EenflinkeScliilder Verduisteren: Jt UIT DE PROVINCIE Burgerlijke Stand Advertentiën Koopt uw Kerkboekje of Bijbel Firma D'HUY (W.de Jong) Besluiten, benoemingen enz. van hedenavond 21.57 uur tot morgenochtend 5.20 uur De maan gaat morgen te 4.16 uur onder en komt te 19.16 uur op. Walcheren UITREIKING PERSOONSBEWIJZEN. O. EN W.-SOUBURG. In onze gemeente werd gisteren een aanvang gemaakt met de uitreiking ^an persoonsbewijzen. Deze uitreiking vindt plaats in de hal van het gemeentehuls, welke zich daartoe uitste kend leent. By de uitreiking is het mogelijk ge maakt, dat de betrokken ingezetene rus tig op een stoel kan zitten tot alle han delingen zijn verricht. Men behoeft dus niet van den eenen ambtenaar naar den anderen te wandelen. Daar voorts alle opgeroepenen op een verschillenden tijd aanwezig moeten zyn, komt wachten by na niet voor. Dit is èn voor de ingezetenen, èn voor de ambtena ren een groot gemak. Een enkele maal kwam het by de uit reiking voor, dat men niet alle benoo- digde stukken had medegebracht. Daar om geven wij hier gaarne de raad door, dat een ieder, die zich voor het persoons bewijs naar de secretarie begeeft, er van overtuigd is, dat hij alle benoodigde stuk ken by zich heeft. Wat men moet mede brengen staat vermeld op een circulaire, die by de oproeping wordt gevoegd. Voorts zijn nog enkele foto's afge keurd, omdat deze niet aan de voorschrif ten voldeden. Ook daarvoor passe men dus op. De Raad van Sint Laurens vergaderde. SINT LAURENS. Woensdagmiddag ver gaderde de Raad onder voorzitterschap van burgemeester J. W. van 't Hoff. De heer Vader was afwezig. Van het gemeentebestuur van Vrouwen polder is bericht ingekomen, dat over het jaar 1939 ingevolge art. 104 der L.O. wet 1920 een bedrag van 44.25 en over het jaar 1940 ingevolge art. 205 ter dier wet een bedrag van 35.25 moet worden be taald. De subsidie Ingevolge het Werkloos heidsbesluit 1917 over het le kwartaal 1941 is voorloopig vastgesteld op 110. De bydrage in de kosten voor leerlin gen uit deze gemeente, die de Zeevaart school te Vlissingen bezoeken, bedraagt over het jaar 1939 178.20. Van den Secretaris-generaal van het departement van Binnenlandsche Zaken is bericht ontvangen, dat voor wat deze ge meente betreft, ontheffing wordt verleend van het bepaalde in art. 4 van het besluit betreffende de bestrijding van wandge dierte. Geen middagsluiting voor slagerswin kels. Naar aanleiding van een verzoek van de Slagersvereeniging Kring Walcheren te Oostkapelle, de Verordening op de Winkel sluitingswet in dier voege te wijzigen, dat het verboden is slagerswinkels op Donder dagmiddag voor het publiek geopend te hebben, wordt het voorstel van B. en W., niet in te gaan op dat verzoek, als zynde voor deze gemeente niet van belang, z.h.s. aangenomen. Het voorstel van B. en W., om inge volge schrijven van het Gemeentebestuur van Middelburg goed te vinden dat het vermoedelijk winst-saldo van den Vee- en Vleeschkeuringsdienst over 1940 ad ƒ4200 zal worden gereserveerd voor een even tueel te verwachten verlies over 1941, wordt eveneens z.h.st. aangenomen. Duurtetoeslag. Vastgesteld wordt een verordening tot toekenning van 6 duurtetoeslag voor het gehuwd lager personeel der gemeente, en een wijziging van de verordening, rege lende eischen van de benoembaarheid en de bezoldiging van de veldwachters. De VOORZ. deelt mede, dat door bij zondere bepalingen echter niemand van het personeél voor duurtetoeslag of kin dertoelage in aanmerking komt. Eervol ontslag. Wegens de opheffing van het Agent schap der Arbeidsbemiddeling m. i. v. 1 Mei j.l. wordt aan den. Agent der Arbeids bemiddeling, den heer S. Simonse, per 1 Mei j.l. als zoodanig eervol ontslag ver leend. Het voorstel van B. en W. de plaatse lijke Politieverordening in dier voege te •wyzigen dat daarin voorschriften worden opgenomen betreffende het sneeuwruimen, wordt z.h.s. aangenomen. Besloten wordt te bepalen, dat het ge meentelijk Arbeidsovereenkomstenbesluit niet van toepassing is op het personeel van de vaste kern van den luchtbescher mingsdienst, omdat voor dat personeel, volgens schrijven van den Ryksinspecteur voor de Bescherming van de bevolking tegen Luchtaanvallen, de materieele rechtspositie zal worden geregeldi volgens voorschriften, welke voor alle arbeidscon tracten by den luchtbeschermingsdienst in het geheele land gelijk zullen zijn. In verband met het verzakken van den wegberm van een gedeelte van den Scho- telweg, wordt in overleg met het bestuur van den Polder Walcheren en met de aan gelanden, besloten bedoelde sloot over een lengte van ongeveer 75 M. van den Noord- weg af, te dempen. Volgens raming zullen de kosten ongeveer 600 bedragen, in welk bedrag niet is berekend de aanvoer en de kosten van grond en zand, waarmede de sloot zal worden gedempt. Aangezien de veldwachter niet de be schikking heeft over een bergplaats voor fietsen enz., wordt op voorstel van B. en W. besloten hen te machtigen tot de uit voering van een bergplaats achter de veldwachterswoning over te gaan. De rekening van het Burgerlijk Armbe stuur over het dienstjaar 1940 wordt asJi.s. vastgesteld op een bedrag van 1268.31 in ontvang en 1219.82 in uitgaaf. Loonaverhooglng gemeente-werkman. B. en W. stellen vervolgens voor het loon van den gemeente-werkman te ver- hoogen. De VOORZ. licht dit voorstel na der toe en zegt dat, daar de loonen van de landarbeiders op Walcheren met ingang van 1 April zyn verhoogd en gebracht op 0.30 per uur of ongeveer 18 per week, het loon van den gemeente-werkman dien overeenkomstig te verhoogen, en van 1 April af te brengen op 19 per week. De ambtenaarssalarissen. Mede in verband met de benoeming van den len volontair ter secretarie tot amb tenaar by de Ryksinspectie van de Bevol kingsregisters, wordt behoudens hoogere goedkeuring de bezetting en de salariee- ring van het personeel der secretarie, re kening houdend met het feit, dat dit per soneel niet in aanmerking komt voor een tydelyke duurtetoeslag, vastgesteld. Met ingang van 1 Mei 1941 wordt het salaris van den ambtenaar ter secretarie, die te vens gemeente-ontvanger is, verhoogd tot 660 per jaar en zal in plaats van den vertrekkenden len volontair een ambte naar worden aangesteld op een salaris van 900 per jaar. WESTKAPELLE. Op de agenda voor de op Maandagavond te houden openbare ver gadering van den raad dezer gemeente, ko men o.m. de volgende voorstellen voor vaststelling en wijziging van een arbeids overeenkomstenbesluit vaststelling van een instructie voor de gemeentewerklieden, de gemeente-ambtenarenvoorstel tot het instellen van een ophaaldienst voor huisvuilvaststelling van huur-overeen- komsten voor de woning van den gemeente veldwachter en een bergplaats voor de brandspuitbesluit tot overneming van het onderhoud van den Ouden Zandweg door de gemeente ontslag agent der ar beidsbemiddeling. LOOP DER BEVOLKING. DOMBURG. De loop der bevolking over de maand Mei was Ingekomen: J. Simonse, van West- kapelle, naar B 2a; E. T. P. C. Corveleyn, van Vlissingen, naar Markt Cl; A. J. W. Andriessen, van Vlissingen, naar West straat D 59; M. W. Welleman, van Voor burg, naar Westerpark E 157 P. de Kam, van Koudekerke, naar B 6aP. Kesteloo, van Utrecht, naar Noordweg C 59; J. J. van der Vlugt, van Hans weert, naar Weverystraat E 44; J. Willemsen, van Serooskerke (W.), naar B 9; C. Visser, van Aagtekerke, naar B 4; A. Louws, van Aagtekerke, naar Singel D 12; M. de Visser, van Aagtekerke, naar B 22; J. Geense, van Breukelen, naar Zuidstraat C 79; Willem Vèrhage, van Aagtekerke, naar B 17; J. H. Bouwman, van Aagte kerke, naar B 24; C. Maljaars, van Aagte kerke, naar B. 24; P. Maljaars, van Aag tekerke, naar B 16b. Vertrokken: A. Verhage, van B 27, naar Meliskerke; J. van den Driest, van B 24, naar MeliskerkeD. Minderhoud, van B 24, naar Westkapelle; Abr. van de Woestijne, van B 24, naar Aagtekerke; J. Francke, van B 24, naar Grijpskerke; E. Dekker, 'van B 13, naar Middelburg; P. Wisse, van Brouweryweg D 37, naar Zoutelande; A. Adriaanse, van Noordweg C 50, naar Middelburg; A. Geertse, van Hooge Hilweg E 109, naar Aagtekerke; M. Passenier, van Noordweg C 52, naar Aagtekerke. DOMBURG. GevondenGouden zegel ring met inscriptie, te bevragen J. Baljé, Kreukelmarkt 67 Goes; een zilveren vul potlood, te bevragen J. E. Visser, Markt A 116 Domburg. LOOP DER BEVOLKING. SINT LAURENS. De loop der bevolking over de maand Mei was ingekomen A. de Visser en gezin, zonder beroep, uit Koude kerke D 21 naar Noordweg B 16 J. Geldof, landbouwërsknecht, uit Serooskerke B 66 naar Noordweg A 37 H. Ie Grand en gezin, sergt. mach. K.M., uit 's-Gravenhage, Kam perfoeliestraat 162 naar Noordweg B 151 P. W. Arnoldus, korp. hof. K.M., uit Mid delburg, Nieuw Oosterschestraat 9 naar Noordweg B 37 L. C. Willemse, dienst bode, uit Koudekerke C 32 naar Noordweg A 39 T. Marinissen, zonder beroep, uit Middelburg, Noordweg 81 naar Nadorst B 130 A. Remijnse, schilder, uit Vlissin gen, Noordstraat 37 naar Noordweg B 39 C. L. Willemse, dienstbode, uit Aagtekerke No. 169 naar Grypskerksche Binnenweg A 35 N. Janse, dienstbode, uit Oostka pelle B 114 naar Noordweg A 25 Joh. J. Cevaal, landbouwersknecht, uit Grijpskerke B 5 naar Noordweg A 37 D. Bolier en ge zin, wachtm. marech., uit Clinge, Gentsche- straat A 39 naar Noordweg B 5 L. de Kam, zonder beroep, uit Oostkapelle, Vroon B 55 naar Noordweg B 29 P. Jongepier, landbouwer, uit Middelburg, Veerscheweg 195 naar Nadorstweg B 120 C. Vogel, dienstbode, uit Koudekerke, Lange Viele- singel E 69 naar Noordweg A 98 C. Boo gaard en gezin, marinier K.M., uit Kolïum 492 naar Van Citterstraat A 47 L. P. de Poorte, landbouwersknecht, uit Oost en West Souburg naar Noordweg A 87 W. S. Goedbloed, dienstbode, uit Vrouwenpolder A 121 naar Noordweg B 6 P. RIemens, onderwijzeres, uit Fijnaart A 285 naar Noordweg B 181 J. Maljaars, landbou wersknecht, uit Middelburg, Torenweg 4 naar Noorddorpsweg A 76 Wed. van Jole- Van Gessel, pensionhoudster, uit Vlissingen, Badhuisstraat 4 naar Noordweg B 55. Vertrokken C. de Groot, landbouwers knecht, van Gostèinscheweg A 117 naar Biggekerke B 110 M. Geldof, dienstbode, van Noordweg A 25 naar Oostkapelle B 85 J. Kodde, dienstbode, van Gosteinscheweg A 117 naar Serooskerke, Zandput A 248 M. de Paepe, dienstbode, van Noordweg B 6 naar Middelburg, Molenwater 85 J. E. Meijer, marechaussee, van Noordweg B 164 naar Bergen op Zoom, Auvergnestraat 27 J. Hanegraaf, zonder beroep, van Noordweg B 44 naar Veere, Veerscheweg B 31I. C. Marijs en gezin, smid, van Noordweg B 44 naar Veere, Veerscheweg B 31F. Baljeu en gezin, zonder beroep, van Noordweg B 65a naar Oost en West Souburg, Nieuwe VlissingschewegC. Jobse en gezin, land arbeider, van Van Citterstraat A 57 naar Middelburg,'Nieuwe Oosterschestraat 9. LOOP DER BEVOLKING. WESTKAPELLE. De loop der bevol king in Mei was als volgt: Ingekomen: Debora Minderhoud, dienst bode, van Domburg; Elisabeth J. C. Herm- kes, zonder beroep, van Venlo. Vertrokken. Willem Verhage, landbou wer, naar Domburg; Marinus van den Boogaard, maréchaussee, naar Vlissingen; Marinus Klink, maréchaussee, naar Vlis singen; Franciscus H. A. van Nunen, ma réchaussee, naar Goirle; Antcmius Ber trams, maréchaussee, naar Vlissingen. Zuid-Beveland De raad van Ovezande bijeen. OVEZANDE. Woensdag vergaderde de raad onder voorzitterschap van burge meester mr. A. J. M. Eikhuizen. Afwezig wethouder Ryk met kennisgeving. Daar de gemeenteveldwachter, de heer A. J. Schelfaut, is overgegaan naar het wapen der marechaussee, wordt hem op zyn verzoek eervol ontslag verleend als bode en concierge van het gemeentehuis. Aan de vereeniging Het Groene Kruis afdeeling Ovezande-Driewegen wordt voor het jaar 1941 een subsidie toegestaan van 30. Nu een minnelyke schikking met den be trokken eigenaar is bereikt, wordt beslo ten alsnog een gedeelte dyk met de daarop staande boomen aan te koopen voor wegs- verbetering. Tevens wordt besloten een overeenkomst aan te gaan met den Staat der Nederlanden voor de financiering van de uit te voeren werken voor de wegsver- betering no. 13a en 13e van het provinciaal wegenplan. In de begrooting van 1940 en 1941 wor den verschillende wijzigingen aangebracht. Aan de politieverordening worden eenige nieuwe artikelen toegevoegd betreffende het oprumen van sneeuw en ys. De verordening regelende de eischen van benoembaarheid en de bezoldiging van den veldwachter wordt gewyzigd. In verband met de meerdere kosten voor het aankoopen van gronden voor wegsver- betering wordt besloten hiervoor een geld- leening aan te. gaan. De rekening van den Vleeschkeurings dienst 1940 wordt vastgesteld in ontvang en uitgaaf op 2917.15. Van eenige ambtenaren worden de pen sioengrondslagen nader vastgesteld. Op een verzoek van het Christeiyk schoolbestuur te Ovezande wordt besloten een voorschot te verleenen op de vergoe ding ingevolge artikel lOlbis der L.O. wet 1920 (vakonderwijs). Aan den heer P. J. Leenman wordt eer vol ontslag verleend als agent der arbeids bemiddeling met ingang van 1 Mei 1941 wegens opheffing van deze betrekking. By de rondvraag worden nog eenige vragen gesteld over het dempen van sloo- ten en rioleering. Onderzocht zal worden in hoeverre hierin verbetering kan worden gebracht. GEMEENTELIJKE BADINRICHTING KRUININ GEN. KRUININGEN. Van de gemeentehjke badinrichting is een tweetal weken geen gebruik gemaakt kunnen worden door ver bouwing en uitbreiding. Heden wordt zy weer geppend. Waren er eerst maar 4 ge legenheden, thans is dit 8 geworden, terwyl het inwendige der kamertjes veel meer ruimte biedt, om zich te ontkleeden in een afgesloten deel van de badkamer zelf. Ook kan ieder afzonderlyk zelf de koud- en warm wateraanvoer nu regelen, waardoor by groote drukte vroeger wel eens gewacht moest worden, hetgeen thans niet meer noodig is. Het geheel is in steen uitgevoerd en ziet er keurig uit. Het groote gebruik van deze nuttige inrichting zal door deze uitbreiding en verbetering zeker nog toe nemen. RUND VEE REtlRING. KAPELLE. De Provinciale commissie ter bevordering van rijkswege van de vee fokkerij in Zeeland hield ook te Kapelle haar keuring. De aanvoer en belangstel ling was niet druk. 5 stieren, 20 koeien en 5 jonge dieren werden aan het oordeel der commissie onderworpen. Stieren Hans van den heer J. Wisse Dy kwel, 78 punten, Dolik 23 van den heer S. Rottier, 79 p., Wim van mevr. de wed. D. WisseNijssen, 80 p., en 2 jonge stier tjes, waarvan Duse van den heer J. Meeuwse veel belooft. Koeien le ltalfkoeien Dahlia- van den heer J. Meeuwse, 80 punten, Fuda van den heer J. Meeuwse, 79 p., Starre van den heer P. W. van Overbeeke, 79l£ p., Mina van den heer J. Wisse 78 p., Gre van den heer J. Wisse 77 p., Diese van den heer J. Wisse 76 /2 p., Netha van den heer J. Wisse 75 p.,"Elza van mevr. de wed. D. WisseNyssen 74 p. 2e kalfskoeien Greta en Emma met 82 en 80 p. van den heer J. Meeuwse, Bertha van mevr. de wed. D. WisseNyssen 79 p., Susse en Trius met 78 en 77 p. van den heer J. Wisse. 3e kalskoeien Anna van den heer J. Wisse, 84 p., Dory van den heer J. Wisse 80 p., Clara van mevr. de wed. D. Wisse Nijssen 79^ p. 4e kalskoeien Nora, Saar en Derk met 83, 82 en 80 p. van den heer J. Wisse. Oudere kalfskoeienMina van mevr. de wed. D. WisseNyssen met 82 p. LOOP DER BEVOLKING. KRABBENDIJKE. Ingekomen: .Cornells A. Heyblom, van Rilland-Bath naar A 263; Bartel Meeuwsen, van Kruiningen naar C 50; Abraham Slüijter, van Rilland-Bath naar A 263; Katharina M. Schoüwenaar, van Goes naar A 146; Carolus L. Ots, van Rilland-Bath naar A 368; Jan F. Neels, van Hoek naar B 110; Cornells Sep, van Middelburg naar A 321. Vertrokken: EJisa- Lobbezoo ^van A 93 naar Tholen, Gemetenpolder 57; Maarten Pyl van A 263 naar Rilland-Bath, Burge meester van Gorselstraat; Joseph A. J. van Maarseveen van A 263 naar Rilland-Bath. Beatrixstraat; Jannetje A. van Hoogeste- ger van A 397 naar Kapelle, Nieuwe Kerk straat D 145a; Elizabeth van de Vreede van A 73 naar Amsterdam, 2e Jan Steen- straat 82; Johannes Korstanje van A 263 naar Kortgene, Burgem. Snellenstraat 235; Dingeman van Loon van A 23 naar Goes. Zuidvlietstraat 62; Jacomina van der Hiele van A 365 naar Goes, Willem Zelleweg 5. Zeeuwsch-Vlaanderen JAARVERGADERING HERVORMDE ZONDAGSSCHOOL. AXEL. Donderdag werd alhier de Jaar vergadering gehouden van de Herv. Zon- dagschoolvereeniging, die slechte zeer ma tig bezocht was. Uit heit jaarverslag van den secretaris bleek, dat het ledental stationnair was ge bleven, doch dat het schoolbezoek zeer verminderd was in het afgeloopen jaar. Minder gunstig luidde ook het financieel verslag, daar er een tekort was van 98,12 over het afgeloopen jaar. Uit het Zondagsschoolrapport bleek, dat de belangstelling der kinderen voor het onderwys over het algemeen danig verminderd was, wat toegeschreven werd aan de tydsomstandigheden. De heer L. Rinn werd herkozen als bestuurslid; in de vacature, ontstaan door het overiyden van den heer C. J. Schie man, werd gekozen de heer Iz. Provoost. POLDERVERGADERING. AXEL. Woensdag werd alhier in het hotel „Het Gulden Vlies" de jaariyksche algemeene vergadering gehouden van stembevoegde ingelanden van den polder Beoosten- en Bewestenbiy. Van de 60t ingelanden waren 42 tegen woordig of vertegenwoordigd. De rekening ovej* het dienstjaar 1940- 1941 werd vastgesteld in ontvang op 18,469,26 en in uitgaaf op 12,893,24; alzoo met een batig slot van 5576,02. De begrooting voor het dienstjaar 1941- 1942 werd vastgesteld in ontvang en uit gaaf op eenzelfde bedrag van 14.909,06. De heer S. van Hoeve Fzn. werd her benoemd tot gezworene. Als afgevaardig den naar het waterschap „Hulster- en Axeler Ambacht" werden herbenoemd de heeren S. van Hoeve Fzn. en W. A. den Boggende. MIDDELBURG. Geboren Adriaan Johannes Maria, z. van M. Schrier en A. A M. Jilesen; Adria- na Maatje, d. van J. Louwefse en C. Kod de Maria, d. van A. L. C. Kentin en J. Hamelink Ina Adriana, d. van K. Eek man en T. A. Alewynse Pieter Hendrik, z. van P. I. de Rooy en A. E. de Feyter. Overleden W. van Liere, 63 j., man T. Kole J. Leendertse, 62 j., vrouw van J. Sturm J. Knuyt, 83 j., we dn. van M. Stof berg J. Eiff, 72 j., man van P. Groenen- berg C. H. J. Pa gé, 67 j., vrouw van C. de Vos. Ondertrouwd A, E. Slaager, 34 J. en W. Roskam, 40 j. A. van Tatenhoven, 27 j. en M. L. Kerkhove, 20 j.; M. P. Ver burg, 22 j. en M. v. d. Weel, 20 j. Getrouwd Th. Coppoolse, 28 j. en W. Meeuwse, 25 j. L. J. W. Schouten, 31 j. en H. M. Montaan, 37 j..; G. F. C. v. d. Ende, 31 j. en W. Snethlage, 23 j. GOES. Ondertrouwd Willem Alexander Barten, jm. 26 j. te Tholen en Wilhelmina Adriana Beuzenberg, jd. 24 j.Simon Boone, 44 j. en Pieternella van Eykeren, 35 j. Getrouwd Jacobus Dingenus de Kam, jm. 26 j. te Maasdam en Laurina Maatje van Willegen, jd. 21 j. Geboren Johannis Cornells, z. v. Adriaan Overbeeke en Jacoba Jacomina Maartense. OOST- EN WEST-SOUBURG. Van 28 Mei4 Juni. GeborenPieter, z. van P. M. van Eenennaam en C. E. Rood Pieternella, d. van C. Sol en J. Nieuwenhuize Adriana, d. van P. C. Roose en J. Wielemaker. Ondertrouwd J. Russchen, 24 j. en M. van Hemert, 20 j. Getrouwd G. van Donselaar, 30 j. en J. Boone, 33 j. Overleden: Joh. P. Kloeg, 63 j., wed. van F. W. ArnoldusF. Giffard, 78 j., wedn. van K. Jobse. De Heer en Mevrouw WIERSMA—HEYTZE geven met blijdschap kennis vart de geboorte van hun Zoon JAAP HENDRIK CORNELIS* Middelburg, 5 Juni 1941. Loskade 27. Tijdelijk Gasthuis. Heden werden wij verblijd mei de geboorte van onzen Zoon ABRAHAM ADRIAAN. J. BOONE. N. J. BOONE— VAN DER WEELE. Nieuw_ en St. Joosland, 5 Juni 1941. Tijd. Gasthuis Middelburg. A.s. Maandag 9 Juni hopen onze geliefde Ouders, Be- huwd- en Grootouders, de Heer en Mej. C. VAN DER ENDT jjj B. J. VAN DER ENDT— DE VOS, den dag te herdenken, dat zij voor 25 jaar in den echt zijn verbonden. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven, is de wensch van hun dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen en Verloofde. -s- Vlissingen, Callenfelsstraat 26 boven. INTERKERKELIJKE BIDSTOND, te Vlissingen, morgen (Za terdag) 7 Juni, des avonds te 7 uur in het Kerkgebouw van'de Evang. Luthersche gemeente aan de Walstraat. Een ieder is welkom I in het van ouds bekende BIJBELMAGAZIJN Tijdelijk adres: Segeerstraat 46, Middelburg. gevraagd. SCHILDERSBEDRIJF ANT. VAN MIERT, Lange Giststraat 23, Mid delburg. SINT LAURENS. Over de maand Mei. Getrouwd K. Wouterse, 24 j. en M. Francke, 23 j. Geboren Jan Joost, z. v. Jacobus Bakker en Francina Goedbloed; Jan Marinus, z. v. Jan Marinus Houterman en Catharina Pou- wer. Overleden W. van Liere, 63 j., man van T. Kole. WESTKAPELLE. Van 25 tot en met 31 Mei. Geboren Johanna, d. V. Adriaan Min derhoud en van Maria Minderhoud. Ondertrouwd Abraham Gillis Brouwer, 26 j. en Adriana Verhage, 24 j. Leen- dert Minderhoud, 25 j. en Willemina Wou ters, 26 j. WEMELDINGE. Over de maand Mei. Geboren: Jan Hendrik, z. v. B. van den Berg en M. van Stel; Adriaan Johannes, z. v. M. C. Burger en M. Snoek. Getrouwd: A. Dominicus, 26 j. jm. en M. Hoogesteger, 24 j. jd.; H. I. Chris- tiaanse, 27 j. jm. en M. Traas, 24 j. jd.; L. Provoost, 34 j. jm. en W. N. Haay, 26 j. jd. Overleden: A. Vleugel, 33 j. jm.y L. Wondergem, 88 j., wed. van J. Karelse; W. Jeremiasse, 50 j., man van A. Min- naard; E. van Klink, 66 j., weduwe van C. de Heere, KRUININGEN. Van 29 Mei t/m. 5 Juni. Geboren Johanna Maria Elizabeth, d. v. Gerardus Wynands en Maria Hendrika Reynen. OverledenDerk Jan Bakker, 73 we duwnaar van Martha Antonetta Herselman, te Dinteloord, KRABBENDIJKE. Over de maand Mei. GeborenBastiana Pittemella, d. van W. L Rooze en van B. Tramper, overleden; Maria, d. van W. van 't Leven en van M. Versprille; Dorothea, d. van M. A. Ak kerman en van W. J. Krombeen; Maatje, d. van M. Dees en van J. Butyn. Benoemd tot onderwijzeres aan de Geref. school te Rilland Bath, mej. J. Tramper te Krabbendyke. In de sectie rechtsgeleerdheid en staats wetenschappen van het Provinciaal Utrechtsch Genootschap van kunsten en wetenschappen is benoemd nu*. W. K, H. Dieleman te Middelburg. Tot lid van 't Provinciaal Utrechtsch Genootschap van Kunsten en Wetenschap pen benoemde de directie in de sectie van rechtsgeleerdheid en staatswetenschappen, mr. W. K. H. Dieleman te Middel burg. De wncL Commissaris der Provincie heeft benoemd tot bezoldigd veldwachter in de gemeente Clinge, F. van de Zande, gewezen Ryksveldwachter bn" de brigade St. Jansteen. Op 4 en 5 Juni had in de stichting „Vrederust" te Bergen op Zoom het exa men voor het verpleeg^ersoneel ter ver- kryging van het Rijksdiploma B plaats. Aan dit examen namen deel 4 broeders e-i 17 zusters. Van hen slaagden de broe ders: E. Beekhof, J. v. d. Ham en K. J< Stoutjesdyk en de zusters: N. Dieleman, G. C. Geuze, A. van Liere B. Maat, C. Nieuwenhuyse, P. N. Suurmond, E. M Tavenier, J, Troost en M. Verkerke. Te Utrecht slaagde voor het examen leermeester-gezel machinezetter, de heer L, J. van der Stokker te Vlissingen. Getrouwd: A. M. Verhuist, 25 j. en J. A. Hoogesteger, 20 j.; C. L. Ots, 25 j. en K. van Iwaarden, 23 j.P. Lobbezoo, 23 j. en F. van Pagee, 21 j.; H. van Zweden, 29 j. en P. M. H. Molhoek 25 j. J. Elen- baas 30 j, en J. Nieuwenhuijse, 26 j. A. J Jacobusse 28 j. en M. Breker. 28 j.H. A. C. Modderkreke, 26 j. en G. C. Griep, 25 j. Overleden: T. Kuyt, 4 mnd.; C. Kloos terman, 67 j., echtg. van P. Zuidweg M. Schrier, 22 j.ongeh.; A. Blok, 81 j., wedn. van A. BruynzeelP. Zuidweg, 73 j.f wedn. van C. Kloosterman; J, Diele man, 61 j., ongeh.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 3