7 V V L V STADSNIEUWS Middelburg. STADSNIEUWS Vliss'nnen. Laatste Berichten L CjRN'S henning 1 li l\ 'I STADSNIEUWS Goes. MI0ZA ACTIE. Mn. B. J. BESIER GAAT MIDDELBURG VERLATEN. Tot ambtenaar van het openbaar mi nisterie by de kantongerechten in het ar rondissement Haarlem is benoemd mr. B. J. Besier. thans ambtenaar van het open baar ministerie bij de kantongerechten in het arrondissement Middelburg. De heer B. J. Besier werd in 1905 te Amsterdam geboren en heeft zijn gymna siale opleiding te 's-Gravenhage gehad, waarna hij zijn studies voortzette aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, waar hy in 1930 promoveerde. In dat jaar werd hij waarnemend ambte naar O.M. by de kantongerechten in het arrondissement 's-Gravenhage. Ingaande 14 November 1934 werd mr. Besier ambtenaar van het O.M. bij de kan tongerechten in hét arrondissement Mid delburg. In die functie heeft hjj menigmaal het ambt van substituut officier van ju stitie by de arrondissementsrechtbank waargenomen en evenals bij de kanton gerechten gaven zjjn requisitoiren bljjk van een paring aan groote rechtskennis aan medegevoel met do verdachten als daar voor aanleiding bestond. Ook buiten zyn direct ambtelijk werk, toonde de heer Besier zich een humaan man. Speciaal het vraagstuk van het veilig verkeer heeft z|jn volle belangstelling en bij de oprichting van de Vereeniging voor Veilig Verkeer nam hij direct plaats in het bestuur en toen de eerste voorzitter, jhr. F. Beelaerts van Blokland, Middelburg ver liet, werd hij voorzitter. Zoowel het helaas vernietigde museum van dc vereeniging als de voor de jeugd georganiseerde ver- keersexamens hadden zyn volle belang stelling. DE WAL. Van Maandag af zal het „Nauwe van den Wal", zooals het deel het dichtst bij de Lange Burg in den volksmond bekend was, tot het verleden behooren. Van dien dag af zal de Wal van de Burg tot bij de Stroolpoort voor alle verkeer verboden zijn en als straat worden opgeheven. De zandbedding voor de nieuwe Burg is nu gelegd. N.V. HOUTHANDEL ALBERTS. De balans per 31 December 1940 ver meldt Activa Aandeelen in andere ondernemingen 206.334.33 effecten ter beurze genoteerd 23.955.75 kas en kassiers 794.436.94 debiteuren in rekening-cour. 260.157.93 handelsdebiteuren 374.428.96 houtvoor raden op diverse plaatsen 311.134.43 ons aandeel in houtvoorraden met derden 51.967.55 vaste goederen 127.580 verbruiksgoederen 3.458.52 voorschot ten op de bcdrijfsrekeningen van 1941 5.876 47. Totaal 2.159.330.88. Passiva. Aandeelenkapitaal 840.0004% obli gatielening 460.000 statutaire reserve 25.703.35 reserve voor diverse doelein den 226.812,32 conjunctuur-reserve 146.183.71 ondersteuningsfondsen 95.335.75 fonds wachtgeldregeling en bedrijfsstilstand f 25.000 onopgevraagde dividenden en coupons 2.237.20 handels crediteuren 56.644.21 crediteuren in re kening-courant 137.343.36 voorschotten door de bedrijf srekeningen van 1941 59.313.32dividendrekening 411.98 verlies- en winstrekening saldo 1939 1.587.35 gunstig saldo 1940 82.758.33. Totaal 2,159.330.88. De winst- en verliesrekening vermeldt Debet. Afschrijving op vaste goederen 10.000; reservefonds volgens art. 20 der statuten 7.275.83 dividend 7 .f 58.800 tan tièmes en saldo 8.269.85. Tot. 84.345.68. Credit Saldo 1939 1.587.35 gunstig saldo 1940 zijnde het saldo der bedryfsrekenin- gen na aftrek van alle onkosten, rente, verliezen, onderhoud, enz. 82.758.33. To taal 84.345.68. LOOP DER BEVOLKING. In de week van 28 Mei zyn in deze gemeente de volgende personen Ingekomen: C. J. P. Somer, ma gazijnbediende, Beddewykstraat 7, van Dordrecht; mej. C. Dor ley n, zonder. Koe poortstraat 4, van O. en VV. Souburg; W. Corstanje, zonder, Korendijk 16, van Kou- dekerke; N. Janse, dienstbode, Dam 51, van Serooskerke; J. Monteny geb. Westdijk, zonder, Oude Vlissingsche Weg 41, van Brielle; E. Janse, dienstbode, Rouaansche Kaai 35, van Biggekerke; A. J. F. H. Meer man, werkman, Heerengracht 68, van Vlis- singen; A. H. A. Bakker, vertegenwoordi ger, Molenwater 107, van Amsterdam; J. Nimberg, zonder, Molenwater 107, van Am sterdam; S. M. Schreuder, gezelscnapsda- me, Molenwater 107, van Amsterdam; P. Eekhout geb. Gijzeis, Langeviele, van Sluis; B. M. Ansema, 11. verpleegster, Noordpoort- plein 2, van Den Haag; W. Bakker, dienst bode, Laan van Nieuwenhove, van Aagte- kerke; J. A. Okker, handelsreiziger, Singel straat 13, van Bergen op Zoom; A. Lam- bregtse, dienstbode. Dam 10, van Rilland- Bath; mej. J. M. Buysse, zonder Teerpak- huizenstraat 28, van Den Haag; G. J. Driessen, monteur, Leliestraat 43, van Den I-Iaag; M. Wielenga geb. Muller, zonder, Molstraat 5, van Den Haag; P. Delbeke, zonder, Branderymolengang 22, van Vrou wenpolder; C. W. van Haver, schilder, Niéuwstraat 19, van Wissenkerke; mej. J. Kasteleijn, zonder, Rozenstraat 56, van Koudekerke; F. van Aartsen, hulshoudster, L. Noordstraat 54, van Koudekerke; C. M. W. Geldof, opvoedend beambte, Veersche Singel 148, van Zetten. Vertrokken :J. Lefevre geb. Traas en 1 kind, zonder, van Singelstraat 33 ben. naar O. en W. Souburg, Weststraat 17; M. Jobse, dienstbode, van Dam 51 naar Aagtekerke 47; C. A. Polderman, dienstbode, van Veersche weg 113, naar Veere B 67; J. Tholenaar geh. met W. v. d. Klooster, zonder, van Nieuwlandsche weg 1, naar Goes, Schipperswegeling 15; P. Luitwieler, dienstbode van Lange Noord straat 48, naar Oostkapelle, Eerkenbosch B 40; J. Monteny geb. Westdyk, zonder, van Oude Vlissingscheweg 41, naar Vlissin- gen, Oranjestraat 5, J. Maljaars, landbou wersknecht, van Torenweg 4, naar St. Lau- Alleen de „PhiliShave" 6 heeft zes roteerende beitels, een speciaal ontwikkelden motor die altijd, hoe stug dc baard ook is, op de juiste snelheid draait De huidtpanner houdt de huid strak en verzekert snel en grondig scheren. liet ap paraat met den rondpn kop. Prijsfl. 21.80 PHILIPS DE UITREIKING DER PERSOONS BEWIJZEN. De uitreiking dér persoonsbewyzen, die thans eenige dagen aan den gang is, ver loopt naar wensch. De werkzaamheden hebben een vlot verloop, mede doordat de opgeroepen personen tydig- verschynen. Voor de goede ordé wordt er op gewezen dat slechts zy, die een vetkaart bezitten, hun inkomstenbelastingbiljet moeten mee brengen, ter vaststelling van de verschul digde legesgelden. Ook de houders van bocerkaarten die meer.en in aanmerking te komen voor een goedkooper legestarief dan 1 moeten dit belastingoiljet kunnen over leggen. Bovendien wordt er aan herinnerd, dat men bij het In ontvangst nemen van het persoonsbewijs de stamkaart moet too- nen en het indertijd uitgereikte identi teitsbewijs moet inleveren. 'DE POLITIESPORTVEREENIGING ORGANISEERT SERIE WEDSTRIJDEN VOETBAL. Op Hemelvaartsdag zullen op de voet balterreinen aan den Koudekerkschen weg een aantal seriewedstrycien worden ge speeld. Aan dit voetbaltournooi, georgani seerd door de Poli tiesport vereeniging „Vlissingen", zal een achttal bedrijfsvoet balclubs deelnemen, nl. van de Brandweer, het Loodswezen, de P.T.T., de Politie, het Stadhuis, de coöperatie „Broederband", de „Schelde" en de Provinciale Zeeuwsche Courant. Burgemeester Van Woelderen heeft een medaille ter beschikking gesteld. APOTHEEK GEOPEND. Van heden tot en met volgende week Vrijdag is des avonds en 's nachts en den geheelen Zondag, de apotheek geopend van de fa, wed. A. J. van Ockenburg, Badhuis straat 22. "fis BONAANWIJZING SLAOLIE. De secretaris-generaal van het de partement van landbouw en visschery maakt het volgende bekend. Zooals reeds eerder werd bekend ge maakt zal wederom sla-olle op een der bonnen van de boter- en vetkaart ver krijgbaar worden gesteld. De bon, welke recht geeft op sla-olie is bon „17" van de boter- en vetkaart, welke geldig zal zyn van Maandag 26 Mei tot en met Woensdag II Juni a.s. Op bon „17" van de boterkaart zal in bovengenoemd tijdvak 250 gram bo ter of 200 gram sla-olle of raapolie verkrijgbaar zyn en op bon »,17" van de vetkaart 250 grom boter of 250 gram margarine of 200 gram sla-olie of raapolie. In verband met de bevoorrading van de winkeliers dient men de bonnen, waarop men slaolie,raapolie of margarine wenscht te betrekken, reeds van te voren by de winkeliers in te leveren. Degenen, die op bon „17" van de boter kaart slaolie of raapolie of op bon „17" van de vetkaart slaolie, raapolie of mar garine vvenschen te betrekken, dienen deze bonnen in het tijdvak van Maandag 12 Mei tot en met Zaterdag 17 Mei by de winke liers in te leveren, die hiervan een een voudige administratie dienen by te houden en desgewenscht een ontvangstbewijs aan den klant behooren af te geven. Wanneer men verzuimd heeft vóór 17 Mei de bonnen bij de winkeliers in te leveren, kan hierop in de geldigheidsperiode van 23 Mei tot en met 11 Juni uitsluitend boter worden gekocht, echter zonder dat daarby op de bonnen van de vetkaart reducte wordt ver leend. In verband met het feit, dat het rant soen slaolie of raapolie 2C0 gram be draagt en de inhoud van de slaoliefles- schen in het algemeen geen veelvoud van 200 gram vormt, zullen dc winkeliers de hoeveelheid, waarop hun klanten tegen inlevering van een of meer bonnen recht kunnen doen gelden, als regel niet in haar geheel in fabrieksverpakking kunnen af leveren. Zij zullen dus in dat geval de per heele of halve flssch afgeleverde hoe veelheid buiten de fabrieksverpakking om dienen aan te vullen. Wie b.v. vier bonnen heeft ingeleverd en daarvoor een heele flesch slaolie met een inhoud van 720 gram heeft ontvangen, zal, daar de ingeleverde bonnen recht geven op 4 x 200 is 800 gram, nog 80 gram slaolie apart kunnen ontvangen. In een publicatie zyn de voorschriften voor het inleveren van de bonnen door de taillisten bekend gemaakt. rens, Noorddorpstraat A 76; J. K. Kraak, analist, van Jacob Catsstraat 35, laar Utrecht, Heerenweg 38; mej. A. L. C. Vo gel, zonder, van Kuiperspoort 23, naar Rot terdam, Oostmaaslaan 191; J. C de Hooge. echtgen. en 1 kind, contr. Ie kl. R. v. Ar beid, van Nadorstweg 20, naar Groede, Straatweg O 179; W. Huige, landbouwer, van W. Oude Havendyk 14, naar N.euw- en St. Joosland, Ryksweg A 134; J. A. de Kam, echtgen. en 2 kinderen, timmerman, van Bree 21, naar Vlis3ingen, Verkuyl Quakkelaarstraat 7; F. Arnoldus, echtgen. en 1 kind, korp. hofmeester K. M. (wacht gelder), van Nieuwe Oostersche straat 9, naar SL Laurens, Noordweg B 37; C. Ma- rinissen, echtgen. en 1 kind, tuinarbeider van Hofplein 3, naar Koudekerke, Kouöe- kerkscheweg D 84; S. A. Abrahamse, land bouwersknecht, van Segeersweg 82, naa. Wieringermeer, Slootdorp, Brink 22; mej. E. C. Bosdijk, zonder van Penninghoeksin- gel 63, naar Den Haag, Hoek van Holland laan 21; J. Haartsen, zonder, van Lelie straat 35, naar Lienden, Beerschenhof A 27; P. J. Kooman, zonder, van Dam 19, naar Nymegen, Kwakkenbergweg 320; N. de Looff, landbouwersknecht, Van Veer- scheweg 138, naar Veere, Veersche weg 67; N. Wattel, dienstbode, van Singelstraat 5, naar Vrouwenpolder 58; N, Boone, dienst bode van Rouaansche kaai 35, naar /ILs- singen, Badhuisstraat; mej. M. P. "an Leeuwen, zonder, van Dam 10, naar Blari- cum, Naarderweg 24o. DE HERBOUW VAN MIDDELBURG. De Stichting Herbouw Middelburg is thans met 15 gedupeerden tot volkomen overeenstemming gekomen inzake de fi nanciering van den herbouw hunner pan den. Reeds dezer dagen zullen deze panden werden aanbesteed. Met nog ca. dertig andere gedupeerden verwacht men zeer binnenkort tot een be vredigende regeling te geraken. Al met al komt er nu schot in de her bouwplannen der particulieren NA ÉÊN JAAR. Zaterdag 17 Mei zal de gemeenteraad in een speciale byeenkomst de voorstellen van B. en W. tot herbouw van het stadhuis be handelen. Op dien dag zal het precies een jaar geleden zyn, dat Middelburg door de ramp werd getroffen. EINDEXAMEN GYMNASIUM. Het eindexamen aan het gymnasium al hier zal worden afgenomen op 18, 19, 20 en 21 Juni. Tot gecommitteerdèn zyn benoemd dr. J. D. van der Waals, Amsterdam en dr. Z. W. Sneller, Rotterdam. WITKAM'S GESCHENKENHUIS; Lange Kerkstraat GoesJ Het prijsaanduidingsbesluit afgekond'gd. In de Staatscourant is het nieuwe prys- aanduidingsbesiuit gepubliceerd. Zooals reeds werd medegedeeld, is hier in de bepaling opgenomen, dat bepaalde groepen van artikelen in etalages en uit winkelvoorraad zullen moeten zijn geprysd. Deze bepaling geldt voorloopig alleen voor voedings- en genotmiddelen, textielwaren en lederwaren. De gemachtigde voor de prijzen zal de plicht van prysaanduiding ook tot andere groepen kunnen uitbreiden. Het besluit treedt 14 dagen na de afkon- riging in werking, dit is dus 24 Mei a.s. Art. 8 van de prysopdryvings- en hamster- wet 1939 waarin reeds in het algemeen het prijzen van artikelen was voorgeschre ven, treedt op dien dag buiten werking. Het schillen van aardappelen. Van vele zyden ryzen klachten over ver hooging van de pryzen, welke door groen- tenhandelaren in rekening werden ge bracht voor het schoonmaken van groen ten, in het bijzonder, voor het schillen van aardappelen. De gemachtigde voor de pryzen wyst er met nadruk op, dat verhooging van de voor het schillen berekende prijzen boven die, welke 9 Mei 1940 algemeen geldend waren, als overtreding der prysvoorschrif- ten zal worden beschouwd. De overtreders zullen uiteraard worden bestraft. DE VERJAARDAG VAN MUSSERT. De leider der nationaal-socialistische be- .weging, wetende dat de dagen van thans voor velen, treurdagen zijn, heeft uitdruk- kalyk den wensch te kennen gegeven, dat morgen, op den dag zijner verjaring, niet door de leden der N.S.B. zal worden ge vlagd. Vier nieuwe verordeningen. Vandaag verscheen een nieuw verorde ningenblad met de verordening nr. 84 over het bulten omloop brengen en intrekken van rijkscredietkasmunten nr. 85 over de invoering van Wehr- machtsbezugscheine en Wehrmachtsmar- ken voor den aankoop van gedistribueerde levens, en voedingsmiddelen nr. 86 over nadere regelingen by ont eigeningen en nr. 87 over het prijzen van goederen en diensten. ONZE ZAAK IS MET INGANG VAN 11 MEI DES ZONDAGS GESLOTEN DOOR DE WEEK GEOPEND TOT 8 UUR. FOTOGRAAF KORTE DELFT 41 MIDDELBURG. Oorlogstegel van 10 Mei 1940 0.75 Thee vijzel (Besparing thee- verbruik) 0.95, Origineele Hummelbeeldjes vanaf 2.50 De nieuwste thermosflesschcn 2.95i Oorloge- trouwringen Donblé) Italiaans che Boodschaptas- schen2.25j 0.95^ Koelhoudende Botervloot 0.95^ DE V.V.V.-FIETSTOCHT. Waardeering. Öaar de vorige week gehouden fiets tocht der V.V.V. een groot succes was, zal dat die van morgen ongetwyfeld ook wor den. Het weer is intusschen iets milder en de bloesem weer voller geworden, zoodat er mogenmiadag half twee wel een groot aantal deelnemers op de Groote Markt present zal zijn. Zooals men weet, is de deelname gratis en zijn er bovendien voor de deelnemers een aantal mooie prijzen beschikbaar. De groote, algemeene V.V.V. te 's-Gra venhage, heeft die prijzen nog aangevuld met «een zestal niet minder mooie, w.o. byv. een kristallen vaas met een zilveren voet. Zulks uit waardeering voor de orga nisatie cezer fietstochten. Voor de V.V.V. een compliment HET PINKSTERCONCOURS TE GOES. Zooals wij reeds konden berichten zullen aan het concours van den Bond van Har monie- en Fanfarevereenigingen ln Zee land, hetwelk op 2en Pinksterdag ln den tuin van het Schuttershof te Goes zal wor den gehouden, 24 vereemgingen deelnemen. Het zijn de navolgende Luctor et Emer- go, Zoutelande en Vroolijk Voorwaarts te Bath (3e afd. fanfare) A.D.V.E.N.D.O. VVolphaartsdijk (3e afd. harmonie) De Echo, Wilhelmtnadorp en Ons Genoegen, Nisse (2e afd, fanfare) Excelsior, 's-Heer Arendskerke en Crescendo, Middelburg (2e afd. harmonie) Con. Affeszione, Kwaden- damme, Prinses Juliana, Baarland, E.M.M., Kruiningen, Excelsior, Kloetinge, O.K.K., Wemeldinge en Rillandia, Rilland (le afd. fanfare) Scheldegalm, Hansweert (le afd. harmone) Oefening en Uitspanning, Kat- tendijke, Euterpe, Heinkenszand, Viyt en Volharding, Souburg en Ons Genoegen, Kamperland (afd. uitmuntendheid fanfa re) Wilhelmina, Coiynsplaat, E.M.M., Kortgene en Euphonia, Goes (afd. uitmun tendheid harmonie) Ons Genoegen, Ka- pelle en Excelsior, Middelburg (eere-afd. fanfare) Apollo, Wissenkerke (hoogste eere-afd. harmonie). Zuid-Noord-Bevelai d De üoesse van deze week bedraagt fu 4óÖ.5u 2 iciar De Ciocsse Midza Keeide in 2 jaar ruim Veertig duizend gulden aan premes uit. Precies gezegd: fi. 4U.DBU.OÜ Waar Wordt U zó verwend l als bij de M dzal FEESTAVOND O.K.K. Zevende lustrum. De Goesche gymnastiekvereeniging O.K. K. herdacht, met een feestavond in het Schuttershof, haar vyfendertig jarig be staan. Na het zingen van Psalm 146 vers 1 en het lezen van de verzen 5 en 6 van dezen Psalm, wees de voorzitter, de heer C. Landman er op, dat men gelukkig is, als men, met den psalmist kan zeggen, dat men den God Jacobs tot zijn hulp heeft. Dan gaat men veilig door het leven, want er is een Vader, die zorgt. O.K.K. Is dank baar, dat het met Gods hulp 35 jaar mocht arbeiden en zooveel jonge menschen onder haar bereik had. Spr. spoorde de jeugd dan aan ook trouw kerk en catechisatie te bezoeken en voor elkaar goede leden te zijn. Spr. gaf voorts eenige bijzonderheden over het programma en wenschte allen een prettigen avond. Nadat de geheel bezette zaal nu uit volle borst het O.K.K.-lied gezongen had. werd door „Focus" Goes een aantal vroolijke films vertoond, waarbij door de jeugd zoo gelachen en gegierd werd, dat den ouderen toeschouwers hooren en zien verging. Intusschen genoten ze echter niet minder als de jeugd. Na de films zagen we de O.K.K. jeugd Het geviel dezer dagen, dat ik als on bestorven weduwnaar met goede vrienden in een publiek lokaal geschaard zat aan de. tafel, waarvan buitenstaanders vermoeden, dat zy dient om te lezen, maar waarvan insiders weten, dat zij slechts middel is tot kletsen. „Mijne vrienden", aldus sprak ik, „Tt zal u ditmaal een actueel, en een waar verhaal opdisschen, en tenslotte verzoek ik u myn avontuur van commentaar te voorzien. Eergisteren te 8 uur 's morgens ging de bel in mijn woning over. De gedienstige spoedde zich naar de voordeur, kwam even later tot mij, een zwaar pakket voor zich uit dragend. Zy deponeerde het omvangrijke pak, ge sloten met papier en stevig touw op de ontbijttafel, mg mededeelend, dat het door een haar onbekenden jongen was bezorgd. Ik bekeek het pak met belangstelling, zocht naar adres en afzender, doch deze ontbraken. Vervolgens vroeg ik mij af of myn elders vertoevende vrouw mij had willen verrassen; en myn fotograaf en handelaar in fotografische toestellen stiekum de op dracht had verleend een lang door mg ge- koesterden wensch in te lossen. De vom van het pakket, en de overweging dat ik wijlens noch onwillens tot zoo'n surprise aanleiding had gegeven, temperden even wel mijn hoog opschietend verlangen. Ik peuterde het soliede touw voorzichtig los (men moet op de kleintjes passen in dezen tijd, niet waar) wikkelde bedachtzaam het papier af, enweet gy lieden, wat te voorschyn kwam?" „Een vergrootingstoestel", opperde een der tafelgenooten, na aan zijn glaasje te hebben genipt. „Een flinke groote, ordinaire keuken- pan", ging ik voort, „voorzien van een deksel. Ik lichtte dat deksel op en weet Je wat myn oog aanschouwde „Nou", noodigden de vrienden uit. „Boter", zei ik. „Een prachtige, glad gestreken, goud getinte substantie, verte genwoordigend vele kilo's van de heer lijkste boter, die men zich denken kan. Ter wijl ik mij over de pan boog kreeg ik visioenen van weilanden met madelieven en van vaderlandsch rundvee". Ik zweeg, en er viel een stilte rond de tafel. „Tja, Je moet de adressen maar weten", zuchtte hierop mijn linkerbuurman. „Dus je kunt weer vooruit", knikte myn vis vis, met een peinzende blik ln de oogen. „En weet je wat nu het mooiste van dit alles is", hervatte ik myn betoog. „Ik ben alweer door myn boter heen ook". „Inval van de politie dat kan geld kos ten, vadert, glunderde degene, die my even te voren kennelyk mijn boter-relaties had misgund. „Zoodra ik den inhoud van de pan had aanschouwd, nogmaals had nagegaan, dat adres en afzender op de zending ontbra ken", aldus negeerde ik zyn opmerking", achtte ik het voor de hand liggend, dat er een vergissing in het spel was. Ik pakte de pan weer in, belde de gedienstige, en gaf haar de opdracht den onbekenden jonge ling, als hij zich mocht komen melden, het pakket weer ter hand te stellen. Denzelfden dag kwóm ie 1" „Karei", een lichte angst, ordonneerde myn imker-buurman, mij opnemend met een blik, alsof hij iets wonderlyks aan schouwde. „Vooruit maar", noodigde ik de bevol king ter kletstafel uit. „Wat doe je als je bloemen krygt van een onbekende?", vroeg mijn linker-buur- raan. „Gebeurt my niet, maar als het gebeurt, accepteer ik ze, en laat ze in een vaas plaatsen". „O zoo", vervolgde de linker-buurman, „En met een taart doe je dat ook. En met boter had je niet anders mogen doen in dezen tyd". „Diefstal", opperde ik. „Kwatsch, in dezen tyd niet", vond myn vis vis. Bovendien hadden ze je nooit iets kunnen maken. Ze zouden het niet eens hebben aangegeven". „Misbruik maken van overmacht", keur de ik zyn commentaar af. „Je hebt toch niet de pan heelemaal vol terug gegeven. De helft heb je er toch minstens uitgeschept?" vroeg een ander. „Medeplichtigheid", repliceerde ik. „Ik zou in elk geval de boter niet eerder terug hebben gegeven, voordat Ik den af haler gedwongen had, my eveneens zoo'n hoeveelheid boter te brengen", vond de laatste. „Chantage is ook niet netjes", zei ik. En ik vervolgde „Dus gy achtbare, door en door degeiyke lieden zoudt u door ette lijke kilo's goede, geurige boter van uw opvattingen aangaande eerlijkheid hebben laten afbrengen, 't Is fraai t Was s t o m", merkte mijn overbuur man droogjes op, mij bekyltend met een blik alsof hij iets zeer byzonders aan me ontdekte. op het tooneel. Op den voorgrond vertelden een paar O.ICK.-meisjes aan een boeren- vrouwtje allerlei dingen over de gymnas tiekvereeniging en het koor stemde daar telkens spontaan mede in. Voorts werden nog eenige aardige stuk jes gegeven, als „In de wachtkamer", „Het verwende vrouwtje", „Hans en Ans" enz., die er, zoowel by de jongeren als bij de ouderen, uitstekend inzaten en veel succes oogstten. Dit alles werd onderbroken door korte pauzes, die door een handig „Excelsior- ensemble" met pittige, opgewekte muziek gevuld werden, waarby men dan dapper meezong. En ook mogen we niet vergeten, dat er vaten limonade werden uitgedeeld, welke tractatie al evenzeer in den smaak viel als het geheele programma. O.K.K.'s feestavond zal weer voor zeer velen een prettige herinnering blijven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 2