„He 100 konijnen" STADSNIEUWS Vlissingen STADSNIEUWS Middelburg Midza Combinatie Besluiten, benoemingen enz. STADSNIEUWS Goes Marktberichten HET BEDRIJFSVOETBAL. Men gaat in meer georganiseerd verband spelen. Nu er bijna geen bedrijf meer in Vlis singen is, dat de voetbalsport niet beoe fent, is er een gebrek ontstaan aan voet balvelden. Om dit euvel op te lossen is op initia tief van de voetbalvereeniging hét Loods wezen gisteravond een vergadering belegd in de Ned. Loodsen-sociëteit. Vrijwel alle uitgenoodigde vereenigingen waren verte genwoordigd. Besloten is in een meer ge organiseerd verband te spelen, waardoor alle deelnemende vereenigingen tweemaal tegen elkaar in het veld zullen komen in een zgn. uit. en thuiswedstrijd. Op een vraag van een der aanwezigen of men nu niet meer zou kunnen spelen tegen nog op te richten of reeds bestaande clubs, die niet tot dit verband zijn toege treden, antwoordde de heer Mudde (initia tiefnemer), dat men hier niet zoo officieel te werk zal gaan en men dus gerust kan uit komen tegen dergelijke elftallen. Ook had 'de heer Mudde een reeks van voorschrif ten opgesteld, die met een kleine toelich ting en na eenige discussie goedgekeurd werden. De kwestie der scheidsrechters, waar voor men aanvankelijk had gevreesd, was spoedig opgelost, daar hiervoor reeds direct verschillende heeren beschikbaar waren. Door de vlotte medewerking van alle vereenigingen kon reeds een dage- lijksch bestuur worden gekozen. De vol gende heeren werden gekozen C. Hazelr hoff, (Brandweer) voorzitterA. Mudde, (Loodswezen) secretaris en wedstrijd leider en A. de Wit, (Schelde) penning meester. 1 De volgende 15 vereenigingen'zullen nu in de komende zomeravonden den strijd aanbinden om het kampioenschap der be- drijfselftallen Brandweer, Broederband, Loodswezen, P.T.T., Gemeentehuis, Prov. Zeeuwsche Courant, Gereedschapswerk plaats (Schelde), Ambtenaren Schelde, Plaatwerkerij (Schelde), Scheldemeeuwen en Scheidemusschen, (2 elftallen van den Vliegtuigbouw)Reparatiewerkplaats (Schelde), Timmeroods (Schelde), T.V.V. (Tuinstad) en Geneeskundige Dienst. DE VLISSINGSCHE REDDINGSBRIGADE IN 1M0. Verschenen is het jaarverslag over 1940 van den secretaris van de Vlissingsche Vrij willige Brigade tot het redden van drenke lingen, den heer S. P. Reijne. De brigade telde begin 1940 121 leden. Bijna 10 daarvan was in het bezit van diploma C, ruim 16 had diploma B, bgna 18' di ploma A, cfyfers waarmee Vlissingen geen slecht figuur sloeg in de rijen van ons wa- terlievend en sportlievend Nederland. De secretaris beschreef vervolgens hoe de hoo- ge verwachtingen voor een vruchtbaar sportseizoen door den oorlog te niet werden gedaan. Ook de brigade heeft van het oor logsgeweld te lijden gehad. De totale schade aan het zwemschip „Meyerink" werd op 45 geraamd en die aan het meubilair op 90. De pogingen om alsnog verlof te beko men om op de gewone plaats te oefenen, werden niet met succes bekroond. Op 2 Juli werd echter verlof verkregen om op Vrijdagavond op het badstrand te oefenen in brigadeverband, een verlof, dat op 12 Juli, op verzoek van den secretaris tot Dinsdag en Donderdag werd uitgebreid. Hiervan werd zoo veel mogelijk een dank- baar gebruik gemaakt en velen werden daardoor meer vertrouwd met golven en stroomingen, wat zeer in het belang is van een kustbrigade. Ook werd de Souburgsche Reddingsbri gade op 16 Juli verzocht in het vervolg gezamenlijk mede op het strand te komen oefenen, en enkele malen werd hiervan ge bruik gemaakt. Van geregeld trainen voor een examen kon echter geen sprake zijn, en examens zijn dan ook niet gehouden. Bovendien moesten de^strandoefeningen reeds vrij vroeg gestaakt worden, wegens het sluiten van het badseizoen. In October werd namens het bestuur aan alle leden der V.R.B. een circulaire gezon den, om hen aan te sporen zich beschikbaar te stellen voor den bloedtransfusiedienst. Een 10-tal leden meldde zich bij het secre tariaat aan en werd later ook gekeurd. Anderen hadden zich reeds elders aange meld. Tot verkrijging van de noodige theoreti sche kennis volgden de meeste leden der Brigade de lessen van E.H.B.O., die van het Roode Kruis of van den Luchtbeschermings dienst. Zij, die nog geen lessen volgden, werden in December verwezen naar den cursus, gegeven door dr. Boone in den hoofdcommandopost voor Luchtbescher ming. Dat die lessen door sommigen met ijver gevolgd zijn, wordt bewezen, doordat J. van Wolferen, M. W. Post, M. S. Sorel, M. Huissoon, J. Andriessen en later mej. J. van Noorden slaagden voor het eenheids diploma van E.H.B.O. Daar de dames J. van Wolferen en J. van Noorden reeds in 1939 geslaagd waren voor het practisch gedeelte van diploma A, had den zij hiermede dit diploma verworven. In de donkere nachten bleef ook het red dingsmateriaal op verscheidene punten der stad bij herhaling verdwijnen. Doordat donateurs in de benarde tijden een aanleiding vonden om voor hun dona teurschap te bedanken, leed de V.R.B. dub bele verliezen. Op 4 April zond de secretaris uit naam van het bestuur aan Burgemeester en Wet houders van Vlissingen een gedetailleerde lrjst, waaruit bleek, dat ter vervanging van het verdwenen reddingsmateriaal momen teel 240 noodig waren, waarbij de lijst van oorlogsschade van 13 Juni niet inbegrepen was. Daar dit de financieele draagkracht der Brigade te boven gaat, verzocht het bestuur aan B. en W. hun te laten weten, of het reddingsmateriaal gelaten mocht worden in den toestand, waarin het is, of dat B. en W. een bedrag beschikbaar wilden stellen, om de onkosten te bestrijden. Op 24 April kwam van B. en W. het be richt, dat het hun gewenscht voorkomt, met de vernieuwing van het verdwenen materiaal te wachten. Hetgeen ons wèl van verantwoordelijkheid in dezen ontslaat, maar waarmede de toestand niet verbeterd wordt. Tweemaal mocht de brigade het genoegen smaken een redder te huldigen. Het eerste geval betrof de redding van het driejarig kind, Anton Hassing, op 19 April. Aan den redder, den heer A. van der Struik, te Sou burg, werd een getuigschrift in lijst en een zilveren sigarettenkoker toegekend. Het 2de geval had plaats op 6 Januari 1941, toen een 15-jarige jongen, Gilles Bou- cherie, een meisje, dat door het ijs van de Watergang bij Goed Wonen was gezakt, wist te redden, nadat het kind reeds onder was geweest. De Brigade eerde deze moe dige daad met een getuigschrift, een pols horloge met inscriptie en de belofte, dat hij adspirant-lid zou mogen worden. Het ledental van de Brigade slonk van 121 tot 89 op 31 December 1940. Daarbij waren zonder diploma 24 heeren en 10 dames, mét voorbereidend diploma 3 h. en 3 d., met dipl. A 10 h. en 13 d., met B 7 li. en 8 d., met dipl. C 9 h. en 2 dames. Totaal 53 heeren en 36 dames. Met dankbaarheid wordt geconstateerd, dat geen leden door het oorlogsgeweld den dood gevonden hebben. De Brigade beleeft moeilijke tijden, maar daar zij als Brigade slechts een menschlie- vend doel nastreeft, ben ik overtuigd, dat ons weer nieuwen bloei te wachten staat, zoo besluit de secretaris zijn jaarverslag. OUDHEIDKUNDIGE VONDST. Gisteren heeft de schipper L. de Nooijer van de VI. 3, tijdens de vischvangst het heupgewricht van een mammouth gevon den. Het lichaamsdeel van den voorwereld lijken reuzenolifant, dat ongeveer 25 kg. weegt, is aan het Stedelijk Museurn ver kocht. DE FOTO'S VOOR DE PERSOONS BEWIJZEN. Nu de uitreiking der persoonsbewijzen geregeld voortgang vindt, zijn er velen die vooraf hun foto's willen laten controleeren of deze aan de gestelde eischen voldoen. Zij vervoegen zich daartoe tot de afdeeling burgelijken stand op het tijdelijke gemeen tehuis in de Zeevaartschool. Nu echter het personeel belast met de uitreiking der persoonsbewijzen zitting heeft in het ge meentehuis aan de Houtkade, dient men zich aldaar te vervoegen voor het vooraf laten keuren der foto's. LOOP DER BEVOLKING. In de eerste helft van de maand Mei'zijn Ingekomen: J. Bernaards, vliegtuig maker, Meidoornlaan 9 van Koudekerke; K. Boekema, vliegtuigmaker,.Irislaan 4 van Zoutelande; W. Rietbergen, Korp.mach. K.M., Glacisstraat 107 van Wissenkerke; H. Wakker, fabr. arbeider, Boterbloemlaan 29 van Emmen; M. J. v. d. Velde, zee man, Scheldestraat 13 van 's-Gravenhage; D. A. Engels, statisticus, Scheldestraat 80 van Nisse; Chr. Postma, huishoudster. Badhuisstraat 85ben. 'van O. en W. Sou- burg;C. A. Weimar, kantoorbediende, Bad huisstraat 85ben. van O. en W. Souburg; A. M. Le Roij, zonder Bonedijkestraat 14 van 's-Gravenhage; H. G. v. Hartesveidt, electromonteur, Scheldestraat 38bov. van Goes; H. A. J. Roozen, mach.-bankwerker, Riebesstraat 6 van Roosendaal c.a.; P. W. J. Falhaber, bankwerker, Irislaan 14 van Zoutelande; P. Kas, directeur waterL be drijf Vlissingen en N.V. Waterleiding Mij. „Midden-Zeeland", Scheldestraat 32 van Leeuwarden; M. Meulmeester, los werk man, Koudenhoek 38 van Koudekerke; H. J. Payens, monteur Bonedijkestraat 84 van Nijmegen; W. J. v. Hoepen, matroos bin nenvaart, Riebesstr. 42 van Ritthëm; J. A. de Kam, timmerman, v. Qua.kk-str. 7 van Middelbuijg; «L F* Molenaar, bankwer ker, Aagje Dekenstraat 77 van Gendrin- gen J. de Kugper, Handelsagent, Azalea straat 11 van Koudekerke; D. Ch. Ouwe hand, stuurman, Badhuisstraat 110 van Nisse; J. W. Buijs, monteur, Hellebardier- straat 4 van Leiden; J. J. de Letter, ma rechaussee, Hellebardierstraat 11 van Goor; J. Wijsman, timmerman, Irielaan 24 van Middelburg; C. Dekkers, smid „Schel de", Kasteelstraat 84 van Roosendaal c.a.; J. Poot, bankwerker, Kasteelstraat 118 van Vlaardingen; J. Rijk, verpleegster, Koudek.weg W. 9 van Amsterdam; wed. Hëijdens-Van Waes, zonder, Nijverheidstr. 27 van Amsterdam; A. C. van den Broeke, Loodskweekeling, P. Knig^rstraat 44 van Goes; A. Jansen, bankwerker, Tulpenlaan 9 van Beerta: C. F. Reijns, timmerman, Tulpenlaan 8 van St. Jansteen; W. Schook, zonder, Kasteelstraat' 74 van 's-Graven hage; S. Jelderda, bankwerker, Bonedijke straat 150 van Middelburg; K. J. de Pree, timmerman, Singelvveg 77 van Arnemui- den; J. C.van der Schraaf, marechaussee, Hellebardierstraat 11. van Rotterdam; wed. T. Schroevers-Sijnke, zonder, Kolvenierstr. straat 28 van Krimpen a.d. Lek; M. van der Linden, zonder, Bloemenlaan 21 van Rotterdam; C. J. Salomein, autogeen-las- scher, Verk. Quakk.str. 148 van Breda; T. van der Linden, scheepmaker, Graven straat 12 van O. en W. Souburg; C. Wisse, marechaussee, Hellebardierstraat 11 van Goirle; C. de Plaa. vormer, Papaverlaan 11 van O. en W. Souburg; S. Auer, los werkman, (Sarasijnstraat 10 van Middel burg; G. A. Rappard, grondwerker, Schuit- vaartgr. 81 van Emmen; R. Zandstra, ver pleegster, Singelweg 154a van 's-Graven hage; M. Eversdijk, huishoudster, Singel- weg 154a van 's-Gravenhage; M. Beekes, mach. teekenaar, Singelweg 188 van 'SH. Arendskerke. Vertrokken: G. Dekker, mach. bankwerker, Azaleastraat 11 naar Arnhem; C. C. Limbach, zonder, Badhuisstraat 53 naar 's Heer Arendskerke; E. T. P. C. Cor- velegn, dansmeester, Badhuisstraat 57 naar Domburg; H. J. v. Echteld?Jans, zonder Bankertstraat 3 naar Cuijk; M. Bos-Vil- sterman, zonder, Bellamijpark 11 naar 's Gravenhage; A. Wiegman, hulp-kommies, Bonedijkestraat 150 naar Kruiningen; C. J. Aersfens, timmerman, Groenewoud 78 naar Zoutelande; J. P. Kloet, marechaus see, Hellebardierstraat 11 naar Rotterdam; J. Eksteen, metaaldraaier, Irislaan 25 naar Arnhem; J. P. van Rosevelt, zonder, de Lanoijstraat 9 naar Lochem; W. Dinge- manse, visscher. Marinestraat 1 naar Arne- muiden; A. Remegnse, schilder, Noordstr. 37 naar St.Laurens; K. M. Baars, kappers bediende, P.Krugerstraat 6 naar Arne- muiden; J. F. H. Meerman, werkman, Ravenstijnpl. 43 naar Middelburg; B. C. van Burgh, stoker SS, Schuitvaartgr. 243 DE WONINGEN AAN DEN KARELSGANG. Het werk voor den bouw van 33 ar beiderswoningen aan den Karelsgang en de nieuwe aangelegde Havendgkstraat na dert snel zgn voltooing. Aan de laatst genoemde straat zijn enkele woningen, die het dichts bij den Havendgk komen, nog niet gereed, omdat tot den bouw later is besloten en nog afbraak van bestaande panden en ruiling van grond moest voor afgaan. Maar de overige woningen zijn zoo goed als allen reeds bewoond, zoowel die voor groote als die voor kleinere gezinnen. Een groote verbetering in de Volkshuisvesting is hier tot stand gekomen, evenals aan de Dampoortstraat en Veerschen Singel, waar de 25 woningen ook geheel gereed zijn le beschouwen. MIDDELBURG. Uiterlijk tot Donderdagmiddag 12 uur kunt U de guldensbonnen in zenden voor de Midza-Pinkster- trekking Indien U geen winnaar bent, ontvangt U de bonnen automa tisch retour. Aan den slag want de Midza-kok staat tot Uw dienst. HET TAFELTENNISTOURNOOI TE MIDDELBURG. Gisteren, den tweeden dag van het Ta- feltennistournooi lieten twee der deelne mers verstek gaan, zoodat er 23 speelden. Er werden enkele hoogstaande partijen gespeeld, o.a. de ontmoetingen Van der MadeA. Minnaar en De QuartelJacob- son trokken de aandacht. De stand na dezen tweeden dag was als volgt W. J. Segboer 22 punten uit 11 partijen C. J. van der Made 18 punten uit 9 par tijen De Quartel 18 punten uit 10 par tgen P. Dierx en A. Murre 16 punten uit 10 partijen J. Versluis 16 punten uit 11 partijen A. Minnaar 14 punten uit 8 par tijen W. Lievense 14 punten uit 10 par tijen J. H. de Smet 14 punten uit 11 partijen R. Jacobson 12 punten uit 9 par tijen J. G; Leonardt 12 punten uit 11 par tijen J. de Groot, M. Minnaar en S. Schouten 10 punten uit 10 partijen F. Verschuur 6 punten uit 9 partgen C. de Bree en J. Mareels 6 punten uit 10 par tgen W. P. Pixhal 4 punten uit 10 par tgen F. de Groot, A. Klop en P. Rijke 2 punten uit 10 partijen P. den Boer 0 pun ten uit 10 partijen en A. de Groot 0 punten uit 11 partgen. TEMPERATUUR VAN HET WATER. De temperatuur van het water was be den 57 .gr. VEERE. Naar wij vernemen, is de heer F. Repko alhier met ingang van 1 Juni a.s. benoemd tot agent van den distribu tiekring Sint Laurens, met de gemeente Veeré als standplaats. Te Schiedam slaagde in het Gemeen te-Ziekenhuis voor het diploma Zieken verpleging A mej. H. P. Bfll, voorheen te Vlissingen. Geslaagd te 's-Gravenhage voor het voor- loopig diploma als scheepswerktuigkundige de heeren P. Meeuwse te Kapelle en J. Munter te Coijnsplaat, leerlingen van den cursus ter opleiding van scheepswerk- tuigkundigen, verbonden aan de Ambachts school te Middelburg. TIENJARIG MEISJE VERMIST. Te Bussum wordt sinds Zaterdag j.l. een tienjarig meisje vermist, Ansje Busch geheeten. Zij is per rijwiel van huis ge gaan, voorgevende, dat zij bloemen ging plukken in het park Loegieskamp. Zij is echter tot nu toe» niet teruggekeerd. Een onderzoek met politiehonden heeft geen resultaat opgeleverd. NEGEN DOODEN BIJ BOTSING TUSSCHEN TREIN EN AUTO. In Upper-Sandusky (Ohio) is een ernstig verkeersongeluk gebeurd. Een sneltrein is met een auto in botsing gekomen. Van de inzittenden van de auto werden negen per sonen gedood, onder wie vijf kinderen. naar Goes; A. J. W. Andriessen, zonder, Singelweg 26 naar Domburg; G. C. de Waaxdt, machinist, Singelweg 94 naar Zoutelande P. C. Wgtenburg-Stroosnijder, ■Singelweg 94, naar Zoutelande. NIEUWE WONINGEN VAN „ONS STREVEN". De eerste steen gelegd. Zaterdagmorgen vond, bij den reeds be gonnen bouw van de vier-en-dertig arbei derswoningen voor de W.B.V. „Ons Stre ven" een kleine plechtigheid plaats. In bg- zijn van architect, aannemers en werklie den werd door den secretaris van „Ons Streven", den heer Ph. Haverhoek, de „eerste steen" voor deze woningen ge legd. De heer Haverhoek zeide daarbij o.a., dat het een genoegen voor hem was deze symbolische handeling te verrichten. Het is de derde maal, dat „Ons Streven" den eersten steen legt voor een complex wo ningen, een bewijs dat „Ons Streven" ook in moeilijke tijden een open oog heeft op het gebied van de volkshuisvesting, Spr. betuigde dan zgn dank aan den voorzitter van „Ons Streven", den heer A. Buijs, voor het initiatief, en aan B. en W. en den Raad voor de verleende medewer king. Hij wees op de moeilijkheden, die te overwinnen waren; de problemen, wat de materialen betreft, voor welke architect en aannemers gesteld worden, maar hg uittë het vertrouwen, dat zg deze zullen overwinnen en de woningen tenslotte aan de verwachtingen zullen beantwoorden. Spr. besloot met, namens het bestuur, een enveloppe met inhoud aan te bieden, voor opzichters en personeel. De heer A. BUIJS sprak hierna ook nog een kort woord, waarbg hg o.a. wees op de prettige samenwerking tusschen architect, opzichters, aannemers, werk lieden en de, vereeniging, waarbij hij de hoop uitte, dat het werk zonder ongeval len zou Verloopen en tot genoegen van al le partijen uitgevoerd zou worden. STEEDS BRUTALER. De rijwieldieven worden steeds brutaler, gisteravond verdwèfen, omstreeks half ne gen, een rijwiel, toebehoorende aan den heer J. E. H. alhier, dat slechts een kwar tier onbeheerd voor het Schuttershof ge staan had. Het werd dus ontvreemd op een vrg druk punt, waarop voorts de ven sters van verscheidenë woningen uitzien, en terwijl het nog vroeg dag was! VERGADERING ZIEKENFONDS. In aansluiting op het beknopte verslag in ons blad van gisteren over de in de Prins van Oranje gehouden vergadering van de maatschappij Ziekenfonds „Zuid en Noord-Beveland" diene, dat deze ver gadering bezocht was door 31 vertegen woordigers en 5 doctoren. De secretaris, dr. Griep te Heinkens- zand, bracht het volgende jaarverslag uit: „Niettegenstaande 1940 een felbewogen jaar ook voor ons fonds was, bleek de loop der zaken uitstekend te zijn geweest en alles heeft boven verwachting goed ge functioneerd, dank zij den administrateur en de diverse boden. Den leden uit de ge meenten, welke tijdens den oorlog waren geëvacueerd, was 14 dagen premie kwijt gescholden. Verder waren verschillende maatregelen getroffen ten opzichte van die leden, welke gemobiliseerd waren. Met het Ziekenfonds „Walcheren" was een regeling tot stand gekomen met 't oog op die leden van laatstgenoemd fonds, die thans op Z.- en N.-Beveland verblij ven. In het aantal deelnemers-huisartsen kwam verandering in dien zin, dat de artsen D. Metselaar te Kamperland en I. D. Fransen van de Putte te Baarland werden ingeschreven, terwijl arts J. Nieu- 'wenhuijse van 's-Gravenpolder zijn prak tijk overdroeg aan arts I. J. Risseeuw aldaar. In de medewerkende specialisten kwam geen verandering, evenmin als in de medewerkende tandartsen, apothekers en verloskundigen. In de November-vergadering werden 3 nieuwe vertegenwoordigers van deelgenoo- ten met hunne plaatsvervangers gekozen, zoodat nu de leden ter algemeene vérga- dering vertegenwoordigd worden door 31 fondsleden. Het ledental bedroeg op 31 Dec. 1940 16.403 31 Dec. 1939 14.340). Een toe name aldus ten opzichte van 't vorige jaar van 2.063 (v.j. 1089), in 1940 14.4, in 1939 8.2 In 1940 werden voor specialistische hulp afgegeven 2025 (v.j. 1962) maand- kaarten voor bezoek aan een specialist of voor consult aan huis; 186 leden (v.j. 185) werden ter observatie in een ziekenhuis opgenomen en (of) aldaar behandeld. Voorts werden in de ziekenhuizen voor rekening van het fonds verricht 148 (v.j. eveneens 148) groote- en 245 (v.j. 205) kleine operaties en werden 279 (v.j. 303) personen behandeld met röntgenstralen of hoogt ezon. Er werd 482 (v.j. 401) maal verlos kundige hulp verleend voor rekening van het fonds. Door apothekers te Goes werden in 1940 afgeleverd 19.233 {v.j. 17.373) recep ten. Verder werden verstrekt 801 (v.j. 779) brillen, 104 (v.j. 103) buikbanden en 31 (v.j. 33) breukbanden. Er kwamen 54 verzoeken binnen om restitutie van door-de leden te dezer zake betaalde kosten, ten bedrage van 435,43. Per 1 Jan. 1940 werd voor nieuwe le den de inschrijving voor tandheelkundi ge hulp verplichtend gesteld, terwijl de premie voor deze hulp voor alle leden werd teruggebracht van 2 cent op 1 cent per week. Deze wgziging komt tot uitdrukking in het aantal der per ultimo December 1940 voor tandheelkundige hulp ingeschreven leden, hetwelk 10.247 bedraagt of 62.5 van het totale ledental. Eind Decem ber 1939 waren voor deze hulp inge schreven 7707 leden of 53,7 van het totale aantal leden. De secretaris eindigde zijn verslag met het uitspreken van de hoop, dat 1941 den zoozeer gewenschten vrede moge brengen en de volgende algemeene vergadering in een rustiger sfeer moge plaats vinden. Wat de Balans, Winst- en Verliesre kening betreft kan opgemerkt, dat een voordeelig saldo werd gemaakt van 4.916.52 (v.j. 3721,55). Op voorstel van 't bestuur werd be- Aanmelding voor militairen dienst in Amerika. Uit Washington meldt het D.N.B. Pre sident Roosevelt heeft een proclamatie uit gevaardigd, krachtens welke een nieuwe lichting voor den militairen dienst moet aanmelden. Alle Amerikaansche burgers die voor 1 Juli a.s. 21 jaar oud worden, moeten zich aanmelden. DE „ZAM-ZAM". Üit New York meldt, het D.N.B.: De Amerikaansche pers publiceert een United Press-bericht betreffende 't in den Atlanti- schen Oceaantot zinken gebrachte Egyp tische stoomschip „Zamzam". In dit bericht wordt toegegeven, dat het schip met ver duisterde lichten voer, dus een inbreuk heeft gepleegd op de internationale voor schriften. AMERIKAANSCHE TROEPENTRANSPORTSCHEPEN. Het Amerikaansche ministerie van oorlog heeft, volgens Associated Press, het passa giersschip „Si Boney" (6938 brt), dat tot dusver voor de American Export Line den dienst tusschen New York en Lissabon on derhield, gekocht. Het schip zal dienst doen als troepentransportschip. Het aantal troe pentransportschepen bedraagt thans twaalf. WINTERHULP NEDERLAND. Bij de Winterhulp Nederland zijn In da periode van 12 tot en met 17 Mei een aan tal giften binnengekomen tot een totaal bedrag van 22783,54. DE VRIJMETSELARIJ IN NEDERLAND Tentoonstelling te Den Haag. Gisteren heeft de secretaris-generaal van volksvoorlichting en kunsten dr. T. Goede- waagen in het gebouw aan de Fluweel en Burgwal, hoek Muzenstraat te Den Haag een. groote tentoonstelling van allerlei we- tenswaardigheden betreffende de vrijmet selarij geopend. Dr. Goedewaagen hield hierbij een rede waarin hij het wezen der vrijmetselarij schetste. BELANGRIJKE INBRAKEN TE UTRECHT OPGELOST. Op 18 Maart heeft de Utrechtsche po litie een drietal personen gearresteerd, dat zich schuldig had gemaakt aan diefstal van groote hoeveelheden thee uit een der zaken van de firma De Gruyter aan de Bemuurde Weerd O.Z. De dieven waren daar op bijzondere handige wgze het per ceel binnengedrongen, door het uitsnijden van een ruit aan de achterzijde van het huis. Na een "langdurig onderzoek is het de recherche thans gelukt van dezelfde personen, die destijds een diefstal pleegden bij de fa. De Gruyter, een bekentenis los te krijgen over den diefstal in een andere zaak van De Gruyter, n.l. in de Haver- straat, waar in de maand Maart vpor drie duizend gulden aan koffie en thee was ge stolen en bovendien over de inbraak bg de Utrechtsche Handelsvereeniging, waar duizend kilogram koffie is verduisterd in de maand Februari. De levensmiddelen zijn ontvreemd - door den 29-jarigen Van V., den 24-jarigen K. en den 27-jarigen Van V., uit Utrecht, die hun gestolen goederen verkochten aan an dere Utrechtsche inwoners, waardoor een kettinghandel op groote schaal is ont staan. De dieven zijn al eenige weken in het hujs van bewaring opgesloten. BRAND IN BELGISCHE GRAANMOLEN. Ii^en molen bij Anhee in de buurt van. Dinant, is een hevige brand uitgebroken, waarbij 150.000 kg koren een prooi der vlammen geworden zgn. Rotterdamsche aardappelmarkt. Rotterdam, 26 Mei. Bintjes, alpha's in dustrie 3.69 per hl redstar, furore 4.39 hl; Eigenheimers, Bevelanders, Noorder lingen 4.04 per hl; zandaardappelen 3.34 per hl; aanvoer: voldoende, handel: tegen vastgestelde prgzen. Vlasbeurs. Blauw vlas JL005 kg 1.— 1.40; witvlas 1000 kg 1 1.45, geel vlas 2700 kg 1 1.45; dauwrot 1820 kg 0.85 1.15. Er blijft ook op het land goede vraag, waardoor de aanvoer niet groot was. Aan bestaande prgzen werd het vlas verkocht. VISCHMIJN—VLISSINGEN, Maandag 26 Mei. Aangevoerd door 28 vaartuigen 1569 kg. handelsgarnalen 39-42 c. per kg; 2596 kg pellerijgarnalen 28 c. per kg.; 1466 kg schar 38-49 c. per kg.; 82 kg bot 0,80-1,23 per kg.; 62 kg tong, griet 1.90-2.50 per kg. Veilingsvereenlging Zuid-Beveland. GOES, 26 Mei. GroentenKnolselderie 11, Rabarber 68, Stoofsla 13, Spinazie 5.60—7, Witlof 10—31, alles per 100 kg. Radijs 1.441.80, Rammenas 68.50, Sja lotten 55.50, Selderie 3.50, alles per 100 bos Bloemkool 420, Kropsla 2.805, Komkommers 14.50, Koolplanten 0.10 0.18, alles per 100 stuks Bloemen Iris sen 910; Tupen-11, per 100 bosMade liefjes 0.50—0.60 per 100 stuks. MIDDELBURG, 26 Mei. Groentenvel- ling. Spinazie 5.607, Postelein 2334, Zuring 58, Andijvie 1628, Rabarber 6.40—8 Prei 22—30, alles per 100 kg. Peen 515, Selderie 812, Radgs 1.40 1.80 Rammenas 812, alles per 100 bos Boemkool 220, Kropsla 25, beiden per 100 stuks Peterselie 2530 ct. per chip. Aardbeien 4055 ct. per 250 gram. Seringen 6 ct. per 10 bos, Calceolaria's 13 ct Geraniums 15 ct, Begonia's 11 ct., alles per stuk. sloten dit saldo te verdeelen over verschil lende fondsen (zooals crisis-reserve, re serve' voor het fonds voor prothesen enz.) Tot leden van de Comm. van Toe zicht werden herkozen de heeren dokter Snoek en P. Kraak. Na goedkeuring van dit jaarverslag volgde nog enkele besprekingen van meer internen aard„

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 2