UIT DE PROVINCIE r Verduisteren: Kunst en Wetenschappen Burgerlijke Stand Agenda verkoopingett en verpachtingen. f U^8t!il!ii!gH«aM-oJifcU I. lA'CTq—pi van Zaterdagavond 20.56 tot Zondagochtend 6.18 van Zondagavond 20.58 tot Maandagochtend 6.16 De maan Komt Zondag te 7.04 op en gaat te 21.54 onder. Maandag komt de maan te 7.83 op en gaat te 22.54 onder. BUITENGEWOON LAGER ONDERWIJS IN ZEELAND. PLANNEN TOT OPRICHTING VAN EEN SCHOOL TE GOES. Van de meer dan 130 scholen voor zwak zinnigen in oïi3 land betiteld als scholen voor buitengewoon lager onderwas met totaal ruirtm 11.000 leerlingen, ztjn er slechts twee in de provincie gevestigd, n.J, te Middelburg en te Hulst. Reeds sedert jaren worden er pogingen aangewend om ook voor de beide Beve- Ianden de beschikking over een school voor buitengewoon lager onderwijs te verkrij gen, waarvoor Goes vanzelfsprekend als vestigingsplaats is aangewezen. De vereeniging voor de oprichting van een bijzondere (Protestantsch-Christeljjke) school heeft het pionierswerk verricht. Eênige jaren daarna is een vereeniging voor een openbare school opgericht- Rekening houdende met de bevolking van de scholen voor gewoon lager onder wijs in Zuid- en Noord-Beveland is het zeer waarschijnlijk, dat de oprichting van twee scholen een fiasco zou worden. Wanneer de gemeentebesturen van Zuid en Noord-Beveland alls hun medewerking verleenen zal het mogelijk zijn te geraken tot oprichting van een school met 50 tot 60 leerlingen en 3 4 leerlcrachten. Het gemeentebestuur van Goes heeft in deze het initiatief genomen, een gemeen schappelijke regeling voor dit doei óntwor- pen en zich hieromtrent tot alle betrok ken gemeentebesturen gewend. De gemeente Goes heeft een schoolge bouw beschikbaar, n.l. de voormalige U.L. O.-scbool met eenig meubilair, en is be reid deze school gratis voor het beoogde doel ten gebruike te geven. Het Rijk vergoedt de jaarwedden der verplichte onderwijzers, indien het althans de noodige gelden hiervoor beschikbaar stelt. Tenslotte subsidieert de provincie Zee land met een bedrag, gelijkstaande met de helft der kosten van vervoer e.v. huis vesting tot bepaalde raaxirr. terwijl van de ouders en verzorgers schoolgeld zal worden geheven. De kosten die daarna overblijven zullen door de samenwerkende gemeenten moe ten worden betaald. Naar aanleiding van een en ander zijn reeds diverse besprekingen gevoerd, waar bij ook de vereeniging van burgemeesters en secretarissen in Zuid- en Noord-Beve land werd ingeschakeld. Ook zijn met eenige autoriteiten samen- sprekingen gehouden. Hoewel momenteel nog geen definitieve beslissing bereikt is, laat het zich aanzien dat de kansen voor vestiging van een school voor buitengewoon lager onderwijs te Goes niet ongunstig zij u Het kosten- en vervoervraagstuk vragen nog eenige studie. Het is te hopen dat het door den oorlog zoo zwaar getroffen Zeeland, datop dit gebied maar sober bedeeld is, spoedig een flinke school voor zwakzinnigen te Goes rijker mag zijn. HET PINKSTERCONCOURS TE GOES. 24 Muziekvereenlgingen zuilen er aan deelnemen. Het bestuur van den Bond van Harmo nie- en Fanfarevereenigingen in Zeeland kwam dezer dagen bijeen ter regeling van het concours, dat op 2en Pinksterdag te Goes zal plaats vinden. Geconstateerd kon worden dat er veel belangstelling voor dit concours bestaat; niet minder dan 24 vereenigingen schreven in, hetgeen onder de huidige omstandig heden een mooi resultaat genoemd mag worden. De wedstrijd zal gehouden worden in den tuin va.n „Het Schuttershof". Des morgens vindt een officieele ontvangst der besturen op het. Stadhuis plaats,' terwijl des avonds op de Groote Markt door Apollo" te Wis- senkerke en „Euphonia" te Goes gecon certeerd zal worden. De jury zal gevormd worden door de heeren D. Speets te Sant poort, Ed. Flipse te Rotterdam en Joh. H. Caro te MTddelburg. DE ZEEÜWSCHE LANDBOUW- ON'DERHN GE. Jaarljjksche Algemeene Ledenvergadering. Gisteren werd te Goes in Ifde Prins van Oranje" onder voorzitterschap van den heer A. Minderhoud te Wilhelminadorp, de jaar- Ijjltsche algemeene ledenvergadering gehou den van de Zeeuwsche Landbouw-Onder linge, afdeeling van de Centrale Landbouw- Onderlinge, bedrijfsvereenl^lng ingevolge de Land- en Tuinbouwongevallenwet 1922. Aan liet ter vergadering uitgebrachte verslag over het boekjaar 1939/40 ontlee- nen wij het navolgende Het aantal leden steeg in den loop van het verslagjaar van 3142 tot 3163 verte genwoordigende een verzekerd loonbedrag an 6.020.174 (vorig jaar 5.512.8S2). Aangifte werd gedaan van 1333 ongevallen, .vaarvan 1247 als bedrijfsongeval konden /orden erkend. In het voorafgaande boék- lar bedroegen' deze getallen resp. 1230 en -112. Bij de behandeling van het jaarverslag merkte de directeur der Centrale Land ouw-Onderlinge, Jhr. Mr. P. A. van Holthe ot Echten op, dat de in werkverruiming tgevoerde ontginningen dit jaar niet meer ïgedeeld bleven bij de betrokken provin- o.le afdeeling, doch vereenigd in een over ot geheele land verspreide groep ontgin nen, die rechtstreeks bij de Centrale .andbouw-Onderlinge werd ondergebracht. De afdeeling blijft derhalve, wat uit een verzekeringstechnisch oogpunt juist geacht moet worden, alleen het normale risico van de ongevallenverzekering van de landbouw bedrijven, die bü haar aangesloten zijn, dragen. Ten aanzien van do financieele uitkom sten vestigde spreker do aandacht op de kosten die. een gevolg zjjn van het intreden van den oorlogstoestand in het afgeloopen verslagjaar. Onder de in deze afdeeling ver zekerden geschiedden 2 oorlogsongevallen. Een dezer ongevallen had den dood van ge troffene ten gevolge. De afdeeling moet, eenerztjds, krachtens het bestaand contract van herverzekering binnen de Centrale Landbouw-Onderlinge, bijdragen aan de koeten die een gevolg zijn van de in andere provinciën gebeurdo oorlogsongevallen in het tijdvak van 10 t/m. 14 Mei 1940, terwijl anderzijds een bijdrage verschuldigd is aan het door het Departement van Sociale Za ken ingestelde Bijzonder Ongevallenfonds, dat de kosten der oorlogsongevallén, ge beurd na 14 Mei 1940 draagt. In het ver slagjaar moet uit hoofde van deze beide oorlogsposten een bedrag van 0.15 per 100 loon worden opgebracht. Daarnaast is het noodzakelijk gebleken om 0.06 per 100 loon aan de reservekas der vereeni ging toe te voegen. In dit verband merkte de directie nog op, dat een uitvloeisel van de instelling van het Bijzonder Ongevallenfonds geweest is het indienen van een voorstel om het «molest- gevaar voor een zeer groot gedeelte uit te sluiten bij het dragen van het risico der niet wettelijke verzekeringen van patroons, hunne echtgenooten, hunne kinderen en eventueel niet onder de wettelijke verzeke ring vallend personeel. Het verslag, dat voorts gegevens bevat over de vrijwillige patroons- en kinderver zekering en over de ziekteregeling voor in wonend personeel, werd door de vergade ring goedgekeurd. Tot lid \-an bet bestuur werden herkozen de heeren C. Franse te Kleverskerke, I. Hage-Elenbaas te St. Maartensdijk en A. Leenhouts te ÏJzendijke. In de vacature ontstaan door het overlijden van den heer Kakebeeke werd gekozen de heer P. Scheele te Biezelinge. Als plaatsvervangend be stuurslid werden herkozen de heeren A. W. Cevaal te Grijpskerke, Iz. J. van Houte Tromp te Oostburg en A. C, van Luyk Mzn. te Oudeland, Tholen. Ter vergadering werden de heeren M. H. Noordhoek Hzn. te Kortgene en Th. A. A. Thomaes te Hoofdplaat, die gedurende 25 jaren in een Plaatselijke Ongevallen-Com missie hun medewerking aan de Landbouw- Onderlinge hebben verleend, gehuldigd. Uit handen van de Directie der Centrale Land bouw-Onderlinge, ontvingen zij als blijk van waardeering een oorkonde met herinne ringsmedaille. Walcheren AFLOOP VERKOOPING. KOUDE KERKE. Notaris mr. P. Loeff heeft Vrijdagmiddag in het lokaal van D. Wielemaker op het Dorpsplein alhier in bet openbaar verkochteen huis met erf en tuin aan de Noordstraat A 46 te Kou dekerk©, groot 120 ca. Kooper de heer Jacs. Reijnierse Jz., land bouwer te Koudekerke, voor 2025. AFBRAAK VOORMALIG GEMEENTEHUIS. OOST- EN WEST-SOUBURG. Gistermid dag werd door het gemeentebestuur aanbe steed de afbraak van het voormalige ge meentehui8 en den bouw van een gymnas tieklokaal met bijkomende werken. Het aantal ingeschrevenen bedroeg 13. P. C. Haeck, Souburg, 19175 P. de Wolf, Souburg, 22800 P. Verheul, Sou burg, 194S5 C. van Belzen, Souburg, 20290 J. M, Goedemondt, Vlissingen, 22900 M. F. Goedemondt, Goes, 23585 L. F. Groosman, Middelburg, 23500 De Pagter en Van Sluis, Domburg, 23980 A. Poelman, Ritthem, 20185 I. Lagace, Vlissingen. 25500 F. J. Lavaletje, Sou burg, 24000 A. van Maldegem, Souburg, 19885L. Dingemanse, Middelburg, 21777. Zuid-Beveland GROENE KRUIS. "S-GRAVENPOLDER. Woensdagavond vergaderde het Groene Kruis in een lokaal van de openbare Lagere school onder voor zitterschap van den heer A. de Dreu. Buiten het volledige bestuur waren slechts 10 leden aanwezig. Blijkens het jaarverslag van den secre taris telde de vereeniging op 81 December 1940 219 leden. De m'agazijnmeester-bode heeft 179 maal materiaal uitgeleend. De rekening van den penningmeester werd goedgekeurd met een totaal aan in komsten van 420,69 en aan uitgaven van 270,03, dus met een batig saldo van f 150,66. stuur het materiaal ETAOIN ET AO. De voorzitter deelde mede, dat het be stuur het materiaal heeft geïnspecteerd en alles in orde heeft bevonden. Besloten werd om nog een driedeelig kapokbed te koopen waaraan behoefte be staat. De heer C. L. Dulninck werd tot be- etuurslid herkozen. Bij de rondvraag deel de de heer M. de Kraker mede, dat het aan hem uitgeleende crouptoeste! defect was. De voorzitter beloofde dit te zullen laten herstellen. Tevens werd nog besloten om het verzekerde bedrag van het mate riaal te verhoogen van 200 tot 1000. VERGADERING AFDEELING ZIEKENHUIS VERPLEGING. KLOETÏNGE. Donderdagavond kwam de onderaf deeling Kloetinge van de Vereeni ging voor Ziekenhuisverpleglng op Zuid en Noord-Beveland onder voorzitterschap van den heer K. H. Wouda in vergadering bgeen. Uit het jaarverslag van den secretaris- penningmeester bleek, dat in 1940 het le dental van 815 tot 879 gestegen was. De rekening over het jaar 1940 werd met een batig slot vastgesteld. Op de vastgestelde begrooting voor 1941 is de provisie voor den bode op 4 van de bruto inkomsten gebracht. De heer J. Felius trad als be stuurslid af en werd in deze functie her kozen, Tot lid van de contrólecommissie werd wegens periodieke aftreding van den heer W. Oostlingh de heer C. Zandee Az. gekozen. Voorts werd besloten, aan de leden die in 1941 in oen ziekenhuis moeten worden op enomen uit het reservefonds 50 uit te eeren. De vergadering was aeer slecht bezocht, Wij handhaven kwaliteit, onberispelijke af- werking en een service zoo volledig als U redelijkerwijze maar verlang z.i kunt. firma alleen het bestuur, de bode en het hoofd bestuurslid, de heer A. de Lange waren aanwezig. DE YERSEKESCHE CULTURES. De oesterverzending geëindigd. YERSEKE. De oesterverzending kan thans zoo goed als geëindigd beschouwd worden, mede ook in verband met het feit, dat bjjna geen oesters meer aanwezig zijn. Daar thans geen Fransche zaaioesters zullen kunnen worden geïmporteerd, ziet het er voor onze oestercultuur niet erg rooskleurig uit De mosselexport. De export van mosselen houdt het dit seizoen tot het einde toe goed vol en is in tegenstelling met de oesters bijzonder goed geweest. Alhoewel de kwaliteit reeds belangrijk minder is geworden, worden er nog steeds gekookt, en er zal waarschijnlijk eerst worden gestopt als het vischgehalte zulks noodig maakt. Eind April wordt ook de export naar België gesloten. Dure kreeften. De prijzen der kreeften zijn thans wel zeer hoog gestegen, daar per kg. rond de 10 wordt geveild. De geringe vangst maakt het echter nog onmogelijk een behoorlijke winst te maken. Veel vraag naar mosselzaad. De vraag naar mosselzaad is nog steeds groot en de partijen welke worden aange voerd, vinden dan ook spoedig afname. In de komende weken zullen een aantal schepen naar de „Zuiderzeee" vertrelcken om zaad te halen. Noord-Beveland VIJFTIG JAAR GETROUWD. GEERSDIJK. Het echtpaar W. J. ScherpBouterse heeft één dezer dagen zijn 50-jarige echtvereeniging herdacht. Het echtpaar mocht zich op dezen dag in een groote belangstelling ei> veel mede leven verheugen. Van alle kanten is men de óudjes komen felïciteeren. Uiterlijk vertoon is er aan het feest niet gegeven, doch binnenshuis heerschte de echte sfeer van ingetogenheid en bezinning. DROGERIJ VAN „KLAPPERS" GAAT WEER WERKEN. GEERSDIJK. De drogerij van de fa. Van Damme uit Kortgene zal één dezer dagen weer beginnen met het drogen van ..klappers" (wier). Dit wier wordt door enkele ingezetenen uit deze gemeente op de steenglooiing onder Kats gesneden. Het product wordt In bedoelde fabriek ge droogd. Later wordt het gemalen en als „klappermeel" in den handel gebracht ONDERHOUD VAN DE HAVEN. KORTGEND. Enkele werkloozen uit deze gemeente zijn te werk gesteld om de modder uit de haven te verwijderen. Zeeuwsch-V laanderen VERGADERING WATERSCHAP wDE WATERING VAN CADZAND". CADZAND. Donderdagmiddag hield het waterschap „de Watering Cadzand" haar gewone vergadering van stemgerechtigde ttgelanden, onder voorzitterschap van den dijkgraaf, den heer A. J. de Brurjne, in het café van A. Masclee. Aanwezig waren alle bestuursleden met uitzondering van gezworene A. I. Leen- houts, die met kennisgeving afwezig was. De secretaris bracht verslag uit van den toestand van het waterschap, waarin o.a. medegedeeld werd, dat in het afgeloopen jaar weinig schade aan de zeewering is toegebracht. De rekening over het dienstjaar 1940 1941 werd ongewijzigd vastgesteld met aan ontvangsten een bedrag van 60.417.08 en aan uitgaven een bedrag van 39.412,84. De vergadering besloot vervolgens, na toe lichting door den voorzitter, overeenkom stig het voorstel van het bestuur, tot ver koop aan de provincie Zeeland van gron den, vallende in het wegvak Prinseweg. De voorzitter deelde daarop mede, dat, blijkens ontvangen inlichtingen van het Rijksbureau voor Aardolieproducten in de naaste toekomst moeilijkheden kunnen ont staan bij de voorziening van de bemalings installatie van stookolie. Met betrekking tot eventueele aanschaf fing van een electromotor voor de bema ling, deelde de voorzitter mede, dat zeer waarschijnlijk ook de daarvoor benoodigde materialen niet tijdig kunnen aangeschaft worden. Ook bleken vele bezwaren van technischen aard te bestaan tegen het aan brengen van een gasgenerator of stoom machine. Het bestuur zal alsnog trachten om van het Bureau voor Aardolieproduc ten te verkrijgen, dat een hoogere toewij zing van stookolie verstrekt wordt, ten einde de bemaling ook in de toekomst voortgang te kunnen doen vinden. De voorzitter bracht daarna het voorstel van het bestuur in behandeling tot verbe tering van het wegvak Haven-Retranche- xnent, waarvan, de kosten thans geraamd MUZEEKMIDDAG OP „DER BOEDE". Gisteren hebben de gevolmachtigde van den Rijkscommissaris en mevrouw Münzer aan een aantal genoodigden op het land goed „Der Boede" een huisconcert aange boden, waarvoor zij zich de medewerking hadden verzekerd van een viertal kunste naars, tw. de dames Rokkida (sopraan) en Neuss (viool) en de heeren prof. Kör- ner en Marinus Flipse (piano). Dat deze muziekmiddagen zeer worden gewaardeerd, bleek wel uit het feit, dat velen aan de ultnoodiging gevolg hadden gegeven en zoo ontmoeten elkaar vooraan staande personen uit het Duitsche en Ne- derlandsche militaire, burgerlijke en maat schappelijke leven op het fraaie buiten goed. De bedoeling dezer muziekmiddagen, waarvan die van gisteren de derde was, is de versterking van de cultureele banden tusschen beide, landen, in het kader van de Duitsch-Nederlandsche. cultuurgemeen schap. De bijeenkomst van gistermiddag is geworden tot een festijn van prachtig mu- siceeren, waarbij men voor een wijle werd uitgeheven boven de harde sleur van dage- lijksche zorgen. Het was wel van een die pen zin, dat dit concert werd ingeleid met het magistrale „dem Unendlichen" van Schubert. Ofschoon als inzet niet gebrui kelijk, heeft de vertolking ervan het con cert onmiddellijk geplaatst in de bijzondere sfeer, waarin bijeenkomsten als deze moe ten worden gezien. In deze sfeer bleef men gedurende dit uur van voortreffelijk mu- ciseeren gevangen. De omstandigheid, dat de programmakeuze wellicht uit een oog punt van stijlbegrip niet ten volle verant woord was, heeft daaraan geen afbreuk gedaan. Het was een feest van klank en kleur, waarbij uitvoerenden zich ten volle gaven aan hun dienende taak en hoorders zich mochten verdiepen in den rijkdom, die hier werd ten toon gespreid. Zeeland is wel heel erg verstoken van muzikaal beleven. Middagen als deze, die door een select gezelschap worden bijge woond, kunnen slechts het verlangen wek ken en verinnigen, om ~an deze schoon heid uit te dragen in onze Zeeuwsche ste den en dorpen. Wij hebben vooral in dezen tijd de cultuurschatten zorgvuldig te hoe den, niet in dien zin,.dat wij ze in de klui zen sluiten, maar zoo, dat daarvan kan worden medegedeeld aan anderen, die zoo licht geneigd zjjn bij de puinhoopen van verstoorde illusies te blijven zitten. Wan neer de muziekkunstdagen óp Der Boede daartoe het hunne bijdragen, wanneer de verdieping van het Zeeuwsche cultureele leven daarvan mede het perspectief zijn, dan moet onze oprechte dank uitgaan naar den heer Münzer, dat hij zijn taak als ge volmachtigde ook ziet als een wezenlijke bijdrage ter bereiking van dit doel. Het gaat tenslotte niet in de voornaam ste plaats om de persoonlijke belevenis van den enkeling, middagen als deze verstrek ken aan hen, die ze medemaken een op dracht, waarvan wg slechts mogen hopen, dat ze door velen als zoodanig mag wor den gewaardeerd en naar vermogen zal worden vervuld. CAFÉ EN BOERDERIJ VERBRAND. Door vonken uit een kookpot ontstond gisteravond brand in het café Keizer te Bellingwolde (Gr.). Door den feilen wind sloeg het vuur over naar de kapitale boer derij van den heer W. Vrieze. Café en boerderij zijn uitgebrand. Alleen de le vende have en wat inventaris werden gered. zijn op 80.000, waarvan 35 te dragen door het waterschap. De vergadering had het vorige jaar reeds besloten tot verbe tering, doch toen werden de kosten ge raamd op 61.000 derhalve 19.000 la ger. Bij de thans voorgenomen verbetering zou een klinkerbestrating aangebracht worden. Het voorstel van het bestuur werd met overgroote meerderheid van stemmen ver worpen. Aan de pachtster van het mosselzaad werd toegestaan, om haar recht met een jaar té verlengen, daar zij in het afgeloo pen jaar er geen gebruik van heeft kun nen maken. Met betrekking tot het door een parti culier ingediende verzoek óm rioleering der leiding langs den St. Jansdijk werd aan het bestuur machtiging verleend tot het treffen van de noodige maatregelen. De heer D. A. Risseeuw te Zuidzande werd opnieuw herkozen tot dijkraadslid voor Tienhonderd en Zwarte, welke des gevraagd verklaarde de benoeming aan te nemen. Voor benoeming van een gezworene, we gens periodieke aftreding van den heer Iz. Luteijn op 1 Augustus a.s., werd de na volgende aanbeveling opgemaakt no. 1. Iz. Lutejjn, Zuidzandeno. 2. Iz. van Cruijningen te Zuidzande no. 3. D. Eres- mus te Cadzand. Daarop nam de voorzitter de ontwerp- begrooting 19411942 in behandeling. Bij den post arbeidsloonen merkte hij op, dat het bestuur voorstelt om, in verband met den hoogeren levensstandaard, de dag- loonen gedurende de wintehnaanden vast te stellen op 2.40 en in de overige maan den op 3. Het dijkgeschot is in de ont- werp-begrooting gehandhaafd op 12 per H.A. De vergadering stelde/nadat aan de uitgaven een bijdrage ad. 92.28 aan den Bond van polders en waterschappen in Z.-VI aan de ren W.D. is toegevoegd, de be- grooting daarna vast op 76.942.82 aan ontvangsten en uitgaven met een onvoor zien van 1996.67. De voorzitter bracht vervolgens onder bijval van de vergadering in van groote waardeering getuigende woorden dank aan den secretaris, den heer P. Brakman, voor de vele werkzaamheden in het afgeloopen jaar door hem verricht en voor de goede verzorging van de geldmiddelen van het waterschap tijdens de oorlogsdagen. WATERLANDKERKJE. De rijksveld wachter van Waterlandkerkje, die eerst als marechaussee naar Overslag overge plaatst was, zal nu te Waterlandkerkje Wijven in de functie van marechaussee. GOES. Ondertrouwd: Adriaan Simpelaar, 27 J. jm. te BIggekerke en Jacoba Cornelia Do» minicus, 83 jr., J.d. Geboren Catharina Willemina, d. Adriaan Johannes Visser en Johanna Goo- vers. Maatje Jacoba Cornelia, <L v. Gillis Cornell* Harinck en Jacoba Pieter- nella Tholenaar. Jacobus Marinus, z. v. Cornelis Rijn en Maria Johanna Adria ns Does. OverledenJan Baas, 72 j., e. v. Mag- dalea.a de Leeuw, te Kapelle. KRUINTN GEN. Van 17 April t/m. 24 ApriL Geboren: Cathalina Johanna, dochter van Abraham Pieter Martijn en van Francina Weststra te. Hubregt, zoon van Cornelis van der Hart en van Antho a van Pagee. Getrouwd Johannes Willem Minnaard, oud 20 jr. te Yerseke en Kornelia Oostdjjk, oud 18 jr. YERSEKE. Van 1926 April. GeborenAdriana Cornelia Willemina, d. van Pauwles Pieterse en Dlna Tramper; Jannetje Maria, d. van Anthonie Joos Bu rijn én Janna Lena van de Velde Huberts Neeltje, ÉL van Simon Paauwe en Jannetje Kopmels. Getrouwd Cornells Vlaming, 19 j. en Adriana Pekaar, 18 j. Overleden Johanna Brandt, 81 J., wed. van Pieter DuinkerkeJacoba Cornelia de Smit, 58 j., vrouw van Cornelis Scheele. April 29 Hoek, Landbouwinspan, Koudcpolde? D 46, 15 uur, Not Hoving. 29 Nienwland, Huls en erf, Café D. Klap, 13.80 nar. Not. Hertogs. (Zie adv. P.Z.C. 12 April); 29 Vlissingen, Huls, Gebouw DUfgentia, 30 uur, Not. Paap. (Zie adv. P.Z.C. 17 April.); 29 Oostkapeüe, Bestiaal en Inspan, Bron» werijweg, 14 uur, Not. v. d. Harst. (Zie adv. P.Z.C. 22 ApriL) 39 O.'en W. Souburg, Kanaalstraat 22, Inboedel, 14.80 uur, Deurw. WUlcboord- se en Van Maaren. (Zie adv. P.Z.C. 24 April.) 29 Gapinge, Inboedel, perceel B 85,14 uur, Not. Terpstra. (Zie adv. P.Z.C. 25 April.)" 29 Brouwershaven, Tuin, Hotel Jacob Cats, 13 uur. Not Biermasz. 30 Nleuwdorp, Inspan, 14 uur, Not. Jon kers. (Zie adv. PJ5.C. 24 ApriL). Mei 1 Goes, diverse goederen, zaal J. O. Krijger, 10.30 uur, Deurw. J. M. Kok. (Zie adv. P. Z. Crt d.d. 26 ApriL) 1 Goes, Inboedel, dhr. Krijger (Beesten markt) 10.30 uur,. Not. De Kok. (Zie adv. P.Z.C. 26 ApriL) 1 Breskens. Woonhuis, hotel A. Roest, 18 uur. Not. Van Mazijk. 2 Middelburg, Inboedel, Notarishuls, 14 uur. 2 Sluis, Ameublement, Hoogstraat 41, Not Van Mazijk. 2 Zoutelande, Strandgoed, welde bjj per ceel 162, 14 uur, Burg.-strandvonder. (Zie adv. P.Z.C. 23 ApriL) 3 GrUpskerke, Huizen, café A. Groene- woud, 14 uur,. Not v. d. Harst (Zie adv. P.Z.C. 19 ApriL) 5 Koudekerke, Inboedel Oude Vliss. weg E 272, 14.80 uur, Not, Batten. (Zie adv. P.Z.C. 26 ApriL) 6 Koudekerke, Inspan, Koudek.weg E 33, 14.30 uur, Not Batten. (Zie adv. P.Z.C. 26 April.) Schade-enquête-commlssle voor militairen te velde. REEDS 40.000 AANVRAGEN BINNEN. De secretaris-generaal van het departe ment van binnenlandsche zaken heeft aan de burgemeesters medegedeeld, dat btf de schade enquéte-commissië voor militairen te velde, sedert zjj haar werkzaamheden begon, meer dan 40.000 aanvragen om toe zending van aangifteformulieren zjjn bin nengekomen. De aanvragen worden met zoo groot mogeljjken spoed en in volgorde van ont vangst beantwoord door toezending van een formulier. Het behoeft geen betoog, dat bfl een zoo groot aantal aanvragen de toezending van dit formulier eenigen tjjd kan uitblijven. Ter voorkoming van stagnatie in de werkzaamheden der commissie, is het noodzakelijk, dat de belanghebbenden, in dien aan hun verzoek niet spoedig gevolg wordt gegeven, zich onthouden van schrif telijke of telefonische mededeelingen hier omtrent. Aangezien voorts gebleken is, dat velen niet op de hoogte zjjn van het bestaan van de mogelijkheid vergoeding te vragen voor te velde verloren gegane eigendom men, wordt nogmaals njedegedeeld, dat militairen van land- en zeemacht, die ge durende de oorlogsdagen in hun mobilisa tiestandplaats of aan boord van hun schip particuliere eigendommen verloren, zich per brief of briefkaart kunnen wenden tot den secretaris van de schade-enquéte-com- missie voor militairen te velde, Javastraat 4, te 's-Gravenhage, met verzoek om toe zending van een aangifteformulier. Be langhebbenden dienen hun naam en adres duidelijk te vermelden. In verband met het vorenstaande, wordt de termjjn, binnen welke het aanvragen van aangifte-formulieren dient te geschie den, tot 1 Mei 1941 verlengd. Ook de nagelaten betrekkingen van ge sneuvelde militairen kunnen zich met een verzoek om toezending van een aangifte formulier tot bovenstaand adres wenden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 3