oei De V *e i s\» e* V£\«* 100 gebraden konijnen met de Pinksteren. STADSNIEUWS Middelburg. STADSNIEUWS Vlissingen Burgerlijke Stand STADSNIEUWS Goes. Staatsloterij MIDDELBURG as E met Pinksteren Sport DE UITREIKING DER PERSOONSBEWIJZEN. Nu de eerste week van de uitreiking- der persoonsbewijzen voorbij is kan een oor deel worden gevormd omtrent de gevolgde werkwijze. De uitreiking verliep in een vlot tempo, doch dit kan nog sneller worden, als ieder precies voldoet aan het op de uit- noodiging vermelde uur. Als de personen, die tusschen 1.15 en 2 uur ztjn opgeroepen, niet wachten tot bijv. kwart voor twee om te verschijnen, doch vroeger komen, dan is stagnatie uitgesloten. In totaal zijn in de eerste week 712 per soonsbewijzen uitgereikt, terwijl 850 per sonen waren opgeroepen. Feitelijk hadden .dus 850 bewijzen moeten z(jn uitgereikt, doch van verschillende personen moest het portret worden afgekeurd, terwijl ook per sonen wegens ziekte of zeer hoogen leeftijd niet in staat waren om te verschijnen. Slechts van een zeer klein aantal is niets vernomen. Dit is zeer moeilijk voor de ad ministratie. Wij herhalen daarom de waar schuwing zijn foto eerst ter secretarie te doen keuren wanneer men door ernstige ziekte of hoogen leeftijd niet in staat is te komen hiervan bericht te gevenen .wan neer men eventueel om zeer dringende 'j redenen verhinderd is, daarvan mededee- ling te doen, opdat kan beoordeeld worden wat verder dient te geschieden. Ook kan het voorkomen, dat personen worden opgeroepen, die thans nog geen 15 jaar zijn. Deze moeten echter toch ver schijnen, opdat zij op den gestelden datum in het bezit zijn van het persoonsbewijs. Ieder, die in den loop van 1941 15 jaar wordt, dient ook nu reeds een portret te laten maken. By oproeping is dan alles in orde. De letter A is thans afgewerkt. Mochten er personen zijn, wier achternaam met den letter A begint, en die nog geen ultnoo- diging ontvingen, dan worden deze ver zocht zich ter gemeentesecretarie derde afdeeling, kamer 17, aan te melden. Dit kan evenals het doen beoordeelen der por tretten, iederen werkdag tusschen 9 en 1 uur geschieden. TWEE SCHOORSTEENBRANDJES. Tot tweemaal toe heeft de brandweer in het laatste weekeinde een schoorsteen brandje moeten blusschen. Eergisteren een aan denaan den Noordweg en in den afge- loopen nacht op den AchterslngeL In verband hiermede wijst men er ons op, dat het strafbaar is als men niet op tijd zijn schoorsteenen laat vegen.Ook nu was nalatigheid op dit geheel oorzaak van de brandjes. GEVAARLIJK SPEL. H Dat het spelen op open terreinen, die er thans zoovele in onze stad zijn, niet zonder gevaar is, bleek gisteren, toen een meisje op het terrein, waar eenmaal St. Joris stond, in een waterput terecht kwam. Ge lukkig waren er enkele jongens in de om geving, die er in slaagden de kleine op het droge te brengen. VOORSTELLEN AAN DEN RAAD. Verhuring grond. B. en W. stellen voor met de erven C. Geensen te verlengen de huur van den grond op den hoek van het Oud Arne- muidsche Voetpad en de Dwarsstraat, met dien verstande dat de huurtermijn bepaald wordt op twee jaar. Voorgesteld wordt ïjiet A. Abrahamse te verlengen de huur van den gemeente grond op het Smidsbolwerk. Ook voor hem zal de huurtermun op twee jaar worden gesteld. In de voorwaarden, verbonden aan de verpachting van verschillende gemeente gronden aan de Vereeniging tot exploi tatie van volkstuinen voor land- en tuin bouw „Kweeklust" werd bij artikel 20 bepaald, dat de pachter, ten genoegen van het college van B. en W. twee borgen be hoort te s„ellen. Een gelijkluidende voorwaarde, opgeno men in het voorstel van B. en W. aan den Raad tot verpachting van gronden aan den Domburgschen Watergang aan diezelfde vereeniging, werd bij Raadsbe sluit geschrapt. B. en W. meenen, dat het aanbeveling verdient - ook de bovenvermelde besluiten in dien zin te wijzigen. EEN TAFELTENNIS-TOURNOOI TE MIDDELBURG. Voor de tafeltennissport bestaat ook te Middelburg een groeiende belangstelling. Dit was aanleiding tot het nemen van het initiatief voor een plaatselyk toumooi door de tafeltennis-afdeelingen van de Chr. Jongemannenvereeniging, de Middelburg- sche H.B.S.-bond en de Stichting „Kinder- zorg". Als data voor het tournooi zyn vastgesteld 25, 26, 27 en 28 Mei in het Gymnastieklokaal van „Kinderzorg". Zoowel dames als heeren, ook niet-ledcn der afd-eelingen kunnen inschrijven en heb ben kans op den titel „Kampioen van Middelburg". Men rekent op een groote deelname, die gratis is, te meer omdat er door uitblijven van wedstrijden in den laatsten tijd niets bekend is omtrent spel peil enz. Als er genoeg dames zich aan melden, zullen deze een aparte competitie spelen. Mocht er voldoende belangstelling voor bestaan, dan zal een tafeltennisvereni ging worden opgericht van de speelsters en spelers, die buiten de organiseerende ver- eenigingen het ping-pong spel willen be oefenen. AQUARELLEN VAN DE STADHUIS- PLANNEN. In de voorvergadering van den gerneen- tcraad op Vrijdag jl., welke ook door en kele genoodigden werd bijgewoond, heeft ir. Van der Steen het stadhuisplan nader toegelicht en dit o.a. aan de hand van een tweetal aquarellen, resp. voorstellende de nieuw ontworpen gebouwen aan de zyde van de Noordstraat en de achterzijde met open plein en hek met ornamenten aan de zyde vap de nieuw aan te leggen straat. Direct kwam de wensch naar voren deze duidelijke aanwijzingen inzake het intus- schen aangenomen plan, aan ieder Mid- OP HEMELVAARTSDAG GAAT HET NOLLEBOSCH OPEN. Donderdag a.s. wordt het Nollebosch wederom voor het publiek opengesteld. Het bosch zal, op werkdagen des middags en op Zon- en feestdagen ook 's morgens geopend zijn. In een" officieele publicatie elders in dit nummer worden mededeelingea gedaan, betreffende de toegangskaarten. Wanneer het weer meewerkt zullen on getwijfeld velen op Hemelvaartsdag voor de eerste maal jn dit seizoen het mooie stukje natuurschoon aan den duinrand gaan opzoeken. DE RIOLEERINGSWERKZAAMHEDEN. De rioleeringswerkzaamheden in de Bad huisstraat vorderen thans snel. Op het oogenblik is men aan het graafwerk in den Zandweg bezig, terwijl de buizen in de Badhuisstraat reeds gelegd zyn. Het zal dan ook niet lang meer duren of het ver keer door deze straat zal weer geheel nor maal voortgang kunnen vinden. In ver band met het werk voor de nieuwe riolee- ring wor,den thans ook de voorbereidingen getroffen voor het maken van den duiker in den watergang bij Goed Wonen, waar mee men in verband met den waterstand eerst deze maand kon beginnen. 'Ook in den ^oogeweg is men druk bezig aan het leggen van een rioleering. Een groot deel is al klaar, zoodat men nu ook langzamerhand aan de bestrating kan be ginnen. Momenteel wordt er al gewerkt aan het weggedeelte dat de Schuitvaart- gracht met den Hoogeweg zal verbinden. BADHUIS AAN DE BONEDIJKESTRAAT Gedurende de week van 12 tot 17 Mei werden in het badhuis 1188 baden geno men en wel 957 door heeren, 124 door da mes en 107 door kinderen. GOES. GeborenLouisa Maria, d, v. Petrus Adrianus Somers en Maatje Vader. Martha Cornelia Johanna, d. v. Leendert Dingeman Bcudeling en Anna Cornelia Frijters. Overleden Abraham Toorenaar. 45 j., eebtgen. van Catharina Pladdet te Kloe- tinge. DOMBURG. GeborenMaatje Elizabeth, d. van M. Passenier en B. A. Uresch. OndertrouwdWillem Leijnse, 23 j. te Zoutelande en Pieternella Wisse, 26 j. A A GTE KERKE. Van 1—15 Mei. Ondertrouwd P. Maljaars, 25 j. en D. Brouwer, 25 j.; L. de Visser 28 j. en P. Bosselaar, 28 j. Getrouwd: St. Brouwer 26 j. en C. Mal jaars 23 j.; A. Louws 28 j. en J. Kesteloo 32 j. Overleden: te Middelburg H. Jobse, 57 j. ongehuwd. ZOUTELANDE. Over de maand April. Getrouwd: Theodoor Pieter van Harlin- gen, 52 j. en Alida Mur, 42 j. Adriaan Ge- schiere, 26 j. en Martina Mesu, 26 j. Geboren: Kornelia, dochter van Marinus Louws en Maria de Pagter. Pieternella, dochter van Abraham Francke en Eliza beth de Kam. Overleden: Pieternella Cijvat, 30 j., echt- gen. van J. Clarisse. OOSTKAPELLE Van 10 tot 17 Mei 1941. GeborenHelena Christina, dochter van Maarten de Waard en Cornelia Clarisse. Maria, dochter van Florus Ovaa en Catha rina de Rijke. Andries Loures, zoon van Andries Loures Louws en Johanna Jacoba Geschiere. Ondertrouwd: Jacob Sprayt, 33 jaar, j.m. en Leintje de Groot, 34 jaar, j.d. Getrouwd: Johannes Andries, de Vis ser, 26 jaar j.m. en Leuntje de Kam, 26 jaar j.d. Adriaan Davidse, 25 jaar j.m. en Pieternella de Kam, 25 jaar j.d. YERSEKE. Ondertrouwd Cornells Pieter van Put ten, 24 j. en Anna Maria Poleij, 22 j. KRACHTIG OPTREDEN TEGEN FRAUDULEUS SLACHTEN. De secretaris-generaal var} justitie heeft dezer dagen aan de daarvoor in aan merking komende instanties hier te lande een circulaire doen uitgaan betreffende de fraudulOTze slachtingen. In deze circulaire wordt, naar de N.R.Ct. meldt, opdracht gegeven tegen frauduleuze slachtingen een zeer strenge vervolging in te stellen, op dat binnen korten termijn hieraan een einde komt. delburger te laten zien. Men is er nu in geslaagd daarvoor een uitstekende gele genheid te vinden. De heer Goergen, die voor zijn fruitwinkel „de Toko" een der gemeentelijke noodwinkels aan den Dam in gebruik heeft, doch die thans geen ar tikelen voorradig beeft, was gaarne bereid het gemeentebestuur in de gelegenheid te stellen om de beide aquarellen aldaar te etaleeren. Gisteren is men daartoe over gegaan. Aan het derde raam zyn de platte gronden van het gelykvloersche en van de eerste verdieping neergelegd. BENOEMING BIJ GEM. BEDRIJVEN. Tot opzichter by de gem. bedryven, afd. electriciteit, is in de vacature van wyien den heer A. van Dalen met - ingang van 1 Juni benoemd de heer J. Melse, thans te Amsterdam. Temperatuur. De temperatuur van het water was he den 55 gr. VEREENIGING VOOR VREEMDELINGENVERKEER IN Z. EN N. BEVELAND VERGADERDE. Jaarverslag secretaris. Zaterdagmiddag vond in het Schutters hof de algemeene vergadering plaats van de Vereeniging voor Vreemdelingenver keer in Zuid- en Noord-Beveland, onder voorzitterschap van den heer H. B. Pilaar. De secretaris der vereeniging. de heer M. Haasdonk memoreerde in het jaarver slag over 1940 de oorlogsdagen, die na genoeg alle plannen der V.V.V. in duigen hebben doen vallen. Wel werden direct maatregelen getroffen om het werk der vereeniging zoo normaal mogelijk voort te zetten en werden o.a. nog eenige toch ten langs de bloeiende boomgaarden ge maakt, waaraan resp. 70 en 80 personen deelnamen, maar het gewone werk lag verder practisch stil. Zoo spoedig dit mo gelijk was, is getracht gegevens te ver krijgen betreffende da dienstregelingen van spoor- en tramwegen, bus- en boot diensten, waarmede men velen van dienst kon zyn, vooral waar er steeds plotse linge veranderingen werden aangebracht Voor de verleende medewerking werd allen dank gebracht, in het bijzonder den dire teur der Prov. Stoombootdiensten, voor de snelle wijze, waarop hij de ver eeniging van plotselinge veranderingen op de hoogte hield. Ooa op het gebied der huisvesting heeft de V.V.V. getracht zich zoo verdienstelijk mogelijk te maken. Door middel van een advertentie heeft men de beschikking ge kregen over een behoorlyk aantal adres sen, waardoor velen uit Walcheren, meest Vlissingers, aan een onderdak konden worden geholpen. In verband met do gewyzigde omstan digheden zullen zich vermoedelijk ingrij pende veranderingen voltrekken op het gebied van vreemdelingenverkeer. Het hotel-, restaurant- en pensionwezen is reeds aan bepaalde regels gebonden. Van welken invloed deze veranderingen voor de vereeniging zullen zyn, valt nog niet te overzien. Het jaarverslag eindigde met den wensch, dat spoedig weer betere tij den aan mogen breken en dat het V.V.V.- werk weer normaal- zal kunnen ontwik kelen. Daarna volgde het jaarverslag van den penningmeester, den heer W. J. Kake- beeke, waarin o.m, de uitreiking van een spaarbankboekje met 10 aan den lO.OOOsten inwoner in herinnering werd gebracht. Op het vrij beknopte werkprogramma 1941 staan de fietstochten langs de bloelende boomgaarden. De eerste twee zijn een succes geweest, zoodat de ver wachtingen voor den a.s. tocht op He melvaartsdag terecht hoog gespannen zyn. Verder heeft men een pensionlyst samen gesteld, waardoor men op gemakkelyke wijze een algeheel overzicht kan krijgen van de diverse pensions. Nog niet vol doende is het publiek er mee op de hoogte dat alle betreffende inlichtingen kosteloos in te winnen zyn aa.n het bureau der V.V V. op de Groote Max-kt te Goes (Twent- sche Bank). De heer Haasdonk las vervolgens de be grooting 1941 voor. Saldo 394,83 con tributies 250 en subsidies 210 uitga ven 579.83. Voor het aftredende lid der kascommis- sie, den heer De Kruyter, werd de heer Brandenburg benoemd. 4 aftredende be stuursleden werden bij a'cclamatie herko zen. In de rondvraag bracht de heer L. Kra nenburg naar voren, dat het aanbeveling verdient niet alleen op Zondagen, maar ook byv. 's Zaterdagsmiddags fietstoch ten te organiseeren. De voorzitter stemde hiermede in, en gaf de verzekering, dat het bestuur dit terdege zal overwegen, evenals het voor stel om aan den zooveelsten. inwoner van Z. en N. Beveland een spaarbankboekje ter beschikking te stellen. Hierna sloot de voorzitter de vergade ring, met een kort woord, waai'in hy zyn spijt uitdrukte over het feit, dat zoo wei nigen van hun belangstelling met deze vergadering hebben blijk gegeven. (Door omstandigheden eerst heden geplaatst.) VERGADERING SLECHTHOORENDÉN. De afdeeling Goes van de vereeniging tot bevordering der belangen van slecht- hoorenden vergaderde in hotel Centraal. De voorzitter, de heer C. Kloosterman, deelde na opening o.a. mede, dat mevr. Remyn in den vervolge als seci-etaresse zal optreden, in de plaats van mej. G. ten Hoeve, die wegens bijzondere omstan digheden voor deze functie bedankt heeft. Ingekomen was voorts een schrijven van een onderzoekcommissie uit Gi-oningen, die onder leiding staat van prof. Huizinga, met het verzoek de ledeniy&t te sturen om door invulling van een vragenlijst die den leden zal worden toegezonden, mede te werken aan de verbetering der gehoor- toestellen. Na een levendige discussie werd besloten aan het verzoek gevolg te geven. Na de pauze droeg mevrouw Snoek Bergeijk op verdiensteiyke wyze een schets van Weremeus Buning voor, welke vooi'- dracht door de vergadering zeer op piïjs werd gesteld. Trekking van heden. Pry zen van: 1000.— 16038 18704 400.— 6892 200.— 2942 12311 12525 14002 100.— 6060 9552 9558 11456 17708 21475 21242 ■■■■■■IIBg i- Geen wonderIn dezen tijd VLEESCH ZONDER BON. Als het niet de Midza was, die dit deed, zou men zeggen ,,'t Is te mooi om waar te zijn", Profiteert U er ook van Dan vóór Donderdag 29 Mei des middags 12 uur Uw bonnen inzenden. (Alléén gul densbonnen komen in aanmerking). De Midza zorgt dan voor de restI ZEEÜWSCHE KORFBALBOND. De uitslagen van Zaterdag waren: le klasse. MadjoeVolharding I 12. S.S.S.—Swift I 3—14. 2e klasse B. Volharding IIK\V.W. 1 1. SeoltoVios 11. 2e klasse C. D.O.S.—V.K.V. 6—3. (Ter rein „Vitesse" te Wolphaartsdrjk). V.Z.O. D.—Swift HI 1—2. S.S.S.—SWIFT I 3—1-J. Het is langzamerhand een gebruikelijk verschynsel geworden, dat de wedstrijden tusschen S.S.S. en Swift met een buiten gewoon hooge score eindigen. Waaraan dit is toe te schryven is moeilijk te zeggen, want zou men de oorzaak zoeken in een verwaarloozing der verdedigingstaktiek by S.S.S., dan ryst de vraagt waarom de ove- rige tegenstanders van S.S.S. niet even eens met zulke groote cijfers winnen. En toch zou men by het aanschouwen van den wedstrijd van Zaterdag tot deze conclusie komen. Verschillende van de door Swift gemaakte doelpunten zouden bij een iets meer accurate verdediging, waartoe S-S.S. zeker in staat geacht mag worden, vooi"- komen kunnen zijn. Wat betreft de drie tegenpunten van S.S.S. zijn wy van mee ning dat Swift over het algemeen S.S.S. wel wat onderschat, want wat dit team te kort schiet in tactisch optreden, wordt zeker ruim vergoed door het enthousiasme en de snelheid waarmee vaak gespeeld wordt, terwijl ook in technisch opzicht, S. S.S. de groote achtei'stand, die er bij haar opname in de le klasse bestond, thans goeddeels ingehaald heeft. Dit blijkt reeds dadelijk na het begin- signaal, S.S.S. is veel in den aanval en de Swift-verdediging wijdt onvoldoende aan dacht aan het hoogst belangrijke onderdeel van haar taak, n.l. het uitwerken. S.S.S. maakt daar op een goede wijze gebi*uik van en leidt spoedig met 10. Ook hierna blyft er nog een zeker overwicht van S.S. S. te bespeuren tot na plm. 10 minuten Swift gelijk maakt. Hierna schijnt het pleit beslecht, de volgende 2 punten van Swift komen binnen enkele minuten, ter wijl de stand kort daarop reeds 51 voor Swift is. Ondanks dat blyft S.S.S. flink party geven. Het oorspronkelijke aanvals- vak brengt de Swift-korf danig in gevaar en weet ook den stand op 35 te brengen. Als de rust ingaat heeft Swift nog 3 pun ten aan de score toegevoegd. Na de rust vertoont het spel nog het zelfde beeld van beide kanten behoorlyk veldspel. Terwijl Swift haar score tot 14 opvoert heeft S.S.S. wel wat met doelpech te kampen, waardoor het haar in deze periode niet meer gelukt om te doelpunten. SEOLTO I—VIOS 1—1. Zaterdag speelde Seolto uit 's-Heer- Arendskerke een competitiewedstrijd te gen Vios uit Krabbendyke op het terrein van Seolto. De gasten kwamen direct goed opzetten, doch de verdediging van Seolto was niet te doorbreken. Na een kwartier spelen kwam Seolto er steeds beter in, het geen ten gevolge had dat flinke aanvallen werden opgezet. Na 20 minuten wist mej. Schalkoort te scoren. 1—0. Met dezen stand ging de rust in. Na de rust was het weer Vios, die het spel grootendeels in handen had, doch zonder resultaat. De strijd ging verder meer gelyk op, hoewel er bij Vios eenige afmatting was te bespeu ren. Wel wist één der dames van Vios 7 minuten voor het einde gelijk spel te ma ken. 11. Met dezen stand kwam het ein de, een uitslag waarmee beide ploegen te- vreden kunnen zyn. VOLHARDING II—K.V.W. 1—1 Zaterdag speelde Volharding II te Yerse- ke een competitiewedstrijd tegen K.V.W. Reeds dadedlijk blijkt dat beide ploegen, die volledig zijn, elkaar weinig in kracht ontloopen. Beide korven verkeeren beurte lings in gevaar, al zijn de Volharding-aan vallen vvel iets gevaarlijker. Kort na het begin moet Manneke van Volharding uit vallen en wordt vervangen door Linden- berg, wat geen verzwakking bijkt te zijn. Het spel golft snel op en neer, zonder dat beide partijen er in slagen te doelpunten. De rust breekt dan ook aan met 00. Na de rust hetzelfde spelbeeld: twee hardwer kende ploegen, die beide probeeren een voorsprong te krijgen. Toch noemt Vol harding onverwacht de leiding, als door een grove onoplettendheid van Van Wingen Sr., zyn tegenstander keurig doelpunt 10. Even is K.V.W. ontmoedigd maar trekt dan weer energiek ten aanval, maar het lukt niet. Eindelijk 7 minuten voor het einde, maakt Jac. Dagevos met een mooi schot den gelijkmaker 11. Hard wordt door beide ploegen gewerkt voor de over winning, maar de resp. verdedigingen blij ven de baas. Als de correct leidende scheidsrechter Zoetewejj het einde blaast, zijn de punten broederlijk gedeeld en heb ben beide ploegen na eerlijken, fairen strijd gekregen, wat hun toekwam. V.Z.O.D.—SWIFT ra 1—2. Swift III, dat te zameri met Swift I naar Noord-Beveland getogen was, moest te Wissenkerke bij V.Z.O.D. op bezoek. Swift heeft één heer te kort, waarvoor V.Z.O.D. laat uitvallen. Gedurende de eer ste 10 minuten zien we eenig overwicht van Swift III, welks aanvallen iets ge vaarlijker zyn. In deze periode scoort Rie Bouman voor Swift. V.Z.O.D. doet er een schepje op en trekt energiek ten aanval. Na eenigen tyd wordt dit beloond, als een van de V.Z.O.D.-dames raak schiet en de partijen weer op gelijken voet brengt. De rust gaat in raet den stand 11. In de tweede helft is Swift III overwe gend in den aanval, voornamelijk door goed middenvak-spel, maar de V.Z.O.D.-verdedi- ging is paraat en weet de aanvallen alle te stuiten. Eerst 10 minuten voor einde schiet Anton Vos goed in, daarmede Swift de overwinning bezorgend. SEOLTO n—VITESSE H 1—4. Seolto n speelde op eigen terrein een vriendschappelijken wedstrijd tegen een combinatie van Vitesse I en n van Wol- phaartsdijk. Seolto n, dat pas zyn 3den wedstryd speelde weerde zich kranig. De ruststand was 01, terwijl de wed strijd in 'een overwinning voor de bezoe kers eindigde. OP HEMELVAARTSDAG SERIE WEDSTRIJDEN TE ROOSENDAAL. Nu de K.V. Madjoe met de traditie der laatste jaren, om op Hemelvaartsdag serie-wedstrijden te organiseeren, gebro ken heeft, zullen dit jaar serie-wedstrijden gehouden worden te Roosendaal, welke georganiseerd worden door de K.V. Achil les aldaar. Evenals op de .bondsseries op 2e Paschen te Goes, zal hieraan door plm. 20 twaalftallen worden deelgenomen. In dien het weer meewerkt, zal Roosendaal dus dit jaar een grootsch korfbal-festijn beleven,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 2