STADSNIEUWS Vlissingen. STADSNIEUWS Goes. Besluiten, benoemingen enz. ■wHLJ LflenVwaan- Aspirin STADSNIEUWS Middelburg. Sport Rechtszaken Burgerlijke Stand DE SPORTDAG VAN DE POLITIE SPORTVEREENIGING „VLISSINGEN". Gistermiddag hadden aan den Koude- kerkschen weg de seriewedstrijden plaats voor de diverse bedryfselftallen. Deze werden georganiseerd door de politie sportvereeniging. Er was voor deze wed- stryden een tamelijk goede publieke be langstelling. Op het veld was een geluids installatie aangebracht, waardoor het pu bliek direct kennis kon nemen van de uit slagen. Om kwart over twee werden de 8 deelnemende vereenigingen aan den bur gemeester van Vlissingen, den heer Van Woelderen, voorgesteld door inspecteur Van Ballegoyen de Jong. De burgemeester had voor ieder elftal een. kernachtig woord. Ook sprak hij alle elftallen geza- menlyk toe en wenschte den spelers een sportieve en aangename middag. Ook wees spr. op de sport als middel voor zelf- beheersching, welke vooral nu in dezen moeilyken tijd zooveel gevergd wordt. Na deze opening door den heer Van Woelderen speelden eerst op het groote veld de Brandweer tegen de Broederband, welke wedstrijd in een overtuigende 52 zege voor de Brandweer eindigde. Er dient evenwel vermeld te worden, dat de. scheids rechter niet onfeilbaar floot en 'van de buitenspelregel niet goed op de hoogte was, waardoor de Broederband gedupeerd werd. Op het kleine veld werd de stryd aangebonden tusschen de P.T.T. en het Loodswezen. De zeerobben wonnen dezen wedstrijd met 21 en hebben hard voor de overwinning moeten vechten. In de tweede ronde speelde de P.Z.C. tegen het Gemeentehuis op het groote veld. Het Gemeentehuis won dezen spannenden wedstrijd met 10, welk doelpunt ook in zuivere buitenspel-positie gemaakt werd. Op het kleine veld gaf de Politie party te gen S.N.A. (afdeeling Slijperij van „De Schelde"). Zooals te verwachten verloor de Politie dezen wedstrijd met 30, het geen nog een uitstekende prestatie ge noemd mag worden. Na deze wedstrijden vielen de verliezers af en kwamen de winnende elftallen tegen elkaar in het veld. Op het groote veld speelden het Gemeentehuis en S.N.A. tegen elkaar. Hier moesten deambtenaren het loodje leggen met 50. Op het andere veld werd het een felle stryd tusschen het Loodswezen en de Brandweer. Zoo nu en dan ging het er wel eens te heet toe. Ook deed zich in dezen wedstrijd nog een ver makelijk moment voor. Bij den heer Schou- te schoot het been bij de knie uit de kom. Heel gemoedereerd liet hij dit weer op zijn plaats zetten en speelde gewoon verder. Ook werd een brandweerman nog bloe dend aan het oog verwond. Het Loodswe zen won tenslotte met 32, waarvoor zij hard heeft moeten vechten. De spelers kregen nu een half uur rust, waarna de finale gespeeld werd tus schen S.N.A. en het Loodswezen. Dit half uur was wel wat te weinig, daar men er rekening mee had moeten houden, dat hier geen „beroepsvoetballers" speelden, maar louter menschen, die voor hun ple zier ook eens willen „meedoen". Het begin dezer finale is veelbelovend voor S.N.A., die onophoudelijk het Loodswezen-doel on der vuur nam, maar de keeper van het Loodswezen is „onpasseerbaar". Ook de backs staan pal. Na circa 15 min. spelen gelukt het het Loodswezen den bal ook eens op de andere helft te brengen. Bij een van deze uitvallen doet zich echter een incident voor. Wanneer twee spelers tege lijk naar een bal springen, meent de Loods wezenspeler, dat hij unfair aangevallen wordt. Hij zegt iets tegen den Scheldeman, deze maakt zich driftig en wordt het veld uitgestuurd. Een andere S.N.A.-spelcr spooft zyn. mannen aan het veld te verla ten, maar gelukkig wordt hieraan geen gehoor gegeven. Verder verloopt deze wed strijd in goede verstandhouding. Alleen wa ren de Scheldemenschen niet meer zoo enthousiast en lieten zy zich door het Loodswezen overrompelen. De zeelui won nen met 20. Na afloop reikte de burgemeester de pryzen uit. Spr. deed dit met een geestige speech. Het eerst bracht hij een driewerf hoera uit op de Politiesportvereeniging, die dit voctbal-tournooi op voorbeeldige wijze had georganiseerd. Spr. zei: „Men zou zeggen het smaakt naar meer". Vervolgens gaf spr. iedere vereeniging den raad om op den ingeslagen weg voort te gaan. Df burgemeester feliciteerde den heer Schoute, aanvoerder van het Loodswezen, met het behaalde succes en wees er op, dat de gemiddelde leeftijd van dit elftal 33 jaar was. De heer Schoute dankte namens alle spelers de Politiesportvereeniging en hoop te dat wanneer het Loodswezen in het najaar ook een dergelijk tournooi op touw zet, wat in het voornemen ligt, er dan ook voldoende belangstelling zoowel van spe lers als van publiek mag zijn. Ook verschillende aanvoerders van de andere elftallen voerden nog het woord. Tenslotte dankte de heer Van Balle goyen de Jong den burgemeester voor het uitreiken der prijzen, voor de groote me dewerking en belangstelling ondervonden. Hiermede was een groot sportgebeuren weer ten einde. Jammer echter dat de organisecrende vereeniging geen ganschen dag voor deze wedstrijden genomen had, want nu moest te kort opeen gespeeld worden, hetgeen veel van de spelers vergde. De verliezers waren tenslotte toch ook nog goed af, want alle spelers kregen een flinke doos echto „Engelsche of Ame- rikaansche" sigaretten, beschikbaar ge steld door den heer Lagaay. E.H.B.O. was ook tegenwoordig en zeer actief, gelukkig moest maar één maal haar hulp ingeroepen worden. AFLOOP VERKOOPING. Notaris J. C. Paap, heeft Woensdagavond in de bovenzaal van hotel Coomans in het openbaar verkocht: het café „Admiraal de Ruijter", met achtergelegen groote zaal, erf en open grond aan de Emmastraat 18, met uitgang aan de Oranjestraat 25, met afzonderlijke bovenwoning aan Emmastraat en drie bovenwoningen aan de Oranjestraat te Vlissingen, groot 5 aren 25 centiaren, Hoogste inschrijver de heer M. Mey'er 2750. Kooper de heer W. Jansen voor JAARVERGADERING WONINGBOUW- VEREENIGING „GOED WONEN". Woensdagavond hield de woningbouw- vereeniging „Goed Wonen" haar 20ste jaarvergadering in de bovenzaalKiviet, onder voorzitterschap van den heer A. C. van de Velde. In zijn openingswoord herinnerde deze aan het afgeloopen jaar, de evacuatie en de aan de woningen van de vereeniging geleden schade, veroorzaakt door bom inslagen. Na het doen van enkele interne mede- dieelingen en het voorlezen der notulen werd het jaarverslag over 1940 behandeld, samengesteld door den heer L. J. Pieterse. Eet jaarverslag. Hieraan wordt het volgende ontleend Na deze voor de bouwvereeniging zoo vreugdevolle dagen van de viering van 't 20-jarig bestaan, werden deze illusies al spoe'dig wreed verstoord, doordat op 10 Mei de oorlog ook over ons land uitbrak. Ook onze bouwvereeniging is niet ge spaard ge leven. Gelukkig kon de aange richte schade spoedig hersteld worden. Al de herstelwerkzaamheden vorderden tot nu toe een bedrag van 8456.08, waarin nog niet berekend de 809.55 aan huur- verlies tengevolge van de tydelyke onbe woonbaarheid van verschillende woningen. Over den toestand der woningbouwver- eeniging kan het volgende worden ge meld De financieele toestand is, na alle wederwaardigheden, nog gunstig te noe men. De hypothecaire schuld bedroeg, na^ de verschillende aflossingen cp 31 Dec.' 1.268.618,72. Hierbij wordt opgemerkt, dat de admi nistrateur, I. P. J. van Aartsen, die zoo vele jaren de financiën zoo trouw en eer- ly'lc beheerde, "op'8 November zyn ontslag moest indienen wegens plotselinge over plaatsing naar Amsterdam. In het verslag wordt hem nog openlyk dank betuigd voor al het werk gedurende bijna 20 jaar in het belang der bouwvereeniging verricht. Aan het lid G. J. Provoost is tydelijk de werkzaamheden van administrateur opge dragen. Hy heeft tot nu toe op voorbeel dige wijze de administratie gevoerd. Het fonds voor Onderhoud en Herstel heeft het dit jaar geducht moeten ont gelden. Was het fonds bij den aanvang van het jaar 12542.42 sterk en ruim voldoen de om de uitgaven te dekken, door de aan gerichte schade werd in totaal 15934 verbruikt, waarin dus is begrepen het be drag van 8456.08 aan oorlogsschade. Er werd dus 3391.58 meer uitgegeven dan in liet fonds aanwezig was. Het bestuur heeft, om stagnatie in het onderhoud te voorkomen, een bedrag van 3000 aan het fonds toegevoegd, zoodat het thans een bedrag aanwyst van 13264. Wat de bewoners en de bewoning aan gaat, moet worden gemeld, dat het af geloopen jaar zeer veel verscheidenheid heeft opgeleverd. De rustige bewoning heeft geduurd tot de maand Mei, maar na het uitbreken van den oorlog is het een chaos geworden. Vele der bewoners gingen de gemeente verla ten, waardoor men de beschikking over verschillende woningen kreeg. Van over heidswege werd er op aangedrongen om de menschen, wier woning door oorlogsgeweld vernietigd was, zoo spoedig mogelijk weer onderdak te verschaffen. Hierdoor was het niet meer mogelyk de lijst van gegadigden aan te houden en werd geholpen waar noodig was. Niet minder dan 113 mutaties hebben plaats gehad, waardoor een huurverlies is ontstaan van 352.20. Gezien den stand van het fonds „Huur verlies", dat was gedaald tot 948.98 en om op alle gebeurlykheden voorbereid te zijn, heeft het bestuur gemeend een be drag, berekend naar 2.50 per woning, of 1115 aan dit fonds toe te moeten voegen, zoodat dit fonds thans weer een bedrag van 2063.98 aanwyst. De Badinrichting. De Badinrichting mag zich nog steeds in een groeiende belangstelling verheugen. Mocht het aantal baden, doordat vele trouwe bezoekers de stad hadden verlaten, ietwat teruggeloopen zijn, de aanwezigheid van de bezettingstroepen, die een ruim ge bruik van badinrichting maken, heeft dit verlies ruimschoots vergoed. Bedroeg het vorige jaar het aantal ge nomen baden 31.329, d!it jaar is dit geste gen tot 41.525, waarvan 14.850 door onze leden en 26.675 door de óverige bezoekers, waaronder 8.365 baden door militairen. Door deze stijging is de financieele toe stand ten zeerste begunstigd en hoewel de uitgaven vermeerderden en op het laatst van het jaar nog een noodhulp moest worden aangenomen, kon toch nog, een winstsaldo van 671.87 geboekt worden. De rywielbergplaats voldoet nog steeds aan zijn bestemming, en is steeds geheel bezet. Het ledental der bouwvereeniging be droeg op 1 Jan. 1940 het aantal van 571. Ingeschreven werden opnieuw 206 en af geschreven 201 leden, zoodat het aantal leden op 31 Dec. 1940 576 bedroeg. Hier van zyn 446 leden bewoners, zoodat nog 130 leden op een woning wachten. Het jaarverslag, evenals die verslagen van de penningmeesters werden na enkele inlichtingen met een woord van dank aan de samenstellers goedgekeurd. De exploitatierekening van de vereeni ging sluit met een voordeelig saldo van 3332:36, die van de badinrichting met een batig saldo van 671.87. Gratis stortbaden voor kinderen. Daarna deed de voorzitter mededeeling dat het bestuur besloten heeft den kin deren van de bewoners en leden van 614 jaar, iedere week een stortbad te ver strekken. waarvoor zich een 125-tal kin deren heeft opgegeven. Deze baden zullen des middags in het midden der week wor den verstrekt. De aftredende bestuursleden, de heeren L. J. Florusse, H. D. Kemeling en M. A. van Popering werden herkozen. Nadat nog eenige interne aangelegenhe den by de rondvraag ter sprake waren ge bracht, sloot de voorzitter deze vergade ring met te verzoeken te zorgen voor het verfwerk, daar thans niet meer met olie houdende verf geschilderd mag worden, terwyl hy tenslotte de hoop uitsprak, dat in 3941 de vurig gewenschte vrede mag aanbreken. DE DERDE V.V.V.-TOCHT. De derde fietstocht' van de V. V. V. langs de bloeiende boomgaarden van Zuid- Beveland dreigde aanvankelijk, door het ongunstige weder, een mislukking te wor den. Doch geleidelijk klaarde het weder op en daarmede kwamen ook de wielrijders- (sters) naar de Groote Max'kt .Toen liet tydstip van vertrek was aangebroken wa ren een tweehonderdzestig dcelnemers- (sters) ,zoodat deze tocht tenslotte nog een record beteekende. Ook de heeren Pi laar, voorzitter V.V.V., Haasdonk, secre taris en andere bestuursleden der V.V.V. namen weer aan den tocht deel. De fraaie kristallen vaas met zilveren voet, die door de Alg. Ned.V.V.V. voor deze tochten beschikbaar was gesteld werd gewonnen door mej. G. v. d. Kreeke te Goes. TUINBOUW- EN PLANTKUNDE. Dinsdagavond vergaderde de afd. Goes der Ned. My. voor. Tuinbouw en Plant kunde, onder leiding van den vice-voorzit- ter, den heer K. Goudswaard. Veel voorjaarsbloemen waren aanwezig. Deze werden aan een uitvoerige bespre king onderworpen, welke de plantenkennis ongetwijfeld zeer ten goede kwam. Gezien het succes van de in de vorige week gehouden excursie door de gemeen te-plantsoenen, werd in principe besloten meer dergelyke tochten in het zomerpro- gramma op te nemen. DE HEMELVAARTSDAG. De Hemelvaartsdag, die met regen en dreigende luchten, aanvankeiyk een voor Goes rustigen dag scheen te zullen worden klaarde kort na den middag op en daar mede kwamen ook de jongelui van buiten Goes naar de stad. Geleidelijk werd het zoo druk dat men zich in de binnenstad slechts voet voor voet een weg kon banen. En ook café's en melksalons trokken hun deel van dezen trek naar Goes. RIJWIEL VERMIST. De heer W. B. te Kloetinge deed gisteren avond aangifte van de vermissing van zijn rijwiel, dat eenigen tyd voor een pand op de Groote Markt onbeheerd had gestaan. De politie stelde een onderzoek in en vond het rijwiel voor een pand in de Ganze- poortstraat, zoodat de eigenaar weer spoe dig in het bezit van zyn eigendom was. Of hier van vergeetachtigheid of baldadig heid sprake was kwam niet vast te staan. REKENINGCOURANT- OVEREENKOMST. Vorig jaar besloot de Raad met de Bank voor Nederlandsche Gemeenten een rekeningcourant-overeenkomst te sluiten met een crediet van maximaal 210.000, tegen een rente die voor het debet-saldo nooit meer zal mogen bedragen dan lli pet. boven het promesse-disconto van de Nederlandsche Bank. Thans deed de In casso-Bank een voorstel wegens hetwelk de rente voor het debetsaldo nooit meer zal bedragen dan Yt pet. boven het pro messe-disconto van de Nederlandsche Bank. Er zal eenig renteverlies optreden, door overboekingen van rijksgelden tusschen beide banken doch daar dit niet op zal wegen tegen het voordeeliger rentepercen tage dat thans Yt pet. zal bedragen, stel len B. en W. voor, de genoemde rekening courant-overeenkomst naar de Incasso- Bank te brengen. DE BEGEERDE KOFFIE. De vrachtrijder P. P. te Biezelinge deed bij die politie aangifte dat uit zyn op het Kerkplein gestationeerde vrachtwagen eenige pakjes koffie en koffie-surogaat ontvreemd werden. Een onderzoek wordt ingesteld. Bij beschikking van den secretaris-ge neraal van het departement van water staat is de heer A. de Visser te Middelburg benoemd tot rykscontroleur van het ver keer in tydelijken dienst voor ten hoogste één jaar. De heer P. J. Koene te Middelburg, thans volontair ter secretarie te St. Lau rens, is benoemd tot ambtenaar bij de ryksinspectie der bevolkingsregisters te 's-Gravenhage. GEVONDEN VOORWERPEN. De Commissaris van Politie te Vlissin gen maakt bekend, dat aan zijn bureau als gevonden is gedeponeerd: eenige da mes- en heerenrijwielen; padvindersriem met twee sleuteltjes; grijze linker dames handschoen; sleutel; zakdoek; en dat in lichtingen zijn te bekomen omtrent: bruine glacé heerenhandschoen bij Entink, Clij- verstraat 7; zilveren ringetje met knoopje bij J. Polderman, Glacisstraat 140; rozen krans in étui, bij G. M. A. Standaert, Duijvendrechtstraat 29; een pijp bij J. Maas, Noordzeestraat 9; rozenkrans bij Huissoon, Paul Krugerstraat 37; rood bruin dames knipportemonnaie by L. van Opbergen, Waaigat 5; schooletui bij Knuijt, Scheldestraat 33; een bril bij het Postkantoor; witte hond met bruine vlek ken by R. J. Klein, Kasteelstraat 18; rechter roode kinderwant bij R. J. Klein, Kasteelstraat 18; stoelenborstel bij De Jonge, Dortmanstraat 10b; algebra-leer- boek bij J. Crucq, Oude Markt 31; lederen étui met vulpotlood bij kantoor P.Z.E.M., Lampsinsstraat; sleutel bij P. Weijs, Groote Markt 14; doublé armband 'bij Gunst, Rochussenstraat 11; autoped bij C. J. van Aken, Verkuijl Quakkelaarstraat 135; bril met doublé montuur by D. Pas- senier, Tulpenlaan 12; beige lederen da meshandschoen bij F. Adriaanse, Glacis straat 16; blauw alpinomutsje by Vraage, Leliënlaan 12; vulpotlood bij G. Mulder, Ravensteijnplein 38; huissleutel bij Stein, Walstraat 26; houten bruine hak van da messchoen bij Janssen, Bellamypark 44; doublé bril bij Van der Werff, Kasteel straat 103; groene zonnebril bij M. van Weele, Slijkstraat 43; klein bruin over jasje bij B. Spuij, Boschjeslaan 17; hoor nen bril by J. C. van der Werff, Kasteel straat 103: VOORSTELLEN VAN B. EN W. Tydelijke leeraar Gymnasium. Burg. en Weth. deelen den raad mede, dat zy, toen dr. E. Stork en dr. E. Cohen in December jl. uit hun functie als leeraar aan het Gymnasium ontheven waren, zij op voorstel 'van het college van curatoren en het advies van den inspecteur der Gym nasia voor 3 maanden hebben benoemd dr. G. Klaver te Overveen voor scheikunde en drs. P. Hoekstra te Santpoort voor Neder- landsch en geschiedenis. Thans heeft het colllege van curatoren verzocht na inge wonnen advies van den inspecteur, deze benoemingen tot een jaar te verlengen. Burg. en Weth. stellen voor daartoe te besluiten. Deze heeren zijn resp. op 13 en 16 December in dienst getreden. De be- Enoeming zal gelden tot resp. 12 en 15 December a.s. Vergoeding vakonderwijs. Evenals andex-e afrekeningen met de bijzondere scholen over 1939, kon ook lie voor vakonderwijs niet op tijd, d.i. voor 1 December 1940 worden vastgesteld. Thans kunnen Burg. en Weth. echter voorstellen de volgende bedragen uit te keeren: school Singelstraat (L.O.), school Heerengracht, school Gravenstraat en school Wal ieder 280; school Zuidsingel 250.66; school Verwerijstraat f 275.18, school Singelsti'aat (U.L.O.) 1721.12 en school Nieuwe Haven (U.L.O.) 213.38. DE BOTERMARKT. Het is reeds enkele maanden geleden, dat wij een noteering van boter en eieren konden melden en de boterbeurs op de Korte Burg is helaas voor goed Uit het Middelburgsche stadsbeeld verdwenen. Hieruit mag echter niet worden opge maakt, dat de boter- en cierenmarkt voor altijd tot het verleden behoort. Dit is zelfs in den huldigen moeilijken distributietijd niet het geval. Op de graan- beurs, waar de botermarkt-sedert Mei 1940 gastvryheid geniet, komen nog wekelijks boerinnen met de korven vol echte Wal- chersche boter "om deze natuurlijk tegen de geldende bons en den vastgestelden maximumprijs aan den man of meestal aan de vrouw te brengen. De onbekendheid hiermede is zeker mede oorzaak, dat het aantal kooplustigen ge ring is in verhouding met vroeger en zoo zagen wij Woensdag een boerin de markt verlaten met een volle fnand boter. Zij, die gewoon waren op de markt te koopen, zullen er ook nu nog kunnen sla gen en in den zomer zal het aantal ver koopsters zeker toenemen. Men werkt dan tevens mede aan het behoud van de Boter markt, opdat de zuivelproducten nog eens zullen worden verkocht in den markthal van het herbouwde stadhuis. DE SCHOUWBURGBIOSCOOP. Hedenavond zal de nieuwe bioscoop Sn den Schouwburg voor het eex-st voor het publiek draaien. In de cabine is het nieuwste model pro jectie-apparaat van Philips opgesteld. Na dat gedurende twee jaar een nieuw appa raat te Utx-echt had gedraaid waardoor men nog enkele verbeteringen had kunnen aanbrengen, zyn nieuwe modellen toestel len geplaatst te Kampen, Maastricht en nu het derde in de schouwburgbioscoop.. Het apparaat neemt een veel kleinere ruimte in dan de vroeger geplaatste, ter wyl een veiligheid voor publiek en bedie nend personeel is bereikt, die aan het vol maakte grenst. By de kleinste storing of vergissing bij de bediening staat alles stil en ook voor reparaties zijn de gevaarlijk ste deelen niet të bereiken voor de stroom is afgesloten. Van groote beteekenis is dat het geheele lampenstelsel door één kwik lamp is vervangen, wat ook mede aanlei ding was tot belangrijke ruimtebesparing. Temperatuur. De temperatuur van het kanaalwater was heden 57 graden. GEVONDEN VOORWERPEN. Te bevragen aan het bureau van politie des Dinsdags, Donderdags en Zaterdags van 6 n.m. tot 8 n.m.: Zwart handtaschje waarin zakdoekje en by beitje; bruin kindertaschje; kindermuts; aardappcleixkaart; Duitsch leerboekje; brui ne mantelband; textielkaart; bruine glacé heerenhandschoen; pasfoto. By vindei-s: Zilverbon, J. Kraak, Lange Geere 4; kindei-portenxonnaie met inhoud, J. Riemens, Arncmuidschc Voetpad 68; blauw wollen kindermuts, A. Sluijs, Been houwerssingel 49; gryze dameshandschoen, S. Geldof, Bastion 21; zilvex-en annbandje, J. Wattel, Schoolstraat A 132, Seroosker- ke; mantelband, Joh. Wage, Bellinkstraat 21; zakje inhoudexide geld, J. Mijnheex-, Julianastraat 14; zwarte portemonnaie, J. van Schaik, Bellinkstraat 24; kanarie, J. Verhagc, Middelburgsch wegje 10; stren gen groene zyde, W. "de Dreu, Noordweg 149; blauwe ceintuur, A. Verhage, Mid delburgsch wegje 10; zilverbon, A. Ba- rendse, Veersche weg 21; rood regenkapje, J. Nieuwenhuize, Segeerssingel 84;- twee aardappelenkaarten, C. Broodman, Smids- bolwerk 1; portemonnaie met ritssluiting, B. Hendrikse, Achter 't Hofplein 25; jute zak, C. J. Adriaanse, 't Zand D 152; gou den damesring, N. Stufkens, Heerengracht 104; knipmes. L. Huysman, Koudekerk- sche weg D 90; zakmes. A. Schenk, Seis- singel 34; horlogeglas, C. Jansen, Nieuwe GEEN WANDELTOCHTEN BOVEN DL 40 K.»L Naar wij vernemen heeft het bestuur van den Nederlandschen Wandelspox-tbond besloten, met ingang van heden alle wan deltochten boven de 40 k.m. te verbieden. Alle tochten daarboven moeten derhalve; van de reeds vastgestelde programma's afgevoerd worden. SERIEWEDSTRIJDEN UNITAS. Gisteren werden te Kloetinge seriewed- - stryden voetbal gehouden, welke georgani seerd werden door de voetbalafdeeling van „Unitas" De uitslagen IuidenJ Zeelandia (Ovezande)Kattendijke 61 Stormvogels (Wemeldinge)Unitas 04 KattendykeStormvogels 12 UnitasZeelandia 52 Unitas kon hiex'door beslag leggen op den eersten prijs. Z.K.B.-TOURN OOI. De Zeeuwsche korfbalbond hield op He melvaartsdag een korfbal-touxmooi op den Raayberg te Bergen op Zoom. 33 twaalf tallen namen hieraan deel. Winnaarè waren 1ste klasse Zeelandia 7 p.; 2e klasse A Blauw Wit 6 p.; 2e klas se B Swift B 6 p.; 3e klasse A Achillea II 7 p.; 3e klasse B Blauw Wit 33 8 p,* 3e klasse C D.S.V. 10 p, OOST ZEEUWSCH-VLAANDEREN SLAAT W. ZEEÜWSCH VLAANDEREN. De door de voetbalvereeniging Biervliet georganiseerde sportdag is gisteren we derom een groot succes geworden. Uit ge heel Zeeuwsch-Vlaanderen waren sport liefhebbers naar Biervliet getogen, zoodat aldaar in het byzonder 's middags een groo te dx-uPcte hecrschte. De voorwedstryd tus schen Biervliet en Philippine eindigde in een 41 oveivrinning voor Biervliet. De meeste belangstelling ging echter uit naar de ontmoeting tusschen een combinatie uit Oostl. Zeeuwsch-Vlaanderen en een uit Westl. Zeeuwsch-Vlaanderen. Deze wedstrijd werd door circa 2000 personen gevolgd. De oostelijken bleken stei'ker en wonnen met 41. Op het verloop van deze wed strijden komen wy morgen terug. DAMWEDSTRIJD TE IJZENDIJKE. In „Hotel dc Vier Emmers" te IJzendijke vond gisteren een wedstrijd plaats tusschen een ploeg dammers uit Oostelyk en een uit Westelyk Zeeuwsch-Vlaanderen. De wedstryd eindigde in een 3830 overwin ning voor Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen. Op het verloop komen wij morgen terug. ONDANKBARE GAST. Voor de rechtbank te Zutphen had zich enkele weken geleden te verantwoorden T. H. M. Baron van R.. wonende te Apeldoorn die zich had schuldig gemaakt aan dief stal ten nadeel© van vrienden en kennis sen. De verdachte stal, terwijl hij gastvry- heiid genoot bij zijn vrienden. In het psy chiatrisch rapport, dat was uitgebracht, werd verdachte beschouwd als slechts ge deeltelijk voor zijn daden verantwoorde- lyk. De rechtbank veroox-deelde hem gis- tex'en tot acht maanden gevangenisstx-af met aftrek van de voorloopige hechtenis. De officier had een jaar geëischt. Goede naam van inspecteur van politie beklad. X De 27-jarige typograaf B. S. C. uit Bilt- hoven, heeft 6 Mei voor de rechtbank te Utrecht terecht gestaan terzake van aan randing van den goeden naam van den Bilt- hovenschen inspecteur van politie, jhr. M. Verdachte had in de gemeente De Bilt overal rond gebazuind, dat de inspecteur betrokken was bij frauduleuze slachtingen, dat een en ander wel was uitgekomen, maar dat men van de zijde van de justitie de zaak in den doofpot had gestopt, om den inspec teur te sparen. De officier van justitie eischte toen een gevangenisstraf voor den tijd van zes maan den. De rechtbank gistex'en uitspraak doen de, verwees de zaak terug naar den rechter commissaris en gelastte een psychiatrisch onderzoek van den verdachte C. GOES. Getx'ouvvd: J. C. Wattez, 25 j. en M. A. J. Rabbers, 27 j. te Vlissingen; J.. H. C< Wattez, 32 j. en J. A. M. Rabbers, 22 j, te Vlissingen. OOST- EN WEST-SOUBURG. Geboren Jacoba Johanna Francina, d. v. C. Kats en M. van Eenennaam Pieternella Janna, d. v. J. W. de Looff en J. S. Hoe- beke Gusta, d. v. G. Jagt en L. J. Vis. Getrouwd I. W. de Jonge, 21 jaar en W. Bassie, 23 jaar J. H. C. van Ochten, 29 jaar en M. Osté, 25 jaar. Oostersche straat 34; vulpen, Hetty de Jong, Bogardstraat 27; kinderportemon- naie, inhoudende bonnen, W .Vader, Bel linkstraat 2; pakje inhoudende linnengoed, A. P. Waterman, Kolstraat 5; gedenkpen ning en portemonnaie met inhoud, D. Dijk stra, Veersche weg 181; beursje, inhou dende x-ozenkrans en scapulier, De Werk, Nieuwe Oostersche stx-aat 46; zakmes, Jj Avink, Park de Griffioen 9; taschje met inhoud, M. Roosse, Noordweg B 151B; bruine glacé handschoen, I. Traas, Zach. Jansenstraat 35; hond, P. A. Hoogesteger, Spuistraat 25; portemonnaie met inhoud, Jople de Veij, Korte Noordstraat 32; aan tal textielkaarten, K, H. Gillissen, Bran- derijmolengang 14. N.B. Indien bij één der vinders- voorwer pen worden afgehaald, gelieve men hier van terstond kennis te geven aan het bu reau van politie alhier.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 2