STADSNIEUWS Orchestre Carton STADSNIEUWS Middelburg STADSNIEUWS Goes Vlissingen N.V. GRAND-HOTEL BRITANNIA Inderdaad.... PRIJS 15 CENT Marktberichten Besluiten, benoemingen enz. T^ooal, ïwahi.Qjuw/t, kleuren in één potlood. WITKAM's Geschenkenhuis PREDIKBEURTEN. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK. Algemeene ledenvergadering. Dezer dagen hield de Openbare Leeszaal en Bibliotheek te Vlissingen, onder, voor zitterschap van ds. L. J. C. Visbeek, haar jaariyksche algemeene ledenvergadering. Aan het jaarverslag, dat in deze verga dering door de directrice, mej. L. P. C. Blankert, werd uitgebracht, ontleenen wij het volgende: De oorlog, die in Zeeland nog meer dan in andere deelen van ons land z^'n invloed deed gelden, liet ook onze leeszaal niet onberoerd. In vele opzichten maakte onze instelling1' een bewogen jaar door. Wel bleef ons gebouw volkomen gespaard, maar van onze boeken geraakten vele, die zich bij militairen, in vernielde huizen of op loodsbooten bevonden, verloren. Geluk kig werd de hierdoor geleden schade voor nagenoeg het geheele geraamde bedrag vergoed. In verband met de evacuatie van de stad moest de leeszaal gedurende enkele weken gesloten blijven; eerst einde Mei kon weer worden geopend, zxj het ook met beperkte uren. Het aanvankelijk geringe aantal lezers en bezoekers nam geleidelijk weer toe, tot dat plotseling op 18 September onze in stelling het gebouw, waarin zjj jaren lang gevestigd was geweest, moest verlaten. Gelukkig werd onmiddellijk onderdak ge vonden in de bovenzalen van het Christe lijk Militair Tehuis, waar op 9 October leeszaal en uitleenbibliotheek, weer konden worden geopend (voor een aparte studie zaal biedt ons nieuwe tehuis helaas geen plaats). Ofschoon ons werk enkele malen onder broken moest worden en de leeszaal gedu rende de laatste wintermaanden in ver band met de verduistering en de mogelijk heid van luchtaanvallen des avonds geslo ten bleef, nam de drukte tegen het einde van het jaar sterk toe en meldden zich, het vertrek van vele inwoners van Vlissin gen ten spijt, meer nieuwe leden dan het vorige jaar in dien tijd. In het bestuur vonden verschillende mu taties plaats. Mevrouw A. D. Hartjes Nijland trad af als secretaresse en de heer mr. P. M. W. J. van der Sliklce bedankte wegens vertrek. Eveneens in verband met aanstaand vertrek legde de heer D. L. H. van Raalte zijn functie van penningmees ter, welke hij van de oprichting onzer leeszaal af met groote nauwgezetheid had bekleed, neer, 'terwijl in de vacature, ont staan door het aftreden van den heer Zan- dee nog moest worden voorzien. Tot nieuwe leden van het bestuur wer den gekozen: Mej. ds. M. de Boer en de VLISSINGEN. Van 1 Juni af dagelijks met Lilian Fellow als Lady Crooner Show- en Dansorkest Normale prijzen hecren mr. H. L. van Zanten (secretaris) en P. I. Hamming. De heer J. Zietse nam op zich, de functie van penningmeester te vervullen. Het bezoek aan lees- en studiezaal werd door den oorlog sterk beïnvloed. In Mei vertrokken de Nederlandsche militairen, van wie velen trouwe bezoekers waren, terwijl bovendien het bezoek sterk terug liep door de geheele en gedeeltelijke slui ting des avonds. Het aantal bezoekers bedroeg in .1940: 573 vrouwen en 7352 mannen, d.i. 7925 "personen in totaal (in 1939: 1264 vrouwen en 11.907 mannen, d.i. 13,171 personen in totaal). In verband met het vertrek van vele lezers is het ledental sterk gedaald. Gedu rende 1940 werden 141 nieuwe leden inge schreven, terwijl 333 personen van de le denlijst werden afgevoerd (gedurende 1939 resp. 162 en 106). Op 31 December 1940 telde onze instel ling 617 betalende en 19 werklooze leden (op 31 December 1939 resp. 809 en 35). 5 personen maakten van een tijdelijk lidmaatschap gebruik, terwyl tot 10 Mei 84 militairen werden ingeschreven. Het aantal uitgeleende banden bedroeg in 1940: 15.089, te weten 9881 romans, 764 buitenlandsche romans, 2887 studiën en 1557 kinderboeken (1939: 20.701, t.w. 13.467 romans, 923 buitenlandsche romans, 3914 studiën en 2239 kinderboeken). Uit andere bibliotheken werden 51 boeken aan gevraagd en 37 uitgeleend. In de bibliotheek werden opgenomen 295 banden, verwijderd weiden 100 banden, waardoor het boekenbezit kwam op 6919 banden. De tijdsomstandigheden lieten weinig gelegenheid tot het maken van propagan da voor onze leeszaal. Wel werden enkele tentoonstellingen gehouden. De rekening van den penningmeester, den heer J. Zietse, over 1940, sluitende met een bedrag van 6708.84 aan ontvangsten en 6336.93 aan uitgaven, werd goedge keurd en de penningmeester onder dank zegging gedechargeerd. De begrooting voor 1941 werd, na het aanbrengen van een geringe wyziging, goedgekeurd. De aftredende bestuursleden mevr. G. LaernoesZoutman en de heerën J. Zietse, F. van de Velde, P. I. Hamming en mr. H. L. van Zanten werden herkozen; voorts werden tot bestuursleden gekozen mevr. het, nageslacht zal ons vragen of wij al datgene gedaan hebben wat wij alsgoede Nederlanders konden doen, om de zelfstandigheid van hetNederlandsche Volk en van de Nederlandsche cultuur te redden. Wat er gedaan wordt en hoe 't gebeurt, xegt Dr. van Genechten in xijn brochure 'N BEROEP OP HET GEZOND VERSTAND Deze. niet)we brochure li ve'krlj gboon Op de notion, bij de kiosken, Kringhulzen NS 6. en b>j den Dienst Materiool der Nj.B. Maliebaan 29 i« Utrecht (18 ct postzegels blitluhtn voor fronco toezending] Vraagt ook Uw boekhandelaar! VeUingsvereeniging Zuid-Beveland. GOES, 30 Mei. Aardbeien 1.90 per 100 stuks, 65 per 100 kg. Groenten Lamsooren- 10, Postelein 31, Rabarber 66.50, Spinazie 5.607, Zee koraal 12, alles per 100 kg. Peterselie 33.50, Radijs 1.401.60, Rammenas 6 6.50, Sjaotten 3.509, Selderie 1—5.50, Wortelen 14, alles per 100 bos Bloemkool 6.5018, Kropsla 1.50—4, Komkommers 8.5017, alles per 100 stuks. Bloemen Narcissen 0.506.50, Violieren 7.50 per 100 bos. MIDDELBURG, 30 Mei. Groentenveiling. Nieuwe aardappelen groote 2532" ct.f pot ters 2228 ct., kriel 1015 ct., alles per kg. Spinazie 27, Postelein 2234, Zu ring 24, Koolrapen 3.20, Andijvie 2230, Rabarber 58, Waspeen 2227, Peen 12 18, alles per 100 kg. Peen 514, Sel derie 512, Radijs 1.60, Rammenas 812, alles per 100 bos Boemkool 218, Krop sla 2.404, Komkommers 8.5017, alles per 100 stuks Peterselie 1025 ct. per chip Aardbeien 0.801.20 per halve kg. Bloemen Geraniums 11 ct. per stuft Pioenen 14 ct., beringen 69 ct., beiden per bos. De wnd. Commissaris der Provincie heeft met ingang van 1 Juni a.s. benoemd tot bezoldigd veldwachter in de gemeente Tholen, W. de Kok, thans marechaussee te Bergen op Zoom. W. A. WoltersHazeu„en de heer J. J. Vis. Bij de rondvraag werd o.m. de uitbrei ding van de kinderbibliotheek ter sprake gebracht, waaraan bijzondere aandacht wordt besteed. In een advertentie elders in dit nummer worden de gewijzigde openingsuren van de leeszaal en bibliotheek bekend gemaakt. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN BILrJARTVEREENIGING „A.B.C.". Dezer dagen is de biljartvereeniging „A.B.C." alhier begonnen met de wedstrij den om de clubkampioenschappen 1941. Er wordt cadre 352 gespeeld. Na Pinkste ren wordt met de finale begonnen. Deze bestaat uit 15 partijen. De uitslagen van de voorronden zijn: le klasse. F. Verhulst* 2 914 68 116 13.44 17.— I. v. d. Velde* 3 534 64 50 8.34 8.47 C. Hoornick 0 402 73 26 5.50 7.— A. Kesteloo 1 310 71 25 4.36 5.33 A. de Bruijn* 3 400 106 29 8.77 4.59 A. Kats* 2 341 106 17 3,21 3.95 Th. de Vries 2 345 93 24 3.80 4.91 L. de Noorjer 2 411 126 29 3.25 5.29 F. de Waaij 1 383 111 22 3.45 3.93 3e klasse. M. Houtzager* 8 339 127 22 2.66 3.75 P. Maas 3 269 134 11 2.— 2.81 C. v. Oorschot 3 370 147 18 2.51 3.33 C. Hollebrandse 2 106 144 4 0.73 0.96 W. Ussel 2 276 140 18 1.97 3.14 J. Bjjleveld 2 202 120 10 1.68 2.45 De mét gemerkte spelers komen in de finale. HUISVUIL. Op derden Pinksterdag zal de geeentelijke reinigingsdienst geen huisvuil ophalen. APOTHEEK GEOPEND. Van heden trt en met volgende week Vrijdag is des avonds en 's nachts en den geheelen Zondag en Maandag (2den Pink sterdag) de apotheek geopend van de .fa. Engering, Nieuwstraat, TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN. Gisteren is in een sloot b(j den Ouden Veerschen weg het lijk aangetroffen van den 63-jarigen commissionnair W. van Liere, gewoond hebbende aan den Noord- weg ondier St. Laurens. Vermoedelijk is v. L. door de duisternis misleid te water ge raakt. Het stoffelijk overschot is voor- loopig naar het lijkenhuis op de algemee ne begraafplaats overgebracht. - DE CENTRALE KEUKEN. Opening in de volgende week. Begin Juni zal de nieuwe Centrale Keu ken op het Molenwater haar deuren openen voor dë Middelburgsche burgerij. Aangenomen mag worden, dat de ver plaatsing der Centrale Keuken van de Simpelhuisstraat naar het Molenwater het aantal bezoekers zal doen toenemen. De keuken aan de Simpelhuisstraat voldeed ook zeker aan de behoefte, doch vele stad- genooten bezwaarde een gang daarheen, omdat zij blijkbaar in die keuken een in richting zagen bestemd voor de minder bedeelden. De instelling van de Centrale Keuken is echter geen kwestie van armen zorg of liefdadigheid, doch een maatregel, genomen om een behoorlijke voedselvoor ziening voor de geheele bevolking gedu rende den oorlogstijd te waarborgen. De prijzen en de bonnen. De prijzen der maaltijden zijn zoo laag mogelijk gehouden en zijn als volgt samen gesteld. Voor houders van vetkaarten 10 cent en houders van boterkaarten 22 cent per portie van 1 liter. Het spreekt vanzelf dat distributiebon nen moeten worden ingeleverd en daarom een bepaalde regeling voor het betrekken der maaltijden in het leven is geroepen. Tegen inlevering van 3 vleeschbonnen, Vt, vet- of boterbon, 1/3 peulvruchtenbon en 1 aardappelbon kan, voor het eerst op Woensdag 4 Juni, dagelijks van 9 tot half een een knipkaart gratis worden afge haald aan het loket van de Centrale Keu ken. Deze uit te geven knipkaarten geven recht tot het koopen van zes maaltijden bonnen, zgn. dagkaarten. Voor de vet- of boterbon, peulvruchtenbon en aardappel bon worden door de Keuken wisselbonnen beschikbaar gesteld, welke echter alleen bij de Keuken inwisselbaar zijn. Houders van vetkaarten moeten voor contröle bij het afhalen van knipkaarten evenzooveel geheele vetkaarten ter afstempeling mede brengen als zij porties wenschen te beko men. Telkens als men voor een bepaalden dag maaltijden wenscht te betrekken, moet men den dag te voren de benoodigde dag kaarten aan het loket der keuken gaan koopen, waarbij de knipkaart moet worden medegebracht. Wanneer men zijn maaltijd komt halen, kan men tegelijkertijd een nieuwe dag kaart voor den volgenden dag Koopen. Dagkaarten kunnen voor het eerst op Woensdag 4 Juni worden gekocht voor het halen van eten uit de keuken op Donder dag 5 Juni. Is men niet in het bezit van een knip kaart, dan kan men nooit dagkaarten koopen. Het.afhalen der maaltijden moet plaats hebben tusschen half 12 en 1 uur. Zondags wordt niet gekookt, zoodat voor het eten halen op Maandag de dagkaarten des Za terdags dienen te worden betrokken. Voorloopig zullen geen distributieloka len worden ingesteld. Mocht echter de be hoefte daaraan in sterke mate blijken, dan zullen zoo spoedig mogelijk uitdeellokalen op verschillende punten der stad worden ingericht. WEER EEN WIJZIGING. In de vergadering van 8 Mei vereenigde de raad zich met enkele wijzigingen in de Verordening Gemeentepolitie, zulks op ver zoek van dén secretaris-generaal van bin- nenlandsche zaken. Thans werd een nadere circulaire ont vangen -van den wnd. Commissaris der provincie, waarin deze mededeelt, dat de secretaris-generkal het gewenscht acht om in bedoelde verordening de passage Diensttijd, doorgebracht bij de militaire politietroepen, telt niet mede voor perio dieke verhoogingen" in te trekken. Burg. en Weth. stellen voor in dien geest te handelen. ZWEMMEND REDDEN. De huidige toestanden hebben het ge vaar voor verdrinken wel zeer vergroot en daarom is er thans meer aanleiding te wijzen op het groote nut der zwemsters en zwemmers zich oefenen in het zwemmend redden. Hier ter stede is daarvoor een zeer goede gelegenheid als men zich stelt onder de beproefde leiding van de voor mannen van de Zwemvereeniging „Luctor et Emergo", die haar lessen geeft aan de gemeentelijke zweminrichting. Wij twij felen niet of vooral onder de jeugd zullen er velen zijn, die de cursussen volgen. GEVAARLIJKE SPEELTERREINEN. Gistermiddag kwam een ongeveer 9-ja- rige jongen die op den hoek van de Markt en de vroegere Burg aan het spe len was, in den daar gelegen vrij diepen put met water. Gelukkig wisten toege snelde personen den jongen tijdig uit het water te halen, maar dit is wederom een bewijs hoe gevaarlijk het is open terreinen als speelplaats te gebruiken. OPENLUCHT-CONCERT. De eerste muziekuitvoering op het Mo lenwater is bepaald op Vrijdag 6 Juni te 8 uur en zal worden gegeven door het Middelburgsch muziekkorps. Temperatuur van het water. De temperatuur van het kanaalwater was hedenmorgen 57 graden. APOTHEKEN. Van hedenavond 9 uur af tot Dinsdag morgen, is des nachts en ook Zondag en Maandag den geheelen dag geopend de apotheek van Plenbroek, Langeviele, van Dinsdagavond 8 uur is de verdere avonden en nachten der week geopend de apotheek Nonhebei, Lange Delft, EEN ZILVEREN JUBILEUM. Morgen, 1 Juni, hoopt onze stadgenoote mej. Jeanne van Kalmthout, haar zilveren jubileum als onderwijzeres te vieren. Mej. van Kalmthout kreeg haar opleiding te Etten en na daar in Mei 1916 haar akte L. O. behaald te hebben, trad ze, op 1 Juni reeds in functie aan de Zusterschool. Na dien tyd is de jubilaresse, op één maand na, die zij te Hansweert aan de katholieke school doorbracht, steeds aan de Goessche zusterschool verbonden geweest. Mej. van Kalmthout geeft steeds in de hoogste klas sen les, ook in de Fransche taal, en de goede naam, die deze school heeft, dankt zij zeker mede aan de deskundige en nauw. gezette wijze waarop de jubilaresse steeds haar taak vervulde. En niet alleen hier om. maar ook om haar persoonlijke eigen schappen, haar opgewekt karakter, wordt mej. Van Kalmthout, door allen die haar kennen, hoog gewaardeerd. In verband met de Pinksterdagen is de viering van dit jubileum uitgesteld tot Maandag 9 Juni, maar ook met Pinksteren zal zij wel ondervinden, dat velen met haar medeleven. RL VAN HOOGENHUIJZE, AGENT AUTOBEVRACHTTNGSDIENST, OVERLEDEN. Plotseling, temidden van zyn werk zaamheden, werd weggerukt de heer M. Hoogephuijze, agent van den Autobevrach- tingsdienst te Goes. Sinds 15 Januari jl., vanaf de oprichting van den Autobevrach- tingsdienst, werd de overledene door zfln prettigen omgang en zyn correcte per soonlijkheid in vele kringen gewaardeerd. Ook het personeel van den Autobe- vrachtingsdienst in het district Zeeland is door dit plotseling overlijden zeer getrof fen. -1 INGEKOMEN EN VERTROKKEN PERSONEN. Ingekomen M. Mol en echtgenoote, contr. Ned. Zui- velcentrale, van Tilburg, Schengestraat 45; B. C. van Burgh, stoker N.S., van Vlissingen, Bierkade 5; C. de Meij, dienst bode, van Ovezande, Wijngaardstraat 53; W. van Zweeden, geb. Hannewijk, zonder, van Driewegen, J. A. v. d. Goeskade 43; F. van Zee, studeerend, van Delft, St^ Adriaanstraat 5; F. de Hoopman, hulp in de hulshouding, van Waalwijk, Oost singel 84; B. H. Schaalje, dienstbode, van Vlissingen, Scheldestraat 48; W. C. Ro vers, zonder, van Huijbergen, Schouwen- straat 1; E. J. Naeyaart, dienstbode, van Schoondijke, Kloetingsche weg 40; C. M. Snoodijk, dienstbode, van Kortgene, Oost singel 88; H. H. Hendriks, lijn ass. N.S., van Utrecht, L. P. v. d. Spieghelstraat 9; J. T. van der Klooster, geb. Tholenaar, zonder, van Middelburg, Schipperswege- ling; J. Braamse, dienstbode, van Wemel- dinge, 's H. Hendrikskinderendijk 16; D. Markusse, arbeider magazijn „De Schel de", van Serooskerke (W.), Z. Violen straat 4é; H. A. J. Vasseur, Inspecteur verz. mij., van Bergen op Zoom, Schelde straat 109; J. Hlndriksj huisbewaker, van Middelburg, Blaaubeenstraat 3; M. Re- mijn, dienstbode, van 's H. Arendskerke, Jacob Valcke^traat 3; H. Huige, veehan delaar, van 's H. Arendskerke, Violen straat 4; D. van Loon, controleur C.C.C. D., van Krabbendijke, Zuidvlietstraat 62; G. M. Noordhoek, geb. De Kater, zonder, van Kloetinge, Piccardtstraat 8; J. G. van der Weele, timmerman orgelfabriek, van Scherpenisse, Schengestraat 45; M. Meulenberg, kantoorbediende, van Terneu- zen, Westwal 2; J. van de Repe, schrijver N.S., van Baarland, Wijngaardstraat 52; J. Brand, ambtenaar dir. belastingen, van Amsterdam, De Witt Hamerstraat 15; G. J. Post, verpleegster, van Dirksland, Oostwal 31; E. M. de Witte, kamermeisje, van 's H. Arendskerke, Groote Markt 1; M. J. de Witte, kamermeisje, van 's Heer Arendskerke, Groote Markt 1; I. Dorst, kappersbediende, van Stavenisse, Ganze- poortstraat 3; K. L. Makkenze, zonder, van Rotterdam, Willem Zelleweg 25; J. L. ten Brink, instrumentmaker, van Haar lem, Kamperfoelistraat 28; H. Kanning, ondermachinist N.S., van O. en W. Sou burg, M. Smallegangebuurt 50; W. F. Wessels, ass. manager, van Haarlem, Groote Markt 40. Vertrokken: C. W. Luijks, verpleegster, van Oude Singel 72 naar Amsterdam; W. Melse, geb. De Waard, zonder, van Lange Vorst- straat 18a naar Vlissingen; J. J. Dinge- manse, kellner, van Westwal 30a naar Wageningen; L. Minnaard, chauffeur brandweer, van M. H. Trompstraat 22 naar Wageningen; P. Bliek en gezin, de póthouder Singermaatschappij, van 's H. Hendrikskinderendijk 11 naar O. en W. Souburg; M. J. Stokx, dienstbode, van Voorstad 16 naar 's-Heerenhoek; S. van Opstal, geb. Boudens, en gezin, zonder, van Terwelstraat 10 naar Halsteren; C. M. Bakker, zonder, van Oostsingel 84 naar Nijkerk; A. E. Schmidt, timmerman, van Piccardtstraat 37 naar Duitschland; O. K. Schmidt, zonder, van Piccardtstraat 37 naar Duitschland; C. Weststrate, dienst bode, van A. J. Kade 20 naar Katten- dijke; P. Jilleba, dienstbode, van Prinses Julianastraat 9 naar 's-Gravenhage; C. Dominicus, dienstbode, van Wijngaard straat 53 naar Wemeldinge; M. Westveer, dienstbode, van Wilhelminastraat 2 naar 'Wolphaartsdyk; A. van Bendegem, winkel bediende, van Blaaubeenstraat 3 naar Kloetinge; H. G. van Hartesveldt en ge zin, van Magdalenastraat 8 naar Vlissin gen; K. M. Schouwenaar, onderwijzeres, van Vogelzangsweg 15 naar Krabbendyke; J. Ruissen, dienstbode, van Kleine Kade 15 naar Kattend\jke; L. C. Bek, dienst bode, van Grenadierstraat 3 naar Vlissin gen; A. E. van Bers, zonder, van 's-Gra- venpoldersche weg 2 naar Luzern; Wed. L. Mange, geb. Van Liere, zonder, van Leliestraat 86 naar Arnhem; A. C. van den Broeke en gezin, stuurman, van 's H. Hendrikskinderenstraat 45 naar Vlissin gen; P. A. Filius, fabrieksarbeider, van Prinses Julianastraat 25 naar Bergen (L.); C. P. Wijkhuis, geb. Verhulst, zon der, van Kloetingsche weg 100 naar Oost- kapelle; Wed. D. M, Pölfliet, geb. De Één druk op de knop en de kleur die U wenscht, springt te voor schijn. 'n Uiterst practlsch heeren-cadeau. Chroom Alpacca Zilver 3.50 4.50 5.90 Echt weer 'n mooi cadeautje uit GOES 2den Pinksterdag geopend. Koning, zonder, van Rozemarijnstraat 14 naar Bristol (U.S.A.); W. P. van Aartse, kinderjuffrouw, van Zusterstraat 15 naar 's-Gravenhage; A. M. van Hoorn, dienst bode, van Prinses Julianastraat 15a naar Middelburg; E. van der Laan, zonder, van Klokstraat 3 naar Zaandam.; J. J. Hen- drikx, stoker-machinist, van Piccardtstraat 5 naar. Princenhage; J. Koens, dienstbode, van Wijngaardstraat 58 naar 's Heer Arendskerke; J. P. Sinke, controleur cri sisdienst, van Wilhelminastraat 6 naar Vlissingen; D. Geismann en gezin, koop man in galanterieën, van *s H. Hendriks kinderenstraat 61 naar Wemeldinge; A. Kopmels, dienstbode, van Patijnweg 28 naar Kattendijke; A. Geense en gezin, machinezetter, van J. A. v. d. Goeskade 17 naar 's-Gravenhage; A. Rottier en echtg., zonder, van J. A. v.. d. Goeskade 17 naar 's-Gravenhage; M. Nagelkerke, dienstbode, van Westwal 5 naar Wol- phaartsdijk; C. L. Bal, dienstbode, van Ganzepoortstraat 28 naar Kloetinge; R. van der Zee, onderwijzeres, van Kamper foelistraat 10 naar Terneuzen; J. P. L. Gering, dienstbode, van 's H. Hendriks kinderenstraat 26 naar Hulst; C. A. van Maasdam, dienstbode, van Ad. v. Wes tern. buurt 2 naar Haarlem; E. Joosse, kleermaker, van Couwervestraat 53 naar Vlissingen; I. Hamerslag, hofmeester, van Zuidvlietstraat 53, opgenomen in het Cen traal Bev. Reg.; A. Hoeijmans, serg. te- legr. K.M.. van Poldermanstraat 4, opge nomen in het Centr. Bev. Register; F. de Eerjter, controleur crisisdienst, van 's H. Hendrikskinderenstraat 8 naar Kapelle (Z.); N. over de Vest en echtg., mare chaussee, van Scheldestraat 96 naar St. Jansteen; G. J. van der Smaal, contro leur crisis zuivelcent'r., van D. D. v. d. Boutstraat 12 naar Amsterdam; R. P. Amperse, zonder, van Vlasmarkt 6 naar Kortgene; K. J. C. Schipper, geb. Wal- rave, zonder, van Ganzepoortstraat 20 naar Kapelle (Z.); M. C. Tazelaar, dienst bode, van M. A. de Ruyterlaan 31 naar Hilvarenbeek; A. L. Beef tink, verpleeg ster, van Wilhelminastraat 5 naar Rotter dam; Th. Maria, liefdezuster, van Kloe tingsche weg 5a naar Maastricht; L. J. A. Brans, kleermaker, van Westwal 22 naar Osnabrlick; J. M. Schipper, werk ster, van P. Jasperseplein 16 naar Vlis singen. NAGEKOMEN PREDIKBEURTEN VOOR ZONDAG 1 EN MAANDAG 2 JUNI (PINKSTEREN). NED. HERV. KERK OP WALCHEREN. DOMBURG: Zondag 10 en 7 u. da. Nicolai(Jeugd dienst). Maandag 10 u. ds. Nicolai. GRIJPSKERKK: Zondag 10 u. ds. Van Loon, 2.30 u. ds. Don van Oostkapelle. OOSTKAPELLE. Zondag 10 u. da. Don, 2.30 U. ds. Van Loon. Maandag 10 u. ds. Don. VROUWENPOLDER: 10.30 u. ds. De Bie, GAPINGE: 2 u. ds. De Bie. NED. HERV. KERK OP ZUID-BEVELAND. GOES: Zondag 9.30 u. ds. Korevaar, 6 u. ds. Steinz. Maandag 10 u. ds. Korevaar. WILHELMINADORP: Zondag 10 u. ds. Odé, 2.30 u. ds. Korevaar. GEREF. GEMEENTE. GOES: Maandag 9.80 u. ds. Van den Berg (Op. belijdenis). WAALSCHE GEMEENTE. MIDDELBURG (Doopsgezinde kerk): Maandag 10.15 u. ds. Blomraaert. LEGER DES HEILS. VLISSINGEN: Zondag 10 u. Heiligingssamen komst, 7.30 Verlossingssamenkómst. Maandag 7.30 u. Verlossingssamenkomst. Spreker evan- felist Hoevers. DDBLBURG: Zondag 10 u. onderw. „Arbei ders in Zijn oogst" (Hand. 1 8). Inzegening nieuwe soldaten. 7.30 u. onderw. „Aanne mer.! Leiders adjudants Koolstra. Roulette op de badplaatsen Naar het Volksblad verneemt, wordt reeds gedurende eenigen tijd overwogen in verschillende badplaatsen o.a. te Noord- wyk en Scheveningen, gelegenheid tot het spelen aan de roulette te geven. De be sprekingen dienaangaande zijn in een ver gevorderd stadium. INLEVERING VAN VUURWAPENEN IN NED. INDIË. Naar „United Press" uit Batavia meldt, moeten volgens een verordening alle vuur wapens uit particulier bezit worden In geleverd, GEREDDEN VAN DE „BISMARCK" IN BRITSCHE HAVEN AANGEKOMEN. Associated Press meldt uit Londen, dat de geredden van de „Bismarck" in een on genoemde Britsche haven aan land gebracht zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 2