Slim men, bracht ook dank voor de leerzame en prettige wijze, waarop de lessen zijn gege ven. DE JAARVERGADERING. Na bovenvermelde plechtigheid had de jaarvergadering van de Vereeniging plaats, waarin de voorzitter in de eerste plaats mededeelde, dat de leeraar, de heer Peter- meijer, die door ziekte niet aanwezig kon zijn, tegen 1 September ontslag heeft ge vraagd. Spr. wees er op, dat de heer Pe- termeijer evenals de heer Zandyk van het begin af leeraar aan de dag- en avond school is geweest en dat hij hoog in aan zien stond. Hij hoopte, dat er nog gelegen heid zal komen officieel afscheid van hem te nemen. Daarna herdacht spreker den overleden oud-concierge, den lieer Van Hoek. Jaarverslag. De secretaris, de heer J. W. Kögeler, bracht hierop het jaarverslag uit, waarin hy er op wees, dat „aanpassing" een bijna dagelijks voorkomende bezigheid is, doch dat behoudens een maand vertraging in den aanvang van den nieuwen cursus, we gens herstelwerkzaamheden aan het ge bouw, het onderwijs op vry regelmatige wijze kqn worden voortgezet. Gaarne heeft 1 at bestuur medewerking verleend voor het onderbrengen van een gedeelte der openbare Ulo-school voor meisjes en zelf heeft het hulp gekregen van de vereeniging „De Chr. Burgerschool" voor gebruik van het gymnastieklokaal. In deze tijdsomstandigheden, nu allerlei onderwijsproblemen aan de orde zijn ge steld, achtte het bestuur het wenschelijk een reorganisatie uit te voeren, waardoor de leerlingen der avondschool met het di ploma van 5 jaar, vrijstelling zouden kun nen krijgen voor 't examen algemeene han delskennis van het middenstandsdiploma, voorloopig aan te houden tot de nieuwe in zichten vasteren vorm zouden hebben aan genomen. De 4-jarige Middelbare Handelsdagschool begon in 1940 met 57 leerlingen. De nieu we cursus begon met 53 leerlingen en telde aan het einde van het jaar 50 leerlingen, van wie 7 uit Vlissingen, twee uit ieder der gemeente Arnemuiden, Koudekerke, Oostkapelle en Souburg en 1 uit Bórssele, Breskens, Goes, Grijpskerke, Krabbendijke, Meliskerke en Nieuw- en St. Joosland. De overige 28 wonen te Middelburg. De Handelsavondschool teldet op 1 Janu ari 110 leerlingen bij den aanvang van den nieuwen cursus was het aantal 105 en op 31 December 101. Spr. stond stil bij onderscheidene, vooral tijdelijke, mutaties in het leerarenkorps en o.a. bij het heen gaan als leeraar van den heer E. P. Zan- dijk, dat wel in 1941 plaats had, doch dat het bestuur meende nu reeds te moeten memoreeren. De concierge heeft aan de moeilijkheden die uit de oorlogsomstandigheden voort vloeiden, op een voortreffelijke wijze het hoofd weten te bieden en mej. Rutgers, die wegens verandering van werkkring met 1 Juni 1940, uit haar functie als administra trice zou zijn getreden, kon haar arbeid voor de scholen voortzetten, omdat de pro motie geen voortgang had door den inge treden oorlogstoestand. Het resultaat der werkzaamheden tot herstel van de gevolgen van den oorlog, is geweest, dat de inrichting van het schoolgebouw veel practischer is geworden en beter dan voorheen aan de eischen be antwoordt. Het gedrag der leerlingen, zoo wel in de nabijheid der school als in de lessen is goed. Met groote voldoening kan worden geconstateerd, dat dank zij ook het kalme optreden van de leeraren er in de school een rustige sfeer heerscht en er bij de lessen van de onrustige tijden en de vele spanningen weinig te bemerken valt. De achterstand in de rekening en verant woording, veroorzaakt door de gewijzigde salarisregeling van de leeraren der dag school, kon in 1940 worden ingehaald. De rekening der vereeniging sluit met een batig saldo van slechts 4.16. Het aan zienlijk aantal noodzakelijke uitgaven wel ke ^jiet voor subsidie in aanmerking ko men, maken het steeds moeilijker deze re- keling sluitend te krijgen. De heer P. W. M. Hoegen van Hoogelan- de nam ontslag als bestuurslid, nadat hij gedurende een reeks van jaren op verdien stelijke wijze de belangen der vereeniging DE „SYMPHONEE" VERGADERDE. Na haar eerste concert. De onlangs weder herleefde Goesche Sym- phonie, directeur de heer F. X. Mannhardt, vergaderde in Hotel Centraal onder leiding van haar voorzitter, den heer C. van Zwee- den. In het bestuur kwam een kleine wijziging door het bedanken van den heer Iz. Melse in wiens plaats de heer W. Wisse gekozen werd. Met waardeering werd gewaagd over de medewerking van velen tot het welslagen van het eerste concert, o.a. door Marinus Flipse, als pianist, oud-notaris Joh. Pilaar KUNSTVOORWERPEN vindt U In 'T GESCHENKENHUIS. Van die aparte cadeautjes die 'n sieraad zijn op dressoir, schoor steen, bureau. Komt U eens kij ken Geopend van 8.30 tot 20 uur (Zaterdags tot 21 uur). en Toonkunst, de heer Nordlohne als cellist, en anderen. Besloten werd ook nog schrifte lijk voor den verleenden steun te danken. Vastgesteld werd, dat dit eerste concert, door de groote opkomst der genoodigden en hun voldoening over deze eerste prestatie, om deze reden een succes was geweest, doch teleurstellend was, dat zich nog slechts een betrekkelijk gering aantal steunende leden had opgegeven. Gezien de buitengewone be langstelling en waardeering had men ge hoopt, dat dit aantal zoodanig zou zijn, dat de vereeniging ook financieel op vaste basis zou zijn gevestigd. Gewezen werd op de vrij hooge financieele lasteen, die, hoewel de heer Mannhardt geheel belangeloos de directie voert, toch op elke muziekvereeniging druk ken. De wenschelijkheid werd geuit, nog meer steunende leden te werven, en in den loop dezer besprekingen gewaagde de directeur, de heer Mannhardt, van een hartewenscb. Zyn ideaal was, ook een fagothe bij de in strumenten te hebben. Hy had reeds twee ongetwijfeld begaafde spelers voor dit in strument, maar de hooge kosten, zes ze ven honderd gulden, maken de aanschaffing vooralsnog onmogelijk. Hij kon echter de verblijdende mededeeling doen, dat een paar muziekliefhebbers reeds een flinke finan cieele bijdrage beschikbaar stelden, hetgeen hem hoop gaf, dat zijn hartewensch metter tijd toch in vervulling zou kunnen gaan. Alle leden bleken bezield met den wensch, op den ingeslagen weg voort te gaan en de Symphonie tot grooter bloei te brengen. DE VERBODEN RICHTING. De vrachtrijder F. de B., te Kruiningen, werd verbaliseerd, omdat hy in verboden richting door de Kleine Kerkstraat reed. Eveneens werd proces-verbaal opgemaakt tegen den wielrijder A. R. K. die in verbo den richting door de Agpesgang fietste. HET IDENTITEITSBEWIJS. Opnieuw is contróle gehouden op de iden titeitsbewijzen. P. S., te Wolphaartsdrjk, die het niet kon vertoonen, kreeg deswege een bekeuring. OPBRENGST COLLECTE. De gehouden Pinkstercollecte van de Ned. Herv. Kerk te Goes heeft opgebracht 871,25. had helpen dienen en bevorderen. Als pen ningmeester werd hij opgevolgd door den heer A. van Westreenen. Voor de meer dan gewone toewijding en inspanning, welke dit jaar van directeur en leeraren is geëischt, brengt de secreta ris gaarne een woord van welverdienden dank en hij eindigt zijn verslag met de overtuiging uit te spreken, dat wat de toe komst ook moge brengen, ingespannen ar beid en nauwgezette plichtsbetrachting de voorwaarden zullen blijven vormen voor het welslagen van elke onderneming. De voorzitter bracht den secretaris dank voor zyn uitgebreid en nauwkeurig ver slag. Het verslag werd goedgekeurd evenals overeenkomstig het advies van de finan cieele commissie de explotatierekeningen over 1939 en 1940 en de rekening van de vereeniging voor 1940 van den penning meester, den heer Van Westreenen, wien eveneens dank werd gebracht. De heer Van Westreenen bracht dien dank over aan mej. Rutgers, die de admi nistratie op zoo'n correcte wyze voert. In de financieele commissie werd als nieuw lid gekozen de heer W. L. M. P. Thieme, met wien was aanbevolen de heer J. Olthof. Aan de beurt van aftreding als bestuurs lid was de heer J. W. Kögeler, met wien werd aanbevolen de heer J. W. vanBen- them Jutting. De heer Kögeler werd bij acclamatie herkozen en had nogmaals den dank van den voorzitter in ontvangst te nemen voor alles wat hij niettegenstaande zijn drukke werkzaamheden, .voor de vereeniging en haar scholen presteert. De voorzitter vond nu gelegenheid zich nog eens speciaal te wenden tot den di recteur en de leeraren om hun hartelijk dank te brengen voor de geestkracht en energie, waarin zrj de school leiden en voor Wat staan wij, dat zijn U en ik, thans geheel anders tegenover verschillende din gen van het leven dan nog slechts ruim een jaar geleden. Eertijds foeterden we op de vrijwel feil loos functionneerende vaderlandsche spoor wegen als ze ons ergens een kwartier la ter brachten dan zij volgens het spoor boekje behoorden te doen; waren we ver ontwaardigd als de autobus, die wij met onze klandizie vereerden, bij uitzondering eens geen zitplaats meer te onzer be schikking had; keken we een beetje neer op de fiets omdat we liever in een auto zaten; namen we tegenover slager, kruide nier, groentenboer, kleermaker en andere leveranciers onmiddellijk de houding van den officier van justitie aan als zij per on geluk of zooiets ons iets minder goed ser veerden dan we meenden dat zij jegens onze achtenswaardigheid verplicht waren; lieten we ons van de kook, d.w.z. uit ons humeur brengen door een niet goed trek kende kachel of sigaar, door een taai bief stukje in een restaurant, door een even vertraagden bezorgen van post of krant, door een tien minuten weg blijvend tele foongesprek, door een paar krakende schoenen, een niet precies op tijd in re paratie verkeerend terug bezorgd horloge, door een stukje in de krant, dat niet met onze maatschappelijke dan wel geestelijke inzichten strookte, door te koud scheerwa ter en te warme soep Wat waren we feitelijk verwend eertijds, en wat plaatsten we ons in het middelpunt van den levenscirkel! Na een goed jaar lachen we over een treinvertraging van een paar uur, tappen we grapjes over autobussen, waarin de chauffeurs ons als sardientjes verpakken, fietsen we met vroolijker gezichten dan die waarmee we vroeger achter het autostuur zaten. Onze leveranciers prijzen we slechts, en als in ons de oude Adam nog eens om den hoek wil komen kijken, duwen we hem er omzichtig weer in. Trekt thans een kachel of een sigaar niet al te best, dan achten we ons zeer ge lukkig dat we nog kolen en tabak te on zer beschikking hebben. Vertraagde brieven, kranten en telefoongesprekken winden ons niet langer op omdat ze ons tooh altijd nog veel vlugger bereiken dan in Mei 1940, en het kraken van schoenen, een teeken van nieuwheid, klinkt ons heerlijker in de ooren dan het glansconcert van prof. doc tor Willem Mengelberg. Op artikelen en berichten in de krant reageeren we niet meer of in ingezonden stukken en bedank jes, want we weten, datde distributie directeur er ook geregeld in schrijft. We leven stellig minder comfortable dan ruim een jaar geleden, maar de meesten onzer leven niettemin gemakkelijker dan voorheen. Het gewichtige eigen ik-heidje is door de hooge golven van dezen tijd naar den achtergrond geslagen! V OLTB ALPROGRAMMA. Het voetbalprogramma voor Zondag luidt 2e klasse D. VlissingenT.S.C. Prora. comp. 3e klasse. ZeelandiaDesk. VITESSESEOLTO I 26. Seolto bracht Woensdagavond een be zoek aan Vitesse te Wolfaartsdijk. In het begin deed het zich aanzien, dat beide clubs aardig tegen elkaar opgewassen wa ren. Na eenigen tijd spelen evenwel wist Seolto de leiding te nemen 10. Vitesse liet dit er niet by zitten en maakte dade lijk daarop gelijk. Voor de rust wist Seolto nog drie maal te scoren, zoodat de rust met een stand van 41 inging. In de tweede helft bracht Vitesse spoedig den stand op 52. Hierna scoorde Seolto nog één keer, zoodat de wedstrijd eindigde met een 62 overwinning voor Seolto. FRAUDULEUS GESLACHT RUND LEED AAN TUBERCULOSE. Bij een Doetinchemschen landbouwer is een frauduleus geslacht rund ontdekt, dat klaar lag om verkocht te worden. Het dier leed dermate aan tuberculose, dat de etter duidelijk te zien was tusschen de vezels van het vleesch. De man heeft het kadaver begraven, maar eenige deelen zijn toch nog verkocht. Tegen den landbouwer is proces-verbaal opgemaakt. den goeden geest, die zij op de school we ten te handhaven. Hij hoopte, dat zij zul len blijven voortgaan als tot nu toe. Ook tot de administratrice mej. Rutgers en den concierge, den heer Janssen en zijn echt- genoote; richtte spr, woorden van dank. De heer L. A. Stofkoper, gaf namens de Kamer van Koophandel en Fabrieken uiting aan de groote waardeering, die dat lichaam heeft voor hetgeen de vereeniging voor het handelsonderwijs doet. De directeur bracht dank voor de vrien delijke woorden door den voorzitter en ook den heer Stofkoper tot hem en de leeraren gericht. Men moest zeker, wel eens zeer resoluut en voortvarend optreden. Spr. maakt nu voor de 10e maal deze jaarver gadering mede en heeft steeds een prach tige samenwerking met het bestuur gehad, dat hem sterkte bij het ten uitvoer leggen van zijn taak. De voorzitter, die ook den heer Stofko per voor zyn woorden had bedankt, deed dit nu den directeur en zeide, dat hij niet wist, dat de directeur 10 jaar in functie is. Hij bracht hem hulde voor de uitnemende en voortreffelijke leiding der beide scholen. DE TEMPERATUUR VAN HET WATER. De temperatuur van het Kanaalwater was hedenmorgen 60 graden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 2