UIT DE PROVINCIE Verduisteren J, Rechtszaken Kerk- en Schoolnieuws Besluiten, benoemingen enz. Laatste Berichten Marktberichten Radioprogramma van hedenavond 21.03 uur tot morgenochtend 6.10 uur De maan komt morgen te 0.42 op en gaat te 9.37 onder. Walcheren KL. LIUTWIELER. f GAPING®. In het ziekenhuis te Middel burg overleed op 85-jarigen leeftfld de heer KL Luitwieler, die de Ned. Herv. kerk te Gapinge in velerlei functie heeft gediend. Zoo was hij vele jaren diaken en notabel. Later fungeerde hij als ouderling en kerkvoogd. In al deze functies deed hij zich kennen als een trouw enopbou wend lid der Ned. Herv. kerk. Hij nam nog een reeks van jaren het ambt van voorlezer en voorzanger waar. DE LAATSTE LES VAN DEN KOOKCURSUS. O. EN W. SOUBURG. Gistermiddag werd de laatste les van den kookcursus ge geven, welke cursus stond onder leiding van mej. Zandgele. De lessen (in lokaal 6) van dezen cursus waren goed bezocht en de cursusten bleken dankbaar gestemd voor het vele goede dat zij hier geleerd hadden. Namens de cursisten werd bg monde van mevr. Gabriëlse aan de leidster een klein geschenk als waardeering over handigd. De burgemeester sprak eenige woorden van dank tot mej. Zandijck. Hg zegde zijn medewerking toe voor het orga- niseeren van vervolgcursussen, indien daartoe genoegzame interesse voor is. Op 6 Mei zal een cursus in naaien be ginnen onder het motto: „Uit oud nieuw". Ongeveer half Mei zal waarschijnlijk een vervolgcursus worden gegeven voor tuin bouw, afgewisseld door een kookcursus, speciaal in zomervoeding. WINTERHULP NEDERLAND. KOUDEKERKE. Uit de gegevens, ver meld in de bladen omtrent de opbrengst W.H.N., in Zeeland, valt voor deze ge meente het volgende op te merken: Per inwoner is in Zeeland gemiddeld ge collecteerd 0,30. De gemeente Koudekerke telt ongeveer 4700 inwoners. Zou alhier het gemiddelde bereikt zijn geworden, dan zou de opbrengst der collecten moeten bedragen 1410. De collecten hebben opgebracht ruim 1159, zoodat deze' gemeente een som van 251 beneden het gemiddelde blijft. Uitgekeerd is aan waardebons een bedrag van 1780. Dat voor de laatste collecte welke deze week gehouden zal worden alle aanleiding bestaat nog een flink bedrag te geven, zal na deze gegevens geen betoog behoeven. De plaatselijke werkgemeenschap wekt ieder daartoe dringend op. A S SU RANTIE VEREENIG ING „HELPT ELKANDER". SEROOSKERKE. Maandagmiddag werd te Middelburg de jaarvergadering gehou den van de assurantievereeniging „Helpt Elkander", gevestigd alhier, onder leiding van den voorzitter den heer L. Maas. Uit het financieel verslag van den pen ningmeester bleek, dat het boekjaar 1940 als gunstig' kon worden beschouwd. Aan brandschade werd uitbetaal^ bgna 2100. Aangekocht werden 61 Minimax-brand- bluschapparaten, zoodat met deze thans 189 apparaten over Walcheren zijn ge distribueerd. Niettegenstaande deze aan koop kon de premie voor 1940 gehand haafd worden op 50 cent per 1000 ver zekerd kapitaal en was nog een mooi be drag ais saldo over te maken naar de reserve. Uit het jaarverslag bleek, dat eind De cember de verzekering 2183 leden telde met 'n verzekerd kapitaal van 13.655.726. Het aftredende bestuurslid, de heer P. Kesteloo en eveneens de aftredende com missarissen, de heeren A. van Dis, C. de Nood, H. M. v. d. Putte en P. Verhage Mz. werden allen herkozen. Een bestuursvoorstel om in principe als lid toe te treden tot de Federatie van) Onderlinge Brandwaarborg-Maatschappgen in Nederland werd z.h.st. aangenomen. Nog werd aangenomen een voorstel waar bij verzekerden, die reeds vroeger inleg- geld van hun verzekerde som hebben be taald en weer voor een gelijk bedrag of minder bg herschatting zouden moeten be talen. hiervan worden vrggesteld. Dit voorstel werd aangenomen met terugwer kende kracht vanaf 1 Januari 1940.- Door het bestuur werd den leden in ernstige overweging gegeven hun verze kerde goederen in dezen abnormalen tgd te doen herschatten, wijl bg eventueele brand de financieele schade voor de ver- zékerden niet valt te voorzien. AFLOOP VERKOOPING. NIEUW. EN ST. JOOSLAND. Notaris J. L. Hertogs heeft Dinsdagmiddag in het café van D. Klap, krachtens art 1233 B. W. 'publiek verkocht het huis en erf te Nieuw, en St Joosland, Kerkstraat A 183 met erfpachtsgrond, groot 70 c.A. Kooper P. H. dc Wolf te Middelburg q.q. voor 1820. Zuid-Beveland VEREENIGING TOT BEVORDERING DER BIJENTEELT IN NEDERLAND. Dr. ir. A. Minderhoud te Wagenlngen geeft belangrijke wenken. Vele Noord- en Zuid-Bevelandsche bijen houders waren Dinsdagmorgen in de „Prins van Oranje'* samengekomen, om de algemeene vergadering bij te wonen, waarin dr. ir. A. Minderhoud te Wagenin- gen zou spreken over „De in- en uitwinte- ring van de bijen 19401941". De voorzitter der vereeniging, de heer A. Provoost, heette allen, ln het bijzonder den heer Minderhoud, hartelijk welkom, waarna in een vlot tempo de agenda afge handeld werd. Als voornaamste punten ver melden wij de herkiezing van den secre taris, ir. B. Bosma en de verkiezing van den heer S. Dekker als afgevaardigde naar de algemeene vergadering te Utrecht op 21 Mei. De heer Minderhoud, daarna het woord nemende, kwalificeerde het naar 1940 als ongunstig voor de bijenteelt; vooral in het najaar waren de bijen er niet te best aan toe. Door de „vrije suiker" heeft de over heid grooten steun verleend, die zeer zeker nog vermeerderd zal worden, wanneer de bjjenteelers hun aanvrage om de onont beerlijke voedingsstof der bijen, suiker, mo- tiveeren met de verklaring, dat inwilliging van hun verzoeken in het belang is van het algemeen. De bijen toch kunnen de fruitteelt in groote mate bevorderen. Spr. was er dan ook van overtuigd, wat de aan voer van dedoor vermenging met Spaan- sche peper of Jodeform voor anenschelijke consumptie ongeschikte suiker betreft, dat 't deze zomer goed zal gaan. Beter ge zegd, goed zal blijven gaan, want de bijen hebben het afgeloopen seizoen niet geleden door gebrek aan voedsel doch het klimaat treft hier de grootste schuld. Kleine volkjes hebben dat niet kunnen doorstaan. Vooral de uitwintering was zeer ongelukkig; de laatste maanden en weken zijn de bijen „achteruitgevlógen". Op de bijenmarkten durfde men dan ook abnormaal hooge prijzen vragen voor slechte volken. Goede volken waren er bijna niet te bekennen en dit is een bewijs te meer, dat in dit voor jaar niet alleen de afgeleefde bijeen het bijltje er bg hebben neer moeten leggen. Zoo kómt alles op de debetzijde van de temperatuur en de heer Minderhoud gaf in verband hiermede den raad de bijen na him reinigingsvlucht binnen te houden, in dien het weer zich niet betrouwbaar toont. Plotselinge wolken voor de zon b.v. kunnen een funesten invloed 'ütoefenen; de diertjes verstijven dan als het ware. Spr. ochonk daarna weer aandacht aan de bijenteelt in verband met de fruitkwee- kerij. De belangstelling voor de fruit- kweekers breidt zich meer en. meer uit, doch aan de aanvragen om bijen kan bij lange na niet worden voldaan- Want be halve de mindere kwaliteit der bijen verge leken met andere jaren, spreken thans ook de verkeersmoeilijkheden een hartig woordje mee. Spr. vraagt zich af, of het eigenlijk wel een gezonde toestand is, dat de fruitteelt in Zeeland afhankelijk blijft van de bijenteelt in andere landstreken en hij komt tenslotte tot de conclusie, dat hierin dringend verandering gebracht dient te worden. Het tekort aan bijen in Zee land moet opgeheven worden, gezien het belang van de fruitteelt, die op eigen beenen moet gaan staan. Op welke manier dit doel te bereiken, daarover adviseert spr. de vergadering, in overleg te treden met de pomologische vereeniging. Vele wegen staan open, er zjjn vele mo gelijkheden, die in overweging genomen kunnen worden. De besturen dienen de ver schillende voorstellen onder oogen te zien en deze interne kwestie zal binnen af zien- baren tyd opgelost zijn. De heer Minderhoud gaf den aanwezigen daarna gelegenheid voorstellen naar vo ren te brengen, waarvan een zeer dank baar gebruik werd gemaakt. Spr. legde er in zfln antwoorden den nadruk op, dat de rol van bijenhouder den fruitkweeker in het algemeen niet ligt. Zjjn belangstelling geldt meer het hebben van bijen dan het houden ervan. Dit jaar zal men hoogstwaarschijnlijk ge holpen worden door de wilde bijen, die in den bloeitijd misschien een nog grooter aandeel in de bestuiving zullen hebben dan de honingbijen. Dit is echter een voorbij gaand verschijnselen voor de vereeniging blijft de mooie en dankbare taak bestaan de mogelgkheid te scheppen in eigen be hoeften te voorzien. Na deze interessante en leerzame ver handeling sloot de voorzitter met een kort woord van dank deze nuttige bgeen- komst. FINANCIERING WONINGBOUW. YERSEKE. Het rflk heeft een bouw- voorschot van 50.000 beschikbaar gesteld aan de gemeente ter financiering van den bouw der 10 woningen in de Irenestraat. Dit bedrag wordt door de gemeente weder om ter beschikking gesteld van de Stich ting Volkshuisvesting Yerseke, die den bouw daadwerkelijk uitvoert. De Stichting Volkshuisvesting Yerseke is voornemens vier arbeiderswoningen te bou wen in de Vijverstraat. De gunning hiertoe kan zeer binnenkort worden tegemoet ge zien. OVERPLAATSING RIJKSVELDWACHTER. YERSEKE. De heer G. Melse, rijksveld wachter alhier, wordt overgeplaatst naar de marechaussee-brigade te Hulst. NED. CHR. VROUWENBOND. YERSEKE. Maandagavond vergaderde de afdeeling Yerseke van de Ned. Chr. Vrouwenbond. De presidente mevr. Meijer-Willemsen behandelde Belangstelling in het publieke leven". Een mooie bespreking volgde op dit zeer interessante onderwerp. Mevr. Meger eindigde den avond met dankzegging. GEEN MOSSELSCHEPEN NAAR HET USELMMER. YERSEKE. Naar we vernamen zullen nog geen schepen naar het IJselmeer kun- kende tochten naar het Noorden dit jaar Voor velen zullen de anders zoo be kende tochten naar het Noorden dit jaar wel op een teleurstelling uitloopen. ONGEVAL. YERSEKE. Het dochtertje van den heer F. D. Sinke had het ongeluk dusdanig uit een schommel te vallen dat zij een been brak. De plaatselijke geneesheer verleende heelkundige behandeling. V.Z.O.S. HERVAT DE OEFENINGEN. YERSEKE. Dank zij de medewerking van het gemeentebestuur kan de gym nastiek- en athletiekvereeniging „V.Z. O.S." alhier haar werkzaamheden weer hervatten. Sinds de mobilisatie kon deze vereeni ging wegens inbeslagname van haar oefen lokaal geen oefeningen meer houden, ter wijl na den oorlog het lokaal geruimen tijd werd gebezigd door het ccmité voor Kampeer-boerderijen. EEN NIEUWE INSTELLING VAN DEN A.N.W.B. Het bericht, dat het verboden is tus- schen 12 en 4 uur 's nachts in tenten verblijf te houden, heeft vele tienduizen den kampeerders teleurgesteld. De A.N. W.B. heeft intusschen stappen onderno men om een verzachting van deze bepa ling te verkrijgen. Daar het kampeerseizoen nu op handen is, moesten evenwel maatregelen genomen worden om het den talrijken kampeerders mogelijk te maken een frisschen neus te halen in bosch en heide, aan zee of aan de plassen, ook indien het bovenbedoelde verbod gehandhaafd zou blijven. De Toeristenbond heeft zich daarom ge wend tot een aantal boeren, die in de om geving van kampeerterreinen wonen, met 't verzoek de tentdaklooze trekkers gedu rende den nacht onderdak te willen ver schaffen in stallen, schuren, deelen of op zolders. Het stemt tot voldoening, dat allerwege de gevraagde gastvrijheid grif werd toe gezegd. Het zal daardoor mogelijk zgn zooals gewoonlijk de tent op te slaan op een van de mooie plekjes van ons land en dan den nacht door te brengen onder een soliede dak, waardoor aan de bedoeling van den „spertijd" is voldaan. Het spreekt vanzelf, dat de hier bedoel- ie nachtverblijven zeer eenvoudig zijn. In den regel zal de kampeerder niet meer mogen verwachten dan een schuur of een stal met een dikke laag stroo. Een goed kampeerder heeft hieraan echter ruim vol doende. Zelf bakken weer toegestaan. Op het oogenblik is het aan personen, die vroeger zelf bakten, toegestaan dit weer te doen, Zij, die wenschen te bakken, moeten een verzoek indienen bij den plaatselgken bu reauhouder van het rijksbureau voer de voedselvoorziening in oorlogstijd, meldt de N.R.Crt. Wordt het verzoek ingewilligd, dan wordt op de broodkaart een stempel gezet: Zelfbakker. De hïerbedoelde personen kun nen dan uitsluitend bij den bakker oj een broodbon 70 gram 'regeeringsbloem ver krijgen. Verzoeken om ontheffing van luisterbijdragen. De persdienst van het N.V.V. meldt: Vele leden der radio centrales hebben zich tot de P.T.T. gewesd met het ver zoek om ontheffing te verkrijgen van de luisterbijdrage. Daar de P.T.T. in verband met den omvang van het aantal aanvra gen en het gewicht van de normen, die daarbij zullen gelden, echter niet in staat is onmiddellijk een beslissing te treffen, is het N.V.V. met de P.T.T. in onderhan deling getreden teneinde een regeling te verkrijgen, waardoor de leden der radio centrales, die ontheffing hebben aange vraagd, in. afwachting van de te verwach ten beslissing, ontslagen worden van de luisterbijdrage. Het .N.V.V. heeft thans bericht ontvan gen, dat in afwachting van de beslissing betreffende het verzoek om ontheffing te verleenen van de verplichting tot betaling van de. luisterbijdrage, zal worden vol staan met de inning van enkel abonne mentsgelden. Dit beteekent dus, dat door bemiddeling van het N.V.V. vele luiste raars, die ontheffing van de luisterbij drage hebben aangevraagd, thans reeds ontslagen zijn van de verplichting om dé luisterbijdrage te betalen. de getroffenen om huisraad etc. in op te slaan. Nu het lokaal ook voor de schoolgym- nastiek keurig in orde is gebracht, kreeg ook „V.Z.O.S." weer toezegging om haar oude oefenplaats weer in te nemen. Met blijdschap is dit bericht door velen ontvangen en we twijfelen er niet aan of „V.Z.O.S." zal haar oude bloeitijd weer spoedig hebben bereikt. VIJFTIG JAAR IN BETREKKING. KATTENDIJKE. be heer F. Feleus Fzn. was dezer dagen vijftig jaar in betrekking bij den Wilhelminapolder. Een jubileum, dat meer en meer tot de zeldzaamheden gaat behooren. VERGADERING VAN HET WATERSCHAP BAARLAND. BAARLAND. In de Maandag gehouden vergadering van ingelanden van het water schap Baarland, memoreerde de dijkgraaf in het kort het wereldgebeuren en sprak zijn dankbaarheid uit, dat waterschap en polder tot heden voor rampen gespaard bleven. Besloten werd tot opheffing van de ge stelde zekerheid door den vorigenr ont vanger-griffier, wijlen den heer A. Lous. Op een verzoek van den waterbouw kundig ambtenaar J. de Rgk, om kinder toeslag, werd na ampele bespreking be sloten een toelage te verleenen gelijk aan de provinciale regeling vanaf het 3e kind tot 75 per kind. De jaarwedde van den waterbouwkundig ambtenaar werd bovendien met 25 ver hoogd. Op voorstel van den heer Ermerins werd besloten tot benoeming van een commissie tot het nazien der rekening, bestaande uit de heeren Ermerins en Pilaar. Besloten werd het dgkgeschot der ge bouwde eigendommen wederom te bepalen op 4 der grondbelasting. De begrooting voor 1941-1942 werd vast gesteld op 29436,67 in ontvang en uit gaaf met een post Voor onvoorziene uit- ga.ven van 023,73. Ten slotte Werd nog een Instructie vast gesteld voor den waterbouwkundig ambte naar en voor do vaste arbeiders. Zeeuwsch-Vlaanderen De samenvoeging van polders In West Zeeuwsch-Vlaanderen. VAN HOOGERHAND GOEDGEKEURD. Naar wjj vernemen is het besluit van de Prov. Staten van Zeeland tot samenvoe ging van 76 polders en waterschappen in West-Zeeuwsch-Vlaanderen en oprichting van het Waterschap „Het Vrije van Sluis" thans van hoogerhand goedgekeurd, zoodat de samenvoeging van deze polders een feit zal worden. POLITIERECHTER TE MIDDELBURG. Zitting van Dinsdag 29 April. De volgende personen werden gedag vaard A. J. W., 38 jaar, koopman te St. Maar tensdijk, wegens verduistering van een be drag van 2051,55 gepleegd te St. Maar tensdijk in 1940, welk geld toebehoorde aan Cornells Priem, hetwelk hij had ont vangen van Van der Pols Handelshuis te Uselmonde om aan genoemden Priem af te dragen. Eisch twee maanden gevangenisstraf uitspraak 6 weken gevangenisstraf. P. M. B., 30 jaar, landbouwer te Water landkerkje, wegens het niet voldoen aan een krachtens de wet betreffende bescher ming tegen luchtaanvallen op hem rusten de verplichting. Verdachte was bij schrif telijke last van den burgemeester van Wa terlandkerkje opgedragen op 20 Januari dienst te verrichten in verband met voor noemde wet, aan welke vordering niet is voldaan. Eisch 25 boete subs. 15 dagen hech tenis uitspraak 20 boete subs. 10 dagen hechtenis. J. M. Ph. P., 26 jaar, koop man te Aar denburg, wegens beleediging van Cornelius Kugpers op 5 Februari te Aardenhurg. ■Eisch 25 boete subs. 15 dagen hechte nis: uitspraak conform. F. T., 23 jaar, landbouwer te Schoon- dgke, .wegens dierenmishandeling gepleegd op 28 Januari te Waterlandkerkje. Eisch 20 boete subs. 10 dagen hechtenis uit spraak conform. NJ. K., 40 jaar, veehandelaar te Yerseke, wegens het feit, dat hg. iii Januari te Krui- ningen heeft vervoerd een varken, wegende omstreeks 100 kg. Eisch 50 boete subs. 25 dagen hechtenis uitspraak 30 subs. 15 dagen hechtenis. L. van Z., 61 jaar, landbouwer, te Krui- nir.gen, wegens het feit, dat hij in Januari te Kruiningen heeft afgeleverd aan J. Kos ter een varken, wegende ongeveer 100 kg. Eisch 50 boete. subs. "*25 dagen hech tenis uitspraak 30 subs. 15 dagen hech tenis. P. L. K., echtgen. van J. V., 28 jaar, werkster te Kortgene, wegens oplichting daar zij op-16 Januari met het oogmerk om zich wederrechtelijk te bevoordeelen, Mathilde de Die heeft bewogen tot afgifte van een portemonnaie, inhoudende 2.50 aan geld en een horlogesleuteltje, zulks door opzettelijk in strgd met de waarheid aan die vrouw mede te deelen, dat die portemonnaie van haar was, dat zij deze zoo juist had verloren en dat zij haar miste, toen zg in den winkel van Strijd moest bétalen. Eisch 25 boete subs. 15 dagen hech tenis uitspraak 15 boete subs. 10 da gen hechtenis. J. M. de L, 30 jaar, bedrijfsleider te Yerseke, wegens mishandeling van Cornelis van den Berge en Dingenis Harthoorn, door opzettelijk op 23 Januari te Yerseke genoemde v. d. Berge eenhiaal en genoem de Harthoorn meermalen met een knuppel te slaan. Eisch 20 boete subs. 10 dagen hechtenis uitspraak conform. A K., 44 jaar, betonwerker te Rilland-. Bath, wegens diefstal van een paar schoe nen, een koffer, 5 zakdoeken, een pols horloge, een vulpenhouder, een scheer- apparaat en een scheerkwast, toebehooren- de aan anderen dan aan hem verdachte, gepleegd te Rilland-Bath in Juni of Juli 1940. Eisch 25 boete subs. 10 dagen hechtenis uitspraak 15 boete subs. 10 dagen hechtenis. A. de W., 70 jaar. zonder beroep te Ril land-Bath. wegens diefstal van 10 zakdoe ken, 1 pullover, 4 overhemden, 4 interlock- hemden, 1 pyamabroek en een badmantel, toebehoorende aan anderen dan hem ver dachte, gepleegd in de maanden Juni of Juli 1940 te Rilland-Bath. Eisch 25 boete subs. 10 dagen hechtenis; uitspraak: 15 boete subs. 10 dagen hechtenis. DE TUINBOUWOOGST VERLAAT. Vertraging door koude voorjaar. Het koude voorjaar blijkt zijn invloed niet te missen op de koude grondsculturen van den tuinbouw. In de kassen en waren huizen had men de gelegenheid, doordat over voldoende steenkolen werd beschikt, de warmte te brengen die de natuur miste, doch voor de buiten-teelten is mén aan gewezen op de zon. En deze heeft zich tot nu toe niet al te ruim vertoond, zoo dat een niet onaanzienlijke vertraging is ontstaan. Men verwacht dat in het alge meen deze bullen-cultures ongeveer twee weken later zal zgn dan andere jaren. Mogelijk dat hierop nog wat kan worden ingeloopen. indien de koude spoedig wat minder scherp Zalzijn, doch de achter stand wordt tot nu toe eerder grooter. dan kleiner. Overigens kan wel worden gezegd dat ook deze buiten cultuur zich goed ontwikkelt, daar tot nu toe geen enkele hagelschade of beteekenende vorstschade zich heeft doen gelden. Al moge de oogst dan ook iets later zijn, de cultuur ont wikkelt zich regelmatig, zoodat uitein delijk toch een volle oogst tegemoet kan worden gezien. NED. HERV. KERK. Drietal te Kattendgke ds. L. Nieuwpoort, laatstelijk predikant te Ned. O. Indië, vroe ger te jMiddelburg, cand. A. Pieterse, hulp prediker te Schore en cand. C. E. Voort- huyse, voorganger te Dokkum. GEREF. KERKEN. Aangenomen naar Zoutespui (Axel) J. F. Follie, cand. en hulppred. te Eindhoven. SEROOSKERKE. Bg de heden gehouden stemming voor kerkvoogden der Ned. Herv. Gemeente is in de vacature P. W. M. Hoegen van Hoogelande gekozen de heer J. Brevet, die déze benoeming heeft aangenomen. YERSEKE. De heer P. J. Pekaar, thans ambtenaar der arbeidsbemiddeling te Leer dam, vroeger te Yerseke, is met ingang van 1 Mei benoemd tot eerste ambtenaar van de Rijksbemiddeling te Montfoort, VLEESCHBONNEN 16 DAGEN GELDIG. De secretaris-generaal van het departe ment van landbouw en visscherg maakt het volgende bekend Zooals reeds eerder werd gepubliceerd, is het noodzakelijk gebleken, het vleesch- rantsoen te verminderen, hetgeen neerkomt op een verlenging van de geldigheidsduur der bonnen. In verband hiermede wordt de geldigheidsperiode van de met „13" ge nummerde bonnen van de vleeschkaart ver lengd tot 16 dagen. De bonnen bleven der halve geldig tot en met Dinsdag 6 Mei a.S. Vannacht weer zware luchtaanvallen op Engeland. De R.A.F. heeft, naar aan het D.NR wordt medegedeeld, negen vliegtuigen ver loren in den nacht van Dinsdag op Woens dag. Sterke formaties van het Duitsche iuchtwapen hebben dezen nacht de oorlogs haven Plymouth en industrie-, haveninstal laties en vliegvelden op de Zuidwest ea Zuidoostkust van Engeland aangevallen met zeer goed gevolg. In Plymouth konden de Duitsche bemanningen talrijke branden en ontploffingen in de haven- en wei-fin- stallaties waarnemen. De aanvallen op in dustrie- en haveninstallaties aan de Zuid oost en Zuidwestkust en op de vliegvelden deden groote branden ontstaan, die voor een deel tot op 70 k.m. over zee te zien waren. De bovengenoemde negen vliegtuigen zijn door een enkel toestel van een Duitsch eskader nachtjagers boven Engeland ver nield. Het schoct er vier in luchtgevechten neer en de bemanning zag in het licht van een brand, dat minstens \5jjf andere toe stellen op den grond door bommen vernield werden. BRITSCHE VLIEGTUIGEN NAAR ZTHD-DUITSCHAND. In dén nacht van Dinsdag op Woensdag is de RAF., naar het D.N.B. verneemt, met zwakke strijdkrachten naar Zuid -Duitschland gevlogen. Op enkele plaatsen werden bommen neergeworpen. Militaire of vooif den oorlog belangrijke schade is niet ontstaan, daarentegen werden weer verscheidene woonhuizen vernield of be schadigd. Verscheidene burgers werden ge- dood of gewond. VISCHMIJN VLISSINGEN, Diftsdag 29 April. Aangevoerd door 27 vaartuigen 607 KG. handelsgarnalen k 4042 ct.; 2212 KG. pel- lerggarnalen a 28 ct.; 1324 KG versche schar k 17—30 ct.; 245 kg. bot k 42—65 ct.; 31 KG. tong, griet, kabeljauw (onge sorteerd) k 150250 ct.; alle prijzen per KG. VEEMARKT ROTTERDAM. ROTTERDAM, 29 April. Ter veemarkt werden aangevoerd 2595 dieren, waaronder 1396 runderen, 853 nuchtere kalveren, 125 graskalveren, 80 schapen, 69 bokken, 63 zuiglammeren, 8 biggen, 1 paard. Prijzen per stuk melkkoeien 545, 425, 325 kalfkoeien 555, 430, 330 varekoeien 345, 275, 225 vaarzen 330, 275, 190 pinken 280, 200, 160. De aanvoer van melk- en kalfkoeien was als vorige week met luien handel en prijshoudend de aanvoer van varekoeien was iets kleiner met vlotten handel en onveranderde prijzen; de aanvoer van vaarzen en pinken was als vorige week met kalmen handel en de prijzen bleven stabiel. Vellingsvereen. Zuid-Beveland. GOES 29 April. Groenten per 100 k.g.: Rabarber 1.50-.-4, Lamsooren 1213, Stoofsla 1215, Knolselderij met groen 21, Witlof 6—15. Per 100 stuks Bloem kool 19.5026, Kropsla 4.708. Per 100 bos Radijs 2.50. Fruit per 100 k.g.Comtesse de Paris 14—75, St. Remy 28. Bloemen per 100 stuks Madeliefjes 2, Primula's 2.50. Per 100 bosNarcissen 1.50—4. Donderdag 1 Mei 1SI1. NED. PROGK. HILVERSUM I. 415.5 M. 6.45 Gram. 6.50 Öchtendgymn. 7.00 Gram. 7.45 Öchtendgymn. 8.00 BNO: Ber. 8.15 Dagopening (Vrijz.-Protest. Kerkcomité). 8.25 Gewijde muziek (opn.) 8.45 Orgel. 9.15 .Voor de hutsvrouw. 9.17 Gram. 10 U0 Frans Wouters en 2ijn orkest en gram. 11.00 Voor boeren en plattelanders. 11.20 Viool, piano en gram. 12.00 Omroeporkest. 12.42 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. LOO Ensemble Amende. 1.35 De Ramblers. 2.10 Voor de vrouw. 2.30 De Arnhemsche orkestver. en solist (3.00—3.15 Gram.). 4.00 Gram. 4.30 Cyclus „Muziekcentra in het verleden" (met gram.). 5.15 BNO: Nieuws-, econ.- en beursber. 5.30 Gram.» 5.40 Ensemble „De Jonge Acht" en so list. 6.25 Cyclus „Sport en lichamelijke opvoe ding". 6.30 Radiotooneel. 7.00 BNO Vragen van den dag. 7.15 Rotterdamsch Philharmonisch ork. i°£P'h BNO: Ber. S.lo Spiegel van den dag. 8.30 Ber. Engelsch. 8.45 Concert voor de Duit sche Weermacht. 9.40 Gram. 9.45 BNO: Engel sch© ber. 10.00 BNO: Ber., sluiting. NED. PROGR. HILVERSUM II. 301.5 M. 6.45 Gram. 6 50 Öchtendgymn. 7.00 Gram. 7.45 'Öchtendgymn. 8.00 BNO: Ber. 8.15 Gram. 10.00 Morgendienst (Christ. Radio-Stichting). 10.20 Gram. (11.30—11.45 Declamatie), 12.00 Ber. 12.15 Het orkest „Malando" en solist. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 1.00 Ensemble Bandi Ba- logh met piano-intermezzi. 2.00 ISang met piano en gram. 2.30 Omroeporkest en zang met gitaar. 3.30 Vreugdestonden aan ziekensponden. 4.00 Orgel en zang. 4.30 Voor do jeugd. 5.00 Christ, lectuur (Christ. Radio-Stichting). 5.15 BNO s Nieuws-, econ.- en beursber. 5.30 Omroeporkest 6.00 Causerie over weefkunst. 6.15 Amabile-sex- tet. 6.45 Gram. 7.00 BNO: Persoverzicht voor binnen- an buitenland. 7.15 Gram. 7.30 Ensemble Bandi Balogh. S.OO BNO: Ber. 8.15 Gram. ot spiegel van den dag. 8.30 Omroepsymphonie- orkeat en soliste.. 9.05 Cyclus „Wü cn onze his torie". 9.25 Omroepsymphonie-orkest 10.00 BNO: Ber., sluiting. KL0ETINGE. Abonnementen en advertenties voor de Provinciale Zeeuwsche Courant worden aangenomen door den Agente M. SOLE.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 3