UIT DE PROVINCIE Verduisteren Burgerlijke Stand Kerk- en Schoolnieuws Van hedenavond 21.01 uur tot morgenochtend 6.12 uur De maan komt morgen te 8.49 op en gaat te 0.42 d.o.v. onder. DB INBNTINGSVfET. En de nieuwe bepalingen. In December 1939 werden nieuwe bepa lingen vastgesteld betreffende de Inenting tegen pokken, 'speciaal omdat het wen- scheiyk werd geacht de inenting tegen pokken van kinderen beneden den leeftyd van 2 jaren te bevorderen. Nu die nieuwe voorschriften reeds ge- ruimen tyd volledig worden toegepast, blijkt geregeld, dat nog vele ouders zich onnoodig last bezorgen of zelfs de kans loopen op een proces-verbaal. Deze maand moest b.v. in Goes tegen verschillende personen een proces-verbaal worden opgemaakt, terwijl in omliggende dorpen dit ook reeds moest plaats vinden. Deze verplichtingen, die de ouders heb ben, ztjn toch zoo eenvoudig, dat moeilijk heden gemakkelijk zijn te voorkomen. In de maand waarin een kind vier maan den oud wordt, ontvangen de ouders van den burgemeester hunner woonplaats een brief, waarin gewezen wordt op de nieuwe verplichtingen, die zijn: te zorgen dat, voordat het kind den leeftijd van één jaar heeft bereikt, het bewijs te leveren dat -het kind werd ingeënt, of een verklaring over te leggen, houdende de reden, waar om zoodanige inenting achterwege wordt14 gelaten. Wanneer men het kind laat inenten, krijgt men daarvan van den dokter een bewijs. Dit bewijs moet dan direct af gegeven worden op de secretarie. Laat men niet inenten, dan moet men op de secretarie een formulier vragen en dit, na invulling van de redenen waarom zoodanige inenting achterwege wordt ge laten, daar terug bezorgen. Wanneer men dus één van deze twee handelingen verricht, voldoet men aan zijn verplichtingen. Voldoet men aan één van de gemelde verplichtingen niet, dan wordt men, nadat het kind 1 jaaroud is, opgeroepen om te verschijnen voor' den burgemeester en een geneesheer. Voldoet men ook hieraan niet, dan wordt proces-verbaal opgemaakt. Ook is het mogelijk, dat de redenen die men opgeeft voor het niet laten vaocinee- ren van het kind, nadere toelichting be hoeven. In zoo'n geval krijgt men ook een oproeping om aan den burgemeester en een geneesheer daarover nadere inlichtin gen te geven. Zoo men ziet, is het derhalve werkelijk niet zoo moeilijk zich last en moeite te besparen of een proces-verbaal te voor komen. Walcheren „ONDERLINGE STEUN'*. De Vereenlging tot onderlinge hulp bij het ontstaan van brandschade aan onroe rende goederen „Onderlinge Steun", ge vestigd te Serooskerke (W.), hield Za terdagmiddag te Middelburg haar jaar vergadering. Uit de verslagen bleek, dat de vereeni- glng steeds groeiende is. Het aantal leden was per 31 December jl. 1320, terwijl de verzekerde waarde op dien datum 11.298.465 bedroeg. De premie bedroeg over het afgeloopen Jaar 80 cent per 1000 verzekerde waarde welk bedrag voor bedrijfsgebouwen in den landbouw zeer laag moet worden genoemd. Besloten werd de winst over het afge loopen boekjaar, groot 5977.99 bij het re servefonds te voegen. In het afgeloopen jaar werden alle bij de vereeniging verze kerde panden op kosten der vereeniging herschat in verband met de sterk gestegen i bouwkosten. VERGADERING „HET GROENE KRUIS". ARNEMUIDEN De vereeniging „Het Groene Kruis" vergaderde Vrijdagavond onder leiding van den heer J. J. Huissen in de school met den Bijbel. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat de vereeniging 523 leden telt. Het jaarverslag van den penningmeester vermeldde dat voor de afdeeling „Het Groene Kruis" ontvangen was 1910,22, uitgegeven 1822,03, alzoo een batig saldo over 1940 van 88. 19. Voor de af deeling T.B.C.-bestrijding bedroegen de ontvangsten 722,87 en de uitgaven 778,31 of een nadeelig saldo dus van 55,44%. Verder werd besloten over 1941 een duurtetoeslag toe te kennen aan de wijk verpleegster-huisbezoekster. GEVONDEN VOORWERPEN. DOMBURG. Gevonden Een bruine glacé handschoen, te .bevragen bij J. van Sluijs, Ooststraat A 107 een portemonnaie met eenig klein geld en een bosje sleutels, te bevragen by G. Passenier, Duinstraat E 98. Gevonden voorwerpen. OOSTKAPELLB. Gevonden: Zilverbon, gemeente-veldwachter. Blauw mantelcein- Linir, C. den Hollander, Rhynsburgerweg B 8L Een paar daraeswanten, J. Louws, Brouwerijweg A 130. Een wit gehaakt fietszadeldekje, J. Geldof, Domburgsche weg B 12a. Zuid-Beveland JAARVERGADERING „ZIEKEN VERPLEGING". Zaterdagmiddag hield de Vereeniging oor Ziekenhuisverpleging op Z. en N. eveland, onder leiding van den voorzitter, •>r. dr. Mea to Heinkenszand, in de Prin» xn Oranje te Goes, haar jaarjyksche alge mene vergadering. De voorzitter herdacht :n zijn openingswoord de leden, die in dienst van het vaderland zijn gevallen en uitte zijn medegevoel met hen, die door het oorlogs leed zijn getroffen. Verder dankte spr. den secretaris-penningmeester en de besturen der onder-afdeelingen alsmede de boden voor hun toewijding in het afgeloopen jaar, speciaal in de oorlogsdagen. Met dankbaar heid mag geconstateerd worden, dat de vereeniging weinig nadeel van de gebeurte nissen heeft ondervonden. Hierna bracht de secretaris-penningmees ter, de heer A. de Lange, het jaarverslag uit. Spr. herinnerde aan de oorlogsgebeurte nissen in 1940. Werd eerst gevreesd, dat de vereeniging daardoor uit elkaar zou worden gedreven, thans mag worden vastgesteld, dat zij volkomen intact is gebleven en dat voor, zoover bekend, niemand om deze reden de vereeniging heeft verlaten. Aan de oorlogsslachtoffers kon ruim 1000,— wor den uitgekeerd. Spr. bracht hartelijk dank aan de besturen der onder-afdeelingen en de boden voor wat zy ook in de spannende Mei-dagen deden. Allen deden hun plicht met het gevolg dat alle contributies, ook uit de zwaar getroffen gemeenten, slechts met een kleine vertraging binnenkwamen en dat de achterstand spoedig was inge haald. Het aantal leden Bteeg van 38181 tot 39173, dat der betalenden van 34705 tot 35790. Het grootste getal van de van andere vereenigingen overgekomen leden kwam uit Vlisslngen, ook-uit een particuliere maat- schappg kwamen verschillenden over. Hun aantal opnamen in een ziekenhuis bedroeg in 1940: 1004 tegen 980 in 1939. Aan contributie en rente werd ontvangen 87.299,65. Aan verplegingskosten werd uitgekeerd 42708,39, aan bijkomende kos ten 24271,54. Spr. merkte op dat het aantal leden van de B-verzekering (2e klas-afd.) en van de Sanatorium-verzekering grooter kon zijn. Ondanks een verlies van plm. 1200,— op de B-verzekering en de uitkeering aan de oorlogsslachtoffers sloot de rekening met een batig saldo van 14.447,74. Besloten werd dit bedrag in de reserve te storten, waardoor deze stijgt tot plm. 58.000. De rekening werd na rapport van de heeren accountants en van de controle commissie goedgekeurd. In aansluiting aan deze rapporten werd door den voorzitter byzonder dank gebracht aan den secretaris penningmeester voor zyn accuraat beheer. De heer M. Scheele te Yerseke wilde de korting aan de onder-afdeelingen van 10 op 15 brengen. Het bestuur achtte het in de eerste plaats gewenscht de reserve op het bedrag in de statuten genoemd, op te voeren. Een reserve van 3, per lid is zeker noodig. Het voorstel van Yerseke zal in de volgende alg. vergadering nader wor den overwogen. Als bestuursleden werden herkozen de heeren mr. dr. Mes te Heinkenszand, A. J. van Liere te Kapelle en A. Tollenaar te Krabbendijke, terwijl tot lid dezer con trolecommissie werd gekozen de heer C. de Ridder te Kloetinge. De ultkeeringen werden op hetzelfde be drag als in 1939 bepaald. Na bespreking Werd door den heer F. Vorstenbosch terug genomen een door hem ingediend voorstel om over te gaan tot het instellen van een nieuwe verzekering (uitkeering voor lig dagen in ds A-verzekering, maar vergoe ding van "bykomende kosten tot een maxi mum van 100, Het bestuur ontving machtiging om zoo noodig enkele wijzigingen aan tc brengen in het reglement in verband met winst en omzetbelasting. De begrooting voor de A-verzekering werd vastgesteld op een bedrag van S 83.900 en die voor de B-verzekering op 4600,—. Door het bestuur werd er op aangedron gen voor het^vervoer van de patiënten zoo veel mogeiyk gebruik te maken van de zieken-auto van het Groene Kruis, waar voor door de ver. jaarlijks een subsidie wordt verleend. VEREENIGING VOOR ZIEKENHUIS VERPLEGING. KRABBENDIJKE. De plaatselijke ver eeniging voor ziekenhuisverpleging hield haar jaarlyksche vergadering in een lokaal der Chr. school, onder voorzitterschap van den heer Jac. Jacobusse. De belangstelling was gering. Uit het jaarverslag bleek, dat het aantal opnamen bedroeg 29 voor A- en 1 voor B- patiënten. Aan ligdagen werd uitbetaald 1077,35 en de bykomende kosten be droegen 583,33. De ontvangsten bedroegen 4208.84, de uitgaven 4188,44; goed slot 20,40. By het vaststellen van de begrooting werd het bodeloon verhoogd met 50,de ver goeding voor bijkomende onkosten werd vastgesteld op 3,en voor de hoogtezon 50 voor een kuur tot een maximum van 5,—. De aftredende bestuursleden werden bij acclamatie herbenoemd. Tot lid van de con- tröle-oommissie werd gekozen J. J. van Kervinck. Tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering werden aangewe zen de heeren M. L. Markusse en D. van Luyk. VERGADERING INGELANDEN WATERSCHAP ELLEWOUTSDIJK ELLEWOUTSDIJK. Vry dagmiddag ver gaderden de Ingelanden van het Water schap Ellewoutsdiyk, onder voorzitter schap van dijkgraaf A. J. Bruggeman in het M. J. v. Hattumhuis. Vertegenwoor digd waren 31 van de 36 ingelanden. De Voorz. deelde o.a. mede dat in plaats van 11000.met ëen geldleening van 6000was kunnen volstaan voor het laatste gedeelte dyksverbetering en dat de pailingen in Everinge doen zien dat de toestand daar niet gunstig is. De gratifi catiën voor den waterbouwkundig amb tenaar en den Ontvanger-Griffier, die de ze hadden gekregen in verband met de vele werkzaamheden dyksverbetering in werkverschaffing ztjn niet uitbetaald kun nen worden, wegens het niet goedkeuren door Ged. Staten. De pensioengrondslag van den water bouwkundig ambtenaar De Regt werd met ingang van 1 Januari 1941 nader vastge steld op 2185.— Het voorstel van het Bestuur om de jaarwedde van den Ontvanger-Griffier met ingang van 1 Mei 1941 nader vast te stellen op 650,werd z.h.s. aangenomen alsmede om do laatste vorhooging jaar wedde waterbouwkundig ambtenaar to doen ingaan per 1 Mei 1941. Over de jaren 19201984 was de jaarwedde van den Ontvanger-Griffier f S50.— Besloten werd om den arbeidscontrac- tant F. Pieterse met ingang van 1 Mei 1941 een vaste aanstelling te geven als wegwerker. Voor onbepaalden tyd werd" wederom de aanslag der gebouwde eigendommen vast gesteld op 4,4 van de belastbare op brengst volgens de grondbelasting De be grooting 1941—1942 werd z.h.s. aangeno men met een totaal bedrag aan inkomsten en uitgaven van 44976.89. Voor het on derhoud der steenglooïng werd een bedrag van 6340.uitgetrokken en voor een eindje nieuwe steenglooiïng in Everinge 920.—. Aan de wegwerkers zal 6 toe slag (tydelijk) worden verleend. Het dyk- geschot blijft 22.per H.A. De termynen voor het betalen van het drjkgeschot wer den vastgesteld op 1 Aug. 1941; 1 Oct. 1941; 1 Jan. 1942 en 1 Maart 1942, telkens gedeelte. Na een 5 tal stemmingen werd de na volgende aanbeveling voor gezworene, in de vacature ontstaan door periodieke aftre ding van den heer Jac. de Winter, opge maakt: LANDBOUW SCHUUR AFGEBRAND. KAPELLE. Hedenmorgen ontstond door onbekende oorzaak brand in de landbouw- schuur var den heer J. de Jager Az., staande aan den Goeschen straatweg. Daar de schuur veel materialen bevatte, greep het vuur zoo snel om zich heen, dat het geheele gebóuw weldra in lichte laaie stond. De brandweer tastte de vlammen met de motorspuit krachtig aan, doch kon niet voorkomen, dat de schuur in vlammen opging. Enkele dieren werden met levens gevaar in veiligheid gebracht. Dank zy het optreden van de brandweer konden de aan grenzende panden en schuren van De Jager en van N. Eversdyk worden behouden. Zy kregen echter veel waterschade. De heer De Jager is tegen brand ver zekerd. IN MEMORIAM M. v. WEELE. WAARDE. Zaterdag had de begrafenis plaats van den heer M. v. Weele in leven oud-hoofd der openbare school. Gedurende een lange reeks van jaren diende hy hier het onderwijs, korten tijd als onderwijzer daarna als hoofd, met al zyn gaven en krachten. Buiten de school om voelde hij zich aangetrokken tot de levende natuur. Vriend en kenner daarvan, bracht hy dit in praktijk döor den aanleg van fruitkwee keryen. Daaronder leed het onderwijs niet en toen hy na het bereiken van den pensioengerechtigden leeftyd, zyn leerlingen overdroeg aan zyn opvolger, nu omstreeks 8 jaar geleden, kon deze daarvan niet anders getuigen dan dat ze goed waren. En nu, op den laat sten, kouden dag der vorige week, terwijl de natuur, die hij zoo goed kende alom, al is het dan ook vaag, haar feestkleed aantrekt, is zijn stoffelijk overschot ter aarde besteld, in allen eenvoud, zooals hij zelf door het leven ging. De kist werd door de naaste omwonenden naar het kerkhof gedragen, waar aan het hek de doodgraver wachtte, die na een wijle rust bij den ingang, vóórop ging. Straks zonken zftn klompen diep weg in de mulle laan en, trokken zoo het spoor naar het versch gedolven graf. Daar sprak ds. Mortier van Kruiningen, waarop de schoonzoon van den overledene dankte voor delaatste eer. Nog bracht het college van Kerkvoogden der Ned. Herv. Kerk, waarin de doode jarenlang zitting had, een stillen groet by de open groeve en daarmee was de korte plechtigheid be sloten. 1. Jac. de Winter, aftr. landbouwer te Driewegen; 2. L. Goense, landbouwer te Driewegen; 3. A. J. v. Nieuwenhuyzen, landbouwer te Oudelande. De belde eerste candidaten werden by eerste stemming gekozen, terwyl de derde candidaat in herstemming kwam met den' heer C. Rijk te Driewegen. OUDERAVOND OPENBARE SCHOOL. WAARDE. Zaterdag werd in de openbare school te Waarde een ouderavond gehouden. De byeenkomst werd geopend door den voorzitter, den heer An. Dek. Vele ouders waren opgekomentevens waren aanwezig de kinderen van vierde, vyfde, zesde en zevende klasse. Onder leiding van het hoofd, den heer C. van de Zande, werden door de kinderen ver schillende versjes, één- en tweestemmig gezongen, hetgeen'by de aanwezige ouders ten zeerste in den smaak viel. Hierop volg de voor de kinderen een tractatie. Vervolgens werd door het hoofd der school een inleiding gehouden over het gymnastiek-onderwys, dat spr. van alle kanten belichtte. De pauze werd benut voor de bezichti ging van teekeningen der leerlingen, van de handwerken der meisjes en van het schrif- teiyk werk. Tot leden van de oudercommissie werden gekozen de heeren G. P. Allewyn en Matth. van Houte, welke verkiezing was noodig geworden, doordat de ouders C. Braam en A. Klap geen leerlingen meer op school hadden. Het aftredende lid, C. van Koeveringe, word als zoodanig weer herkozen. Tot slot werd door het hoofd der school een ernstige novelle gelezen, van D. A. Pol derman, getiteld „Te laete". De byeenkomst werd daarop gesloten door den voorzitter An. Dek. die een woord van dank sprak aan allen, die meegewerkt hadden aan den leerzamen en nuttigen avond. JUBILEUM. HANSWEERT. Op 1 Mei a.s. herdenkt den heer M. C. Hoogesteger schipper by de visscherypolitie op de Zeeuwsche stroomen alhier den dag dat hy 25 jaar geleden in dienst is getreden. Noord-Beveland GULZIGE KAT. GEERSDIJK. Een kat heeft kans ge zien om in een konijnenhok te Jtomen, waar het dier niet minder dan 3 jonge konijntjes heeft doodgebeten. Zeeuwsch-Vlaanderen SMOKKELAARSBENDE ONTMASKERD. OOSTBURG. Hoewel de smokkelhandel in Zeeuwsch-Vlaanderen niet zoo welig tiert als in bepaalde gedeelten van Noord- Brabant, is het begrypelyk dat er ook hier vele personen zijn die zich op ongeoorloof de wijze trachten te verryken. Dank zy een nauwlettend toezicht van een staf van kommiezen, crisisambtenaren en mare chaussee, wordt het den smokkelaars wel heel moeiiyk gemaakt. Zoo is het de marechaussee te Oostburg dezer dagen gelukt een vry omvangrijke smokkelaarsbende te ontmaskeren, waar bij zijn betrokken een paar boeren uit de omgeving van Oostburg, een 6-tal Belgen en voorts een particulier. Deze bende maakte er haar werk van om speciaal tarwe, tarwemeel, bruine boonen enz., clan destien over de grens te doen brengen, waarbij fabelachtige pryzen werden ge maakt. Dank zy het actief optreden van de marechaussee is het gelukt aan deze praktijken spoedig een eind te maken. Dezelfde brigade boekte dezer dagen nog een mooi succes. Een ingezetene van Oost burg was er met z'n luxen auto, volgeladen met bruine boonen en aardappelmeel op uit, kennelijk met de bedoeling zyn vracht naar België uit te voeren. Hy" vond echter de marechaussee op zyn weg en zoodra werd hy zich het gevaar bewust, of hy trachtte te ontkomen. Daartoe moest hy echter zyn auto keeren, doch daar dit vrij haastig moest gebeuren, geraakte hy met zijn auto in een sloot. Het gevolg was dat auto met inhoud in beslag werden ge nomen. AMBACHTSSCHOOL VOOR OOSTBURG EN OMSTREKEN. Uitreiking diploma's. OOSTBURG. In tegenwoordigheid van het bestuur, directeur en leeraren van de ambachtsschool en vele ouders van leer lingen, had Zaterdagmiddag in de school de uitreiking van diploma's plaats. Wegens ziekte van den voorzitter, oud burgemeester Erasmus, werd de bijeen komst geopend door den heer J. de Hullu, die allen welkom heette en den wensch uitsprak, ,dat de voorzitter weer spoedig hersteld zou zyn. Vervolgens was het woord aan den di recteur, den heer J. W. J. Cock, die de leerlingen toesprak. Spr. wees er op, dat hoewel de Jongens in deze twee jaren zoo veel mogelijk geleerd is, het eigeniyke vak toch geleerd moet worden in de practyk. Op schooi heeft men de eerste handgrepen en de theorie kunnen leeren. Vervolgens reikte de directeur de diplo ma's uit, waarbij hy zyn teleurstelling uit sprak dat aan drie leerlingen het diploma niet kon worden uitgereikt. Ook aan de leerlingen, die van de eerste naar de tweede klasse waren bevorderd, werd een rapport uitgereikt, terwyl de nieuwe leerlingen één voor één voor de be stuurstafel moesten verschynen. De heer De Hullu zeide zeker de tolk van allen te zyn, wanneer hy den direc teur en leeraren dank bracht voor de vele moeite en opoffering die zy zich voor de leerlingen hebben getroost. Spr. spoorde de ouders aan om zooveel mogelyk toezicht op hun jongens te houden. Ook dankte spr. het bestuur der school voor de vele mede werking, waarna hij tenslotte allen een goed succes in het verdere leven toeriep. De leerling J. H. Schippers dankte na mens de leerlingen, den directeur, de leeraren en het bestuur, voor het genoten onderwijs. Tenslotte spra.: de directeur woorden van dank aan het bestuur en deelde mede, dat er dit Jaar geen tentoonstelling van werkstukken kan worden gehouden. Hy n'oodigde de aanwezigen echter uit de ten toonstelling van teekeninge.. te bezichti gen, waaraan velen gevolg gaven. De tee keningen zien er over het algemeen zéér verzorgd uit en bewijzen dat er op de school ernstig wordt geleerd. Na het behalen van het diploma 2-jari- gen cursus hebben nog één jaar de school gevolgd voor smeden-bankwerken: A. C. den Hollander. Schoondyke L. E. Coppens, Sluis; L J. de Back, Groede;' J. Eeckhout, Schoondyke W. wyffels, Bier vliet H. de Houck, IJzendyke. Timmerlieden G. J. Bogaard, Sluis L Bakker, Schoondyke. Diploma 2-jarlgen cursus. Smeden-bankwerkenP. H. J. Visser, Breskens F. Dees, Schoondyke J. J. van den Heuvel, Breskens; A W. Leenhouts, Breskens W. H. Verplanke, Zuidzande Ph. L. Moelker, Breskens A. Luteyn, Zuidzande J. A. van Hoeve, Zuidzande M. J. Provoost, Groede A. L. van Hoorn, Nleuwvliet B. M. de Schipper. Breskens H. J, Beun, Aardenburg F. Bakker, Oost- burg J. Sonnevyile, Groede J. P. Cor nells, Groede P. C. Verpoorten, Bres kens P. B. Verhage, Groede P. Basting, Retrenchement A. Fonteyne, Aarden burg J. W. Boerman, Breskens J. A. Frans, Groede C. G. Tanghe, Sluis J. H. Schippers, Groede J. de Wolf, Cad- zand W. H. van Haneghem, Breskens. Afgewezen drie. Timmerlieden H. de Schot, Oostburg C. L. Jansens, Nieuwvliet P. J. la Gasse, Oostburg J. Beun, Sint Kruis J. F. de Bourgraaf, Oostburg A. Th. Verstraete, Hoofdplaat J. F. Martens, Hoofdplaat J. A. Reyniers, IJzendijke; H. Tollenaar, Retronchement. Bevorder c van de le naar de. 2e klasse: Smeden-bankwerkenJ. P. Simpelaar, Oostburg P. C. de Breyne, Oostburg D. Beun. Retrenchement A. J. Haarisen, IJzendyke G. W. Bujj-\ Schoondyke J. D. van der Hooft, IJzendyke M. J. de Back, Cadzand P. J. Vasseur, Cad- zand J. A Har-ers, Oostburg I. J. Jansen, Groede; C, Fierez, Breskens; F. de Koster, Breskens J. C. Neve, IJzen dyke C. H. Geevacrt, IJzendyke J. Adriaansen, Oostburg L. J. Fremouw. Cadzand M. W. Beerens, Schoondijke W. Robesin. Sluis A. var. Balkom, Sluis. TimmerliedenA. iu. Lippens, IJzen dijke; P. Lammens, IJzendyke; J. J. Ver- schoore, Sluis; J. van Kerkvoort, Groede; G. E. Dhaenens, Eede; A A. Verstraete, Hoofdplaat; A A. M. de Poorter, Schoon dyke; P. L de Lyzer, Cadzand; M. P. Barre, Oostburg; G. C. Gulle, Sint Kruis; P. J. Seen, Schoondijke; W. H. Boeye, Groede. Niet bevorderd 10 leerlingen. Voor den nieuwen cursus, welke 1 Mei a.s. zal aanvangen, zyu toegelaten voor het vak smeden-bankwe* ken 29 en voor het val: timmerlieden 12 nieuwe leerlin gen. VERFRAAIING VAN DEN BOULEVARD. BRESKENS. In de oorlogsdagen had men het dykje by het begin van den Boulevard geheel ondergraven voor den aanleg van schuilkelders. Vooral de jeugd heeft nadien flink haar best gedaan alle schuilkelders te vernielen, zoodat het er daar verre van fraai uitzag. Thans heeft men van gemeentewege den dyk weer gelyk gemaakt, de boompjes stevig be vestigd en tot den straatweg een afzetting gemaakt. Wanneer alles weer begroeid is, zal men een aardig plantsoentje hebben, EEN MARECHAUSSEE-BRIGADE TE CADZAND. Naar wy vernemen zal dezer dagen ook te Cadzand een marechaussee-brigade wor den gevestigd. Reeds is een wachtmeester te Cadzand geplaatst. Pensioenverzekering by de Eerste Ned. Coöp. Suikerfabrieken. SAS VAN GENT. Het bestuur van de Eerste Ned. Coöp. Suikerfabrieken te Sas van Gent heeft aan de betrokken arbeiders organisaties medegedeeld, dat het beslo ten heeft voor de vaste arbeiders een pen sioenverzekering in te voeren tot een be drag van 5 per week, ingaande op 65- jarigen leeftyd. ARBEIDSVOORWAARDEN IN DEN GRAANHANDEL. TER NEUZEN. De arbeidersorganisaties hebben aan de Vereeniging van Graanhan delaars en Graanschoonderijen in Z.-Vlaan deren verzocht verbetering te brengen in loonen en arbeidsvoorwaarden. Verder om de nieuwe loonen en arbeidsvoorwaarden vast te leggen in een uniforme collectieve arbeidsovereenkomst voor de personeelen van alle voormelde bedryven in Zeeuwsch- Vlaanderen. PAARDENTOONDAGEN. AXEL. Door de Vereeniging van Zeeuw sche Fokkers van het zware trekpaard al hier, zal dezen zomer weer een veulenkeu ring worden gehouden. In het najaar zal een toondag van anderhalf-jarige paarden worden gehou den. VLÏSSINGEN. Van 24-28 April. Geboren Klaas, z, v. C. van Belzen en M. C. Bartholomeeusen; Anthonius Arnold Jan, z. v. J. Flink en M. Robers; Adriaan Jan, z. v. C. Zachariasse en J. de Bruine, Ondertrouwd: S. Auer, 31 j. en H. P, Roelse, 25 j.; G. Houtzager, 25 j. en W. A. van der Hoeven, 24 j. Getrouwd: H. v. d. Velde, 24 j. en A de Kaart, 23 j. OOSTKAPELLE. Van 19—26 ApriL Geboren: Adriana Antonetta, d. v. Ar- noldus Martinus van Loon en Petronella, Hasselt; Margaretha Johanna Helena, d. v. Rudolf Wilhelm de Vries en Leunt je Johanna de Visser; Franciscus Pierre Charles, z. v. Charles Pierre Antoine Timmerman en Esther Baars; Nicolaas, z. v. Jan Bosschaart en Johanna Maria Ribbers. Ondertrouwd: Johannes Andries de Vis ser, 26 j. jm. en Leuntje de Kam, 26 j, jd.; Adriaan Davidse, 25 j., jm. en Pieter- nella de Kam, 25 j. jd. Overleden: Martina Polderman, 62 j-, vrouw van Jan Schout; Johanna Janse, 69 j., vrouw van Jan Poppe. D03IBURG. Van 1926 April. Ondertrouwd: Andries Louws, 28 j. jm. te Aagtekerke en Jans Kesteloo, 32 j. jd.; Jan Cnristiaan Visser, 33 j. jm. te Arne- muiden en Elizabeth Dekker, 29 j. jd.; Stoffel Brouwer, 26 j. jm. en Catharina Maljaars, 23 j. jd. te Aagtekerke. VROUWENPOLDER. Van 20 tot en met 26 April. Geboren: Janis, zoon van Janis Geerse en van Catharina Mesu. AFSCHEID Ds. LAMMERS. Zondag nam Ds. Lammers afscheid van de gemeente Kattend-jke waar hy ruim 3% jaar als predikant de gemeente heeft gediend. Na lezing van Handelingen 20 van af vers 17 tot ?6, ging hy over tot het be danken van kerkvoogden, notabelen, ker- keraad, koster, voorzanger en organist. Daarna hield ds. Dammers zö'n af scheids- predikatie met als tekst Psalm 77 de ver zen 12 13. .aerna sprak ouderling Chr. Sonke den scheidenden prefakant namens de "emeente toe, en liet de gemeente staande zingen Psalm 121 vers 4. Ds. Boersma sprak vervolgens als consulent en vertegen- -oordiger van de classis en kring den scheidenden predikant toe. Me de aanwezig was Ds. Stoinz. NED. HEBV. KERK. De Kerkeraad der Ned. Horv. Gemeente te Amsterdam heeft in de vacature ds. A. G. H. van Hoogenhuyze gisteravond beroep uitgebracht op dr. J. Koopmans secretaris der N.C.S.V. te Leiderdorp en emeritus predikant der Ned. Hcrv. Ge meente 's-Heer Hendrikskinderen. GEB. KERKEN. Drietal te Tholen (vac. dr. C. Vel te- naar): J. Z. Potjer cand. en hulppred. te Heemse, H. J. Swiers cand. en hulppred. te Vlisslngen en D. wynbeek cand. en hulppred. te Bergen op Zoom. DOMBURG. Door de stemgerechtigde lidmaten in de Ned. Herv. Kerk is gekozen tot notabel, in de vacature van den heer Jao. Wisse Pzn.. die tot kerkvoogd was ge kozen, de heer K. Brouwer,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 3