KALMEEREND STADSNIEUWS Ittiddelbarg STADSNIEUWS Vlissingen Rechtszaken N.V. GRAND-HOTEL BRITANNIA Orchestra Carton Cen overweldigend succes phmSHME C) STADSNIEUWS Goes Burgerlijke Stand Besluiten, benoemingen enz. Kerk- en Schoolnieuws HET TERREIN VAN DE CENTRALE KEUKEN. Al staat nog niet vast. wanneer de nieu we Centrale Keuken op het Molenwater in bedrijf zal worden gesteld, toch hebben wij weer eens een kijkje op het terrein van deze instelling genomen en geconstateerd, dat sedert ons vorig bezoek een flinke toe- gansweg van klinkers is gelegd, die rond het geheele gebouw is voortgezet. De mod derpoel ter plaatse is daardoor verdwenen. DE ORGANISATIE VAN DE DUITSCHE POLITIE. Gistermiddag had in het Schuttershof te Middelburg een samenkomat plaats van de rijks- en gemeentepolitie van Walche ren en West-Zeeuwsch Vlaanderen en ook van de manschappen uit andere deelen der provincie, die daar heden niet gemist kon den worden. In deze vergadering heeft de Hauptman der Schuppo Schönfeld ccn in leiding gehouden over de organisatie der Duitsche politie, nadat de commissaris van politie te Middelburg, de heer J. Fontijne, de vergadering met woorden van welkom had geopend. Hedenmiddag had een zelfde vergade ring plaats te Goes, waar aanwezig waren de politiemannen uit Noord- en ZuidiBeve- land, Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen en Schouwen en Duiveland, behalve degenen, die gisteren te Middelburg zijn geweest en die uit Walcheren en Westelijk Zeeuwsch- Vlaanderen, die gisteren door dienst ver hinderd waren. De temperatuur van het kanaalwater. De temperatuur van het kanaalwater was hedenmorgen 58 graden. AFLOOP VERKOOPING. Notaris J. L. van der Harst te Middel burg heeft Donderdagmiddag in het Nota rishuis aan de Koepoortstraat in het open baar verkocht de volgende 10 perceelen, alle te Middelburg. 1. Het winkelhuis met bovenwoning en tuin aan de Lange Noordstraat 4749, groot 4 A. Kooper A. S. Roth q.q. voor 10.000. 2. Het winkelhuis en erf aan de Korte Delft 2224, groot l.A. 8 cA. Kooper L. F. Groosman voor 4100. 3. Het huis met tuin aan den Noordsin gel 146, groot ongeveer 1 A 79 cA. Kooper M. Walraven q.q. voor 3500. 4. Het huis met tuin aan den Noordsin gel 148, groot ongeveer 1 A. 78 cA. Kooper M. Walraven q.q. voor 3500. 5. Het huis met bovenwoning met apar- ten opgang Dam 1213, groot 75 cA. Kooper Jacob Geensen, Sint Laurens, voor 4090. 6. Het pakhuis met bovenwoning aan den Kinderdijk 1012, groot 1 A. 53 cA. Kooper S. van Eenennaam q.q. voor 5600. 7. Het huis met voor- en achtertuin aan de Jacob Catstraat 8, groot 1 A. 30 cA. Kooper J. C. Meijboom voor 4100. 8. Het huis en erf aan de Korte Geere Midza-combinatie GEMEENTEBUREAUX DERDEN PINKSTERDAG GESLOTEN. Ingevolge het ambtenaren-reglement zul len de gemeentebureaux op den derden Pinksterdag voor het publiek gesloten zijn. In een officiéele publicatie elders in dit nummer worden mededeelingen gedaan om trent een beperkte openstelling van de bureaux van den burgerlijken stand en den vleeschkeuringsdienst. YISCHYERBOD. In een officieele publicatie in dit num mer maakt de burgemeester in opdracht van de Hafenkommandantur bekend, dat het verboden is met of zonder vaartuig aan de kuststrook en in de havens tot aan de Keersluisbrug te visschen. Overtreding van dit verbod wordt ge straft op grond van de wet op de spion- nage. VLISSINGEN. Van 1 Juni af dagelijks met Lilian Fellow als Lady Crooner Show- en Dansorkest Normale prijzen DE UITREIKING DER PERSOONSBEWIJZEN» Men moet op tyd komen! Het blijkt nog meermalen voor te ko men d:.t personen, die opgeroepen zijn tot het in ontvangst nemen van hun persoons bewijzen, niet op den aangegeven tijd ver schijnen. Van hoogerhand zijn thans straf bepalingen vastgesteld voor hen, die na het verstrijken v? i den datum waarop de uit reiking van hun persoonsbewijs moest plaats vinden, nog niet in het bezit van een dergelyk vi „sitspapier blijken te zijn. De personen met de achternamen be ginnende met de letters A, B, C of D worden daarom verzocht alsnog ten spoe digste hun bewijs te nomm afhalen daar men anders noodgedwongen de strafbepa lingen zal moeten toepassen. VERGADERING GEMEENTERAAD. De eerstvolgende vergadering van den gemeenteraad zal gehouden worden op Vrijdag 13 Juni a.s. Middelburg WAS DE PINKSTER-KONIJNEN TREKKING. Morgen vo'gt in dit blad de officiëele uitslag. gemerkt 45. groot 94 cA. Kooper G. P. Goergen voor 1450. 9. Het huis aan de Dampoort gemerkt 2, groot 60 cA. Kooper gemeente Middelburg voor 1500. 10. Het huis en erf aan de Koningstraat 2. groot 66 cA. Kooper Willeboord Ver- straate, Koudekerke, voor 2150. N.V. HOUTHANDEL v.h. G. ALBERTS CEE. In de gisteren gehouden jaarlijksche algemeene vergadering van aandeelhouders der N.V. v.h. Houthandel G Alberts en Cie., gevestigd te Middelburg waren ver tegenwoordig 235 aandeelen, uitbrengende 61 stemmen. Verslag, balans en verlies- en winstrekening werden m.et algemeene stemmen onveranderd goedgekeurd. De heer C. M. Ghijsen werd herbenoemd als ad junct-directeur. GEVONDEN VOORWERPEN. Te bevragen aan het bureau van politie des Dinsdags, Donderdags en Zaterdags van 6 n.m. tot 8 n.m. 2 ijzeren duimen, 2 ankers en 2 pennen; bruine ceintuur; bril; polsmof; wollen ge kleurde want; pak lucifers. Bij vinders koralen armband, J. de Munck, gemeenteveldwachter St. Laurens; zwart kinderportemonnaitje, J. Huisman, Noodwinkel 47, Dampoortsingel; witte jas- schort, S. H. van Zweden, Nieuwlandsche- weg 19; textielkaart, van Ketel, Station straat 12, Goes; blauw kindertaschje met inhoud, L. Gillissen, Pijpstraat 37; fiets pomp, A. J. Brevet, Noordsingel 60; brui ne portemonnaie met inhoud, B. Schuil- werve, Zuidsingel 64; tweetal leerboekjes, J. Sinke, Breeweg D 228, 't Zand; wit avonddoekje met speld, P. Looijse, Middel- burgscheweg 6; wandelstok, P. Poerstam- per, Molstraat 3; hak van een schoen, A. Scheele, Nieuwe Vlissingscheweg E 98; jonge hond, J. de Groot, Bogardstraat 18; tabakspijp, K. Sinke, Beliinkstraat 47; paar grijze heerenhandschoenen, H. Best, Beenhouwerssingel 21: paar blauwe kinder handschoenen, J. J. Plantsoen, Jodengang 16; koperen gewicht, B. Tres, Zusterstraat 36; textielkaart, Wattel, Spanjaardsraat 59; twee kinderblouses, W. Provoost, Dom burg C 20; >inderportemonnaie, Piet Slim- men, achtersingel 37; twee blauwe war'jes, Annie Verdaasdonk, Beliinkstraat 10; p.-.ar rubberzooien, J. Ossenwaarde, Nadorstweg Het s.s. „America" ijlings terug geroepen. ZAL IIET ALS TROEPENTRANSPORT SCHIP DIENST MOETEN DOEN? Het D.N.B. meldt uit New York, dat het Amerikaansche ministerie van marine het passagiersschip „America" dat op reis is naar West-Indië en door de regeering van de United States Lines is overgenomen, telegrafisch bericht gezonden heeft ter stond terug te keeren. Het s.s. „America" (27.000 ton) heeft opdracht gekregen om na een kortstondig verblijf in Havana, de reis af te breken; en de passagiers in Newport-News in plaats van in New York af te zetten. De New York World Telegram vermoedt, dat deze maatregel doet voorzien, dat het schip marine-mfanterie naar een onge noemde plaats van bestemnrng moet ver voeren, daar Newport-News veelvuldig als haven van inscheping voor troepentrans porten gebruikt wordt. 25; snelbinder-, J. Huysman, Dampoort- singel 47; zilveren armbandje, J. J. Hes- seling, Lange Viele 46; sleutel met ring, W. Arnoldus, Schuitvlotstraat 21a; vulpot lood W. Eiff, Emmastraat 19; regenkapje, J. Schenk, Seissingel 34; glacé handschoen, gemeenteveldwachter St. Laurens; sjaal, v. d. Koorde-de Boer, Nieuwstraat 32; blauwe mantelband, L. van Luijk, Heeren straat 21; huissleutel, J. Wagenaar, Volde- rijstraat 23; portemonnaie met inhoud. D. Dijkstra, Veerscheweg 181; collier met hangertje, G. van Nederveen', Heerenstraat 28; paardendek, P. Meliefste, Vlissingsch Bolwerk 8; kanarievogel, E. H. Dubois, Penninghoeksingel; blauwe ceintuur, N. Vader, Veerscheweg 27; portemonnaie met inhoud, M. Zeeveld, Korte Geere 29; vulpen, A. J. de Wit, Wilhelminastraat 8, 't Zand; zilverbon, L. A. Koekman, Veerscheweg 31. N.B. Indien bij één der vinders voor werpen worden afgehaald, gelieve men biervan terstond kennis te geven aan het bureau van politie alhier. AARDENBURG. Abonnementen en advertenties voor de Provinciale Zeeuwsche ZJourant worden aangenomen door den Agent. J. BRUIJNCOGE, Landstxaat 27. Alleen de «PhiliShave* 6 heeft zes roteerende beitels, een speciaal ontwikkelden motor die altijd, hoe stag de baard ook is, op de juiste snelheid draait De Jiuidspanner houdt de huid strak en verzekert snel en grondig scheren. Het ap paraat met den ronden kop. Prijsa24.80 PHILIPS VERGADERING HET GROENE KRUIS. Donderdagavond vergaderde de afdeelïng Goes van „Het Groene Kruis". De vice-voorzitter dr. A. Looyen opende de vergadering met een woord van welkom en herdacht den 'overleden voorzitter den heer L. Duvekot, die bijna 28 jaar bestuurs lid was, waarvan 15 jaar voorzitter. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het ledental geklommen was van 752 tot 765, contribueerende 790,50. De bescheiden van den penningmeester werden in orde bevonden. De geldmiddelen waren op 31 December 1940 296,79 hoo- ger dan het vorige jaar. De magazijnmeester gaf een overzicht van de in het magazijn aanwezige mate rialen. Dr. Looijen werd als bestuurslid her kozen en ih de vacature van wylen den heer Duvekot werd gekozen de heer H. Hollestelle. Nadat de agenda van de vergadering van het Provinciale Zeeuwsche Groene Kruis was toegelicht werd als afgevaardigde be noemd de heer H. Hollestelle. Verder besprak men het al of niet wen- schelijke van het geven van subsidie aan den exploitant van een ziekenauto. Besloten werd de subsidie te verieenen wat neer komt op 4 cent per lid te betalen uit de kas onze afdeeling. VERBOND VAN CHR. MEISJESVKREENIGINGEN. De ring Goes en omstreken van, het Ver bond van Chr. Meisjesvereenigingen hield een vergadering in de „Prins van Oranje". Na opening met gebed en een wel komstwoord van de presidente, mevr. Van der Waa, hield mevr. Zandee een met aan dacht gevolgde Bijbeloverdenkmg over een gedeelte van Handelingen 2. Vervolgens sprak de Verbondspresidente mevr. Sickez, over „Zeden en gedragingen van het meisje van vroeger en nu". In haar schets over het meisje in voorgaande eeuwen toonde spreekster aan, dat het spreekwoord „De tijden veranderen en wij met hen", niet immer en volkomen opgaat. De 'jeugd, en in het bijzonder het meisje, staat nog aan dezelfde gevaren bloot als in die tijden het geval was. En ook nu nog is de beste weg die van eenvoud en waar digheid, zonder uiterlyk vertoon, den weg, dien God ons gewezen heeft in Zyn Woord. Spr. maande in haar boeiend betoog, ern stig aan, dezen weg te volgen. Na de pauze werd verslag uitgebracht van de Leidersconferentie, een opstellen wedstrijd gehouden en een aardige film vertoond. Daarna werd de druk bezochte en welgeslaagde avond met gebed gesloten. „DE SNEEUWKONINGIN" Uitvoering door de Vry Ev. koren. Gisteravond werd in het Schuttershof voor een geheel uitverkochte zaal. een uitvoering gegeven door de Vry. Evange lische kinderkoren en het Chr. Meisjes koor. De directie berustte by mej. Nel Roose, terwijl de heer Gommert de Kok spel en zang op de piano begeleidde. „De Sneeuwkoningin" is een kinder zangspel met aantrekkelijken, boeienden inhoud. In het eerste tafereel maken wy kennis met een wijze grootmoeder, het aardige en verstandige méiske Gerda, en haar. jongere broertje Kay. Het vriest en sneeuwt en grootmoeder waarschuwt voor de Sneeuwkoningin, die kinderen soms spoorloos doet verdwijnen. Maar Kay is ongehoorzaam, gaat toch de straat op, en korten tijd later komen de kinderen ver tellen. dat de Sneeuwkoningin voorbijge trokken en Kay meegevoerd heeft. Groot moeder is ontzet door dit slechte nieuws, maar de moedige Gèrda trekt de wereld in, om haar broertje te zoeken. Ze komt te recht by een toovenares, maar de bloe men weten de betoovering te verbreken en raden haar aan „snel verder te trekken". Dan wordt ze, moe en treurend, door de kabouters gevonden en de koning der ka bouters zal haar bfl de Moeder der Winden brengen, want die kan haar, door haar zonen, de vier winden, in het Paleis der Sneeuwkoningin voeren. Nadat we de vier winden, die juist van verre reizen terug- keeren, hun avontuur hebben hooren ver tellen, wordt Gerda door hen in het Sneeuwpaleis gebracht, waar ze haar broertje nog :n leven vindt. Eerst met be hulp der winden, en later met die der ka bouters, voert Gerda haar broertje dan weer naar huis terug. Naast deze geschiedenis zelf boeit ook RECHTBANK TE MIDDELBURG. Inbraak In noodwinkels. De 24-jarige los-werkman B. S. en de jarige havenarbeider G. v. d. B., beiden Middelburg woonachtig, hadden zich .den voor de rechtbank te verantwoorden /egens diefstal met braak. Verdachten ..erd ten laste gelegd, dat zy in den nacht van 30 op 31 Maart in den winkel van P. Goed hebben weggenomen een dozijn thee doeken, 6 dozijn zakdoeken, 2 heeren onderbroeken, 4 kinderdirectoires, 10 paar dameskousen, 2 klossen wit garen, 3 paar heerensokken, 6 tubes tand-pasta, 4 flesch- Jes eau de cologne, 3 fleschjes brillantine, 1 doosje broekknoopen, 56 bolletjes wol, 31 wollen en zyden sjaals, 1 aangebroken kistje sigaren, en in den winkel van J. Pol derman 4 stukjes chocolade, 7 pakjes thee surrogaat, 1 Edammer kaas, 1 Goudsche kaas, 2 stukken kaas, 1 gerookte ham, 5 pakjes waschpoeder, 6 doozen Sunlight- zeep, 6 kistjes sigaren, 12 pakjes vet, 10 pakjes botei', 1 fleseh wyn, 1 doos poets- pommadè en 3 zakjes met klein geld, samen 18.12 De officier van Justitie eischte tegen B. S. zes maanden gevangenisstraf met aftrek van preventieve hechtenis en tegen G. v. d. B. twee maanden gevangenisstraf. Uitspraak 11 Juni. RECHTBANK TE MIDDELBURG. De rechtbank te Middelburg veroordeel de heden A. de K., 21 jaar, schilder en H. de K. 26 j. bierbi-ouwersknecht beide te Hulst wegens diefstal tot 10 boete of 5 d. hechtenis. G. T. M. de K„ 17 jaar, tuinier te Hulst wegens het gelegenheid verschaffen tot diefstal tot 5 boete of 1 week tucht school. E. L. J. echtgenoote van H. W. W. te Vlissingen wegens diefstal tot 3 maanden met aftrek van preventief. J. v. E. 22 jaar, werkman te Vlissingen wegens heling tot 2 maanden gevangenis straf. J. R. 22, jaar, koopman te Koudekerke en J. I. 26 jaar, te Koudekerke wegens voor de zenuwen, versterkend voor het lichaam, opwekkend voor den geest zóó werkt vernieling tot hechtenis. 15 boete of 10 dagen De zaak van A. G„ 35 jaar, arbeider Nieuwdorp verdacht van diefstal werd ver wezen naar de rechtercommissaris. G. H. v. D., 23 jaar, slager te Vlissingen verdacht van overtreding Vestigingswet Kleinbedx-ijf verd. vrijgesproken met be vestiging van het vonnis van den kanton rechter. Geslaagd voor het voorloopig machi nistendiploma de heer A. Kodde te Zoute- lande. Woensdag 28 Mei j.l. promoveerde aan de universiteit te Amsterdam tot doctor in de Wis- en Natuurkunde op het proef schrift „Geological Investigations in West Wetar, Lirang and Solor (Eastern Lesser Soenda Islands) de heer J. D. de Jong, vroeger woonachtig te Middelburg. In de examencommissie akte L.O. land en tuinbouw is dit jaar benoemd tot lid en ondervoorzitter ir. A. W. van de Plassche te Den Haag, voordien te Goes; tot lid o.m. C. Zwagerman te Middelburg. De examens zullen worden afgenomen te Wageningen. Te Utrecht slaagde voor het doctoraal examen rechten de heer J. J. Dieleman te Zaamslag. Voor het examen radio-telegrafist 2e kl. is geslaagd de heer C. J. M. Petiet, alhier. de schilderachtige aankleeding den toe schouwer. We denken bijv. aar. de kleurige .bloemen, de grappige kabouters, het mys terieuze hol der winden, en vooral ook aan het ijzige sneeuwpaleis en aan de Sneeuw koningin, met haar geheimzinnig, lichtend gewaad. Het geheel wa- een lust voor het oog en spel en zang bleek er, zelfs bij de kleinste kleuters, uitstekend in te zitten. Er waren vele moeilijke „grootere" rollen, die allen keurig vertolkt werden, maar op zijn plaats is toch wel een bijzonder com plimentje voor Cathrientje Buyze, die de lange en moeilijke rol van Gerda zoo uit stekend speelde en zong. Na afloop van dit spel, dat een paar uur in beslag nam, gaven de grootere meisjes nog eenige zangnummertjes ten beste. Ook deze hadden tekst en muziek goed in het hoofd' en volgden nauwgezet de inspi- reerende directie van mej Roosè. Met ge voel, goede voordracht en op mooien toon zongen deze meisjes hun liederen, als een waai-dige toegift op het groote nummer van de kleinen. De vele aanwezigen varen enthousiast en genoten zoo, dat het applaus bijwijlen een ware ovatie werd. Zoo is deze uitvoe ring wel een bijzonder succes geworden voor allen die er hun krachten aan gaven, voor de jongens en meisjes, den pianist Gommert de Kok en vooral voor mej. Nel Roose, als wijbedenken welk een geweldi gen arbeid in het bijzonder van haar zijde aan deze uitvoering vooraf moet gegaan zyni MIDDELBURG. Getrouwd: A. Kok, 24 j. en L. W. Pet.et, 25 j. F. de Keijzer, 34 j. en W. Adam, 2- j. L. Dorleijn, 23 j. en S. J. Lagendijk, 21 j. J. K. Kraak, 28 j. en F. Griep, 26 j. A. van Moolenbroek, 30 j. en F. L. Pikkaart, 29 j. Geboren: Janis, zoon van P. Sturm en C. Dekker. Wilheimina Adriana, dochter van L. D. Gillissen en J. M. den Engels man. Cornelia, dochter van J. J. Dinge- manse en A.. W. Poppe. Dirk Cornells, zoon van Chr. de Vlieger en C. M. Barto. Cornells, zoon van P. Ingelse en P. J. den Hollander. Abraham Pieter, zoon van P, Willeboordse en E. A. de Voogd. Overleden: A. Simonse, 78 j„ man van J. Dekker. J. J. Boogert, 76 j., vrouw van J. Kraamer. L..Bokelaar, S2 j„ weduwnaar van J. E. Vermeulen. M. Damen, 66 j., vrouw van M. J. Vlijberge. J. Janse, 13 j. (z.). P. Smaardijk, 58 j„ man van H. v. d. Dries. P. Slabber-, 89 j., weduwe van B. Timp. GOES. Overleden: Pieter Staal, oud 74 jaar e.Vu Anna Slabbekoorn. OOST EN WEST SOUBURG. Over de week van 2128 Mei. Geboren Erich, z. v. F. H. K. Walter en C. D. Evers Juliana, d. v. S. J. Roelse en J. Traas Wilheimina Christina, d. v. L'. de Rijke en M. C. van-den Bosse. Overleden P. Pieterse, 46 j., echtgen, van L. Minderhoud G. de Smit, 80 j., echtgen. van C. Sanderse. Getrouwd M. Nieuwenhuize, 25 j. en S, van Keulen, 22 j. KRUININGEN. Van 22 tot en met 29, Mei 1941. Geboren: Adriana Maria, dochter van Pieter van der Hart en van Adriana Janna Kole. Getrouwd: Petras Augustinüs de Maat, te Graauw en Langendam en Aagje Maria Jacoba de Leeuw. Dingenis Wiskerke, oud 29 jr. te Koudekerke en Pieternella Elena Poleij, oud 24 jr. Maarten Verdonk, oud 28 jr. te 's Heer Arendsl^erke en Ida Barbera Waverijn, oud 27 jr. WISSENKERKE. Van 22 tot en met 28 Mei Geboren: Dirk Maarten, z.v. Henri de Bruin en Martina Tannetje Clement; Leen- dert Eduard, z.v. Hendrik Arie van de? Moere en Marina Maria de Vos; Magdale- na, Hendrina, d.v* Comelis Jozias Schip pers en Sara Pieternella de Kam: Cornelia Leendert Willem z.v. Ki-ijn Cornelis Ver sluis en Coi-nelia Jannetje de Smit; Mag- dalena Cornelia Pietei-nella, d.v. Adriaan Jacob Schippers en Nelly Wilheimina Dees» Ondertx-ouwd: Mattheus Jan Noordhoek4 j. en Anthonie Catharina Swenne, 22 j. Getrouwd: Leendert Pieter Reijnhoudt, 31 j. en Maria Geertruida de Looff, 26 j. Overleden: Govert Pieter Leende'rtse, 66 j., m.v J. B. Maris. ALGEMEENE SYNODE DER, NED. HERV. KERK. Derde zitting. Na opening en gebed' werden de notulen der vorige vergadering vastgesteld. Ter sprake kwam het puntStichting van Hervormden vereenigingsraad. Voor eenigen tijd is geïnstalleerd de synodale commissie Hervormde Jeugdraad.- Ver blijdend moet worden geacht, dat steeds meer doordringt het besef, dat allerlei ar beid onder de jeugd en op christelijk ter rein behoort uit te gaan van de kerk of behoort te worden verricht in contact met de kerk. Waar de Hervormde Jeugdraad reeds bestaat, werd besloten over te gaan tot oplichting van de synodale commissie Hervormde vereenigingsx-aad. De benoe ming der leden van dien raad wei'd aan de Alg. Syn. Commissie overgelaten. Naar aanleiding van een gestelde vraag, oordeelde de Synode, dat art. 62 alg. regl. mede in het licht van art. 59 geïnterpre teerd moet worden. In dat art. is o.a. sprake van buitengewone synodale verga deringen. uit te schrijven door de Alg. Syn. Commissie. Een buitengewone syno dale vergadering heeft een bepaalde taak, die kan leiden tot voorstellen, waarover de kerk gehoord moet worden. Dit laatste geschiedt dan op de eerstvolgende classi cal vergaderingen, terwijl de daarop vol gende Synode de 'consideratiën behandelt. Bij de uitdrukking „van het volgende jaar" in art. 62 dient verder in het oog te wor den gehouden, dat het synodale jaar loopt van den derden Woensdag van Juli van een jaar tot den derden Woensdag van Juli van het volgend jaar. Als gedelegeer de in de Zeemanscentrae werd benoemd dr. L. D. Terlaak-Pool, thans reeds be stuurslid daarvan". Een schrijven van ver schillende lidmaten der kerk werd doox*- gegeven aan „kerkelijk overleg" opdat de benoemde studiecommissie haar aandacht, er aan zou wijden en de Synode dienen van advies. De Synode besloot tot „kerkelijk overleg" het verzoek te richten om de mogelijkheid te bestudeeren om te komen tot oprichting van een opleidingsschool voor kerkelijk Werk. Een concept agenda voor de classicale vergaderingen werd be sproken. De rondvraag werd gehouden waarna resumptie der notulen plaats vond. De president dankte de prae-adv. leden, den secretaris, den vice-president en de perscommissie. Hij dankte vervolgens alle leden, in Iet bijzonder de vertrekkenden. Hij bad, dat alle werk door Gods zegen moge worden achtexvolgd. De vice-president dankte den president voor zijn leiding. Hierna sloot de president de vergadering en ging in dankzegging- voor. Engelsche duikboot „Ask" verloren gegaan. De Londensche berichtendienst deelt mede: De Bi'itsche admiraliteit betreurt het te moeten mededeelen, dat de 'duikboot „Ask" over tijd is en dat aangenomen moet worden, dat het schip verloren is gegaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 2