UIT DE PROVINCIE Verduisteren: fl. 191.50. Bioscopen Aanbestedingen Rechtszaken Agenda verkoopingeir en verpachtingen. Van Zaterdagavond tot Zondagochtend Van Zondagavond tot Maandagochtend Van Maandagavond tot Dinsdagochtend 21.50 5.24 21.51 5.23 21.52 5.23 Zondag gaat de maan te 1.23 onder en komt te 11.35 op. Maandag resp. 1.53 en 12.47 (E.K.) en'Dinsdag resp. 2.19 en 14.01. BESMETTELIJKE VEEZIEKTEN. In de maand April waren In onze pro vincie 40 boerderijen besmet met mond en klauwzeer en 42 met varkenspest. Walcheren AFLOOP VERKOOPING. DOMBURG. Notaris J. L. Hertogs heeft Vrijdagmiddag alhier publiek verkocht het huis en erf, waarin melksalon „Veldzicht" te Domburg aan de Stationsstraat D 73, groot 87 centiaren, aan Johannes Maas Janszoon aldaar, voor 1010. GARNALENVANGST. VEERE. Gedurende de week van 26 tot 31 Mei heeft de garnalenvisschersvloot al hier tydens een vischweek 'van 4 dagen in totaal ter markt aangevoerd 13.268 kg. consumptiegarnalen. Zuid-Beveland N.Vi WATERLEIDING MIJ ZUID-BEVELAND. Jaarverslag. In het jaarverslag van de N.V. Water leiding Mö Zuid-Beveland wordt allereerst melding gemaakt van de oorlogsgebeurte nissen. De oorlogsdagen ging aan het bedrijf niet zonder groote stoornissen voorbij. Op 11 Mei om 13 u. 15 m. werd ten ge volge van de krijgsverrichtingen de toe voerleiding naar het verzorgingsgebied van het pompstation in Noord-Brabant af, ver stoord en na het afsluiten van deze leiding water door de leiding van uit Walcheren aangevoerd. Op 16 Mei 22 uur werd ook de toevoer leiding uit Walcheren gestoord. Gedurende de 128 u. 45 m. dat van uit Walcheren water werd geleverd, was beschikbaar dc aanwezige waterhoeveelheid in de water torens, afgerond 1100 m3 en de aange voerde hoeveelheid van 5400 m3, samen 6500 m3. Eerst 19 Mei 22 uur, dus drie etmalen nadat aanvoer geheel onmogelijk was ge worden, kon weder water uit Noord-Bra bant naar het verzorgingsgebied worden afgevoerd. In 1940 werden in totaal verkocht 863200 m3 water tegen 866800 m» in 1939. In de laatste twee jaren is vde omzet aanmerkelijk vergroot, terwijl de verkoop in 1929 543900 m3 bedroeg. De gemiddelde prijs van het water be droeg voor de onderscheiden hoofdgroepen 33,82, 30,54 en 33,32. De geleverde waterhoeveelheid vermeer derde van 440.700 m3 tot 530.600 m3. dus met afgerond 24 van 1932 tot 1940 in acht jaren, gemiddeld per jaar 3 stijging. De prijs van het geleverde water ver minderde van 39.68 cent tot 33,32 cent, dus met afgerond 16 over hetzelfde tijdvak, gemiddeld per jaar 2 daling. RUNDVEEKEURING. 's HEER ABTSKERKE. Donderdagmid dag werd alhier vanwege de Prov. Ver. ter verbetering van het rundvee in Zee land een rundveekeuring gehouden. De jury bestond uit de heeren Kleinepier en Van Waes, terwijl medé aanwezig was de heer Kloek, inspecteur van het N.R.S. De keuring had plaats in den boomgaard van den heer J. Tolhoek Jz. Stieren Tarzan II le pr. 81.3 punten met medaille geschonken door oud-burge meester Van Liere. Eigenaar Stierenver- eeniging 's Heer Abtskerke. Juultje Ber- tus eerste prijs 78.5 punten van P. v. d. Guchte te Nisse. Bertus 5, 2e pr. 74.5 p. van J. Blok. Karei, 2e pr. 74.5 p. van J. de Roo. Eerste kalfskoeien: 1. Nelly van H. Ha- rinck 77.5 p. 2. Nora \*an wed. J. Tolhoek 77 p.'3. Mina van J. Tolhoek Jz. 76 p. 4. Kapteijn van M. H. v. Liere, 75.5 p. 5. Dora van W. Minnaard-de Graag, 74.5 p. 6. Nora van Jan Braam, 74 p. 7. Lena van B. Markusse, 74 p. 8. Emma van M. H. v. Liere, 73 p. 9. Emma van L. Tolhoek, 73 p. 10. Martha van L. Tolhoek, 73 p. Tweede kalfskoeien: 1. Eeken 7 van L. Tolhoek, 78 p. 2. Bea van B. Markusse, 76 p. 3. Dina van J. Tolhoek Jz., 75 p. Derde kalfskoeien 1. Emma van C. van Liere, Jz., 78 p. 2. Starre van W. Min- naard- De'Graag, 77.5 p. Vierde kalfskoeien 1. Mina van H. Ha- rinck, 83 p. 2. Martha van J. Tolhoek Jz., 81 p. 3. Nelly van B. Markusse, 77 p. 4. Ida van wed. J. Tolhoek, 76.5 p. 5. fclora van W. v. Liere, 76 p. 6. Anna van L. Tol hoek, 75 p. Oudere koeien: 1. Emma van B. Harinck 78 p. 2. Bertha van W. v. Liere, 77 p. 3. Grijs van B. Harinck 76 p. 4. Mina van W. v. Liere 75 p. 5. Bertha van Jan Braam, 73 p. Kalfvaarzen 1. W. Minnaard-De Graag. 2, 3, 5 en 7 H. Harinck. 4 en 6 J. Tol hoek Jz. Jongvee 1^ jaar: 1, 2 en 3. W. Min naard-De Graag. Jongvee 1 jaar1 en 2 van wed. J. Tolhoek. 3. van J. Tolhoek Jz. Vaarskalveren 1. P. Minnaard. 2. Jan Braam. 3. W. Minnaard-pe Graag. Stierkalveren 1, 2, 3 en 4 van L. Tol hoek. De pry zen, beschikbaar gesteld door de Stierenveteeniging werdén behaald door W. Minnaard-De Graag voor vaars boven 1 jaar. Wed. J. Tolhoek voor vaars bene den 1 jaar en L. Tolhoek voor stier bene den 1 jaar als beste afstammelingen van Tarzan II. De pryswinnaars bij wier namen geen woonplaats is vermeld, zijn woonachtig te 's Heer Abtskerke, VEEKEURING TE GOES EN KLOETINGE. Uitslagen vAn de premie-keuring van stieren en fokvee. Stieren: Hertkas, 81,2, Stierenver. Goes en omg.; Soerd, 79,1, C. Karelse, Goes; Diamant, 79, Wilhelminapolder; Albert, 76,4 J. op 't Hof; Tommi, 74, G. M. Tim merman; Goliat, le prijs klasse, G. de Feyter; Peter, le prijs klasse, A. de Dreu. Koeien (1 maal gekalfd): Bertha, 80, M. Verheule; Irene, 79,5, Gebr. Vermeule; Cato, 79, Gebr. Vermeule; Bertha, 78,5 en Saartje, 78, Q. Trimpe; Nelly, 77,5, M. Verheule; Clara, 77, Gebr. Vermeule; Aaltje, 76, Q. Trimpe; Martha, 77,5, M. Verheule. Koeien (2 maal gekalfd): Lena, 79, Q. Trimpe; Gerda 2, 78 p., Gebr. Rouw; Jansje 33, 77,5 p., Gebr. Rouw; Jopie, 77, M. Verheule; Willy 30, 76.5 p., Gebr. Rouw; Mina, 76,5, M. Verheule. Koeien (3 maal gekalfd): Mina 9, 84 p., Gebr. Rouw; Nora, 82, M. Verheule; Mar tha 4, 81 p., Gebr. Rouw; Truida, 80,5, Q. Trimpe; Niebus, 79,5, Gebr. Vermeule; Elza, 79, Q. Trimpe; Keesje Bouvier, 77, idem; Koos, 76,5, idem. Koeien (4 maai gekalfd): Mina 8, 83 p., Gebr. Rouw; Plona 5, 80 p., idem; Marie, 79, Q. Trimpe. Koeien (5 maal gekalfd): Nora, 84, Q. Trimpe; Ada, 81,5, Gebr. Rouw; Friesin, 76, Q. Trimpe. Vaarskalveren: Jansje 35, ie pr. Gebr. Houw; Corri 31, 2e pry's, idem. Groepen: le pr. Q. Trimpe, Goes; 2e pr. Gebr. Rouw, Goes; 3e pr. M. Verheule, 's H. Hendrikskinderen. Te Kloetinge. Stieren: Dolik, 81, A. Wagenaar; Dirk, 78,5, J. Wisse; Soerd, le pr. klasse, J. Wisse; Herman, le pr. klasse, P. Vermue. Koeien (1 maal gekalfd): Blondina, 82, P. Buisrogge; Starre, 81,5, P. Buisrogge; Julia, 81, P. Wagenaar; Martha, 80, W. Aamoutse; Tona, 79,5, P. Wagenaar; Em ma, 79, W. Aarnoutse; Annie, 77,5, B. M. Nieuwenhu.ze; Blom, 77, P. Buisrogge; Greta, 76,5, D. A. Timmerman; Willy, 76, A. Corstanje. Koeien (2 maal gekahd): Cato 15, 83 p., A. Corstanje; Rolandina, 82,5, P. Buis rogge; Julia, 81,5, B. M. Nieuwenhuize; Leentje, 81, P. Buisrogge; Mina 2, 80,5, P. Buisrogge; Nelly, 80, W. Aarnoutse; Wie' zaait. zal oogsten Wie in Goessche Midza-zaken koopt zal 'vele premies oogsten Ih* alle omstandigheden zijn de Midza-voordeelen onbegrensd. Deze week aan premies. Wegens de feestdagen a.s. week geen premie- uitkeeririg. Eerstvolgen de buslichting Maandag 9 Juni, n.m. 4 uur. ZUID-NOORD-BEVELAND. Lichte Harmke, 80, A. Corstanje; Koos, 78, W. Aamoutse; Maatje 17, 77,5, D. A. Timmerman; Jet, 77, P. Wagenaar; Gon- da, 76, P. Wagenaar; Mina, 75, W. Aar noutse. Koeien (3 maal gekalfd): Roza 10, 80 p., A. Corstanje; Gebina 8, 79 p., P. Wa genaar; Roza, 79, W. Aamoutse; Flora, 78, G. Heinsdijk; Flora, 77, W. Aar noutse; Aaltje, 75, P. Wagenaar. Koeien (4 maal gekalfd): Bontje, 82, P. Buisrogge; Pel, 81, A. Corstanje; Aaltje, 80,5, P. Wagenaar; Gebina, 80,5, P. Wa genaar; Dora, 79, P. Wagenaar; Sul, 78,5, W. Aarnoutse; Mina, 78, P. Vermue; Starre, 77, W. Aarnoutse. Koeien (5 maal gekalfd): Emma, 84, P. Wagenaar! Gebina 17, 83,5, A. Cor stanje; Lina, 83, P. Buisrogge; Mina, 82, A. Wagenaar; Betsy, 80, W. Aarnoutse; Lena, 79,5, A. Wagenaar; Mina, 76,5, P. Wagenaar. Kalfvaarzen: Elza, le pr., A. Wage naar; Koba, 2e pr., P. Wagenaar; Mina 4, 3e pr., B. M. van Nieuwenhuize; Carolina, 4e pr., P. Buisrogge; Moor, 5e pr., P. Buisrogge; Jenny, 6e pr., Q. v. d. Vrie. Groepen: la. A. Corstanje, medaille; lb. P. Buisrogge; lc. P. Wagenaar; 2a. P. Wagenaar; 2b. A. Corstanje; 2c. A. Wagenaar. Familiegroep: le pr. P. Wagenaar, me daille. Stieren: 1 j. en ouder, afstammelingen Hertkas 16985 S: le en 2e pr. G. Heins- medaille; 2e pr. J. Wisse. Stieren, Vz1 jaar: le pr. Gebr. Rouw, medaille; 2e pr. G. de Feytèr; 3e pr. P. Buisrogge. Stieren tot 3,£ jaar, afstammelingen van Herthas 16985 S: le en 2e pr, G, Heins dijk, medaille Hecht als een burcht staat de reputatie van onze zaak gegrondvest op kwaliteit bescheiden winst marge coulance. Bovendien streven wij er naar, lederen keer iets bijzonders te geven. FI.RMA Vaarzen, 1 j. en ouder, afstammelingen van Hertkas: le pr. W. Blanker, medail le; 2e pr. D. A. Timmerman; 3e pr. G. de Feijter. Vaarzen, 1 jaar, afstammelingen van Hertkas: le pr. Gebr. Rouw, medaille; 2e pr. Gebr. Rouw; 3e pr. G. Heinsdijk. Vaarzen tot jaar: le pr. P. Wage naar, medaille; 2e pr. P. Wagenaar; 3e, 4e en 5e pr. A. Corstanje. Den stier Hertkas van de Stierenver. „Goes en Omgeving" werd voor zijn beste afstammelingen een verhoogden prijs toe gekend. BOUW VAN BRANDPUT AANBESTEED. WEMELDINGE. Gisteren hebben B. en W. alhier aanbesteed het maken van een brandput. Inschrijvers waren de heeren: C. van Gorp 2525, F. de Bourgraaf 2650, L. P. Korstanje 3240, Jac. Hoo- gesteger Mz. 2490. Alle inschrijvers wonen te Wemeldinge. Het werk is behoudens goedkeuring van Ged. Staten aan den laagsten inschrijver gegund. EERVOL ONTSLAG VERLEEND. WEMELDINGE. Aan A. de Meer, rijks veldwachter brig, tit., is met ingang van 1 Juli 1941, In verband met de reorgani satie van het korps, eervol ontslag ver leend, met toekenning van pensioen. Zeeuwsch-Vlaanderen EEN LAADBOOM BRAK. BRESKENS. Vrijdag heeft men bij het laden van boomen aan de haven een on geluk gehad, dat gelukkig nog goed afge- loopen is. Men had een boom in den takel hangen, om in het scheepsruim neergela ten te worden. Een drietal mannen zou juist in het ruim afdalen, toen de laad boom van het, schip afbrak en de zware last naar beneden viel. Wanneer de per sonen zich beneden bevonden hadden, wa ren ze zeker het slachtoffer van dit on geluk geworden. GEWIJD CONCERT. BRESKENS. Zondag, eersten Pinkster dag, zal voor het eerst na een langen tijd van rust op de muziektent gemusiceerd worden. De Christelijke muziekvereeniging „Soli Deo Gloria" geeft dan om 11.45 uur een gewijd concert. DE WERKZAAMHEDEN AAN HET LEDELPLEIN TE OOSTBURG. OOSTBURG. In den aanleg' van het nieuwe Ledelplein begint de laatste dagen wat meer teekening te komen. De aan voer van de steenen vordert nu geregeld, zoodat thans het grootste gedeelte van het benoodigde materiaal is gearriveerd. Over de rest maakt men zich geen zorgen meer, zoodat dit belangrijke onderdeel voor het omvangryke werk verzekerd is. Ook de zandaanvoer verloopt naar wensch. Min der vlot gaat het met de rioleeringswerk- ken. Er is nogal wat stagnatie ontstaan door gebrek aan buizen, waardoor de ge maakte v putten telkens opnieuw weer moeten worden uitgepompt vanwege het vele grondwater. Graag had men voor de Pinksterdag het gedeelte tusschen Nieuw- straat en de Markt gereed gehad, doch daar zal niets van kunnen komen. De vele regens der laatste dagen hebben de vrees gewekt, dat er veel water zal komen in de Nieuwstraat, omdat daar geen vol doende afvoer is. Ook het vraagstuk van de arbeidskrachten doet zich telkens weer gevoelen. Kan den eenen dag met een flinke ploeg menschen gewerkt worden, den anderen dag moet men het weer met veel minder doen omdat vele arbeiders, voor andere werkzaamheden worden opge- eischt. Op deze wtyze is een vlotte en ge regelde voortgang onmogelyk, doch des ondanks begint het plein nu toch teeke ning te vertoonen. Zoo is men thans be gonnen met het aanbrengen van de be- tonbanden voor de eerste startbaan, welk werk goed voortgang heeft. Wanneer die gereed is kan de baan met zand worden opgevuld, waarna men aan de bestrating kan beginnen. Het zal dan ook wel niet lang meer duren of de eerste steen zal gelegd worden. Hoewel het wel uitgesloten geacht kan worden, dat het plein nog dit jaar gereed zal komen, kan het werk, wanneer niet te veel tegenslag wordt ondervonden, dezen zomer een heel stuk opschieten. Het is intusschen wel jammer dat een en ander zoo stagneert. Niet alleen dat de behoefte aan een nieuw keuringsterrein zich steeds sterker doet gevoelen, doch ook wordt het dringend noodzakelijk dat ter plaatse huizen worden gebouwd. Het wo ningvraagstuk wordt in Oostburg steeds klemmender. Reeds thans is geen enkele woning meer te krijgen, terwijl het aantal gegadigden steeds grooter wordt. (Zie vervolg achterkant 3e blad.} ARHAMBRA-BIOSCOOP VLISSINGEN. Huzarenkoorts. Leo Slezak en Ida Wtist spelen in deze dolgezellige en geestige film de hoofd rollen. Zy beelden de figuren van Adriaan Fabius en zijn vrouw Ada, die met hun dochter Lily (Maria Andergast), het mid delpunt van de film vormen, op onnavolg bare wijze uit. Als de film begint bevindt Lily zich op een kostschool. Zij is geen gehoorzame leerlinge en tot straf wordt haar een vrijen dag ontzegd, - juist als de manoeuvres be ginnen en de inkwartiering voor de deur staat. Lily wil in geen geval de pret van de manoeuvres missen en ze ontvlucht het pensionaat. Op haar vlucht ontmoet ze een charmanten huzaren-luitenant en ze wordt hals over kop verliefd op hem. De ont moeting is van korten duur en Lily gaat huiswaarts, waar ze haar vader in ver trouwen neemt. Ze kent den naam van haar luitenant niet en zoo zal men mama op een diplomatieke wijze moeten voorbe reiden. Mama is echter niet gemakkelijk om den tuin te leiden en alle plannen dreigen te mislukken. Op het zeer geanimeerde manoeuvre-bal komt alles tot een oplos sing, die zeer bevredigend is. Naast de hier genoemde gebeurtenissen komen nog vele grappige scènes voor, waarin een beer, die door een broer van Adrian Fa bius uit Turkije is meegebracht, een be langrijken rol speelt. Verder eep uitge breid voorprogramma, waarin o.a. een goede kleurenteekenfilm. ELECTRO TE MIDDELBURG. Drie op de Jmwélyksrexs. Wanneer de bruigom in deze film wat minder overdreven de opvatting „de zaken gaan voor het meisje" gehuldigd had, dan zou de geschiedenis een heel ander verloop hebben gehad endan was de film ook nooit tot stand gekomen. Want het feit, dat het bruidje Inge vergeefs op haar eigenaardigen bruigom wacht is het begin van een aantal verwikkelingen, die moei lijk zijn na te vertellen, doch zeer amusant zijn. Ondanks den wanhoop der familie neemt Inge n.l. met een uitstel der huwe lijksplechtigheid geen genoegen en gaat alleen op de huwelyksreis naar haar tante, die van het uitgestelde huwelijk niets af weet. Zij begroet een reisgenoot van Inge, ir. Burger, dan ook prompt als d© geluk kige echtgenoot en deze laat zich dat maar al te graag welgevallen. Inge zit nu een maal in het schuitje en moet meevaren, al brengt een en ander vooral bij het slapen gaan vrij typische moeilijkheden mede. De verwikkelingen zyn vele, vooral als Theo Lingen als huwelijksmakelaar tus schen de ongehuwde tante en Faul Hörbi- ger, die eveneens op het tooneel verschijnt, gaat optreden. Het is een zotte historie, die in een vlot tempo gespeeld wordt en waarbij Johannes Riemann als de pseudo- bruidegom de eerste viool speelt. G re the Weiser is in eerste instantie een zeer verontwaardigd, tenslotte een zeer gelukkig bruidje. Paul Hörbiger, Theo Lingen en Maria Andergast zijn in deze film wel buitengewoon goed op dreef. SCHOUWBURG-BIOSCOOP. TE MIDDELBURG. Inspecteur Eyck in de val. Inspecteur Eyck, een charmante, blonde jongeman, gaat naar de wintersport om eens veertien lange dagen te genieten van sneeuw, zon en natuur en te vergeten, dat er misdadigers zyn, die hij in de val moet lokken. Het loopt echter heel anders uit dan hij gedacht had. De eerste dagen van zijn verblyf in het berghotel gaan genoe- gelyk voorby. Hij beoefent met geestdrift de edele ski-sport, wordt verliefd op een mooie zangeres en geniet van het leven. Plotseling wordt zijn speurdersinstinct, dat hij voor een tydje verbannen heeft, gewekt. Tijdens een liefdadigheidsavond wordt er in het hotel een schot gelost. - Dadelijk is inspecteur Eyck in actie en zijn vacantie neemt .onverhoopt een einde. Hij vermoedt dat hier weer de internatio nale bende aan het werk is, die hy al lang wenscht te vangen. Onmiddellijk gaat hij naar Berlijn en begint d© moeilyke taak, dé schurken op te sporen. Dat hij hierbij in de val gelokt zou worden had hij nooit gedacht en dat de mooie zangeres, op wie hij zoo hevig verliefd is, daarin een niet zoo mooie rol zou spelen, had hij allerminst verwacht. Zij brengt hem in zoo'n benarde situatie, dat zijn chef zich genoodzaakt ziet hem voor onbepaalden tijd te schorsen. Het valt hem zwaar zijn werk, dat juist interessant begint te wor den, te staken. Gelukkig heeft hij een goeden vriend, die hem trouw ter zijde staat en het geval op bevredigende wijze weet op te lossen. Deze Ufa-film, die vlot gespeeld wordt, heeft alle spanning, die een detectivefilm maar kan hebben. Op dé meest scherp zinnige manier ontmaskeren de speur ders, die in het begin erg in het nauw gedreven zijn, de geraffineerde bandieten. Waarom het hier precies gaat, houden wy voor u geheim, opdat u volledig zal ge nieten van de onverwachte verwikkelin gen en> de verrassende wendingen, die ln dit filmverhaal voorkomen en die onder uitstekende regie aaneengeschakeld zijn tot een boeiend geheel. Paul Klinger en Annaliese Uhlig spelen de hoofdrollen. GRAND THEATER GOES. De verstokte vrijgezel. De beroemde schrijver Morano is altjjd een verstokte vrijgezel geweest, al had hij anderzijds wel oog voor vrouwelijk schoon en een licht bewog'en hart. Maar eindelijk kwam ook voor hem de ware vi'ouw en dat bracht vele moeilijkheden met zich. Want in de eerste plaats waren er nog een paar andere meisjes, die veel met den beroemden schrijver op hadden en vooral één van die maakte het hem erg lastig. Een andere groote moeilijkheid was, dat zijn verloofde hem alleen kende bij zijn burgerlijken naam en niet wist, dat hij en Morano één en dezelfde was. Waar nog bij komt, dat zij den romanschrijver Mo rano niet hoog schatte omdat ze overtuigd was, dat deze de liefdesavonturen, die hij beschreef alle wel zelf meegemaakt zou hebben. Dus nam Morano zich voor, vol ledig met zijn verleden te breken en ook zijn vrijgezellenwoning te verhuren of te verkoopen. Nu wilde het ongeluk, dat zijn aanstaande vrouw, die een woning wil hu* TERNEUZEN. Vrijdag werden alhier aanbesteed werken voor den calamiteuzell polder Nieuw Neuzen. Inschrijvers waren: H. A. Klaasseffj Zaamslag 12.000; P. A. Rammeloo, Phi-, llppine 10.920; L. Lucasse, Walsoorden 10.699; R. Verschelling, Temeuzen 10.699; J. van 't Hoff, Hoek 10.6775 P. Andriessen, Walsoorden 10.670; J, P4 de Vos, Terneuzen 10.560; J. Kindt ea P. Warrens, Ossenisse 10.525; L. van Boven, Ellewoutsdijk 10.522; P. Hame link, Hoek 10.495; J.' F. Warrens, Osse nisse 9930. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK TE MIDDELBURG. Zitting van 30 Mei. Het volgende vonnis werd bij vervroeu ging uitgesproken:: M. C. S., 35 jaar, werkman te Middel* burg, gedetineerd in het Huis van Bewa ring te Middelburg, verdacht van „diefstal'* subsidiair „verduistering". Vrijspraak, met last tot invrijheidstelling. AARDENBURG. Abonnementen en advertenties voor df Provinciale Zeeuwsche Courant worden aangenomen door den Agent. J. BRUUNGOGE, Landstraat 27. 6 Oost-Souburg. Huizen met erf en tuin, Café Dorpzicht. 14 uur. Not. Batten. (Zie adv. P.Z.C. 26 Mei)'* 11. Biggekerke. Huis en erf. Café Sim pelaar. 13.80 uur. Not. Hertogs. (Zie adv. P.Z.C. 27 Mei» 9 Kruiningen. Welland. Not. Van Dissel. 9 Waarde. Huis en erf. Herberg wed, Kloet. 14 uur. Not. Van Dissel. (Zie adv. P.Z.C. 31 Mei» 6 Schoondijke. Inboedel. Hofstede J« Moggré. 14 uur. Not. Van Mazyk. (Zie adv. P.Z.C. 30 Mei.} 12 St. Laurens. Huis en tuin. Notarishuis, 15.30 uur. Not. Van der Harst. (Zie adv. P.Z.C. 31 Mei» 4 Anna Jacobapolder. Huis en erf. Café Geuze. 16 uur. Not. Bierens. 3 Nieuwvliet Huis. Café Cornelia. 16 uur. Not. Peereboom. 12 Terneuzen. Woon- en winkelhuls, Vrieze-Markt, 16 uur. Not. Hoving, Offideele publicatie van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart. DISTRIBUTIE VAN GASOLIE, Waarschuwing. De Secretaris-Generaal van het Departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart maakt be kend. dat dezer dagen gasolie in distributie zal worden gebracht, welke een laag vlampunt heeft. Het kan zelfs voorkomen, dat het vlampunt nog iets lager ligt dan dat van normale petroleum (kero sine). Ter voorkoming van ongelukken is het van groot belang, dat der halve de noodige voorzichtigheid by het gebruik van deze olie wordt in acht genomen. Dit geldt vooral voor gloeikópmotoren. Schippers, motordrrjvers en machinisten die nen dus op te passen, dat geen lek kage voorkomt en dat in het alge meen groote zindelijkheid in de motorkamers wordt betracht. Men hoede zich ervoor met vuur of open licht te komen in de nabij heid van open bunkers, tanks of vaten, welke deze vloeistof bevat ten. Indien reparaties aan tanks, die deze gasolie bevat hebben, of in de nabijheid ervan, moeten worden verricht, zal tevoren een zeer grondige reiniging en ontgassing van de tanks noodig zijn. ren, juist deze woning huurt en dat ze daar ook kennis maakt met de artiste, die over tuigd is, dat Morano alleen met haar ge lukkig kan worden. Morano beweegt dan zijn hulsknecht, zich voor hem uit te geven, wat weer nieuwe moeilijkheden geeft, want dan komt er een derde jongedame ln het spel en die wordt ook al verliefd op Morano, zij het dan in den persoon van zQn huls knecht. En verder is er dan nog een be zadigde oom, die echter toch wel van een vroolijken avond houdt cn naar een bal- masqué gaat als zijn nicht (Morano's ver loofde) denkt, dat hy met een warme kruik te bed ligt en nog een theater-directeur, die ware liefde gevoelt voor de artiste die het Morano zoo moeilyk maakt Al deze dingen grijpen in elkaar, en geven een oneindige reeks komische ver wikkelingen, die, daar ze niet él te gezocht zyn, den toeschouwer boeien en kosteiyk amuseeren. Dit laatste ook, omdat het spel van uitstekend gehalte is. Een enkel gebaar, een oogopslag doet vaak de hu mor van een scène uitkomen. Vooral Ralph Arthur Roberts en Theo Lingen treden daarby op den voorgrond. Alleen hun gaaf en geestig spel is reeds een gang naar de bio waard. Een aantrekkelijk voorprogramma gaat aan deze uitstekende hoofdfilm vooraf,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 3