STADSNIEUWS Middelburg STADSNIEUWS Vlissingen. Staatsloterij Kerk- en Schoolnieuws Besluiten, benoemingen enz. STADSNIEUWS Goes. Sport U VOELT U NIET PRETTIG C ARTER'S Kunst en Wetenschappen DE UITREIKING DER PERSOONSBEWIJZEN. Belangstelling uit Zeemvseh-Vlaanderen. Terwijl de grootere gemeenten reeds en kele weken bezig zijn met de uitreiking van de persoonsbewijzen, hebben de kleinere daarmede nog geen aanvang gemaakt, me dé, omdat men in Den Haag eerst de groote gemeenten van het noodige materiaal heeft voorzien. Dit heeft de mogelijkheid gescha pen, dat de ambtenaren, die zoo straks in de kleinere plaatsen de uitreiking zullen verrichten, gelegenheid hebben zich van den gang van zaken in de steden op de hoogte te stellen. Ambtenaren uit West Zecuwsch Vlaan deren zjjn daarvoor deze week naar Middel burg gekomen. Maandag kwam een drietal heeren uit Sluis en Dinsdag een 15-tal an- deren uit verschillende gemeenten van het ..vierde district" onder leiding van den heer M. A. Aalbregtse, secretaris van Oostburg, naar de hoofdstad. Zjj hebben op de ge meente-secretarie de uitreiking der per soonsbewijzen in oogenschouw genomen. Zij zullen zeker het practisch onderwijs gebrui ken in het belang van hun eigen arbeid ter zake, EEN KIND TE WATER, Betreffende het te water geraken van een klein kind in een put op het terrein, waar vroeger St. Joris heeft gestaan, ver nemen wij nog, dat de kleine reeds veel water, dat hier verre van schoon is, had binnen gekregen en dat een lid van Luctor et Emergo, die van uit zijn woning het kind in het water zag liggen en kopje on der zag gaan, te hulp is gekomen en maat regelen heeft getroffen om erger te voor komen. Men kan de kinderen niet genoeg waarschuwen van de gevaarlijke terreinen weg te blijven en anderzijds is het zeker gewenscht, dat wanneer zulke putten en andere gevaarlijke plekken dicht kunnen worden gemaakt, men daarmede niet lan ger wacht dan noodzakelijk is. ZUIGELINGEN- EN KLEUTER- BESCHERMING. EEN WANDELING IN HET NOLLEBOSCH. Lustoord voor natuurliefhebbers. In de stilte van den morgen dwalen wij door Vlissingens lusthof, het Nollebosch, dat zich aan den rand van de stad, in de naaste omgeving van het badstrand, uit strekt. Een fijne motregen daalt uit het grauwe wolkendek neer en geeft aan het uitloopende groen en de ontluikende bloe men nog meer kleur en geur. Alles ademt rust en vrede en de stilte wordt alleen ver broken door het geroep van een koekoek en het vrooJijke gekwetter van andere ge vederde vrienden. De natuur is ontwaakt. Het vele houtgewas en de honderden plan ten waartusschen zich de wandelpaadjes slingeren, af en toe onderbroken door rus tieke bruggetjes, staat er thans prachtig voor. Schilderachtig zjjn de mooie plekjes met waterpartijen, waarin de zwanen, sta tig als een oceaanstoomcr, en de eenden vrooltfk snaterend, ronddrijven, met als achtergrond fraaie boomengroepen met zacht rose bloemen, scherp afteekenend tegen het gebladerte. In den afgeloopen winter is er hard ge werkt om het bosch te verfraaien. Opnieuw is veel ruw hout, zooals wilgen enz., die als windscherm hebben moeten dienen voor de jonge edele gewassen als elzen, berken, gekapt, zoodat deze laatste thans meer tot onwikkeling kunnen komen. Wanneer straks morgen gaat 't bosch open de wandelaars dezen lusttuin zullen gaan opzoeken, en laten wij hopen onder een heerlijk voorjaarszonnetje de vele schaduwrijke zitjes gaan bezetten, zal men ongetwijfeld veel kunnen genieten van al het schoons dat de natuur hier biedt Het Nollebosch is een bezoek ten zeerste waard. EEN VEELBELOVEND MEISJE Dezer dagen is een lï-jtu.g dat meermalen heimelijk het ouderlijk huis al hier verlaat, wéér op stap gegaan. Zij is echter in een logement te Den Helder aan gehouden, waarop zij naar Vlissingen is overgebracht en ler beschikking van de politie gesteld, daar zjj mede verdacht wordt van diefstal van een rijwiel. De Vereeniging tot bescherming van zuigelingen en kleuters hield dezer dagen haar jaarvergadering ten huize van' de penningmeesteresse, mevrouw De Gi'aaf— Bloemendal. De wnd. voorzitter, dn Van Maren Bentz van den Berg, uit zijn groot leedwezen over het vertrek van mevrouw WeylSnuyf als presidente der vereeniging en als leidster van het consultatie-bureau. Hij herinnert aan het feit, dat zjj ruim twintig jaar ge leden de vereeniging mede oprichtte en sedertdien geheel belangeloos en met de grootste toewijding ervoor werkte. Haar leege plaats zal moeilijk te vervullen zijn! De rekening over 1940, met een eind cijfer van 1002.01 JA, wordt goedgekeurd. Het jaar-verslag van de secretaresse ver meldt o.a., dat in de plaats van mevrouw FruinButeux, die wegens vertrek be dankte, tot secretaresse werd gekozen me vrouw Van VerreHangard. Het consultatie-bureau voor zuigelingen hield in 1940 89 zittingen; drie vervielen in Mei tengevolge van den oorlog. Wegens uitstedigheid van mevrouw Weijl, hield dr. v. Maren Bentz v. d. Berg behalve zijn gewone zittingen op Vrijdag middag, ook die op Dinsdagmiddag. Vanaf eind Augustus nam de eerste haar werk zaamheden weer op, doch eind November besloot zij deze definitief neer te leggen. De arts-leider nam toen wederom de Dins dagmiddagen voor zijn rekening, maar aangezien zjjn tijd zeer bezet is, tracht 'het bestuur intusschen een anderen tweeden leider (ev. leidster) te vinden. Het aantal consulten bedroeg 1601 en het aantal nieuw-ingeschreven kinderen 238. Van de bij het bureau ingeschreven kinderen, die in 1940 één jaar oud werden, was de leeftijd waarop zij voor het eerst op het bureau verschenen: jonger dan 1 maand: 44; van 1 tot 2 maanden: 61; 2 tot 3 maanden: 26; 3 tot 6 maanden: 22; 6 tot 9 maanden:3; 9 tot 12 maanden 4. Totaal 160. Het bureau werd per middag, dus tweemaal per week bezocht door ge middeld 18 zuigelingen. Van de 160 kinde ren kregen er 75 borstvoeding. Het kleuterbureau hield eens in de twee weken zitting, terwijl er in 1940 in totaal 22 zittingen werden gehouden. De arts leider, Dr. v. Maren Bentz v. d. Berg, ver strekte 218 consulten. Het aantal nieuw- ingeschreven kinderen was 101. Het be zoek was matig en zou iets drukker kun nen zijn. Een véél hooger cijfer is evenwel niet gewenscht, daar het voorloopig niet mogelijk is meer zittingen te houden en het onderzoek veel tijd vergt, DE LANGE JAN. Teneinde verder verval van den AbdtJ- toren, of liever van de rest daarvan te voorkomen, zal worden overgegaan tot het aanbrengen van een stelling, die het mo gelijk maakt, in afwachting van de beslis sing over de verdere restauratie, reeds de muren, die veel geleden hebben, van stut ten te voorzien. OVERTREDING ARBEIDSWET. De poldtle te Middelburg heeft proces verbaal opgemaakt tegen een banketbak ker. die de arbeidswet overtrad door op Zondag één zijner knechts arbeid in do bakkerij te doen verrichten. Trekking van heden. Prijzen van 1,000 5467 13646 21040 400.-- 2825 8627 10373 14769 200.— 3570 11497 15986 600.— 5021 7357 7404 9303 10123 10720 10936 11031 U294 12199 15798 DE ALGEMEENE SYNODALE COMMISSIE. In de te 's-Gravenhage voortgezette voorjaarszitting van de Algemeene Syno dale Commissie kwam allereerst aan de orde een brief van kerkvisitatoren die er op wezen dat het bijzondere moeilijkheden heeft ondervonden om in West-Brabant in elke gemeente bihnen den termijn van 5 jaar persoonlijke kerkvisitatie te hou den. De vergadering zal aan de synode verzoeken om de gemeenten te willen over brengen in de volgende periode van 5 jaar. De ingekomen verslagen van het pen sioenfonds, de kas tot aanvulling van hat rijkspensioen en de suppletiebeurs zul len aan de synode worden overgebracht. Evenzoo het verslag van den Herv. Schip- persraad waarvan de vergadering met groote belangstelling kennisnam. De vergadering besloot de beslissing in zake verschillende aanvragen om toepas sing van art. 10 van het reglement op het godsdienstonderwijs over te laten aan het moderamen. Na afdoening van tal van aangelegen heden verband houdend met de huidige ent de jjlwoa- tijdsomstandigheden verdaagde de president de zitting. „VOLKSONDERWIJS" 75 JAAR. Op 24 en 25 Mei a.s. houdt de vereeni ging „Volksonderwijs" een buitengewoon congres te Leeuwarden. De vergadering wordt belegd in verband met het feit, dat de vereeniging vóór 75 jaar te Leeuwarden werd gesticht. Het hoofdbestuur van V.O. houdt receptie op Zaterdag 24 Mei van 35 uur in de zalen Schaaf in de Sacra mentstraat te Leeuwarden. Theo!. Hoogeschooldag. De jaarlijksche schooldag van de Theol. Hoogeschool te Kampen zal Donderdag 19 Juni a.s. te Utrecht worden gehouden. Het is voor het eerst dat deze jaarlijksche schooldag buiten Kampen gehouden wordt. DS. P. J. STEINZ. Met ds. P. J. Steinz, predikant bij de Ned. Herv. Gem. van Goes, die tegen 1 October a.s. emeritaat heeft aangevraagd, verdlwijnt een zeer vooraanstaand figuur in het Zeeuwsch godsdienstig leven uit den actieven dienst Ds. Steinz werd 28 Mei 1875 te Sluis geboren. In 1899 candidaat geworden, aanvaardde hij 4 Februari 1900 het predikambt bij de Ned. Herv. gem. van Stavenisse, sprekendle over Matth. 1 8a. Na een verblijf van ruim 8 jaar. vertrok ds. Steinz naar Goes, waar hij 5 April 1908 intrede deed met 1 Joh. 1 1 6. Ds. Steinz heeft zich in Goes op allerlei gebied bewogen. Hij was er gevangenis- predikant en lid van de reclasseerings- commissie. In het hoofdbestuur van de Chr. Hist. Unie had hij zitting, terwijl hij nog voorzitter is van den Statenkring Zee land der C. H. Unie en van de plaatselijke C. H. kiesvereeniging te Goes. Van de Goessche wijkverpleging en de Herv. Zondagsschoolvereeniging „Het Mosterd zaadje" bekleedt hij nog eveneens het presidium. Ook is ds. Steinz reeds tal van jaren secretaris van de Inspectie van de Ver. van Chr. Volksonderwijs, die meer dan 500 scholen omvat. Hij is lid van den Voogdijraad te Middelburg en bestuurslid van de Chr. Uloschool te Goes. Zijn verdiensten werden erkend in zijn benoeming tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Tot directeur van het arbeidsbureau te Goes is benoemd de heer R. de Waal té Zierikzee. DIRECTEUR ARBEIDSBUREAU. De heer R. de Waal, te Zierikzee is benoemd tot directeur van het arbeidsbu reau te dezer stede. DE GRONDPRIJZEN. Bij het voorstel aan den Raad, regelende de grondprijzen, berekenen B. en W. de boekwaarde van den onverkochten grond op 164.555.65 terwijl de getaxeerde waarde daarvan als volgt is te berekenen: 4850 M2 èL f 6.— is 29100.—; 753 M2 k 5.50 is 4141.50; 1902 M2 k 5.— is 9510.—; 4212 M2 k 4.50 is 18954.—; 18056 M2 k 4.— is 72224.—; 1669 M2 3.50 is 5841.50; 2420 M2 3.— is 7260.—. Totaal 147.031, zoodat het vermoede lijke verlies op de onverkochte gronden zal bedragen 17.524.65. Daar voor rentever lies op onverkochte gronden hog 56.585.12 aanwezig was (van winst op verkochte gronden) zal dat, na aftrek van het ge noemde vermoedelijke verlies, nog 39.060.47 zijn. De prijzen konden, behoudens enkele uit zonderingen ongewijzigd worden vastge steld. Deze uitzonderingen betreffen de gronden gelegen achter de woningen aan den Patijnweg, Leliestraat, Anjelierstraat en Jasmijnstraat. Het voorstel om die weer terug te brengen tot den vroeger gelden den prijs van ƒ8 per M2 houdt verband met reeds gevoelde onderhandelingen en dte gunstiger ligging bij de totstandkoming van het in voorbereiding zijnde uitbrei dingsplan. BIJ VORST OF SNEEUW. In de verordening op de straatpolitie zullen, volgens voorstel van B. en W., eenige wijzigingen worden gebracht, vol gens welke het verboden zal zijn, bij vorst of dreigende vorst een stoep te schrobben of te dweilen of er water over uit te stor ten. Verder zal men verplicht zijn sneeuw en ijs voor zijn woning weg te ruimen en asch, turfmolm, zand of zaagsel te strooien. Particulieren mogen daarbij niet gebruik maken van zout of andere bijten de stoffen, zulks in verband! met de schade die deze stoffen veroorzaken aan schoei sel, rubberbanden, e.d. GYMNASTIEKLOKAAL R.K. JONGENSSCHOOL. Het bestuur der R. K. Jongensschool deelde mede, dat het voornemens is, het gymnastieklokaal zoodanig in te richten, dat de klassen der andere scholen, die even eens van het lokaal gebruik zullen maken, er het noodige gerief zullen vinden. O.a. moet een aparten ingang gemaakt worden, alsmede een bergplaats voor toestellen, en moet het vloeroppervlak verlengd worden. Daar de aangeyraagde veranderingen bin nen de gestelde normen blijven, stellen B. en W. den Raad voor, de noodige medewer king tot een en dnder te verleenen. DE LOONEN IN DEN LANDBOUW. Ook in een nieuwe bespreking tusschen vertegenwoordigers van de landarbeiders bonden en die van de Z.L.M. en van den C.B.T.B. in. het districht Oost-Zuid-Beve land kon over de tarieven voor het aange nomen werk nog geen overeenstemming worden verkregen. Van arbeiderszijde werd. vooral bezwaar gemaakt tegen de mini mum-tarieven, welke de werkgeversbestu- ren voorstelden. Afgesproken werd ten slotte, dat beide partijen nog eens met hun leden overleg zouden plegen. COMBINATIE SMEDENPATROONS. De Zeeuwsche Combinatie van Smeden patroons, een afdeeling van den Bond van Smedenpatroons in Nederland, vergaderde in de Prins van Oranje te Ges. Tweeënzes tig leden waren aanwezig. De voorzitter, de heer A. J. Schieman, te Axel, herinnerde er in zijn openings woord aan, dat de vergadering oorspron kelijk in Middelburg zou worden gehouden, doch door de ramp die de provinciale hoofdstad! trof werd deze te Goes vastge steld. Spr. wees voorts op de bedrijven, die offer van den oorlog werden; o.a. werd de smederij van Sanderse te Schoi*e geheel vernield. Daar de materialen positie zorg geeft, is het geraden lid van een vereeni ging te zijn, die contact met de overheid houdt Spr. raadde aan de enquetteiijsten nauwkeurig in te vullen. Uit brieven over besprekingen tusschen den Raad en Den Haag blijkt, dat de Raad alles doet om de zaak goed te laten loopen. Bij de bestuursverkiezing werden de heeren H. Kerkhaart te Stoppeldijk en G. J. Hollestelle te Goes herkozen, terwijl in ide bestaande vacature de heer Jac. Keste- loo te Kloetinge benoemd werd. De re kening van den penningmeester, de heer A. C. Lagrand, t Zuidzande, die met een batig saldo sloot en de begrooting, wer den als ingediend goedgekeurd. Tenslotte werden dJe tarief-regeling, haarden- en kachelcontract en omzetbelas ting besproken. WEDSTRIJDPROGRAMMA N.V.B. ONDERAFD. ZEELAND. Ie klasse B. Sluis 2A8rdenburg 2. Schoondijke 2 —Oostburg 2. Groede 1—Braak m. Boys. Breskens 2Biervliet 2. Ie klasse C. RiaHulst. Axel—Hontenisse. 2e klasse A. Walcheren 2Zeelandia 3. 2e klasse B. Clinge 2—Corn. Boys 2. 2e klasse C. Patrijzen 2—Goes 3. Robur 2—Patrij zen 1. Zeelandia '40Robur 1. 8e klasse A. Walcheren 3. ALS uw lever niet voldoende LEVER-GAL .«scheidt. lederen dag moet nw lever een liter lever-gal in uw Ingewanden doen vloeien. Wanneer deze stroom van lever-gal onvoldoende is, verteert uw voedsel niet het bederft U voelt u opge blazen, u raakt verstopt Uw lichaam Is ver giftigd, u voelt u beroerd en ellendig, u ziet alles zwart De meeste laxeermiddelen rijn slechts lapmid delen. U moet CARTER'S LEVER-PILLETJES nemen om deze liter lever-gal vrü te doen vloeien en o zult u een geheel andet mensch voelen. Onschadelijk, plantaardig, zacht onover troffen om de lever-gal te doen vloeien. Eischt Carter's Lever-Pilletjes bij apothekers en drogisten f 0.75. 11 LEVER.PILLET J E S UITVOERING ODYSSEUS. Door „Toonkust" te Goes. GOES. De afdeeling Goes vgn Toonkust, directeur de heer Otto Lies, gaf gister avond in de Prins van Oranje een uitvoe ring van '„Odysseus" van Max Bruch, tekst van Wilhelm Paul Graff. De dichter heeft in dit werk den Tro- jaanschen oorlog en in het bijzonder de zwerftochten van Odysseus bezongen. Het geheel is in tien tafreelen en twee deelen ondergebracht. Betrekkelijk zelden wordt dit werk uitgevoerd en in het algemeen genomen is dit begrijpelijk. Want de com ponist heeft de stof, die groote mogelijk heden biedt, zeer sober behandeld, d.w.z., hij heeft, vooral in het eerste deel, de rijk dom aan gevoelens, aan hartstochten, de sfeer der elementen, nergens scherp om lijnd weergegeven. Er zijn teweinig duide lijke tegenstellingen, zelfs in het tempo. De muziek treft ons, waar zij smart, wee moed, verlangen, een sirenenzang vertolkt, maar daarnaast willen we in de muziek ook de angst, de verschrikking van het Gorgolxoofd, welks aanblik de menschen in steen doet veranderen, gevoelen; en als de muziek ons een storm schildert, dan moet dat een storm zijn, die een schip vermeit en menschenlevens eischt; het is echter een storm die den toehoorder weinig doet; hij gevoelt zich, als zit hij er hoog en droog, op een stevigen zeedijk, naar te kijken. Daardoor doet dit eerste deel wat mono toon, wat „zoet" aan. In het tweede deel verandert dit echter; dan komt er geleidelijk meer kleur en ka rakter, de contrasten worden feller, en daardoor waardeeren we het tragische „Penelope ein Gewand wirkend" temeer tegenover den hartstochtelijken zang van Pallas Athene en het triumph-lied vaii het volk van Ithaka. Het is als toonde de com ponist de gebeurtenissen eex-st door een verdoezelenden nevel en laat hij er dan steeds helderder licht op schijnen. En zoo zal degene, die dit werk met aandacht beluisterde, er toch groote waar deering voor hebben, want als geheel heeft deze compositie kwaliteiten, die men slechts in de werkèn der grootste toonkun stenaars aantreft. Odk in de wijze, waarop muziek en zang elkaar aanvullen en steu nen komt dit tot uiting. Toch blijft het voor ons begrijpelijk, dat „Odysseus" niet populair werd, omdat de uitstekende kwaliteiten, die deze composi tie heeft, alleen tot hun recht kunnen ko men indien deze door de beste krachten naar voren gebracht worden; door bekwa me solisten, een prima orkest, een goed koor, en dat alles onder leiding van een dirigent, die bijzondere gaven heeft. En gisteren was dit inuerdaad het ge val. Zoo was Toonkunst wel zelden geluk kiger met de keuze van haar solisten dan ditmaal. Wij vernamen, dat de alt, me vrouw Stroink, last van een verkoudheid had, maar heel veel was daar toch niet van te bemerken. Haar geluid was vol en warm, zuiver van klank en haar voor dracht viel moeilijk te verbeteren. De sopraan, Corry Bijster, mocht in geen en kel opzicht bij haar achtergesteld worden. Odk haar geluid, zelfs in den hoogsten toon en fortissimo, was gaaf en klankvol. Anton Eldering, de bariton, was al even zeer een zanger met prima kwaliteiten, die zijn stof geheel beheerschte en de toon kunstleden, de heeren J. Tamminga, tenor, en C. Corstanje, bas, die slechts enkele malen optraden, sloten zich waardig bij dit goede trio aan. Voor het orkest niets dan waardeering, met voorop de pianiste, mevr. Annie Gor ter Flentrop, die opnieuw toonde, dat zulk een zware taak volkomen aan haar toever trouwd is. En het koor deelt in die hulde. Een enkele maal waren de sonoren wat geforceerd en zongen de sopranen iets te gen .den toon aan, maar over het geheel genomen was het prachtig wat het koor ten beste gaf, in volle harmonie met het orkest. Er was ditmaal gelukkig veel belangstel ling voor dezen Toonkunstavond en wij hebben goede hoop, dat dit in de toekomst nog verbeteren zal. Als Otto Lies, deze knappe toonkunstenaar en dirigent, zulke uitvoeringen geeft, dan moet elke toon kunstminnaar uit Goes en wijde .omgeving er bij aanwezig zijn. Deelen wij tenslotte nog mede, dat de aanwezigen door hun warm aplaus blijk gaven deze uitvoering zeer te waardeeren en dat de dames-solisten door den voor zitter van Toonkunst, oud-notaris Joh. Pilaar, met bloemen gehuldigd werden. VERVOERSFRONT OPGERICHT. De N.S.B.-persdienst meldt: De sectie verkeer en vervoer van het economisch front heeft haar naam gewij zigd in „vervoersfront". Dit vervoersfront zal omvatten alle on dernemers, die zich bezig houden met het vervoeren van personen en goederen, on afhankelijk van de wijze waarop dit ver voer plaats heeft, evenwel met uitzonde ring van de zeescheepvaart. 486e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 2de Iflst TrekMng van Dinsdas 20 M«l 1941 Hooge Prijzen 1 1000.— 16038 18704 f 400.— 6892 f 200.— 2942 12311 12525 14002 f 100.— 6060 9552 9558 11456 17708 21242 21475 Prijzen van f 70— 1087 1114 1176 1181 1650 1694 1729 1736 1738 1915 1930 1933 2032 2152 2274 '2400 2406 2473 2495 2712 2854 3247 3275 3445 3590 3733 3804 4077 4361 4419 4542 4553 4681 4943 4950 5230 5252 5546 5669 5698 5783 5919 6009 6126 6129 B339 6426 6470 6512 6674 6736 7141 7190 7218 7226 7301 7322 7555 7SC7 7636 7S79 7712 7945 8102 8321 8590 8610 8643 8856 8916 8998 9320 9399 9477 9556 9595 9662 9673 9731 9749 9754 9914 9916 9973 9990 10329 10487 10552 11078 11102 11781 11984 12190 12271 12300 12430 12496 12510 12550 12672 12707 12840 12945 13380 13423 13494 13548 13730 13829 13906 13937 13958 14012 14046 14080 14127 14196 14290 14425 14436 14462 14517 14547 14664 14666 14669 14697 14755 14913 15101 15127 15318 15432 15444 15510 15585 15793 15807 16078 16199 16385 16539 16587 16904 17010 17343 17351 17351 17435 17507 17522 17527 17842 17913 18150 18352 18487 18566 18591 18672 18798 19101 19125 19183 19301 19351 19423 19698 19718 19742 19787 19848 19881 19978 20258 20452 20624 20665 20709 20894 21078 21155 21400 21467 21544 21720 21892 Nieten 1011 1104 1137 1140 1195 1199 1219 1333 1438 1447 1453 1487 1535 1558 1594 1599 1730 1752 1843 1901 1907 1927 1942 1970 2139 2165 2177 2297 2321 2331 2397 2462 2469 2522 2536 2547 2550 2651 2655 2743 2751 2797 2853 2927 2928 3003 3008 3071 3096 3099 3136 3144 3159 3260 3288 3491 3518 3525 3649 3656 3734 3812 3835 3890 4045 4109 4139 4182 4190 4196 4253 4345 4381 4456 4524 4729 4756 4776 4800 4823 4886 4905 4954 4995 5101 5131 6165 5168 5273 5282 5340 5346 5469 5512 5513 5521 5704 5733 5734 5738 5895 5965 5972 5997 6006 6055 6129 6187 6316 6335 6433 6453 6481 6486 6500 6552 6600 6628 6632 6634 6667 6676 6714 6716 6721 6739 6744 6758 6782 6800 6863 6899 6970 7069 7074 7103 7115 7150 7179 7224 7288 7291 7332 7333 7337 7396 7429 7441 7476 7483 7496 7634 7652 7681 7768 7814 7841 7867 7888 7892 7919 7943 7965 7977 7985 8111 8253 8270 8284 8311 8366 8390 8402 8407 8554 8555 8602 8754 8824 8903 8942 8967 9017 9059 9118 9122 9137 9140 9161 9175 9197 9202 9254 9367 9387 9389 9391 9485 9513 9597 9604 9608 9632 9756 9781 9792 9930 9945 9978 9998 10145 10250 10271 10280 10296 10312 10340 10427 10505 10577 10612 10622 10623 10731 ,10758 10759 10797 10893 10923 10944 10987 11065 11068 11160 11190 11217 11307 11343 11352 11448 11485 11500 11538 11629 11741 11756 11775 11780 11788 11846 11883 11387 11933 11985 12115 12174 12252 12303 12354 12398 12447 12457 12474 12521 12553 12593 12619 12690 12720 12786 12807 12833 12835 12838 12880 12946 12996 13092 13111 13133 13250 13298 13338 13347 13407 13429 13437 13491 13503 13516 13559 13587 13651 13670 13679 13732 13885 13990 13992 13998 14018 14063 14188 14190 14215 1423S 14276 14292 14332 14343 14359 14401 14433 14518 14639 14644 14708 14718 14746 14779 14851 14892 14915 15099 15112 15122 15272 15280 15311 15334 15351 15430 15434 15508 15517 15519 15541 15608 15701 15710 15738 *.5769 16788 15834 15838 15989 16028 16245 16249 J6357 16431 16504 16505 16513 16577 16580 16631 36744 16758 16786 16811 16842 16934 16950 16987 17034 17099 17112 17183 17190 17208 17229 1730S 17375 17333 17461 17511 17558 17665 17743 17777 17786 17788 17795 17797 17830 17865 17890 17942 17945 17971 18100 18106 18127 18165 18178 18204 18222 18285-18329 18367 18375 18491 18555 38630 18658 18662 18702 18714 18781 18845 18854 18859 18935 18963 19018 19027 19035 19068 19074 19112 19119 19162 19198 19229 19237 19249 19427 19444 19458 19483 19500 19552 19592 19594 19662 19716 19730 19743 19759 19774 19828 19837 19908 19945 19976 19998 20032 20057 20077 20086 20092 20102 20148 20158 20248 20312 20451 20486 20510 20533 20565 20572 20629 20630 20701 20708 20758 20764 20771 20786 20813 20901 20963 20994 21028 21071 21124 21129 21170 21245 21291 21323 21347 21366 21422 21427 21470 21537 21601 21604 21605 21656 21698 21762 21764 21825 21971 21977 Verbetering 5e klasse, le lijst; 6493 f 70— m. z. 6494 t 70.—. GOEDEREN ONDER DEN VLOER. Zaterdag jl. trof in Den Haag een agent van politie een man aan, die zich bij het zien van den agent eigenaai'dig gedroeg, zoodat deze den man eens aansprak en hem naar het politiebureau bracht. Bij fouillee- ring bleek hij in het bezit te zijn van een tasch, waarin zich drie kg. thee bevond. Men vroeg hem naar de herkomst van de tasch en toen verklaarde hij de tasch even tevoren te hebben gevonden en juist op weg naar het politiebureau te zijn geweest om van zijn vondst aangifte te doen, toen hij door den agent werd aangehouden. De po litie vond dit verhaal niet erg geloofwaardig en ondervroeg den man, die de 31-jarige schoenmaker B. F. bleek te zijn, nog eens nader, terwijl tevens naar een en ander een onderzoek werd ingesteld. Hierbij bleek, dat hg de thee had ontvangen van den 36-jari- gen koopman W. V. D., hetgeen voor de recherche aanleiding was bij laatstgenoem de huiszoeking te doen. De koopman werd inderdaad aan het opgegeven adres aange- troffen. Hij hield zich oogenschijnlijk met een onschuldig werkje bezig, hij was n.l. den vloer van zijn kamer aan het herstellen. Doch achter hem lagen eenige stukjes zeep en dit was verdacht. De politie besloot dan ook de ruimte onder den vloer aan een na der onderzoek te onderwerpen, met het ver rassende resultaat, dat in. korten tijd te voorschijn kwamen 133 pakken zeep, 104 blikjes gecondenseerde melk, 10 kg. suiker, 20 pakken havermout en 10 kg. rijst BEGEERENSWAARDIGE ARTIKELEN. Gisternacht is ingebroken in een le vensmiddelenmagazijn aan de Laan van Meerdervoort te Den Haag. De daders hebben 14 kg. thee, 8 kg. boter, 7 kg. vet en flesschen wijn ontvreemd. Een bewoner van de Valkenboschkado heeft aangifte gedaan van opensluiting van zijn woning en ontvreemding van een gouden horloge, een hoeveelheid koffie en thee en een bedrag aan geld. VARKENS FRAUDULEUS GESLACHT. In saménwerking met de ambtenaren van den centralen crisiscontroledienst heeft de gemeentepolitie van Monster een inwoner van Monster aangehouden wegens het frau duleus slachtep van niet minder dan tien varkens. Tegen den slachter is proces-ver baal opgemaakt,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 2