Sport Radioprogramma STILLE No9^ I Gisteren werd Rinke Tolman vijftig jaar. Vogels en bloemen vulden zijn leven. Eet dikke koperroode Tiaar in een vlammende golf is grijs en dun gewor dendl loopt er nog een dwarse weer strevende draad door. In Tiet open ge laat trekken wat dieper voren dan vroegermaar de oogen tintelen minstens even levenslustig, de dunne mond heeft diezelfde neiging tot spot en de huid is die van den buitenman gebleven evenals het knokige paar handen. Rinke Tolman, de vermaarde natuurvriend werd Zondag vijftig jaar hij is in Tietzélfde jaar géboren als zijn vriendentrits Strijbos. Wigman, ds. v. Schaick en we zitten in de gastvrije huiska/tner in Soest tegenover hem, terwijl hy vertelt van zijn leven „Begin nou maar", zegt hij lachend, na dat h\j zijn onvermgdelijke pijp gestopt heeft uit de tabakszak, die als een tropee midden op tafel staat vlak naast een der poesen, die den huize Tolman bevolken, welk exemplaar zich behaaglijk op de lage tafel heeft opgerold, om in de warmte van de kachel te spinnen van genot. „Goed. Dan beginnen wij bij het begin. Van wanneer dateert je groote liefde voor de natuur?" „Als Friesche buitenjongen, getogen op een boerderij in Wgtgaard, trok ik er al heel jong op uit om vogeleieren te zoe ken. Dat was niet zoozeer liefde voor de vogels, al kende ik ide kieviten, grutto's, tureluurs en scholeksters al op m'n duim, dan wel een zeker jagers-instinct, een sportieve zin om de listen der vogels aan eigen behendigheid te meten. In den tijd dat het eieren zoeken geoorloofd was, Maart en April, gingen wij er iederen dag met den polsstok op uit. 's Morgens om vier uur stond ik al buiten en de stok werd! naar de school meegenomen, om hem des middags na schooltijd weer bij de hand te hebben. En dan vaak tot negen of tien uur aan het zwerven". „Kwam er zoo nog wel iets van het lee- ren terecht?" „Stel je gerust. Ik was een heel goed leerling al zeg ik het zelf. Bovendien had ik een geweldige leeslust. Vooral ver diepte ik mrj in reisbeschrijvingen. Ik herinner me nog ik was toen al op de Normaalschool in Leeuwarden, waar ik iederen dag van mijn dorp naar toe wandelde, 1JA uur heen, V/2 uur terug dat ik een opstel schreef over de heide. Ik had nog nooit een hei gezien. Maar schilderijen en pren ten hadden zoo'n diepen indruk op me gemaakt, dat ik voor het opstel een hoog cflfer kreeg. Heide en weide, alles wat wijd is en ruim hebben mij m'n leven lang aangetrokken. Van de ruim honderd jongelui, die toe latingsexamen deden voor de Rijkskweek school voor onderwijzers in Groningen, was ik een der eersten die slaagde, maar ik was ook de eerste die verdween, kort vóór het eindexamen 1" „Je kijkt gek. Dat zat zoo. Op een goeien dag werd ik van iets beschuldigd wat ik niet gedaan had. Ik klopte aan bij den directeur, den heer Leopold, een waardige figuur, die ik graag mocht en die onvergetelijk les gaf in de Nederland- sche taal. Hij wilde mg niet ontvangen, weigerde pertinent mijn verdediging aan te hooren. Met een nodigen kop liep ik weg en ik zei tot enkele medeleerlingen „Jullie zien mij nooit meer terug". Het was 's middags half twee. Zonder me om kleeren of boeken te bekommeren liep ik in één ruk dertien uur achter elkaar, naar mijn Friesche dorpje Wijtgaard. Gelukkig was het een prachtige maannacht. In den roes dieir verontwaardiging heb ik zelfs niets van vermoeidheid gemerkt Achteraf geloof ik, dat ook het opzien tegen het eindexamen vooral m'n wis kunde was niet goed mij tot deze daad gedreven heeft. Thuis was Leiden in last Er werden na veel beraadslaging en ge schrijf twee alternatieven gesteld. Ik kon geld krijgen voor Amerika, of ik moest naar Amsterdam, waar ik me bij een vriend toch nog kon prepareeren voor het examen. Ik koos Amerika, maar mij$ fa milie toonde zich zóó verdrietig, dat ik tenslotte toch besloot naar Amsterdam te gaan. Hier bereidde een vriend! mij voor tot het onderwijzereexamen en ik sjeesde, dank zij een onvoldoende voor natuurkunde (waarin plant- en dierkunde waren inbegrepen). Daar zat ik zonder geld, op een klein kamertje in de Pijp. Ik besloot naar Wiessing te gaan, den toenmaligen hoofdredacteur van De Groene en déze gaf mij 25 voorschot. Ikmoest maar eens, zoo gaf hy mij 'den raad, op den Westertoren klimmen en van af die hooge post zoeken naar een Nederlander, die geen lintje in het knoopsgat droeg. Dien zonderling moest ik interviewen. Ik volgde zijn raad niet op, maar wandel de een bioscoop binnen, waar ik de film „Van kribbe tot kruis" zag. Daar heb ik toen wegens het onaesthetische gedoe een felle critiek op geschreven. Dat was 't begin van mgn letterkun dige werkzaamheid. LETTERKUNDIGE WERKZAAMHEID. Toen Carry van Bruggen ziek wérd, zorgde Wiessing er voor, dat ik tydeiyk haar rubriek van boekbesprekingen in de Oprechte Haarlemmer, waarnam. Ik ont moette in die dagen Kathe Mussche en of schoon wg het allebei even arm hadden, maar ook even idealistisch gezind waren, zijn wij spoedig getrouwd. Kort daarna vestigden wg ons an. Soest dicht bij de halte De Paltz, en ik schreef schetsen en verhalen voor Op de Hoogte, terwgl ik, weer door bemiddeling van Wiessing met Brusse in aanraking kwam, die zorgde, dat ik natuurhistorische schetsen geplaatst kreeg in de N.R.Ct., waaraan ik nu al 25 jaar meewerk. Sindsdien begon ik in aller lei bladen en periodieken te publiceeren, eerst alleen over vogels en planten, later ook over insecten, meer in 't bijzonder de vlinders". „Dat was, als ik het goed: uitreken, in den -tyd van de mobilisatie. Had je daar niets mee te maken?" „O ja, dat is waar ook. Op een goeien dag dwaalde ik door Amsterdam, waar ik toen liog woonde, en zag plotseling mgn naam op een aanplakbord. De Neder- landsche Staat riep den milicien Rinke Tolman op om zijn dienstplicht te komen vervullen. Ik had vergeten mg te melden, en heb toen ik het deed. voor straf een poos in de „petoet" moeten zitten. „Hoe ben je eigenlijk aan het Utrechtsch Dagblad gekomen?" „Dat zal ik je zeggen. Ik had een arti kel, ik weet niet meer van wien, over Ritfcer gelezen in Den Gulden Winckel. Ik kreeg onmiddellijk het gevoel dat is een sympathieke baas, die zal me willen hel pen. Ik sprak iket hem en werd inderdaad aan het U.D. geplaatst, dat was in 1919 eerst voor de correctie en het archief, later, jaren achtereen tot 1938, als bu reau-redacteur en nu werk ik er nog gere geld aan mee". „DE WANDELAAR" EN „WEER EN WIND". „Heb je in die periode niet ook De Wan delaar opgericht?" „Zoo is het. Dat was even nakgken 1929. Daar ben ik zeven jaar redacteur van geweest. Doordat de uitgever teveel invloed op den gang van zaken eischte, en ik niet het knechtje van de commerciëele leiding wilde zijn, ben ik afgetreden. Een jaar later kwam ik met de uit geverij Brusse in aanraking en werd „In Weer en Wind" opgericht, dat nu zijn vijfden jaargang beleeft en géluk kig den wind in de zeilen heeft. Het tijdschrift werd iets wetenschappelij ker van opzet dan De Wandelaar, al blijft het populair. Ik zélf ben evenals Strijbos en Wigman i:i de eerste plaats veldbioloog". „En je zuiver literaire bedrijvigheid?" ,,'t Zal je misschien verbazen, dat mgn eerste verzen niet in het Friesch, maar in het Nederlandsch zgn. geschreven. Ik debuteerde in „Van Onzen Tgd" onder re dactie van Maria Viola. Toen ik verzen in het Friesch ging schrijven, was dat uit protest tegen het kleinburgeriyke en benepene van de toen malige Friesche letterkunde, en om te be- wgzen, dat de Friesche taal een even smgdig instrument is als het Nederlandsch wanneer je haar maar goed hanteert. Zoo doende heb ik de Jong Friesche beweging ingeluid. Vooral met mgn Christus-sonnetten en liefdelyriek mocht ik in die dagen naam maken. Voorts heb ik de Nederlandsche taal gediend door een consequenten strijd tegen insluipsels van allerlei aard. Daar voor hebben de lessen van Leopold het eerste zaad gelegd. Veel heb ik daarbij ge leerd door mgn studie van de drie Scandi navische talen waarvan ik groot gemak had toen de uitgevers mg vroegen om de boeken van Bengt Berg, Mikkjel Fönhus en Hans Hvass te bewerken. Ook uit het Duitsch heb ik vertaald, o.a. van prof. Koiirad Günther, Friedrich Schnack en A. Dinand". Aldus kwam het gesprek van lieverlee op de boeken en bundels, die hij zelf over biologische onderwerpen geschreven heeft, w.o. ook boeken voor school en kind, in totaal een paar armen vol, door één mensch niet op te tillen en een te lange lgst om op te sommen op zgn vruchtbare samenwerking met zijn besten vriend ds. Van Schaick, dien' hg in Zwitserland tij dens een reis voor 't eerst ontmoette op zgn belangstelling voor folklore en „heem- leer" (zgn eerste opstel hierover dateert al van 1921) zgn strijd voor de natuurbe scherming en initiatief om een groot Euro- peesch ornithologencongres bijeen te roe pen zijn oprechte bewondering voor Thijsse, den pionder inzake natuurwaardee. ring en natuurbescherming zijn hoofdre dacteurschap van de 40-deelige Fauna- serie, welke bij Het Spectrum verschgnt en tenslotte zijn ontdekking van vlinder- vormen en aberraties, die bij de weten schap nog niet bekend waren. Ik kijk hem aan als de stapels boeken voor mg uitgespreid liggen. „Hoe heb je dat allemaal in die jaren by een kunnen schrijven?" Hg lacht. „Ja, dat weet ik zelf niet". „Je kunt zeker schrijven onder alle om standigheden?" DE BURGERU VAN VEENENDAAL TOONT HAAR DANKBAARHEID. De burgerg van Veenendaal heeft Zater dag haar dankbaarheid voor de gastvrge en liefdergke ontvangst, die zg gedurende de evacuatiedagen van het vorige jaar te Berg Ambacht en te Ammerstol heeft genoten, tot uiting gebracht door de aanbieding van huldeblgken aan die beide gemeenten. Den burgemeester van Berg Ambacht werd een tinnen kan met inscriptie aan geboden voor het secretarie-personeel, ter wgl een paar dames, die zich bgzonder ver dienstelijk hadden gemaakt, afzonderlgke geschenken ontvingen. Voorts werd een bank als gedenkteeken geschonken, die geplaatst is in het hek der Ned. Herv. kerk. Te Ammerstol werden eveneens eenige geschenken aangeboden, waaronder voor den burgemeester een foto van een tegel tableau dat in lijst reeds beneden in het raadhuis was opgehangen. Tot slot volgde een plechtige ontvangst in de kerk van Ammerstol waar een mar meren gedenkplaat met opschrift in gouden letters werd overgedragen. Het herinnert aan de „veilige rustplaats", die ongeveer 200 ingezetenen van Veenendaal destijds in dit kerkgebouw hebben gevonden. DE N.S.B.-STALEN RINGEN TOEGELATEN OP DE SCHOLEN. De N.S.B.-persdienst meldt Zooals bekend za Izgrf, hebben in 't jaar 1939 een groot aantal volltsgenooten gou den sieraden, als trouwringen e.d., afge staan aan'de nationaal-socialistische bewe ging in Nederland. In ruil daarvoor hebben zij stalen ringen terug ontvangen. Daar het het hoofd van het opvoeders- gilde, mr. dr. R. van Genechten, gebleken was, dat deze stalen ringen, die door velen, ook onderwijzers, leeraren enz. als trouw ringen worden gedragen, door de daarvoor aangewezen instantie ten onrechte be schouwd worden als onderscheidingsteeke nen, waarvan het dragen niet is toegestaan, heeft hij zich ter zake tot den secretaris generaal van het departement van opvoe ding, wetenschap en cultuurbescherming gewend met verzoek te willen bepalen, dat deze stalen ringen geen onderscheidings- teeken zijn. De secretaris-generaal heeft dezer dagen medegedeeld, het standpunt van het gilde- hoofd te deelen. Hierdoor staat vast, dat de ringen van de N.S.B. actie „goud om staal" gedragen kunnen worden in de scholen. LANDBOUW-OPLEIDINGSKAMP TE OMMEN GEOPEND. Woensdagmiddag vond op de voormalige padvindersboerderg in het landgoed „Het Laar" bg Ommen een eenvoudige plechtig heid plaats. Het landbouwopleidingskamp, dat daar sedert April van dit jaar wordt gehouden, is officieel geopend door den vertegenwoordiger van den secretaris-gene- ral van het departement van sociale zaken, den heer W. Megerink uit Zwolle. Het landbouwopleidingskamp, ook wel het jeugdwerkkamp genoemd, staat onder toe zicht. van het genoemde departement en beoogt een theoretische en practlsqhe oplei ding te geven in den land- en tuinbouw voor elk jongmensen, dat daarin zijn be staan zou willen vinden. De cursus duurt 10 maanden, waarna 't rijksarbeidsbureau dan wordt ingeschakeld om de cursisten aan een positie te helpen. Het aantal jon gens bedraagt momenteel ongeveer 21 het ligt in de bedoeling in de toekomst dit aantal tot plm. 50 op te voeren. DE „BODDAERT-TEHUIZEN". Verschenen is het 37ste jaarverslag over 1940 van de Vereeniging „Boddaert-tehui- zen", te Amsterdam, die zich ten doel stelt de bestrijding en voorkoming van crimi naliteit van kinderen, en gesticht door een Zeeuwsche familie. De presidente maakt in haar jaarverslag melding vaii de vele werkzaamheden ver richt in het belang van het kind dat door huiselijke omstandigheden enz. ten onder dreige te gaan. Op- 31 December 1940 werden 52 kinderen geregeld behandeld. De secretaris en de penningmeester ge wagen met waardeering van den steun die van velerlei zgden werd ondervonden, ter- wijl verder een opsomming wordt gegeven van de werkzaamheden van het bestuur enz. De uitgaven bedroegen 16.022.64 tegen 16.000.83 in het vorig jaar. VAN WAGEN GEVALLEN EN OMGEKOMEN. Doordat het paard op hol sloeg, viel de 50-jarige landbouwer H. J. Meikamp, uit de Markelosche Broek, van den wagen. De man kwam op zgn hoofd terecht en is kort na het ongeval overleden. „Neen. Niet eens. En vooral, ik moet warmte hebben. Maar wel heb ik veel in den trein gewerkt, in de jaren dat ik van Soest naar Utrecht heen en weer trok". Als de interviewer het gastvrije huis, een ngvere werkplaats tegelgk, verlaat, waar Kathe de gezelligheid met haar op gewekte conversatie ten zeerste verhoogt, loopt hg" te overdenken, dat Nederland trotsch kan zgn op zgn werkers van dit slag, die méér voor ons volk gedaan heb ben dan velen anderen, die dag aan dag groote woorden van de daken schetterden. VOETBALUITSLAGEN. Om het kampioenschap van Nederland. A.D.O.Heracles 3—2 Be Quick—V.S. y_ 32. Afdeeling IVEerste klasse B.V.V. Willem II 3—2. Promotiecompetitie tweede klasse. Afdeeling IK.F.C.—Z.F.C. 2—0. Afdeeling H C.V.V.Overmaas 40. Afdeeling HIGo AheadRigtersbleek 2—3 P.E.C.—Vitesse 5—1. Afdeeling IV PicusR.B.C. 21 StandaardLimburgia 15. STAF DOBBELAERE OP DE TRAININGSWED STRIJDEN VAN DE N.A.U. Onder groote belangstelling werden Zondagmiddag op de Sintelbaan aan het Olympiaplein te Amsterdam trainingswed- strgden gehouden door de Nederlandsche Athletlek-Unie, waar een groot aantal deelnemers, waaronder de beste krachten, aan den start verschenen. Ook de bekende Zeeuwsche looper Dob- belaere van Marathon (Vlissingen) nam hieraan deel en werd op de 800 meter hee- ren, klasse »A derde. De Roode van Haarlem nam bg het startschot direct de leiding met De Ruy- ter (Quick) op de tweede plaats en Dob- belaere op de vg'fde plaats. Dobbelaere werkte zich echter spoedig naar de derde plaats, waarna het drietal De Roode, De Ruyter en Dobbelaere eenigen voorsprong op de andere deelnemers nam. Dank zg De Roode, die geweldig op dreef was, werd de eerste 400 meter door het drietal in 56 sec. afgelegd. Na 600 meter kon Dobbelae re het hooge tempo niet meer byhouden, en zakte iets af. De eindstrijd werd pas op de laatste meters uitgevochten, en ein digde in een overwinning van De Ruyter met een tgd van 1.58,2, tweede De Roode 1.59,2, 3e Dobbelaere 2.03,8 en 4e De Brugn (van Trekvogels). Voor Dobbelaere, die voor het eerst in dit seizoen weer op de 800 meter uitkwam, mag het behaalde resultaat zeer zeker een mooi succes genoemd worden. ZEEUWSCH DAMTOURNOOL Zaterdag werd voor het Zeeuwsch dam- tournooi gespeeld de party M. F. de Jonge L. Anderson. Uitslag 11. EEN TAFELTENNISTOURNOOI TE MIDDELBURG. Gisteren hadden de eerste wedstrijden plaats van het Tafeltennistournooi dat de zer dagen in het gymnastieklokaal van „Kinderzorg" te Middelburg wordt gehou den, en waarvan de heer A. Imanse de algemeene leiding op zich heeft genomen. Nadat de leider van het toui*nooi een openingswoord had gesproken, konden aan de vgf flinke tafels de wedstrijden een aanvang nemen. Er is met groot animo gekampt, waarbij steeds een der niet spe lende deelnemers als scheidsrechter bg iedere tafel fungeerde. Tgdens de kampen zaten de niet aan de beurt zgnde 10 spelers met" andere belang stellenden het geheel met aandacht te vol gen. Op dezen eersten dag 4iebben alle 25 spelers 6 wedstrgden gespeeld met de vol gende resultaten R. Jacobson. C. J. v. d. Made, A. Minnaar, De Quartel, W. J. S eg- boer. allen 6 partyen gewonnen, dus 12 punten J. de Groot en P. Dierx, beide 5 gewonnen, 1 verloren, 10 punten A. Mur- re, A van Slugs, beide 4 gewonnen, 2 ver loren, 8 punten J. G. Leonardt, W. Lie- vense, M. Mimiaar, S. Schouten, J. H. de Smet, T. F. Verschuur, allen 3 gewonnen, 3 verloren, dus 6 punten C. de Bree, R. de Steur, beiden 2 gewonnen, 4 verloren, dus 4 punten F. de Groot, A. Klop, W. Koster, J. Mareels, W. P. Pichal, allen 1 gewonnen en 5 verloren,, dus 2 punten P. den Boer, A de Groot, P. Rgkse, allen 0 gewonnen en 6 verloren, dué nul punten. Totaal zullen alle spelers 24 partgen moeten spelen en totaal zullen er 300 ge speeld worden. SENGERS WINT HET DRIEBANDEN KAMPIOEN SCHAP BILJARTEN. Zondag werden te Utrecht de laatste partijen voor het driebandenkampioen- schap biljarten gespeeld. De heer Sengers werd eerste. De rangschikking van de deelnemers is verder als volgt2. Ver beek, 3. v. Alphen, 4. De Leeuw, 5. Swee- ring, 6. Petereen, 7. Schmidt, 8. v. 't Hoofd. HARBIG VESTIGT EEN NIEUW WERELDRECORD OP DE 1000 M. Tijdens avondwedstrijden te Dresden slaagde Rudolf Harbig er in, een nieuw wereldrecord op de 1000 meter te vesti gen. Met een tgd van 2 min. 21.5 sec. bleef hg 2,1 sec. onder het oude record van den Franschman Jules Ladoumègne, gevestigd te Pargs op 19 October 1930. BUDDY BAER DOOR JOE LOUIS GESLAGEN. In het Griffith Stadion te Washington verdedigde Joe Louis zgn wereldtitel in de zwaargewichtklasse voor de zeventiende maal. Ook dezen keer slaagde hij er in zijn uitdager, den 16 kg. zwaarderen Buddy Baer, in de zesde ronde te slaan. WAARSCHUWING AAN KAMPEER-. DERS EN WATERTOERISTEN. Kampeerders en watertoeristen die voornemens zgn er met de Pinksterdagen op uit te trekken en die daarbij gebruik willen maken van kampeerboerderyen of een bondsonderdak van den A.N.W.B. wordt erop gewezen, dat in deze inrichtin gen slechts toegang wordt verleend op vertoon van een geldige kampeerkaart. Aanvraagformulieren voor deze kaarten zgn bg alle informatiebureaux van de V« V.V.'s verkrijgbaar, benevens bg de be- langrgkste zaken op het gebied van bui tensport en bg de A.N.W.B.-kantoren. Er moet rekening mee worden gehouden, dat tusschen het indienen van aanvragen en het uitreiken van de kaarten eenige dagen verloopen. ALGEMEENE VERGADERING NED. REIS VEREENIGING. Zaterdagmiddag kwam te Utrecht de Nederlandsche Reisvereéniging in algemee ne vergadering bgeen onder voorzitter schap van den heer J. J. van Egmond uit Goor. In zgn begroetingswoord herinnerde de voorzitter aan den arbeid, die in de 35 jaren van het bestaan der vereeniging was verricht. Uit het jaarverslag van den algemeenen secretaris den heer J. G. Beurs (Utrecht) bleek, dat dit verslag over het algemeen in een somberen toon was gesteld. Doch er zgn ook vele lichtpunten, die zelfs onder de meest benarde omstandigheden steeds gevonden kunnen worden. Op 1 Januari 1940 telde de N.R.V. 47.459 leden. In den loop van dat jaar be reikte men het hoogste getal 48.066 leden, terwijl men het jaar eindigde met 36.756 leden. De correspondeerende getallen over 1939 waren 52.171, 58.912 en 47.685. Bo vendien gaven de tot en met Maart 1941 verschenen candidatenlgsten tezamen reeds weder 482 nieuwe leden aan. Het jaarver slag werd onder dankzegging aan den sa mensteller, na een korte bespreking goed gekeurd. Ook het jaarverslag van den algeméenen penningmeester den heer A. C. Dijkman (Kgkduin) kon de goedkeuring der verga dering wegdragen. De begrooting voor het jaar 1941 werd vastgesteld op een'bedrag van 105.760. In de plaats van de heeren J. van Ettin- ger en S. de Leve, die voor een bestuurs functie bedankt hadden, werden gekozen de heeren J. Eshuis en J. Melehior. De pe riodiek aftredende bestuursleden J. J. Olt- mans, dr. R. van Waard en Sr. G. Wallagh werden herkozen. VLEESCH TE DUUR VERKOCHT. 10.000 boete. De eigenar van een slagerg te Nijmegen, berekende voor bgna alle artikelen prgzen, welke belangrgk te hoog waren. Weliswaar had verdachte B. in zijn win kel 'n prgsiyst, doch deze was niet opgehan gen en zelfs niet, zooals dat is voorge schreven, goedgekeurd door den burge meester. De prgs, welke er bijv. voor biefstuk op vermeld stond, was 0.17 te hoog. Het zelfde gold voor ribstuk en vele andere ar tikelen. Gedurende vele maanden verkocht hg vleesch voor deze prijzen. Bij een contróle, die door de politie te Ngmegen werd ingesteld, kwam deze han- delwgze aan 't licht en B. moest zich voor den inspecteur voor de prijsbeheersching verantwoorden. Hg erkende te hooge prij zen te hebben berekend. De groote ^xtrawinst, welke verdachte maakte, in aanmerking genomen en den omvang van zijn bedrijf, werd hy tot een boete van 10.000 veroordeeld. DINSDAG 27 MEI 1941. HILVERSUM I. 415,5 m. 6.45 Gram. 6.50 Ochtendgym. 7.00 Gram. 7.45 Ochtendgym. 8.00 BNO Bor. 8.15 Schriftlezing en Meditatie (Chr. Radio-Stichting). 8.25 Gewijde muziek (gr. pl.). 8.45 Gram. <9.159.20 Voor de huisvrouw). 10.00 Ensemble Amende (10.20— 10.40 Declantatie). 11.15 Zang met piano en gram. 12.00 Orgel. 12.30 Voor den boer. 12.42 Almanak. 12.45 BNO Nieuws- en econ. ber. -1.00 Celesta-ensemble. 3.40 Gram.. 4.00 Cyclus 1.00 Celesta-ensemble. 1.45 Gr3m. 2.10 Voor de vrouw. 2.30 Sprankelende middagklanken. 3.40 Gram. 4.00 Cycius „Ons geloof en ons werk" (Vrjjz. Prot. Kerkcomité). 4.20 Gram. 4.30 „Over Indonesische muziek :De Soendaneesche muziek"* causerie met gram. 5.00 Gram. 5.15 BNO Nieuws-, econ. en beursber. 5.30 Gram. 5.45 Omroepork. (6.156.30 „Heeren en knechten in de taal", vraaggesprek), 7.00 BNO Vragen van den dag. 7,15 Gram. 7.30 Duitsche les. 8.00 BNO Ber, 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Om roepork. 9.10 Nederland voedt zichzelf. Productie slag 1941. 9.25 Avond wijding (Vrijz. Prot. Kerk comité). 9.30 Ber. (Engelsch). 9.45 Gram. 10.00 1Q.15 BNO Engelsche ber. HIVEBSÜM n. 801,5 m. 6.45 Gram. 6.50 Ochtendgym. 7.00 Gram. 7.45 Ochtendgym. 8.00 BNO Ber. 8.15 Gram. 10.20 Piano en gram. 11.00 Declamatie. 11.20 Gram. 12.00 Ber. 12.15 Sclirammelkwartet en soliste. 12.45 BNO Nieuws- en econ. ber. 1.00 Ork. Eloward met piano-intermezzi. 2.00 De Haar- lemsch© orkestver., solist en gi'am. 3.30 Zonne stralen in ziekenzalen. 4.00 Ensemble Bandi Balogh. 4.30 Voor de jeugd. 5.00 Gram. 5.15 BNO Nieuws-, econ. en beursber. 5.30 En semble Bart Ekkers. 6.00 Textiel ABC 6.15 Or gel. 6.45 Gram. 7.00 BNO Vragen van den dag. 7.15 Amusementsork. en soliste. 8.00 BNO Ber. 8.15 Radiotooneel. 9.30 Gram. met toe lichting. 10.00 BNO i Ber., sluiting. Geschreven door DASHIELL HAM M ETT Teekeningen van ALEXANDER RAYMOND 5ö

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 7