Sport Rechtszaken Landbouw Burgerlijke Stand Radioprogramma STILLE No9 54 Het nationale plan. Op de dagelrjksche persconferentiete "s-Gravenhage werd Woensdag over het v t,Nationale Plan" gesproken, dat door ver ordening nr. 91 onder de algemeene aan dacht werd gebracht. De hoofdinspecteur belast met de volks huisvesting, ir. H. van der Kaa, wees er op, dat een lange geschiedenis tot de lo gische evolutie van het huidige nationale plan heeft geleid. Een belangrijke stap in die richting, waarin thans consequent wordt gegaan, was de totstandkoming der woningwet, nu een 30-tal jaren geleden. Deze wet regelde de uitbreiding der ste den en dorpen, stelde rooilijnen vast enz. In 1931 kwam de bepaling in de wo ningwet, dat uitbreidingsplannen ook ge zamenlijk van verschillende gemeenten uit zou kunnen gaan en een aanvang hiertoe door Gedeputeerde Staten zou kunnen wor den ingewilligd. Hiermee kwam men dus van plaatselijke tot gewestelijke uitbrei dingsplannen. Het bleek evenwel, dat slechts een enkel gewestelijk plan tot stand kwasji, n.L, in Zeeuwsch-Vlaanderen. Wel was er behoefte aan het tot stand komen van gewestelijke plannen, gelijk bleek uit het in het leven roepen van vele commis sies daartoe. Toen nu een tweetal jaren geleden de woningwet opnieuw herzien moest worden, kwam de gedachte op alle gewestelijke plannen te stimuleeren door een „nationaal" plan. Dit leidde via het nieuwe ontwerp woningwet 1940 tot de huidige verordening, die tfxans d!e materie op uitnemende wijze regelt. Dr. ir. F. Bakker Schut voerde vervol gens het woord. De staatscommissie voor de herziening der woningwet bracht op 26 April 1940 haar rapport uit, waarbij een ontwerp voor .een nieuwe woningwet werd overgelegd. «In dit ontwerp kwamen bepalingen voor nopens de vaststelling van een nationaal plan. Ter toelichting werd daarbij onder meer het volgende opgemerkt: Bij Idle nationale belangen, welker behar tiging met de vaststelling van een na tionaal plan wordt beoogd, wordt onder meer gedacht aan een juist en economisch gebruik van den bodem èn aan de bescher ming van die gedeelten, welke door lig ging, samenstelling of karakter van bij zondere waarde voor de natie moeten wor den geacht. Belangen van landbouw, handel en nij verheid. natuurschoon, recreatie, vestiging en verkeer te land, te water en in de lucht, alsmede defensiebelangen zullen daarbij uiteraard tegen elkander moeten worden afgewogen. Tot het voorbereidende werk voor het nationale plan moet worden gerekend het bestudeeren van, en het brengen van een heid in de gegevens, welke voor het stedé- bouwkundige werk in ons land van meer algemeene beteekenis zijn, zoomede het coördineeren van het werk der verschil lende streekplancommissies. Tot zoover de staatscommissie. De gedachte van het nationale plan mag met recht een uit Nederlandsch initiatief jn den loop der jaren gegroeide en thans tot rijping gekomen vrucht hesten. De naar verhouding tot an'diere landen zeer dichte bevolking van ons land en de sterke groei van het bevolkingscijfer, dwingt ons tot een uiterste spaarzaamheid bij het gebruik van den bodem en tot ver mijding van verkwisting van ondoelmatig gebruik van den grond. Het bodemgebi-uik is in hoofdzaak ge richt op vier doeleinden: het werken, het wonen, die ontspanning 'en het verkeer. Daarvan vereischt het werken verreweg den meesten grond, waarbij nijverheid en handel veel bescheidener grondgebruikers zjjn dan veeteelt, land-, tuin- en bosch- bouw en fruit- en bollenteelt. Maar al is het werken als het direct noodige voor het bestaan ook het belangrijkst, in een sociaal en cultureel volwaardige maat schappij moet ook aan de andere factoren de noodige aandacht wordlen besteed. Zoo zal een der taken voor den nieuwen dienst zeker zyn het voor elk concreet geval afwegen van de economische belan gen der cultuurtechnische werken eener- zijds en de sociale belangen van recreatie en wetenschap b\j natuurschoonbehoud an derzijds. In de verordening, die tevens die basis geeft voor nieuwe voorschriften omtrent streekplannen, zyn naast de vaststelling van het nationale plan, welke aan den secretaris-generaal van het departement van birmenlandsche zaken is voorbehou den, belangrijke bevoegdheden gedelegeerd aan den president van. den rijksdienst, n.l. het voorschrijven van de wijziging van streekplannen en uitbreidingsplannen en een recht van vete tegen de uitvoering van werken. Overeenkomstig het door de staatscom missie voorgestelde wetsontwerp voor de herziening van de woningwet zullen aan de provinciale besturen grootere bevoegdhe den worden ingeruimd by de totstandbren ging van streekplannen, zulks met het oog op den bovengemeentelijken aard van de belangen, welke daarmede worden ge diend. Deze bevoegdheden zullen In een uitvoe ringsbesluit, dat in de Staatscourant zal verschijnen, nader worden omschreven. Uitvoerige voorstudies zyn bij deze or dening noodzakelyk. De medewerking van het centraal bu reau voor de statistiek en van tallooze andere instanties is daarbij onmisbaar. Ook de universiteiten en hoogescholen voor zoover spr. bekend een novum in de Ne- derlandsche wetgeving zijn 'door de ver- VOETBALUITSLAGEN. Om het kampioenschap van Nederland. V.S.V.—A.D.O. 0—1. P.S.V.—Be Quick 3—0. Prom.-competitie 2e kl. Afd. V: G.R.C.W.V.V. 1—3. Se klasse M. Bij de bespreking van den stand der 3e klasse M schreven wij Dinsdag, dat Wal cheren E.M.M. nog van de 3e plaats kan verdrijven door het winnen van den laat- sten wedstryd tegen Middelburg H. Men vestigt er onze aandacht op, dat deze wedstryd echter reeds gespeeld is. Deze ontmoeting is door Middelburg II gewon nen. E.M.M. behoudt dus de derde plaats. De stand is namelyk: De Zeeuwen II 13 11 1 1 23 49—22 Vlissingen II 13 9 3 1 21 58—20 E.M.M. 14 8 2 4 18 49—37 Walcheren 14 8 1 5 17 54—34 Middelburg II 14 5 3 6 11 36—40 Goesche Boys 14 1 5 8 7 15—38 Zeelandia II 14 0 6 8 6 25—65 Goes n 14 0 5 9 5 33—61 „BRESKENS" EN DE 2e KLASSE- OOMPETITIE. Breskens heeft de voetbalcompetitie al weer enkele weken achter den rug. De voetbal is echter nog niet opgeborgen, in tegendeel, de spelers gaan met animo met hun training voort. Het bestuur geeft zich veel moeite oefenwedstrijden op het pro gramma te zetten. Zoo bestaat de moge lijkheid, dat R.C.S. uit Souburg op één der Pinksterdagen komt spelen, als deze club tenminste voor de gewone competitie vrij is. Ook de andere Zeeuwsche tweede klas- sers zijn nog niet klaar met de competitie. Wellicht kan Breskens ook met de anderen eens zijn krachten meten. Breskens hoopt op deze wijze in goede conditie te zijn bij den aanvang van het nieuwe seizoen. Wordt Breskens dit jaar ingedeeld in de tweede klasse en krygt het zoodoende loon naar werken. Het is voor de Brabantsche clubs midden in den winter onmogelijk de reis in één dag te maken. Dit geldt echter niet voor het begin en he.t einde van het seizoen. Dan toch kan men in één dag hen en terug reizen. Als men dus Breskens dan de wed strijden tegen de Brabantsche clubs laat spelen, gaat het. Men heeft dit sys teem van de verste reizen voor- en ach teraan in het seizoen oolc wel in andere afdeelingen toegepast. Dit zou een oplos sing kunnen zijn. Bang voor mist moet men in dien tijd van het jaar niet zijn. De Zeeuwsche clubs, die dan voor den winter overblijven, kunnen ook het argument van mist achterwege laten, daar, mocht het geval zich voordoen dat ze door mist over vallen worden, ze nog wel overgezet kun nen worden. Maar het zwaarste argument bij de andere clubs zal wel de grootere reiskosten zijn. Dit mag toch zeker niet de doorslag-gevende factor zijn, want dan is Breskens toch wel degene, die het meest aan reiskosten te betalen heeft. Laat men dit ook eens voor oogen houden. Breskens heeft een kleine hoop, dat men bij den aanvang van het nieuwe seizoen in de tweede klasse zal kunnen spelen. Z.K.B. Het programma voor Zaterdag luidt als volgt: lste klasse. Swift I—Zeelandia. V olhardingS. S. S. 2de klasse B. Swift IIK.V.W. ViosVolharding II. 2e klasse C. D.O.S.V.Z.O.D. EEN NIEUW WERELDRECORD OP DE 440 YARDS BORSTCRAWL. De Amerikaansche zwemmer Willy Smith is er te Honolulu in geslaagd het wereld record op de 440 yards te verbeteren. Met den prachtigen tijd van 4 min. 38.5 sec. bleef hij 2,3 sec. onder het op naam van Jack Medica staande record van 4 min. 40,8 sec. Bijna zeven jaar heeft Jack Medica het record in zijn bezit gehad, wel een bewijs, dat zijn tyd zeer snel geweest is. ordening in deze voorstudies ingeschakeld. Doch niet alleen de wetenschappelijke voorstudies, ook de vaktechnische projec ten zullen uiteraard grootendeels niet door den rijksdienst, doch door de verschillende daarvoor beter geoutilleerde bureaux men denke b.v. aan wegen, kanalen, cul tuurtechnische werken moeten worden gemaakt en zoo mogelijk op het nationale plan moeten worden- overgenomen. Het nationale plan dat uiteraard uit vele plannen bestaat en dat een sterk dynamisch karakter draagt moet groeien uit de samenwerking van allen, die hun speciale kennis daarvoor in dienst stellen. Hier is gelegenheid tot behartiging van een waarlijk nationaal belang. Ten slotte sprak dr. H. Roloff van Duit- sche zijde. Deze schetste uitvoerig, hoe in Duitschland de overeenkomstige rege ling wex-kt en welke voordeelen of ze "biedt. Het verheugde hem van harte bij de tot standkoming der Nederlandsche regeling van dienst te hebben kunnen zijn, POLITIERECHTER TE MIDDELBURG. Zitting van Dinsdag 20 Mei 1941. I. C. van der L., 31 jaar, bakker te Aardenburg, wegens het feit dat hy opzet telijk heeft opgegeven 25 kg. koffie in voorraad te hebben terwijl hij toen een aanmerkelijk grooteren 'voorraad koffie had. Eisch 250 sub. 90 d.h. met verbeurd verklaring der koffie. Uitspraak 150 sub. 1 maand h. met verbeurdverklaring der koffie. E. A. van H., 29 jaar, bakker te Axel, wegens het afleveren van een tweetal brooden, zonder daarvoor bonnen in ont vangst te nemen. Eisch 5 sub. 3 d.h. Uitspraak conform. P. A. B., 49 j., handelaar te Hontenisse, wegens het niet voldoen aan zijn ver plichtingen om over de maanden Juni, Juli, Aug. en Sept. 1940 opgave te verstrek ken van zijn voorraad kunstmeststoffen. Eisch: 10 sub. 5 d.h. Uitspraak: con form. S. A. de V., 33 jaar, slager te Hans- weert, wegens het feit dat hij een koeien- kop heeft afgeldverd, zonder daarvoor bon nen in ontvangst te nemen. Eisch: 5 sub. 3 d.h. Uitspraak: con form. J. S., 55 jaar, landarbeider te Kruinin- gen, wegens het feit dat hy een koeienkop heeft gekocht zonder afgifte van bonnen. Eisch: 5 subs. 3 d. h. uitspraak con form. N. F., 31 jaar, bakker te Wemeldinge, wegens het afleveren van 2 maal 2 kg. koffie, zonder dat hy daarvoor bonnen in ontvangst heeft genomen. Eisch: 5 sub. 3 d.h. met verbeurdver klaring. Uitspraak conform. J. C., 50 jaar, hotelier te Wemeldinge, wegens het koopen van 2 kg. koffie, zon der daarvoor de vereischte bonnen in te leveren. Eisch: 5 sub. 2 d.h. Uitspraak: vrij spraak. B. M. V., 27 jaar, commissionnair, We meldinge, wegens het koopen van 4 kg. koffie, zonder daarvoor de vereischte bon nen in te leveren. Eisch: 5 sub. 3 d.h. Uitspraak: con form. P. G., 27 jaar, expediteur te Biezelinge, wegens het koopen van 1 kg. koffie, zon der daarvoor bonnen in te leveren. Eisch 5 sub. 3 d.h. Uitspraak conform. M. van P., 51 jaar, koopman te Yerseke, wegens het koopen van \'z kg. thee, zon der daarvoor de vereischte bonnen in te leveren. Eisch: 5 sub. 3 d.h. Uitspraak conform. L. R., echtg. van M. v. P., 29 jaar, te Kruiningen, wegens het feit dat zy kg. koffie heeft gekocht zonder dat zij daar voor bonnen heeft ingeleverd. Eisch: 5 subs. 3 d. h. Uitspraak con form. DE ZEEP-KETTING. Drie kooplieden die betrokken waren bij een kettinghahdel in zeep moesten van daag voor den Amsterdamscheh politie rechter verschijnen. Oome Willem, een eerzaam marktkoop man, de eerste schakel van de zeepketting, had op een dagmarkt de zeep aangeprijsd voor vijf en veertig cent per kilo. Vijf en veertig cent was geen bijzonder hooge prijs geweest en zouden wij Oome Willem mogen gelooven, dan zou dat de aanlei ding zijn geweest, van een bezoek van een handelsreiziger aan zijn stalletje. „Je bent niet duur, Oome Willem", zou die reiziger gezegd hebben. „Vijf en veer tig cent is geen geld. Ik betaal je zestig cent voor een kilo". Oome Willem bezweek voor de verleiding en ging met den reiziger naar zijn pak- huisje en verkocht van zijn voorraad. En daarmede was een begin gemaakt met den kettinghandel. Want de reiziger verkocht de zeep weer aan een koopman, die er zeventig cent voor over had en die koopman ging naar een drukkerij, welker directie gaarne het per soneel in xde gelegenheid stelde zich de handen te wasschen en hij vroeg en kreeg negentig cent per kilo, waarmede de prijs dus verdubbeld wa3. En nu stonden de kettinghandelaren voor het hekje en zy trachtten hun schuld te verkleinen. Oome Willem vond zich zelf vrij uit gaan. Hij had absoluut niet om zestig cent gevraagd, maar die prijs was hem geboden. De reiziger herinnerde het zich niet meer. Het kon wel zyn, maar het leek hem toch wel onwaarschijnlijk. „Hij liegt", zei Oome Willem, hij heeft me zestig cent geboden". De officier achtte Oome Willem schul dig, en eischte 75 of 75 dagen. De politierechter wilde wat milder zijn en tot zichtbare en hoorbare voldoening van den marktkoopman maakte hij er 40 of 30 dagen van. De. reiziger voerde als verweer aan, dat de zeep voor hem een broodvraag was. De fabriek leverde niet en de reiziger die in komsten noodig had, was daarom* zelf maar gaan inkoopen. Dat was natuurlyk verkeerd en de officier eischte. 90 of 90 dagen. Het werd 60 of 60 dagen. En tenslotte beriep ook de derde hande laar, die de zeep tot negentig cent ver hoogde, zich op de slechte tijden. De offi cier vroeg 100 of 1 maand en de politie rechter legde hem 60 of dertig dagen op. BEHANDELING VAN STALMEST. De Rjjkslandbouwconsulent voor Zeeland schryft ons Het toenemend gebruik van kunstmest in dié laatste halve eeuw heeft tengevolge gehad, dat op verschillende be drijven aan de stalmest minder zorg werd besteed. Toph is het waarschijnlijk, dat be houdens misschien voor perceelen met een zeer goede samenstelling, structuur en af watering, de stalmest voor onze gronden zooal niet onmisbaar, dan toch zeer nuttig is. Dit blijkt wel reeds hier en daar op kleine veelcoze bedrijfjes, waar dus geen stalmest wordt geproduceerd en men in verband met de verbouwde gewassen geen of slechts zelden groenbemesting kan toe passen. Niettegenstaande de zeer zware bemestingen met kunstmest gelukt het daar soms op den duur niet meer om ma ximale opbrengsten te krygen. Bij vergelijking van de waarde van kunstmest en stalmest mag men niet uit sluitend letten op de gehalten aan planten- voedende stoffen, doch men moet ook reke ning houden met den gunstigen invloed van de stalmest op de structuur en den bacteriologischen toestand van den grond. Kunstmest werkt op de structuur en den bacteriologischen toestand slechts zelden gunstig, soms zelfs verkeerd. Stalmest maakt beide beter. Bij de ontleding van stalmest in den grond komt koolzuurgas vrij, dat nuttig werkt bij het oplossen van voedingsstoffen. Grond, waar nimmer stalmest of andere organische bemesting wordt toegepast, krijgt soms zoodanige eigenschappen, dat men wel eens van „doode grond" spreekt. Wanneer men op de Zeeuwsche bedrijven eens nagaat hoe het gesteld is met de behandeling en bewaring, dan blykt, dat in vele gevallen hieraan nog wel iets ont breekt. Een gescheiden mestbewaring, waarbij de gier wordt opgevangen in een goed van de lucht afgesloten, waterdichten kelder van voldoenden inhoud, komt in de mees te deelen der provincie slechts zelden voor. Intusschen zyn wellicht de bedrijfsom- standighéden hiervan voor een belangrijk deel de oorzaak. Men beschikt vaak over veel stroo, dat niet altyd goed te verkoo- pen is. De stalinrichting is niet ideaal en en vraagt nogal stroo. Doordat de meeste bedrijven betrekkelijk weinig grasland hebben, dat bovendien soms vrij. ver van de boerderij is gelegen, is de toepassing van gier niet gemakkelijk. Men gebruikt de gier elders voor het gras land en wel vooral voor de p.irceelen, die niet veraf liggen. Toch zou het gewenscht zijn, dat meer aandacht werd besteed aan het gebruik van gier op bouwland. Hoewel vroeger bij proeven op de Zuid-Holland- sche eilanden goede resultaten zijn verkre gen met den gierwagen van Plath, waar bij de gier op het bouwland direct wordt ondergebracht, doordat ze door buizen stroomt, die achter schoffels voorkomen, is de praetyk toch niet tot het gebruik ervan overgegaan. De inrichting van de mestvaalt laat vaak te wenschen over. Meestal is de bo dem doorlatend, zoodat het vocht weg zakt. Betonnen vloeren komen weinig voor. Ook zijwaarts stroomt de uitzakken de gier weg, omdat slechts sporadisch muurtjes om de vaalt worden gevonden. Soms lcomt deze gier wel in een sloot of putje, doch de bemestingswaarde van gier daarin bewaard is zeer gering, daar de stikstof vrijwel geheel verdwijnt. De mest wordt uit den stal op de mest vaalt gesmeten, en blijft dan vaak lang op bulten liggen. Een doelmatige opstapeling tot een flinke hoogte, waarbij men van kruiwagens en kruiplanken gebruik moet maken, wordt zelden aangetroffen. Aan trappen van den mest geschiedt niet steeds \ïn voldoende mate. In de tegenwoordige omstandigheden, nu er een tekort is aan kunstmest, is het zeker van belang meer aandacht te schen ken aan een goede behandeling van den stalmest, zoodat die verliezen aan planten- voedsel zoo gering mogelijk zijn. Daar naast echter il men steeds rekening moe ten houden met de gunstige werking van stalmest op de structuur en.de belangrijke bacteriologische processen in den grond. Verwaarloozen of verkoopen van stalmest zal op verschillende bedrijven, waar de omstandigheden niet buitengewoon gunstig zijn. op den duur tot achteruitgang kunnen leidien. DOOR ELECTRISCHEN STROOM GEDOOD. Woensdagochtend is te Zeist een droevig ongeval gebeurd, dat aan der employé's van de Nederlandsche Buurtspoorweg Maatschappij te Zeist, het leven kostte. Nabij de fabriek „Factory" waren twee werklieden bezig aan een electrisehen ka bel. Een van de arbeiders kwam in aanra king met de 10.000 voltspanning en was op slag dood. Zijn collega bemerkte niets van het on geval, daar hy met zijn rug naar het slachtoffer gekeerd was, toen het ge beurde. Direct na de ontdekking paste men kunstmatige ademhaling toe, hetgeen evenwel niet meer baatte. KOSTBARE BONTMANTEL GESTOLEN. Bij eèn pelterijen- en bonthandelaar te Utrecht is Woensdag op een stil uur een bontmantel te waarde van 600 gulden, ge stolen door vernieling van de étalageruit. MIDDELBURG. GeborenGrace Hildie, d. v. A. Huigens en H. J. Pieterman. Daniël, z. v. P. Vermeulen en M. J. den Hollander. Cor nells Jan, z. v. W. C. Manni en C. Lou- werse. Christiaan, z. v. J. A. Letzer en J. A. van Houdt. Paulina, d. v. C. van Luijk en P. van den Berge. OndertrouwdG. de Ru, 28 J. en A. J. W. van Hoek, 26*j. Getrouwd H. Hoedemaker, 41 j. en P. Droogers, 36 j. P. J. van de Sande, 86 j. en J. M. van de Vijver, 35 j. R- W. van Nordheim, 28 j. en M. J. Marijs, 22 j; Overleden: C. J. Meskeerus, 89 j., wedj van J. C. van Vlaanderen. J. Minder- houd, 64 j., man v. J. Verhulst. VLISSINGEN. Van'19—22 Mei. Geborenï Jacob, z. v. J. Aj Prins en P. van Be veren; Johannes, z. v< C. F. Reijns en M. van Dorsselaer. WISSENKERKE. week van 15 t.m. 21 Miei 1941. Geboren Jacomina Cornelia, d. v. Hen drik Pieter Versluys en Maatje Sara Jas- perse. Jacob Abraham, z. v. Johannes Jacobus Verhulst en Maria Aartje Wilhel- mina Dieleman. OndertrouwdWillem Ary Oele, 30 j., te Zwartsluis en Jannetje Smit, 30 j. Getrouwd!Adriaan Klap, 23 j. en Pieter- nella Cornelia Westerweele, 22 j. Cor nells de Visser, 25 j. en Lena Jannetje de Wit, 22 j. Pieter Adriaan Snoodijk, 27 j. en Cornelia Geelhoed, 24 j. "Cornells Verburg, 21 j. en Wihemina Jannetje Luijk, 22 j. EEN AL TE DRIESTE DIEF, Bij de familie H. te Nunspeet werd een bedrag van 40 vermist. Het vermoeden reeds, dat dit geld gestolen was, een aan gifte bij de politie volgde. Het schijnt, dat de dief hierdoor bevreesd is geworden. Hij schoof althans het geld onder de deur. Daar werd het aangetroffen door mevrouw H„ die het onaangeroerd liet liggen en de politie op de hoogte stelde. Een rijksveld wachter en rijksspeurhondengeleider. nam het onderzoek nu in handen. Hij gaf zyn hond lucht aan het geld en daarop liep het schrandere dier regelrecht op een der op geschoten jongens, die in een clubje het geval stonden aan te kijken, af. Daar de jongen ontkende werd de proef driemaal herhaald, doch telkens werd dezelfde jon gen door den hond als de dader aangewe zen. Toen viel het slachtoffer door de mand. De hond had hem tot bekentenis gebracht. Proces-verbaal volgde. AGENDA MIDDELBURG. EJectro-Bloscoop. Van Vrijdag 28 tot en met Donderdag 29 Mei: „Drie wenschen". Schouwburg-Bioscoop. Van Vrijdag 23 tot en met Maandag 26 Mei: „Rozen in/Tirol", GOES: Grand-theater. Vrijdag 23, Zaterdag 24, Zondag 25 en Dinsdag 27 Mei: „Drie dolle dagen" en „Geheimen van het oerwoud", VLISSINGEN Alhambra-thegter. Van Vrijdag 23 tot en met Dinsdag 27 Mei: „Die Roth schilds", ZATERDAG 24 MEI 1941, HILVERSUM I. 415,5 m. 6,45 Gram. 6,50 Ochtendgym. 7.00 Gram. 7,45 Ochtendgym. 8,00 BNO: ber. 8.15 Gewüde mu ziek (gr. pl.) 8,45 Gram. 9,15 Voor de huis vrouw. 9,20 Gram. 10,00 Ernstige Muziekpro gramma's (opn.) 12,00 Ensemble Bart Ekkers, 12,42 Almanak. 12,45 BNO: Nieuws- en econ, ber. 1,00 Rococo-octet. 1,35 Gram. 2,00 „Kamer planten die de liefhebber uit zaad kan kwee ken". causerie. 2,20 Melodisten en solist, het Ensemble Erica Helen cn pianosoli. 3.45 Gram. 4,00 Bijbellezing (Christ. Radio Stichting). 4.20 Viool, piano en gram. 5.15 BNO: Nieuws-, econ. en beursber. 5,30 Orgel. 6,00 Gram, 6.15 Voor den binnenschipper. 6,30 Omroepork. 7.00 BNOr Vragen van den dag. 7,15 Omroepork. 7,45 Voor den boer. 8.00 BNO: ber. 8,15 Spiegel van den dag. 8,30 Het Concertgebouwkwintet en piano. 9,15 Gram. 9.25 Dagsluiting (Christ. Radio Stichting). 9.30 Ber. (Engelsch). 9,45 Gram. 10,00 BNO: Engelsche ber., sluiting, HILVERSUM n. 301,5 m. 6,45 Gram. 6,50 Ochtendgym. 7.00 Gram. 7,45 Ochtendgym. 8,00 BNO: ber. 8.15 Gram. 10.00 Morgenwijding (Vrijz. Protest. Rerkcomité)* 10,20 Mei-progr. (opn.) 12.00 Ber. 12.15 Om roepork. 12,45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 1,00 Gram. 1,45 Voor de rijpere jeugd. 2,00 Rotter- damsch Philharm. ork. en solist. 2,45 Samen spraak „Land en landschap: Wij trekken over de Veluwe". 3,00 Rotterdamsch Philharm. ork. en solist. 4.00 Gram. 4,15 Ork. Eloward. 5,00 Bijbelvertellingen (Vrijz. Protest. Kerkcomité). 5,30 Ensemble Bandi Balogh. 6.00 Gram. 6.15 Gemengd koor „Pro Musica en gram. 6,45 Re portage. 7,00 BNO: Groningsch praatje. 7,15 Nieuws van de platenmarkt. 7.30 Werkers ont moeten elkaar. 7,45 Nieuws van de platenmarkt. 8.00 BNO: Spiegel van den dag of gram. 8,30 Vaudeville-progr. 10.00 BNO: ber. Geschreven door DASHIELL HAM M ETT Teekeningen van ALEXANDER RAYMOND

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 7