STADSNIEUWS Vlissingen. Burgerlijke Stand STADSNIEUWS Middelburg. MOLEST VERZEKERING Alpetne Zeeuwiche Verzekering Maaisciiappij N.V. Het prijzen van artikelen verplicht. Tel de beitels STADSNIEUWS Goes. Sport uitreiking der PERSOON SBE WIJZEN. In de trouwzaal van het stadhuis aan de Poutkade heerscht thans een groote be drijvigheid. Er is daar geregeld een gaan en komen, niet van gelukkige paartjes die den grooten stap ondernemen, doch van menschen, jong en oud, die in deze romantische omgeving hun plichten komen vervullen voor de persoonsoewijzen. Van morgen is men met 't omvangrijke werk van de uitreiking dezer bewijzen aangevangen; een werk dat niet in een-twee-drie gebeurd is, daar er heel wat formaliteiten vervuld moeten worden. De werkzaamheden van de ambtenaren, oneer leiding van den heer Th. J. Andriessen, is echter zoodanig ge regeld, dat alles een vlot verloop kan hebben. En hoewel een en ander nog ge heel vreemd was, ging op den eersten morgen alles toch al van een leien dakje. Aan ze3 tafels vindt het invullen der be wijzen en het controleeren en bevestigen der foto's plaats. In het naast gelegen ver trek van dien burgelijken stand staan er vervolgens twee heeren klaar die de vinger- af-drukKen nemen. Op 'n glasplaat wordt de inkt uitgestreken waarna zeer nauwkeurig de recücer wijs vinger van het „slachtoffer" op het Inkt vlak wordt gedrukt en vervolgens twee afdrukken op het persoonsbewijs en een op de uitnood igingskaart worden gemaakt. Nadat de wijsvinger schoongemaakt is .Af geleverd", moet men zich vervoegen* aan een tafel waar het legeszegel op net be wijs wordt geplakt. Daar dit met speci aal hiervoor aangegeven gom moet ge schieden, terwijl tevens moet worden vast gesteld welke rechten hiervoor verschul digd zijn, neemt dit onderdeel van de werk zaamheden nog den meesten tijd in beslag. Heeft men zijn penningen geofferd dan moet men zich vervoegen bij den volgen den ambtenaar die op de kaarten van het bevolkingsregister het nummer van het uitgereikte persoonsbewijs invult waarna tenslotte öe met de leiding van een en ander opgedragen ambtenaar; zijn hand- teekening op het bewijs plaatst. Netjes gevouwen in het doorzichtige omhulsel dat hierbij gratis wordt verstrekt, kan men hierna het bewijs tensione in ontvangst nemen en is men voorloopig voor vijf jaar klaar. Men verzoekt ons belanghebbenden er aan te herinneren, dat voor het in ont vangst nemen van de persoonsbewijzen de distributiestamkaart en het inkomsten belastingbiljet 1940/41 moet worden mee gebracht. EEN ONGEVAL BIJ HET TRAIi. Gisteravond heeft zich op het sport veld aan den Koudekerlcschen weg een ongeval voorgedaan. Bij het trainen kwam de heer De Joode, de spil van het eerste elftal van Vlissingen, zoo ongelukkig te vallen, dat hij zich onder dokters behan deling moest stellen. Waarschijnlijk is het schouderblad gekneusd, zoodat van mede spelen in dit seizoen niet veel meer zal komen. Dit is des te meer een verlies voor het Vlissingsche elftal, daar hij een der beste krachten is en Vlissingen wil zij nog kans maken op het kampioenschap hoewel deze kans uiterst gering is geen enkelen wedstrijd meer mag ver liezen. G. D.Gemeente-Ambtenaren 11. Gisteravond speelden de leden van den Ge neeskundigen Dienst der Luchtbescher ming op het sportterrein aan de Van der Spleghelstraat, een voetbalwedstrijd tegen een elftal samengesteld uit de gemeente ambtenaren. Het was de eerste maal dat de G. D. in het veld kwam. Beide partijen gaven elkaar geen krimp, zoodat de stax.d met de rust 00 was en de wedstrijd ein digde met gelijk spel 11. DE VERBETERING-VAN DE BONEDUKESTRAAT. Nu de straatmakers vrijwel gereed zijn met de -verbetering van de Bonedijkestraat heeft deze omgeving een geheel ander aanzien gekregen. Op de brug sluit thans een mooie, royale straat aan, waarvan de rijweg verbreed is door het opruimen van het plantsoen, terwijl ook de trottoirs aanmerkelijk zijn verbreed. Verkeersop stoppingen zooals vroeger, zullen dan ook nu wel tot het verleden behooren. Deze straat en ook de Nijverheidsstraat zijn voorts nog verfraaid door het plaatsen van een aantal sierboompjes. NIEUW- EN ST. JOOSLAND. Over de maand April. Getrouwd P. J. Brakman, 30 j., jm. en J. A. van Strien, 28 j.. jd. G. Janse, 20 j., jm. en M. Pleijte, 20 j., jd. Geboren Neeltje d. v. Joh, v. Waarde en L. van Maldegem. - Catharina, d. v. M. van Moolenbroek en Adriana Nieuwen- hutjze. Overleden Casper van Leerdam, 79 j., echtgenoot van Pa. Pleijte. MELISKERKE. Gedurende, de maand April. Geboren: Hendrik Joos, zoon van Adriaan Krijger en Maatje Koene; Kor- nelia, dochter van Pieter Louws en Wii- 1 omina Melse; Adriaan Jacobus, zoon van Mathijs Matthijsso en Adriana Maria Mesie. Gehuwd: Jan Wisse, 26 j. j.m. en Elizabeth Riemens 23 j. j.d. Overleden: Leinje Polderman, 66 j. on gehuwd; Hendrik Krijger, 51 j., echtge noot van Pletemella Moens. K ITT HEM. Over de maand April. Getrouwd W. Sinke, 23 j. en P. Ma- chielse, 24 j. Ondertrouwd L. Geschiere, 21 j. en A. M. de Rycke, 28 j., van Koudekerke Iz. Tange, 23 j. en E. M. de Kroo, 27 j., van Koudekerke. DE NÜTSBEWAARSCHOLEN. Dinsdagavond vergaderde het Comité tot Steun aan de Nutsscholen in café Een dracht, onder leiding van den heer W. Spinnaaij. In zyn openingswoord memoreerde de voorzitter, dat verschillende leden door bedanken, door opheffing hunner organisa tie en door vertrek uit het Comité zijn getreden. Dit geldt in de eerste plaats de secretaresse mevr. B. Boasson-Sanders en verder de heeren P. M. Baijens, R. A. Sten huis, dokter' J. Broekhuijsen en dr. S. S. Smeding en mevr. A. A. Lohman-Van Nieuwenburg. Al deze personen bracht de voorzitter een woord van dank en deze gold vooral de secretaresse, die in het Comité zoo'n belangrijke plaats had inge nomen en zooveel werk had verricht. Door de Vereeniging van Huisvrouwen werd voor het Comité aangewezen mevr. C. H. Dekker-Koers en namens Volksonderwijs de heer P. M. Bakens, die eerst zitting had gehad namens het Instituut voor Ar beidersontwikkeling, dat ru is geliquideerd. De voorzitter, de heer Spinnaaij, de pen ningmeester de heer Baijens en de heer De Jonge Baas werden als bestuursleden herkozen. Tot bestuursleden werden geko zen de heeren P. v. Roon en W. H. Har don, van wie de laatste het secretariaat zal waarnemen. De boeken en bescheiden van het Comité zijn bij den brand op 17 Mei ten huize van den penningmeester verloren gegaan, doch de gelden waren in veiligheid gebracht. Aan de hand van het financieel verslag van de commissie van beheer der Nutsscholen kon worden geconstateerd, dat de geldmiddelen diër commissie heel wat gezonder zijn geworden. Door de res tauratie der kleuterscholen oefenen deze nu heel wat meer aantrekkingskracht uit, zoodat het leerlingenaantal der school in de Schuitvlotstraat groeiende is. Inlichtingen verstrekt Afd, Varia-verzekering Houtkade 11 - Middelburg Telef. 406. De geldmiddelen .van het Comité tot steun staan er ook behoorlijk voor, zoodat in de twee komende jaren zeer zeker tegenslagen kunnen worden opgevangen. Op grond hiervan besloot de vergadering voor 1941 geen contributies en donaties te heffen. Besloten werd een extra oedrag be schikbaar te stellen, waardoor de Nuts- cornmlssie nog een lokaal van de school op de Vlasmarkt zal kunnen restaureeren. Bij de rondvraag bracht de heer Roosen daal namens de Maatschappij tot Nut van het Algemeen den voorzitter en het Co mité een woord van hartelijken dank voor den daadwerkelijken steun. N.V. HOUTHANDEL v/h G. ALBERTS Lzn. Co. Op de algemeene vergadering van aan deelhouders van de N.V. Houthandel v/h G. Alberts Lzn. Co. te Middelburg, te houden op 29 Mei, zal worden voorgesteld over 1940 een dividend van 7 pet. uit te keeren. ZAKELIJKE BELANGEN EN AESTHETISCHE BEGRIPPEN. Een adres van „Handelsbelang" aan den Raad. Het bestuur van de vereeniging „Han delsbelangen" te Middelburg heeft een adres bij een Raad ingediend naar aanlei ding van het voorstel om afwijzend te be schikken op het beroep van J. Louws inzake het niet verleenen door het college van B. en W. va.n de noodige vergunning tot verbouwing van het pand Langeviele 44, op grond van de ovei-weging dat het in het belang van het Middelburgsche stadsbeeld ongewenscht is de gevraagde vergunning te verleenen. Het bestuur van .Handelsbelang" ziet dit voorstel als epn kwestie van principi- eelen aard en het is door de verstrekkende beteekenis dat aan een zoodanig streven als in het voorstel belichaamd ongetwij feld moet worden toegekend, ten zeerste verontrust; Het bestuur w\jst met name op d« be langen van den handeldryvenden midden stand en het meent in het onderhavige voorstel een aantasting te mogen zien van het persooniyke eigendomsrecht, omdat de- zakelijke belangen en wenschen ten deze geheel ondergeschikt gemaakt worden aan en geheel op den achtergrond gescho ven worden door de zoogenaamde aest- hetische begrippen; Het bestuur is voorts van meening, dat by consequente doorvoering van de in con crete naar voren gebrachte principes in Middelburg dan ook slechts by hooge uit zondering toestemming zal kunnen worden vei'Ieend een eenmaal voor een bepaald doel gebouwd pand met een verbouwing van bestemming te doen veranderen, zon der het aesthetisch principe geweld aan te doen; Tenslotte meent het bestuur, hoewel bet zeer zeker niet van aesthetische gevoelens is gespeend, een ernstig woord van waar schuwing tot den Raad te mogen lichten, temeer daar het den laatsten tijd meer malen geruchten heeft vernomen die er op wyzen dat nu en in de toekomst o.m. over het algemeen toepassing zal worden eischt van kleine etalageruiten met roede- verdeellng e.d., welke eischen ïy'nrecht in- drulschen tegen alle gangbare opvattingen der moderne uitstallingstechniek en de aantrekkelgkheid van Middelburg als win- Een nieuw besluit schept orde. ZES etalen scheerbeitels. Daar biedt de stugste baard geen weerstand aan. Met de jPhiliShave"6 scheert U zich snel en grondig. Uit gerust met een speciaal ont wikkelden motor, ronden kop en speciaïen huid- spanner. Prijs 24.80. PHILIPS rniuiro SCHOONMAAK-N ARIGHEDEN. De schoonmaak bracht van oudsher veel narigheden met zich en de byzondere eischen van dezen tyd hebben, er nog een nieuwe narigheid bijgevoegd. Dat onder vond gisteren een bewoonster van de Lan- gevorststraat, die, nadat een achterkamer een goede beurt gekregen had, niet contro leerde, of ook de verduisteringsmaterialen weer op de goede wyze aangebracht waren. De politie ontdekte, dat dit niet het geval was, dat de vensters bundels licht doorlie ten, en dus werd proces-verbaal van dit schoonmaakgevolg opgemaakt. DE OPENBARE CONCERTEN. De data der openbare concerten zyn voor 1941 als volgt vastgesteld: „Euphonla" 13 Juni, 4 Juli, 1 Augustus, 29 Augustus, 19 September. „Hosanna": 26 Juni, 17 Juli, 14 Augustus, 11 September, 25 September. Alle concerten zullen op de Groote Markt gegeven worden, GEVAARLIJK KINDERSPEL. De winkeljuffrouw van den i'adioharude- laar Van den Broek, ,in de Klokstraat, hoorde op zeker oogenblik een étalage- ruit in het portiek springen. Toen zij zich snel naar buiten begaf, ontdekte zij, dat in het portiek een „vuuxtje gestookt" was, dat zulk een hitta verspreidde, dat de étlageruit er van sprong. Twee jeug dige knaapjes, waarscnijnlyk de daders, zag zij nog juist wegrennen. De politie werd van het geval in kennis gesteld en die ontdekte dat de 6-jarige P. C. en de 6-jarige G. v. d. W. de schuldigen waren. Daar de ruit verzekerd was, zou de ver- zekeringsmaatschappy met de toedracht op de hoogte worden gesteld. „LANGS BORNEO'S BREEDE STROOMEN". Dr. Tillema, de bekende schryver van het gaarne gelezen „Indische Hoekje" in vele Nederlandsche dagbladen, is bezig bij „Multifilm" te Haarlem de laatste hand te leggen aan zyn nieuwe cultuurfilm „Langs Borneo's breedie stroomen". De voorbereidingen hebben hem ruim één jaar gekost, het opnemen in het uiterst moel- lyk bereikbare Borneo ruim twee jaren en het monteeren ruim één jaar. Waar dr. Tillema by zyn voorbereidingen als leer meester en adviseur heeft gehad den di recteur van genoemde fabriek, den be kenden filmer J. C. Mol en hy het ontwik kelen der op normaalformaat opgenomen beelden en liet afdx-ukken op 16 mm. for maat aan diens fabriek heeft opgedragen, was hy er zeker van, dat die film ook tech nisch aan de hoogste eischen zou voldoen. Bij zijn tydroovende, zware, soms zelfs ge- vaarlijke tochten langs Borneo's breede stroomen, genoot de amateuifilmoperateur de volle medewerking van bestuursambte naren, van Evangelieverkondigers, de grondige kenners van land en volk, van officieren en van doktoren. Door samen werking van al die deskundigen op het gebied van land en volk is er een cultuur- film ontstaan, zooals er nog nooit een van een Indisch eiland is vervaardigd. Die film is uniek en hy zal dit b 1 y v e n, want een dergeiyke film kan niet meer worden overgemaakt Hy bezit nameiyk tal van Interessante opnamen van gewoonten, ze den, gebruiken der Dajaks, die op het punt staan te verdwynen door het opdringen der Westersche cultuur, ook in de diepe binnenlanden van Borneo. Dr. Tillema heeft deze film gelegateerd aan het „Museum voor Volkenkunde" te Leiden, dat deze kostelijke schenldng dankbaar beeft aanvaard. Over enkele we ken zal „Multifilm" de Nederlandsche pers uitnoodigen om in haar projectiezaal met de film, vol actie maar vry van elke poging tot sensatie, kennis te maken. Dan kome het Nederlandsche volk aan de beurt. kelstad ernstig in het gedrang zullen brengen; Het bestuur verzoekt daarom den Raad met den meesten aandrang het voorstel, zooals het daar ligt, niet te aanvaarden en ten deze de zakeiyke belangen zeker niet ondergeschikt te maken aan de aes thetische begrippen. Het A.N.P. meldtBinnen eenlge dagen zal er een nieuw besluit worden afgekondigd, dat de verplichting tot het prijzen van artikelen grondig re gelt. Daarmee zal een belangrijke by- d»age zijn geleverd tot den strijd tegen de overtreders van prjjsvoorschriften. In de afgeloopen weken werden de win keliers reeds herhaaldeiyk gewaarschuwd, dat zy hun waren moesten pryzen. De plaatselijke politie-autoriteiten van ver schillende gemeenten deelden mede, dat zy na 1 Mei geen pardon meer zouden geven, indien dit niet geschiedde. De wet, waarop dat was gegrond, bestond reeds eenige jaren in de Prijsopdi-yvings- en Hamster- wet van 1939 was n.l. een artikel opgeno men, dat eischte, dat de pryzen op duidelyk 'dchtbare wyze wérden vermeld. Men heeft aan dit artikel in de praktijk weinig de hand gehouden. Aanvankeiyk was het trouwens niet noodig, om de winkeliei-s tot dezen omvangryken arbeid te zetten. In Mei 1940 veranderde de situatie evenwel. Vele pryzen voor levensmiddelen werden gewijzigd. De onzekerheid, die daardoor ontstond, gaf den weg vry tot onredeiyke verhoogingen. Het kwam vaak voqr, dat men in twee winkels in dezelfde straat geheel verschillende pryzen vroeg voor artikelen, zooals tomatenpuree, uien of zeep. Scherpe controle. De afdeeling prysbeheersching van den dienst van den gemachtigde voor de pryzen, die in den aanvang van dit jaar haar werk zaamheden aanving, opende een fel offen sief tegen de overtreders. Er werd een uit gebreid contróle-apparaat georganiseerd en op het oogenblik gaan er in het geheele land honderden politie-agenten en opspo- rines-ambtenaren op stap. speciaal met de opdracht na te gaan, of de gevraagde pry zen niet te hoog zyn. Vele zondaren werden réeds betrapt en de straffen, die de inspec teurs voor de prysbeheersching opleggen, "zyn lang niet mis. Om het wex-k van de opsporingsambtena ren te vergemakkelijken, bleek het noodig, om aan de verplichte prijsaanduiding streng de hand te gaan houden. De reeds bestaan de voorschriften gaven daartoe eenige moei lijkheden, doch intusschen werd een nieuw besluit voorbereid, dat deze materie veel grondiger regelt en alle onzekerheden weg neemt. Het Prüsaandvridlngsbeslult. Het nieuwe besluit legt den klein handelaar de verplichting op, een groot deel van de in de winkels verkrijgbare artikelen op duidelijke wjjze te prijzen. Deze regeling is reeds direct van toe passing op alle voedings- en genotmid delen, textielwaren en lederwaren. De gemachtigde voor de prijzen zal den prysaanduidingsplicht tot andere groe pen van goederen kunnen uitbreiden, ook tot het verhuren van roerende goe deren én het verrichten van diensten. Het tweede artikel van het besluit be paalt, dat het pryzen chxidelyk en goed lees baar door middel van prijskaartjes moet geschieden voor waren, die in de etalage of in den winkel zichtbaar zyn uitgestald. Ar tikelen, die niet zichtbaar zyn uitgestald, maar wel gereed voor onmiddeliyken ver koop, moeten eveneens zyn geprijsd, tenzij een pryslyst er van goed zichtbaar wordt opgehangen. Ook by monsterverzamelingen zullen de pryzen duidelijk moeten zyn aan gegeven. Een belangrijke bepaling is, dat de maatregelen van het nieuwe besluit worden beschouwd als prysvoorschrif- ten. Dit beteekent, dat overtreding valt onder de tuchtrechtspraak van de In specteurs voor de prysbeheersching. Op de naleving der voorschriften zal dus scherp worden toegezien. Controle door den kooper. De nieuwe maatregelen zyn van veel be lang, zoowel voor het koopend publiek als voor de bonafide winkeliers. By den dienst van den gemachtigde voor de prijzen kwa men vele klachten binnen over prijsopdrij ving. Telkens werd daarby gevraagd, hoe men als kooper zelf kan nagaan, of de ge vraagde prijs juist is. Gedeelteiyk is men den koopers reeds tegemoet gekomen door nieuwe maximum detailprijzen in den vorm van officieele publicaties, die men kan uit knippen en bewaren. Het nieuwe besluit is een tweede stap in die richting. Het is wel duidelyk, dat het veel eenvoudiger wordt om na te gaan, of men den juisten prijs betaalt. HET DISTRICT ZEELAND VAN DE NJLU. Buitengewone Algemeene Vergadering kiest een nieuw bestuur. Gisteravond vond in de „Eendracht" te Middelburg een buitengewone algemeene vergadering plaats van het district Zee land der N.A.U. Deze vergadering was bijeengeroepen door de drie athletiekver- eenigingen in Zeeland, welke niet tevreden waren over het beleid van het bestuur. De vergadering had tot doel, zooals reeds eerder in ons blad gemeld, te komen tot een meer actief athletiekleven in Zee land en ook xm de laatstgehouden jaar vergadering ongedaan te maken. Want de convocaties der laatste vergadering waren veel te laat verzonden, zoodat de diverse vereenigingen niet by machte waren om candidaten te stellen voor eventueel open- komende bestuursfuncties, zoodat toenter tijd het gansehe bestuur by acclamatie herkozen werd. Marathon was zelfs toen in het geheel niet vertegenwoordigd. Ook hadden in het laatste bestuur verscheidene heeren twee functies. Ook dit euvel zou men zien op te lossen. De heer De Vries, voorzitter van het district, leidde deze vergadering. Hy sprak de hoop uit dat in de toekomst alles een vlotter verloop mag hebben. Dat de wdestryden zoo langen tyd in beslag namen, was In hoofdzaak aan de athleten zelf te wyten, daar zy over het algemeen op te veel nummers Inschreven. Ook de inschrijvingen lieten nogal eens op zich wachten. Maar wanneer men van goeden wille is, kan hier veel bereikt worden. Van de heeren Overbeeke en De Baere was bericht van verhindering inge komen. Hierna ging men over tot het kiezen van het nieuwe bestuur en leden van de nieuwe technische commissie. Candidaten voor het bestuur waren de heeren De Vries, Van Roo, Van de Velde, Maartense en Van de Woestyne. Voor de technische commissie de heeren Bakkér, Schallenberg, Overbeeke, A. Parent, De Baere, La- bruijère en J. Parent Marathon had nog enkele andere heeren candidaat gesteld, waaronder eenigen, die nog actief aan tie athletiek deelnamen. Dit lokte discussie uit, daar in de voor- bei-eidende vergaderingen er den nadruk op gelegd was, dat men liever geen ac tieve athleten in het bestuur zag. Na lang beraad werd besloten om de vorenge noemde candidaten te kiezen, zoodat het nieuwe bestuur nu uit de volgende heeren bestaat: De Vries (voorzitter), Van de Velde (secretaris-penningmeester), Van Roo, Maartense en Van de Woestyne. De technische commissie bestaat nu uit de heeren: Bakker (voofz.), Schallenberg (secretaris), Overbeeke, A. Parent, De Baere, Labnqjèrq en J. Parent. De heer Imanse (E.M.M.) dankte het vorige bestuur voor de vlugge wijze waar op deze zaak in het reine is gebracht. Hy wees er op, dat het hier geen kwestie van wantrouwen geweest is. Ook wees de beer Imanse op de inleiding van den voorzitter en drong aan, dat het nieuwe bestuur toch moeite zou doen om van het N.A.U. bestuur gedaan te krygren, dat zy het district Zeeland een subsidie zou toe kennen voor het uitzenden van Zeeuwsche athleten naar de wedstryden ln Holland Ook wees de heer-Imanse er op, dat men in het vervolg een vaste regel moet hou den met het vaststellen van programma's. Er dient gewaakt te worden tegen de deelname van een athleet op te veel rummers, want het vlotte verloon van een wedstryd werkt zeer propagan distisch, terwyl het tegenovergestelde af brekend werkt. De heer De Vries wees nogmaals op den slechten 'financieelen toestand en zei, da.t men reeds heeft moeten overgaan tot het uitreiken van diploma's voor pryzen in plaats van medailles. Dit had gelukkig geen invloed op de deelname, zoodat aan genomen, kan worden, dat de epox*t in Zeeland op goede gronden rust. De heer De Pagter (A.V. '35) snydt dan een urgent vraagstuk aan, hetgeen x-eeds meermalen veel voeten in aarde had n.l. het organiseeren van athletiekwedstx*yden op Zondag. De heeren De Vries en v. Roo (E.M.M.) zeiden, dat hier tusschen Vlissingen en Middelburg een scheiding moet getrokken worden. Ook de heer Imanse (E.M.M.) was het hiermede eens en zei, dat E.M.M. niet kan meewerken om wedstryden op Zondag te Middelburg te organiseeren. Het bestuur zei, dat het wel in overweging wilde nemen om de kampioenschappen zoo in te deelen dat het eene deel op Zondag te Vlissingen en het andere deel 's Zater dags te Middelburg zal plaats vinden. De heer Van Roo (E.M.M.) zei, dat het hier een aanvoelen van dv. Middelburgsche mentaliteit is. De heer Maartense (A.V. '35) betoogde, dat toch ook voetbalwed strijden op Zondag te Middelburg veel publiek -trekken. De heer Schallenberg brak deze dis cussie, door op te merken, dat het hier uitsluitend een gevoelskwestie betrof en de betrokken personen het dus nooit eens zouden worden. Ook de heer Van de Woestyne (Mar.) was voor wedstryden op Zondag en wan neer de athletiek zich uitbreidt, zullen de wedstryden toch op Zondag gehouden moeten worden. Ook de kwestie van diploma's van vorige wedstrijden, welke nog niet uitgereikt zyn, bracht de heer De Pagter (A.V. '35) in herinnering. Het bestuur zegde toe, deze zoo spoedig mogeiyk te zullen uitgeven. Hierna sloot de heer De Vries deze vergadering en zei, dat het nieuwe be stuur zyn best zou doen de vereenigingen zooveel mogelyk te bevredigen. OVERSTIiOOMINGSRAMF IN BRAZILIË. By een overstroomingsramp in den Zuid-Braziliaanschen staat Rio Grande do Sul zjin volgens tot nu toe ontvangen be richten meer dan zeventig duizend men schen daldoos geworden. De materieele schade wordt op een half milliard milreis geschat. Het D.N.B. meldt uit Rio de Janeiro: Alle verbindingen tusschen de federale hoofdstad en die van den staat Rio Grande do Sul, die naar men weet door een overstroomingsramp is geteisterd, zyn thans verbroken. Ook op de radioseinen van het telegraafbestuur te Rio de Janeiro heeft Porto Alegre gisteren niet meer ge antwoord. CK NEESCHE KXPIESTREIN OP EEN MIJN GELOOPEN. De nachtexprestrein van Sjanghai naar Nanking is in de buurt van Soetsjau op een Jandmyn geloopen, waardoor de loco motief en vier rytuigen ontspoorden. Zes pei-sonen werden gewond. Het treinver keer was vier uur lang gestagneerd. VOORTVLUCHTIGE GEARRESTEERD. De 22-jarige J. W. M. dë Jong, wiens opsporing in verband met een diefstal van 20.000 te Den Haag Maandag werd ge zocht, is nog denzelfden avond te Mill (N.B.) door den gemeenteveldwachter al daar aangehouden. Het -grootste gedeelte van het geld werd op hem gevonden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 2