De Raad van Middelburg vergaderde. "AKKERTJES ONTVOERD De bouw van 145 arbeiderswoningen op 't Zand door den algemeen gemachtigde goedgekeurd. Sluiting van slagers winkels op den Maandagmiddag. Voorschotten aan gedupeerden voor aanschaffen van inboedels enz. Donderdagavond vergaderde de gemeen teraad van Middelburg onder voorzitter schap van den burgemeester, op het tijde lijk raadhuis. Afwezig waren de heer v. d, Feltz en Mondeel. De bouw op *t Zand. Bij de mededeellngen en ingekomen «tukken was o.a. de volgende mededeeling van den burgemeester over den bouw op 't Zand. De Algemeen Gemachtigde voor den Wederopbouw heeft, binnen het kader van het plan voor den wederopbouw <£er gemeente, goedkeuring gehecht aan dan bouw van 145 arbeiderswonin gen (ym>. 2 winkels) op het terrein, gelegen tusschen den Koudekerkschen weg, den Langevielesingel en den Nieuwen Vlissingsehen weg, welk terrein thans nog gelegen is in het gebied van de gemeente Koudekerke. Hangende de beslissing van den secre taris-generaal van Binnenlandsche Zaken over de wijziging van grenzen tusschen Middelburg en Koudekerke en gezien het feit, dat de bouw der arbeiderswoningen, in verband met den bestaan den woning nood te Middelburg, ter plaatse bijzonder spoedeischend is, heeft de Algemeen Ge machtigde o» eigenaren van de perceelen, welke voor den bouw noodig zijn, aange schreven, dat zij verplicht zgn te gedoo- gen, dat, ter uitvoering van bedoelden bouw, door of vanwege do gemeente alle noodige handelingen worden verricht. De heer PAUL zeide dat een drietal aannemers verzocht is prijsopgaaf voor den bouw, welke binnenkort zal worden geopend, in te zenden. De Ambachtsschool. Naar aanleiding van het ingekomen jaarverslag van de Ambachtsschool zeide de heer DB BRUIN, als vertegenwoordi ger van het gemeentebestuur in het be stuur der school, dat van de verbouwing alles zoo goed als gereed is en dat bin nenkort, wanneer er een belangrijke da tum voor de school is, aan de mgebru.k- neming een meer officieel karakter zal worcten gegeven- De verandering betreft hoofdzakelijk het interieur. Het kan niet anders of deze grootsche verbetering is in het belang van het onderwijs, waarvan circa S00 jongens, onder wie vele van bui ten de gemeente, profiteeren. De heer SULKERS, eveneens lid van het bestuur namens de gemeente, sloot zich bij de woorden van den heer De Bruin aan. De VOORZ. hoopte, dat de bedoelde be langrijke datum niet te lang op zich zal laten wachten. Een geschenk. De VOORZ. deelde daarop mede, dat 12 penningen en de inspecteurspenning van mej. De Man zijn ontvangen. Spr. zei overtuigd te zijn, dat hij, haar ook namens den Raad dank kan betuigen. Spr. hoopte dat anderen dit goede voor beeld zullen volgen. Ruimen beerputten. Het voorstel om het hoogere tarief voor het ruimen van beerputten buiten ce ge meente weder in te trekken, omdat dit on toelaatbaar is, werd z.h.s. aangenomen. Bruggelden. Ditzelfde geschiedt met het voorstel tot Wijziging en hernieuwde vaststelling der verordening tot heffing en invordering van bruggelden. Verordening gemeente-politie. Ook het voorstel inzake wijziging van de verordening gemeente-politie 1940. noodig door het vervallen van het capi- tulantenbesluit, ging onder den hamer door. DE SLUITING DER SLAGERS WINKELS. Aan de orde was daarna het foorstel om den Maandagmiddag aan te wijzen als de middag waarop de slagerswinkels gesloten moeten zijn. De heer SCHOT is steeds tegen zulke bepalingen, maar in dit geval kan men spreken van een onding, nu de slagers winkels bijna dagelijks gesloten zijn. Het wordt een bespotting. Daarbij komt, nog, dat de Heilige Schrift voorschrijft, dat men zal werken zoolang het dag is. Nu gaat men nota bene verplichten om te sluiten en het publiek is daarmede zeker niet gediend. Men moet volgens de wet het personeel vrij geven, maar ce winke liers moeten zelf weten of zij de winkels open willen houden of niet. De heer JERONIMUS heeft principieel bezwaar tegen het voorstel» maar spr. heeft er bovendien twee lacunes in ont- deict. Ten eerste, dat de slagers concur rentie zullen hebben van den winkel, waar fijne vleeschwaren worden verkocht en ten tweede dat ook niet een Maandag, voor afgaande aan een nationalen feestdag wordt uitgezonderd. De heer DOORENBOS zei, dat het wel licht te begrijpen is dat het voor sommige winkeliers moeilijk is te voldoen aan ce gestelde eischen van een vrijen middag of morgen voor het personeel, maar zij ver geten, dat het winkelbedrijf een belangrijk aeel van het geheele leven in een stad uit maakt. Als het zoo voort gaat, krijgt men weekdagen, die even stil zijn als de Zon dagen. Trouwens de klant is geen koning meer, doch de winkelier. Een groot aantal winkeliers sluit ook nu nog vroeg. Zij ver geten dat ook zij, die den geheelen dag bezet zijn, inkoopen willen doen. Waar het hier gaat om naleving van wettelijke be palingen zal spr. niet tegenstennnen, maar hg hoopt, dat de beide voorbeelden niet veel navolging zullen vinden. De heer WONDERGEM is voorstander van het sluiten van slagerswinkels op één middag in de week, omdat de betreffende verordening dan niet ontdoken wordt. De heer DEN HOLLANDER zegt, dat de barbiers en hun personeel de uitvoe ring van de winkelsluitingswet voor hun bedrijf een pracht oplossing vinden. Het publiek is er niet erg door gedupeerd. Des Zaterdagmiddags zijn toch ook vele perso nen vrij, o.a. de ambtenaren, zooals de heer Schot, die volgens spr. de Schrift verkeerd heeft geciteerd. Nadat de heer PAUL het voorstel na mens B. en W. heeft verdedigd en er o.a. op heeft gewezen, dat het nu de tjjd is om zulke regelingen in te voeren, vereenigde de Raad zich, met een amendement van den heer Jeronimus om ook Maandagen Voorafgaande aan een nationalen of voor Middelburg algemeenen feestdag uit te zonderen. Brj de eindstemming verklaar den de heeren Schot en Jeronimus zich tegen het voorstel. GEORGANISEERD OVERLEG. Bij het voorstel inzake aansluiting bij gemeenschappelijke beuandelirig van ge meentelijke personeelsaangelegenheden, wees de heer VERHAGE er op, dat men toch hier zelf wel zrjn boontjes kan dop pen. De aanvragende vereeniging is geen rijks, of overheidslichaam en nu zullen de kwesties niet meer in plaatselijk overleg worden behandeld. Zeker is er op veel ge bied een te groote verscheidenheid. Spr. erkent, dat de vereeniging goed werk kan doen, maar dat kunnen de plaatselijke commissies van overleg ook. De heer PORTHEINE heeft altijd inge zien dat een overleg met plaatselijke per sonen beter is. Hij wil ook gaarne stemmen hooren van eigen menschen, al of niet ge steund door centrale lichamen. De heer DE BRUIJN ziet in het voor stel geen bezwaar, omdat de plaatselijke commissies ttfch blijven bestaan. Het gaat hier alleen om de rechtspositie en wellicht is ook de salarieering later centraal te overzien. De heer DEN HOLLANDER meent, dat door een en ander de gemeenteraad uitge schakeld wordt. Verschillende gemeenten hebben geheel verschillende belangen, evenals ook bij particuliere bedrijven het geval is. De heer PAUL zegt, dat het de bedoe ling is centraal dezelfde soorten van ge meenten iegelijk te behandelen en lande lijk wordt daar bekeken, wat mogelijk is. Hét plaatselijk overleg blijft bestaan. O.a. een kwestie als van een tijdelijke toelage geschikt of voor centrale behandeling. De VOORZ. ziet in het voorstel veei nut bij het behandelen van a.gemeene ambte naarskwesties. Het voorstel wordt aangenomen met 11 tegen 4 stemmen. Vervolgens worden aangenomen het besluit nopens toepassing hypotheekrege ling 1940; de voorstellen tot vaststelling van de exploitatiekosten openbaar Lo. over 1939; vaststelling exploitatie-vergoeding aan bijz. scholen over 1939; medewerking aan stichting nieuwe R.K. school; ver huring z.g. touwbaan aan Langeviele Bol werk. Verder de verhuring perceel en erf Wagenaarstraat voor Gewestelijk Arbeids bureau; verhuring vischwater binnen havens, verhuring gemeente-grond Kareis- gang; verhuring gemeente-gronden voor Volkstuintjes en wijziging huurovereen komsten met woningbouwverenigingen voor de exploitatie der woningen Veersche Singel en KarelsgangHavendïjkatraaL Weigering bouwvergunning. Aan de orde kwam vervolgens het voor stel tot afwijzing van het beroep van J. Louws tegen het besluit van B. en W., waarbij vergunning werd geweigerd tot verbouw van perceel Langeviele 44, tegen welk voorstel ook de Ver. Handelsbelang protesteerde. De heer GEERS meent, dat de bestaande ramen niet geschikt zrjn voor etalages. Spr. zal daarom niet met het voorstel mede kunnen gaan. Er staan in de Lange viele toch geen mooie panden. Voor de te herbouwen binnenstad is het heel wat anders. De heer DEN HOLLANDER merkt op dat het een verschil van aanvoelen is. Wat de een mooi vindt, vindt de ander niet mooi. De heer JERONIMUS zegt, dat doze zaak twee aspecten heeft. Het eene is het algemeene aanzien van de stad, het tweede het bijzonder belang van de zakenlieden. Men wil een z.g. Middelburgsehen stijl doen herleven, maar is daarmede op een zeer gevaarlijk pad. Het is den winkeliers te doen <?m hun etalages zoo aantrekkelijk mogelijk te maken. Men wil een goede verhouding scheppen tusschen muur en glas, maar dat kan in dezen modernen tijd een gevaarlijk bedrijf worden. Spr. vreest dat dit alles den herbouw zal stag- neeren. Men wil hier langs een achterdeur de monumentenverordening toepassen. Wat men hier krijgt is toch veel beter dan het naastgelegen pand. De heer LAMBERMONT zegt, dat men de kleine raampjes toch niet zal kunnen volhouden. Men moet van Middelburg geen tweede Brugge willen maken. De heer FLIPSE meent, dat het ont worpen gebouw in de Langeviele geen schade zal kunnen doen. De heer de BRUIN zegt, dat er in het verleden veel geknoeid is. Dat moet nu maar eens klaar zijn. De heer SULKERS komt er tegen op, dat Handelsbelang hiervan een principi- eele kwestie wil malren. Spr. weet andere steden, waar het ook zoo is en "waar de winkeliers geen nadeel hebben van de kleine ruiten. De heer PAUL zegt, dat in de Lange viele zeker nog veel te bederven valt. Er zal in den bedoelden winkel ook zonder verbouwing voldoende glas aan wezig ztjm De VOORZ. zegt, dat hét vlot loopt met het goedkeuren van plannen voor den herbouw en toch komen daar kleine ruiten, wat z.i. geen schade zal doen aan het aanzien en aan den ver koop. Men zal burg. en weth. niet kunnen winnen voor veel glas. Het voorgestelde is geen nieuw idee, maar men kan het nu toepassen. De heer JERONIMUS vreest, dat men dan niet herbouwt en zich elders gaat vestigen. De VOORZ. zegt, dat men dan geen vergoedingen krijgt» Het zal het beste zijn Ir.. Verhagen te vragen de raadsleden eens in een bijeenkomst over de plannen te vertellen. Men zal er dan zeker vrede mede hebben. De Langedelft was geheel verknoeid, de Langeviele half en nu moet men daar mede niet doorgaan. Handelsbelang heeft het duidelijk gezegd, dat het alleen gaat om geld verdienen, maar het moet vol gens spr. ook gaan om het belang van het algemeen. Als men vroeger ook zoo had gedacht, dan was er thans niet het mooie stadhuis te restaureeren. Men moet de nog mooie huizen niet verder gaan verknoeien. WEDSTRIJDPROGRAMMA. Het wedstrijdprogramma voor a.s. Zon dag luidt Tweede klasse D. HeroVlissingen; T.S.C.R.B.C.; Mid delburg-De Zeeuwen; R.C.S.Alliance; De BaronieGoes. Derde klasse M. De Zeeuwen IIGoes EL ZEEUWSCHE KORFBALBOND. Het programma voor morgen luidt: Klasse L, ZeelandiaMadjoe L Volharding ITogo. Klasse Hb. K.V.W.Rapide. ViosSwift n. Klasse He. V.K.V.—Swift IV. D.O.S.Vitesse. LANDBOUWERS WEGENS PRIJSOPDRIJVING GEARRESTEERD. De rijkspolitie te Roermond heeft de laatste dagen speciaal gelet op hen, van vvie verwacht werd, dat zjj tegen abnor maal hooge prgzen landbouwproducten aan den man trachtten te brengen. Door de aan houding van Belgische smokkelaars kon overgegaan worden tot de arrestatie van enkele landbouwers, die landbouwproducten tegen woekerprijzen verkochten. Zoo zijn b.v. aardappelen, die niet voor de con sumptie geschikt waren, verkocht voor 15 a 20 cent. Enkele landbouwers zijn op last van de politie in het huis van bewaring te Roermond ingesloten. Na nog enkele opmerkingen werd het voorstel verworpen met 8 tegen 7 stem men. Bezwaarschriften. Beslist werd op bezwaarschriften school geldaanslagen 1940-'41, en straatbelasting 1939 en 1940. Gedeeltelijke ontheffing werd verleend voor aanslagen straatbelasting 1940, voornamelijk van gedupeerden. Voorschotten aan gedupeerden. De heer KÖGELER stelde voor 40.000 uit te trekken om aan hen, die de nieuwe woningen willen betrekken, doch nog geen uitkeering van de Schade-enquête com missie hebben ontvangen voor inboedels enz., in overleg met het Middélburgseh Hulpcomité, een voorschot te geven. Spr. verzekerde, dat er voldoende waarborg is en dat het de gemeente alleen wat rente voor kasgeld zal kosten, want het geld zelf komt terug na de uitkeering. Op een vraag van den heer Jeronimus waarom in Den Haag wel reeds is uitgekeerd, zeide spr., dat het aantal zeer gering was. Op een desbetreffende vraag van den heer De Bruin, deelde spr. voorts mede dat zij die zich in een niet-gemeentewoning gaan installeeren ook wel geholpen zullen wor den. Het voorstel wordt aangenomen. Rondvraag. De heer SULKERS vroeg eerst inlich tingen over de bestrating van de Markt en kreeg van den VOORZ. ten ant woord, dat in de toekomst het middendeel anders zal worden bestraat dan de rij weg. Óp een vraag over de Centrale keu ken van hetzelfde lid, zei de heer KÖGELER, dat de keuken zoo goed als gereed is en binnen 14 dagen in gebruik zal kunnen worden genomen. Men heeft echter een groote vermindering van de afname moeten constateeren, vooral door het bonnenstelsel. Gehoopt wordt daarvoor een oplossing te vinden. Het is de bedoe ling buiten de keuken het eten op drie plaatsen te distribueeren. Op een derde vraag van den heer Sulkers zei de VOORZ. dat hij met de directeuren van de muziekkorpsen zaï overleggen over het geven van muziek uitvoeringen. Op een vraag van den heer VERHAGE of het distributiebureau niet langer open kan blijven, deelde de VOORZ. tenslotte mede, dat het aantal ambte naren ingekrompen is moeten worden terwijl er ook na sluitingstijd veel werk is. Het schipperscongres „Schuttevaer". EK ZAL NOGMAALS OP VERBETERING VAN HAVEN VAN BATH WORDEN AANGEDRONGEN. Gistermorgen is het Woensdag aangevan gen schipperscongres van „Schuttevaêr" te Utrecht voortgezet. Verschillende voorstellen van de afdee- lingen werden door het congres aangeno men en ter nadere uitwerking aan het hoofdbestuur in handen gegeven. Op voorstel van Middelburg werd besloten te blijven aandrin gen op verbetering van de haven te Bath. Aan het slot van het congres kwam aan de orde de bestuursverkiezing. De heer J. Vos Hzn. uit Zwolle werd met volstrekte .meerderheid in het hoofdbestuur herko zen, terwijl het periodiek aftredende hoofd bestuurslid Jac. de Rijke Hzn. uit Z o n- nemaire met algemeene stemmen werd herkozen. Na de bestuursverkiezing begaven de afgevaardigden van het congres zich onder de hoede van de af deeling Utrecht naar het Centraal museum om op ultnoodiging van den burgemeester het oudste koopvaardij schip van Europa, dat gebouwd is in de tweede eeuw na Christus (het zoogenaam de Utrechtsche schip) te bezichtigen. Na een rondgang door het museum werd een gezamenlijke koffiemaaltijd gebruikt, waar na des middags het congres tot het afdoen van eenige interne zaken nogmaals bijeen kwam. Met woorden van dank sloot de voorzit ter, mr. W. A. C. van Dam, het welge slaagd congres van „Schuttevaêr". BOEFJES AAN HET WERK. De Utrechtsche recherche heeft drie jongens van resp. 15, 15 en 17 jaar aan gehouden, die ervan verdacht worden zich schuldig te hebben gemaakt aan diefstal len van een aantal rijwielen. Voorts werd een 17-jarige slagersjongen aangehouden, die verdacht wordt van heling. De arresta tie van dezen laatste leidde tot de aan houding van het drietal jongens. De politie hield gisteren een 11-jarigen jongen aan, die zich door insluiping toe gang had verschaft tot een tweetal huizen in de Sparstraat en de Vlierboomstraat. In beide huizen ontvreemdde hij koffie en thee, waarna hij de gestolen waar trachtte te verkoopen. Een der huisvrouwen wees de politie den jongen aan, toen deze van de goederen iets van de hand1 wilde doen. De ouders bleken den jongen niet meer in huis te willen hebben. Om erger te voor komen heeft de politie hem in het hoofd bureau van politie voorloopig een verblijf gegeven. Thans zal de kinderrechter wel verder beslissen. Te Breukelen wierpen gistermorgen twee jongens, die op een vrachtwagen za ten, een leege boterdoos op den weg. Deze doos bleek uit den wagen van d§n expe- oliteur BT te zijn ontvreemd. De mare chaussee slaagde er in de twee jongens aan te houden. Zij hadden onder hun klee ding een aantal pakjes boter verstopt. De jongens, die in Amsterdam thuis hooren, bekenden den diefstal. 's Morgens waren rij met een vracht auto uit Amsterdam naar Utrecht ver trokken. Uit dezen wagen hadden zg een aantal sigaren gestolen. De sigaren verloren zg, toen zg op den terugweg van den wagen sprongen, om zich met de boter uit de voeten te ma ken. Een vriendje dat in Maarssen was achtergebleven, had de rest van de siga ren. De twee jongens werden overgebracht naar Amsterdam en er ter beschikking gesteld van de kinderpolitie. Rheumatisclie pijnen "AKKERTJES' werken niet al leen pijnstillend maai ze ver wijderen ook de stoffen, die Uw rheumatische pijn veroorzaken. helpen direct DOOR P. MATTEEVS. 3) Het frissche en gezonde uiterlijk van mister Tiggel was bedrog. De rozige kleur op zijn gezicht was een verschrikkelijke dwaling der natuur. In werkelijkheid was mister Tiggel een zieke man. Hij leed aan een heele rij ui£eenloopende kwalen. De doktoren waren overigens van mee ning, dat al die kwalen dezelfde oorzaak hadden: mister Tiggel had te veel geld en te weinig zorgen. Maar mister Tiggel hield niet van dok ters. Hij cureerde zich liever zelf. Zijn ochtendlijk ontwaken had plaats volgens nauwkeurig vastgestelde regels. Voor het oogenblik voelde hij zich over het algemeen goed. En dat vervulde hem met bevreemding. Hij was zoo ziek. dat de gedachte, gezond te zijn, hem bepaald van streek bracht. Eerst legde hij eens de hand op zijn borst en voelde naar zijn hart. Het hart sloeg regelmatig en normaal. Hij zette zijn borstkas op en haalde een paar maal diep adem. Was daar een steek onder zijn ribben? Neen, er was geen steek. Ten minste niet van dien aard, dat er te vree zen was, dat het iets ernstigs kon zgn. Hm eigenlijk was er van steken heele- roaal geen sprake. Mister Tiggel ging tot de volgende oefe ning over. Hg fixeerde gedurende langen t(jd on afgewend een van de pillendoosjes op het nachtkastje. Het was een gewoon rond kartonnen doosje, met glimmend blauw papier overtrokken. Schemerde het hem voor de oogen? Nauwelijks. Hg zag het doosje duidelijk staan blauw en rond. Zonder storende lichtpuntjes. Was hij duizelig? Hij bewoog eenige malen het hoofd snel heen en weer en staarde naar den rand van zijn bed. Er schommelde niets. Niet eens hij zelf. Neen duizelig was hij ook niet. Mister Tiggel ging zich aan de derde oefening wijden. Hij legde een hand op zijn buik. Zijn gezicht gaf een uitdruk king te zien van gespannen opmerkzaam heid en bange zorg. Hier stak iets. Hij kneedde en wreef zoo lang op de ronde welving onder zgn pyamajasje rond, tot hij werkelijk iets als pijn bemerkte. Was het de lever? Was het de blinde darm? Of was het "zelfs Mister Tiggel viel ten prooi aan een onverkwikkelijk visioen. Hg zag zichzelf te middeft van een aantal wit gekleede mannen, er glinsterde iets in hun handen en een stem zeide: „Telt u maar eens langzaam tot twintig". Met een onderdrukten zucht rees hij om hoog en boog zich over het tafeltje naast zijn bed. Haastig pakte hij een van de pillendoosjes een rood exemplaar dat een universeel middel tegen maag- en onderlijfskwalen bevatte. Met de an dere hand greep hij een glas water. De hand met het glas water bleef strak in de lucht hangen. Mister Tiggel had hetpillendoosje ge opend. Het doosje was leeg In het sousterrain klonk het scherpe geluid van een bel lawaaiig en lang. Dadelijk daarop klopte de kamerdienaar op de deur van de slaapkamer en :talc zijn hoofd naar binnen. Mister Tiggel zat rechtop in bed. Hij had een berg kussens achter zijn rug ge stopt en wischte zich met een zakdoek het voorhoofd af. Het gTootste kussen had hij op zijn maag gelegd. „Pepermuntthee!" zei hjj. „Ik blijf nog een half uurtje liggen. Stuur me Gill boven. Dadelijk" De kamerdienaar verdween met aan merkelijke snelheid. Eenige minuten later werd er opnieuw op de deur geklopt. Ditmaal was het de jonge chauffeur. „Gill", zei mister Tiggel, terwijl hij he,m het pillendoosje voorhield, „rijd dadelijk naar de stad en haal me dit eens. irnel! Je moet onmiddellijk weer terug zijn. Rijd als de duivel!" Ofschoon de stem van mister Tiggel lijdend klonk, was er ook iets in te be luisteren, dat Gill, den jongen chauffeur aanleiding gaf om zoo snel mogelijk het doosje te pakken en de kamer uit te ren nen. Hij verdween nog veel sneller dan de kamerdienaar. Dan, na een kort poosje, werd er voor de derde maal geklopt. „Binnen!" zei mister Tiggel met om floerste stem. De deur werd geopend en zijn eenige jaren jongere zuster Edna stond op den drempel. Ze droeg een sportieve, zeer eenvoudige, blauwe japon, die haar uitstekend stond. Ze zag er betooverend uit. Mister Tiggel merkte het zeer goed op. Hij hield van zijn zuster, die bijna tien jaren jonger was dan hij. Maar hij merkte ook, dat er in haar grijze oogen geen zweem van bezorgdheid was. Eerder een vonkje hu mor. Hij begon zich onder haar blikken buitengewoon onbehagelijk te voelen. „Joram, wat scheelt er aan?" vroeg ze. „Om dezen tijd ben je toch anders al op weg naar je bureau? Ben je ziek?" „O, Edna", zei hij mat en legde de hand op het kussen, dat zgn maag bedekte. „Hier zit het. Ik heb hm erge pijn. Tamelijk erg. lit ben bang, dat het de lever is." „Ik hoop van niet", merkte ze op. „Maar als het de lever is, moet je natuurlijk in hed blijven." Mister Tiggel vond, dat ook haar stem niet buitengewoon bezorgd klonk. „Hmzei hij. „Jammer", ging Edna voort en keek door het venster naar buiten. „Het is vandaag zulk mooi weer. Ik heb buiten laten dek ken en wilde eigenlijk met jou samen ont bijten. De koffie is juist klaar." „Hmzei mister Tiggel. „Tja dat zal nu wel niet gaan", zei Edna. „Of toch wel?" „Hmzei mister Tiggel opnieuw. Voor de tweede maal dezen morgen viel hij ten prooi aan een visioen. Dit maal aan een aangenaam visioen. Hg zag in gedachten een keurig gedekte ontbijt tafel, bedekt met louter voedzame dingen, die voor een leverpatiënt misschien niet in alle opzichten gezond waren, maar daarentegen uitstekend smaakten. En hg geloofde de geur van sterke koffie te rui ken. Hg had een zwak voor sterke koffie, een uitgesproken zwak. „Och", zei hij langzaam, „ik zou in ieder gevalik kon misschien toch wel pro- beerenje moet aan zulke dingen niet toegeven, weet je! „Dat Is een uitstekende gedachte", zei Edna met een stralenden blik vol pge- wektheid- „Sta op en overwin jezelf. Ik zal beneden op je wachten. Ze ging en mister Tiggel kroop zuch tend uit zijn bed. Op weg naar de bad kamer had hij half en half den Indruk, dat de pijn al Iets aan het verminderen was. En toen hij in de badkuip rond- plaste, merkte hij zoo goed als geen pijn meer. Daarop keerde hij in de slaapkamer terug. Op het tafeltje naast zijn bed stond de pepermuntthee. In alle stilte streed mister Tiggel een heldhaftigen strijd. De plicht of dat, wat hg ervoor hield behaalde de overwinning. Hij bracht het kopje naar zgn mond, nam een slok en zette een vies gezicht. „Afschuwelijk!" mompelde hij. Dat was ten onrechte. Pepermuntthee is een goed ding. Men moet alleen, als men ze drinkt niet juist aan koffie den ken. Hg nam een tweede slok. „Boehhh...,..", zei hg. Daarop wierp hij vastberaden den ver deren inhoud van het kopje in de wasch- tafel, kleedde zich verder aan en verliet de kamer. Hij floot, toen hij de trap af ging. Edna was hoogst verbaasd over den eet lust, dien haar broeder, aan de ontbijt tafel aan den dag legde. Deze verbazing was echter niets, verge leken bij die, welke ongeveer terzelfder tgd den jongen chauffeur Gill beving. Gill was, nadat hij het pillendoosje in ontvangst genomen had, In één ren de trap af en de garage binnengeloopen, had zich achter het stuur van de groote limou sine gezet, den motor aangeslagen en gas gegeven. Twee minuten later bevond hjj zich in wilde vaart op weg naar New York. Precies op denzelfden tijd placht hij mister Tiggel naar de stad te brengen. Jerry ontwaakte door een onaangenaam stooten en schudden van zgn legerstede. Het eerste oogenblik had hij den indruk zich in een scheepshut midden op zee te bevinden. Hij was ietwat versuft. De lucht, die hij inademde, was verstikkend. Boven dien was de deken, waaronder hg was weg gekropen, hem onder den slaap over zgn gezicht gegleden. (Wordt vervolgd,).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 6