STADSNIEUWS Middelburg. STADSNIEUWS Vlissingen. Besluiten, benoemingen enz. STADSNIEUWS Goes. Burgerlijke Stand Rechtszaken Marktberichten Kerk- en Schoolnieuws Sport iiET NIEUWE VERBLI JF VAX HET PRO VIN CL.AAL BESTUUR. Voor de deinde maal binnen een jaar heeft het Provinciaal Bestuur van Zeeland een nieuw verbluf betrokken. Na den brand van 17 Mei, toen de kantoren en zalen in de Abdij, waar het Bestuur zyn zetel had, verwoest werden, kwam het aanvankelijk onder dak in het Museum van het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen in de Wagenaarstraat. Na enkele maanden kon men de beschikking krtfgen over het cormpandementshuls in de Koepoortstraat en thans is de griffie sinds begin van deze week ondergebracht in huize De Snrenck aan den Seisaingel, dicht bij de Noordbrug. Terzgie van het groote pand zal men den hoofdingang gemakkelijk kunnen ope nen en dan zal men in de toekomst, als de keuken en bijkeuken tot een passend vertrek zijn omgebouwd, links de bode kamer vinden. Aanvankelijk is de bodekamer nog ln een tijdelijk verblijf ondergebracht, doch dit vertrek is bestemd om te worden ingericht als kamer voor den Commissaris der Pro vincie. Aart den Zuidkant van het gebouw be vinden zich de werkkamers van den grif fier. den referendaris en den hoofdcommies der derde afdeeling. Aan het werkvertrek van den griffier sluit de vergaderzaal van het college van Ged. Staten aan. Verder worden de vertrekken gelijk vloers ingenomen door de derde afdeeling en de afdeeling expeditie. In de fraaie hal bevindt zich de groote ruimte voor de breede trappen, die langs bgzonder mooie gekleurdé ramen naar de beide verdiepingen voeren, waar de eerste en tweede afdeeling onderkomen hebben gevonden. Er ?.yn natuurlijk bezwaren aan dit huis. dat voor een doel als waarvoor het thans bestemd is. geenszins is gebouwd, maar als nood- en tijdelijk verblijf is het toch een welkome hulp. Het ligt bovendien in een rustige, moolo omgeving, die het ge mis van het schoone Abdijplein beter kan vergoeden, dan de beide eerste tijdelyke verblijven. DE VACANTIESCHOOL. By de tweede gelegenheid tot het aan geven van kinderen voor deelname aan de uitstapjes van de MiÖdelburgsche Vacan- tieschool in do a.s. zomervacantie, steeg het aantal kinderen tot 333. een aantal dat groot gonoemd mag worden. Uit deze aangifte is wel gebleken, dat men deze uitgangetjes voor de kinderen zeer op prys stelt en het zal dan ook voor het bestuur alle aanleiding zyn om de vele moeilijkheden, die zeker nog zullen moeten worden opgelost om de tochten naar strand en duin te kunnen doen door gaan, zoo goed mogelijk te overwinnen. DE 8CHIJNVERTEGENWOORDIGER. Bij verschillende bewoners van den Vcer- schen weg is gistermiddag oen man op be zoek geweest, die zich aandiende als on derchef der Pfaff-naaimachinevertegen- woordiging alhier. Hier en daar verrichtte hy aan naaimachines kleine reparaties en liet zich daarvoor betalen. Eén der huis vrouwen bracht hy 2.50 in rekening, maar toon zy daartegen bezwaar maakte, nam hy genoegen met 1.50. Gebleken Is, dat de man niets niet de vertegenwoordiging der Pfaff-naaimachi- nés uitstaande heeft. Men zy dus op zyn hoede DE VOORBEREIDENDE KLASSE DER RIJKSLEERSCHOOL. Het bestuur der Vereeniging tot in standhouding eener voorbereidende klasse aan deRijksleerschool heeft aan Burg. en Weth. verzocht te wollen bevorderen, dat de Vereeniging in -het genot wordt ge steld van het Jaariyksehe subsidie van 400 zulks ter verzekering van het voort bestaan dier klasse, welke anders, met in gang van den cursus 1941—1842 zou moe ten worden opgeheven. Op grond van de overgelegde begrooting meenen B. en W., dat er alleszins temen aanwezig zyn om aan de Vereeniging de helpende hand te bieden. Zy immers mag geacht worden een byzondcre Bewaarschool te exploiteeren. Het eenigc verschil met andere byzondere Bewaarscholen in de ge meente is, dat in casu de bedoeling voor zit, dat de leerlingen, na het doorloopen dor voorbereidende klasse, de lessen aan do Ryksleerschool gaan volgen. Een ver plichting daartoe is echter niet aanwezig. Tegen een gefixeerd jaariyksehe subsidie van 400 hebben B. en W. intusschen be zwaar. Zy herinneren er aan, dat de ge meente 3 byzondere bewaarscholen subsi dieert met 10 per jaar voor elke leer ling boven 4 jaar naar den toestand bg het beging van den cursus en met een maxi mum van 1000 per school! Ofschoon do voorbereidende klasse ge geven wordt in het gebouw der Ryks leerschool, is er geen financieels band met het Ryk, aangezien de Vereeniging alle uitgaven van en voor die klasse voor haar rekening heeft genomen. Daar behoud van deze voorbereidende klasse hen van alge meen belang toeschijnt, stellen B, en W. gaarne voor om met ingang van den cur sus 10411942, de vqor dc byzondere Be waarscholen geldende subsidieregeling me de toepassing te doen vinden voor meer genoemde Vereeniging. HOOGER BEROEP AANGETEEKEND. Door A. J. W. P., 38 Jaar koopman te St. Maartensdyk is hooger beroep aange- teckend tegen het vonnis van den politie rechter te Middelburg van 29 April, waar bij hy wegens verduistering werd veroor deeld tot zes weken gevangenisstraf. AANGEHOUDEN. De politie hield aan J. V. uit Goes, wiens aanhouding was verzocht wegens verduistering van een rflwlel te 's Heer Arendskerkc. Hy is door de marechaussee op transport gesteld. Voorta heeft de politie twee jongens aan gehouden, die op het terrein aan den Karelsgang eenige gereedschappen hebben YLISSINGEN-BADPLAATS ONTWAAKT Dezer dagen wordt het Nolle- bosch heropend. Hoewel het weer nog niet byzonder meewerkt, zijn toch allerwege in onze ge meente de symptomen van het voorjaar en den naderenden zomer merkbaar. Par ken en plantsoenen pry ken weer in hun groene kleed, terwijl de ontluikende bloe men met hun fraaie kleuren aan het ge heel iets feesteiyks geven. Doch niet alleen in de natuur is het voorjaar te zien. De eerste ijswagentjes zijn reeds op den weg verschenen, de plantsoenendienst heeft druk werk, de bekende blauw-wittc weg wijzers worden opgeknapt en alles wordt in gereedheid gebracht om de liefhebbers van het zee- en strandleven weer hiervan te laten genieten. Begin dezer week kon den vroege wandelaars een vreemden stoet door de buitenwijken zien trekken, n.L een rij badkoetsjes, getrokken door auto en paard, op weg naar hot badterreln. Intus schen zijn de koetsjes reeds op him plaatB gebracht, terwijl men daar nu druk bezig is een en ander verder in orde te brengen. Omtrent den openingsdatum van het bad- terrein staat echter nog niets definitiefs vast. Wel kan de verheugende mededee- ling worden gedaan dat het Nolle- bosch, met zyn schaduwryke plekjes, dat in de voorgaande jaren zoövelen wandelaars verschillende uurtjes, van genot "=>n verpoozing geboden heeft, dezer dagen weer voor het publiek zal worden opengesteld. In de hotel- en restourantbedryven zit men thans ook niet stil. Op de terrassen worden weer gezellige zitjes gemaakt en hier en daar krijgen in, en exterieur een opfrisschertje. De verwachtingen omtrent de uitkomsten zyn echter over hot alge meen niet hoog gespannen, hetgeen voor- -namelijk verband houdt met de byzondere tijdsomstandigheden. Voor die bedryven, welke hoofdzakeiyk op tourisme aangewe zen zijn, beteekenen de maatregelen Inzake de verboden landsdeel en waartoe ook Zee land behoort, een groote handicap. Het mag wel ais uitgesloten worden geacht dat personen" va.n buiten Zeeland toestemming zullen krijgen hun vacantle hier door te brengen, althans zeker diegenen, die niet met familiebanden aan onze provincie zyn verbonden. Bovendien spicekt de distribu tie voor de restaurants hier een woordje mee, waardoor het «buitenshuis gaan eten niet zoo'n vaart zal loopen. Desniettemin is het een Vfrblijdend teeke' dat de nering doenden niet bg de pakken neerzitten en door het bieden ven attracties -lies in het werk zullen stellon ervan te maken wat er van te maken is. Laten wy daarom hopen dat deze pogingen niet zonder suo- ces zullen blyveu en velen uit deze pró» vincie onze stad zullen bezoeken om byv. onder het genot van een verfrissching te genisten van het vel schoons dat onze Scheld ^stad ook in deze tyden biedtI Aan de Grafische School te Utrecht is geslaagd voor het examen Machinezetten de heer J. de Lange te Vlissingen. Voor het ingenieursexamer electrotéch- nlsch ingenieur is te Delft geslaagd de heer J. Dekker Kzn., te Middelburg. Te Nymegen slaagde voor het candi- daatsexamen Romaansche taal en letter kunde de heer C. Rcmyn te 's Heerenhoek. GRIFFIER DER ARR.-RECHTBANK BENOEMD. By besluit van den secretaris-generaal van het departement van justitie is be noemd tot griffier van de rechtbank te Middelburg mr. J. A. E. Rink, thans sub stituut-griffier bij de rechtbank alhier. ARNEMUIDEN. Onze vroegere dorps- genoote mej. Jo6. Crucq Johsd., leer linge aan de Rykslandbouwhuishoudschool „Nieuw Rolecate" te Deventer, slaagde voor het examen leerares landbouwhuis- houdonderwijs. DRIEWEGEN. Benoemd tot bezoldigd ambtenaar ter secretarie, de heer M. Slaakweg alhier, tot heden werkzaam als volontair ter secretarie. Tot gecommitteerde by de eind-examens van de H.B.S.-afdeeling B. van het Rot- terdamsch lyceum, het R.K. lyceum te Breda en het R.K. lyceum voor Jongens te Tilburg is benoemd mevr. dr. G. M. Kooi man-van Middendorp te Middelburg. Op het to Utrecht gehouden examen van den schoolraad voor do scholen met den Bybel is o.m, geslaagd de heer J. B. Fond- se, onderwgzer met H.A. te Axel, met de aanteekening Chr. Nat. Schoolondcrwys en Geref. Schoolverband. Tot volontair tei secretarie te Kloe- tinge is toegelaten de heer D. Lodder te Goes. De heer Lodder bekleedde deze mo tie te 's-Heer Abtskerke. ontvreemd. Tegen hen is proces-verbaal opgemaakt, DE ME UWE LANGE BURG OPENGESTELD, Heden is de oude Lange Burg die door vele eeuwen heen een belangryke straat in Middelburg was en die door haar oploo- pende ligging naar het hoogste punt van de tad, een bijzonder karakter had, voor goed voor het verkeer afgesloten. De er evenwydig mee loopende nieuwe Burg die een zelfde hoogte bereikt, i» »qor het verkeer opengesteld. HET KERKPLEIN. De verbetering vordert. Als over ongeveer een maand naar de verwachting is de werkzaamheden aan het Kerkplein beëindigd zyn, dan zal dat tevens het begin z^jn van een voor Goes groote verkeers ver be tering. Dan zal men zich hier niet meer voet voor voet een weg behoeven te banen tusschen de vele rydende en stilstaande voertuigen, of wel aan het begin der Singelstraat om moeten koeren, omdat het verkeer er zoo vast geloopen is, dat het wel een kwar tiertje duren zal eer men er weer gang in gebracht heeft. Het muur- en hekwerk rond de kerk zal dan afgebroken en het grasveld wegdek geworden zyn, waardoor de wagens der vrachtrydors dichter by de kerk opgesteld kunnen worden, daardoor voor hot doorgaande verkeer dan een be hoor! ykc ruimte vrylatende. Vóoral op de Dinsdagen, als het verkeer alle ruimte in de Goesche straten hard noodig heeft, tjü de groote cn grondige verbetering van cien weg om de kerk een groote uitkomstbiyken te zyn. Men is thans reeds gereed met het breede tegeltrottoir om en langs de kerk en is bezig het muurtje en het hekwerk af te breken en het grasveld af te steken. Eveneens 1b men begonnen aan de andere zyde van het kerkplein een behoorlijk te geltrottoir aan te legger. Laatste werk zal dan zyn het leggeu der bestrating tus- achen do trottoirs, waarin de parkeer ruimte voor de bode-wagens zal worden aangegeven. Hoewel men er nog midden in den arbeid is, laat zich toch reeds indenken, dat hier ook een verbetering van het stadsschoon bereikt zal worden, vooral wanneer men zich den nieuwen toestand van het geheel voorstelt. Uit den aard der zaak, zal dit niet biyken gedurende de uren, dat er groote bedrijvigheid rond de muren van de Maria- of Magdalenakerk heerscht. Maar dan was er ook onder de oude om standigheden niet van de schoonheid van het monumentale gebouw te genieten. Op de stille uren echter, dan za.l de mooi geiynde kathedraal, ochter het strakke wegdok van het plein dat er thans om gelegd wordt, zeker nog beter uitkomen, dan zy dat deed, achfceir de smalle straat, het yzeren hek. het grasveldje en de boompjes en struiken. Naar ons inzicht leidde deze entourage den blik altgd te veel van het geheel af. HET IDENTITEITSBEWIJS. Tegen J. van M. en D. L., beiden alhier, werd proces-verbaal opgemaakt omdat zg hun identiteitsbewijs niet bg zich hadden. U.L.O.-SCHOLIKREN VOETBALLEN. Gistel-middag vond op het sportterrein een voetbalwedstryd plaats tusschen de derde en vierde klas der openbare U.L.O.- school. De ontmoeting eindigde tn een ge lijk spel. (3—3). VLISSINGEN. van 12 tot en met 15 Mei. Ondertrouwd: F. Duym, 26 j. en M. J. van der Rhijt, 25 j. Getrouwd: A. Belfroid, 26 j. en W. C. van Wanroog, 22 j.; L. van Eenenaam, 24 J. en L. van den Broeke, 22 j. Overleden: N. P. Braber, 88 j. wed. van B. J. Danckaerts, L. C. Venema, 54 j. GOES. Geboren Nico, z. van Nicolaas van Velzen en Kaatje Dina Westdorp. Overleden M. Schrler, 22 j., te Krabben- dtJke. A Vleugel, 33 J., te Wemeldinge. OOST- EN WEST-SOUBURG. Van 7 tot 14 Mei 1841. Geboren Ludovic Wilhelmus, z. v. W. Warman en M. L. A. Moerland Abraham Johannes, z. v. J. N. Lahr en C. M. Maas. Overleden Marinus Moens, 71 j., man van C. M. de Vos Catharina Caljouw, 52 j.. weduwe van P. de Plaa Pieter de Wolf, 83 j., man van J. Brouwer. Ondertrouwd M. Nieuwenhuize, 25 j. en S. van Keulen, 22 j. BIGGEKEKKE. Over April 1941. Getrouwd J. Schregenberg, 22 j., jm. en J. Moens, 22 j., jd. J. P. de Witte, 27 j., jm. en J. van Keulen, 22 j. Geboren Lourens, z. van Adriaan Kod de en Johanna Verhage. Overleden C. Zachariasse, 61 j., ongeh., te Aagtekerke. A. Coppoolse, 65 j., vrouw van S. Stroo. YERSEKE. Geboren: Willem, z. van Willem Bom en Jacoba Neeltje de Jonge, Sybregtje Josi- na, d. van Pieter Jèile Ferwerda en Wil- lemina Cornelia de Kunder te Vlissingen. AA&DENBUKG. Over April 1941. Geboren: Gommert W. z. van W. G. van Koeveringe en S. M. van der Veen. Eduard M. M. z. van C. J. Nobus en E. L. de Windt Paula S. M. d. van L. J. Deb- baut en M. Coens. Edith P. M. d. van A. E. J. Roedts en M. M. de Martelaere. Frans z. van C. A. van der Hooft en A. M. Gim- peL Louise M. d. van C. van Bellegem en L. B. Breyaert Eries M. d, van J. F. Mus- son en N. B. N. Raeman. Maria L A. d. van O. A M. Noë en M. L. Buysse. OverledenJohanna M. Castelegn, 56 jaar, wed. van J. J. Beun. J. L. de Baere, 9 dagen, z. van E. L. de Baere en B. Boo gaard (overl. te Oostburg); Edemond L. Lamyns, 47 jaar, echtg. van M. M. de Ne ve (wonende te Maldegem). Maria M. Jochem, 38 Jaar ongeh. (overl. te Oost burg). Malvina M. de Backore, 43 jr. echt- gen. van C. L. Pgfferoen. Annie O. M. van Hee, 9 maanden d. van A van Hee on A. M. van den Navoy. Augustus Verwulst, 58 jaar, echtgen. van M. M. de Saer. Getrouwd Jacobus A. v. de Plasse 28 jaar, jm. en Agnes I. M. Hamerlgnck, 20 jaar, jd. Cyriel C. Marclé, 29 jaar, jm. en BI. M. Schelstraete, 27 jaar, jd. Ed. G. M. Bonte, 30 jaar, jm, en M, M, Misslag 46 jaaf, jd. KANTONGERECHT MIDDELBURG. De Kantonrechter to Middelburg heeft veroordeeld wegens: Verkeersovertredingen: J. d. W. te Co- ïyr.splaat: 5 b. s. 3 d. h.; A. B. te Hein- kenszand: 2 b. s. 2 cL h.; H. P. L. te Wis- senkerke: 3 en 2 b. s. 2 en 2 d. h.; C. B. te Middelburg: 3 b. s. 3 d. h.; C. M. te Nieuw- en Sint Joosland: 3 b. s. 3 d. h.; F. d. B. te Kamperland: 2 b. s. 1 W. t; C. C. te Koudekerke: 4 b. s. 2 d. h.; J. A. M. R. te Vlissingen: 4 b. s. 2 d. h.; G. S. te Koudekerke: 2 b. s. 2 d. h.; H. J. W. te Rilland-Bath: 2 b. s. 2 d. h.; Ch. V. te 's H. Arendskerke:: b. s. 3 d. h.; J. B. te Baarland: 5 b. s. 3 d. h.;; W. R. te Schore: 5 b. s. 5 d. h.; W. A v. T, te Oost en West-Souburg: 1 b. s. 1 w. t.; E. O. te Koudekerke: 3 b. s. 3 d. h.; J. L. F. L. te Goes: 4 b. s. 2 d. h.; M. C. B. te 'Vol- phaartsdgk: 2 b. s. 2 d. h. Overtreding Verordening R.G. Verduis teren: E. C. P. te EUewoutsdijk: 3 b. s. 2 d. h.; A. V. te Heinken6zand: 10 b. s. 5 d. h.; M. M. te Rilland-Bath: 5 b. s. 3 d. h.; G. B. te 's Heerenhoek: 2.50 b. s. 2 d. h.; E. O. P. te Ellewoutsdgk: 2 b. s. 2 d. h.; J. v. 't W. te Hoedekenskerke2 x 5 b. s.2 x 3 d. h.: S. v. d. M. te Domburg: 2 b. 6. 2 d. h.; Th. G. to Arnemuiden: 3 b. s. 3 <L h.; A. v. d. B. te Vlissingen: 3 b. s. 3 d. h.; D. L. L. te Goes: 6 b. s. 3 d. h.; M, A. d. L. te Wissekerke: 5 en 2.50 b. s. 3 en 2 d. h.; G. F. J. B. te Krui- ningen: 1 b. s. 1 d. h.; J. d. R. te Vlissin gen: 8 b s. 4 d. h.; M. d. J. te 's Heeren hoek: 2.50 b. s. 2 d. h.: D. v. S. te Yer- seke: 3 b. s, 3 d. h.j J. E. te Yerseke: 2 b. s. 2 d. h.; C. G. te Yerseke: 3 en 2 b.- s. 2 en 2 d. h.; L. P. L. te Yerseke: 2 b. s. 2 d. h.; P. L. L. te Yerseke: 2 b. s. 2 d. h. Overtreding Identificatieplicht. J. L. F. te Sint Annaland: 3 b. s. 3 d. h.; G. H. te Goes: 3 b. s. 3 d. h.; A. I. L. te Seroos- kerke: 5 b. s. 5 d. h.; J. M. M. te 's Heer Arendskerke: j 3 b. s. 3 d. h.; I. C. d. J. te Goes: 3 b. s. 3 d. h.: J. F. B. te Vlissin gen: 3 b. s. 3 d. h.; B. J. P. te Vlissingen: 3 b. s. 3 d. h. Overtreding Leerplichtwet: K. C. te Ar nemuiden: 4 b. s. 2 d. h.; G. d. N. te Ar nemuiden: 7.50 b. s. 5 d. h.; M. d. R. te Arnemuiden: 7.50 b. s. 5 d. h. Overtred'rg Slachtverbod: J. S. te Big- gekerke: 25 b. s. 10 d.h.; J. N. te Drie wegen: 2 x 5 b. s. 2 x 5 d. h.: J. R. te 's Heer Arendskerke: 20 b. s. 10 d.h.; D. R. te Heinkenszand: 20 b. s. 10 d. h.; A. W. te Vrouwepolder: 1 b. s. 1 d. h. Overtreding Aardappelenbesluitc A. V. te Wolphaartsdijk1 b. s. 1 d. h, Overtreding Melkbeslnlt: A. G. te Gryps- kerke: f 10 b. s. 3 d. h. Overtreding Vleeschkeurlngswett A T. te Middelburg: 6 b. s. 3 d. h.; C. M. v. d. H. te Middelburg: 1 mnd. t.s. Overtreding Arbeidswet: P. M. v. H. te Yerseke: 2 x 2.50 b. s. .2 x 2 d. h. Dronkenschap: Ch. L. v. D. te Vlissin gen: f 15 b. s. 10 d. h.: P. C. B. te Middel burg; 15 b. .a. 10 d. h. DE ROOFOVERVAL TE RIJSBERGEN. VIER VERDACHTEN GEARRESTEERD. De Tel. meldt, dat men er in geslaagd is den roofoverval, welke in den nacht van Vrydag op Zaterdag j.l. in het gehucht Klein-Oekel, onder "Rysbergen, werd ge pleegd op het echtpaar Rovers, tot klaar heid te brengen. Maandagmorgen kreeg de burgemees ter aanwijzingen, dat de daders in de Bel gische onderwereld moesten worden ge zocht. Hy nam daarop persoonlgk de lei ding van het onderzoek in handen en ging met den politie-deskundige en de bei de wachtmeesters naar België, waar eerst in Meir en later in Meerssel-Dreef een nader onderzoek werd ingesteld. Hier kreeg men gegevens, dat de daders Ant werpenaren waren, zoodat het onderzoek tot Antwerpen werd uitgestrekt. De auto riteiten aldaar verleenden volledige me dewerking. Met de door burgemeester Raaymakers verkregen aanwijzingen en het resultaat van de onderzoekingen te Meir en Meersscl-Dreef kon de Antwerp" sche politie nagaan waar de vermoede- lijke roevers moesten worden gezocht. Nog gisteravond konden dientengevolge twee der vier vermoedeiyke dader? in een café in de havenbuurt van Antwer pen worden gearresteerd. Wel blijven beiden ontkennen zich aan den roofover val te hebben schuldig gemaakt, doch hun verklaringen zijn tegenstrgdig «n er waren voldoende aanwgzingen om hen in Antwerpen in verzekerde bewaring te stellen. Ook de identiteit der twee andere vermoedelgke daders is bekend en hun arrestatie is waarschgniyk slechts een kwestie van korten tgd. Gistermiddag is burgemeester Raay makers met den politie-deskundige en de beide wachtmeesters opnieuw naar Ant werpen vertrokken. Men hoopt, dat de Antwerpsche politie dan de beide andere daders reeds in verzekerde bewaring zal hebben. Op een der volgende dagen zal dan aan de grens een confrontatie tus schen de vier verdachten en het echtpaar Rovers plaats vinden. De twee reeds ge arresteerde mannen zyn goede bekenden van de Belgische justitie en politie en hebben reeds verschillende vonnissen on dergaan. VISCHMUN—VLISSINGEN. Woensdag 14 Mei. Aangevoerd door 2? vaartuigen 1468 kg. h.:ndolsgariialen 0.31 0.38 per kg.; 363kg. pellcrygamalen 0.28 per kg.; 11C6 kg. schar 0.34— 0.43 per kg.; 2iy kg. bot j 0.70—1.22 per kg; 118 kg. tong. griel, s>ul (ongesorteerd) 2,303.— per kg Veilingsvereen!ging Zuid-Beveland. GOES, 14 Mei. Groenten Rabarber 2.50 8.50 per 100 kg. —8.50, Stoof sla 12, Spinazie 7, Sjalotten 20, Witlof 2630, alles por 100 kg. Pe terselie 2.50, Selderie 4.506, belden per 100 bos; Bloemkool 11.90—23, Kropsla 3.406, beiden per 100 stuks. BloemenMadeliefjes 0.85 ner 100 stuks. -. 30 gsi IQO lx* Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Kattendgkecand. Van Voorthuizen te Dokkum. Geref. Kerken. Aangenomen het beroep naar Tholen door cand. H. J. Swierts, hulpprediker te Vlis singen. Aangenomen naar Amsterdam (Vaca ture wglen ds. A. G. H. van Hoogenhuyze) di\ J. Koopmans, em. predikant te Leider dorp en secretaris van den Ned. Chr. Stu- dentenvereeniging, vroeger te 's H. Hen- drikskinderen. ALGEMEENE SYNODALE COMMISSIE. De voorjaarsvergadering. Te 's-Gravenhage is de voorjaarszitting van de Algemeene Synodale commissie der Ned. Herv. Kerk onder presidium van ds. J. W. J. Addink van Heeze aangevangen. Na dat de vergadering op gebruikelijke wgze was geopend, haai' samenstelling was medegedeeld, word dc agenda aange vuld en bracht de secr., ds. K. H. W. Gravemeijer rapport uit over de bereids af gedane spoedzaken. Ds. J. P. v. Bruggen van Amsterdam bracht rapport uit namens de gecommit teerden voor het toezicht op de administra tie van den quaestor-generaal. Het rap port strekte tot decharge, wat aan de synode zal worden voorgesteld. De heeren ds. J. Boonstra te Gieten en mr. C. de Roon Swaan te Velp werden benoemd tot leden van de commissie voor afschriften en staten van kosten. Ds. J. W. Dippel te Middelburg bracht rapport uit namens de commissie voor de enquête in betrekking tot dc hulppx'edikers, waarbij uitvoerig van gedachten gewis seld werd oyer do vraag of het wenschelgk moet worden geacht theoL candidatcn tot hulpprediker te benoemen. Na afdoening van de aanvragen tot steun uit het fonds voor noodlgdende ker ken en personen, verdaagde de president do zitting. De houding van de Turksche regeering. VON PAPEN BIJ 8ARADJOGLOE EN INÖNÜ. Naar S.P.T. uit Ankara meldt, heeft de Duitsche ambassadeur Von .3apcn, kort na zgn aankomst in Ankara een bezoek ge bracht aan den Turkechen minister van buitenlandsche zaken, Sarrdjogloe. Volgens het D.N.B. in Stamboel, heeft Von Papen gistermiddag een onderhoud van een uur gehad- met den president der republiek, Inönii. De audiëntie word bij gewoond door Saradjogloe. Sinds zyn terugkeer in Turkge heeft de Duitsche ambassadeur Von Papen een le vendige activiteit aan den dag gelegd. Vermeldenswaard Is in dit verband een ar tikelin het blad Ultis, waarin nogmaals worde verklaard dat de Turksche regeering er niet aan denkt van haar nu neutrale houding af te wijken. Dat in de Wilhelm- strasse gistermiddag de aandacht op dit artikel is -vestigd schijnt cr op te dui den, dat op dit oogenblik van Engelsche zijde sterke druk op Turkije wordt ge oefend. De indruk in de Wilhelmstrasse was gistermiddag overigens, dat in de laatste dagen geen belangrijke verande ringen in den toestand In Turkye zyn inge treden. i Meer dan andere landen staat echter Fronkrflk in het middelpunt der belang stelling. Het feit, dat Hitier admiraal Darla.n heeft ontvangen wijst cr op, dat waarschyniyk reeds groote beslissingen ge vallen zyn. Dit vormoedon wordt overigens ook door de Fransoho pers uitgesproken. ONDERLINGE WEDSTRIJDEN M.T.V. „WILHELMINA". Zaterdag was de beurt aan de dames en heeren van de Middelburgsche. Turn- vereeniglng „Wilhelmlna" om do krachten in een onderlingen wedstryd te meten. De damesr werkten in twee graden en vooral by de le graad turnsters werd om de eer ste plaatsen een felle stryd gevoerd. Vooral het keurige paardvoltigeeren en de paard- sprongen deden mej. E. Louwerse als le eindigen. Ook mej. A. van Keulen, die als no. 2 geplaatst werd, gaf keurig werk te zien. speciaal aan de barren. No, S werd mej. C. Traas. Deze dames behaalden resp. 97, 93 en 90 punten. In hun afdeeling, de 2e graad, liepen de krachten iets minder ver uiteen en werd behoorlgk geturnd, waardoor deze groep mooie perspectieven voor de toekomst opent. Do eerste plaatsen werden bezet door mej. T. van der Pas met 87% punt, 2e. mej. C. Sturm met 82 en mej. Ber ger niet 81 punten. De heerenoefeningen gaven blijk van minder serieuze voorbereiding dan van de dames. De jongere krachten gaven aardig werk te zien. De pryzqn werden behaald door P. Bo8schaart met 90% punt, 2e. door H. Acda met 87 en 3e. door P. do Pagter met 84 punten. De heeren C. v. Loo en A. C. Koole uit Vlissingen, vormden de jury cn hadden met den leider by de prijsuit reiking door Wilhelmina's voorzitter, don heer R. van Roo, \woorden van dank in jntvangst te nemen. WEDSTRIJDPROGRAMMA N.V.B, Onderafd. Zeeland. Zondag. le klasse A. R.C.S. 2Corgene. le klasse B. SluisAardenburg 2. Bres- kens 2Oostburg 2. Braakm. Boys Schoondyke 2, GroedeSluis 2. l.o klasse O. RlaClinge. HulstAxel 2. 2o klas so A. E.M.M. 3Walcheren 2. R.C.S. 3Zeelandia 3. 2e klasse B. Corn. Boys 2Steensclie Boys 2. 2e klasse O. LuctorGoes 8. Robur— ZooJandia '40. Patrijzen 2Robur 2. Donderdag 22 Mei (Hemelvaartsdag). le klasse A. Cortgene R.C.S. 2. 2e klasse A. Zeeuwen 4—R.C.S. 3. Mid- delb Boys—E.M.M. 8. 2e klasse C. RoburGoes 3. Luctor— Bakzeil 2. Patryzen—Robur 2,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 2