Kroniek van den dag Molestverzekering Verzekeringsmaatschappij De legerberichten van gisteren. Tweede blad PROVINCIALE ZEEUWSCHE COURANT Dinsdag 6 Mei 1941 Voorschriften voor maaltijden in hotels enz. Heden in werking getreden. Duitsche pantserwagens in de Grieksche stad Lamia welke door de Engplsche strijdkrachten na de overhaaste vlucht zwaar gebombardeerd werd (Weltbild Pax-Holland) Na den veldtocht in Griekenland. De rede, welke Hitier Zondag voor de i'eden van den Groot-Duitschen Rijksdag heeft uitgesproken, kan feitelijk worden beschouwd als het slotstuk van de Balkan verwikkelingen, welke geëindigd zij'n met de capitulatie van Yoegoslavië en Grieken land en met de verdrijving van de Britten van het Europeesche vasteland. Als-feit alleen is het beëindigen van den Griek- schen veldtocht niet van bijzondere be- teekenis, maar wel, wanneer dit gebeuren wordt gezien in het kader van het alge- heele oorlogsgebeuren. Hitier heeft ver klaard, dat de campagne tegen Grieken land eigenlijk een geïmproviseerde aange legenheid was en zoo bezien is er aan leiding om te spreken van een üitzonder- lijke prestatie, welke op de doeltreffend heid der Duitsche militaire organisatie zeer bijzonder licht werpt en de Duitsche slagvaardigheid op overtuigende wijze heeft gedemonstreerd. Hitier heeft er Zondag den nadruk op gelegd, dat Duitschland in den Balkan geenerlei territoriale aanspraken heeft. Het is dus niet belust op gebiedsuitbrei ding, maar wel acht men in Berlijn een ordening ook van territoriale en ethno- grafische problemen in het Balkanbekken een onmisbare voorwaarde voor het wel slagen van het door de spilstaten op stapel gezette Europeesche ordeningspro ject Dit laatste plan gaat er van uit het continentale Europa te bevrijdenvan storende invloeden en het de voorwaarden te verschaffen voor een harmonischen economischen opbouw, onder leiding van Duitschland en Italië. Dit plan heeft ook Hitler in zijn jongste Rrjksdagverklaring nog uitvoerig belicht en zijn Balkanpoli- tiek heeft hij in den breede gemotiveerd, daarbij ook betoogend, hoe noodzakelijk het is, dat eindelk het onrecht van de vredesverdragen aan de Balkanlanden wordt goedgemaakt. Vandaar dat men ook van Duitsche zijde de toetreding van Bulgarije tot het Berlijnsche Driekhoeks- verdrag van zoo groote beteekenis heeft geacht. Duitschland het groote belang daarvan inziend, heeft zich op alle even tualiteiten voorbereid. En thans komt als vroeger de vraag naar voren: waaraan is de snelle op- marsch en het voorbeeldige succes ook van den strijd in Griekenland te danken Wat is de zin van dezen Blitzkrieg? Waaraan ontleent deze zijn kracht? Het antwoord daarop van Duitsche zyde gegeven is even verrassend als eenvoudig. De zin van den Blitzkrieg is: Versailles. Versailles is ook de voedingsbodem voor de Duitsche verheffing van het oogenblik. Aan het vernederende dictaat ontleende de Duitsche weermacht - haar kracht ook voor den strijd in Griekenland. De strijd, die Europa verscheurt is de vernietiging van het systeem der vergelding. Nog voor deze vernietiging bezegeld is, wordt de nieuwe orde op gang gebracht, als de tegenvoeter van de orde, die door Ver sailles in het leven werd geroepen. Versailles is ook de drijfveer voor de verdere operaties. En dus: voortgaande Blitzkrieg, zoowel op diplomatiek als mili tair terrein. Daarover heeft Hitier geen twijfel laten bestaan. De vermogenstoestand van de landbouwers. Naar aanleiding van de toepassing van het besluit inzake het vervreemden van landbouwgronden, heeft de directie van den Landbouw, met medewerking van de ge westelijke bureaux van de landbouwboek houding, een onderzoek ingesteld naar den vermogenstoestand van de landbouwers op 1 April 1940. Gegevens zijn verzameld met betrekking tot 7195 landbouwbedrijven met een totale oppervlakte van 163.540 ha. Een vroeger onderzoek heeft plaats gevonden in 1932. Dat onderzoek omvatte toen 3748 landbouwbedrijven met een oppervlakte van 90.465 hm. Naar het Nederlandsch Land bouwweekblad mededeelt, bedroeg de ver mogenstoestand van het landbouwkapitaal, dat in de 7195 landbouwbedrijven stak, bijna, 181 millioen gulden tegen 90% mil-, lioen gulden in 1932 of gemiddeld resp. 25.429 en 24.233 per bedrijf. 111 deze bedragen zijn inbegrepen de waarde van den geëxploiteerden grond, van de doode en levende inventaris, van.de voorraden en van de overige bedrijfsactiva als vorderin gen en geldmiddelen. De bedrijfsschulden, zijnde hypothecaire e.a. geleende gelden en schulden bedroegen in totaal 64.037.426 tegen 52.129.393 in 1932, of gemiddeld 89.000 en 13.908 per bedrijf. Het eigen landbouwkapitaal bedroeg dus in 1940 en 1932 voor 7195 en 1748 bedrij ven resp. 116.927.247 en 38.660.100 of gem. 16.233 en 10.315 per bedrijf. Het zuiver particulier vermogen bedroeg resp. in totaal 60.807.549 en 28.405.692 of gem. 8465 en 7602 per bedrijf. Het totaal vermogen bedroeg dus resp. 177.734.796 en 67.065.792 of resp. 24.702 en'/ 17.894 per persoon, die aan het hoofd van het bedrijf stond. CHAMPIGNONS VERVANGEN VLEESCH. Het is in de champignons^cultuur best merkbaar, dat -er een schaarschte is aan vleesch; de vraag naar het product is momenteel buitengewoon groot. Als gevolg van het forceeren, komen nu en clan aardige partijtjes champignons aan de Westlandsche veilingen, waarvan de Proeftuin Z.H. Glasdistrict te Naald wijk wel het grootste deel levert, Dit be drijf heeft in zijn kelders onder het nieu we laboratorium verschillende champignon bedden aangelegd, waarvan nu regelmatig wordt geoogst De prijzen die worden be taald zijn bijzonder hoog, en loopen zelfs tot 3,50 per kg. Toch breidt de cultuur momenteel zich niet sterk uit, in verband met moeilijk heden bij de bemesting. 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN. Abonnementen en advertenties voor de Provinciale Zeeuwsche Courant worden aangenomen door den Agent J. WESTSTRATE. De directeur van het rijksbureau voor het hotel-, café-, restaurant- en pension- bedrijf geeft een aantal bepalingen, welke met ingang van heden in acht moeten worden genomen door inrichtingen, waar voor het publiek gereedgemaakte spijzen al of niet voor gebruik ter plaatse ver krijgbaar worden gesteld. Hieraan wordt hetvolgende ontleend: Ontbijt: Het ontbijt moet worden verstrekt zon der bijlevering van boter, margarine of vet en zonder vleesch of vleeschwaren. Indien de gast zulks uitdrukkelijk ver langt, mogen genoemde artikelen worden verstrekt, doch uitsluitend tegen inlevering van de daarvoor verschuldigde consumen tenbonnen. Deze leveringen gelden als ex tra-verstrekkingen tegen afzonderlijk vast te stellen tarief. Vaste menu's. In elk restaurant moeten gedurende de daarvoor geldende uren maaltijden naar z.g. vaste .menu's van beperkten omvang verkrijgbaar zijn. Er moet voor lunch, diner of souper ver krijgbaar zijn zoowel een menu Zonder verplichting tot afgifte van consumenten bonnen, als tenminste één met die ver plichting, De verplicht gestelde vaste menu's mo gen ten hoogste omvatten: a. zonder consumentenbonnen: één voor gerecht of magere soep, een gang, toe spijs of compóte of fruit; b. met consumentenbonnen: één voorge recht of heldere of gebonden soep, een gang. toespijs of compóte of fruit (in te leveren ten hoogste 4/50 rantsoen vet, bo ter of margarine en ten hoogste één rant soen vleesch of vleeschwaren). Dagkaart. Naast het verstrekken van z.g. vaste menu's kunnen in restaurants spijzen uit een dagkaart worden verstrekt, waarop moeten voorkomen a. vleeschlooze of nagenoeg vetlooze schotels (geen bonnen); b. nationale stamppotten of -soepen (2/50 boter of vetbon en 1 vleeschbon) en c. gekookt vleesch met toebehooren (2/50 boter of vetbon en vleeschbon). Voorts mogen op de dagkaart, ter keuze van den ondernemer, de volgende gerechten worden aangeboden: d. gebraden vleesch met aardappelen, groente of compote (4/5 boter- of vetbon en een vleesch-bon) e. vischschotel met toebehooren (geen vleeschbon en bij gekookte visch 2/50 en bij gebakken, visch 4/50 boter of vetbon); f. wild- of gevogeltesehotels met aardap pelen en groente of compóte (4/5.0 boter of vetbon en voor zoover gedistribueerd één vleeschbon) De akkers zijn bewerkt, de zaden geklemd. Het is stil op den akker. Op de ver uit gestrekte velden ziet men hier en daar enkele figuren zich langzaam voortbewe gen, ginds trekken de paarden een ma chine over het land, doch overigens ziet men weinig leven. De vruchtbare bodem is thans nagenoeg geheel bewerkt, het zaad is er aan toevertrouwd, vele landbouw producten kiemen en het groen kleurt de velden. De tarwe, gerst en erwten begin nen reeds aardig te groeien, de aardappe len zitten in den grond en hier en daar steken de groene blaadjes reeds boven de aarde. De suikerbieten zijn eveneens ge zaaid en ook dit zaad begint te ontkiemen. Thans is het de tijd voor de wiedmachine, die de aarde omwoelt en het onkruid ver wijdert. Daar waar de machine niet lean komen moet de bewerking mét de hand geschieden. Voor het verwijderen van het onkruid is het goed weer, de aarde is droog en losgewoeld versterft het onkruid. On- dertusschen wordt er verlangend naar an der weer uitgezien. De wind, koud en guur, blijft maar in den verkeerden hoek en de grond vraagt reeds nu om wat regen. Zoo blijven de zorgen voor den boer, die nu met temeer verwachting den oogsttijd zal beiden. Niettemin, ondanks de koude staan de gewassen er over het algemeen niet slecht bij. De tarwe doet het vrij goed, be halve op eenige laaggelegen perceelen die veel te lijden hebben gehad van de in het vroege voorjaar veelvuldig gevallen re gens. De gerst en ook de erwten groeien bevredigend. Ook de weinige haver belooft een goeden oogst. Nu wordt er in Zeeuwsch Vlaanderen slechts weinig haver ver bouwd. Zij, dae het vorig jaar geen haver verbouwden, mogen dit ook heden niet doen, tenzij daarvoor een speciale vergun ning is gekregen en zij die het vorige jaar wel haver verbouwden, kunnen dit thans ook nog maar op bescheiden schaal doen. VEEL AARDAPPELEN. Aardappelen zijn er echter des te meer gepoot. Groote velden, het vorige jaar be zaaid met bieten, zijn nu aardappelvelden geworden. Kwantiteit is thans nummer één en dat zal niet in alle gevallen aan de kwaliteit ten goede komen.' Speciaal Industrie, Bintjes en oók Ei- genheimei-s, zullen de aardappelen zijn die wij zullen eten. Deze aardappelen immers en speciaal de twee eerstgenoemden, ont wikkelen zich enorm en groeien tot groote knollen, zoodat iedere plant een heel wat zwaarder gewicht zal opbrengen dan het geval is met de aardappelen van betere kwaliteit, zooals de Zeeuwsche bonte en blauwe en de Roode Star, welke planten een heel wat kleinere aardappel voort brengen. SLECHTE VLASOOG8T. De vlasoogst zal dit jaar in Zeeuwsch Vlaanderen weinig te beteekenen hebben. Vele perceelen zijn radicaal mislukt en al weer omgeploegd. Deze mislukking is mede het gevolg van het ongunstige weer. De schadelijke stripsoorten hebben de wor g. eierschotels tegen inneming van ei er- bonnen, 2/50 boter of vetbon en facultatief een halve vleeschbon. De dagkaart mag in geen geval meer dan tien van bovengenoemde gerechten vermelden. Boven en behalve deze geoorloofde tien schotels mogen op de dagkaart voorko men: eenige voorgerechten, eenige magere soepen, eenige tusschengerechten, eenige toespijzen, twee kaassoorten, fruit en be legde broodjes. Voor zoover in deze ge rechten artikelen zijn verwerkt of daarbij artikelen worden verstrekt, waarvoor con sumentenbonnen moeten worden ingele verd, moet de verschuldigde bonnenwaarde op de dagkaart vermeld zijn. Verplichting om binnen te nemen. De consumentenbonnen moeten door of vanwege den ondernemer gelijktijdig met de bestelling in ontvangst worden genomen. Van de consumenten mogen niet meer bonnen in ontvangst worden genomen dan op menu of dagkaart zyn vermeld. De vleeschlooze en nagenoeg vetlooze maaltyden en schotels, waarvoor' geen bon nen in ontvangst mogen worden genomen, dienen niettemin van behoorlijke samen stelling te zijn. De daarvoor benoodigde minimale hoeveelheid boter, margarine of vet wordt door den ondernemer verkregen uit de hem toegekenden overslag boven de hoeveelheid, waarop hij tegen inwisseling der overeenkomstige bonnen aanspraak kan pxaken. Bij een kadetje (opengesneden dubbel broodje) of per twee sneden brood mogen ten hoogste in ontvangst worden genomen Vt rantsoen brood en 2/50 rantsoen boter en voor de belegging *4 rantsoen kaas, Vi rantsoen vleesch of vleeschwaren of 1 eibon. Publicatie van menu en dagkaart. De kaart, waarop de vaste menu's zijn vermeld, en de geldende dagkaart, voorzien van datum, prijzen en een aanduiding van de door de consumenten verschuldigde bon nen, moeten aan de buitenzijde van de inrichting naast de hoofdtoegangsdeur, ge makkelijk zichtbaar voor het publiek wor den opgehangen en voorts in de inrichting in voldoend aantal ter raadpleging voor handen zijn. Vegetarische restaurants. Vegetarische restaurants zijn ontheven van de verplichting tot het geven van gerechten met vleesch, vleeschwaren, visch, wild en gevogelte. Pensions. Het bepaalde in dit voorschrift is niet van toepassing op pensions. tels van de vlasplanten op vele plaatsen opgevreten, waartegen men geen afdoende maatregelen heeft-kunnen nemen. Als be strijdingsmiddel gebruikt men het z.g. Pa- rijsch Groen, dat weliswaar momenteel wat moeilijker is te verkrijgen, maar het is er dan toch nog. Wil dit vergif echter doeltreffend zijn, dan is het noodig dat de wormen naar bovén komen, hetgeen bij die langdurige koude niet het geval is. Daar door is de strijd dan ook vrijwel nutteloos geweest De velden waarop het vlas nu is mislukt worden bestemd voor de teelt van bruine, boonen, die eerstdaags worden uit gezet SUIKERBIETEN. De suikerbieten, die circa 3 k 4 weken geleden zijn gezaaid, vragen binnenkort die' noodige aandacht van den boer. De bieten moeten n.l. 4 maal gekopt worden en ge beurt dit de eerste malen met de machine de laatste maal moet de kolpen met de hand geschieden, wat een inspannend werk is. Dan zal er dus weer eenige weken in een hoog tempo op het land gewerkt wor den, waarna opnieuw een periode van laagspanning zal intreden, totdat de ge wassen rijp zullen zyn om te worden ge oogst. Van vele zijden was men wat pessimis tisch gestemd ten aanzien van de aardap pelen. Niet dat men bevreesd is dat de oogst daarvan zal mislukken, doch in ver band met de aardappelschaarschte is men van meening dat deze te vroeg zullen moe ten geoogst worden, waardoor de aardap pelen niet voldoende tot ontwikkeling zul len zijn gekomen, hetgeen voor den boer een vrij belangrijke schadepost zou betee kenen. SCHADEPOSTEN. Nu wij het toch over schadeposten heb ben, vroegen wij den boer naar zijn ver wachtingen, zulks in verband met de vast gestelde prijzen. Het was over het alge meen geen juichtoon die wij te hooren kre gen. De meeste boeren zyn van oordeel, dat deze prijzen te laag zijn. Zy wrjzen in dit verband op de loonsverhooging van de landarbeiders, de veel duurdere materia len, kunstmest enz. De prijzen zijn zeer sterk omhoog geloopen en ook het leven voor den boer is daardoor heel wat duur der geworden. De nu vastgestelde prijzen van Öe landbouwproducten worden al thans in Zeeuwsch Vlaanderen naar ver houding te laag geacht, terwijl ook het prijsverschil tusschen sommige producten te gering is. Zoo is bijvoorbeeld de prijs van de tarwe 2 per 100 k.g. hooger ge worden, terwijl de prijs van de gerst nage- noeg gelijk is aan die v^n tarwe. Dat is iets wat de boer niet juist vindt. Hij rede neert nJ., dat tarwe een menschenvoedsel is en gerst niet, waarom de tarweprijs heel wat hooger behoort te zijn dan de- gerst- prys. Maar voor dit oogenblik gaan de ge dachten van den boer uit naar den oogst tijd. Hij spant intusschen al zijn krachten in om zijn productie zoo hoog mogelijk op te voeren. Zoo levert ook Zeeuwsch Vlaan deren zijn waardevolle bijdrage tot het welslagen van den productieslag 1941. Tienjarenplan in Frankrijk. De Fransche Staatscourant publiceert een decreet, dat voorziet in de opstelling van een tienjarenplan 1 Januari 1942 voor het uitvoeren van werken in het belang van den staat. De uitwerking en de ten uitvoerlegging van dit plan berust bij den algemeen gevolmachtigde voor het uitvoe ren van werken clie voor den staat belang rijk zijn. Credieten voor openbare werken kunnen in de toekomst alleen nog op aan beveling van den algemeen gevolmach tigde worden verstrekt. Er is een com missie ingesteld, die den algemeen gevol machtigde ter zijde zal staan. DE VERKENNINGSDIENST VAN DE AMERIKAANSCHE OORLOGSSCHEPEN. Uit New-York meldt het D.N.B.: Vol gens een bericht van de United Press uit Washington zouden de voor den verken- nirigsdienst bestemde Amerikaansche oor logsschepen instructie hebben gekregen om met ontdekte duikbooten en andere oorlogsschepen der spilmogendheden zoo lang contact te houden, tot geroepen Brit- sche zeestrijdkrachten ter plaate zijn. Op een vraag van de United Press bij het mi nisterie van marine betreffende de juist heid van dit bericht werd een commen taar „geweigerd". DE AANVALLEN OP ENGELAND. Het Britsche ministerie van luchtvaart en hét ministerie van binnenlandsche vei ligheid deelen mede, dat de Duitsche lucht aanvallen in den afgeloopen nacht voor namelijk gericht waren op het gebied van de Clyde. Hier werden „zware aanvallen" gedaan, die „aanzienlijke schade" en „een zeker aantal slachtoffers" veroorzaakten. Andere aanvallen waren gericht op het gebied aaii de oevers van de Mersey, verder op districten in Noord-, Oost- en Zuidoost-Engeland, alsmede op Noord- Ierland. Inlichtingen verstrekt N.V. Afd. Varia-verzekering Houtkade 11 - Middelburg Telef. 406. HET DUITSCHE. Het opperbevel van de Duitsche weer macht maakt bekend: Sterke Duitsche formaties gevechts vliegers hebben in den^ nacht van Zondag op Maandag een doeltreffenden aanval ondernomen op de belangrijke opslag haven Belfast in Noord-Ierland. Gewel dige ontploffingen, vele groote branden en branden over een groote oppervlakte, vooral in de installaties van de vliegtuig- bewapeningsindustrie, alsmede in de Vickers-Armstrongwerf werden waargeno men. Vier in de haven liggende schepen geraakten in brand. Andere formaties ge vechtsvliegers bombardeerden dê werven van de Britsche marine en levensmidde- lenbedrtjven in Barrow-on Furness aan de Britsche Westkust en. plaatsten in de voor een deel door de aanvallen van Zaterdag nacht nog brandende voor den oorlog be langrijke installaties van het Merseyge- bied nieuwe voltreffers. Andere luchtaan vallen waren gericht op wapenfabrieken bij Hartlepool, alsmede op de haveninstal laties van Ipswich en Plymouth. In het zeegebied rondom Engeland brachten gevechtsvliegtuigen vier koop vaardijschepen met tezamen 21.000 b.r.t., alsmede een torpedojager tot zinken. Zij beschadigden met bommen vijf andere groote koopvaarders zwaar. By een aanval overdag van lichte ge vechtsvliegtuigen op het vliegveld Mansion in Zuidoost-Engeland werden verscheidene vliegtuigen op den grond vernield en Ons nieuwe feuilleton In het land aan de overzijde van den Atlantischen Oceaan gebeuren soms nog zonderlinge dingen. Daar kan het u overkomen, dat u plotseling te gen uw wil wordt meegenomen en een tijdje wordt vastgehouden, zon der dat er nu bepaald tegen zulk een onvrijwillige legeerpartij veel te doen schijnt. De politie beschikt er over een machtig apparaat, maar de gangsters lijken er soms nog machti ger en ze zijn in ieder geval de po litie vaak te slim af. Soms schijnt het zelfs maar beter, om de politie erbuiten te laten. Jerry Cole zou van z'n leven nooit gedacht hebben, dat hij" nog eens met zoo iets te maken zou krijgen. In zijn stoutéte droom en was het niet bij hem opgekomen, dat men er belang bij zou kunnen hebben, hem te ont voeren, omdat hij maar zoo'n gewone jongen was, zooals er misschien dui zenden in New York rondioopen: zonder geld, zonder betrekking, zon der familie en zonder vooruitzichten. En toch gebeurde het.- Vóórdat hij het zichzelf nog goed ca wel reali seerde, was hij werkelijk het slacht offer van een brutale ontvoering ge worden. Maar toen bleek ook meteen, dat Jerry Cole niet maar zoo'n gewone jonge man was, zooals er dertien in het dozijn gaan en waarvoor hg zich zelf in neerslachtige oogenblikken met een hongerige maag wel had gehouden. Hij bleek over een ontem bare energie te beschikken, die nu eerst recht tot ontplooiing kon ko men. Zijn houding werkt zelfs aan stekelijk en een millionnair, die zich verbeeldt, aan alle kwalen van de moderne pathologie te lijden, wordt er waarlijk door genezen. Die mil- lionair heeft ook een zuster, een aar dig meisje, heel wat flinker dan haar broer, en het is misschien wel voor haar, dat onze vriend Jerry zooveel energie aan den dag legt. Het is het opgewekte en hier en daar zelfs humoristisch verhaal van de wilde avonturen van Jerry Cole, dat we in ons nieuwe feuille ton, met welks publicatie wij mor gen beginnen, aan onze lezers voorleggen. Wy twijfelen er niet aan, of zij zullen geboeid van het began tot'het eindie, deze avonturen volgen, niet het minst ook dooi de verrassende wendingen, die het verhaal van deze avonturen zoo aantrekkelijk maken, welke avon turen begonnen, toen onze sympa thieke vriend Jerry op zulk een onverwachte wijze werd Ontvoerd. branden in kwartierruimten en' benzine- opslagplaatsen veroorzaakt. In Noord-Afrika werden Britsche tegen aanvallen voor Tobroek reeds bij het begin door artillerievuur afgeslagen. De marine heeft met de Donauflottilje den scheepvaartweg op den Donau van mijnen bevryd. Gevechtshandelingen, van den vijand boven het Duitsche rijksgebied vonden overdag noch des nachts plaats. HET ITALIAANSCH. Weermachtsbericht no. 334 luidt als volgt: In den nacht van 4 Mei hebben formaties van het Duitsche vliegiercorps in opeenvol gende golven aanvallen gedaan op de vloot- en luchtbases van Malta, waarbij branden en ontploffingen werden veroorzaakt en ernstige schade werd aangericht in de mi litaire inrichtingen. In den loop van den dag schoten Duitsche vliegtuigen twee 'vij andelijke jagers neer tijdens een gevecht boven Malta. In Noórd-Afrika worden onze operaties voortgezet in den sector van Tobroek. Luchtformaties hebben opnieuw de fortifi caties der sterkte gebombardeerd. In Oost-Afrika hebben onze dappere troepen in den sector van Alagi een vijan delijken aanval afgeslagen, waarbij den vijand aanzienlijke verliezen werden toege bracht. Onder de dooden bevonden'zich tal rijke Joden uit Palestina. De landbouw in Zeeuwsch-Vlaanderen. 00K DIT LAND LEVERT EEN WAARDEVOLLE BIJDRAGE VOOR DEN PRODUCTIESLAG.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 5