UIT DE PROVINCIE Verduisteren De Zeeuwsche veeteeltproductie. Burgerlijke Stand Staatsloterij Kerk en school van hedenavond 20.51 uur tot morgenochtend 6.24 uur De maan komt morgen te 5.50 op en gaat te 18.47 onder. OPBRENGSTEN LIJSTENCOLLECTEN WINTERHULP NEDERLAND. De volgende opbrengsten waren heden bekend Walcheren Arnemuiden 34,88; Melis- kerke 20,20; Middelburg 1027,20; Oost- kapelle 82,90; Ritthem 11,15; Vlis- singen 924,05 (voorloopig). Noord- en Zuid-BevelandBaarland 24,70; Ellewoutsdijk 23,85; Goes 627,20; Heinkenszand 88,55; Hoede- kenskerke 28,54; Kapelle 94,20; Katten- dyke 58,54; Rilland-Bath 58,53; 's Gra venpolder 31,46; Wemeldinge 58,53; Wissekerke 160,48; Wolphaartsdyk 67,50. West Zeeuwsch VlaanderenBiervliet 87,50; Breskens 99,61; Cadzand 27,56; Schoondrjke 91,46; Waterlandkerkje 20,75. Oost Zeeuwsch VlaanderenAxel 171,78; Clinge 138,44; Hoek 82.73; Neuzen 509,57; Philippine 75,93 (voor loopig); St. Jan Steen 111,38; Vogel weide 162,72. Schouwen en DuivelandBrouwers haven 47,75; Bruinisse 46,25; Burgh 40; Duivendijke 14; Ellemeet 19,05; Haamstede 123,43; Kerkwerve 41,45; Nieuwerkerk 65,59; Noordwelle 14,55; Ouwerkerk 36,40; Serooskerke 9,65. Tholen en St. Philipsland St. Anna- land 107,30; *Stavenisse 157,75; St. Philipsland 82,01. De nog resteerende gegevens omtrent de opbrengsten van de lij stencollecten welke heden nog niet bij Winterhulp Zeeland bekend waren, zullen wij mor gen laten volgen. PREMIE KEURINGEN VOOR STIEREN EN VROUWELIJK F O KITE. De Provinciale Commissie ter bevorde ring van Rijkswege van de Veefokkerij besloot in verband met de huidige tijds omstandigheden, waardoor vervoer van stieren over een eenigszins grooten af stand niet mogelijk is, de premiekeuringen van dekstieren dit jaar niet op centrale keuringsplaatsen te houden, doch deze keuringen te combineeren met de keurin gen van vrouwelijk rundvee. Dit besluit is alleen voor 1941 genomen. Zoodra de mogelijkheid daarvoor weer aan wezig is, worden volgende jaren weer centrale stierenkeuringen gehouden. De keuringen van stieren en vrouwelyk rundvee zijn als volgt vastgesteld: Maandag 5 Mei: Nieuwvliet, Zuidzande, Sluis en Cadzand. Dinsdag 6 Mei; Eède, Aardenburg en Biervliet. Woensdag 7 Mei: Schoondijke, Oostburg en Grypskerke. Donderdag 8 Mei: Woifaartsdyk, Kort- gene, Kamperland en Wissekerke. Dinsdag 13 Mei: Hoek, Axel en Zaam- slag. Vrydag 16 Mei: Souburg, Biggekerke, Middelburg en St. Laurens. Zaterdag 17 Mei: IJzendyke. Maandag 19 Mei: Koudekerke, Zoute- lande, Aagtekerke en Oostkapelle. Dinsdag 27 Mei: Ritthem, Nieuw- en St. Joosland, Serooskerke en Gapinge, Woensdag 28 Mei: 's Heerenhoek, Bors- sele, Oudelande, 's-Heer Hendrikskinderen en Kwadendamme. Donderdag 29 Mei: Rilland-Bath, Krui- ningen, Yerseke, Kapelle en Kloetinge. HANDELSREGISTER VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Nieuwe inschrijvingen Fa. Calle en Hesters, St. Jansteen, vlas- schery en aanv. handel. V.: Renatus Hes ters, St. Jansteen, G. en J. Calle, beiden te Stekene (B.) Wijzigingen Gebr. van Damme, Zuiddorpe, schoen- en gareelmakerij. V.P. L. van Damme overl. Handelsn. gew. in Ph. M. van Damme. Nieuwe E. Ph. M. van Damme. Geelhoedt's Effectenkantoor, Terneuzen. E. L. J. Geelhoedt overl. C. Herrewegh, Clinge. E. C. Herrewegh uitgetr. Handelsn. gew.Gebr. Herrewegh- de Maefler. Bedr. Vlash. en -bewerking. Venn. Chr. en F. L. Herrewegh, beiden Clinge, L. A. de Maeyer, St. Jansteen. E. de la Ruelle en Zonen, Overslag, vlas- en veeh., handel in varkens. E.E. B. de la Ruelle overl. Jan Scheele PJzn., Terneuzen. E.Jan Scheele overl. M.-E. J. R. Scheele uitgetr. Handelsn. gew. in Jac. R. Scheele. Nieuwe E.Jac. R. Scheele. Bedr.Bietenagent. G. J. Verlinde, Terneuzen, smedery, hoef-, grof- en kachelsmederij, constr. werkpl., aanleggen waterl., san., centrale verwarm., handel in haarden en kachels en huish. art. Sinds 1938 mede gedr. handel in electr. art. Opheffingen Jac. Bossand, Oostburg, metselaars- en aann.bedr. Walcheren POLDER WALCHEREN. Het dag. bestuur van den Polder Wal cheren deelt alsnog aan de algemeene vergadering mede, dat het verleenen van c-en tijdelijke toelage aan het Rijksperso neel ook toepassing kan vinden op in ge zinsverband levende eenige kostwinners en op wachtgelders. Terwille van de unifor miteit acht het dag. bestuur het ge- wenscht, dit ook voor den Polder te doen gelden, hoewel voor het oogenblik geen personen, voor wie de maatregel zal gel den in dienst van den polder zijn of ten laste van den polder op wachtgeld staan. Zuid-Beveland VEREENIGING „WEEGBRUGGEN". NIEUWDORP. Maandag jL hield de Ver- eeniging van de weegbruggen alhier, een vergadering van aandeelhouders. Deze ver- eeniging exploiteert de weegbruggen aan het station Nieuwdorp en den Borssel schen dyk, beide in den Nieuwen West» Kraaijert polder. Aan de brug station Nieuwdorp werd gewogen 1.755.609 kg., aan de brug van den Borsselschen dijk 5.394.103 kg., samen 7.149.712 kg. Aan de beurt van aftreding was de heer J. Boonman Jz., die niet meer in aanmer king wenschte te komen voor herkiezing. Na stemming werd benoemd tot bestuurs lid de heer Jac. de Winter van Citters- polder te Nieuwdorp. ZIEKENHUIS VERPLEGING VOOR ZUID- EN NOORD-BEVELAND. KATTENDLJKE. Dinsdag vergaderde in de school de onderafdeeling Ziekenhuisver- pleging voor Zuid- en Noord-Beveland. Slechts 8 leden waren aanwezig. De secre taris-penningmeester bracht het verslag uit, dat zonder op- of aanmerkingen werd goedgekeurd. De vereeniging telt 485 eden waarvan 443 betalende, w.o. 3 B-leden. Elf personen kregen een uitkeering. Het batig saldo bedraagt 18,53. De aftredende bestuursleden, de heeren J. Westdorp en G. v, d. Vliet, werden bij acclamatie her kozen. De contributie bleef bepaald op 5 et per week. De directeur van „Crescendo" en „Apollo" bedankt KRU3NINGEN. De heer M. van den Berge heeft bedankt als directeur der neu trale Zangvereeniging „Crescendo" en van het strijkorkest „Apollo". Zeeuwsch-Vlaanderen SMOKKELAARS AANGEHOUDEN. BRESKENS. Het is bekend, dat er bij onze Zuiderburen schaarschte aan voedsel heerscht. Ze trachten dan ook in onze ge meente wat levensmiddelen te pakken te krijgen. Zoo reden Dinsdag twee Belgen, die in het bezit waren van zakjes met bruine boonen, door onze gemeente. Ze werden door kommiezen aangehouden. Bei den kregen een proces-verbaal en konden met leege handen huiswaarts keeren. ONDERLINGE BRANDWAARBORG MIJ. GROEDE. Maandagmiddag had alhier in hotel „De Drie Koningen", van den heer P. Beun, een algemeene vergadering plaats van de Onderlinge Brandwaarborg-Maat- schappjj van 1818, gevestigd te Groede. Aanwezig waren 51 aandeelhouders. Uit het jaarverslag van den secretaris-ontvan ger bleek, dat de maatschappij thans 870 aandeelhouders telt, terwijl er 1042 con tracten zyn afgesloten. Als commissieleden tot het nazien der rekening wérden aangewezen de heeren P. Luteyn te Zuidzande en A. Ie Clercq te Oostburg. De ontvangsten bedroegen 14146,59, de uitgaven 4831,83, alzoo een. batig saldo van 9314,76. De nominale waarden der maatschappij op 31 Maart 1941 bedroegen in totaal 162.950,75. D, rekening werd zonder op- of aan merkingen goedgekeurd, terwyl den se cretaris-ontvanger een woord van dank werd toegesproken door het lid Le Clercq, voor zyn accurate boekhouding. De pe riodiek aftredende directeur, de heer f\ J. Leenhouts te Schoondijke werd by ac clamatie herkozen. Besloten werd nog om de 2e klasse ver zekerden, btj brand 10'- uit te betalen in pla' van 90 dit in verband met de duurte der materialen. WEINIG KOOIWERK JN ZEEUWSCH-VLAANDEREN. AXEL. Het laat zich aanzien, dat er dit jaar in deze streek niet zooveel werk zal zyn voor de kooien, dan in voorgaande jaren. De aardappelen zyn reeds geplant, zoodat er thans reeds stilstand in het kooiwerlc gekomen is. En dat zal nog wel eenigen tyd aanhouden, daar het eerstvol gende seizoenwerk voor de kooien het vlas- wiedén betreft. Dat zal intusschen ook niet zooveel opleveren, daar er weinig vlas is. Dit geldt ook voor den suikerbieten ver bouw. Voor de kooien zal het dit jaar dan ook geen gunstig seizoen zijn, zoomin in dit voorjaar als in de zomermaanden. AARDBEVINGEN IN MEDDEN-AZIÊ. Het D.N.B. meldt uit Moskou: In twee Sovjet-republieken in nudden- Azië is Zondagavond een sterke aardbeving gevoeld. Het zwaarst waren de aardschok ken in de hoofdstad van het republiek Tafsjikistan, waar drie aardschokken wer den geteld, die een sterkte hadden van 5 6 en waardoor een sterke grondverplaat sing werd waargenomen. Het epicentrum van de aardbeving lag ten Noordoosten van Stalinabad in het gebied van Garm. Daar hadden de aardschokken, die zich in den loop van den nacht eenige malen herhaal den, een sterkte van 8 9. In dit gebied werden verschillende gebouwen door de aarbeving verwoest. Er is ook een aantal dooden en gewonden gevallen. Een regee- ringscommissie is benoemd voor hulpver leening aan hen, die door de aardbeving zyn getroffen. Ook in de steden Tasjkent en Samar kand in de Sovjet-republiek Oesbekistan zyn aardschokken gevoeld. Deze hebben echter geen vernielingen aangericht. Volgens' een mededeeling van den direc teur van het Moskousche seismologische instituut is Zondagavond om 20.44 uur Moskouschen tijd door de apparaten van het instituut een sterke aardbeving geregi streerd, waarvan het epicentrum ongeveer 2940 kilometer van Moskou verwijderd was en in de Noordwestelijke uitloopers van den Pamir, ongeveer 200 250 kilometer ten Noordoosten van Stalinabad gelegen moet hebben. In dit gebied komen tamelyk dik wijls tectonlsche aardbevingen voor. EEN KIEVITSNEST MET VIJF EIEREN. De veehouder C. G. B. te Zegveld vond een kievitsnest met vijf eieren, iets wat zeer zelden voorkomt. Zeeland ia een typisch akkerbouwge- west. Dit neemt niet weg, dat de melk- en rundvleeschproductie zoowel met het oog op de voedselvoorziening van ons volk als voor de inkomsten der landbouwbevolking, van niet te verwaarloozen beteekenis zyn. Die rundveeproductie bedroeg normaal 95 millioen kg. melk, en een zeer belang rijk aantal vette runderen, zeker 25.000 tot 30.000 stuks of 12% tot 15 millioen kg. levend gewicht. De Zeeuwsche melkproductie dekt aller eerst de behoefte aan consumptiemelk in ons Gewest. Daarenboven maakt ze een zeer belangrijke en voor onze Zeeuwsche bedrijven onmisbare Jpngveeopkweek mo gelijk. Daarop toch steunt weer de zeer belangrijke Zeeuwsche rundvleeschproduc tie. Tenslotte werd in een 10-tal fabrieken en op vele boerderijen uit die melk nog 2 millioen kg. boter gemaakt. Gerekend naar de behoeften van ons Gewest was er dus een belangrijk overschot aan rund- vleesch en een boterproductie van 8 kg. per hoofd der bevolking. Deze veeteeltproductie steunde op het voedsel uit 39000 ha. onscheurbaar wei land en dijken, de in groota massa's be schikbaar komende afvalproducten van het bouwland en een geringe aanvulling met hoofdzakelijk eiwitrijk krachtvoer. Het is gewenscht al het mógelijke te doen om deze veeteeltproductie ook in deze moeilijke tijden zoo goed mogelijk op peil te houden. Daarvoor zijn twee voorwaarden onont beerlijk. Allereerst moet een aanvulling met eigen opgekweekt jongvee en by te koo- pen mager vee mogelijk zijn, die in over eenstemming is met de beschikbaar zijnde bedrjjfsvoedermiddeien. Het Zeeuwsche veehoudersbedrijf was er met enkele uitzonderingen op ingesteld zelf zooveel mogelijk jongvee op te kwee ken. Daarvoor is de ondermelk absoluut onmisbaar. Door veehouders die vroeger zelf karnden te verplichten de melk aan fabrieken te leveren, dreigt in verschil lende deelen der Provincie de basis voor den jongvee-opkweek weg te vallen om dat geen, té weinig of te onregelmatig on dermelk terugkomt- In het belang van de rundvleeschproductie in Zeeland is het dringend gewenscht, btj verplichte leve ring, aan alle bedrijven met grooten jong vee-opkweek, de mogelijkheid te geven room te leveren inplaats vein melk. In de tweede plaats is het van het hoogste belang dat het Zeeuwsche bedrtjf in staat gesteld wordt mager vee voor de vetweide in voorjaar en voorzomer en jongvee en mager vee voor de bieten koppen en voor den stal in den herfst aan te koopen. Zulks tegen prijzen die in een juiste verhouding staan tot de pryzen die deze dieren later by aflevering kunnen opbrengen. Deze aankoop van mager vee tegen redelijke pryzen verloopt thans pok zeer moeilijk. De Zeeuwsche veeteeltproductie steunt op het onscheurbare weiland en de afval producten van het bouwland. In kwanti teit zijn deze voedselbronnen, ook in dezen tijd, vrijwel op het vroegere peil te hand haven. De zoo gewenschte aanvulling met hoog verteerbaar en eiwitrijk krachtvoer ont breekt echter grootendeels. In normale ty- den werd hierin voorzien door aankoop van krachtvoer, tot een bedrag van on geveer 20 per ha. cultuurgrond 250 kg.). Om onze veeteeltproductie nu toch op peil te houden moet in dit gebrek aan eitwitrtjk en ander krachtvoer worden voorzien zoo goed als de tijdsomstandig heden zulks toelaten. Kort samengevat zijn de mogelijkheden die er ten deze voor Zeeland bestaan de volg.-.-'de. 1. Van de beperkte hoeveelheid stikstof dient men een deel te bestemmen voor het weiland. 2. Voor weidehoolwinning zoo vroeg mo gelijk maaien en bij minder goed weer ook het weidehooi op ruiters winnen. 3. Hooibroei zooveel mogelijk voorko men. 4. Zooveel jong gras, met behulp van zuur volgens de Finsche methode, inkui len dat per melkkoe 3000 kg. ep per stuk jongvee 1000 kg. per winter be schikbaar- is. 1 h.a. goed bemest en in de tweede helft van Mei gemaaid gras levert 16.000 kg. Finsch kuilvoer. 5. Alle voor consumptie ongeschikte aardappelen 8toornen en inkuilen. 6. De voedering van klaver, en luoerne- hooi aan paarden beperken tot 2000 kg. per. werkpaard en per jaar op bedryven met weinig weide en geen weidehooi en tot 1000 kg. op bedrijven met vrij veel weide en weidehooi. Het daardoor gespaarde edele, eiwitrijke hooi voor melkgevende koeien en jongvee beneden 1% jaar bestemmen. De suikerbietenkoppen en -bladeren in den herfst, voor zoover ze niet zonder ver spilling versch op te voeren zjjn, zeer zorgvuldig inkuilen óf alleen öf gemengd met evenveel of iets meer stoppelklaver of groene wikken. Deze maatregelen stellen de Zeeuwsche rundveehouders in staat, zonder of met zeer weinig krachtvoer, de veeteeltproduc tie nog bevredigend op peil te houden. ZWAGERMAN. DE BUITENLANDSCHE SCHEPEN IN AMERIKA. Uit Washington meldt het D.N.B.De voorzitter van de commissie uit het Huis van afgevaardigden voor de kóopvaardy, Bland, heeft een wetsontwerp ingediend, volgens hetwelk de Amerikaansche regee ring elk buitenlandsch schip, dat in ha vens van de Ver. Staten ligt, kan overne men en in dienst stellen. JONGEN OVER DE RAILS GESTRUIKELD EN OBIGEKOMEN. Gisteravond is op het rangeerterrein aan den Westzeedyk te Rotterdam de 13- jarige jongen O. M. S. Hoogendoorn zoo met de buik op een spoorrails gevallen, dat hy tijdens het vervoer naar een hos pitaalschip is overleden. De jongen be vond zich op verboden terrein en is hard loopend over de rails gestruikeld. Waar schijnlijk heeft hy hierbij, een gescheurde milt opgeloopen, die een doodelyke bloe ding veroorzaakte. Het woningvraagstuk in Oostburg. WEL BOUWTERREIN, MAAR GEEN HUIZEN. EN H00GERE PRIJZEN. Middenstand en ambtenaren wereld in gedrang. Den laatsten tijd doet zich in Oostburg een tekort aan woningen gevoelen. Dit wo ningvraagstuk houdt uiteraard zeer nauw verband met den groei van Oostburg. Reeds Vele jaren geleden begon het wo ninggebrek zich te doen gevoelen. Ten tijde van de normaalschool kwam dit nog niet zoo tot uiting, omdat de leeraren de zer school tevens hoofd waren van een school in een naburige gemeente. Toen echter de normaalschool werd omgezet in een kweekschool en dus de directeur en leeraren in Oostburg kwamen wonen, bleek er reeds een gebrek aan geschikte woningen te zijn. Het tekort begon zich echter duidelijk te doen gevoelen toen Oostburg in 1920 een R^.B.8. kreeg. Het bleek toen al zeer bezwaarlijk om directeur en leeraren woongelegenheid in Oostburg te verschaf fen. Noodgedwongen moesten eenige lee raren zich in een naburige gemeente ves tigen. Ook de ligging van de gemeente veroorzaakte een toenemende handel en tengevolge daarvan een uitbreiding van kantoren en een toenemende vestiging van ambtenaren. In 1920 werd daarom het Boeyenswegje aangekocht, een voetpad met ter weers zijden bouw- en tuingrond. Deze grond werd verkaveld tot .bouwterrein en daar zijn in den loop der jaren eenige straten aangelegd, de Westitraat, Wal straat, Gratemastraat en Wisselstraat. Er was dus toen wel bouwgelegenhcid, maar bij de bouw-exploitanten bestond geen groote belangstelling. Het bouwen ging niet al te vlot en de huizen die er gebouwd wer den, waren te duur, waardoor nog velen buiten de gemeente gingen wonen. De groote groei van Oostburg is echter pas daarna gekomen. VESTIGING VAN PUBLIEKE DIENSTEN. We denken daarbij aan de uitbredding van den crisisdienst, de vestiging van den Raad van Arbeid (waarvan de directeur momenteel in Breskens woont) en de uit breiding van het belastingkantoor, enz. Van recenten datum is de vestiging van den watertoren, de specialisatie van de P.Z.E.M., de P.T.T. enz. Al deze instel lingen hebben vestiging van personeel in Oostburg bevorderd en juist toen deed het tekort aan geschikte woongelegenheid zich gevoelen. Als voorbeeld noemen wjj hoe de toenmalige rijksveldwachter van Oostburg, zijn woning had in Groede. De hoofdopzichter van de P.Z.E.M. woont in Schoondijke, I jnwerkers van de P.T.T. wo nen buiten de gemeente en zoo z$jn er nog wel meer voorbeelden te noemen. Voor de tqekomst is nog niet veel ver betering in zicht. Er zullen zich nog tal van moeilykheden voordoen. Wy denken daarbij aan de samenvoeging van polders, waardoor straks het polder huis in Oostburg zal worden gevestigd. Dat heeft tot gevolg, dat o.a. de dykgraaf, de griffier, de ingenieur en verdere amb tenaren, zoowel technisch als administra tief personeel, zich in Oostburg zullen ves tigen. Daarbij komt ook nog dat er kan- toorruimte moet zyn. Straks zal In Oost burg de telefooncentrale komen en op 1 Mei a.s. het bijkantoor van de arbelds? beurs. Verder ia er sprake dat het ge meenschappelijk bouw en woningtoezicht eveneens in Oostburg zal worden geves tigd. Het behoeft wel geen betoog dat deze vestigii gen heel wat woningruimte eischen, waaraan Oostburg momenteel onmogelijk kan voldoen. Het gebrek aan woningen treft dus vrij wel ''itsluiVÖd den middenstand en het ambtenarencorps. Bovendien openbaart zich een tekort aan arbeiderswoningen. De woningen op den Noord wal by voorbeeld worden nu reeds door middenstanders be woond. In het gemeentelyk uitbreidings plan is hiermede weinig rekening gehou den, doch de uitvoering daarvan Is voor loopig althans, voor de gemeente te kost baar, terwyl bovendien eerst verbeterin gen van straten op het programma staan. Zoo moeten o.a. de Violetstraat, de Oude straat en de St. ^avogang verbeterd wor den, terwy' ook de doortrekking van de Hennequinstraat gewenscht wordt ge acht Deze werken zyn hoogst noodzake lijk, doch zij geven geen oplossing voor het woningvraagstuk. ACTIVITEIT IN ANDERE GEMEENTEN. Met dit alles dreigt er voor Oostburg een groot gevaar, n.l. dat de zoo schoone perspectieven in rook zullen vervliegen. Reeds in 1931 werd de noodzakelijkheid van uitbreiding betoogd en thans in 1941 is er van uitvoering nog niets gekomen. De omliggende gemeenten zitten bok niet stil, integendeel men werkt er gestadig voort Ook voor Oostburg Is Öat hoogst noodzakelijk. Ook voor den handeldrijven- den middenstand is uitbreiding van groot belang en het schynt dat men voor zijn belangen nog te weinig oog heeft Het gemeentebestuur zit voor groote moeilykheden, temeer daar belastingver- hooging zooveel mogelyk wordt tegenge gaan. Oostburg behoort feitelyk, evenals Breskens in de 7e klasse van de perso- neele belasting, doch is in de 8e klasse ingedeeld. Het gevolg daarvan is dat de huurwaarde hier hooger is. Ook de aard van de bevolking is bier anders dan in de andere gemeenten in West Zeeuwsch Vlaanderen, daar het plattelandskarakter hier grootendeels ontbreekt De Oostburg- sche bevolking stelt veel hoogere eischen en daardoor neemt deze gemeente, in we zen een dorp, de allures van een stadje aan. Er worden hier meer eischen gesteld op het gebied van ontspanningsgelegen heden enz. en ook daaraan ontbreekt nog heel wat Wil Oostburg zich een schoone toekomst scheppen, waarvoor alle factoren aanwe zig zyn, dan is het een eerste vereischte dat alle persooniyk belang opzij wordt gezet Het woningvraagstuk eischt nu aller eerst zeer dringende en volledige aan dacht De gemeente is momenteel niet by machte dit probleem tot een bevredigende oplossing te brengen. Een woningbouw- vereeniging ontbreekt hier, dus is men aangewezen op particulier initiatief. Wel nu, laten de bouwexploitanten dezen kans grijpen. Aan bouwgrond geen gebrek. VLISSINGEN. Van 17—21 April. Ondertrouwd C. A. Verwys, 29 j., en L. de Bree, 24 j. L- van Eenennaam. 24 j., en L. van den Broeke, 22 j. A. Belfroid, 26 j., W. C. van Wanrooy, 22 j. H. B. Siegers, 27 j., en J. Goedhart 19 j- Getrouwd A. J. Maas, 22 j., en J. F. Schilleman, 23 j. W. K. Leydekkers, 28 j. en C. F. M. L. van Pamelen 30 j. GOES. Geboren: Berahard en Juliana, z. en d. v. L. J. Polfliet en L. F. de Hond. Geboren Margaretha, d. van jhr. Johan nes van den Brandeler en Salomea Hen- riette Hermine Temminck Anton Chris- tiaan Jozef, z. van Volkert Simon Maar ten van der Willigen en Paula Maria Bie- len. Ondertrouwd: F. W. van Heerikhuyzen, I J. en T. Gerhardt, 31 j. te Bussum; J. van Zweeden, 24 j. en W. Hannewyk, 21 j. te Driewegen. Overleden: G. J. van der Werff, 64 J.; L. Duvekot, 77 j. wedn. v. A. van den Heuvel. OOSTKAPELLE. Geboren: Amelia Sophia, d. v. H. J. P. Janssen en A. van Akkeren; Thea, d. v. J. P. de Vin en J. Siegers; Johanna Christina, d. v. P. C. Izeboud en C. J. Poppe. Ondertrouwd: K. Wtjkhutjs, 46 j. jm. en C. P. Verhuist, 37 j., gesch. DOMBURG, van 12—19 April 1941. Geboren: Maatje dochter van Izaak Provoost en Elizabeth Louisa Coomans. Ondertrouwd: Johannes Brouwer j.m. 32 jaar en Catharina Huijssoon j.d. 20 jaar te Meliskerke: Willem Minderhoud j.m. 28 jaar te Westkapelle en Debora Minderhoud j.d. 24 jaar. WESTKAPELLE. Van 13 tot en met 19 ApriL Geboren: Jacornina, dochter van Adriaan Hulbregtse en Maatje Jongepler; Rogier, zoon van Adriaan Boogaard en Korneiia Willeboordse. Ondertrouwd: Pieter Minderhoud 34 jaar en Maatje Katharina Dekker, 84 jaar. VROUWENPOLDER. Van 1319 ApriL Geboren: Johanna Catharina, d. van L. Wondergem en van T. Goedbloed; Levenl. kind, van C. Langebeek en J. de Nood. Ondertrouwd: L. M. Prinsen Geerligs, gesch. man, 41 j. en C. J. Bonebakker, j. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. Trekking van heden. 5.000 2313. Ds. J. v. d. VIngt, Vandaag herdenkt ds. J. v. <L Vlugt, geestelijk verzorger van het gesticht „Vrederust" te Bergen op Zoom, van de Ver. tot Chr. verzorging van krankzin nigen in Zeeland, den dag waarop hy voor 35 jaar in zyn ambt werd bevestigd. Johannes van der Vlugt werd SI Dec. 1881 te Kampen geboren, waar ztjn vader predikant was. O.m. heeft ds. v. d. Vlugt van 1906 tot 1909 gestaan te Vrouwen polder (Z.) In 1922 volgde zyn benoe ming tot geestelyk verzorger van Vrede rust. Bevestiging en Intrede. Onder groote belangstelling heeft cand. G. v. Doornik, tevoren hulpprediker by de Geref. Kerk van Oostkapelle zyn intrede gedaan als predikant te Oosthem (Fr.) Als bevestiger trad op dr. W. H. Gis pen van Delft, die sprak over Openb. 1 20. GRAVENPOLDER. Abonnementen en advertenties voor de Provinciale Zeeuwsche Courant worden aangenomen door den Agent L DE BLAAUWE TE NISSE. YERSEKE. Van 5—19 April. GeborenJozias, z. van Petrus Johan- nis Schardus en Adrians van Stee; Anna Adriana, d. van Adriaan Hartoog en Cor nelia Pieternella Kosten; Pieter, z. van Jo zias de Koeijer en Maria Douw; Lina Ma ria Johanna, d, van Cornells de Jonge en Egberdina Eding; Johannes Simon Cor nells z. van Jacobus de Nood en Pieternella Maatje Hirdes. Ondertrouwd: Bartel Tramper 24 J. jm. te Zaamslag en Maria van der Have, 23 j.d. Gehuwd Jan Slabbekoorn, 29 j. J.m. en Jacoba Stoffelina Verlare 29 j., j.d.; Watze Hilarius, 29 j. jjn. te Leiden en Martha Bom, 21 j. j.d. Overleden: Cornells van de Plasse, 80 j., echtgenoot van Rose Melanie Mulder; Le na Cathalina Adriana Koster, 68 j. ccht- genoote van Adriaan Ruissen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 3