STADSNIEUWS Middelburg. U ZIET ER SLECHT UIT STADSNIEUWS Vlissingen. Besluiten, benoemingen enz. STADSNIEUWS Goes. Sport Aspirin ■hotflti.Juós! CARTERS DE WONINGEN OP T ZAND. Onder leiding van de Diweroi (Dienst Wederopbouw Middelburg), die dit werk heeft uitbesteed, is heden begonnen met het bouwrijp maken van de gronden aan 't Zand, waar de 143 arbeiderswoningen en 2 winkelhulzen voor de gemeente Middel burg zullen worclen gebouwd. Het eerste werk is het uitsteken van graszoden en het uitbaggeren van siooten. AAN OUDERS VAN SCHOOLGAANDE KINDEREN. De schoolarts, dr. J. Eerelman schrijft ons Nu het Bestuur van de Middelburgsche vacantieschoo! in principe heeft besloten dezen zomer zfln werkzaamheden te hervat ten, voldoe ik gaarne aan het verzoek van den voorzitter een woord te richten tot de ouders van schoolgaande kinderen. Het doel van de vacantieschool is de kinderen gedu rende de vacantie to onttrekken aan den schadelijken invloed van de straat en hen op nuttige en aangename wijze bezig te houden. Ze brengt de kinderen naar het strand en de duinen, waar ze den heelen dag onder vertrouwde leiding naar harte lust kunnen spelen in het zand en het wa ter, zoodat ze 's avonds, moe en bruinge brand door wind en zon, weer naar huis gaan. Aan vele honderden kinderen heeft de vereeniging reeds onvergetelijke dagen bezorgd het is dan ook overbodig dit mooie en sympathieke werk aan te bevelen aan hen die het kennen. Gaarne vestig ik echter nog eens de aandacht op de vacantieschool, nu het te voorzien is, dat dezen zomer het centrum van de stad.een minder gewenschte speelplaats voor de kinderen zal zgn, ten gevolge yan de werkzaamheden tot weder opbouw der stad. Geeft Uw kinderen ge zonde en mooie dagen aan het strand door ze op te geven voor de Vacantieschool Mid delburg. VOORSTELLEN AAN DEN RAAD. Wijziging der begrooting. B. en W. stellen den Raad voor het eind bedrag van den gewonen dienst van de be grooting voor 1941 te verhoogen met 40.000. E>jt omdat de Raad besloten heeft de door oorlogsgeweld getroffenen, in af wachting van de uit keering door de schade-enquête-commissie, behulpzaam te zijn in de financiering van de noodige aan- koopen voor de installatie van aan hen toegewezen woningen. Het ligt in de bedoeling van gemeente wege door tusschenkomst van het Middel burgsche hulpcomité, voorschotten te ver strekken, waardoor zal worden bereikt, dat onmiddellijk over ds toegewezen scha deloosstelling kan worden beschikt. In overleg met den secretaris van voor noemde commissie is te dier zake een re geling tot stand gekomen. SCHAAP GEVONDEN. De politie heeft een schaap opgevangen, dat vermoedelijk uit een weide is losge broken. Dé eigenaar kan op het politie bureau inlichtingen bekomen voor het te rugkrijgen van het dier. APOTHEKEN. Deze week is alhier des avonds en des nachts geopend de apotheek van De Garde, Korte Noordstraat. ALS uw lever niet voldoende LEVER-GAL afscheidt. lederen dag moet uw lever een liter lever-gal in uw Ingewanden doen vloeien Wanneer deze stroom van lever-gal onvoldoende lo. verteert uw voedsel niet. het bederft U voelt u opge blazen. u raakt verstopt Uw lichaam Is ver- glftlgd. u voelt u beroerd en ellendig, u ziet alles zwart. De meeste lajceerm.ddeien zuil sieonis lapmid delen. L' moet Cjt-RTER'fr LEVER-PILLETJE3 nemer om deze litei lever-ga vrij tt doen vloeien en u zult i ter. gehee ander uieupch voelen. Onschadelijk plantaardig, zaohi onover troffen om de lever-gal te doen vloeien DE WERKLOOSHEID. Bij de arbeidsbeurs stonden heden 159 mannen ingeschreven, waarvan 135 geheel werkloos, 4 niet werkloos, 12 gedeeltelijk werkloos en 18 in werkverschaffing. Voorts stonden 10 geheel werklooze vrou wen ingeschreven. Badhuis aan de Boned jjkestraat. Gedurende de week van 5 tot 10 Mei werden in het badhuis 1244 baden geno men en wel 1007 door heeren, 143 door dames en 94. door kinderen. De heeren M. C. Verburg, en F. D. Zand- stra alhier slaagden aan de handelshooge- school te Rotterdam voor het candidaats- examen economie. De heer G." van Damme te 's-Graven- polder behaalde het diploma waterfitter van de Vereeniging Waterleldingsbelangen in" Nederland. DE GOESCHE WIJKVERPLEGING. In 1940. In het jaarverslag der Goesche Wijkver pleging over 1940 wordt o.a. medegedeeld, dat door de zusters Ouwehand, Tamminga en Steutel 9475 bezoeken werden afgelegd bij. 167 patiënten. In 22 gezinnen werd ge regeld huisbezoek gedaan voor het consul tatiebureau voor zuigelingen. Gedurende de oorlogsdagen werd door de zusters hulp verleend bij het Roode Kruis. Door extra giften van vele personer konden zieken en hulpbehoevenden worden verblijd in zestig gezinnen werd een Kerstpakket en in twin tig gezinnen versnaperingen bezorgd Voor het werk der t.b.c.-bestrgding deelt zuster Ten Hoeve mede, dat er 1 Januari 1940 voor huisbezoek te Goes en Wilhel- minadorp tezamen 64 gezinnen met 79 patiënten waren, aan welke 1610 bezoeken gebracht werden. Aan 10 personen werd steun verleend" in den vorm van melk of room. Voo. één gezin werd de woning verbeterd; tweemaal had ontsmetting plaats. In de plaats van mevrouw Pilaarde Groot, die naar elders vertrok, werd me- vouw Hollestelle in het bestuur gekozen. De toestand der financiën is niet roos kleurig daar de Wijkverpleging over 1940, niettegenstaande het zuinige beheer een na- deelig saldo- van 185.93 gaf, terwijl de af- dseling tb.c.-bestrijding zich kon dekken, doch voor 1941 moeilijkheden voorziet. Dit, omdkt een groote verlaging van de Rijks bijdrage te verwachten is. Het bestuur hoopt echter zijn taak desondanks te kun nen volbrengen. ZILVEREN JUBILEUM. Onze stadgenoote mej. C. Bookelaar vier de haar zilveren jubileum als onderwijzeres. Van deze 25 jaar is zij ruim 20 jaar aan de parochieschool te Heinkenszand werkzaam. Hoewel de jubilaresse door een ongesteld heid aan haar woning gebonden was, mocht zij toch van vele zijden blijken van mede leven en waardeering ontvangen. Zoo werd haar namens collega's en kinderen een mooie werktafel aangeboden, terwijl ook de bloemen en schriftelijke felicitaties niet ont braken. Heden hoopte mej. Bookelaar haar werk te Heinkenszand te kunnen hervatten, waar te harer eer een schoolfeestje was voor bereid. EINDEXAMEN HANDELSAVONDSCHOOL. Diploma uitgereikt aan: F. de Back, J. Capello, Mar. Dekker, Ger. Geschiere, Mar. Hage, Digru de Jonge, Jac. Lokerse, Maatje Lokerse, W. /v. Oosten, L. Oele, P. Rijn, Koos v. d. Vreugde, Dign. den Herder, P. v. Liere, Fr. Vermeulen, Ida Rooze, Adr. Foudraine, W. Doekes, G. Luyk, Jac. de Jonge, Mar. Eversdgk. Bevorderd van 1ste naar 2de klasse: 14 leerlingen, 3 afgewezen. Bevorderd van. 2de naar 3de klasse: 11 leerlingen, 1 afgewezen, .Bevorderd van 3de naar 4de klasse: 15 leerlingen, geen afgewezen. VIERING MUSSERT'S JAARDAG. Zaterdagavond werd door de N.S.B. de jaardag van den leider, ir. Mussert, met een druk-bezochte samenkomst in het Schuttershof gevierd. De groepsleider, de heer Dagevos, herin nerde er aan, dat deze dag voor velen ook een herinnering was aan hun eersten dag, dien ze een jaar geleden, in de gevangenis doorbrachten. Spr. herinnerde aan de daar doorgebrachte dagen en het ontroerende oogenblik toen ze door de Duitschers be vrijd werden. Voorts wees spr. op wat Mussert voor de N.S.B. en ons volk betee- kent. Als ons volk straks als zelfstandige natie in Europa een eigen plaats in mag nétnen, is dat aan Mussert te danken. Spr. besloot met de hoop uit te spreken, dat de leider nog lang voor de N.S.B. en ons volk gespaard zou mogen blijven. Nadat de heer Dagevos medegedeeld had dat Martien Beversluis door een keelontsteking verhinderd was dezen avond op te treden, gaf de heer Noom een geestige beschrijving van het verblijf der N.S.B.-leden te Ellewoutsdgk, waarop deze leden front maakten voor de zaal en het strijdlied toegezongen werden. Den verderen avond werd „onder -ons" door gebracht. BRANDJES. Bij Bakkerij Van Melle ontstond brand in een droogketel en in de Stalstraat loei de het vuur in een schoorsteen- Hoewel politie en brandweer aanwezig was, be hoefde niet verder ingegrepen te worden en konden deze brandjes met eigen mid delen gebluscht worden. BOOMSTROITIEN VERDWIJNEN. De heer K. te Heinkenszand gaf bij de politie aan, dat een aantal hem toebe- hoorende boomstronken, die aan de Goe sche haven lagen, spoorloos verdwenen. Een onderzoek wordt ingesteld. HANDKAR DOOR DE RUIT. De autobestuurder J. G. reed in de Stoof- straat een handkar aan, die daarop door èen ruit van het magazijn van „Het Ban denhuis" reed. G. vergoedde de aange richte schade. ZEILBOOTJE OMGESLAGEN. Een inzittende verdronken. Zaterdagmorgen is in de Bovenhaven te Kampen een zeilbootje omgeslagen. In het bootje bevonden zich drie personen. Twee hiervan konden gered worden, doch de derde, de 20-jarige v. d. B., zonk onmid dellijk èn kon een half uur later pas opge haald worden. Geruimen tijd heeft men kunstmatige ademhaling toegepast, doch de levensgeesten bleken al geweken. ERNSTIGE ONPLOFFING TE BOEDAPEST. Twee dooden en zestig gewonden eiscTlte een ontploffing, die zich Zaterdag voordeed in een werkplaats in de binnenstad van Boedapest tijdens het lasschen. Ook een woonhuis werd beschadigd. VOETBALUITSLAGEN. Kampioenschap van Nederland. ADO—V.S.V. 1—1; P.S.V.—Heracles 1—5. Ie klasse. Afd. n. R.F.C.—Haarlem 1—2; C.V.V.— D.O.S. 2—5. Afd. IV. Willem IIB.V.V. 1—1. Afd. V. Veendam—G.V.A.V. 0—4; Hee renveenW.V.V. 71. Promotie-degradatie. Go AheadP.E.C. 22; RIgtersbleek Vitesse 02. Tweede klasse D. Hero—Vlissingen 3—3; T.S.C.—B.R.C. 12 (R.B.C. kampioen); Middelburg- De Zeeuwen 2lj R.C.S.Alliance 14; De BaronieGoes 14. Derde klasse M. De Zeeuwen IIGoes II 93. MIDDELBURG—DE ZEEUWEN 2—1. De overwinning, welke Middelburg tegen De Zeeuwen bevocht, leverdetwee niet geheel verdiende winstpunten op. De wed strijd ging over het geheel gelijk op en in het spel van De Zeeuwen waren verschil lende onderdeden beter verzorgd dan bij Middelburg. De wederzij ósche voorhoeden leverden het slechtste spel. De aanval van De Zeeuwen speelde een vlotter open spel, doch het schot faalde. Bij Middelburg werden heel aardige, soms zelfs pracht kansen geschapen, voortkomende uit vlug en overrompelend spel. Het aantal zwakke plekken was in deze linie echter grooter dan by de tegenstanders. Vormden de aan vallen van De Zeeuwen één geheel, by Middelburg was het meer individueel spel of spel tusschen .twee, hoogstens drie spe lers. Remmende factoren waren hier te kort spel en te individueel spel, en niet in het minst de zwakke bezetting van rechtsbuiten en middenvoor plaats. In het spel der middenlinies zat niet zoo heel veel verschil, al stak de spil van De Zeeu wen wel boven zijn tegenstander, wat het spel betrof, uit. De kanthalf-spelers van Middelburg daartegenover wisten door beter en vasthoudender spel het verschil in kracht op te heffen. In de beide verdedi gingen stonden de backs van De Zeeuwen steviger op hun beenen en konden door goed opruimen het korte spel der Middel burgers bedwingen. De Middelburg-backs echter hebben door enthousiast werken aan den aanval dér tegenparty weerstand ge boden. Van de doelverdedigers maakte Moens een betrouwbaren indruk, doch zijn collega aan de overzijde kon' de twee doelpunten evenmin voorkomen. In de eerste helft van den wedstrijd had Middelburg den wind mee, doch De Zeeu wen wisten door „grond-spel"' de kansen geiyk te houden. Opvallend was het meer soepele spel der bezoekers, terwyi ook bun reactie op zich snel-wijzigende situaties veel sneller was dan by de thuisclub. Mid delburg liet Lich vaak door de iets vlug gere Zeeuwen overtroeven. Na de rust haddien De Zeeuwen het stevige windje in den rug met als gevolg, dat het spel meer op de Middelburg helft werd gespeeld. Middelburg moest vooral in het laatste deel van den wedstrijd met man en macht verdedigen. Van de doelpunten ontstond het eerste uit een hoekschop, welke door Hesseling goed bekeken was en met een fraaie kop stoot in een schitterend doelpunt werd omgezet (1—0). Carol heeft Hesseling fraaie kansen gegeven en door een ge raffineerde truc wist hy Hesseling ook de niet te missen kans voor het tweede doel punt te geven (20). Het doelpunt, dat De Zeeuwen tegen scoorden kwam voort uit het open spel der voorhoede. Een vlugge reh van den links- bulten werd; besloten met een hard onhoud baar schot en leverde het zoozeer ver diende tegenpunt op (21). Over het geheel was het een aantrek kelijke wedstrijd. R.C.S.ALLIANSE 1—4. Na het gelijke spel, dat R.C.S. in Roosen daal had weten te behalen valt deze uitslag voor de Souburgers wel zeer tegen. De voorhoede was wederom gewgzigd, hetgeen echter niet het gewenschte resultaat had. Voor de rust, toen Alliance met den straf fen wind tegen moest spelen, was de thuis club wellicht iets in de meerderheid, zonder dit echter in den stand tot uitdrukking te kunnen brengen. Integendeel, met rust hadden de Roosendalers zich van een kost baren 12 voorsprong weten te verzeke ren. By den aanvang kwam R.C.S. ver woed opzetten en Alliance had alle krach ten noodig om zich de voorhoede van de thuisclub van 't lijf te houden. Het ontbrak echter aan het noodige zelfvertrouwen bij de R.C.S. voorhoede. Na een hevig offensief van de thuisclub belandde de bal bij den vluggen linksbuiten der gasten, die doelman Guiran wist te passeeren (01). R.C.S. zette de tanden op elkaar en inderdaad wist Vaes gelijk te maken, toen hy goed doorliep op 'n voorzet van Kruisse (11). Een mi nuut later echter was de Alliance rechts binnen wederom in staat een voorsprong te nemen, nadat de bal duidebjk met de hand was gespeeld, hetgeen, den scheids rechter biykbaar ontging (1—2). Na de rust was Alliance overwegend sterker en de thuisclub had hoegenaamd niets in te brengen. De enkele malen, dat de voor hoede in het bezit kwam van den bal, werd de aanval meestentijds onderbroken door het scheidsrechteriyke fluitje, aangezien de bezoekers op zeer kwistige wflze het bui tenspelvalletje gebruikten. Mede daardoor was van een mooien wedstrijd geen sprake. Ieder zal moeten erkenen dat de bezoekers dit valletje heel aardig weten op te zetten, doch voor den neutralen toeschouwer zal het weinig moois brengen. Wel trachtte de thuisclub ook eenige malen hiervan gebruik te maken, doch dit bleek hen minder goed af te gaan. Na de rust kwapi het nog tot 2 doelpunten, nj. één van den rechtsbinnen en één van den rechtsbuiten. By dit laatste punt trachtte de R.C.S.-doelman tevergeefs den van links ingeschoten bal te onder scheppen, waardoor de rechtsbuiten onge hinderd kon inschieten. R.C.S. verdiende de nederlaag. By de thuisclub was slechts de rechtsachter in goeden vorm. De overige spelers speelden zeer sloom. By Alliance was dè achterhoede uitstekend, terwijl ook de beide vleugelspelers zeer actief waren. *6 HERO—VLISSINGEN 3—3. In de laatste minuten maakte Hero gelflk. Het Vlissingen -elftal was zeer gehan dicapt, doordat zij twee van haar beste spelers moest missen, n.L spil De Jooöe, die, zooals gemeld, deze week by het trai nen geblesseerd is, en midvoor Van de Kasteele. De twee invallers deden him best, maar het tempo was hen vaak te machtig. In het begin wegen beide partyen tegen elkaar op. Vlissingen weet dan uit een mooi opgezetten aanval door Houtzager de leiding te nemen (01). Vlak hierop kreeg Peeman een mooie kans, maar zgn vliegend schot gaat over de lat Vlissin gen is nu in de meerderheid, maar zij heeft geen geluk, want Van de Schraaf en Hen- drikse schieten allebei resp. een keer tegen den paal en de lat. Hero bevrijdt zich uit de beklemming en neemt het initiatief over, waarbg zij den gelgkmaker scoort (11). Even voor de rust neemt Hero zelfs de leiding door een hard schot van den linksbuiten (21). ..Na de rust pakt Vlissingen direct goed aan en is het Hero-doel steeds in gevaar. Wanneer een der Hero-spelers een over treding in het strafschopgebied begaat, benut Van de Schraaf den toegewezen strafschop (22). Vlissingen pakt nu ver woed aan om de winst uit het vuur te sleepen, want er is nog ongeveer een kwartier te spelen. En inderdaad gelukt het Pêeman om een hard schot te lossen, doch de Herodoelman stompt het leder het veld terug in, Hendrikse staat echter goed opgesteld en schiet met een trekbal keurig in (23). Hero geeft het in deze laatste minuten nog niet gewonnen en pakt flink aan. Doelman Harting weert zich nu kra nig en stopt verschillende harde schoten keurig. Er doet zich nu evénwel een inci-' dent voor, bij een dezer aanvallen krijgt de Vlissingen-doeiman een trap tegen zgn hoofd en blijft liggen, de Hero-midvoor wil nu den bal in het leege doel trappen, do h back Burgerhof /keert den bal met de hand. De scheidsrechter wijst Hero een strafschop toe. Keeper Harting is inmid dels wat bggekomen en probeert den straf schop te keeren, maar du bal gaat vlak langs hem in het doel (33). Voordat Vlissingen weer aftrapt, blaast de scheids rechter.het einde. Deze wedstrijd, stond op hoog peil en er werd van weerskanten in een sportle ven geest gespeeld. Het ongeval in de laatste minuut was een samenloop van ongelukkige omstandigheden, DE BARONIE—GOES 1-4. Een vlot gespeelden wedstrijd, welke „Goea" met de rust een 20 voorsprong bezorgde, heeft haar na een zeer fraaie tweede helft, een verdiende 41 overwin ning gebracht Deze overwinning zal „Goes" des te meer bevrediging- schenken, daar ze werd be haald niet alleen door hard en enthousiast te werken, doch ook daarvaak met veel overleg gespeeld werd. Het was een har monisch geheel en de beruchte gapingen tusschen de verschillende linies zag men nu nietsteeds wist men elkaar bg te staan of aan te vullen.De jeugdige en bewegelgke voorhoede, is- alleen in staat iets te bereiken, als haar de ballen goed toegespeeld worden en juist dezen middag werd ze herhaaldelijk door de halflinie daartoe in staat gesteld. DE ZEEUWEN D—GOES II 93. Voor de rust was de&e wedstrijd een gc- lgkopgaanden strgd, met de Zeeuwen iets in de meerderheid, maar ook het Zeeuwen- doel was dikwijls in gevaar. De stand was met de rust 11. Het Zeeuwen doelpunt was verkregen, doordat een Goesspeler den bal in eigen doel plaatste. Na de rust was het een geheel ander beeld, de Zeeuwen waren het meest in het offensief en Goes moest zich' met enkele uitvallen tevreden stellen. Het veldwerk van De Zeeuwen was beter dan van Goes, zy beschikten over een betere balcontröle en het plaatsen ging hen ook goed af. Bg Goes mankeerde het aan doorzettingsver mogen. Wanneer De Zeeuwen backs mid- trapten, wisten zg daarvan niet te profi- teeren. Reeds 5 min. ha de rust nam De Zeeuwen de leiding door rechtsbinnen De Boer (21). Na 15 min. maakte mid voor De Korver er 31 van. Goes EL wist dan van een toegewezen strafschop niet te profiteered De Zeeuwen voerden toen den stand op tot 61 door 2 doelpunten van De Boer en 1 van Korver. Na een half uur doelpuntte Goes door hun linksbinnen die met een prachtig schot van verren af stand den bal in den uitersten hoek plaatste. Uit een hoekschop wist de Zeeuwen rechts binnen in te schieten, maar een Goesspe ler sloeg den bal met zyn handen uit het doel, de scheidsrechter kende evenwel geen strafschop toe. De Boer maakte er dan 72 van. Goes kreeg ook nog een strafschop te nemen (73). De Zeeuwen wonnen tenslotte dezen wedstrgd met 9 3, door een doelpunt van den rechtsbinnen en een van den linksbuiten. P.S.V.—HERACLES 1—5. Bijna een uur lang heeft P.S.V. stand gehouden tegen een in technisch en tac tisch opzicht beter spelend Heracles. Toen de thuisclub vlak na de rust haar 01 achterstand inliep, scheen de Zuideiyke kampioene zelfs een behoorlgke kans op de zege te krggen. Maar nadat de Alme- losche ploeg 10 minuten na de rust op vrij gelukkige wijze de leiding had heroverd, veranderde het beeld van den strgd sneL Heracles derde doelpunt bralt P.S.V.'s ver weer voorgoed. De Eindhovenscho verde diging verloor haar zelfvertrouwen en zoo doende kon de debacle tot stand komen. Heracles voerde dien stand tot 1—6 op. ADO—V.S.V. 1—1. De gastheeren zijn het grootste gedeelte van den wedstryd in de meerderheid ge weest, doch de Velsenaren pasten weer hun beproefde stopperspjl-systeem toe, waardoor de ADO-vooi-hoede voor een zeer zware opgave werd gesteld. De wedstrgd is pas vyf minuten oud, als ADO op eenigszins fortuinlijke wyze aan het eerste doelpunt komt. De Heer schiet van grooten afstand op doel, keeper Blom- vliet beoordeelt het schot verkeerd on de bal. verdwijnt in. den hoek (10), Nog voor rust brengt v. d. Kuyl den stand op geiyken voet (11). Na de her vatting was ADO iets meer in den aanval; doch tot doelpunten kwam het niet meer. ANNI-KAPEL VERBETERT DE WERELDRECORDS OP DE 400 EN 500 M. Te Dusseldorf is de Duitsche zwemster Anni Kapel er iü geslaagd de wereldre cords op de 400 en 500 meter schoolslag te verbeteren. De 400 meter zwom zij in den fraaien tijd van 6 min. 8,3 sec. en bleef daarmee 5,1 sec. onder haar eigen record, dat zg op 15 December 1940 in hetzelfde bad in den strijd tegen Jopie Waalberg vestigde. De Duitsche zwemster was hiermee nog niet tevreden en zwom door. Het bleek, dat zy de 500 meter had afgelegd in 7 min, 43,4 sec hetgeen neerkomt op een verbete ring van 6,5 sec. van het record, dat sinds 5 November 1940 met 7 min, 49.9 sec. op naam van Jopie Waalberg stond. ZUTD-HOLLANDSCHE DISTRICTS- PLOEG—ZUIDELIJKE DISTRICTS- PLOEG' 3—0. Hoewel niet in sterkste opstelling, heeft de Zuid-Hollandsche districtsploeg gister middag te Den Haag een verdiende 20 overwinning op de Zuidelijke districtsploeg behaald, nadat de rust reeds een 10 voorsprong had gebracht. Het spel der Zuiderlingen heeft een goe den indruk achtergelaten, en het is vooral dank zg het uitmuntende spel van midden linie en achterhoede der ploeg, dat de ne derlaag niet grooter is geworden, want technisch stond het spel der Haagsche spelers op een hooger peil, doch in snelheid en stokv,astheid gaven de Zuiderlingen ook nu den toon aan. SIJEN WINT HET INTERNATIONALE CAUBERG CRITERIUM. De einduitslag luidt1. Huub Syen, Maastricht 2 u. 52 min. 12 sec. 2. Cor de Groot (Amsterdam) 2 u. 52 min. 16 sec.; 5. Albert Schotte (Wargem) België 4. Juul Lowie, België; 5. Guus Sacs, Weert; 6. Jan Staeren, Rosmeer, België 7. Joop Demmenie, Rotterdam 8. Wardje Vissers, Brasschaet, België; 9. Jan Lambrichs, Dunde; 10. C. Joossen, Made. Over het spelverloop het volgende: De eerste aanvallen zijn voor De Baro nie, doch stranden op de hechte „Goes"- verdediging. Toch komen de gastheeren eenige malen terjjg en ze weten eenige cor ners te forceeren, welke zeer goed geno men worden. Eenmaal zijn de beide backs en keeper reeds gepasseerd, doch Beuns Sr. weet met een omhaal den bal uit den doelmönd te halen. Het eerste succes is voor „Goes", als De Pan uit een ver toegespeelden bal, tusschen de backs door met een strak schot het net weet te vin den. (01.) Nog vóór de rust is het weer De Pan die den links-back van De Baronie zwaar hindert, waarop deze terug speelt met een hoogen bal buiten het bereik van den keeper. (02.) Na de rust is het Baronie welke weet te doelpunten door den linksbinnen van Gastel il2). Na deze periode ia het „Goes" dat er steeds beter inkomt, de half linie stuwt naar voren en herhaaldelgk komt men voor Baronie-doel. Bg het derde doelpunt, passeert Wgs handig de geheele verdediging en geeft den keeper geen kans. (13.) De enkele aanvallen welke Baronie weet op te zetten worden door de zeer goed spelende „Goes"-verdediging onderschept. Het vierde 'en laatste doelpunt was een •juweel, zonder dat een Baronie-speler aan te pas kon komen, ging de bal van Beuns Jr. naar Wgs en van wys ineens naar De Pan, die enorm hard inkogelde. De scheidsrechter leidde rustig en cor rect, Op den terugweg werd in de sta tionswachtkamer te Breda door den heer Koster in een geestige speech R.B.C. nog hartelijk geluk gewenscht ter gelegenheid van het behaalde kampioenschap. Het internationale Cauberg criterium, trok gistermiddag in Valkenburg duizen den belangstellénden. Het traject was 103 k.m. Winnaar werd de Limburger Huub Sgen, uit Maastricht, die een tactische race reed en in de dertiende ronde, drie ronden voor het einde, geholpen door Jaap Engel zgn slag sloeg. De Belgen toonden zich uitstekende klimmers. Speciaal Wardje Vissers uit Brasschaet bleek een klimmer van bg- zondere klasse. Hg legde dan ook op over tuigende wgze beslag op de eerste plaats als de beste klimmer van den Cauberg. Daarna volgden als goede klimmers de winnaar Sgen en vervolgens wederom een Belg, Ritseveld. Sgen heeft overigens over geluk niet te klagen gehad, daar de grootste kopstukken, onder wie Piet van Nek, de winnaar van het vorige jaar, en den Belg Delathouwer reeds vrg spoedig door pech werden achterhaald en den strgd staakten. Toch is de prestatie van den Limburger niet onverdienstelijk te noemen, als men weet, dat de Cauberg liefst zestien maal genomen moest wor den. Eischt Carter's Lever Pilletjes bü apothekers ea drogisten l 0.75. 12 uiiMyiiiiiiti

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 2