STADSNIEUWS Vlissingen. STADSNIEUWS Middelburg. STADSNIEUWS Goes. Laatste Berichten Gelijkstelling van getuigschriften. V Kerk en school Besluiten, benoemingen enz. DE BRANDWEER EN E.H.B.O. Naar wy vernemen geeft de gemeente- geneeskundige een cursus in eerste hulp by ongelukken voor het brandweerpersoneel. Deze cursus zal bestaan uit 26 lessen, nl. 18 aanvangslessen en 8 diplomalessen, ter verkrijging van het diploma E.H.B.O. De cursus zal worden gehouden in een der lokalen van de Brandweercentrale aan de Van Dishoeckstraat. INGEBRUIKNEMING PRINS WILLEM- SCHOOL. De heer H. G. van Grol, archivaris der gemeente, deelt ons mede, dat het onder dit hoofd medegedeelde in zooverre ver betering behoeft, dat de kop van het beeld van vrouwe Justitia, vóór 1809 ons oude stadhuis versierend, niet eerlang mu seumstuk wordt, maar dit reeds een halve eeuw is. Inspecteur Dierenbescherming. Gisteren is de heer A. Goethart, inspec teur van de Dierenbescherming, beëedigd als onbezoldigd Rijksveldwachter, waar door het werk der daadwerkelijke dieren bescherming ongetwijfeld aan beteekenis en doeltreffendheid heeft gewonnen. GEVONDEN VOORWERPEN. De Commissaris van Politie te Vlissin gen. maakt bekend, dat aan zjjn bureau als gevonden zgn gedeponeerd: een aantal dames- en heerenrgwielen; een stempel; en dat inlichtingen zijn te bekomen omtrent: gebloemde damesparapluie by C. A. Scheg- beier, Vrouwestraat 17 ben.; zilverbon by Lameijn, Duijvendrechtstraat 21; rgwiel- belastingmerk by D. Zeventer, Hurgronje- straat 4; blauwe alpinomuts by Tabak, Beursstraat 9; blauwe gehaakte dames- handschoen bij De Rooy, Kromme Elleboog 7; gekleurde dameswant by Brasser, Kol- venierstraat 23; 2 stukjes vleesch bg Mej. Quasters, Badhuisstraat 73; boodschap- pentasch bg Kuiper. Dortmanstraat 2; rg- wielbelastingmerk bij J. Gunst, C. Busken- straat 64 bov.; rgwielbelastingmerk bg W. Broeksma, Verkurjl Quakkelaarstraat 62; zwart hondje by F. van Splunder, Noord straat 34; zes bloembonnen by G. Peters. Korte Zelke 3; gryze jongenspet bij G. Goethals, Breestraat 5; rgwielbelasting merk bg van Nispenplein 12; portemonnaie met inhoud bg kantoor P.Z.E.M., Lamp- sinsstraat. INNAME DER RADIO-ONTVANG TOESTELLEN VAN JODEN. De commissaris van politie van Vlissin gen deelt mede, dat de Joodsche inwoners dezer gemeente de in hun bezit zynde radio-ontvangtoestellen voor 30 April a.s. moeten inleveren. Voor nadere byzonderheden verwgzen wij naar een elders in ons blad voor komende bekendmaking. NEDERLAND ALS EXPORTLAND VOOR GROENTE. Onlangs heeft dr. E. W. de Mol, in ver band met den productieslag als zyn meening uitgesproken, „dat Nederland meer nog dan voorheen een exportland voor groente wordt. De tuinbouwcentra zullen meer en meer werken voor den uitvoer naar hun uitgebreide Europeesche achterland". Onder het opschrift „Te veel fantasie" meent „De Tuindery", orgaan van het Centraal Bureau van de Veilingen in Ne derland, die opvattingen te moeten weer spreken. Het blad schrijft o.m.: „Ons voornaamste afzetgebied was en is nog steeds Duitschland. Wg hopen, dat dit in de toekomst ons grootste marktgebied zal biyven, maar er zyn teekenen, die de verwachting van een grooteren export naar Duitschland in vredestgd vooralsnog be vestigen. Er is in de laatste jaren in Duitschland op tuinbouwgebied het een en ander gebeurd. Nog dezer dagen heeft de heer Johannes Boettner, de voorzitter van den geheelen georganiseerden Duitschen tuinbouw, aan den correspondent der Ver- eenigde Persbureaux met verklaarbaren trots verzekerd, dat de Duitsche tuinbouw in staat is 90 der binnenlandsche be hoefte te dekken. Dat maakt de kansen op een ruimeren Nederlandschen tuinbouw- export naar Duitschland in de toekomst niet beter. Zeker, de resteerende tien pro cent van de Duitsche behoefte aan groenten en fruit biedt nog groote afzetmogeiyk- heden, maar Nederland is niet langer de eenige leverancier. Duitschland heeft nauwe economische betrekkingen aangeknoopt met de landen In Zuid-Europa, die in de laatste jaren als tuinbouwproducenten naar voren zijn gekomen. Deze landen zullen, evenals Nederland, in het kader der geleide eco- nomiej hun importaandeel toegewezen krijgen. Aan Engeland heeft dr. Dc Mol in zijn schoone verwachtingen voor den tuinbouw waarschynhjk niet gedacht. Dat is ver klaarbaar. De tuinbouw herinnert zich nog al te goed, wat in de laatste jaren vóór den oorlog van Engelsche zyde is gedaan om onzen groente-invoer aan banden te leggen. Zal dit land na den oorlog een anderen koers volgen? Wy weten het niet, maar wij zyn voorshands te nuchter en te voor zichtig om de toekomst van den tuinbouw bg voorbaat aan een dergeiyk vraagteeken op te hangen. Welke andere landen zullen verder ruimere kansen op den afzet bieden? België, Frankrjjk, Scandinavië, Zwitser land? Wjj hopen op levendiger handelsbe trekkingen met die landen, maar iedereen weet wel, dat het heil van den Nederland schen tuinbouw, zooals Dr. De Mol dat ziet, van deze landen zeker niet is te ver wachten. Veel perspectief op ruimere exportkansen voor tuinbouwproducten zyn dus thans nog niet te bespeuren. By zooveel onzekerheden ten aanzien van den toekomstigen afzet zou het dwaasheid zgn, nu reeds een wissel op die ongewisse toekomst te trekken; als hij niet gehonoreerd wordt, zitten wg in den tuinbouw met de slechte gevolgen van een dergelijke averechtsche politiek." EEN NIEUWE R.K. SCHOOL, Het R.K. Schoolbestuur heeft een ver zoek ingediend om beschikbaarstelling van gelden ingevolge de artt. 72 e.v. der L.O.- wet 1920. Dit verzoek heeft betrekking op de voorgenomen stichting van een nieuwe R.K. school voor gewoon lager onderwgs, noodig geworden doordat de oude school als gevolg van de oorlogshandelingen ge heel werd verwoest. B. en W. deelen aan den Raad mede, dat medewerking in deze alleen kan wor den geweigerd indien niet. is voldaan aan de in art. 73 gestelde eischen of, indien door inwilliging der aanvrage, de nor male eischen, aan het geven van lager onderwgs te stellen, zouden worden over schreden. Geen van beide gevallen is hier aanwe zig, daar alle in art, 73 geëischte ver klaringen bg het verzoek zgn overgelegd- en omdat zeker niet kan worden gespro ken van overschrgdlng der normale eischen aangezien het hier alleen betreft stich ting van een nieuwe zevenklassige school ter vervanging Van het verloren gegane gebouw. Het besluit van den Secretaris-Gene raal van het Departement van O., K. en W. van 19 November 1940, houdende stopzetting van scholenbouw, is hier niet toepasseiyk, aangezien het daarin opge nomen verbod niet geldt by gevallen van oorlogsschade. Wel is in dit besluit op genomen de bepaling, dat het schoolbe stuur in dit geval de eventueel wegens oorlogsschade ontvangen gelden aan de Gemeente moet afdragen. Op grond van het vorenstaande geven B. en W. den Raad in overweging te besluiten tot het verleenen van mede werking aan inwilliging van het gedane verzoek. Volledigheidshalve deelen zy nog mede, dat de raming van kosten nog niet be kend is wat voor het nemen van het raadsbesluit ook niet noodzakelijk is dat de school zal worden gebouwd op het daarvoor in het herbouwplan gedachte terrein, dat intusschen nog definitief moet worden aangewezen; dat de waarde van den grond, die eigendom van het Bestuur wordt, moet worden getaxeerd en dat deze getaxeerde waarde in mindering kan worden gebracht op de te storten waar borgsom, en dat over den bouw en in richting zelve moet worden beslist door het schoolbestuur in overleg met den in specteur van het lager onderwgs en het college van B. en W. SCHOORSTEENBRAND. Dinsdagmiddag ntstond een schoorsteen brand in een pand aan de Bree nabg den ZuidsingeL De brandweer wist uitbreiding te voorkomen. VERKEERSOVERTREDINGEN. Nog steeds worden personen verbali- seerd wegens verkeersovertredingen. Gis teren was dit het geval met een persoon, die op den hoek van de Houtkade en de Heerenstraat met zyn auto aan een an deren auto, die rechts van hem was, geen voorrang verleende, waardoor een botsing ontstond, die slechts lichte schade tenge volge had. GEEN IDENTITEITSBEWIJS. De politie maakte weder proces verbaal op wegens het niet bg zich hebben van een identiteitsbewijs. VOLKSTUINEN MIDDEN IN DE STAD. Het terrein naast het tydelijk gemeente huis dat bestemd is voor den bouw van een lagere landbouwschool, welke bouw voorloopig is uitgesteld, wordt ter beschik king gesteld van de Vereeniging van Volks tuinders „Kweeklust", teneinde er weder eenige leden aan een tuintje te helpen. Een nieuw volksvoedsel. DE SLIPPER LIMPED ALS EIWITBRON. Een tiental jaren geleden deed de Slipper Limped (de z.g. muiltjesslak) haar intrede in de Zeeuwsche stroomen. Steeds sneller vermenigvuldigde zy zich op de oester- en mosselbanken in de Schel de en steeds meer werd deze parasiet een gevaar voor de mossel-, maar vooral voor de oestercultuur. De jonge oestertjes werden op de ban ken tenslotte overwoekerd door de enorme hoeveelheden slippers. Ja, de oestercultuur moest zelfs in nieu we banen worden geleid om niet geheel ten onder te gaan. Het was n.l. gebleken, dat op de ge kalkte dakpannen, die ook in den bloeitgd der oestercultuur werden gebruikt als col lecteurs voor het oesterbroed, de jonge oestertjes lang niet in die mate door de slippers werden overwoekerd dan op de uitgezaaide schelpen. Hierdoor deed de zooveel bewerkelgker pannencultuur weer haar intrede. Thans is men echter ook de goede zyde der slipper gaan zien, nu gebleken is dat zg een groot percentage eiwit bevat Duizenden kilo's slippers worden reeds naar België uitgevoerd. In Yerseke zyn reeds vele proeven genomen en op korten tenrajn zullen die door deskundigen op nog grooter schaal plaats vinden met het doel de slipper-industrie tot ontwikke ling te brengen. De grondstoffen zyn in enorme hoeveelheden en met zeer weinig kosten in de_ omgeving van Yerseke voor radig. Er ontbreekt echter een groote drogery, waarin de slippers verwerkt worden. Want uit de proeven is al gebleken, dat het slippervleesch uitstekend als voedsel geschikt is en in een zeer groot aantal varianten kan worden verwerkt. De groot-industrie besteedt reeds zyn aandacht aan dit punt en zeer binnenkort kunnen nadere stappen worden verwacht. Deze week zullen hieromtrent te Yerseke weder besprekingen worden gehouden, waarin de mogelgkheden voor deze indus trie nader zullen worden oveiwogen. DE TERAARDE-BESTELLENG VAN WIJLEN LAURUS DUVEKOT. Onder zeer groote belangstelling had gistermiddag op de algemeene begraaf plaats de teraardebestelling plaats van het stoffeiyk overschot van wglen den heer Laurus Duvekot. Burgemeester Ten Kate, wethouder Vermaire, ir. Dorst, voedsel- commissaris en secretaris der Z.L.M., vele vooraanstaande personen uit Goes en ge heel Zeeland, zakenconnecties, bestuurders van vereenigingen en vele vrienden en kennissen merkten wy aan de groeve op. Na een inleidend, geesteiyk woord van ds. Van de Vis en het zingen van Gezang 52 vers 12, werd allereerst het woord ge voerd door ds. Enter te Rotterdam, voor zitter van den Bond van Vrg Evangelische Gemeenten in Nederland. Ds. Enter noem de het een groot persooniyk voorrecht broeder Laurus Duvekot te hebben mogen kennen. Hg was een man die voor een wijden kring een zegen was. Zgn huis en hart stonden voor een ieder open. Veel heeft hy voor onze organisatie gedaan, al dus spr., met groote liefde en overgave. En als ik hem daarvoor dank, aldus spr., dan ben ik de tolk van al onze gemeenten, die hem liefhadden en graag zagen ver- schgnen. Hg was altgd gereed om getuige nis te geven, om te dienen. Hy wilde steeds werken en hy heeft gewerkt zoolang het dag was. In het harnas is hg gestor ven. En zgn arbeid was niet voor niet. De eeuwigheid zal bewgzen, dat deze broeder niet tevergeefs leefde. De heer J. de Hamer, te Terneuzen, sprekende als vriend en voor den N. A. K. en den K. D. Z., noemde Laurus Duvekot een man, begaafd met bgzondere talenten. Spr. schetste dan de ontwikkeling der keu ringsdiensten van granen en gewassen, waaraan de overledene zulk een werk zaam aandeel had. Zoo was hy mede-op richter in 1919 van den Keuringsdienst Zeeland en sindsdien ook steeds de leider van dezen dienst. Spr. gewaagde van de groote achting en waardeering die Lau rus Duvekot ook in deze kringen genoot en betuigde zijn dank voor het vele, dat hg op dit gebied gedaan had. De heer J. van Noort, te Rotterdam, die 50 jaar een vriend van Laurus Duvekot was, getuigde ontroerd van hechtheid van deze vriendschap. Spr. werd zwaar ge troffen door dit overigden, en daarom ge voelt hy, hoe zwaar dit ook voor de fa milie moet zyn. Eén troo3t is hun echter, dat hg is gestorven, om weder op te staan. De heer J. A. Klink, procuratiehouder van Duvekots graanhandel, getuigde dat de overledene gedurende 39 jaar voor hem als een vader was. Hy was groot in liefde en goedheid. En God zegende hem, maar heeft hem ook het leed niet gespaard, doch hij was altgd rotsvast in zijn geloof. Wy danken God, aldus spr., dat Hg hem ons gaf. De heer Jeronimus, sprekende voor den Zeeuwsehen graanhandel, noemde Laurus Duvekot iemand waarop men rekenen kon. Spr. betuigde zyn dank, namens den ge heelen Zeeuw schen handel, voor het vele dat de overledene er voor deed. De heer J. Laport, sprekende namens bestuur en personeel van de Chr. Bewaar school, waarvan de overledene voorzitter, en namens bestuur en personeel van de Chr. lagere school, waarvan hy tweede voorzitter was, betoogde, dat het kind een groote plaats had in het hart van Laurus Duvekot, omdat hg geleerd had. zelf als een kind voor God te leven. Hg zal een groote leege plaats achterlaten, aldus spr. Ds. v. d. Vis sprak hierna een geestelgk woord naar aanleiding van het tekst woord de gedachtenis der rechtvaardigen zal tot een zegen zgn. Spr. wees er op, dat het geheim van dit rijke leven was, dat het heenwees naar den Heiland, en zoo zal ook de gedachtenis daarvan tot een zegen zyn. De heeren W. en C. Duvekot, de beide zoons van den overledene, getuigden daar na van hun genegenheid voor hun vader en hun dankbaarheid voor wat hy voor hen en hun kinderen, en de geheele familie, is geweest. De oudste zoon betuigde daarby zijn dank voor de groote deelneming en belangstelling, waarna ds. Mooy deze in drukwekkende plechtigheid met gebed besloot. KWEEKELING AANGESTELD. De heer A. H. Breekhuis is door B. en W. benoemd tot kweekeling met acte aan school B. (Beestenmarkt). VERKOOPING WOONHUIS. De uitslag der openbare verkooping, ge houden door notaris E. C. van Dissel te Goes, Dinsdag in de Prins van Oranje voor de familie Tazelaar, van een woonhuis met erf en tuin te Goes, aan de M. A. de Ruy- terlaan nr. 31, groot 1 are 62 centiaren, luidde kooper de heer M. Ryk te Hein- kenszand voor 3320. JONGEN SPEELDE MET EEN HANDGRANAAT. Dinsdag kwam een 13-jarige jongen in Den Haag in zyn school met een projec tiel, dat door hem in de Paaschvacantie in de duinen onder Wassenaar gevonden was. De onnadenkende knaap liet de hand granaat dat was het aan zyn ka meraadjes zien. Thuis had hg niets van zyn vondst verteld, zyn schoolmakkers waren wel wat jaloersch over dit bezit, doch een van, een 13-jarige jongen, gunde hem de eer heelemaal niet en sarde, dat het ding niet echt was. Ten bewyze slingerde hy 't op den grond het gebeurde om twaalf uur by het uit gaan van de school op de binnenplaats waarby de granaat met een harden knal ontplofte, aldus het Hbld. De jongens kwa men er goed af niemand werd gedeerd, behalve de handgranaatwerper zelf, die een bloedende wond aan den linkerpols kreeg en naar het Roode Kruls-zleken- huis is gebracht. Yerseke heeft de grondstoffen en net noodige terrein voor deze industrie. Het is derhalve te hopen dat deze eiwitbron op een loonende wgze zal kunnen worden verwerkt en zal kunnen helpen by de voed selvoorziening van het Nederlandsche volk. Het verordeningenblad van heden bevat een besluit van de secretarissen-generaal van de departementen van opvoeding, we tenschap en cultuurbescherming, van justitie, van handel, ngverheid en scheep vaart, van landbouw en visschery, van waterstaat en van sociale zaken betref fende de gelgkstelling van getuigschriften. Getuigschriften, welke door binnen het Groot-Duitsche igk dan wel bin nen Nederland gelegen iSuitscIie on- derwgslnstellingen worden uitgereikt zoo lezen wy in dit besluit wor den gelijkgesteld met de overeenkom stige getuigschriften van Nederland sche openbare of bijzondere onderwys- insteilingen. Aan Nederlandsche getuigschriften ver bonden bevoegdheden kunnen voor zoo ver volgens de geldende Nederlandsche voorschriften geen bijzondere goedkeuring noodig is door de bezitters van over eenkomstige Duitsche getuigschriften op dezelfde wgze worden uitgeoefend. Even- tueele Nederlandsche voorschriften ten aanzien van de overlegging van een by- zondere goedkeuring voor de uitoefening van een beroep of een .bedrgf blgven on aangetast, onverschillig of de bezitter van het getuigschrift het Duitsche staatsbur gerschap of het Nederlanderschap bezit. Bovenstaande geldt slechts voor Duit sche rijksburgers en voor personen, die het Nederlanderschap bezitten, tenzy zg het Nederlanderschap na 30 Januari 1933 hebben verkregen. De secretaris-generaal van het departe ment van opvoeding, wetenschap en cul tuurbescherming beslist op verzoek in hoeverre bovenstaande ook op andere per sonen van toepassing is. Over de gelgkstelling van getuigschrif ten, welke door buiten het Groot-Duitsche rglc en Nederland gelegen onderwijsinstel lingen zgn uitgereikt, met de overeen komstige Nederlandsche getuigschriften beslist de secretaris-generaal van het de partement van opvoeding, wetenschap en cultuurbescherming op desbetreffend ver zoek. Werkzaamheden, te verrichten op grond van bovengenoemde getuigschriften mogen geen aanvang nemen voordat het verzoek is ingewilligd- Personen, die op het tydstip van inwer king treden van dit besluit werkzaam heden verrichten op grond van getuig schriften, welke door bulten het Groot- Duitsche rgk en Nederland gelegen onder- wgsinrichtingen zgn uitgereikt, dienen bovengenoemd verzoek binnen twee maan den in. Zg mogen hun werkzaamheden voorloopig voortzetten. De verplichting tot indiening van dit verzoek Is geheel on- afhankelgk van het feit of de werkzaam heden als hoofd, dan wel als nevenberoep, bezoldigd, dan wel onbezoldigd, worden verricht. De secretaris-generaal van het depar tement van opvoeding, wetenschap en cul tuurbescherming stelt de voor de uitvoe ring van dit besluit noodzakelijke voor schriften vast. Dit besluit treedt vandaag in werking. De Nederlandsche omroep. ADRES VAN DEN DIRECTEUR-GEN ERAAL. De persdienst van den Nederlandschen Omroep vestigt er nogmaals de aandacht op, dat het bureau van den directeur-ge neraal, dr. ir. W. Herweyer voorloopig is gevestigd in hotel Gooiland te Hilver sum. Correspondentie kan aan dit adres gericht worden. De geschiedenis van het „rijwielplaatje". Zooals elders in dit nummer wordt ge meld, wordt het rgwielbelastingmerk met ingang van 1 Mei a.s. afgescnaft. Hier volgt de geschiedenis van het „rgwiel- plaatje". Het „rywielplaatje" werd bg de wet van 20 Juni 1924 in het leven geroepen en bij K. B. van 8 Juli met ingang van 1 Au gustus van dat jaar in werxing gesteld. In de eerste jaren moest men er 3 voor betalen, welk bedrag evenwel ingaande41 Januari 1928 tot f 2.50 is verlaagd en sindsdien onveranderd is gebleven. Over de jaren 1924 en 1925 kwam de opbrengst geheel ten bate van de alge meene middelen, in 1926 70 1927 40 en 1928 10 van de opbrengst ten goede van die middelen gebracht, terwijl het restant in het wegenfonds werd gestort, welk fonds over de jaren 1929 tot en met '34 de geheele opbrengst dezer belasting heeft genoten. Van 1935 af, toen het Wegenfonds werd vervangen door het Ver- keersfonda, is de rywielbelasting in haar geheel naar laatstgenoemd fonds overge heveld. Van de instelling af tot en met 1929 heelt de rgwielbelasting per jaar gemid deld 6.497.000 opgebracht, daarna tot en met 1934 7.1C9.000. Verder heeft cie oporengst zich steeds in stijgende lgn bewogen. Over 1935 was deze opbrengst 7.6o5.59ö, 1936 7.632,455, 1937 8.032.760, 1938 8.189.167,50, 1939 8.408.902,50 en 1940 9.034.010. Zooals men weet werden kostelooze plaatjes verstrekt voor rgwielen uitslui tend te beryden door hoofden van gezinnen die hun rgwiel noodig hebben voor de uit oefening van hun beroep of bedryf en niet in de rgksinkomstenbelasting voor het loopende jaar zgn of worden aangeslagen. Inaien het hoofd van het gezin niet voor zyn be.oep of bedrgf een rgwiel noodig heeft, doch dit wel het geval is met een door het hoofd aangewezen lid van het gezin, dat, evenals het hw,fd zelf, niet in de rijksinkomstenbelasting is aangeslagen, wordt eenbelastingmerk kosteloos uitge reikt v. r een rgwiel, uitsluitend door dat lid te berijden. In 1934 is aan die kostelooze verstrek king uitbreiding gegeven, onder bepaalde voorwaarden, tot werkloozen. De Bureaux van de Provinciale Zeeuwsche Courant zyn gevestigd te VLISSINGEN Redactie en Adm.: Wolstraat 58—60 Telefoon 10 (2 Ujnen) MIDDELBURG Londensche Kaal 29 Redactie Tel. 269 Administratie Iel. 189 GOES Redactie en Adm. s Turfkade 15 Telefoon 2863 OOSTBURG Redactie en Adm. Brèedestraat 45 Telefoon 102 SOUBURG Kanaalstraat 45, Telefoon 35 BRESKENS Dorpsstraat 35, Telefoon 21 Zoo werden over 1930,'31 81.597 koste looze rijwielplaatjes uitgereikt, welk aan tal over de volgende Jaren respectievelgk bedroeg 96.625, 128.955, 238.24C, 312,334, 378.708, 449.200, 454.194, 457.749 en over 19S9/'40 442.713. OMREKENINGSKOERS RJJKSCREDIET- KASBILJETTEN. Biykens verordening 1941 no. 78 Is de koers voor het omrekenen van rykscrediet- kasbiljetten tot guldens, welke als volgt was1 gulden 133 Reichspfennige, thans aldus vastgesteld1 gulden is 132,70 Reichspfennige. REVANCHE WEDSTRIJD EUWK-KRAMER Zaterdag a.s. begint te Leeuwarden de revanchewedstrgd tusschen den Nederland^ schen schaakkampioen dr. Euwe en den Frieschen kampioen. Men herinnert zich, dat in den eersten wedstrijd, die in den herfst van vorig jaar te Leeuwarden gespeeld werd, Èuwe met 53 heeft gewonnen. Het is te verwachten, dat in dezen twee den wedstrgd, die wederom acht partyen zal omvatten, de Nederlandsche kampioen er alles op zal zetten, andermaal zyn su perioriteit over zgn jeugdigen tegenstaat der te bewyzen. Aan den anderen kant is er echter voor Kramer zeer veel aan ge legen, een resultaat te bereiken, dat nog gunstiger is dan de eerste maal. De luchtaanvallen op Engeland. Uit Berlijn meldt het D.N.B. Het door den Londenschen berichtendienst gepu bliceerde officieele communiqué over de Duitsche luchtaanvallen van den afgeloo- pen nacht op Engeland deelt mede, dat ver schillende Britsche kustgebieden door Duit sche. luchtstrijdkrachten zijn aangevallen. Een stad in het Zuidwesten vormde het voornaamste doel. De luchtaanval op deze stad is hevig geweest. Een aantal bran den is uitgebroken. Verder zyn luchtaanvallen gedaan op Zuid-, Oost- en Noordoost-Engeland, als mede op Wales. DS. B. W. DE GRAAFF. A.s. Maandag viert ds. B. W. de Graaff, emeritus-predikant der Geref. kerken, wo nende te Driebergen, zgn 75sten verjaar dag. Ds. De Graaff werd 28 April 1866 gebo ren en in Nov. 1908 ais oefenaar door de classis Arnhem der Geref. kerken toege laten. Hy evangeliseerde in Rijn-Pruis3en onder de fabrieksarbeiders en heeft in tal van Geref. kerken in ons vaderland „en stichtelijk woord gesproken. In 1911 be noemde de Geref. kerk van Poort- v 1 i e t (Z.) hem als vaste oefenaar. Tot 1918 is ds. De Graaff aldaar als zoodanig werkzaam geweest om in laatstgenoemd jaar in geiyke functie naar Rilland- B a t h te vertrekken. De Part synode der Geref. kerken van Zeeland liet hem op grond van art. 8 der Kerkenorde (singuliere gaven) toe tot het predik ambt. Beroepen door de kerk van Rilland- Bath werd ds. De Graaff aldaar in Nov. 1922 in zijn ambt bevestigd. In Oct 1923 nam hy het beroep aan naar Stad aan het Haringvliet waar hij is werkzaam geweest tot aan zyn emeritaat dat hem in Oct. 1936 wegens het bereiken van den 70-jarigen leeftyd door de classis Brielle eervol werd verleend. Ds. De Graaff vestigde zich daar op metterwoon te Driebergen. Geref. Kerken. Bedankt voor Enkhuizen B. Timmer te Wagenborgen (afkomstig uit Goes), Als candidaat voor vry Evangelische kerken is te Brussel geslaagd de heer M. Corstanje te Rilland. LIJK OPGEHAALD. In de Vecht, nabg het Vechterstrand te te Zwollekerspel, is het iyk opgehaald van den balcschipper H. J. Edelenbos uit Vol- lenhove. Hiermede is komen vast te staan, dat E. verdroni«en is. Reeds eenige dagen werd E. vermist en hot onderzoek naar zgn verdwyning vermocht geen opheldering te brengen. Hij Is waarschijnlijk tgdens zijn werkzaamheden overboord geslagen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 2