"Akkertje STADSNIEUWS Middelburg. STADSNIEUWS Vlissingen. STADSNIEUWS Goes. Migraine Laatste Berichten Vlissingen zorgt voor de ouden van dagen RUIMT DE ZOLDERS OP. In ons nummer: van 19 Maart heeft de burgemeester afgekondigd, dat in verband met brandgevaar ontstaan door brand bommen, de zolders zooveel mogelijk moeten zijn ontruimd en voorzien moeten zjjn van brandbestrijdingsmiddelen, als zand, water, een schop en een vuurzweep. De politie is thans begonnen controle uit te oefenen. Degenen die hun zolders nog niet in orde hebben gebracht, wordt aangeraden zulks ten spoedigste te doen teneinde een strafvervolging te voorkomen. DE STAND DER WERKLOOSHEID. Bij het gewestelijk arbeidsbureau ston den Zaterdag voor de gemeente Middel burg ingeschreven: geheel werkloos 78 mannen en 6 vrou wen: gedeeltelijk werkloos 3 mannen en 1 vrouw: niet werkloos 14 mannen; werk verruiming 48 mannen; herscholing 13 mannen. Algemeen totaal vorige week 103, bij gekomen 94, afgegaan 34, over 163. C. W. VAN DER KUIP Op 64-jarigen leeftijd is alhier gister middag na een langdurig ziekbed overle den de heer C. W. van der Kuip, die van '1919 tot 1923 zitting heeft gehad in den gemeenteraad. De overledene heeft in verschillende Christelijke vereenigingen op sociaal en ander terrein een bestuursplaats ingeno men o.a. in den Christelijken Besturenbond, de af deeling Middelburg van de Ned. Ver. van Christelijke kantoor- en handelsbedien den en de Vereeniging tot oprichting en instandhouding eener Christelijke Bewaar- en Voorbereidingsschool. Wij ztjn daarmede steker nog niet volledig. De overledene Zou begin 1942 50 jaar in dezelfde betrekking werkzaam dijn ge weest, namelijk brj de N.V. v.h. Jac. M. Doorenbos. OPENBARE LES VAN DE VOLKSZANGSCHOOL. Maandagavond hield de Volkszangschool van ce vereenigjng „Uit het volk, voor het volk" in de Schouwburg een openbare les onder leiding van den heer A. Bosdijk. De voorzitter van de vereeniging „Uit het volk, voor het volk", de heer W. de Graaf, opende dezen avond en heette de talrijke aanwezigen, in het bijzonder den beschermheer der vereeniging, den burge meester vanMiddelburg en mevrouw, Van Wal ré de Bordes, hartelijk welkom. In zijn openingswoord deelde de voorzitter mede, dat de gelden, die verleden jaar voor het 75-jarig bestaan van „Uit het volk, voor het volk" op 13 Juni 1940 bijeenge bracht waren, overgedragen zijn aan het Middelburgsch Hulpcomité. Na deze korte rede begon men het pro gramma van die openbare les. De leerlin gen van de eerste en tweede klasse der Volkszangschool brachten een viertal lied jes ten gehoore, die bij de aanwezigen zeer in den smaak vielen. Vooral het laatste ..Het schrijfmachientje" van den heer A. Bosdijk, oogstte door de grappige gebaren, .waarmede de jonge zangerespes en zan gers het liedje begeleidden, veel succes. Dezelfde leerlingen voerden, na een keurige inleiding van een der leerlingen, de kindercantate „De Poppenkast" van W. F. Sprink uit. Ook dit zangstuk werd door komische gebaren geïllustreerd. Na da pauze was de beurt aan *?e leer lingen van de derde en vierde klasse te laten hooren wat ze konden. Zij zongen helder en frisch twee liederen, waaruit de liefde voor het vadierland sprak n.l. „Ik hou Van Holland" van C. J. Bute en „Een liedje uit den vreemde" van C. A. Galesloot. Hierna leidde de heer Bosdijk, het door hem zelf gecomponeerde en gedichte „Mid delburg versaagt niet", voor zang en decla matie in. Hij zeide o.m., dat het niet de bedoeing was een mooi toonstuk ten gehoore te brengen, maar te eedenken en te herdenken de gebeurtei^sen. in de maand Mei van het vorige jaar. De kinderen zongen deze uit vier deelen bestaande cantate, dat de toehoorders her innerde aan het noodlot, dat onzè stad trof, maar dat tevens sprak van vertrou wen in de toekomst, op uitmuntende en ontroerende wijze en zij werden daarvoor met een dankbaar en langdurig applaus beloond. De heer W. de Graaf dankte daarna den heer Bosdijk voor zijn. uitstekende leiding en bood mevrouw Bosdijk, die alle ten ge hoore gebrachte zangstukken geaccompag neerd had, een bloemstuk aan. Ook de leerlingen toonden hun dank baarheid voor het zangonderricht en boden mevrouw Bosdijk een bloemenhulde en den heer Bosldijk een boek aan. Nadat aan. 34 leerlingen het diploma der zangschool was uitgereikt werd deze avond, die alleszins geslaagd mag heeten, gesloten, VOORSTELLEN AAN DEN RAAD. Stichting R.K. school. Dè commissie van financiën deelt ten aanzien van ditvoorstel mede, dat zrj zich daarmede vereenigt. Zij zou echter nog gaarne vernemen hoe nu gehandeld zal worden met de eenige jaren geleden aan het R.K. schoolbestuur betaalde afkoopsom der uitkeèringen naar de geschatte waarde van het gebouw, niet verloren? Deze afkoopsom is toch voor de gemeente Een lid wenscht nog de vraag te stel len. of, daar hier geen sprake is van stichting van. een nieuwe school, doch van vervanging van een oude, de art. 73 en 75 L.O.-wet 1920 wel van toepassing zijn! Naar zijn meening dient het schoolbestuur de oorlogsschade te ontvangen en te zor gen voor een nieuwe school. B. en W. antwoorden hierop het vol gende; ..De aan het betrokken schoolbestuur, ingevolge het bepaalde bij artikel 205ter <-ier L.O.-wet 1920, betaalde afkoopsom kan inderdaad niet worden teruggevorderd. Z\j toch strekte ter vervanging van de uvrltyksche vergoeding ingevolge artikel :.05 dienselfde wet, zijnde een percentage van de geschatte waarde der schooL Artikel 3, vierde lid, van het stopzet- Badhuis aan de Bonedgkestraat. Gedurende de week van 28 April tot 3 Mei werden in het badhuis 1151 baden genomen en wel 936 door heeren, 131 door dames en 84 door kinderen. OPBRENGST WINTERHULP- BLOEMEN COLLECTE. De vorige week gehouden W.H.N.-Bloe- mencollecte heeft alhier 499,66 .opge bracht; KANTOORGEBOUW VOOR DEN KEURINGSDIENST ZEELAND. Het café „Beurs" te Goes aangekocht. Naar wij van betrouwbare zijde ver nemen heeft het bestuur van den Keurings dienst Zeeland ter voorziening in een dringende behoefte aan uitbreiding van kantoorruimte, het café „Beurs", gelegen aan de Groote Markt te Goes aangekocht. RIJWIEL ONTVREEMD. Van J. H. te Kapelle werd een rijwiel ontvreemd, dat eenigen tijd onbeheerd voor en pand op de Groote Marlet gestaan had. De politie stelt een onderzoek in. DE HANZE VERGADERDE. Vijfde lustrum. De Goesche Middenstanösvereeniging „De Hanze" vergaderde in 't Schuttershof, onder voorzitterschap van den hee-r J. Ronse. De heer Ronse wees er in zijn openings woord op, dat de Goesche Hanze dit jaar een kwart-eeuw bestaat en hij uitte ge- lukwenschen aan de leden die dit jubileum medevieren. Spr. zeide voorts, geen droge opsomming te willen geven van de gebeur tenissen in de achterliggende 25 jaar, doch liever te willen vaststellen, wat „De Han ze", ook onder de nieuwe verhoudingen, kan en moet zgn. „De Hanze" is een ge meenschap van Katholieke middenstan ders, zij moet leiding geven aan de eigen laden en dharbij tevens de groote, ge meenschappelijke belangen dienen. Daarbij kan „De Hanze", naast de samenwerking op zakelijk gebied in dè middenstandscen trale, zelfstandig nog vele zaken op reli gieus, cultureel en sociaal terrein voor de leden behartigen. Wat het laatste betreft, wees spr. bijv. op een instelling als San tos. Spr. betoogde voorts, dat „De Hanze" moet zijn en blijven een vriendenkring en om die vriendschap te bezegelen, bood spr. den leden, namens het bestuur, een kleine verrassing aan. Brj de behandeling der ingekomen stuk ken ontstond een levendige discussie over de circulaire van de Nederlandsche Mid denstands centrale inzake de winkelslui ting. Tenslotte werd besloten over dit vraagstuk een enquête onder de leden te houden. De secretaris, de heer F. Gerritse, bracht hierna zijn welverzorgd jaarverslag uit, waarin hij een overzicht gaf van vereen i- gingszaken in 194Ó. Spr. memoreerde het overladen van den geestelijk-adviseur, Deken Dolle en de installatie van zijn op volger, Deken Nieveen van Dijkum. Voorts herinnerde spr. aan het bedanken van den heer Bos als voorzitter en de benoeming van den. heer J. Roose als zoodanig. De actie voor het middenstandsoffer bracht 845 op, terwijl het ledental iets terug liep. De penningmeester, de heer P. Chamu- leau, deelde in zijn jaarverslag mede, dat de ontvangsten 783.59 en de uitgaven 703.74 bedroegen. Verslagen en begroo ting, sluitende met 604,84, werden als ingedienidi, goedgekeurd. By de bestuursverkiezing werden de af tredende leden, de heeren P. Chamuleau en J. de Kok bij acclamatie herkozen. De heer De Kok hield hierna een cause rie over het Santosfonds, Spr. gaf een ge documenteerd overzicht van de goede wer king van dit ziekenfonds voor midden standers, waarbij hij o.a. wees op den groo. ten groei van den laatsten tijd. Zoo werd van 1931 tot '40 over 513 leden een bedrag \-an 242.500 uitgekeerd, terwijl alleen in 1940 aan 130 patiënten een bedrag van 135.00 uitgekeerd werd. Spr. betreurde het daarom, dat juist vorig jaar de in komsten met 7000 terugliepen en hij deed een beroep op de leden om het fonds door vaste bijdragen en zegelkaarten te steunen. De voorzitter, die den heer De Kok dank zegde voor deze nuttige causerie, ondersteunde tevens diens beroep op de leden. tlngsbesluit bepaalt nadrukkelijk, dat in gevallen als het onderhavige de vorenbe doelde vergoeding onverminderd zou moe ten worden doorbetaald. Het is dus niet meer dan logisch, dat de afkoopsom, welke de vergoeding ver ving, niet behoeft te worden terugbetaald. Volledigheidshalve vermelden wy nog, dat het „schuldrestant" der meergenoemde afkoopsom daar de Gemeente is opgegeven als „oorlogsschade". Er Is in casu wel degelijk sprake van stichting van een schoolgebouw. Van vervanging kan alleen worden ge sproken, wanneer een bestaande school door ouderdom of anderszins ongeschikt ~zou ztjn geworden en daarom een nieuw gebouw zou verlangd worden. Dit laatste blijkt trouwens duidelijk uit artikel 3, tweede lid, van bovenvermeld Stopzettingsbesluit, alwaar de procedure wordt omschreven, en eveneens wordt be paald, dat de door het Schoolbestuur te ontvangen uitkeering van oorlogsschade in de Gemeentekas moet worden gestort." schuilt in de lei roleerende beitels van de „PhiliSbave" 6. De stugste baard verdwijnt snel en grondig. Uitgerust met een speciaal ontxoikkelden mo tor, ronden kop en specialeo huidspanner. Prijs fl 24.80 RANTS0ENVERH00GING BRD0D. De secretaris-generaal van het departe ment van landbouw en visschery maakt het volgende bekend met betrekking tot de distributie van brood. Zooals bekend, is in verband met de aardappelendistributie vanaf 28 April het broodrantsoen tijdelijk verhoogd door in korting van de distributieperiode van 7 tot 6 dagen, hetgeen neerkomt op een verhooging van het normale rantsoen met 48 gram per dag. Besloten is thans, ter aanvulling van het aardappelrantsoen, nogmaals een extra broodrantsoen te verstrekken. Aangezien het nogmaals in korten van de distributieperiode op tech nische bezwaren stuit, zal dit extra rant soen verstrekt worden dopr het aanwij zen van een extra bon van de broodkaart voor de verbruiksperiode van 4 Mei j.l. tot en met 24 Mei a.s., dat is dus een periode van 3 weken. Gedurende die peri ode wordt derhalve 2000 gram brood extra beschikbaar gesteld, dat is dus een extra rantsoen van 95 gram per dag. Aangezien het vanzelfsprekend niet in de bedoeling ligt naast dit nxtra rant soen van 95 gram per dag ook nog de rantsoenverhooging van 48 gra.m per dag door inkorting van de distributieperiode te handhaven, wordt de voor den brood bon geldende verbruiksperiode weder van 6 op 7 dagen gebracht. De loopende met „16" genummerde bon van de broodkaai-t geldt derhalve voor de verbruiksperiode van Zondag 4 Mei tot en met Zaterdag 10 Mei in plaats van tot en met Vrijdag 9 Mei. Het koopen op dezen bon blijf ge oorloofd tot en met Woensdag 14 Mei. De volgende bon wordt geldig verklaard met ingang van Zondag 11 Mei a.s. Met ingang van heden tot en met Za terdag 24 Mei geven voorts de met „18" genummerde bonnen van de broodkaart elk recht op een extra rantsoen van 100 gram brood of 1 rantsoen gebak. Het koopen op dezen bon is geoorloofd tot cn met Woensdag 28 Mei. Thans ook verduurzaamde eend, gans en kalkoen op den vleesch- bon verkrijgbaar. De secretaris-generaal van, het depar tement van landbouw en visscherij maakt het volgende bekend. Aangezien in de praktyk gebleken is, dat het moeilijkheden oplevert, indien de bon nen van de vleeschkaart worden aangewe zen voor een verbruiksperiode van zestien dagen, is thans de volgende regeling ge troffen. De bonnen van de vleeschkaart zullen worden aangewezen voor een verbruiksperiode van 8 dagen, terwijl de hoeveelheid vleesch of vleeschwaren, welke per bon ge kocht kan worden, een half rant soen zal bedragen. Het totaal be- schikbaare vleeschrantsoen gedu rende een tijdvak van 16 dagen blijft hierdoor dus ongewijzigd. Voor het koopen van-een rantsoen vleesch van 100 gram of een rantsoen vleeschwa ren dienen in den vervolge twee bonnen van de vleeschkaart te worden ingeleverd. De met „een rantsoen vleesch" en „een rantsoen vleeschwaren" gemerkte bonnen blijven recht geven op een rantsoen vleesch of vleeschwaren. De wisselbon voor „een kwart rantsoen vleesch" blijft recht geven op een kwart rantsoen. Bovenstaande regeling was noodzakelijk, omdat het in de praktyk niet wel mogelijk is de slagers voor zestien dagen ineens te bevoorraden, hetgeen o.a. verband houdt met de gebruikelijke weekmarkten. Met ingang van Woensdag 7 Mei zullen voorts op de bonnen van de vleeschkaart behalve verduurzaamde kip, ook verduur zaamde eend, gans en kalkoen voorzoover' voorradig, verkrijgbaar zrjn. Gedurende het tijdvak van-Woens dag 7 Mei tot en met Woensdag 14 Mei a.s. geeft elk der vier met „14 vleesch" gemerkte bonnen van de vleeschkaart recht op het koopen van een half iantsoen (50 gram), vleesch, been inbegrepen, of een half rantsoen vleeschwaren. De met „14 worst, vleeschwaren" gemerkte bon geeft uitsluitend recht op het koopen van een half rantsoen vleeschwaren. Het koopen op deze bonnen is voorts nog toegestaan tot en met Zaterdag 17 Mei a.s. HET BUITEN BERKENBOSCH TE OOSTKAPELLE BESCHIKBAAR VOOR GEEVACUEERDEN. HET BUREAU AFVOER BURGERBEVOLKING TE DEN HAAG VERLEENDE ROYALE MEDEWERKING i Reeds eenige malen hebben we de aan dacht mogen vestigen op het prachtige sociale werk, dat door of vanwege de gemeente Vlissingen is ondernomen, om den nood te lenigen van hen, die met het oog op de bijzondere omstandigheden, waaronder deze havenstad gebukt gaat, extra hulp behoeven. Dit sociale werk kan zich over een groot gebied uitstrekken, vooral nu de oorlogsomstandigheden een zoo aanmerkelijke daling van het alge- meene welvaartspeil tot gevolg heeft gehad. Niet slechts tot leniging van den oogen- blikkelijken stoffelijken nood heeft het ge meentebestuur van Vlissingen zich ge roepen gevoeld. Zijn werkzaamheden strek ken zich over een veel breeder terrein uit en het stemt tot groote voldoening, dat wij daarvan van tijd tot tijd melding kunnen maken. Zorg voor ouden van dagen. Die bestaat in normale tijden ook en zij is omvang rijk. Maar thans doen zich daarbij geheel nieuwe moeilijkheden voor, moeilijkheden met betrekking tot de huisvesting, die op korten termijn om zoo te zeggen a l'im- proviste moeten worden opgelost. Men denke daarover niet gering. Er komt heel wat voor kijken, om de maatregelen zoo te treffen, dat zij doeltreffend zijn. En het zij tot eere van het gemeentebestuur en in het bijzonder van den dienst van sociale zaken gezegd dat men. zich er niet van heeft afgemaakt. In ons verslag dëstijds van een bezoek aan de kraaminrichting te Oostkapelle hebben wij .reeds gezinspeeld op de voor zieningen, welke in voorbereiding waren, om ook de belangen der ouden van dagen, voor wie een verblijf in Vlissingen in dezen tijd minder wenschelijk moet worden ge acht, naar vermogen te dienen. En zoo stellen wij u thans voor: Eerken- bosch, het prachtige buitenverblijf in de omgeving van Oostkapelle, waarop de ge meente Vlissingen, ten behoeve van haar ouden van dagen beslag' heeft kunnen leggen. Toen wij een paar maanden geleden Berkenbosch bezochten, stonden de eerste sneeuwklokjes in de milde koestering van de prille voorjaarszon op het ontluiken.' Er was een eerste schuchter begin van nieuw lenteleven, maar Berkenbosch zelf was nog in winterslaap. De zware luiken gesloten, de groote vertrekken donker, de gangen somber en kil. Hoe is dit alles in kort tijdsbestek ver anderd. Zeker, de lente wil nog maar niet goed doorzetten, het ontbotten van boom en heester schijnt vertraagd, maar in de boschwallen hebben de primula's hun kel ken ontvouwd en ook de bladeren komen uit de plooi. Er kwettert een vogel en er is de zon, die haar zinderende warmte zegenend over het land laat gaan. En het huis zelf? Wel, de luiken zijn weg en door de hooge vensters kaatst het volle voorjaarslicht in de groote ka mers. Er hangen gordijnen, er ligt een looper in de gang. er is een gerucht van verwachting in het groote huis, dat ineens in zonnigen luister gevangen schijnt. Naar dit huis richtten zich dezer dagen weer onze schreden en thans om de nieuwe bewoners te verwelkomen: de ouden van dagen uit Vlissingen. die nu uit de sfeer van bedreiging en gevaar zijn vrijgemaakt en hier in deze omgeving van louter rust en- vredigheid hun dagen slijten, totdat de omstandigheden een terugkeer naar de vertrouwde gezelligheid van eigen huis niet langer tegen houden. Berkenbosch is een nood-inrichting, maar dat het gemeentebestuur juist op dit buiten beslag kan leggen is wel een over tuigend bewijs, hoe zeer de belangen van ouden van dagen, die hulp en bestand in JOL OMGESLAGEN OP HET IJ. Zondag is op het IJ een jol, waarin zich twee personen bevonden, ten gevolge van een rukwind omgeslagen. De beide inzit tenden geraakten te water, doch wisten zich aan het omgeslagen vaartuig vast te houden, tot er redding opdaagde, in den vorm van een juist passeerende politie- boot Aan boord werden de drenkelingen van droge kleeren voorzien. De jol werd door het personeel van de politieboot ge borgen, zoodat alles dus goed afliep. OPSPORING VERZOCHT De commissaris van politie van den justitieelen dienst B. te 's-Gravenhage, verzoekt inlichtingen omtrapt de verblijf plaats van: Joseph Wilhelmus Maria de Jong, geboren te 's-Gravenhage den 19den Juni 1918, van beroep huisknecht of schil der, die zich op 3 Mei 1941 in Den Haag heeft schuldig gemaakt aan diefstal van ongeveer 20.000, in bankbiljetten van 100, 50, 25 en 10. Signalement: lang plm. 1,70 meter, bruin haar, bleek gezicht, grijze oogen, tenger postuur. Hy heeft werkhanden en is gekleed in bruine overjas, bruin colbertcostuum, brui ne gleufhoed en bruine lage schoenen. Aan hem, door wens inlichtingen het ontvreemde - geld, of een gedeelte daarvan, wordt teruggevonden, wordt door den be nadeelde een belooning van 2pet van het teruggevonden bedrag toegekend. Het rantsoen vleeschwaren, dat per twee bonnen van de vleeschkaart kan worden gekocht, bedraagt 75 gram voor gerookt of gekookt varkens-, rund-, kalfs-, paar den- en schapenvleesch en voor gerookte worstsoorten, 100 gram voor gekookte worstsoorten, rolpens en knakworst, 125 gram voor leverartikelen, tongenworst en nierbrood, 150 gram voor bloedworst, of 100 gram kip, eend, gans of kalkoen in blik of in glas, alsmede door bevriezing verduurzaamde kip, eend, gans of kalkoen, been. inbegrepen. dezen tfld bijzonder behoeven het dage- lyksch bestuur der Scheldestad ter harte gaan. Wij hebben de kraaminrichting in Oost kapelle bezocht, we hebben gezien hoe voortreffelijk de bewoners van St. Joseph verzorgd worden. En thans Berkenbosch een lustoord Geen wonder dat het voltallige College van B. en W. het welkom aan de eerste bewoners kwam toeroepen. Zeventien Vlissingsche oudjes zijn er reeds gearriveerd en hoe hebben zg zioh hier geïnstalleerd. Vorstelijk, zonder meer, zg het dan ook, dat de gasten zich te houden nebben aan de regelen van het huis. Op een der slaapzalen vonden wij een dagrooster, waarop van opstaan tot ter ruste gaan een regel is vastgelegd, van huiselijke wei'kzaamheden en tuinieren en zooveel kleinigheden meer, totdat in den avond het signaal „alles stil" door gangen en kamera gaat. Zoo worden de gasten gewend en de regels, die de ge zelligheid en de huiselijkheid zullen kunner verhoogen. Of de oudjes tevreden waren? Het kan geen vraag zijn, de innige vol doening en de dankbaarheid straalden van hun gezichten en wanener voor de leidster van dit tijdelijk home, zuster H. H. Dop geldt, dat de eerste klap een daalder waard is, wel dan heeft ze het reeds hall gewonnen en gaat ze een prachtig seizoen tegemoet. De burgemeester hoeft tot besluit van den rondgang, dien wij maakten wooi'den van dank en erkentelijkheid gesproken jegens ,de leiders van dezen dienst van sociale zaken, de heeren Rorije en Corvei en zich in het bijzonder gericht tot den commissaris van het district Zeeland van het bureau afvoer burgerbevolking te Den Haag, den heer Van Ittersum, wien hg dankte voor de royale medewerking van die zijde betoond bjj het beschikbaar stelleD van inventarisstukken. Voor 'Berkenbosch werd de beschikking gekregen over 150 bedden, matrassen, ledikanten en stoelen, voorts tafels, 'keu keninstallatie en linnengoed. Het Roode Kruis, afd. Vlissingen, stelde ook linnen goed beschikbaar, terwijl voor de inrich ting alle mogelijke medewerking werd ver kregen van de N.V. Duinbeek. De vaste wasehtafels konden van een stadgenoot in huur worden verkregen. Vermelding verdient zeker dat de inrich ting werd verzorgd door den dienst van Gemeentewerken, de sanitaire verzorging werd uitgevoerd door den heer Casteleyn, terwijl de plaatselijke timmerlieden het timmerwerk voor hun rekening namen. Voor de medische verzorging is een regeling in voorbereiding, terwyL nog be sprekingen gaande zijn over een tweede gebouw. Tenslotte deelen wjj nog mede, dat ouden van dagen, zoowel echtparen als alleenstaanden, die voor opname in aan merking wenschen te komen, zich om in lichtingen kunnen wenden tot het bureau van sociale zaken en de wijkverpleegsters. Wy waren in de buurt en het ware be paald onwellevend geweest, wanneer we „It Swealtsjenêst" links hadden laten liggen. En zoo togen we wederom op kraamvisite, waar twaalf jongeborenen ons een feestconcert bereidden. Misschien was i het wel een generale repetitie voor de komst van baby no. 150 Ja, in Oostkapelle is het hoogconjunc tuur De inrichting is dezer dagen ook ver rijkt met vaste wasehtafels, waaruit al weer blijkt, dat aan de verbetering der nood-inrichtingen voortdurend zorg wordt besteed. BELANGRIJKE MEELDIEFSTAL TE BARNEVELD. De politie te Barneveld heeft de hand kunnen leggen op een arbeider, die eenige dagen geleden op brutale wijze een pak huis van de firma Knottenbelt had leeg geplunderd. Ongeveer twintig balen bloem werden toen vermist. De politie zette on middellijk na de aangifte van den diefstal een uitgebreid onderzoek in en het spoor leidde naar den -13-jarigen J. v. d. B. te Barneveld. Toen bleek, dat Van der B. een levendigen handel dreef in meel, werd bij hem een inval gedaan. De politie trof nog 16 zakken half of geheel met bloem gevuld aan. Van der B. is gearresteerd, terwijl tegen een viertal personen proces-verbaal werd opgemaakt wegens overtreding van het prijsbeheerschingsbesluit, terwijl er voorts nog anderen worden vervolgd we gens heling. DOODELIJKE VAL. Toen de heer F. van D. te Zaandam per fiets den Kuipersberg te Markelo afreed, kam hg zoo ernstig te vallen, dat hij een schedelbasisfractuur opliep. De heer Van D. is aan de gevolgen van dit ongeval overleden, BOSCH- EN HEIDEBRAND TE PUTTEN Zondagmiddag omstreeks vier uur ont dekten wielrijders, die over den straatweg Nijkerk-Putten reden, dat een complex hei de op het Kruishaarsclieveld, gelegen onder de gemeente Putten in brand stond. De Veluwsche boschbrandweer trok er terstond op uit met de af deeling Voort huizen terwijl inmiddels ook de afdeeling Putten hulp verleende. Door den feilen wind aangewakkerd, stonden weldra enkele hectaren heide in brand. Tezamen met de brandweer van Nfjkerk en Duitsche mili tairen, wier hulp eveneens was ingeroepen, toog men aan het werk om nog verdere uitbreiding van den brand te voorkomen. Met behulp van twee motorploegen, die geulengroeven rond het brandende veld, wist men na drie uur hard werken den brand te stuiten. Men kon evenwel niet verhinderen, dat ongeveer acht hectaren bosch door het vuur verteerd werden. De oorzaak van den brand is onbekend. Waarschijnlijk is het weer onvoorzichtig heid met vuur geweest, aangezien de brand bij den straatweg is begonnen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 2