Provinciale Zeeuwsche Courant WINTERHULP ^NEDERLAND Middelburgsche, Vlissingsche, Goesche en Breskensche Courant NA DEN STRIJD IN GRIEKENLAND. De legerberichten van gisteren. De nieuwe bonnen. Nieuwe dienstregeling op de Zeeuwsche lijn 184ste JAARGANG NUMMER 104 J V R IJ D A G 2 MEI 1941 waarin opgenomen de Uitgave der Firma's F. van de Velde Jr. en G. W. den Boer ABONNEMENTSPRIJS: 19 cent 0* week ot I 2.42 per kwartaal Franco per post t 2.63 per kwartaal. Afxonderlijke nummers 5 cent ADVERTENTIEPRIJS: Van 1-5 regels 11.65. Iedere regel meer 33 cent Bij abonnement spoclele> prijs. Kleine advertenties van 1 - 5 regels <0.55, Iedere regel meer 11 et (max. 8 regels). POSTREKENING 359300 (MIDDELBURG) Dit nummer bestaat uit twee bladen. AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE. INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE N E D E R L A N D S C H E DAGBLADPERS" De Engelsche verliezen zijn zeer groot. Als aanvulling op het weermachtsbe- richt wordt aan het D.N.B. medege deeld, dat de veldtocht op den Balkan is afgeloopen. Op het uitgestrekte en zeer bergachtige schiereiland van den Peloponnesus zetten Duitsche troepen hun zuiveringsactie stelselmatig voort. Groote gevechten zijn hier niet meer te verwachten. De Duitsche troepen hebben nog slechts tot taak, om ver strooide afdeelingen van Servische en Grieksche strijdkrachten, alsmede de resten van het Britsche expeditieleger op te jagen en gevangen te nemen. Het hoofdkwartier van de Britsche strijdkrachten in het Nabije Oosten heeft naar Stefani meldt in een commu niqué medegedeeld, dat de aftocht van de Britsche troepen uit Griekenland op wensch van de Grieksche regeering is ge schied. De inscheping had plaats op het open strand en onder voortdurende be stoking door den vijand. ^Dientengevolge zijn er groote verliezen ontstaan aan vaar tuigen, oorlogsmateriaal en menschen. Het Britsche opperbevel besluit het communi qué met de opmerking, dat een geslaagde aftocht tóch altijd nog een belangrijke onderneming beteekent. .Bij de zuivering van het Midden en Zuiden van den Peloponnesos van Britsche troepen hebben de Duitschers, naar het D.N.B. verneemt, zich van talrijke gevan genen en een aanzienlijke hoeveelheid oor logstuig meester gemaakt. Honderden Britsche pantserwagens, een groot aantal vrachtauto's en stukken geschut zijn buit gemaakt. Op een enkel vliegveld zijn veer tig vliegtuigen door het Duitsche lucht- wapen vernield. DE ENGELSCHE VERLIEZEN IN GRIEKENLAND. Uit de beschikbare gegevens kan men zich reeds eenigszins een voorstelling ma ken van den reusachtigen omvang van de Britsche nederlaag in Griekenland, naar het D.N.B. verneemt. Of> den Olympus, bij Thermopylae en op den Peloponnesos is een ontzaglijk aantal Britten, meest Aus- tralieèrs en NieuwvZeelanders, gevangen genomen. Het aantal dooden is nog niet te overzien. De aanvallen van het Duit sche luchtwapen hebben de vijandelijke transportvloot gedecimeerd, zoodat al het zware oorlogsmaterieel moest achterblijven. In Duitsche militaire kringen verwacht mep, dat tweederde van het Britsche ex peditieleger verloren geacht kan worden. De reusachtige verliezen, die de Engel- schen bij hun onderneming op den Balkan hebben geleden, houden, naar het D.N.B. meldt, het publiek dermate bezig, dat zelfs de Londensche radio niet langer kon ver zwijgen, dat zooveel tonnage is. vernietigd.- In een der jongste -uitzendingen werd be cijferd, dat in de Aegeïsche Zee meer dan 305.000 b.r.t. verloren is gegaan en men voegde daaraan toe, dat bij Duinkerken slechts 260.000 b.r.t. is vernietigd. De slotzin luidde: De verliezen zijn dus voor Engeland gevoeliger dan die in het Kanaal. DEMOBILISATIE VAN HET GEHEELE GRIEKSCHE LEGER. Radio Athene heeft een bevel omge roepen van den Griekschen minister van oorlog, Bakos, in zake de demo bilisatie van het geheele Grieksche leger. HET DUITSCHE. Het opperbevel van de Duitsche weer macht maakt bekend In Griekenland zetten formaties van het Duitsche leger dia zuivering van het Zui delijk gedeelte van den Pelopponesus van -verstrooide dealen van de Britsche, Griek sche en Servische troiepen voort. Bij aan vallen op die baai van Soeda op Kreta heeft het Duitsche luchtwapen een groot tankschip en twee groote koopvaardij schepen door bomtreffers zwaar bescha digd. In Noord-Afrika leidde de activiteit van verkennings- en stoottroepen van de Duit sche en Italiaansche strijdkrachten tot plaatselijke successen. Duitsche en Itali aansche duikbommenwerpers brachten in de haven van Tobroek een koopvaardij schip van 5000 b.r.t. tot zinken en veroor zaakten in de verdedigingsinstallaties rondom Tobroek, alsmede bij het fort Pa- lastrion zware vernielingen en uitgestrek te branden. Verkenningsvliegtuigen be streden met goed gevolg een radiostation, veldversterkingen, alsmede concentraties van auto's en pantserwagens. Woensdag nacht vielen Duitsche gevechtsvliegtuigen en duikbommenwerpers de haven van La Valetta op Malta, alsmede het vliegveld Venezia opnieuw met goed succes aan. 1 Mei des ochtends werden in luchtgevech ten boven het eiland drie jachtvliegtuigen van het type Hurricane neergeschoten. Een duikboot, onder commando van lui- tenant-ter-zee eerste klassë Hessier meldt het tot zinken brengen van een schip van 7000 b.r.t. Hierdoor heeft deze duikboot op haar tocht reeds 42.650 b.r.t. vijande- lijké handelsscheepsruimte tot zinken ge bracht. Succesvolle aanvallen van het Duitsche luchtwapen richtten, zich op haveninstal laties aan dé Zuid- en Oostkust van En geland. Vliegtuigen der gewapende ver kenning hebben in het zeegebied rondom Groot Brittannië een vrij 'groot koopvaar dijschip zwaar beschadigd. In den nacht van 30 April op 1 Mei bracht het lucht wapen voor de Oostkust van Schotland een vrachtschip van 1000 b.r.t. tot zin ken en beschadigde twee andere vracht schepen, alsmede een torpedojager zoo zwaar, dat aangenomen kan worden, dat zjj verloren zijn gegaan. De. vfland wierp Woensdagnacht met vrij zwakke krachten op verschillende plaatsen in Noord-Duitschland en op die buitenwijken van de rijkshoofdstad bri sant- en brandbommen. Militaire- of oorlogseconomische schade ontstond -niet. Enkele burgers werden gedood of ge wond. Eerste luitenant Müncheberg behaalde in luchtgevechten boven het eiland Malta zijn 39ste en 40ste overwinning in de lucht. HET ITALIAANSCHE. Het Italiaansche weermachtsbericht no. 330 luidt als volgt Een formatie vliegtuigen en detachemen ten parachutisten hebben Woensdag, be schermd door bommenwerpers en jagers, de eilanden Kephalonia en Zantos bezet. Gis terochtend zijn eenheden infanterie, komen de uit Albanië op het eiland Eukas geland. Italiaansche en Duitsche bommenwerpers zijn voortgegaan met het bestoken van de basis van La Valetta, waarbij aanzienlijke schade en branden werden veroorzaakt. Op de Aegeïsche Zee hebben onze torpe dobooten een vijandelijk convooi aangeval len, dat sterk geëscorteerd werd. Een krui ser en een groote torpedobootjager werden getroffen door torpedo's. Ondanks het hevig vuren van het geschut der talrijke escorte eenheden, keerden onze torpedobooten naar hun basis terug zonder eenige schade te hebben geleden. Een Italiaansch verken ningsvliegtuig, dat het convooi had ontdekt en dat werd aangevallen door vgf Britsche vliegtuigen slaagde er in twee toestellen van den vijand neer te schieten en vervol gens ongedeerd naar zijn basis terug te keèren. In Noord-Afrika hebben Italiaansch Duitsche verkenningsafdeelingen ten Oosten van Solloem vijandelijke strijdkrachten af geslagen en pantserstrrjdkrachten vernield. Italiaansche en Duitsche luchtformaties hebben opnieuw in opeenvolgende golven de stellingen en de haven van Tobroek aange vallen. In Oost-Afrika worden de gevechten in verschillende sectoren voortgezet, met bij zondere hevigheid in den sector van Alagi. Te Assab is een vijandelijke hulpkruiser gezonken, na op een mijn te zijn geloopen. DE LUCHTAANVALLEN OP ENGELAND. Formaties van het Duitsche luchtwapen hebben in den nacht van 1 op 2 Mei naar het D.N.B. verneemt, voor den oorlog be langrijke doelen in Zuid- en Midden-En- geland aangevallen. By overwegend goed zicht op den grond en goed aanvalsweer konden in de meest]» gevallen de opgegeven doelen ondubbelzinnig herkend worden. Men kan verwachten, dat de aanvalsactie goed effect heeft gehad. Volgens Reuter zijn in den afgeloopen nacht door het Duitsche luchtwapen acties ondernomen boven het Merseygebied. Een groot aantal vliegtuigen, dat lichtfakkels, brand- en brisantbommen neerwierp, heeft hieraan deelgenomen. Er zijn verschei dene branden ontstaan. Ook een stad in het Westen van Engeland heeft bezoek van vliegers gehad. Mexlcaansche schepen In Italië In beslag genomen. Uit Rome meldt het D.N.B. Als repre saille tegen de beslaglegging op tien in Mexlcaansche havens liggende Italiaan sche schepen door de Mexicaansche regee ring heeft, naar in bevoegde Italiaansche kringen wordt medegedeeld, de Italiaan sche regeering drie op Italiaansche werven liggende voor rekening van Mexico ge bouwde motorschepen in beslag genomen. EEN GROOT GEZIN. De premie voor het kindter rijkste ge zin in Spanje zal toegekend worden aan Domingo Serra te Tarrasa, in de nabijheid van Barcelona. Serr heeft twintig kinde ren, van wie er zestien in leven zyn. Drie zoons hebben in den burgeroorlog aan de I zjjde van de rationalisten gestreden. De secretaris-generaal van het departe ment van landbouw en visscheorj maakt het volgende bekend. AARDAPPELEN. De twintig met „17" genummerde bon nen van de broodkaart gevèn tezamen recht op het koopen van V/2 kg. aardap pelen. De verbruiksperiode van deze bon nen loopt vanaf Maandag 5 Mei tot en met Zondag 11 Med a_s. en het koopen op deze bonnen is geoorloofd vanaf Zaterdag 3 Mei tot en met Woensdag 14 Mei a.s. MELK. De met „15" genümmerde bon voi de melkkaart geeft recht op het koopen van 1% liter'melk. De verbruiksperiode van dezen bon loopt vanaf Maandag 5 Mei tot »en .met Zondag 11 Mei a.s. Het koopen op dezen bon is geoorloofd van Zaterdag 3 Mei tot en met Zondag 11 Mei a.s. EIEREN. De met „95" genummerde bon van de „bonkaart algemeen" geeft recht op het koopen van één ei. De verbruiksperiode van den bon loopt vanaf Maandag 5 Mei tot en met Zondag 11 Mei a.s. Het koo pen op dezen bon is geoorloofd van Zater dag 3 Mei tot en met Zondag 18 Mei a.s. Gedurende den kooptrjd mag de bon ook gebruikt worden in hotels, restaurants e.d. KAAS. De met „65" en „75" genummerde bon nen van de bonkaart algemeen geven elk recht op het koopen van 100 gram kaas. De verbruiksperiode dezer bonnen loopt vanaf Maandag 5 Med'tot en met Zondag 18 Mei a.s. Het koopen op deze bonnen is geoorloofd van Zaterdag 3 Mei tot en met Zondag 1 Juni a.s. BROOD, GEBAKTHEE EN KOFFIESURROGAAT. De bonaanwgzingen voor brood en ge bak alsmede voor thee en koffiesurrogaat zullen by afzonderlek persbericht bekend worden gemaakt - HET STEEDS ERGER WORDENDE WONINGTEKORT. DISTRIBUTIE VAN WONINGRUIMTE? In het laatste nummer van het Week blad van den Nederlandschen bond van gemeente-ambtenaren behandelt een inzen der het vraagstuk van het tegenwoordig sterk tot uiting komende gebrek aan wo ningruimte op een wijze, welke in breeder kring aandacht verdient. Aan bedoeld ar tikel is het volgende ontleend. Vrijwel geen dag gaat er voorbij of de afdeeling volkshuisvesting ontvangt ver zoeken om bijstand inzake het toewijzen van woningen, hetzg door het verleenen van tusschenkomst bij woningbouwveree- nigingen of stichtingen, hetzy door het verhuren van gemeentewoningen. En steeds moet afwijzend worden geantwoord en opnieuw tikt de graadmeter van het woningtekort omhoog. Op allerlei wgzen wordt het woningge brek gedemonstreerd en wel door dubbele bewoning in daarvoor ongeschikte pan den, het wonen in een schuur, het zinken van woonschuiten, het bewonen van in alle opzichten voor bewoning ongeschikte huisvestingen en tal van voorgenomen ge rechtelijke ontruimingen. Een der meest voorde hand liggende oplossingen, door een verklaarbare ra- deloosheidl aangegeven, is het kortweg stopzetten van alle gerechtelijke ontrui mingen, derhalve een toepassing van de gedachte dat de triasleer van evenwicht tusschen wetgeving, uitvoering en recht spraak wordt verbroken door de schaal ten gunste van de uitvoering te doenover slaan. Het is hard, omdat evenwicht steeds een geliefkoosd begrip is in de samenle ving, maar nood breekt wet en. dus rijst de gedachte, de uitvoering met meer macht te bekleeden. Een andere idee is, het bouwen of schep, pen van een noodvoorziening op zeer kor ten termgn, doch de harde praktyk leert, dat ook een dergelijke noodvoorziening op bykans onoverkomenlijke bezwaren stuit. Maar indien ook dit niet kan, dan breekt zich onverbiddelgk de idee baan van de harmoniseering der woonruimte. Een begrip hetwelk gebaseerd is op toewij zing van het beschikbaar aantal kamers of liever vertrekken aan het aantal aan wezige gezinnen. Radicaal? Ja, maar- weet iemand een betere oplossing van het acute woning vraagstuk? Het zal er op de een of andere wijze van moeten komen dat evenals met den voedselvoorraad ook met de vertrekken zuinigwordt omgesprongen en al het te veel ten nutte van daarvoor in aanmer king komende gezinnen wordt beschikbaar gesteld. Veel bezwaren zijn hieraan ver bonden. Maar ook hier zal nood de wet breken en zal men vroeg of laat tot aan vaarding van deze gedachte moeten ko men. De schrijver verwacht hierover een ste vige gedachtenwisseling, omdat slechts daaruit de juiste waarde der ideeën kan geboren worden. Oproep voor de laatste collecten op 2 en 3 Mei. Nog éénmaal in dit seizoen zullen de yverige collectanten met de bekende roode bussen van Winterhulp Nederland onze aandacht vragen en wel bg de huizen- en straatcollecte op morgen en Zaterdag. Daarmede wordt de eerste collecte-perio de voor dit mooie sociale werk afgesloten en kan de balans worden opgemaakt van de offervaardigheid van het Nederlandsche volk voor zijn minder bedeelde landgenoo- ten. Hoewel de tot dusver behaalde resul taten niet geheel en al onbevredigend mo gen worden genoemd, wanneer allerlei te genwerkende factoren in aanmerking wor den genomen, mag toch niet worden verheeld, dat de opbrengsten geenszins aan de verwachtingen hebben beantwoord. Im mers bg de oprichting van Winterhulp Nederland stond den organisatoren eener- zgds -de groote noodvoor oogen, waarin een belangrijk gedeelte van de Nederland sche volksgemeenschap nog verkeert, ter- wyi anderzijds het vertrouwen bestond, dat alle andere Nederlanders, dien grooten nood kennende, doordrongen zouden zijn van de sociale plicht, welke op hen rust, om het leed van de minder bedeelden naar vermogen te helpen verzachten. Helaas echter werd dat vertrouwén in zekeren zin beschaamd, en daarom was Winterhulp Nederland niet in staat, het bg de oprichting gestelde doel ten volle te verwezenlgken. Dit is in hooge mate te be treuren, niet alleen omdat als gevolg daar van velen van hen, die dringend hulp be hoeven, niet of niet voldoende kunnen, worden geholpen, maar niet minder, omdat daardoor tot uiting komt, dat bg vele Nederlanders nog niet aanwezig is eenig besef van gemeenschapszin om de zwakke ren by te staan, ten einde gezamenlijk eendrachtig te trachten de kracht van het geheele Nederlandsche volk te ver- grooten en te komen tot een samenleving, waarin het schrijnende leed, dat thans nog als gevolg van geldelgke zorgen in zoc*. vele huisgezinnen heerscht, wordt ver bannen, om plaats te maken voor een blij- venden zonnestraal, waaruit ook deze ge zinnen de kracht zullen putten zelf ddad- werkelgk mede te helpen aan de verhoo ging van him eigen levensniveau en dat van anderen. Daarin ligt de grondslag van de kernspreuk, van Winterhulp Nederland: „Voor het volk, door het volk", want de nn te verleenen hulp zal uiteindelgk ten goede komen aan het geheele Nederlandsche volk. Daarom mag niemand achterblijven in de vervulling van deze op allen rustende sociale plicht en de hoop moge worden uitgesproken, dat ieder zal voldoen aan het voor deze dagen geldende parool: „aan treden" en zoo mogelgk in het eerste gelid. Legt thuis uw offer gereed voor de huis collecte en tooit u allen Zaterdag met het bloemenspeldje van Winterhulp Nederland. De persdienst der Nederlandsche Spoor wegen dèelt mede, dat op 5 Mei a.s. een nieuw spoorboekje zal gaan gelden. Het is niet, zooals met de uitgave van den laatsten winterdienst eenige malen het geval was, een bggewerkt spoorboekje, maar het betreft een geheel nieuwe diénst De dienstregeling op de Zeeuwsche iyn wordt met ingang van Maandag als volgt: Vertrek Vlissingen 7.30, Middelburg 7.42, Arnemuiden 7.48, Goes 8.10, Kapelle-Bie- zelinge 8.19, Kruiningen-Yerseke 8.32, Krabbendgke 8.42, Rilland-Bath 8.50, Ber gen op Zoom 9.15. Aankomst Roosendaal 9.29, Rotterdam D.P. 11.28, Den Haag H.S. 11.55, Amster dam 12.49. (Alleen op werkdagen). Vertrek Vlissingen 10.30, Middelburg 10.42, Arnemuiden 10.48, Goes 11.10, Ka- pelle-Biezelinge 11.19, Kruiningen-Yerseke 11.32, Krabbendgke 11.42, Rilland-Bath 11.50, Bergen op Zoom 12.15. Aankomst Roosendaal 12.29. Rotterdam D.P. 14.28, Den Haag H.S. 14.55, Amster dam 15.49. Vertrek Vlissingen 13.30, Middelburg 13.42, Arnemuiden 13.48, Goes 14.10, Ka- petfe-Biezelinge 14.19, Kruiningen-Yerseke 14.32, Krabbendgke 14.42, Rilland-Bath 14.50, Bergen op Zoom 15.15. Aankomst Roosendaal 15.29, Rotterdam D.P. 17.28, Den Haag H.S. 17.55, Amster dam 18.49. (Alleen op werkdagen). Vertrek Vlissingen 16.30, Middelburg 16.42, Arnemuiden 16.48, Goes 17.10, Ka- pelle-Biezelinge 17.19, Kruiningen-Yerselco 17.32, Krabbendgke 17.42, Rilland-Bath 17.50, Bergen» op Zoom 18.15. Aankomst Roosendaal 18.29, Rotterdam D.P. 20.28, Den Haag H.S. 20.55, Amster dam 21.49. Vertrek Vlissingen 18.30, Middelburg 18.42, Arnemuiden 18.48, Goes 19.10, Ka- pelle-Biezelinge 19.19, Kruiningen-Yerseke 19.32, Krabbendgke 19.42, Rilland-Bath 19.50, Bergen op Zoom 20.15. Aankomst Roosendaal 20.29, Rotterdam D.P. 22.11, Den Haag H.S. 22.38, Amster dam 23.31. Vertrek Vlissingen 21.30, Middelburg 21.42, Arnemuiden-21.48, Goes 22.06. Vertrek Goes 6.22, Arnemuiden 6.45, Middelburg 6.59. Aankomst Vlissingen 7.10. (Alleen op werkdagen). Vertrek Rotterdam D.P. 4.55, Roosen daal 6.55, Bergen op Zoom 7.14, Rilland- Bath 7.35, Krabbendgke 7.42, Kruiningen Yerseke 7.53, Kapelle-Biezelinge 8.05, Goes 8.16, Arnemuiden 8.31, Middelburg 8.42. Aankomst Vlissingen 8.50. (Alleen op werkdagen). Vertrek Amsterdam 6.45, Den Haag H.S. 7.39, Rotterdam DJ». 8.05, (van Rotterdam af iederen dag), Roosendaal 9.55, Bergen op Zoom 10.14, Rilland-Bath 10.35, Krab- bendijke 10.42, Kruiningen-Yerseke 10.53, Kapelle-Biezelinge 11.05, Goes 11.16, Arne muiden 11.31, Middelburg 11.42, aankomst Vlissingep 11.50. (Alleen op werkdagen.) Vertrek Amsterdam 9.45, Den Haag H.S. 10.39, Rotterdam DJ». 11.05, Roosen daal 12.55, Bergen op Zoom 13.14, Rilland- Bath 13.35, Krabbendgke 13.42, Kruiningen- Yerseke 13.53, Kapelle-Biezelinge 14.05, Goes 14.16, Arnemuiden 14.31, Middelburg 14.42, Vlissingen 14.50. Vertrek Amsterdam 12.45, Den Haag H.S. 13.39, Rotterdam 14.05, Roosendaal 15.55, Bergen op Zoom 16.14, Rilland-Bath 16.35, Krabbendgke 16.42, Kruiningen-Yer seke 16.53, Kapelle-Biezelinge 17.05, Goes 17.16, Arnemuiden 17.31, Middelburg 17.42, Vlissingen 17,50. Vertrek Amsterdam 15.45, Den Haag H.S. 16.39, Rotterdam D.P. 17.05, Roosen daal 19.00, Bergen op Zoom 19.19, Rilland- Bath 19.40, Krabbendgke 19.47, Kruiningen- Yerseke 19.58, Kapelle-Biezelinge 20.10, Goes 20.21, Arnemuiden 20.36, Middelburg 20.48, aankomst Vlissingen 20.56. GOE S—HOEDEKEN SKEBEE. Vertrek Goes 5.20, 's Gravenpolder 'sHeer Abtskerke 5.29, aankomst Hoede- kenskerke 5.45. Vertrek Goes 8.20, 's Gravenpolder 'sHeer Abtskerke 8.29, aankomst Hoede- kenskerke 8.45. Vertrek Goes 1120, 's Gravenpolder 's Heer Abtskerke 11.29, aankomst Hoede- kenskerke 11.45. Vertrek Goes 14.20, 's Gravenpolder 'sHeer Abtskerke 14.29, aankomst Hoede- kenskerke 14.45. Vertrek Goes 17.20, 's Gravenpolder— 's Heer Abtskerke 17.29, aankomst Hoede- kenskerke 17.45. Vertrek Hoedekenskerke 7.40, 's Graven polder'sHeer Abtskerke 7.56, aankomst Goes 8.05. Vertrek Hoedekenskerke 10.40, 'a Gra venpolder's Heer Abtskerke 10.56, aan komst Goes 11.05. Vertrek Hoedekenskerke 13.40, 's Gra venpolder's Heer Abtskerke 13.56, aan komst Goes 14.05, Vertrek Hoedekenskerke 16.40, 's Gra venpolder'sHeer Abtskerke 16.56, aan komst Góes 17.05. Vertrek Hoedekenskerke 19.50. 's-Gra- venpolder's Heer Abtskerke 20.06, aan komst Goes 20.15. De treinen welke te 8.20 en 14.20 van - Goes en te 10.40 en 16.40 van Hoedekens kerke vertrekken, rgden alleen op werk dagen en ook op Hemelvaartsdag en Pink stermaandag. Alle treinen stoppen te Nisse en Kwa- dendamme alleen op tgdig verzoek. Aanduidingen van maat of gewicht. De inspecteur van het gkwezen vestigt de aandacht van neringdoenden op het feit, dat in iedere bekendmaking, ter aan duiding van maat of gewicht, gebruik moot worden gemaakt van wetteiyk geldende aanduidingen. Voor prijsaanduidingen van goederen, die bg de maat of het gewicht worden verkocht moet dus gebruik worden ge maakt van namen als meter, liter, kilo gram. Het gebruik van de namen el, kan, pond, ons e.cL, is niet geoorloofd*

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 1