KRUSCHE STADSNIEUWS Vlissingen. Burgerlijke Stand C jRN'S HENNING STADSNIEUWS Middelburg. ST^iNTEÜWS Goes. VEREENIGING TOT BEVORDERING DER BELANGEN VAN SLECHTHOORENDEN. Dezer dagen hield de afdeeling Vliasln- gen van de Vereeniging tot Bevordering van de belangen van slechthoorenden haar jaarvergadering. De voorzitter opende de bijeenkomst, de secretaresse las het jaarverslag voor en de penningmeester legde rekening en ver antwoording af van de financien, waaraan door de kascommissie by monde van mevr. de Landmeter, haar goedkeuring werd ge hecht. Daarna nam de voorzitter nog even het woord. Zij verzocht allen, die gehoor apparaten bezitten, welke niet gebruikt worden, deze te willen beschikbaar stellen voor hardhoorenden, die door de tijdsom standigheden geen nieuwe instrumenten kunnen krijgen. Verder bracht mej. Kamp ln herinnering, dat mej. Marcus, dovenmoeder te Lunteren op 10 Mei haar 80sten verjaardag hoopt te herdenken. Hoewel de tijden er niet naar zijn om feest te vieren, vroeg mej. Kamp het verdere gedeelte van den avond in gezellig samenzijn daaraan te willen wijden. Dit geschiedde onder een lekker kopje „echte thee", waarna de heeren een kaartje legden en de dames een prettig spelletje deden, bekroond met aardige geschenkjes voor de winnaressen. KANTOOR INVOERRECHTEN EN ACCIJNZEN. De ontvanger der Invoerrechten en Accijn zen deelt mede dat zijn kantoor Prins Hen- drikweg 12 alhier voor het publiek is open gesteld alle dagen behalve Zaterdg 8,30 12, 13,3016 en Zaterdags 8,3012 uur. LOOP DÉR BEVOLKING. In de tweede helft van de maand April hebben zich hier gevestigd: A. Staverman, ambtr. A.V.O., Badhuis straat 29, van Amsterdam. S. Aalders Aalders, zonder Branderijstraat 16, van Gendringen. M. M. GuerandZonnevele, zonder, Flesschenstr. 12, van Zuldzande. Wed. N. de NooijerDe Nooijer, zonder, Kobeinstr. 19, van Amemuiden. T. Borsje, onderwijzer, Koudek. weg 92, van IJ1st. F. H. Lems, loods N.L., P. Krugerstr. 57, v. Koudekerke. M. -W. Coopman-Amtz, zonder Rozengracht 32, van Ubbergen. Wed. M. J. VisserKrul, zonder, De Ruijterstr. 6, van Amsterdam. M. Visser, zonder De Ruijter str. 6, van Amsterdam. G. Ardon, besteller P.T.T., Spuistr. 24, van Breskens. Wed. J. van de VeldeKole, zonder, Verk. Quakk.- str. 80, van 's-Gravenhage. J. Kievit, iso leerder, Zeilmarkt 5, van Rotterdam. A. Baart, grondtarbsiider, Kart eels Ir. 72, van Meliskerke, P. J. Driesen, slager St. Jacob- str 8 v. Tegelen. A. J. A. Hopstaken, machi- nebankw., Riddersp.l. 21, v. Goes. H. Oele kok t. koopv., Kasteelstr. 47, van 's-Graven- polder. F. J. Rademakers, slager. Dam 5, van O. en W. Souburg. P. C. Nonnekes, scheepsb.k., Bid. Bankert 14, van Goes. C. Heijmans, Teekenaar, Kasteelstr. 36. van Koudekerke. A. Kuiper, Plaatwerker. Mei doornlaan 9, van Vrouwenpolder. P. H. Blaas, Metaaldraaier, v. d. Swalmeatr. 3, van Vrouwenpolder. C. W. H. v. Opbergen Wortmann, Zonder, Waaigat 5, van Ros malen. J. Noordanus, teekenaar, Kasteel str. 86, van Koudekerke. J. van Molenbroek, zonder, Kasteelstraat 36. van Koudekerke. P. van Molenbroek, zonder, Kasteelstr. 36, van Koudekerke. W. F. J. Coopman, bank werker, Rozengr. 32, van Koudekerke. A. Loekemeljer, zonder. Kasteelstr. 98, van HUlegeraberg. A. P. Withagen, zonder, Weststr. 14, van 's-H.-Arendskerke. J. K. van 8chaik, marechaussee. Helleb.str. 13, van Goes. F. N. de Veij, zonder, A. Deken straat 29, Den Haag. A. Beckers, amb tenaar. Irisl. 28. van Middelburg. D. Swint, magaztjnbed.. v. Dieboeckstr. 67, Goes. Wed. A. Goedbloedv. Boven, zon der, Sottegemstr. 89, Middelburg. Wed. N. P. FritzFrancoijs, werkvrouw. Verk. Quakk-str. 5, van Goes. M. Hakkenbrak, metoalbewsrker, Violenlaan 11, van Rot terdam. D. Kooman, scheepmaker, Ge raniumlaan 12, van Serooskerke. J. van Loenen, concierge. Margrietenlaan 54. van Middelbure. L. Minnaard, chauff., brandw., v. Dishoekstr. 73, van Gors. T-. W. Sch°r- pennisse, electr., Riebesstr. 20, van Nw. en St. Joosland. J. van der Linden Sutfkerbuijk, zonder, P. Krugerstr, 39. van Bergen op Zoom. J. de Jong, marechaus see. Hellnbardierstr. 13, van Aardenburg. J. Raams-onk, zeilmaker, Badhuiestr. 32, van Doetinchem. G. F. Raamsdonk, hulp in de huishouding, Badhuisstr. 32, van Amsterdam. Vertrokken: P. J. Kentin. koper slager, Groenewoud 18, naar Goes; A Kuij- per, kweekeling N.L., Paul Krugerstraat 46, naar Terschelling; J, Nusteleijn, zonder, Hyacinthenlaan 18, naar Goes; C. M. van Glabbeek, marechaussee, Bloemenlaan 86, naar Oirschot; G. Aarts, marechaussee, Bloemenlaan 86, naar Oirschot; W, J. Bo de, technicus, Coosje Buskenstraat 38, ..aar Bloem endaal; M. Schot, scheepstimmer man, Kaaskadestraat 7, naar Middelburg: Wed. J. L. BaljeuBreel, zonder, Verkujjl Quakkelaarstraat 18, naar O. en W. Sou burg; A. Rijnders. dekknecht, Kanaalstraat 89, naar Middelburg: H. W. van Aalst, bootwerker, Bouwen Ewoutstraat 47, naar Serooskerke: J. W. van der Burgt, leeraar, Scheldestraat 100, naar Veere; A. Klaas- sen, wachtmeester marech.. Hellebardier- straat 11, naar Apeldoorn; wed. P. de Rijke Schout, zonder, Meidoornlaan 20. naar Middelburg; G. J. van Maasbommel, zon der, Aagje Dekenstraat 105, naar Zand- voort; C. L. Priem, teekenaar, Meidoorn laan 9. naar Oostkapelle; A. K. Goud, wachtzn. marech., DMkstraat 34, naar Axel; E. Frinking, contr. steunverl., Boul. Evert- sen 28, naar Haarlem; J. M. Wtjkhulsen, werkman, Breewaterstraat 13, naar Mid delburg; K. van Belzen, leurder. Kalkhok straat 15, naar Amemuiden; J. Philipse, zonder, Steenhuisstraat 3, naar Rosmalen: J. van der Hoeven, kantoorbediende. Paul Krugerstraat 98, naar Oostkapelle: P. Sln- ke, bankwerker, van der Swalmestraat 3, naar Hoedekenskerke; P. L. Vroonland- van Daele, zonder, Verkuijl Quakkelaarstr. 112, naar Heinkenszand; L. Vroonland MIDDELBURG. GeborenJohannes, z. van J. Corré en W. Boone. Ondertrouwd P. J. v. d. Sande, 36 j. en J. M. van de Vijver, 35 j.; H. Hoedemaker, 41 j. en P. Droogers, 36 j. T. Coppoolse, 28 j. en W. Meeuwse, 25 j. A. Kok, 23 j. en L V/. Petiet, 25 j. L. Dorleijn, 23 j. en S. J. Lagendyk, 21 j. Getrouwd W. van der Klooster, 19 j. en J. T. Tbolenaar, 21 j. A. van Hoorn, 22 j. en J. van Flierenburg, 26 j. Overleden J. P. A. Hubregtse, 46 j., ongeh. man S. Hammacher, 92 j., ongeh. vrouw C. W. van der Kuip, 64 j., man van S. Potappel M. Sprink, 62 j., ongeh. vrouw J. Boogaard, 54 j., man van Chr. Stroo M. Moens, 71 j., man van C. M. de Vos H. Jobse, 57 j., ongeh. man. GOES.* Geboren: Adriana Cornelia, d. v. Johan nes Janes de Jonge en Jacomina Catha- rina Luflk. Angela Elisabeth d. v. Clemens Willem Marie Bielen en Elisa beth Johanna Maria Alders. Jozef, z. v. Cornells Oele en Johanna Klazina van de Schraaf. Johannes Marinus, z. v. Jacob Pieters en Cornelia Johanna Baarends. Gehuwd: Adriaan Simpelaar, 27 j. te Biggekerke en Jacoba Cornelia Dominicus, 33 j. jd. OOST- EN WEST-SOUBTJRG. Gebcrea Hendrlcus Simon Joseph, z. v. S. C. Stam en M. J. Beenders. Sara Adriana, d. v. A. Lijnse en P. M. Go:'e- schalk. Elza Johanna, d. v. E. B. Cort- hals en A. de Eruijckere. Over de week van 30 April1 MeL Ondertrouwd-: L W. de Jonge, 21 j. en W. Eassie, 23 j. J. H. C. van Ochten, 29 j. cn M. Osté, 25 J. Getrouwd A. van Overbeeke, 27 j. en L. M. van Daele, 22 j. KRABBENDIJKE. Over April 1941. Geboren: Cornelia Janna, d.. v. B. J. Berman en M. R'jkse; Marinus, z. v M. Huissen en P. Castel. Ondertrouwd: A. M. Verhuist, 25 j. en J. A. Hoogesteger, 20 j.: C. L. Ots, 25 j. en K. van Ivvaarden, 23 j.; P. Loj- bezoo, 23 j. en F. van Pagce, 21 Jaar Getrouwd: A. van Eremen, 28 j. en J. L. Feytel, 22 j. Overleden: E. Schrier, 30 j., vrouw van J. Henr.ekij; K. Korseanje, 63 j., man van C. Karclse SCIIOONBUIIE. over cU maand April 1941. Geboren Willem, z. v. Jac. Dekker en van LI. L. Roelse. GetrouwdAbraham Jacobus Verhaje, 28 j., J.m. en Janneke Suzanna Kcate, 24 j., j.d. Albert Fleret, 23 j., j.m., te Oortburg cn Adriana Dekker, 22 j., j.d. te Schoondyke. IJZIhJDZJKE. Over de maand April. Geboren: Erna M. J., d. v. Alfi de Jae ger en Maria Dhuijvetter; Alice C., d. v. L-:on de Mul en M. de Krerjger; Llaria E. N., d. v. Petrus J. Maenhout en Oranda Vermue. Getrcuwd: Philibert Thomaes, 23 j. jm. (Sluis) en Clementina M. Raes, 32 j., wed. van Adr. Heeffer. Overleden: Marie L. Dinnewet, 67 j., echtg. van Hcndrikus Momout; Maria S. L. Ego, 63 j., echtg. v. Aug. P. Ego; Eduardus J. Serrarens, 63 jaar, echtg. van Eugenie M. Ble'Jenbergh; Josephus de Kreijger, 50 jaar, echtg. van Adr. Stokx; 2Taria N. Maenhout, 2 dagen, d. v. Petrus Maenhout cn Or. Vermue; Adriana A. van Prooije, 67 j., echtg. van P. A. Cornelis. (LJ.C.) CADZAND. Over de maand April. Overleden: Adriana la Gasse, 56 jaar. (A.A.) Brasser, zonder, Verkuijl Quakkelaarstraat 124, naar Heinkenszand; C. Weug, mach.- drijver, Margrietenlaan 46, naar Krabben- dijke; L. Vorstenbosch, rytuigp. N.S., Nieuwstraat 56, naar Vught; wed. J. Tax v. d. Eoom, zonder, Nieuwstraat 56, naar Vught; C. Reus, bureau-ambten. N.L., Kou dek. weg 80, naar Koudekerke; H. J. Smits, hotelhouder, Stationsplein 2, naar Koude kerke; G. R. Paulsen, zonder, Walstraat 54, naar Koudekerke; W. Wamelink, electro- monteur, Leliënlaan 70, naar Koudekerke; P, J. Roels, moch.-b&nkw., Glacisstraat 35, naar Clinge; H. J. Huesken, arb. telegraf. N.S., Emmastraat 14, naar 's-Gravenhage; R. de Wild, metaaldraaier, Koudek. weg 96, naar Doesburg; L. E. M. van Loon, mon teur, Nieuwendijk 25a, naar Koudekerke; P. C. LagaaijBok, zonder, Sottegemstraat 40, naar Oostkapelle; M. van Belzen, werk man, Groenewoud 11, naar Amemuiden; M. van den Buuse, meteropnemer PZEM, Aagje Dekenstraat 71, naar Middelburg; J. J. Lameijn, koopman, Paul Krugerstraat 7, naar Middelburg; J. F. Sterzenbach, zonder, Evertsenstraat 23, naar Amster dam; M. Potter, monteur, Koningsweg 11, naar Middelburg; L. Davidse, timmerman, Aagje Dekenstraat 95, naar Eiggekerke; B. C. Compeer, ketelmaker, Kasteelstraat 47, naar Koudekerke; S. C. Koster, huis houdster, Groenewoud 63, naar Middelburg; P. A. du Pon, fotograaf, Glacisstraat 96, naar Sneek; J. J. de Houck, metselaar. Noordstraat 20, naar Eindhoven; D. J. Steenhuis, zonder. Spuistraat 62, naar De venter: G. van de Putte, zonder. Konings weg 23, naar Sneek; P. Pattenier, werk man. Seringenlaan 2, naar Groningen; R. Stada, zonder, Dortmansstraat 14, naar Velsen; J. M. Groen, zonder. Paardenmarkt 45, naar Zoutelande; H. Sonneveld, .vnd. directeur Stoomtr. BreskensMaldeghem, Boul. Evertsen 4, naar Breskens: J. Boste laar, sjouwerman. Kanaalstraat 34. naar O. en W. Souburg; A. de Croo, wachtman. Noordstraat 27, naar O. en W. Souburg; A. de Ruijter, electr.-lasscher, Kanaalstraat 58, naar O. en W. Souburg; E. P. J. Kint, scheepmaker. Hendrikstraat 44, naar Arne- mu'den: G. Stam, scheepsbouwer, Baljuw straat 22, naar Zoutelande: D. Kamp zon der, Primulalaan 5, naar Dinteloord; R. J. baron van Hoevell, vliegtuigk. ing., Boul. Bankert, naar Zoutelande: A. C. Blaas, zonder, Kasteelstr. 60, naar Utrecht. ONZE ZAAK IS MET INGANG VAN 11 MEI DES ZONDAGS GESLOTEN DOOR DE WEEK GEOPEND TOT 8 UUR. FOTOGRAAF KORTE DELFT 41 MIDDELBURG. MAANDAG BEGINT DE UITREIKING DER PERSOONSBEWIJZEN. Maandag a.s. wordt alhier een aanvang gemaakt met het uitreiken van de per soonsbewijzen. Hierbij wordt alphabetisch te werk gegaan. Gehuwde vrouwen worden dU3 op hun meisjesnaam opgeroepen. Hen, die a.8. Maandag aan de beurt zijn wordt nu een ultnoodiging tot verschijning gezonden. (Deze is waarschijnlijk reeds in hun bezit). Om nu de uitreiking zoo vlot mogelijk te doen geschieden is het van het grootste be lang dat ieder op het op de ultnoodiging vermelde uur verschijnt. Op andere uren helpen is niet mogelijk. Ingevolge art. 6 van het Besluit Per soonsbewijzen is een ieder gehouden op eerste ultnoodiging in persoon te verschij nen ter secretarie der gemeente, ter plaat se, op den dag en binnen het uur, op de ultnoodiging aangegeven. Komt men dus niet, dat is men niet tijdig in het bezit van zijn persoonsbewijs. Wanneer men even tueel bijv. door ziekte verhinderd is, ge lieve men iemand anders de ultnoodiging te doen inleveren. Ter secretarie is dan be kend, waarom men niet verschijnt. Ook dit is voor de administratie van belang en voorkomt stagnatie bij de uitreiking. Als men in de komende maanden met vacantia gaat en dus eonigen tijd afwezig is. gelieve men ook hiervan mededeeling te doen tor secretarie, opdat hem/haar zoo z'jr.Uaar letter juist in die periode aan do bourt mocht z'jn, niet tevergeefs een ultnoodiging wordt gezonden. Toezending kan dan later plaats vinden. Aangezien het in de bedoeling ligt 200 personen per middag van een persoonsbe- wys te voorzien, moot alies worden verme den wat vertraging zou kunnen opleveren. Men houde zijn/haar distributiestamkaart en identiteitsbewijs gereed en zorge zooveel mogelijk voor gepast geld. Wanneer men met bovenstaande reke ning wilt houden, dan helpt men mede om den gang van zaken te bespoedigen. EEN HULDIGING BIJ DEN OPRUIMINGSDIENST. Gistermiddag vereenigden zich in de di rectiekeet van den opruimingsdienst aan de Noordstraat de algemeene leider, de heer Van Es, heeren van de Diwemi, uit voerders, opzichters, ploegbazen, tijdschrij- vers, alsmede administratief personeel van den opruimingsdienst, ten einde den hoofd uitvoerder, den heer Van Dun met zijn echtgenoote te huldigen ter gelegenheid van hun SO-Jarig huwelijksfeest. De heer Van Es sprak namens allen en wen3chte in de eerste plaats het bruids paar geluk men dezen dag, waarna hij zich speciaal tot den heer Van Dun wendde en hierbij vooral liet uitkomen hoe deze in zoo'n korten tijd van zijn verblijf te Mid delburg veler sympathie heeft weten te verwerven. Als een blyvende herinnering overhandigde de hoer Van Es namens allen een likeurstcl met zilver gemonteerd, een tinnen vaas, een aschbak en een lucifers- doosomhulsel voorzien van het wapen van Zeeland, alsmede van het Stadhuis van Middelburg. Namens zichzelf voegde spr. hieraan bloemen toe. Zichtbaar getroffen dankte de heer Van Dun den algemeenen leider voor de waar- deerende woorden en voorts allen, die heb ben bijgedragen om dezen dag voor hem en zijn echtgenoote tot een onvergetelijke te maken. Van de administratie van de Di wemi was een mand bloemen toegezonden. TER AARDE BESTELLING VAN WIJLEN DEN HEER C. W. VAN DER KUIP. Op de algemeene begraafplaats alhier had gisteren de ter aarde bestelling plaats van wijlen den heer C, W. van der Kuip. De baar werd door de ouderlingen der Geref. kerk grafwaarts gedragen en nadat de kist boven het graf was geplaatst, nam als eerste spreker de heer J. M. Doorenbos het woord, die getuigde van zijn vriend schap voor den overledene met wien hy bijna 50 jaar heeft samengewerkt. De heer C. Boucherie, voorzitter van de afdeeling van de vereeniging van Chr. kantoor- en handelsbedienden getuigde van de groote waardeering voor wat de heer Van der Kuip gedurende 26 jaar als voor zitter dier afdeeling heeft gedaan, wat ook aanleiding was hem tot eere-voorzitter te benoemen. De heer C. Meliefste, voorzitter van den Chr. Besturenbond, wees op het geen de overledene als penningmeester dier organisatie gedurende ongeveer 20 jaar heeft verricht. Nadat de heer L de Ridder als vriend had gesproken, voerde nog de heer Schmidt uit Vlissingen het woord, die met den heer Van der Kuip meermalen af gevaardigde naar bondsvergaderingen is geweest De heer A. D. Llttooy sprak als voor zitter van het bestuur der Chr. bewaar school, waarvan de heer Van der Kuip ook een lange reeks van Jaren penningmeester is geweest De heer P. Adrlaanse sprak woorden van dank voor wat de overledene voor de woningstichting „Volksbelang" is geweest, waarna de heer W. A. den Hol lander met groote waardeering sprak over het werk van zijn voorganger als voor zitter van de afdeeling van Patrimonium en als raadslid. Dr. N. J. Hommes, predikant bij de Ger. kerk, las enkels verzen uit 1 Cor. 15 voor en sprak naar aanleiding daarvan over het leven van den ontslapene om te eindigen met het „Onze Vader". Nadat de kist in de groeve was neer gelaten dankte de zoon mede namens zyn moeder en verdere familie voor de laatste eer zijn vader bewezen. Z.CJF.—S.O.S. S—3 Gisteravond speelde het elftal van N.V. Zeeuwsche Confectiefabrieken een wed strijd tegen S.O.S., een elftal van Kinder- zorg, welke wedstrijd in gelijk spel, 83, eindigde. By de rust was de stand 11. GEVONDEN VOORWERPEN. Te bevragen aan het bureau van politie des Dinsdags, Donderdags en Zaterdags van 6 n.m. tot 8 n.m. Mantelband; identiteitsbewijs ten name van A. M. te Serooskerke; vulpenhouder- dop; kastsleutel; paar oude heerenglacé handschoenen; grijze want; rozenkrans; identiteitsbewijs; dop van een wagen; be- lastingmerk; Lipssleutel. Bij vinders damesportemonnaie met in houd, J. G. Wollenberg, Noordweg B 175; belas'tingmerk aan speld, F. C. Geerivliet, Lazerijstraat 4; hondenpenning, K. van Belzen, Korte Geere 47; regenmantel en das, J. B. Landman, Klein Vlaanderen 22; paar bruine glacé handschoenen, P. Mary's, Schuttershofstraat 18; mondharmonica in doos, C. van Iwaarden, Nieuwe Oostersche- straat 20; leesboek, getiteld „De Trom petter van Pappai", A. Scheermeijer, Hoog straat 10; zeemlap, J. J. Cappon, St. Joris- straat 19; schaal van een weegschaal, Ga- briëlse, Singelstraat 47; rol sponsen, mej. Holster, Verwerijstraat 24; baby pop, A. Cozijn, Vlissingschestraat 23; paar dames handschoenen, S. Poortvliet, Dokstraat 24; damesportemonnaie met inhoud, A. Carol, Vlissingschestraat 10; rywielbelastingmerk aan veiligheidspeld, H. L. Wiesner, Blinden, hoek 6-8; aantal Midza-bonnen, mej, Rei- nierse, Nieuwe Haven 39; kinderbrll, P. Moeleker, Heerenstraat 20; kinderporte- monnaie met inhoud, J. P. Baan, Bierkaai 7; heerenpolshorloge, W. Kuijs, Bogard- straat 8; stalen duimstok, D. Klaasse, Winterstraat 19; huissleutel met touwtje, L Tavenier, Korendijk 21; zwart kinder schoentje, F. Geervliet, Emmastraat 28; bal, T. de Swets, Bleek 9; ring met sleu tels, C. de Pagter, Nieuwe Haven 7; zil verbon, C. E. Kruijsse, Veerscheweg 118; zilveren manchetknoop, P. J. Doets, Molen water 57; kinderportemonnaie, B. de Rijke, Brakstraat 41; vulpotlood, J. Jobse, Koor kerkhof 18; kinderportemonnaie met in houd, F. J. Blaezer, Bree 39; pijp, R. Goedbloed, Havendijk 7; blauw regenkapje, A Scheele, Nieuwe Vlissingscheweg E 98; kindermuts, J. Poppe, Oud Arnemuidsch Voetpad 38; zilveren armband, wed. R, van Veen, Veerscheweg 19; rood regenkapje, P. Hendrikse, Klein Vlaanderen 95; grflze ceintuur, C. Hulszoon, Emmastraat 2; damesarmbandhorloge, M. de Munck, Korte Delft 45; wit kindsrwantje, G. Damman, Klein Vlaanderen 48; paar dames- en hee renhandschoenen, juffr. Wessels, Dam 15, Noodwlnkel; wollen dameshandschoen, an Roth, Veerschesingel 108; gekl. zakdoek, J. v. d. Leije, Heerenstraat 35; zilverbon, J. W. Jobse, Noordweg B 42; armband. M. Meijers, Segeersingel 48; padvindersriem, wed. Verbert, Oude Veerscheweg 1; vulpen, P. Burgs, Schoorsteenvegerssingel 64. N.B. Indien bij één der vinders voor werpen worden afgehaald, gelieve men hiervan terstond kenni3 te geven aan het bureau van politie alhier. Voorts zijn ter gemeente-secretarie van Grijpskerke te bevragen tusschen 9.30 en 12 uur de navolgende voorwerpen Ee- gabardine regenmantel; een paar oliepijpen; een polsmof; eeil wollen want; een zwarte kindermuts; een zilveren doek speld; een paar kinderhandschoenen; een srioer kralen; een zilveren medaillonnetje; een zilverbon. HUISKNECHT VERDACHT VAN DIEFSTAL VAN 20.000 GEARRESTEERD. Zooals reeds werd gemeld, is de 22-jarige huisknecht J. W. M. de J., die met 20.6i>0 van zyn patroon spoorloos uit Den Haag was verdwenen, Maandagavond in Mill door den gemeenteveldwachter aldaar gear resteerd. Rechercheurs van de Haagsche politie zyn bj een voorloopig verhoor van De J. het volgende te wecen gekomen. Op 3 Mel was De J. belast met het schoonmaken van het kantoor van zijn pa troon en hg was toen tegenwoordig bij het uitbetalen van geld. Tevens zag hy toen, dat de sleutel van de brandkast in een aan grenzende kamer in een taschje werd op geborgen. Toen even later niemand aanwe zig was, slaagde hy er in den sleutel uit het taschje te halen, waarna hij aan zijn patroon vroeg de deur van de kamer, welite aan het kantoor grensde af te sluiten, daar er anders stof in zou komen, zooals hy beweerde. Later zag hy zjjn kans schoon de brandkast te openen en het geld, dat ongeveer een waarde van 20.000 verte genwoordigde, weg te nemen. Hierna nam hij per trein de vlucht naar Mill in Noord-Brabant. Hier was hij goed bekend, daar hij er tydens de mobilisatie als hospitaalsoldaat in garnizoen had gele gen. Overal hing hy fantastische verhalen op betreffende de herkomst van het geld. Hy Het het geld flink rollen en bezocht vele café's, waar hjj links en rechts rondjes uitdeelde. ^Toch was er één caféhouder, die het zaakje niet vertrouwde. Hij begaf zich naar den gemeenteveldwachter en vertelde hem zyn wedervaren. Deze had juist een extra radiobericht gehoord, waarin de aan houding van De J. werd verzocht. Hy com bineerde een en ander, toog op onderzoek uit en arresteerde den huisknecht. Vermoedelijk heeft deze zich aan nog meer diefstallen schuldig gemaakt en een diepgaand onderzoek wordt dan ook inge steld. De caféhouder in Mill heeft intusschen een buitenkansje. Hjj was het, die aanwij zingen gaf, welke tot de aanhouding van De J. leidden en zal dus voor de uitge loofde belooning in aanmerking komen. Van het gestolen geld werd nog onge veer 16.000 op De J. gevonden. VAN WAGEN GEVALLEN EN OVERREDEN. De bejaarde landbouwer J. Heyink te Diffelen, gelegen by Mariënbrrg (ge meente Hardenberg) is, toen hij met paard en wagen terugkeerde van de paarden- beurs te Mariënberg. van den wagen ge vallen en zwaar gewond. Het ongeluk Overal op de wereld waar aan Rheumatische pijnen geleden werd. heeft Kruschen xijn we! dadlge werking bewezen. Neem toch óók ori4T«*VÓoMdu- - rende ;CO(\»rÓte - ■i n n i-helkirn-' dige-apOthrVer G.- .I, Logg er Bij apoth. en drog. 1.82, 1.47, 0.76, 1 0.41. BORD NIET VERWIJDERD. Tegen den caféhouder J. E. werd pro ces-verbaal opgemaakt, omdat hy het bord „verlof A.", nadat dit verlof ter zyner name werd ingetrokken, niet heeft ver» wyderd. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: C. Lammerts en gezin, mekhandelaar, van Amsterdam, Middel- burgsche straat 33; A. K. H. J. Schilling, medicus, van Ginneken ca., Wijngaard straat 13; P. J. Kentin en echtg., koper slager, van Vlissingen, M. Smallegange- buurt 55; W. C. van Liere, zonder, van Amsterdam, 's-Gravenpoldersche weg 22; J. Nusteleijn en gezin, zonder, van Vlis singen, Scheldestraat 73; C. W. de Leeuw van Weenen, zonder, van Vreeswyk, Heex- nisseweg 91; E. Kole, boekhoudster, van Krabbendyke, Vlasmarkt 3; L A. Colijn, bankwerker N.S., van O. en W. Souburg, Oude Vischmarkt 10; J. H. Verhage, ver tegenwoordiger, van Bergen op Zoom, Heernisseweg 6; C. C. Lieneman, zonder, van Bloemendaal, Wilhelminastraat 5; C. B. Kwanten, zonder, van Eindhoven, Zuid- vlletstraat 38; J. Dage vos en gezin, insp. levensverz. my., van Middelburg, Couwer- vestraat 55; J. Vermeulen, klerk dir. bel., van Amsterdam, M. A. de Ruyterlaan 14; L. J. Th. Kuenen, geb. Janssens, zonder, van Heemstede, Violenstraat 6; G. Engel- moer, bankwerker, van O. en W. Souburg, M. Snfollegangebuurt 15; O. van Els&cker, geb. Weyman, zonder, van Kesteren, P. Jaspersestraat 1; N. Karstanje en gezin, timmerman, van O. en W. Souburg, Prin ses Julianastraat 5; M. S. Servaas, dienst bode, van 's-Gravenhage, Kleine Kade 47 M. P. Ringelberg en gezin, ontvanger Reg. en Domeinen, van Kloetinge, Grenadier- straat 11; P. A. Killestein, kantoorbe diende, van Bergen op Zoom, Blaaubeen- straat 10; J. N. de Baas, controleur Landbouwcrisiswet 1933, van Amsterdam, Heernisseweg 110; E. G. van Kalmthout, zonder, van Middelburg, Magdalenastraat 20: C. L van Kalmthout, zonder, van Mid delburg, MSgdalenastraat 10; G. van der Gaag en echtg., tydschryver, van Prin- cenhage, R B. v. d. Boschstraat 3; J. G. de Korte, ass. acc. Dep. van L. en V., van 's-Gravenhage, Schengestraat 53 W. LJssel, winkelbediende, van Dordrecht, West wal 46c; A. A. Cardon, geb. Kake- beske, zonder, van Krui ningen, Magdale nastraat 12; J. G, N. Stroobach, bouw kundige, van Amsterdam, M. Smallegange- buurt 50; C. J. Luijk, dienstbode, van Terneuzen, Ganzepoortstraat 28; S. Koets, dienstbode, van Bergen op Zoom, Wilhel minastraat 4. M. Burgers, geb. De Klerk, zonder, van Roosendaal ca.. Zonnebloem straat 43: J. G. J. Burgers, onderwyzer, van Hoedekenskerke, Zonnebloemstraat 43; C. Duvekot, studeerend, van Melissant, Groote Kade 20, C. P. Koeman en gezin, zonder, van Wolphaartsdijk, Grenadier straat 13. Vertrokken: L.M. C. Heukeshoven en echtg., ambtenaar crisisdienst, van 's -H. Hendrikskinderenstraat 40 naar Bud el; J. Bakker, dienstbode, van Lange Kerk straat 12 naar WIssenkerke: A. J. A. Hopstaken en gezin, machinebankwerker, van Schengestraat 36 naar Vlissingen; A. P. Hengstmangers, van Oude Singel 60 naar 's-Gravenhage; G. van Hekken en dochtertje, zonder, van Oosthavendyk 14 naar O. en W. Souburg; T. C. Dominicus, zonder, van Groote Markt 34 naar Wc- meldinge; E. de Koerjer, dienstbode, van Oostsingel 134 naar Renkum; P. R. Hu- genholtz en gezin, chef bykantoor Am- hem „Centraal Beheer", van Oostsingel 134 naar Renkum; A. J. Schnitker, vert. in vleeschwaren, van M. H. Trompstraat 17 naar Bergen op Zoom; W. L. Datema, kellner, van Groote Markt 1 naar Leeu- warderadeel; J. P. Barends, drukkers knecht, van M. Smallegangebuurt 44 naar Diemen; H. A. Linders, ass. acc., van Westwal 2 naar Nijmegen; J. H. W. Wig- gers, onderwijzer, van J. A. v. d. Goes- kade 23 naar Wlnterswyk; D. Swint en gezin, magazijnmeester, van St. Jaeobs- straat 52boven naar Vlissingen; S. van Velzen, dienstbode, van Jacob Valckestraat 3 naar Krabbendijke; P. C. Nonnekes en geztn, teekenaar M(j. „De Schelde", van 's-Heer Hendrikskinderenstraat 52 naar Vlissingen: Wed. N. P. Fritz, geb. Fran- coys, zonder, van 's Heer Hendrikskinde- rendijk 24b naar Vlissingen; J. M. Wer ner, hulp in de huish., van Ganzepoort straat 21 naar Zundert: J. K. van Schaik, marechaussee, van Piccardtstraat 59 naar Vlissingen, A. S. van Eenenaam, zonder, van Groote Markt 8 naar Krulnlngen; M. A. Doremalen en echtg., zonder, van Ganzepoortstraat 8 naar Walt (Zwitser land) C. J. Overweel, ryksveldwachter, van Piccardtstraat 57 naar Philippine; D. Boorsma, zonder, van De Witt Hamer straat 10 naar Haarlem; T. Bartelse, zonder, van Leliestraat 21 naar Schie- broek; C. Geelhoed, dienstbode, van-Heer nisseweg 85 naar 's-Gravenhage P, de Koeijer, dienstbode, van Oostsingel 70 naar 's-H. Arendskerke; J. A. Luijks, 4e machinist koopvaardy, van Oude Singel 72 naar Leiderdorp. geschiedde, doordat het paard schrok en op hol sloeg, waarb'J de oude landbouwer van den wagen viel en overreden werd. De ijlings ontboden dokter constateerde een gebroken halswervel. De toestand van den man is zeer ernstig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 2