POLITIERECHTER TE MIDDELBURG. U)eike bonnen geidig zim Verhuizing. •Ui flea nu ook practisch welhaast voor- winter resideerde vrouwe Justitia, die ooit met de kolendistributie uitstaande heeft regelmatig in de kleine audiëntie zaal. Deze was in tegenstelling tot de groote zaal, met een niet onbehoorlijke hoeveel heid kolen behoorlijk te verwarmen. De zittingen van den politierechter in die kleine zaal hadden veel voor. Men zat er huiselijk dicht by elkaar, men miste geen enkel woord, geen enkele weerspiegeling van emoties, en zelfs de officier van jus titie was op den voet te volgen. Een be zwaar van de kleine zaal was, dat er geen publiek verscheen. Of de trouwe contróle op het verloop van het recht den weg naar het zaaltje niet kon vinden, dan wel of zij zich daar, door het ontbreken van de Artis-tralies, die kenmerkend zijn voor de publieke tribune in de groote rechtszaal, niet thuis gevoelde, laten we in het mid den. Maanden achtereen schitterden de oude getrouwen van vrouwe Justitia door afwezigheid. Deze week, toen de politierechter in ver band met de temperatuur, voor het eerst weer naar de groote zaal was afgedaald, waren zij ook nog niet verschenen.. 31echts een enkeling had de „lucht van de ver plaatsing gekregen", en ijsbeerde er een zaam en nog onwennig in zijn kooi. Onwennig was trouwens het geheeL We moeten weer acclimatiseeren wen nen aan de verschrikkelijke accoustiek der groote zaal, die de stem van den officier van justitie, en de yitvluehten en beken tenissen van de verdachten wat ze in tooneeljargon noemen wegspeelt. We moeten nog ingeschoten raken op den ver- grooten afstand tot het gelaat van den politierechter, dat voor de pers schuil gaat achter den lessenaar van het O JU Dat zal wel gelukken, maar vooralsnog hunkeren wij naar de verkleinde editie van deze plaats der rechtspraak, waaraan wq goede herinneringen hebben Miüalre goederen. In verschillende steden en dorpen van ons land moesten na de capitulatie Van ons leger voorzieningen worden getroffen voor de door de militairen achter gelaten goe deren. Aldus geschiedde in een der dorpen van ons gewest. Kleeding, schoeisel, dekens en ook wel particuliere eigendommen van onze soldaten werden van de verlaten ba rakken overgebracht naar een magazijn, waar een der wethouders zoo'n beetje toe zicht oefende, en waar een 70-jarige dorpsgenoot zich onledig hield met het sorteeren van een en ander. Omdat ver schillende inwoners van het dorp door den oorlog have en goed hadden verloren, ver leenden de Duitsche autoriteiten toestem ming, waar noodig, uit den voorraad schoe nen, ondergoed en dekens aan de gedu peerden te verstrekken. Op deze verstrekking sehijnt niet steeds de gewenschte contróle te zijn uitgeoe fend, wat ©enigszins begrijpelijk is als men in aanmerking neemt, dat iedereennog een beetje of veel onder den invloed was van de oorlogsdagen. Vreemd blijft het evenwel, dat bij den 70-jarigen sorteerder later in beslag wer den genomen 10 zakdoeken, een Pullover, 4 overhemden, 4 interlockhemden, 1 pyamabroek eneen badmantel, en bij zijn schoonzoon 2 paar schoenen, een kof fer, 5 zakdoeken, een polshorloge, een vul penhouder, een apparaat waarmede men zich scheért en een kwast waarmede men zich voor het scheren pleegt in te zeeperi. De schoonzoon beweerde de schoenen te hebben gekregen van den toezicht hou denden wethouder, die zich daarvan ech ter niets bleek te herinneren. Hij betoogde voorts dat hij de meeste andere goederen gered had van den brandstapel, waarop ze anders toch maar vernietigd zouden zijn. Moeilijker was het hem de vragen aan gaande polshorloge en vulpenhouder te be antwoorden. Zoo goed en kwaad als het ging stelde hy het voor die dingen be waard te hebben totdat de eigenaar daar van zou komen opdagen. Deze bescher ming klonk niet zeer aannemelijk, en om dat de politierechter hem rondborstig me dedeelde er geen geloof aan te hechten, zei verdachte tenslotte, dat hij met die dingen inderdaad verkeerd had gedaan. Taaier was zijn schocnvader, die van ten prins geen kwaad wist, en die hard nekkig vol hield, dat de in zyn huis aan getroffen privé-eigendommen der solda ten anders toch maar „opgeruimd" zouden zijn geworden. Alle pogingen van den po litierechter om hem te doen Ingaan tot het inzicht verkeerd te hebben gehandeld, strandden op zijn opvattingen aangaande ..opruimen". Ten bewijze, dat hem geen oneerlijkheid kon worden aangewreven, overhandigde hy brieven van erkenteiyke soldaten, wier koffers hy had opgezon den. „Wat moest je toch met die badjas", vroeg de politierechter belangstellend. „Weet ik niet; zou anders toch maar op geruimd worden, alles moest worden op geruimd." De officier taxeerde de handelingen van vader en aangetrouwden zoon, rekening houdende met de omstandigheden, en op verklaring van een der getuigen aanne mende, dat de zoon één paar schoenen met toestemming van den wethouder had meegenomen, op een waarde van 25 subs. 10 dagen. Na het pleidooi van Mr. J. Hey'se voor den zoon reduceerde de politierechter den eisch tot 15 subs. 10 dagen voor beiden. De zoon berustte. Schoonvader daarentegen was veront waardigd op zyn leeftyd in Middelburg voor een dief te worden aangezien. Hy klampte zich "ast aan zjjn op- ruimingscomplex, en accepteerde het von nis niet, hetgeen onverstandig was. Varkens, Het zwjjn, vroeger in de dreven van den vaderlandschen hof veracht, is tegen woordig niet slechts een zeldzaam en daarom zeer gewaardeerd verschijnsel, maar tevens $en bewegend voorwerp, dat door de wet krachtig wordt beschermd. Men kan niet veel meer met een varken doen of laten of men loopt de kans zich de vingers te branden. Iemartd uit Yersclie b.v, was omdat bö even met een samenstelsel van a.s. ham men, coteletten en wat dies meer zy, een erfje was „omgeloopen", 4 dagen te gast geweest in de marechausséekazerne te Hajisweerd, daarna nog 8 dagen in bet Huis van bewaring in Middelburg, en na al deze narigheden werd hö door den jXf- Utlerechter bovendien nog veroordeeld tot een bydrage in 's Rijks kas ad i 50. Iemand uit Kruiningen, die een zwijn tot ongeoorloofd handelsobject had verne derd, hoorde ziek eveneens tot twee bankjes van 25 veroordeelen. Men zy voorzichtig met het varken! De kleine misdaad. Een werkster, die, laten we aannemen In haar leven altijd den rechten weg heeft bewandeld, werd een oplichtster door het simpele feit, dat zy „ja" zei toen zy „neen" had moeten zeggen. Ze kwam, na een winkel te hebben bezocht, een kennis .tegen. Deze vroeg: „Is dis portemonnaie misschien van jou; die lag in den win kel?" Ze zei: „Ja". Het had „neen" moeten zijn. Da portemonnaie bevatte een riks! Voor dit stukje léer en deze 250 centen zijn de pol'.tioneele en rechtelijke mach ten in beweging gebracht; heeft .er wat „gezwaaid" in de echtelijke woning der werkster, die „neen" had moet enzeggen, werd iemand toegevoegd aan de lange lijst van Nederlanders, die zich nooit meer op een blanco strafregister zullen kunnen beroepen. Het recht moet nu eenmaal zyn loop hebben. De officier stelde tegenover den daalder een bankje van 25, doch toen de werkster snikkend beweerde dat zij niet betalen kon omdat haar man slechts 15 per week verdiende, kneep de politierechter er gemakheiyk een tientje af. Het zure weeklpon, verspeeld door het gebruik van het woordje „ja", werd contant afgedragen. Mishandeling. Een bedrijfsleider, De L„ had eenigen tijd geleden twee werknemers ontslagen, om dat zij loonsverheoging hadden gevraagd. Direct nadat de L. de arbeiders ontslagen had, beval hy hen onmiddellijk het fa- bideksterrein te verlaten. Toen dit niet dadelijk geschiedde, maakte hy zich kwaad en wilde hen met geweld dwingen het terrein te verlaten. De bedryfsleider raakte met de arbeiders handgemeen en het kwam zelfs zoo ver, dat de L. een knuppel greep en daarmede sloeg. Bekl. ontkende een stok gebruikt te heb ben om de arbeiders van 't terrein te ver vieren. Wei had by hen by de kraag gegrepen. Ook was het vragen om loons- verhooging niet de aanleiding voor het ontsjag. De arbeiders hadden volgens be klaagde gestaakt en ook de andere werk nemers tot staken opgehitst. De officier van justitie achtte het ge pleegde feit tamelyH ernstig en elschte i 20 boete subs. 10 dagen hechtenis. De politierechter veroordeelde conform den eisch. DB LUCHTBESCHERMINGSDIENST Landbouwer B. uit Waterlandkerkje had een oproep gekregen van den burgemeester van zijn gemeente om op 20 Januari van 2lu tot 5% uur v.m. dienst te doen op de* post van den luchtbeschermingsdienst. Hy was niet verschenen en moest zich nu voor den politierechter verantwoorden. „Ik alleen word opgeroepen, anderen hoeven nooit te komen. En ik word ziek van de kou", probeerde de man zyn ver zuim goed te praten. „Hoe vaak word je opgeroepen Om de drie of vier weken „Ja zoo ongeveer." En er wordt niemand anders dan jij opgeroepen?" „Ja, ik alleen." „Dus in den tyd, dat jtj geen dienst doet, bevindt zich niemand op den post", ooncludeerde de politierechter en gaf het woord aan den 'officier van justitie, die 25 sub. 15 dagen eisehte De uitspraak luidde f 20 subs, IQ dagen. STILLE HANDEL OP DE AMSTERDAMSCHE BEURS. In de beurssituatie was gisteren geen ver andering gekomen. De affaire was van be perkte afmetingen en op geen enkele afdee- ■ling van de locale markt ontwikkelde zich drukke affaire. Aanvankelijk bestond een gedrukte stemming. By de opening waxen de koex-sen ongeveer geiyk aan de slotpry- zen van eergisteren, maar daarna lton een uitgesproken neiging tot reageeren worden opgemerkt. Later op den middag echter werd de stemming weer beter en volgden de koersen een opwaartsche richting zoadat by het eind van de rekening in de meeste rubrieken zelfs nog een kleinigheid boven het vorige slot werd gehandeld. Op.de in- dustrie-afdeeling bestond een zwakke stem ming voor de Phtlips-aandeelen. Unilevers waren stil en prijshoudend. Hetzelfde kon worden geconstateerd van Aku's. De affaire op de petroleummarkt was van weinig be- teekerds. Olle's waren weinig veranderd. In scheepvaartfondsen ging weinig om, Op de tabakamarkt kwamen voor de Sumatra- aandeelen slechts enkele noteeringen tot stand. Van de Rubberwaarden liepen Am sterdam rubbers na gedeprimeerde opening vry snel naar boven, waarbij het slot op ongeveer den.topprijs kwam. De suiker markt was-stil. Voor de Nederlandsche beleggingen, in het bijzonder het eerste rangs materiaal bestond een vaste stemming. UITVOERING KINDERBIJSLAGWET. Dengenen^ die meenen krachtens de kinderbyslagwet aanspraak te kunnen ma ken op kinderbyslag of op een hoogere uitkeer;ng dan hun is toegekend, wordt er op gewezen dat zy ter zake Inlichtingen kunnen inwinnen hy de instelling, waarby hun werkgever zijn personeel heeft ver zekerd ingevolge de ziektewet, dus by den Raad van Arbeid of bij een bedrijfsveree- niging. Mochten zy, ook nadat hun de gevraagde inlichtingen ztjn verstrekt, meenen verdere aanspraken op uitkeering door een bedrijfsvereeniging te kunnen maken, dan kunnen zy zich met een klacht wenden tot het college van toezieht, Raamweg 90 te 's-Gravenhage. Sport VOETBALPROGRAMMA. Het wedetrydprogrammavoor morgen luidt: 2e klasse D VlissingenR.B.C., Zeeian- diaHero, A|liance-«-Middelburg, R.C.S. De Baronie. 3e klasse M E.M.M.Middelburg 11, Vlissingen 33Zeelandia II. 3e klasse N SluiskilAxel. SEOLTO H—TOGO D 0~-L Donderdagavond speelde „Seolto IT* uit 's-Heer-Arendskerke een vriendschappely- ken wtjdstrtjd tegen „Togo II" uit Goes, op het terrein te 's-Reei'-Arendskerke. De vvedstx-yd kenmerkte zich door een alles zins fair en sportief spet in opgewekte stemming. Van weerszyden werden aardige aanvallen opgezet, die echter meestal op een goede verdediging stuitten, waardoor by de rust de stand 00 luidde. Ongeveer 10 minuten voor het einde wist het Togo- lid Wim van Dalen door een prachtig ver schot den stand op 10 te brengen. Na dien werd evenwel niet meer geseoord. Er was voor dezen wedstryd groote belang stelling. .BEPERKENDE BEPALINGEN. VOOR DE ATHLETEN. EEN GESLOTEN SEIZOEN. De Nationale Technische Commissie van de Ned. Athletiek Unie deelt in bet orgaan „De Athletiekwereld" me de, dat zy op aanraden van haar me-. dischen adviseur besloten heeft voor de athleten voor het komende seizoen beperkende bepalingen te treffen. De N.T.C. wyst er op, dat momenteel de groote massa der athleten niet de hoeveel heid voedingsbestanddeelen krygt toebe deeld, welke berekend is op de extra krachtsinspanning die een wedstrydseizoen van het lichaam eischt. Voorkomen dient të worden, dat aan de athleten te hooge eischen worden gesteld, óf dat zij te hooge eischen aan zichzelf stellen, met alle geva ren daaraan verbonden. De N.T.C.heeft in verband daarmede besloten wedstrijd-programma's tot 'nader order alleen goed te keuren onder de na- drukkelylte voorwaarde, dat da wedstrijd- gevende instantie bij het accepteeren van inschrijvingen streng de hand houdt aan de voorschriften, dat dames, meisjes en jongens per wedstrijd slechts inschrijven voor 1 loopnummer en 1 estafette, of 1 loopnummer en 1 technisoh nummer, of 1 technisch nummer en 1 estafette, of voor 2 technische nummers. Voor de heeren gelden de hiervoren genoemde beperkingen even eens, alsmede voor 2 sprintnummers of 1 sprintnummer en 1 estafette, of 1 sprint nummer en 1 technisch nummer. Deze bepalingen gelden zoowel voqr de nationale als regionale wedstryden, natio nale kampioenschappen', B^kampienschap pen, juniorefikampioenschappeji enz. enz. Voorts zal de N.T.C. tot nader order geen toestemming verleenen tot het houden van wedstryden boven de 5 KM., terwijl de Ne derlandsche kampioenschappen dames 5- kamp. heeren 10 KM. en 25 KM., Marathon loop, 10 en 25 KM. snelwandelen, IQ KM. veldloop en Olympische tienkamp niet worden verwerkt. Onafhankelyk van deze beperkende bepalingen, welke de N.T.C. heeft ge meend te moeten uitvaardigen in ver band met de voedselpositie in ons land, heeft zij besloten dit jaar uit voering te geven aan een reeds vroe ger ontworpen plan, t.w. een gesloten seizoen voor at.hletiskwedstrijden. Dit gesloten athletiekseizpen zal duren van ongeveer 1 November tot midden Fe bruari. Deze maatregel betreft vooral de veldloopen, bgschjoopen e.d. DE TWEEKAMP TUSSCHEN EUWE EN KRAMER. Euwe wint de zesde party. De zesde partij tusschen dr. Euwe en den Frieschen schaakkampioen kramer, welke gisteravond in Leeuwarden werd gespeeld, leverde opnieuw een overwinning op van dr. Euwe. In deze party speelde dr. Euwe wederom op zyn best en Kramer moest al zeer spoedig veel bedenktijd heb- ben om antwoord te geven op de zetten van den Nederlandschen kampioen. Na achttien zetten was de tijd van Kra mer (wit) 1 uur 50 minuten en van ir. Euwe 1 uur. Al spoedig was dr. Euwe sterk in het offensief gekomen en nadat Kramer een stuk was» achter geraakt, moest hy reeds na den 25en zet van zwart opgeven. De stand is thans dr. Euwe 5^ tegen Kramer pnt. NOG ZWAARDERE STRAF VOOR SOHULTE EN BOEIJEN, Naar wy vernemen heeft de U.C.I, de stief, welke door den Belgischen wieler bond werd uitgesproken over het Neder landsche koppel Schulte-Boeijen naar aan leiding van het incident in het Sportpaleis te Antwerpen tusschen dit Nederlandsche koppel en den wedstrydleider Ronsse nog aanmérkelijk verzwaard. Schulte is thans als hoofdschuldige door de U.C.L voor den tyd van een jaar ge schorst, terwyl de straf van Boeyen is ver- hoogd tot drie maanden. Oorspronkelijk was Sehulte slechts geschorst voor den tijd van 3 maanden en Boeyen voor een maand. MET DEN PLOEG OP EEN BOM GESTOOTEN. Tijdens het ploegen stootte de landbou wer G. onder de gemeente Etten dezer da gen met de ploegschaar op een hard voor werp- By nader onderzoek bleek het eep vliegtuigbom te zijn, die niet ontploft was, meldt de N.R.C. Iets dergeiyks overkwam ook den land bouwer A. van Hal onder 8t WUlebrord. Zyn paard zakte nabij den berm van den weg plotseling met een der beenen in den grond. Na het dier naar stal te hebban ge bracht ging hij op do bewuste plek graven en stootte daarby op een ni et-ontplofte bom, die twee meter diep in den grond gedrongen was. ARTIKEL BON DUUK HOEVEELHEID Aardappelen Br 17 6 t/m U (14) Mei ltt kg aardappelen Bloem BL 7 21 April t/m 18 Mai 50 gram brood ot rantsoen gebak of 36 - gr. meel of bloem (geen boek wel tmeel) Boter «1 margarine Bo 13 en 14 Va 18 Va 14 21 April t to 7 (10 Mel) 21 April trm 7 (10 Mai) 21 April t/m 7 (10 Mai) 250 gr. boter 250 gr. boter, marga rine of 200 gr. spijsvet 250 gr. boter of mar garine Brandstoffen „Brandstoffen" en „01 KF" van bonkaarten M en N 1 t/m 81 Mel «enbeld vaste brandat Brood Br. 13 Br- 14 Br 16. 21 t'm 27 April (4 Mei) 28 Apr. t/m 4 (11) Mei 4 t/m 9 (ID Me! 100 er. roggebrood ol ander brood of 1 rant- toen gebak Bieren A 94 A 83 4 M 21 April t m 27 April (4 Mei) 28 Apr. t/ra 4 (11) 5*t/m U (18) Mei 1 el Gebak BI. 7 Br. 18 Br. 14 Br. 16 A April t'm 18 Mel 21 tin 27 April 14 Met) 28 Apr. Vm 4 (11) 4 t/m 9 (11) Mel H rantsoen 1 rantsoen 1 rantsoen 1 rantsoen Gort, Rortmoot of grutten A 25 21 April trm 15 Juni 21 p- ra Havermout, havervlok ken, haverbloem, aard appelmeel» lokken. Rort- mout, Kort of Rrutten A 24 21 April t/m 15 Juni 250 gram Eaas A 63, 73 A 64 en 74 "A 65 en 75 7 t/m 20 April (4 Mel) 21 Apri! tro 4 (18 Mel) 5 t/ra 18 Mei (1 Juni) 100 gram Kofflesurrogeat A 80 5 t/m 25 Mel 250 gr. koffie-sorrogaat Macaroni ot vermicelli A 86 21 April t;m 15 Juni UK) gram Me'rcna ol Rrleameel o» puddingpoeder of sago aardappelmeel A 27 21 April t/m 15 Jupl 100 gram Melk Me. 14 Me. 15 28 Apr. t/m 4 Mei 6 Vm 11 Mei 1% liter melk Peul vrncb ten 88 21 Apr. t/m 11 Mel 500 gram Petroleum Per. 10 21^Aprtl t/m 15 2 lUer voor de keuken M;.'. t-emeel, -gries, •ebloem) of gmttenmeel. A 33 Bo en Ve 21 21 April t'm 18 Mei 8 t/m 25 Mei 25Q gram Scheerzeep letter K textiel- kaart 1 Mel t/a 31 Aug. .60 gr. scheerzeep of <ten tube ot pot Bn lieer A 21 14 April t/m 11 Mei 1 kg Thee A 80 5 lira 2B Mel 40 gram Vet Ve J3 21 Apr. t/ra 7 (10) Mci 200 gram spijsvet Vleesch 4 VI 18 21 April t/m 6 Mel l rantsoen Vleescbwaren VI. 18 21 April t/a 6 Mei x rantsoen :e«p A 28 28 April t/m 81 Mei rantsoen De berging van het persoonsbewijs. GEEN EENVOUDIG PROBLEEM. Men meldt ons van bevoegde zyde De berging, de wijze van btj zich dragen van bet persoonsbewys is geen eenvoudig probleem. De vraag naar een doelmatige berging der persoonsbevvyzey is daarom zoo belangryk, omdat zy ten nauwste samen hangt met een bepaling tn het besluit per- soonsbewyzen van den secretaris-generaal van het departement van binneniandsche zaken. Artikel 3 van dit besluit zegt uit- drukkeiyk dat een ieder, die tot het in bezit hebben van eep persoonsbewijs ver plicht ia, dat te allen tijde by zich moet di-agen. Behalve dat het door den drager te allen tyde aan den opsporingsambtenaar getoond moet kunnen worden, zal in de practyk het gebruik van het persoonsbe wys zoo veelvuldig, vertrouwd en ingebur gerd worden, dat het op de minst omslach tige wijze te voorschijn te brengen moet zijn. Wanneer het gebruik van het per soonsbewys in het dageiyksch verkeer bur gerrecht zal hebben verkregen en aan ons haastige en jachtige levenstempo aange past wil zyn, dan moet een dergelijk on misbaar document vlot en vlug, zonder tasten en tobben, met eep enkele handbe weging te voorschyn gebracht en getoond kunnen worden. Men zorge dus voor een doelmatige ber ging. Wy beseffen, dat zulks 'snel gezegd maar dikwyis moeilijk gedaan is. Geen bezwaar zal deze berging medebrengen voor haar en hen die den dag doorbréngen in het tollet of costuum waarin zij des morgens hun woning verlaten. Wandelen de en winkelende dames, renteniers en vacantiegangers, maar ook de werkende vrouwen en mannen, wier dagtaak iaën afzonderlijke kleeding vergt, hebben het gemakkeiyk. Zy dragen het persoonsbewys in haar taschje letterlijk in de hand, of in hun binnenzak vlak by de hand. Moellyker wordt het wanneer werkkleeding of sport* kleeding wordt gedragen. Dok dan Is het zaak het persoonsbewys by de hand te hebben. Voorheen was het nog wel moge lijk, zyn identiteit door andere documenten te bewijzen, door een pas, correspondentie, diploma of abonnement. Het ligt toch voor de hand dat men juist by het dragen van werk- of sportkleedlng, wanneer men de hier genoemde documenten pleegt achter te laten, het officieel voorgeschreven en er kende identiteitsbewijs onmiddellijk ter be schikking moet hebben. Daar wy geen moeiiykheden willen ont- wyken, zullen wy ook even antwoorden op de zgn. zwembroek-objectie. De zwem- bróek-bbjeetie wordt gehanteerd door hen die meenen dat in zwem-kleedlng geen plaats is voor het persoonsbewys en dat dus deze en andere sportkleeding van de verplichting tot het dragen van het per soonsbewijs ontheft. Wy antwoorden voor eerst, dat we in het besluit persoonsbewij zen geen uitzonderingsbepalingen voor het dragen van sport- en zwemkleedirtg hebben aangetroffen. Er is geen regel zonder uitzondering, maar wij vermoeden dat de gevallen waar in iemand, die tot het bezit van een per soonsbewijs verplicht is, dit niet bij zich behoeft te dragen, tot de torenhoogs uit zonderingen zullen behooren. Een verstan dig mensch zal zorgen, overeenkomstig de bepaling van het besluit, zyn persoonsbe wijs te allen tijde bij zich te hebben. Ean practisch mensch zal zorgen het ook ge makkeiyk by de hand te hebben. De coupe en snit onzer kleeding kan hier nooit ern stige moeilijkheden veroorzaken. Waar plaats is voor een zakdoek ls ook plaats voor een persoonsbewys. Wij zyn ervan overtuigd, dat zelfs in de minst gecompliceerde kleeding.stukken wel een plaatsje voor het persoonsbewys ltan ingeruimd of aangebracht worden. Doch zelfs de meest ingenieuze vinding zal weir nlg baten zoolang tegen menscheiyice non chalance en vergeetachtigheid geen kruid gewassen is. Onachtzaamheid veroorzaakt nog altijd meer processen-verbaal dan on wil of onmacht Onachtzaamheid ls een lee- iyk ding. Wie in het persoonsbewys niet anders ziet dan een lastige paperas, zal het veel eerder vergeten dan hij die het op zyn nut en onmisbaarheid weet te waardeeren. Wie van de onmisbaarheid van zyn persoons- bewys evenzeer overtuigd ls als van de onontbeeriykheid van zijn pertemonnaie, loopt weinig gevaar een van beiden te ver geten. De handelsbesprekingen tusschen Japan en Ned. Indië. Uit Batavia meldt DomeiNaar gemeld wordt zal Kenkltsjl Josjizawa, de handels gedelegeerde van Japan in Nederlandsch- Indlë, de volgend» wesk een onderhoud hebben met de heeren H. J. van Mook, di recteur van de afdeeltng economische za ken en J. E". van Hoogstraten, hoofd van de afdeellng handelszaken, betreffende de handelsbesprekingen tusschen Japan en Nederlanöseh-Indië, welke te Batavia

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 6