UIT DE PROVINCIE Verduisteren: %m^m^MOEHEiV Walcheren ran hedenavond 21.30 uur tot morgenochtend 5.42 uur De maan komt morgen te 1.40 op en gaat te 11.09 onder. VERGADERING VAT HET DAGELIJKSCH BESTUUR. Dezer dagen vergaderde het dageïijksch bestuur der Zeeuwsche Landbouw-Maat- schappij, on^er voorzitterschap van den heer A. L Leenhouts. O.m. kwamen de volgende punten in be spreking Rautsoeneering van het électrici- teitsgebruik. Alhoewel als gevolg van de rantsoenee ring van het electriciteitsgebruik de ma ximaal te verbruiken hoeveelheid stroom momenteel in feite bepaald wordt door het verbruik in de overeenkomstige maand van het vorige Jaar, achtte het Dag. bestuur het ten zeerste gewenscht, dat bij aan schaffing van nieuwe installaties op de boerderij en by noodige zwaardere belas ting van bestaande installaties door de be treffende instantie een ruimer verbruik toegestaan wordt Gezien de groote nood zaak van een en ander voor een goede functionneering van die bedrijfswerkzaam- heden en daarmee van de voedselvoorzie ning adviseert het Dag. bestuur degenen, die voor een hooger verbruik in aanmer king meenen te komen, dit onverwijld aan te vragen bij de P.Z.E.M. Beschikbaarstelling motorbrandstof. Door de beperkte beschikbaarstelling van motorbrandstof zullen zich btj de werkzaamheden groote moeilijkheden voor doen, zoo b\jv. wanneer de boer gebruik maakt van een tractor met aangebouwde zichtmachine. Het ombouwen van tracto ren is wel mogelijk. Blijkens mededeeling kunnen diegenen, welke hun tractor wil len voorzien van een generator, zich daar toe aanmelden. Het Dag. bestuur achtte het noodzakelijk, dat, voor het geval dat de ombouw zou plaats vinden, c'e betrok kenen ook verzekerd zouden moeten zijn van een geregelde voorziening van brand stof, i.e. anthractiet, benevens van smeer olie. Wat het dorschen betreft dient de mogelijkheid onder die oogen te worden ge zien, om, waai- dit mógelij k is, een cen trale dorschplaats te organiseeren met electrische aandrijfkracht. Aflevering van vlas. Waar die thans vastgestelde monsters van vlas van beduidend betere kwaliteit zijn dan da standaardmonsters waarop voorheen moest afgeleverd worden, geeft, <iit aanleiding tot. groote onbillijkheden.' Het Dag. bestuur heeft dan ook aan het K.N.L.C. verzocht alsnog alle pogingen in het werk te stellen om hierin verandering te brengen, terwijl besloten werd nogmaals er op te wijzen dat ce samenstelling van de commissie, die de standaardmonsters heeft samengesteld, te eenzijdig is. Kosten veelevering. Het Dag. bestuur is van oordeel dat de vermïndsiCe verzekeringspremie, welke th"n3 ~~ebv?.cht was tot 2 per koe, nog vrij hoog is. Ook het stalgeld dient verininuei'i te worden, terwijl de by de nieuwe regeling van den verkoop van paarden vastgestelde winstmarge van 10 r/o voor de handelaren naar de meening van het Dag. bestuur zeeir hoog is. Boven dien besloot het Dag. bestuur nogmaals met den meesten nadruk te verzoeken, om als veeleveringsplaats voor Walcheren in- plaats van Vlissingen, Middelburg te doen aanwijzen. Bestuurslid NaCoBrouxo. In de vacature, ontstaan door het be danken als bestuurslid van de Nacobrouw door den hezjr J. M. Bom, werd tot be stuurslid gekozen de heer P. J. Bom te Colynsplaat, Veélevering. Het Dag. bestuur besprak de gevolgen van •cis veelevering voor de diverse be- drjjfstypen. De mogelijkheid om bij de vol gende levering ook plaatselijke commissies in te schakelen zal nog nader onder het oog gezien moeten worden. Cwrsxtssen in landbouwwerktuigen. Met voldoening werd vernomen, dat van Overheidswege subsidie zal worden verleend aan de practische cursussen in landbouwwerktuigen, welke vanwege de Z.L.M. zullen worden gegeven. Medege deeld werd dat de aanmelding voor deze cursussen zeer bevredigend is. Merr.ekeuring afd. Zeeland van „Het Nederlandsche Trekpaard". Donderdag hadden de laatste keuringen van Merriën voor opname in het Keur- stamboek en georganiseerd door de afdee- ling Zeeland van de Vereenlging „Het Ne derlandsche Trekpaard" plaats. In de voorafgaande dagen waren nog de volgende keuringen gehouden KEURING TE THOLEN, 13 MEI 1941 Anna van den Peukepolder, Olga van den Peukepolder, Truida van den Peukepolder, eigen. M. J. Stoutjesdijlc, Tholen Astrid, M. J. C. Geluk, Oud-VossemeerHermine, Sabine, J. M. F. Goorden, Oud-Vossemeer Réoma, H. van Gorsel, Oud-Vossemeer Silva, Chr. A. C. Aertssen, Tholen Ar- tïsla, Ant. Geluk, Oud-VossemeerJennie, A. W. C. en J. K. van Nleuwenhuijzen, Tholen, Molenvliet Mirza, J. B. Swage- makers, TholenOlga., Brada, gebr. C. M. en M. A. van Tilbeurg, Oud-Vossemeer; Jeanne, Jao. Ooms, po3t Oud-Vossemeer Elza, C. J. Anyt Dzn., Oud-Vossemeer. Af gekeurd 5, afwezig 1. KEURING TE ST. MAARTENSDIJK, 13 MEI Greta van Welgelegen, Cato, M. L. Man neke, St. Maartensdijk Mina, Silva, C. J. J. Kooyman, St. Annaland Evelina, A. P. Geluk, St. Maartensdijk Martha, C, W. verdwijnt snel door het pittig opwekkende, kraohtig verster kende en weldadig kalmeerende van Dalen, PoortvlietLiza, C. L. Geluk Azn., St. Maartensdijk; Annie, A. M. Kloet, St. Maartensdijk; Fleurette, M. J. de Rooy, Stavenisse Ada, A. C. Geluk, St. AnnalandVictoria van Bleyendaal, Amalia van Bleyendaal, Violetta van Bleyendaal, J. F. Brooymans, St. Anna- land. Afgekeurd 3, afwezig 1. KEURING TE ST. PHILIPSLAND, 13 MEI Alice, Beatrix, Bora en Bellefleur van H. Hoeve, J. A. Stols, St. Phillpsland Adria, M. Noorthoek, St. Philipsland Ida Job. Verwijs Azn., St. Philipsland Blon dine van Steenepoort, Hilda, Trui van Fre- derikspolder, L. B. van Nieuwenhuijzen, St. PhilipslandHermien, Adèle, P. Boude- ling. Anna JaeobapolderMaria, BJanca, C. J. van Strien Anna Jaeobapolder Emma, G. Doeleman. Anna Jaeobapolder. Afgekeurd 7, afwezig 4. KEURING TE ZIERIKZEE, 13 MEI: Erna, W. ten Haaf Hzn., Zlerlkzee Nora van Windenburg, Ada van Winden burg, J. J. Stols, Capelle by Zierikzee Ada van Buitenzorg, J. J. v. d. Zande, Nieuwerkerk; At'a Coba, J. der Weduwen, Kerkwerve Odile, C. Boudeling, Ouwer- kerk Nelly, J. Romeijn Jzn., Ouwerkerk Mirza, Meta, N. A. Deïst Jzn., Dreischor Willy van de Buys, J. v. d. Stolpe, Ouwer kerk Annie van Centra, idem Mirza, L. J. H. Koopman, NieuwerkerkPolly, A. J. Steendfk, Nieuwerkerk Reina, Uda, Uria, B. A. Steendijk, Nieuwerkerk Bea trix, J. M. J. v. cL. Linde, Dreischor Willy, L. J. Kooman Wzn., Zierikzee Flora, L. C. Boiyn, Zierikzee. Afgekeurd 6, afwe zig 7. KEURING TE RENESSE, 13 MEI Bertha, C. Deïst, Eikerzee Anna v. d. Adrianahoeve, C. D. Gast, Ellemeet Leo nora, S. J. Gast, Duivendyke Odine, L. Blom, Noordwelle Paula, A. N. Steendijk, Duivendyke. Afgekeurd 3, afwezig geen. KEURING TE KRABBENDIJKE, 14 MEI: Nora, W. G. van Nieuwenhuijzen, Waar de Sjora, Corn. Mol, Waarde Lady, M. A. Kostense, Kruiningen Bertha, W. C. v. d. Werff, Rilland-Bath Bertha, Jac. Rottier, Schore Lena, C. van Gorsel, Ril land-Bath Hilda, J. Eckhardt, Schore Juliana, C. Geluk, Krulnlngen Irma en Emma van Frederica, Irma en Irène van Fredericapolder, N.V. Landbouw-Mij. ..Fre- derica-polder", Rllland-Bath, dir. J. M. v. Bommel v. Vloten Wilna. Winifried, Wel- mutn, Wilhelm ina, J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge Hermina, VV. C. v. d. Werff, Rilland-Eath Afgekeurd 6. afwezig 1. KEURING TE OUDELANDE, 14 Me! Bea, wed. C. Drydijk, Baarland Caline én Clara van Dorpszicht, gebr. Leendertse. H.Izn., Hoedekenskerke Norma, Jac. de Dreu, Ellewoutsdijk. -Afgekeurd 3, afwe zig- 1. KEURING TE s'-HEERENHOEK, 14 MEI Willy, M. Vermue, 's-Heerenhoek Olga, J. van 't Westeinde-Vermue, Nieuwdorp Mina, Clalronna, Corrie, Gebr. Verdonk, Nieuwdorp Jenny, A. H. Zandee, Nieuw dorp Elza, Jac. de Winter, Nieuwdorp Kitty, M. de Jonge Pzn., Ovezande; Erna, Adr. v. d. Dries, 's Hesrenhoek; Mina, W. J. de Vlieger, Nieuwdorp Marina, I. A. Janse, 's-Heer Arendskerke Judith, Albr. Vermue, Heinkenszand Beatrix van 't Hof Wilhelmina, P. Pinester, Borssele Nellie, gebr. Van 't Westeinde, Borssele. Afgekeurd 14, afwezig 3. KEURING TE KORTGENE, 14 MEI Clara, Blondine, M. van Oeveren, Kort- gene; Marianiie, Jenny. J. J. Vogelaar, Lindenbergh, Kortgene Meta, C. P. Kalle- waard, Kortgene Martha, C. J. v. d. Vel de, Kamperland Erna, Abr. Steendijk, KamperlandNora, Trui, Madam, A. M. van Nieuwenhuijzen, Kamperland Bertha d'Oost. gebr. De Jonge, Kats Clara, gebr. J. en M. v. d. Weele, ColijnsplaatMarie, Hermine, P. H. Jsraël, Kortgene Cato, Slnette, gebr. Leendertse, Kamperland Edith, R. J. Scheele, Wissenkerke. Afge keurd 8, afwezig 2. Keuring te Wilhelmlnadorp. Gisteren te half negen waren be- stuurs- en juryleden aanwezig te Wil helmlnadorp en konden worden ingeschre ven Hella, veulenboek 89696 van W. P. I epoeder te Kattenliike: Sibella 91814, Sinka 92455, Sady 91807 en Signora 92041. allen van de Mg. „De Wilhèlminap'clder". Afgekeurd 1, afwezig 3. Keuring te Goes. De verdere morgen was bestemd voor Goes, waar de keuring te half tien aan ving. Hier werden 40 paarden goedgekeurd voor inschrijving en wel de volgende: Em ma 92053 van M. J. Noteboom, Kloetinge; Carolina 95983 van P. Buys rogge, Kloetin ge; Greet van Spaarte 91821 van wed. D. Wisse NijssenRottier, Kaoelle; Marie 93971, Certina van Goes 93190, beiden van P. W. van Overbeeke, Kapelle; Hilda de Vieux B.S. 41/3491, Emma van Plantlust 91258, beide van L. de Jager Gzn., Eieze- linge; Anna 92788, Marijke 85848, beide van Joh. Driedijk, WolphaartsdijkAda 94357, Mina 01035, Anna 94355, allo van J. L. Goetheer, Wolphaartsdijk; Helena 92037, Caline 93968, belde van A. van Strien, Wolphaartsdijk; Irma van Dijkzicht 91521 van M. A. GeelhoedBoogerd, 's- Heer Arendskerke; Juliana van 't Hof Wil helmina. 88408 van A. G. van Dyke, Wol phaartsdijk; Emma van Hoondert 89943 van M. Steyn, Hoedekenskerke; Carline 91512 van Adr. Mol Jzn., BiezelLnge; Stella 93189 van J. C. de Vrieze,. Kloetinge: Mi randa 84354, Irma van Schenge 88024, Lot van Schenge 88005, Siska 91808, Sanne 90823, alle van de N.V. Hofstede Schenge, Goes; Flora van Lisette 95433 van M. J. op 't Hof, 's Heer Arendskerke; Erna 91818 van H. C. Heyboer, 's-Gravenpolder; Cula van Kloetinge 91530 van Jac, Meeuw- se, Kloetinge; Pietje 92794 van L. Verdur men, Schore; Fortuna van Biezellnge 93966 van P. Scheelede Putter, Biezellnge; Lady 89101 van Joh. Wagenaar, Kioetin- ge; Cora 93586 van C. Boogaard, 's-Gra- venpolder; Lady 93978 van H. Harinck, 's Heer Abtskerke; Cora van Brunswijk 93103 van denzelfden; Caline van Clairon 93977 van G. Heijnsdijk, Goes; Willemien 94354, Warda 94314, Wies 94319, Wanda 94352, Wenda 94313, Willy 04326, alle van J. Q. C. Lenshoek, Kloetóige. Afgekeurd 8, afwezig geen. Des middags was het Molenwater te Middelburg het terrein der laatste Keuring en hier konden een 30-tal merriën worden ingeschreven en wel: Aafke van de Zaag molens 86440 van J. M. Klap, Middelburg; Flora 89955 van C. Baas, Nieuw- en St. Joosland; Aria van Nieuwland 94307 van N. J. Mol, Nieuw- en St Joosland; Finette 88020 van C. Chr. Brakman, Nfeuw- en St. Joosland; Aria 92036 van A. WisseVoge laar, Nieuw- en St. Joosland; Nelly 90Ï52 van Corn, de Dreu, Nieuw- en St Joos land: Bella 93961 van W. A. Kloet Nieuw en St Joosland: Annie 92777 van A. A. van Nieuwenhuijzen, Nieuw- en St Joos land; Fauvette de Beaumont B.S. 41/4115 van A. de Voogd, Biggekerke; Beatrix van Westerwijk 95439 van P. de Buck, Koude- kerke; Aria de Linge 91255, Astrid de Linge 92776, beide van A. de Buck, Grflps- kerke; Dora 93988 van A. P. van Nieuwen huijzen, Oostkapelle; Hera van 't Midden hof 94335 van P. Louwers?. Oost kaoelle: Betsy van Statenboom 89916 van W. de Buck, Meliskerke; Nelly 94683 van H. J. Allaart, Serooskerke-; .Emma 91520 van A. Lange bee ke, Serooskerke; Coba 92038 van M. van Strien, Nieuw- en St. Joosland; Flora Van Voorzorg 95435 van A. W. Cevaal, Grijpskerke; Dragonne van Dragon 91766 van Gebr. Wisse, Ritthem: Éles 91518 van A. P. Koster, Grijpskerke; Ma rie 93203 van P. Wisse, Meliskerke; Ma dam. 93206 van C. Langebeeke Czn., Ga- pinge; Gouluè 84611 van P. de Buck Izn., Serooskerke: Cato van Molenperk 89139 van Fl. Dekker, Oostkapelle; Hilda 95374 van A. Maljaars, Sereoskerke; Ilenny 94948 van K. Geschiere, Ritthem; Martina van Klapstraat 93172 van J. Vos. Koude- kerke; Alaida 93142 en Trui 93205, beide van J. Crucq, Arnemuiden. Afgekeurd 99. afwez:g 8. De jury getuigdeten slotte, dat men hier bijna zou mogen spreken van „lest best", want speciaal op Walcheren ont waarde men grooten vooruitgang in de kwaliteit der voorgebrachte paarden en de aankleeding der dieren voor deze gelegen heid werd ten zeerste geprezen. De voorzitter der Vereenlging, jhr. J. van Vredenburgh uit Capellen (België) woonde gisteren de keuringen by en sloo* zich by het oordeel der jury gaarne aan. DE STAND DER WERKLOOSHEID IN ZEELAND. Wij laten hier volgen een overzicht van den stand der werkloosheid in Zeeland per 30 April 1941. Middelburg 91 (83), Vlissingen 70 (62), Aagtekerke Arnemuiden 15 (4), Baarland (5), Biggekerke Bors sele 36 (3), Brouwershaven 4 (4), Bruinis- se 55 (41), Burgh Colijnsplaat 12 (12), Domburg (4), Driewegen (4), Dreischor 1 Duivendyke Ei kerzee Ellemeet Elle- woutsdyk 4 (12). Goes 31 (8), 's-Graven- polder 3 (2), Grypskerke 2 Haam stede 's Heer Abtskerke 1 's Heer Arendskerke 14 's Heeren - hoek 15 (7), Heinkenszand 2 (3), Hoede kenskerke 16 (8), Yerseke Kapel le 2 (3), Kats Kattendyke Kerkwerve Kloetinge 13 (1), Kortgene 1 (8), Koudekerke 5 (2), Krab- bendijke 16 Kruiningen 2 (7), Melis kerke (5), Nieuwerkerk 1 Nieuw land 4 Nisse 4 (2), Noordgouwe Noordweile Oosterland 17 (21), Oostkapelle 4 Oudelande 6(5), Ouwerkerk Ovezand 8 (9). Renes- se Rilland Bath Ritthem Serooskerke (W) Seroos kerke (S) 1 SL Laurens Souburg 22 (11), Veere 4 (7). Vrouwen polder Waarde S (4), Wemeldinge 1 (2), Westkaoelle 25 (18), Wissenkerke 10 (14), Wolphaartsdyk 11 (10). Zierikzee 52 (58), Zonnemaire Zoutelande 1 Totaal stonden op 30 April 1941 als werkloozen ingeschreven 570 personen, waarvan 232 in werkverruiming. De tus- schen haakjes geplaatste cyfers geven de cyfers aan per 31 Maart 1941. EXAMEN TYPOGRAFISCHE VAKKEN. Op 3 en 10 Mei j.l. werd in de drukkery van- de firma G. W. den Boer te Middel burg door de Leerlingencommissie, district Zeeland, aan leerlingen in de typografie het practisch examen afgenomen. De heer A. S. Boone, bestuurder van de Centrale Leerlingencommissie te Amsterdam, was op 3 Mel by het examen aanwezig. Het theoretische examen werd op 15 en 22 Maart in de Ambachtsschool te Middel burg afgenomen door den directeur van de Avondschool voor Nyverheidsonderwys en de betreffende leeraren. Voor zetter slaagden: P. J. Buys, werk zaam by drukkery Altorffer te Middelburg; J. P. Dellebeke, werkzaam by de firma F. van de Velde Jr. te Vlissingen; W. van Dalen en M. D. van der SUkke, beiden werkzaam by de firma Oosterbaan Le Cointre te Goes en P. Overbeke, werk zaam by de firma J. M. C. Pot te Tholen. Voor drukker slaagde: M. Verstraate, werkzaam by de firma Littooy Olthoff te Middelburg. LOOP DER BEVOLKING. VROUWENPOLDER. Ingekomen: M. Wagenaar, veldarbeider, Zoekweg A 31 uit Veere, Kruisweg B 61; C. Breel geb. Buys, zonder beroep, Gapinge, Byenweg B. 131 uit St. Laurens, Noordweg A 102; C. J. Versluys, wed. A. W. Lippens, zonder be roep, Dorp A. 73 uit Vlissingen, Coosje De Raad van Grijpskerke vergaderde. DE SALARISSEN TER GEMEENTESECRETARIE EN EEN RIOLEERINGSKWESTIE. GRIJPSKERKE. Maandag vergaderde de Raad, onder voorzitterschap van burge meester Bouwman voltallig. De VOORZ. sprak zijn blijdschap er over uit dat de secretaris, die de vo rige vergadering wegens ongesteldheid af wezig was, thans zyn dagelykschen arbeid weer heeft mogen hervatten. Overgelegde processen-verbaal van het le en 2e kwar taal 1941 worden voor kennisgeving aange nomen. De ingediende rekening van het Burgeriyk Armbestuur werd na onderzoek goedgekeurd en een bedrag van 1089.92 aan inkomsten, 973.38 aan uitgaven, al- zoo met een goed slot van 116.54. Tót lid van het Burgerlijk Armbestuur werd met algemeene stemmen benoemd P. Francke (aftr.) Een verzoek van hetzelfde bestuur om verhooging van gemeentelijke subsidie ten bedrage van 220, waardoor deze subsidie %'oor 1941 op. 870 komt te staan, werd, in aanmerking nemende de omstandighe den, welke tot aanvrage om verhoogde subsidie aanleiding hebben gegeven, inge willigd, en tevens daar by goedkeuring ver leend aan de ingediende wijziging der be grooting 1941 van het Burgerlijk Armbe stuur. Als gevolg van een schrijven van den wnd. Commissaris der provincie inzake het vaststellen eener verordening ex art. 223, Se lid, der gemeentewet, werd een wyzi- ging aangebracht In de verordening, rege lende de eischen van benoembaarheid en bezoldiging van den veldwachter dezer ge meente, en daarin tevens opgenomen het toekennen eener duurtetoeslag van 6 alsmede een kindertoelage. Vervolgens werden pensioensgrondslagen vastgesteld voor den gemeentebode en' den ambtenaar van den burgerlijken stand, zulks met ingang van 1 Januari 1941. De vergoeding krachtens artikel 104 der L.O. wet 1920 over 1940 voor de byzon- dere school werd vastgesteld op 1477.66 na aftrek van het genoten voorschot ad 1371.34, zoodat nog uitgekeerd moet worden een bedrag van 106.32. Op grond van het bepaalde by artikel 21 van het Kon. besluit van 26 November 1937, werd voor de gemeente Oostkapelle de door deze gemeente verschuldigde uit- keering over 1938 en 1939 krachtens art. 101 der L.O. wet vastgesteld op resp. 25.83 en 15.74. In verband met reeds vroeger ontvan gen circulaire van het departement van binnenlandsche zaken inzake gemeente- financlën betreffende uitkeèring uit het gemeentefonds en van diverse belastingen, werd besloten tot wyziging der begrooting 1941, waaruit blykt, dat deze gewijzigde omstandigheden voor 1941 voor de ge meente niet ongunstig zyn. Tevens werd een wijziging, vastgesteld in de begrooting voor den dienst 1940 be treffende gewonen- en k&pitaaldienst. waarin opgenomen een bedrag van 3500 aan extra aflossing gemeenteschuld ten gevolge afkoop baatbelasting. Als gevolg van reorganisatie der ar beidsbemiddeling werd besloten aan den heer L. Jakobsen, ambtenaar ter secreta rie, eervol ontslag te verleenen als agent der arbeidsbemiddeling, gerekend te zyn ingegaan 1 Mei 1941. In verband daarmede stelden B. en W. voor, in aanmerking ne mende dat dientengevolge deze ambtenaar 40 in belooning achteruit gaat, teneinde zyn bestaanden pensioensgrondslag te be stendigen, de belooning voor werkloosheids verzekering met genoemd bedrag te ver- lioogen. Dit vond algemeene instemming" en werd als zoodanig besloten. Naar aanleiding van deze genomen be slissing vestigde de heer DE NOOD de aandacht er op, dat reeds de vorige ver gadering gewezen is op de noodzakeUjk- heid van de verhooging der jaarwedde van den ambtenaar ter secretarie. Vandaar dat hij voorstelde, afgedacht van de zooeven genomen beslissing, daartoe over te gaan, in aanmerking nemende, de wyze, waarop de betrokken ambtenaar werkzaam is, als anderzyds, dat hy beneden hef looA blyft dat in andere gemeenten geldt. De VOORZ. wyst er op. dat B. en W. met gemaakte opmerkingen accoord kun nen gaan. Er kan echter een regeling te gemoet worden gezien van Ged. Staten omtrent de jaarwedden \'an ambtenaren ter secretarie, en daarom achten B. en W. het gewenscht deze zaak op te schorten. De raad kon zich met deze zienswijze vereenigen en het voorstel-De Nood werd dan ook niet ondersteund. wyziging der politieverordening inzake wegruimen van sneeuw en ijs werd aange houden om alsnog na te gaan of een wij ziging van de politieverordening hierdoor werkelijk noodzakelijk is te achten. Op een verzoek van de Slagersvereenl- ging betreffende bepalingen in het leven te roepen inzake sluitingsmiddag voor alle vleeschwinkels in deze gemeente werd in acht nemende de plaatselijke omstandig heden voor deze gemeente niet noodig ge acht, en mitsdien afgewezen. Ten aanzien van een ingekomen adres van A. Bastiaanse en vyf andere onder teekenaren, waarby bezwaar wordt ge maakt tegen het delven van hun sloot, waarvoor zij een aanschrijving hebben ont vangen, en waarin zy vragen bedoelde sloot van gemeentewege te dempen en van buizen te voorzien, stelden B. en W. voor afwijzend op te beschikken. Het delven heeft inmiddels plaats gevonden en de rio- leering zou te kostbaar zyn en minder noodig, omdat de sloot niet gelegen is aan een hoofdweg. De heer VAN SLUIJS bracht zyn be zwaar naar voren omtrent de manier en de wyze waarop deze zaak door B. en W. ter hand is genomen. De heer A. LOUVVERSE gaf te kennen liever gezien te hebben dat B. en W. met deze zaak hadden gewacht tot de ver gadering van den raad. Spr. had alsdan willen voorstellen wel rioleering aan te brengen, waarby de helft der kosten door belanghebbenden en de andere helft door de gemeente zou worden gedragen. De heeren DE NOOD en CEVAAL bon den zich met het optreden van B. en W. vereenigen. Men moet wel optreden anders gebeurt er niets. By den pólder Walcheren kan het, dus ook by de gemeente. De VOORZ. verdedigde de wyze van handelen door B. en W.. Hun optreden was noodzakelijk. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd het verzoek van adressanten af gewezen met 5 stemmen tegen 1, en 1 stem blanco. By de rondvraag bepleitte de heer VAN SLUIJS toekennen van steun of het ver strekken van werkverschaffing, wanneer er werkloozen zyn. De heer CEVAAL wees er. op, dat het een verschil is of er werkloozen zyn ten gevolge der weersgesteldheid (groote droogte), dan wel personen vrij komen, wat zijn oorzaak vindt in gewijzigde loon- normen, en zou willen weten of ook deze laatsten voor steun in aanmerking komen. De VOORZ. zeide, dat B. en W. een en ander nader zullen onderzoeken. De heer DE BUCK vestigde de aandacht op het noodzakelyke van het snoeien van overhangend houtgewas aan den Peke- lingsweg, waarna de voorzitter de verga- dering sloot. Buskènstraat 45 bov.; J. C. Lippens, on derwijzeres, Dorp A 73 uit Vlissingen; Coosje Buskènstraat 45 bov. Vertrokken: P. H. Blaas en gezin,.me taaldraaier, Dorp A IS naar Vlissingen, Van der Swalmestraat 3; A. Kuiper en gezin, machinist, Dorp A 68, naar Vlis singen, Meidoornlaan 9; J. de Visser, mo lenaarsknecht, Dorp A 128 naar Rotter dam. Maashaven 3: H. Geschiere geb. Mesu zonder beroep, Gapinge P. 94 naar Bigge kerke B 5; P. van Sorge, zonder beroep, Gapinge B 11 naar Middelburg, Noordweg 8L VACATURE GEMEENTERAAD. VEERE. Naar wy vernemen, zal de vacante gemeenteraadszetel van wyien den heer P. Simonse, in leven anti-rev. raads lid alhier, worden ingenomen door den heer D. Kasse Dzn. De heer Kasse heeft reeds zitting in den raad gehad gedurende -een tydelyke vacature en is nadien afgetreden. GARNALENYISSCHERS HEBBEN GEBREK AAN BRANDSTOF. VEERE. Het gaat slecht met de garna- lenvisschery, heel slecht zelfs, niet met de visschery als zoodanig, doch met de toe- wyzing van brandstof voor de motoren. Kon er verleden week nog een toewyzing boven het gewone worden gegeven, deze week is dat anders. Woensdag moesten vier garnalenvisschers hierdoor in de haven blyven en het ziet er naar uit, dat er in den loop der week nog meer zullen moeten staken. Er is een groot gebrek aan olie en indien er geen toewijzingen komen, zal spoedig de heel© vloot moeten worden op gelegd. Zuid-Beveland HET GROENE KRUIS. KLOETINGE. Onder voorzitterschap van den heer J. Straub hield 'de vereenlging Het Groene Kruis alhier haar algemeene vergadering. Uit het jaarverslag bleek dat er momen teel 354 leden zyu. De inkomsten over 1940 bedroegen 439,71 en de uitgaven 450,12 waardoor een nadeelig saldo van 10,41 ontstond. Volgens het verslag van de wijkverpleging werd 50 maal iets uitge leend, terwijl 228 maal gebruik gemaakt werd van de hoogtezon. De heer K. L. Kramer werd als bestuurs lid herkozen. De wijkverpleegster mej. G. Milhous en de heer R. Buitenhuls werden benoemd tot lid van de controle-commissie. ZOND A GSCHOOL VEREENIGIN G „SAMUEL". KRUININGEN. Woensdagavond hield de Zondagschoolver. „Samuel" haar jaar vergadering in de consistorie der N. H. Kerk, onder leiding van haar voorzitter Ds. Mortier. Het jaarverslag van den secretaris-pen ningmeester, den heer W. de Back meldde o.a. de moeilijkheden met het lokaal in het vorige jaar alsmede de inundatie- en eva- cuatiemoeilijkheden. De rekening over 1940 werd goedgekeurd- Het batig saldo was minder aan vorig jaar. Het aftredend be stuurslid de heer D. Baveco werd bij accla matie herkozen. Na bespreking van eenige huishoudelyke zaken sloot de voorzitter .met dankzegging de vergadering. Zeeuwsch- V laanderen DE NIEUWE RAAD VAN AARDENBURG. Nu de gemeenten Aardenburg, Eede en Sint Kruis tot één gemeente zyn samen gevoegd, n.L tot de gemeente Aarden burg, zal de raad dezer gemeente er voortaan anders uitzien. Het aantal raads leden is nu gebracht van 7 op 11. Van Aardenbiirg zullen zitting blyven houden de beide wethouders de heeren C. 'J. Blondeel en J. Hollebrand en de raads leden mevr, E. J. van den Broecke-de Man en de heeren J. F. Ryckaert, A. P. Blondeel, A. L Catsman, zoodat alleen de heer P. J. Cambeers niet meer zal terugkeeren. Van de voormalige gemeente Eede zullen zitting nemen de beido wethouders de heeren C. Stuitewaegen en A. de Taarje en het raadslid de heer E. Buyck, zoodal niet zuilen terugkeeren de raadsleden M. Rodts, M. Verstraete, Em. Buzeyn en W. J. A. Dhondt. Tenslotte zullen van de voormalige ge meente Sint Kruis in den nieuwen raad zitting nemen de raadsleden de heeren P; J. de Backere en A. W. Duininck, zoo dat niet zullen terugkeeren de beide wet houders de heeren C. P. Snouwaerts en A. L. V. de Smet en de raadsleden C. L. v. d. Bunder, C. T. J. Romböuts en J. Oosterbaan. MARECHAUSSEES VERPLAATST. IJZENDIJKE. Van de brigade der ma rechaussee alhier is een wachtmeester met twee marechaussees vertrokken naar Bier vliet ter bezetting van den post aldaar. Inmiddels is ter versterking van de briga de hier ter plaatse een detachement van 15 marechaussees aangekomen,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 3