I m m m m m m f 9 STADSNIEUWS Vlissingen. De haven van Vlissingen in 1940. STADSNIEUWS Middelburg. STADSNIEUWS Goes. Laatste Berichten Kerk en school Burgerlijke Stand SCHAKEN II i i#® SU Hf i SB Él 1§ i i 1 L ■msiBi! m m m m i lü jfil tê B füêft a mm SS te HÉ ÉJl sü lb>> C,oD®> Radioprogramma In het teeken van den oorlog. Gistermiddag werd in het tydelyk ge meentehuis alhier de algemeene vergade ring van aandeelhouders van de N.V. Ha ven van Vlissingen gehouden. De jaarstuk ken over 1940 werden goedgekeurd. Beslo ten werd over het afgeloopèn jaar geen dividend uit te keeren. Tot commissarissen der vennootschap werden met algemeene stemmen herkozen de heeren C. E. de Jonge en ir. H. C. Wes- seling, terwyi in de plaats van de aftre dende commissarissen, de heeren J. M. van Bommel van Vloten, Ir. W. F. H. van Ryckevorsel en J. Wolfswinkel, met alge meene stemmen werden gekozen de heeren jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, lid van Ged. Staten van Zeeland, W. R. Blankert, chef van den lijndienst van de N.V. Neder- landsche Spoorwegen en R. Meursinge Renders, ontvanger der registratie te Mid delburg. De jaarstukken. De balans en de verlies- en winstreke ning over 1940 zyn als volgt: Balans. Debet: Vaste Activa 516.072.50, kas en kassier 54.859.44, effecten 299.428.12, belastingen en verzekeringen 1380.81, de biteuren 11.277.35, interest 3645.83, on derhoud werktuigen en gereedschappen 573.47, oorlogsschade 1737.62. Credit: Kapitaal 775.000, crediteuren 2070.35, fonds voor buitengewoon onderhoud en ver nieuwing 40.197.88, reserve koersverschil len 17.148.90, reserve tot correcte boek waarde, gebouwen en bestrating 40.000, reserve tot betaling winstbelasting 658.01, reserve tot herstel oorlogsschade ƒ13.900. Verlies- en winstrekening: Debet: Afschrijvingen 16.434.73, onder houd 3488.59, diverse algemeene onkosten 23.896.37, fonds voor buitengewoon onder houd en vernieuwing 8665, exploitatie saldo 19.902.38. Credit: Havengelden 14.081.85, huur terreinen en gebouwen 29.817.78, interest 10.126.11, exploitatie 18.361.33. Verslag van de directie. Aan het verslag van de directie ontlee- nen wjj het volgende: Het bedrjjf stond ln 1940 geheel in het teeken van den oorlog. Terwijl tot 10 Mei het verkeer met zeeschepen reeds zeer be perkt was, hield dit na dien datum geheel op. Ook de binnenvaart ondervond een ongunstigen invloed van den toestand. Als gevolg hiervan steekt het ontvangen ha vengeld belangrijk af by dat, wat Sn nor male tyden wordt ontvangen. Zoowel het ollebunkerbedrijf als dat voor het bunkeren van kolen, kwamen na Mei geheel stil te liggen. De N.V. Vliflsingsche Mineraalolie en Asphalt Raffinadery had gedurende 1940 geen aanvoer van producten, zoodat het verkeer met groote zeeschepen op de bin nenhavens stil lag. De tankinstallatie, die begin Mei prac- tisch leeg watt, maakte de afschrijving daarop niet goed. De hoeveelheid omgeslagen goederen verminderde eveneens, doch was toch niet onbevredigend, als gevolg van aanvoer van bouwmateriaal. Verschillende gebouwen, de tankinstal latie, de havensporen en enkele werktuigen ondervonden schade tengevolge van oor logshandelingen. De bezittingen zyn tegen molest verzekerd by „Molest Risico", zoo dat het grootste gedeelte van de schade zal worden vergoed. Na de voorgeschreven afschryvingen van 16.434.73 en een storting van 8665 in het fonds voor buitengewoon onderhoud en vernieuwing, werd een exploitatie-overschot bereikt van 19.902.38. Ten laste van dit overschot komt het verlies over 1939 van 4349.26. Het restant ad 15.553.12 werd na aftrek van tantièmes en een reserve voor te betalen winstbelasting, geboekt op de rekening „reserve tot herstel oorlogs schade". De tonnage van de schepen, die in 1940 de haven binnenliepen bedraagt (de tus- schen haakjes geplaatste getallen zyn die van 1939): 660 (1707) zeeschepen 137.559(1.816.822) N.R.T.; 1187 (1839) binnenschepen 266.754 (494.870) ton draagvermogen: geen (266) schepen van de Mij. „Zeeland" 0 (376.374) N.R.T.; 3096 (5054) schepen van den Prov. Stoombootdienst 606.988 (1.365.505) ton draagverm., benevens een aantal schepen van de Nederlandsche marine en het Neder- landsch en Belgisch loodswezen. GEVONDEN VOORWERPEN. De commissaris van politie te Vlissin gen, maakt bekend, dat aan zyn bureau als gevonden zyn gedeponeerd eenlge da-~ mes. en heerenrijwielen; sleutel met kope ren plaatje; hamer; grys mantelbandje; wit wollen kapje; mantelbandje; rechter hlauw-gekleurde kinderwant; sleutel van een fietsslot; en dat inlichtingen zyn te be. komen omtrentbruine mantelband by LoekemetJer, Koudekerkscheweg (O.) 18; ring met 4 sleuteltjes by H. E. Jaeger, Boul. Bankert 22; zilverbon by Fa. van der Sande, Bellamypark 50; rozenkrans in bruin lederen étui by J. C. Ripke, C. Bus- kenstraat 41; kamersleutel by Bellamy park 23; grys kinderwantjo bij van Molen broek, Molenstraat 13; donkergroen dek zeil met riemen bij W. Sande ree, Duyven- drechtstraat 5; zilveren armbandje by C. Houmes, van Hoorn van Burgstraat 12; blauw kindermanteltje by J. de Jonge, Kasteelstraat 70; bril in étui met licht montuur bij J. J. Lefévre, Scheldestraat 45; wollen das en 2 pakjes met inhoud by kantoor P.Z.E.M., Lompsinsstraat; vulpen (jubileum 1936/1937 A.N.W.B.) by G. van icïe Rafelaar, Hyacintenlaan 37; groene ceintuur bij B. Koster, St. Jacobstraat 31. 1 INLEVERING VAN BONNEN. In een publicatie ln dit nummer doet de directeur van den distributiedienst mededeeling over een ingrypende wijziging voor het opplakken en inleveren van con sumentenbonnen van de boter- en vet kaart. DE MIDDELBURGSCHE VACANTIESCHOLEN. Het bestuur der Middelburgsche vacan- tiescholen heeft in principe besloten, dit jaar de reizen naar duin en strand, die verleden jaar achterwege bleven weder te doen plaats hebben, ook al zullen enkele moeiiykheden nog moeten worden over wonnen. In de eerste plaats moet men echter zeker weten, of er deelname genoeg is en daarom wordt volgende week Dinsdag en Woensdag, 's avonds van 7 tot 9 uur, ge legenheid gegeven, kinderen voor deel name aan te melden ter gemeentesecre tarie. Gemeld kan nog worden dat men dit jaar niet naar de Koudekerksche duinen zal gaan, doch naar het Noorden van het eiland. VERBETERING SCHUILPLAATSEN. De Goesche schuilplaatsen zyn laat aan gelegd en in zeer eenvoudigen vorm. Het' waren open loopgraven, en in de oorlogs dagen is wel gebleken, dat ze degenen, die verplicht waren er nu en dan in te schuilen, een alles behalve veilig gevoel gaven. Niet alleen, omdat ze open waren, maar ook, omdat ze meer aan militaire stellingen dan aan schuilgelegenheden voor de burgerbe volking deden denken. Nadien heeft de jeugd ze benut als speelplaatsen en zijn de meeste nogal danig gehavend geworden. Uit den aard der zaak, hoopt ieder, dat deze gelegenheden te Goes vérder onge bruikt kunnen blyven, maar nu ze er een maal zijn, en ze nog niet geslecht kunnen worden, is het ongetwyfeld te waardeeren, dat men dezer dagen begonnen is, ze een goede beurt te geven. Niet alleen worden ze, waar noodig, hersteld, maar ze krygen thans ook een stevige overkapping, die met graszoden afgedekt wordt. Zoo zal Goes thans binnenkort ook overdekte schuilgele genheden hebben, die honderden procenten meer veiligheid bieden, dan de oude „ves tingen". IEDER HET ZIJNE. Een Rotterdamsche dame ontdekte dezer dagen by de schoonmaak, dat zy een kof fertje, een oude japon, en een paar oude kousen miste. Zij veronderstelde, dat haar vroegere dienstbode B.. die inmiddels naar Goes vertrokken was, er wei meer van wist en dus werd do Goesche politie van een en ander in kennis gesteld. De politie vond deze goederen inderdaad in het bezit van mej. B. en dus werden ze in beslag geno men en naar Rotterdam gezonden. De waar de was niet groot, maar in dezen tijd van schaarschte aan textielgoederen heeft ieder, op dit gebied, graag het zyne. DE WONINGBOUW. Nu zoovelen vol ongeduld op de nieuwe woningen wachten, vraagt men zich onwil lekeurig af, wanneer „Bredero's Bouwbe- dryf" hier de vierenzestig door den raad goedgekeurde woningen zal gaan bouwen. Naar wy vernemen zyn de meer admini stratieve voorbereidingen daartoe gereed, doch moet alleen de grondaankoop door ge noemd bouwbedrijf nog plaats vinden. NIEUWE BONNEN VOOR BOTER EN MARGARINE. De secretaris-generaal van het departe ment van landbouw en visschery deelt, het volgende mede. Gedurende het tydvak van Donderdag 8 Mei tot en met Zondag 25 Mei a.s. zullen wederom twee bonnen van de boter- en vet- kaart recht geven op het koopen van boter of margarine. In verband met technische moeiiykheden, o.a. bij de inlevering der bonnen docr de detaillisten, wordt thans een bon aange wezen en zal ln den loop van de volgende week de tweede bon bekend worden ge maakt. De met „15" genummerde bon van de boterkaart geeft recht op het koopen van 250 gram boter en de met „15" ge nummerde bon van de vetkaart geeft recht op het koopen van 250 gram margarine of 250 gram boter. De verbruiksperiode van dezen bon lpopt van Donderdag 8 Mei tot en met Zondag 25 Mei a.s., terwijl er nog tot en met Woensdag 28 Mei op mag wor den gekocht. De aandacht wordt er op gevestigd, dat op bon „15" van de vetkaart geen boter met reductie beschikbaar wordt gesteld, hetgeen wél het geval zal zijn met den bon, die in den loop van de volgende week wordt aangewezen. Geref. Kerken. Beroepen te Tholen: candldaat J. Swierts hulppredikant te Vlissingen. Het kiescollege van den kerkeraad der Ned. Herv. Kerk te Kamperland heeft i'n de vacature van ds. P. N. Tonsbeek een toezegging van beroep uitgebracht op ds. S. van Sinderen te Hoogmade. OOSTKAPELLE. Van 26 April tot 3 Mei. Getrouwd: Klaas Wykhuya. 46 jaa», jm. en Cornelia Pietemella Verhulst, 37 jaar, gesch. Geboren: Maria Juliana, dochter van Hermanus Jacobus de Visser en Geertrui- da Sorel. Hubrina Cornelia, dochter van Jan Schillemana en Cornelia Johanna Pie temella Sloover. Cornells Gerard, zoon van Johannes Simon Steendam en Elisa beth de Nooyer. Jacoba Jacomina, dochter van Abraham Roose en Catharina Mal- jaars. Jobina Susanna, dochter van Klaas Meerman en Hendrika Grietje Plas. Eliza beth Juliana, dochter van Fokko Rondhuis en Klaasje Veldman. Hendrik Dirk, zoon van Dh'k Willem Sohier en Leunt je Jas- perse. Helena Henriëtte, dochter van Johan Frederik Harting en Catharina de Nooyer. DOMBURG. Van 26 April tot 3 Mei. Getrouwd: Willem Minderhoud,29 jaar, jm. te Westkapelle en Debora Minderhoud, 24 jaar, jd. Johannes Brouwer, 32 jaar, Jm. en Catharina Huijssoon, 20 jaar, jd. te Me- liskerke. VEERE. Van 1—30 April. Ondertrouwd: Adriaan Vermeulen, jm. 27 j. en Johanna Willemina van Wallenburg, jd. 23 j. Geboren: Sara Janna, dochter van An- theunis Jacobsen en Cath. Matthysse; Pie- ter Abraham, zoon van Abraham Pieter Polderman en Jannetje Kesteloo. Overleden: Cornelia Pouwer, wed. van Johannes Goedbloed, 82 j. Pieter Simonse, gehuwd met Pieternella Johanna Dinge- manse, 68 j. (overleden te Middelburg). RITTHEM. Over de maand April. Ondertrouwd: Lein Gesclïiere, 21 j. en Adriana Maatje de Rycke, 28 j. te Kou- dekerke; Izaak Tange, 23 j. en Elizabeth Maria de Kroon, 27 j. te Koudekerke Getrouwd: Willem Sinke, 23 j. en Pie ternella Machiejse, 24 j. GRUPSKERKE. Over de maand April, GeborenSamuel, z. van F. Jobse en M. M. Lorler Johannes Simon, z. van S. J, Matthysse en J. J. Geschiere; Mari- nus, z. van D. Coppoolse en J. J. Vogel Abraham, z. van P. Poppe en C. Huysman. Ondertrouwd J. H. Louwerse, 28 j. en N. Poppe, 26 J. Overleden Jdn Bastiaanse, 70 j., man van Cornelia van Schyndel, eerder van Catharina DékkerJan Ton, 84 j., man van Janna Verhage. l'ERSEKE. Van 26 April3 Mei. Getrouwd B. Tramper, 24 J., jm. en M. van dar Have, 23 j., jd. Geboren Adriana Everdina, d. van Iz. Hubregtse en F. Fraanje. KAFELLE. Over de maand April 1941. Geboren: Willem Jan, z. van C. Lepoeter en P. M. Jobse; Marinus, z. van A. Zoete- weij en J. Walhout; Jan Cornelis, z. van P. Kloosterman en A, Meijer; Aarnout Cornelis, z. van E. Kant en N. Nieuwen- huize. Ondertrouwd: Wigbold Johan Byistra, 32 j. te Rotterdam en Maatje Jartna van Liere, 26 j.; Pieter Koeman, 37 j. «te Wolphaarts- dijk en Pieternella Elena Nyssen, 30 j.; Frederik de Feijter, 33 j. te Goes en Cor nelia Maria Kole, 26 j.; Jacobus Goud,-67 j. en Adriana van Zweeden. 56 j. te Wemel- dlnge; Job Meyers, 25 j. te Vlissingen en Jacoba Elizabeth van Willegen, 21 j. Overleden: Leyn Eversdyk, 78 j., echtg van W. Kraak; Cornelis Karman, 72 j., echtgen. van T. Mallekote; Zacheus Bauer, 65 J.; Jan Baas, echtgen. van M. de Leeuw. OOSTBCRG. Over de maand ApriL Geboren Pieter Martinus, z. van P. A. Baas en J. M. Merrelaar Maria Jacoba, d. van J. C. du Fossé en M. J. Spoor Mi- chiel Pieter, z. van A. Versprille en G. D. van Hee Janna Jacomina-, d. van J. Quaak en J. Dekker. Ondertrouwd I. W. Catsman, 28 j, en C. W. Kense, 29 j. P. A. Rodts, 27 j.. te Schoondijke en L. N. Stokkerman, 23 j. A. J. Schippers, 30 j., te Nieuwvliet en C. C, du Me2, 20 j. Getrouwd I. W. Catsman, 28 J. en C. W. Kense, 29 j. C. Foudraine, 35 j. en E. J. Tazelaar, 25 j. Overleden J. L. de Baere, 9 d., z. van E. L. de Baere en B. Boogaard E. Ekke- bf.13, 78 j., wed. van I. Faro; M. M. Jochem, 88 j., d. van A. M. Jochem en C. HolH. J. de Lannoye, 39 j., man van M. S. Ro bijn S. C. de Wispelaere, 77 J., vrouw van Ch. L. AerB Iz. van Aalst, 61 J., man van J. Haak L. E. Debbaut, 63 j., man van E. M. van Pamolen M. E. N. Maenhaut, 2 d., d. van P, J, Maenhaut en O. C. A. Ver- mue A. Avot, 44 j., man van J. Janssen E. F. de Smit, 79 j., man van N. Goossens. BRESKENS. Over de maand April. GeborenJanneke Johanna, d. van I. Verdouw en S. J. van Lare Cornelis, z. van A. P. Versprille en M. C. Franse Maria Suzanna, d. van A. Leenhouts en S. LuteynAlex Marinus, z. van A. A. Hamelynck en E. N. de MeyerTheo, z. van A. J. de Crook en- A. Maenhaut. Overleden T. A. Verschoor, man van S. van DrielJ. van Kampen, man van C. S. de Fouw S. Frelier, d. van M. Fre- lier en S. M. Coiyn S. M. Westerweel, wed. van P. D. J. de Smit GROEDE. Over de maand April. Geboren: Izaak Jacob, z. v. Mattheus Pieter Merk en Maita Magdalena Leen houts; Janneke Adriana, d. v. Jacobus Jo hannes Aamoutse en Maatje Debora Kri- na Pladdet Getrouwd: Jac. Vermeulen, 25 J. jm. en Cornelia Pieternella Haartsen, 26 j. jd. Overleden: Abraham Avot, 44 J., man van Jozina Janssen, overleden te Oost- burg. EEN RECTIFICATIE. In de, in ons blad van Zaterdag voor komende twee schaakstellingen zyn tot onze spijt by den opmaak twee fouten geslopen, In stelling no. 1 ontbreektop het diagram een pion, terwyl in stelling no. 2 bij het onderschrift de vermelding van den pion f5 is weggevallen. Wij druk ken daarom de stellingen nog eens af. Stelling no, 1. lp Pi a bede t g Wit: Kgl, Tdl on Td7, pionnen: d3, f3, g2 en h2. Zwart: Kg8, Ta8 en Tb2, pionnen: a7, b5, dö, g7 en h7. Wit is aan zet. Stelling no. 2. ga gj§ §S§ gggi 9 a Wit: Kg3, Te3, pionnen: a2, b4, f5, g4 en h2. Zwart: Kd7, Th6, pionnen: a6, d6, f7, gö en h7. Wit is aan zet. h 04, d5, b7, c7, Vaste stemming op de Amsterdamsche beurs. In de situatie op de effectenbeurs te Amsterdam was gisteren niet véél verande ring gekomen tn zooverre de handel we derom van- bescheiden afmetingen was. Nieuws van byzonderén aard waaruit in spiratie kon worden geput, liet ook thans weer op zich wachten met het gevolg dat het beleggende publiek de gereserveerde houding, die het reeds éenigen tijd aan neemt, niet liet varen. Hoewel er niet veel te doen was, kenmerkte de markt zich desniettemin door een uitgesproken vaste stemming. By de opening werd op enkele afdeëlingen beneden het slot van Maandag afgedaan, maar onder beurstijd werd een opgaande lijn gevolgd en in by na alle ru brieken werd by het slot op ongeveer het hoogste punt van den dag gehandeld. Eenige vraag openbaarde zich en waar de houders van het aandeelenmateriaal niet geneigd waren hun bezit af te staan, kon de kooplust slechts worden bevredigd ten koste van hooger pryzen. Op de afdeel ing der industrieelen ont wikkelde zich in de leidende aandeelen geregeld affaire en vooral Altu's werden druk verhandeld. De petroleumafdeeling gaf voor Olies regeimatig affaire te aanschouwen. De affaire op de scheepvaartafdeeling was stil, vrijwel over do geheele linie konden kleine koersstygingen worden opgemerkt. Voor Indische cultuurfondsen was de be langstelling niet groot, doch het algemeene beurssentiment kwam ook hier in een op gaande beweging tot uiting. De tabaks- afdeoling lag bijna geheel verlaten. De belangstelling voor rubberfondsen beperk te zich voornamelijk tot Amsterdam lub bers, die zich eenlge procenten konden ver beteren. Voor de Nederlandsche beleggingen was de belangstel "ng, vergeleken met Maan dag, iets geringer. De Nederlandsche staatspapieren lagen vast Ln de markt, maar waren door elkander weinig gewij zigd. Gemeentelyke en provinciale obliga- tiën alsmede pandbrieven waren prijshou dend. Amsterdam 1936 3% 90 Bataafsche Petr. My. Obl. 3% 8282% A Amsterdamsche Bank 116 117 A Ned. Gist- en Spiritusfabr. 401 368 exdio A K.M. De Schelde Nat. Bez. 88 91% Nederland le ing 1940 4 99% 99™l1(i Nederland 2e Ing 1940 4 97 97% Nederland met bel. fac. 1904 4 99% ^9% Ned. 1000 1938 (3%) 3 S9»/lö 805/, a—89% Indië 1000 1937 3 89% 89% A Koloniale Bank 189 190 A Nod. Ind. Handelsbank 129% 131 C Ned. Handel My. 137% 137% A Van Berkels Pat 60% 61% C Calvé Delft 73 75% A Lever Bros en Unilever 116% 118%—1221/4 A Philips Gloeil. Gem. Bez. 214220 A Kon. Petroleum My. 231% 229—2S5 A Ned. Scheepv. Unie 177% 177179 A Handels.er. A'dam 421% 428428 A Ned. Ind. Suiker U. 258 258 A Deli Batavia My. 200% 199 200% C Dell My. a 1000 267% 264%—266% A Senembah Mij. 211 210%—211 C Amsterdam Rubb. 266% 266—271% Deli Batavia Rubb. Mij. 205% 207 A Hesa Rubber Mij. 138 A Serbadjadi Sum Rubb. 131 131% Nederl. 1941 4 f 100 97n/i0 97"/^ In een hoofdartikel in ons blad is dezer dagen gewezen op den nieuwen tyd, en ge waagd van veranderingen, die als uitvloei sel van dien tijd, hebben plaats gevonden. Heel wat functies hebben wyziging on dergaan, vele bestaande, oude verhoudingen werden verlegd. Dit laatste geldt ook de verhouding tus- schen de gemeenten en het provinciaal be stuur. In het verleden beperkte het toezicht van het provinciaal bestuur op de gemeenten zich hoofdzakelyk tot het financleele, waar bij er vooral opgelet werd, dat er niet te veel werd uitgegeven. Verder strekte het toezicht zich uit tot een nagaan of in be paalde gevallen de wet of eenige verorde ning niet was geschonden. Voor het overige waren de gemeenten vrij zelfstandige, onafhankelyke staatjes in den gewestelijken staat, hetgeen met zich mee bracht, dat iedere burgemeester er in de eerste plaats op uit was de belangen van zyn gemeente te bevorderen, en voor de belangen van de naburige gemeenten en voor die der provincie over het algemeen minder oog had dan wel gewenscht was. Door de geheel andere omstandigheden, waarin ons land, en dus ook de provincies en de gemeenten na 10 Mei zyn komen te verkeeren, ontstonden allerlei sociale en ecortomisehe vraagstukken, aan welker op lossing de oude verhouding tusschen de ge meenten onderling, en die tusschen de ge meentelyke besturen en het provinciaal be stuur feitelijk in den weg kwamen. De waarnemend commissaris der provin cie Zeeland, mr. P. Dieleman, blijkt de eer ste commissaris in den lande, die dit heeft aangevoeld, althans de eerste, die uit dit gevoel de noódige konsekwenties heeft ge trokken. Hij heeft het initiatief genomen tot de z.g. burgemeesters-bijeenkomsten. Sedert eenigen tijd komen onder zyn lei ding de burgemeesters van de voornaamste steden en dorpen in ons gewest tezamen om met elkaar over verschillende vraagstukken van gedachten te wisselen. Deze bijeenkom sten zijn niet slechts nuttig om bezwaren en moeiiykheden, die zich opwerpen, onder oogen te kunnen zien, maar zy zijn tevens uitermate geschikt om door een nauw con tact tusschen de gemeenten onderling, en tusschen de gemeenten en het provinciaal bestuur allerlei plannen tot stand te doen komen, waarby het gemeentebelang van ons gewest wordt gediend. Omdat de samenkomsten der burgemees ters bovendien worden bygewoond door den gevolmachtigde voor Zeeland van den Rijks commissaris, den heer Münzer, die bij her haling biyk geeft van zijn warme belang stelling in Zeeland en de Zeeuwen, bevor deren zij teven3 de verstandhouding en de verbinding met de Duitsche overheid. Als men nagaat welke ingrepen in andere provinciën ln besturen van gemeenten heb ben plaats gevonden, en als men daar te genover stelt, dat in ons gewest nog geen enkele schokkende mutatie heeft plaats ge vonden, krijgt men nog grootere waardee ring voor het initiatief van mr. Dieleman, van wiens groote gaven en bewonderens waardige werkkracht onze provincie reeds zooveel heeft genóten. Moge het hem nog vele jaren gegeven zyn op zijn hoogen post, op zijn verantwoor delijke en niet door allen begrepen plaats, de belangen van ons gewest en Volk naar beste weten te dienen Donderdof; 8 Mei 1941. NED. PROGR. UILYER5UM I. 415.5 M. 6.45 Grnm. 6.50 Ochtendgymn. 7.00 Gram. 7.45 Ochtendgymn. 8.00 BNO: Ber. 8.15 Dagopening (Vrijz. Protest. Kerkcomité). 8.25 Gewijde mu ziek (gi.pi.). 8.45 Gram. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.17 Gram 10.00 Ensemble Willy Kok. (10.25— 10.35 Gram.). 11.00 Voor den boer. 11.20 Vocale duettei: met piano en gram. 12.00 Ensemble Bandi Baiogh. 12 80 Gram. 12.42 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws en econ. ber. 1.00 Puszta-orkest. 1.25 Ensemble Bart Ekkers. 2.10 Voor de sroaw. 2.30 Hobo en orgel. 2.50 Zang met piano. 3.10 Hobo en orgel. 3.30 Piano. 4.00 Gewijde muziek (gr.nl,). 4.30 „Brussel Het thé&tre do 'a Mon- nale", causerio (mot gram.). 15.15 BNO: Nieuws-, econ.- en beursber. 5.30 Cello met piano. 6.00 Gram. 6.15 Sport en lichamelijke opvoeding. 8.30 Ensemble Erika Helen, 7.00 BNO: Vragen van den dag. 7.15 Ensemble Erika Helen. 7.-15 Cau serie „Ik was er zelf bij-'. 8.00 BNO: Ber. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Omroeporkest en solist. 9.25 Grihn 9.30 Ber. Engelsch. 9.45 BNO: EngeJ- sche ber. 10.00 BNO: Ber., sluiting. NED. PROGR. HILVERSUM II. 301.5 M. 6.45 Gram 6.50 Ochtendgymn. 7.00 Gram. 7.45 Ochtendgvmn. 8.00 BNO: Ber. 8.15 Gram. 10.00 Morgendienst (Christ. Radio-Stichting). 10.20 Zang en piano. 11.30 Declamatie. 11.45 Gram. 12.00 Ber. 12.15 Omroeporkest. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 1.00 Orkest Eloward. 1.45 Gram. 2.00 Viool en piano. 2.30 Gram. 2.45 Do Romancers en soliste. 3.30 Voor de zieken. 4.00 Gram. 4.30 Kinderkoor. 5.00 Lezen van Christ lectuur (Chrjst. Radio-Stichting). 5.15 B NO: Nieuws-, econ.- en beursber. 5.30 Orgel. 6.00 Lezing „De werkgelegenheid in dezen tijd". 6.15 Musette-ensemble „T,es gars de Paris" en gram. 6.45 Gram. 7.00 BNO: Persoverzicht voor hinnen- en buitenland. 7.15 Gram. 7.45 Gram. 8.00 BNO: Ber. 8.15 Spiegel van den dag of gram. 8.30 Om- roepsymphonie-orkeat en solist. Intermezzo „Nederlandsche bouwmeesters ln Münrhen", vraaggesprek. 10.00 BNO: Ber., sluiting. BEGIN VAN DEN TUNNELBOUW TE VELSEN. Dinsdagochtend heeft te Velsen de drag line de eerste hap uit den grond genomen waarmede een begin is gemaakt met den bouw van een tunnel onder het Noordzee kanaal. De hoofdingenieur van den tunnelbouw in het district Velsen, ir. C. Wolterbeek, hield hierby een toespraak. Nadat de machine eenige kub. m. aarde 'graafmachine was geheschen, werd daarna de eerste schep in den bodem gestoken en de eerste 1.75 kub. m. klei uit het polder land opgenomen. Nadat de machine eenige bub. m. aarde had verwyderd, vertrok het gezelschap naar IJmuiden waar een lunch aan het vol tallige personeel, dat by den tunnelbouw betrokken is, werd aangeboden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 2