Verduisteren: 41 UIT DE PROVINCIE Walcheren Zuid-Beveland Z eeuwsch- V laanderen Sport van hedenavond 20.48uur tot morgenochtend 6.28 uur De maan komt morgen te 5.04 uur op en gaat te 16.40 onder. ONGELUK MET DOO DE LIJKEN AFLOOP. MELIS KERKE Zaterdagmorgen reed de landbouwer H. Krijger met zijn paard en wagen naar het land. De landbouwer liep naast zijn wagen. Het paard schrok en sprong op zij, waardoor K. struikelde en onder den wagen terecht kwam. HJJ kreeg den wagen, welke met enkele balen kunst mest was geladen, over zijn lichaam. De dood trad bijna onmiddellijk in. De overledene was sedert 19S1 nota bel in de gemeente Meliskerke en volgde in 1935 de toen overleden kerkvoogd K. Schoe In diens plaats op. Sedert 1935 was hij ook ouderling. Als zoodanig was hij opvolger van den heer P. Maljaars. Veel zal de gemeente in den overledene verliezen. GEVONDEN VOORWERPEN. AAGTEKERKE. Gevonden 1 rijwfelbe- lastingmerk, te bevragen bij J. Dekker, no. 87 Aagtekerke» ZIEKENHUISVERPLEGING KAPELLEBIEZELINGE. KAPELLE. In het lokaal Algemeen Be lang te Biezelinge kwam de Af deeling Zie- kenhuisverpleging Kapelle—Biezelinge in algemecne ledenvergadering bijeen, onder voorzitterschap van den heer A. J. van Liere. Van de 2420 leden waren behalve het be stuur. de bode en één lid van de Financieele commissie aanwezig, verder geen enkel lid. In zjjn openingswoord spreekt de voorzit ter met voldoening over den goeden gang van zaken. Herkozen werd het bestuurslid de heer A. J. Schipper. Uit het verslag van den penningmeester bleek dat de financieele toestand gunstig te noemen is, met het saldo van 1 Januari 1940 bedroegen de ontvangsten 7428,23, afgedragen werd aan de Centrale vereeni- ging en diverse uitgaven 5911,71, aldus een saldo van 1516,51. Namens de financieeie commissie bracht de heer H. J. Ie Clercq verslag uit. Spr. verklaarde alles in de beste orde te hebben bevonden en adviseerde deze rekening te willen vaststellen. Aldus werd besloten. Tot lid van de controle-commissie werd in de vacature van den heer H. J. Ie Clercq, aftredend, gekozen de heer M. Nieuwen- huize. C. D. VEREECKE 70 JAAR. KAPELLE. Van uit Kapelle bericht men ons dat de heer C. D. Vereecke Zondag 20 April zijn 70sten geboortedag mocht her denken. De heer Vereecke is 2 Juli 1920 Gezwo rene geworden van de Breede Watering bewesten Yerseke en sedert 26 October 1921 Dijkgraaf. Vooral op het gebied van het Waterschap kan hij uit ervaring spreken en is hij op de hoogte als weinig anderen, verschillende moeilijkheden heeft hjj mee doorleeft, vooral met de Waterkeering van de Cal. Willem Annapolder en werden zijn adviezen steeds hoog gewaardeerd, 26 Febr. 1896 werd hij benoemd tot lid van den DQkraad. 28 Febr. 1902 als lid van het bestuur en sedert 1 April 1908 voorzitter van dezen polder. Ook werd hij 27 Mei 9108 Gezworene van de Cal. Willem Anna polder en 30 April 1909 voorzitter. Van de gemeente Kapelle Is de heer Vereecke jarenlang lid van den Raad ge weest, waarvan verschillende als wethou der. Van het Burgerlijk Armbestuur te Ka pelle is hij sinds 1 Januari 1920 lid van het bestuur. DRUKKE VERZENDING VAN SLIPPER-LIMFKJD. YERSEKE. De slipper-limped het artikel dat Yerseke nieuwe werkverruiming gaat bieden, wordt steeds meer geëxporteerd. Vooral de verzending naar België neemt steeds toe. Firma's die voorheen oesters verzonden hebben thans in de slipper een nieuwe ver- zendgelegenheid gevonden. Dat, wat voorheen als een ramp voor de oestercultuur was, kan thans dienen als nieuw werkobject. DE MOSSELENCULTUUR. YERSEKE. De mosselverzending vindt nog steeds gestadig doorgang en flinke partyen kunnen nog worden omgezet. Vooral België vraagt veel naar dit be geerde zeeproduct, doch jammer genoeg kan aan alle vraag niet worden voldaan, daar onoverkomenlijke moeilijkheden hier in den weg staan. WONINGBOUW IN YERSEKE. YERSEKE. Het materiaal, dat voor den bouw der 10 woningen in de Irenestraat benoodigd is, is door den algemeen ge machtigde voor den wederopbouw toege staan. Het laat zich aanzien dat thans, aan gezien het grondwerk reeds vrijwel ge reed is, met den bouw der woningen snel voortgang zal worden gemaakt. De animo voor deze woningen is reeds groot. Zij zullen echter in de eerste plaats worden beschikbaar gesteld voor hen, wier woningen tengevolge der oorlogshan delingen zijn verwoest. DE MOSSELINDUSTRIE. YERSEKE. De firma De Leeuw-Geluk heeft een aanvraag ingediend om haar mosselconservenbedrijf met een nieuw ge bouw uit te breiden, waarvan de bouw kosten op ongeveer 12.000 worden ge schat. Aangezien het hier een tak van de levensmiddelenvoorziening betreft is de kans groot dat de benoodigde materialen voor dezen bouw zullen worden toegestaan. De noodlge stappen, om dit te bevor deren, zijn door de betrokken autoriteiten reeds genomen. Het ls verheugend dat, nu het in de oesters zeer slecht gaat, de mossels zich goed houden. Speciaal de mosselindustrie geeft aan steeds meer handen werk en verbetert voortdurend haar outillage. Op dit gebied is er een verblijdende samenwerking tusschen de betrokken par ticulieren en de diverse autoriteiten, die het belang van dezen bedrijfstak, juist in dezen fctfd, inzien. De herbouw van het dorp Schore. Er is reeds heel wat gebeurd, doch een grooter deel wacht nog op uitvoering. SCHORE. Met de opruiming van de door oorlogsgeweld vernielde gebouwen in de gemeente Schore is men weer begonnen. Reeds kort na den oorlog was hiermede een begin gemaakt, doch toen moesten na enkele weken de daarbij te werk gestelde werkloozen naar elders, waar hun arbeid meer noodzakelijk was. Op kleine schaal is toen doorgewerkt buiten de werkverrui ming, doch het grootste deel van het werk bleef liggen. Ook thans geschiedt deze ar beid in werkverruiming, terwijl een betrek kelijk groot aantal arbeiders werkt onder leiding van de Ned. Heidemaatschappij. Te verwachten is dan ook, dat de opruiming spoedig klaar zal zijn, waarna met de uit voering van het herbouwplan een aanvang wordt gemaakt. Intusschen heeft men niet stilgezeten ten aanzien van den wederopbouw. Zoo is de groote loods van de kunstmestfabriek op de losplaats aan de oostzijde van het kanaal door Zuid-Beveland herbouwd, evenals het lijkenhuis op de algemeene begraafplaats. Twee woningen zijn hersteld en voor een geheel vernielde woning is een nieuw ge bouwd. Verder is het voorheen uit drie lo kalen bestaande gebouw der openbare la gere school gedeeltelijk afgebroken en voor het overige hersteld, zoodat men thans weer beschikt over een flink schoolge bouw met twee lokalen (bijbouw van een derde lokaal volgt later). Ook het trans formatorhuis van de P.Z.E.M. werd her steld en weer in bedrijf genomen. Verschil lende bouwplannen zijn nog in behandeling. intusschen blijft er nog heel veel te doen en het zal dan ook nog wel eenigen tijd duren voor het zoo zwaar gehavende Schore weer geheel is hersteld. Maar is het vastgestelde herbouwplan eenmaal uit gevoerd, dan zal het dorp mooier zjjn dan ooit te voren. Onder leiding van den super visor wordt zorg gedragen voor een goed geheel. In verband met de opheffing der ge meente Schore door toevoeging van haar grondgebied aan de gemeenten Kruiningen en Kapelle, wordt het gemeentehuis niet herbouwd, terwijl men- ook wel niet zal overgaan tot het herbouwen van een ar restantenlokaal en een brandspuithuis. Om trent het bouwen van een onderwijzerswo- ning is nog geen beslissing gëno'men. Ook staat het nog niet vast of de uitgebrande toren zal worden gerestaureerd of afgebro ken. Wel ligt het in de bedoeling het zwaar beschadigde kerkgebouw te herstel len. AFLOOP VERKOOPING. - KRUININGEN. Notaris J. J. van Dgke te Kruiningen heeft ten verzoeke vAn den heer Jacob Harthoorn c.s. te Oostdgk in het café „Het Wapen van Zeeland" alhier publiek verkocht een woonhuis met erf op den Oostdijk-Kruiningen groot 1 are 70 centiaren. Kooper werd de heer W. Kaat te Oostdijk voor 1154. Wie heeft een melkbus verloren KRUININGEN. Gevonden een melkbus, gemerkt Hollandia No. 1274, B 7475, waar over men inlichtingen kan verkrijgen bij den gemeente-veldwachter J. van Kleunen. ZEEUWSCH-VLAAMSCHE TRAMWEG MAATSCHAPPIJ N.V. EN STOOMTRAM HULST-WALSOORDEN N.V. Zaterdag jl. is te Middelburg de gewone jaarlijksche algemeene vergadering van aandeelhouders der Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg-Maatschappij N.V. en der Stoom tram Hulst-Walsoorden N.V. gehouden. Het verslag over 1940 met de balans en. winst- en verliesrekening zjjn vastgesteld. Aan den heer C. Wind van Merkesteyn werd op diens verzoek eervol ontslag ver leend als algemeen directeur resp. direc teur. met ingang van een nader te bepalen datum. Voorioopig blijft deze dus met het algemeen beheer belast. De heeren Graaf Lippens en Baron Col- let d'Escury werden herkozen als commis saris, terwijl de heer Wind van Merke steyn te Axel (Drieschouwen) werd geko zen tot commissaris in de vacature Ni- nane. IJZENDIJKE SLUIT ZICH AAN BIJ DE WATERLEIDING. IJZENDIJKE. Dezer dagen kwam de Raad dezer gemeente in openbare verga dering bijeen. Op voorstel van B. en W. werd de win kelsluitingsverordening gewijzigd in den geest van een verzoek van de glagersver- eeniging- West-Zeeuwsch-Vlaanderen om de slagerswinkels des Woensdags van 1 uur af te sluiten. Vervolgens stelden B. en W. voor toe te treden tot de N-V. Waterleiding Maat schappij „Zeeuwsch-Vlaanderen". Enkele maanden geleden besloot de Raad de zaak met zes tegen een stem (Cajon) niet tot deze maatschappij toe te treden. De heer GILJAM wenschte de abonne mentsgelden voor de minst draagkrachti- gen betaald te zien uit de gemeentekas. De heer CALON verklaarde zich hierte gen, daar een abonnementsgeld als hierbo ven bedoeld van 25 cent per week door de betrokkenen wel te dragen is, temeer nu de loonen kort geleden zijn verhoogd. Geen enkele gemeente overigens neemt deze kosten voor haar rekening. De VOORZ. zegde toe de mogelijkheid van het voorstel Gil jam in het college van VOETBALUITSLAGEN. Ie klasse. Afd. L KFCSpart* 5—1, ADO—DHC 1—1. Afd. n VUC—Blauw-Wlt 4L Afd. IV: LONGA—Helmond 3—1, Wil lem nNAC 31, LlmburgiaRoermond 1—2, PSVNO AD 15, Juliana—Eindho ven 3—0. Afd. V GVAVLeeuwarden 2—0, Veen- dam—Velocitas 31, Be QuickAchilles 7—1, HSC—WW 2—1. Tweede klasse D. MiddelburgAUlance 55, Hero—Zee- landia 4—1, RBCGoes 3—1. 8e klasse O. AardenburgSchoondtfke 52. BreskensXJzendijke 131 MIDDELBURG—ALLIANCE 5—5. Een onaangename wedstrijd. Na een goed begin, waarin Middelburg een voorsprong van 30 bereikte, zakte het spel van de groen-witten zoodanig, da.t zij tenslotte met een gelijk spel genoegen moesten nemen. Er was in dezen wedstrijd welke vol spanning was, goed spel te bewonderen, doch jammer genoeg werd het goede spel door allerlei onaangename incidenten ontsierd. Het goede spel be stond hoofdzakelijk uit individueele pres taties, daar alleen de middenlinie van Alliance in haar geheel kon voldoen. De Middelburg aanvallers hebben stuk voor stuk individueel aardig gespeeld, doch tot goed opgezette aanvallen met een voor hoede, welke in haar geheel goed samen spelend optrok, kwam het niet. De fout, welke in alle linies der groen-witten te constateeren viel, kwam in de voorhoede het meeste tot uiting en wel het te lang treuzelen met den bal en niet voldoende aandacht schenken aan de positie der mede-spelers. Wanneer- er van samenspel sprake was, vond dit slechts plaats tus schen twee of hoogstens drie van de aan vallers. Overigens waren de spelers wel vlug in het behandelen van den bal. Was deze stelheid uitgebuit door het opzetten van breede open aanvallen, dan zou dit zeker succes hebben opgeleverd. Tegelijk zou dan ook Alliance in de door haar zelf telkens weer met succes opgezette bui tenspel-val geloopen zijn. Trouwens het was toch onbegrijpelijk hoe de Middelburg- aanval zich keer op keer in dat valletje liet lokken. Ook de middenlinie, welke hard werkte zou door een meer aanvallend spel de voorhoede hebben kunnen helpen om deze moeilijkheid op te lossen. Aan den anderen kant kan men deze linie de verdedigende houding niet al te zwaar aanrekenen, om dat de verdedigers, hoewel bergen werk verzettend niet voldoende hard wegwerk ten. Deze verdediging speelt goed, maar mist de kracht om met flink opruimen de voorhoede aan het werk te zetten en de middenlinie tot aanvallen te dwingen. De Middelburg-doelman had niet gfyn beste dag en door een paar fouten veroorzaakte hg indirect doelpunten. Bjj Alliance was het heele spel .geba- seerd op de buitenspel-tactiek van de achterhoede en het steeds opdringende spel van de middenlinie, welke als linie in haar geheel met individueel niet uitblin kende spelers, het beste snel van den ge- heelen wedstrijd te zien gat. De aanvallers blonken al evenmin sterk uit, met uitzon dering van de buitenspelers, die zeer ac tief optraden en voortdurend met zeer snelle rennen naar voren trokken. Ook hieraan was voor een deel de verdedigende houding der kant-midden-spelers van Mid delburg te danken, wien eigenlijk deze speel wijze, als het ware werd opgedrongen. Het spel droeg door allerlei unfaire trucs een onaangenaam karakter en de scheidsrechter had een uitermate moeilijke taak. Hjj speelde het klaar om dezen wed strijd zonder slachtoffers te beëindigen. De grens van het toelaatbare was zeker overschreden en wg kunnen ons voorstel len, dat men gaarne krachtiger ingrijpen van hem zou hebben gezien. We mogen hem echter voor deze alle aandacht opei- schenden wedstrijd zijn kleine fouten niet te zwaar aanrekenen, daar zjjn spelregel toepassingen zeer scherp en goed waren. Alliance begon met een sterk opdrin gend spel en hield dit den geheelen wed strijd door vol. Het spel werd hierdoor het meest op Middelburg's helft gespeeld. Hesseling gaf Outermans al spoedig een mooie kans, welke deze onberispelijk be nutte (10). Als iedereen denkt, dat de B. en W. te zullen onderzoeken. Wethouder CAMMAERT verklaarde nog hetzelfde standpunt t.a.v. waterleiding-aansluiting in te nemen als vroeger, m.a.w. de noodzaak ervan voor deze gemeente niet in te zien. De omstandigheden zijn inmiddels veran derd en wel zoo, dat de gemeente verplicht kan worden tot aansluiting. Dit kan slechts worden voorkomen door uit eigen beweging aan te sluiten, aldus de wethou der. Tenslotte werd besloten toe te treden tot de waterleiding-maatschappij. Vóór stem den de heeren De Witte, Calon, Giljam en wethouder Cammaert, tegen de heeren De Wilde, Haverbeke en wethouder Van Bor- tel. Aan de gemeentebode werd een wedde- verhooging van 50 per jaar toegekend. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt. JAARVERGADERING „HET GROENE KRUIS". AXEL. Vrijdagavond werd alhier de jaarvergadering gehouden van de plaatse lijke afdeeüng van de vereeniging Het Groene Kruis. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer A. P. Ie Feber, bleek, dat in het afgeloopen jaar door de zuster 3732 be zoeken waren afgelegd, waarvan 201 voor de t.b.c.-bestrgding. 420 artikelen werden uitgeleend. Het aantal leden bedraagt on geveer 1000. De uitgaven van het Groene Kruis be liepen 2771.62 en de ontvangsten 3337.40, zoodat er een batig saldo was van 565.78. Minder gunstig was de rekening voor de t.b.c.-bestx-ijding: de ontvangsten beliepen 2937.53 en de uitgaven 3216-86; nadce- lig saldo dus 279.33. De schuldenlast der vereeniging bedraagt thans nog 3900, Het aftredende bestuurslid de hoer U P. Bglvker werd herkozen. scheidsrechter voor buitenspel staan van Outermans zal fluiten, profiteert Hesseling van deze kans (20). Hesseling en Outer mans zijn in déze periode zeer actief en het ls eerstgenoemde, die uit een fijn aan gegeven bal van Outermans 30 maakt. Dan komt Alliance wat meer opzetten. Tweemaal achtereen heeft Alliance res pectievelijk over links en over rechts suc ces als de Middelburg-verdediging teveel talmt (S—2). Middelburg verslapt zien- deroogen, doch het is linksbuiten Jonge- pier, die een van rechts op verrassende wijze toegespeelden bal met een geweldig hard schot via de handen van den doel man in het net laat verdwijnen (42). Na de rust wordt het spel minder fair en al spoedig zien wij den linksbuiten van Alliance in een lastig parket, als hij on geoorloofd wordt aangevallen. Hij herstelt zich, de scheidsrechter laat terecht door spelen en het is meteen 43. Het is an dermaal de Middelburg-linksbuiten, die zgn snelheid-benut en tusschen een drietal hem belagende aanvallers een geweldig schot lost, dat doel treft (53). Moens loopt spoedig daarop te ver uit en wordt gepasseerd (54). Alliance speelt dan een steeds onsportiever wordend spelletje, doch een Middelburgsche overtreding wordt het eerst geconstateerd. De straf schop brengt partijen op gelijken voet. 5—5), R.B.C.—GOES 3—1. R.B.C., dat het eerst met wind mee speelde, wilde blijkbaar zoo spoedig mo gelijk een voorsprong behalen. Voordat dé wedstrijd tien minuten oud is, hebben zij reeds eenmaal hard tegen den bovenlat ge schoten, terwijl doelman de Munck op schitterende v/gze eenige malen redding brengt. Volop spanning. Een R.B.C., dat verwoed ten aanval trekt en een Goes, dat tracht den aanval te stuiten en zoo moge lijk zelf tot aanvallen over te gaan, wat inderdaad eenige malen lukt. Als doelman de Munck herhaaldelijk den bal uit zijn doel weet te ranselen, wordt R.B.C. ner veuzer, wat zich uit in een eenige malen unfair inloopen op den doelman. Toch komt eindelijk sucoes voor R.B.C. als uit een scherp genomen hoekschop Luijster- berg weet te doelpunten (10). Voor de rust volgen nog verschillende aanvallen welke geen succes meer brengen, terwijl Goes nog een kansje krijgt als Wijs voor een leeg doel den bal op zijn schoen krijgt, doch te hard inschiet en den bal hoog over gaat. Eenige minuten voor de eerste helft ter* einde is, wordt uit een door Goes ge nomen hoekschop de bal weggewerkt Akkerman is meegekomen en schiet hard op het doel. Den' handige beweging van de Pan doet voor den verbluften R.B.C.- doelman den bal in het net verdwijnen (11). Na de rust denkt men, dat de Goessenaren door zon- en windvoordeel de beste kansen hebben. Zij weten dan ook eenige aanvallen op te zetten doch thans blijven de binnenspelers teveel achter. En mede doordat er te hard geschoten wordt loopen deze aanvallen op niets uit. Het is thans ook weer R.B.C., dat het spel in handen neent en als bij een aanval op o.i, geoorloofde manier een R.B.C.-man van den bal geloopen wordt, geeft de scheids rechter een strafschop. Deze wordt hard ingeschoten, doch recht op den doelman af. Deze stopt hem klemvast. De tgd ver strijkt en de spanning stijgt, want nog steeds is de stand gelijk. R.B.C. weet verschillende hoekschoppen te forceeren die steeds gevaar opleveren. Toch is het succeo voor R.B.C. cis Luijsterberg uit een gekrioel voor het doel inschiet (21). R.B.C. wordt steeds onstuimiger en Goes werkt hard om het spel te verplaatsen, doch al3 het eenige malen gelukt, zijn de binnenspalers niet tijdig mee naar voren, zoodot de R.3.C.-achterhoede steeds de baas kan blijven. Het derde doelpunt wordt weer. uit een hoekschop geboren bij een verkeerde Goes-opstelling Waarvan Beens profiteert (31). Met dezen stand komt' het einde van een wedstrijd, die meer dan een uur geboeid heeft, doordat beide elf tallen toen nog kans op de overwinning hadden, doch uiteindelijk heeft de sterkste gewonnen. Over de ploegen nog het vol gende. De Goes doelman de Munck heeft prachtig werk verricht. De beide achter spelers waren betrouwbaar, terwijl de micidenlinie met Paauwe een versterking beteekende. De jeugdige Goes-voorhoede was minder dan vorige week, doch een maal ingespeeld is er nog veel goeds van te verwachten; Mij R.B.C.heeft de doel man weinig werk gehad en de achterhoede bleek goed trap vast, terwijl de middenlinie ook heel goed mee kon, doch de groote kracht van R.B'C. schuilt in de voorhoede pret een paar snelle buitenspelers en een geroutineerde speler als Lugsterberg. HERO—ZEELANDIA 4—1. Onmachtige voorhoede. Een met een 5-tal invallers spelend Zee- landia is. het niet mogen gelukken in den wedstrijd tegen de conserven-menschen eenige winst te behalen. Tengevolge van de vele invallers was de opstelling van het Zeelandia-elftal gewijzigd; hierdoor stonden velé spelers op een voor hun vreemde plaats en dit kwam 't spel niet ten goede. Speciaal de voorhoede was zeer zwak en slechts spo radisch kon deze linie het de Hero-achter- hoede lastig maken. Tengevolge van een licht windvoordeel was Hero in de eerste helft het meest in den aanval. Reeds na 2 min. hadden zg succes toen de zeer goed spelende Hero-reehtsbui- zette, waarna de rechtsbinnen onberia- zette, waarvan de rechtsbinnen onberis pelijk inkopte (10). Niet ontmoedigd speelde Zeelandia ver der, doch voor het doel bleef het beslis sende schot achterwege. Na 15 min. echter gelukte het den Zee landia rechtsbinnen zich vrij te spelen en met een ferm schot den gelijkmaker te sco ren (11). Om beurten zagen wij In de- Ze periode de doelen in gevaar verkeeren, doch de achterhoeden wisten voorioopig stand te houden. Als het spel 30 min. oud is, werd een Zeelandia-back in het nauw gebracht, raakte den bal kwijt en de Hero-midden- voor, voor open doel staande, maakte geen fout en gaf z\}n ploeg de leiding (21). In de tweede helft was eerst Zeelandia iets in de meerderheid, doch haar voorhoe de speelde zoo doorzichtig én traag, dat de Hero-achterhoede zonder moeite doelpun ten wist te voorkomen. Langzamerhand nam Hero het spel geheel in handen, en de Zeelandia-achterhoede, hoewel deze zich geducht weerde, wist voorioopig nog stand te houden, totdat na 20 min. spelen de He- ro-linksblnnen, na eerst tegen do lat td hebben gekopt den terugspringenden ba! In een doelpunt wist om te zetten (8 -1) Reeds 5 min. later was het de Hero* rechtsbuiten, die goed wist door te breken en onhoudbaar te doelpunten (4J) Wel trachtte de Zeelandia voorhoede den ach terstand te verkleinen, doch dit lukte haar niet Wel slaagde de rechtsbinnen er in met een goed schot den keeper te pas- seeren, doch de paal bracht redding. Met onveranderden stand blies de goed leidende scheidsrechter Eist einde. Door de ze nederlaag is Zeelandia definitief op de onderste plaats terecht gekomen en kan zich dus gaan voorbereiden op het spelen der moeilgke degradatiewedsti-gden. BRESKENSIJZENDIJKE IS—1. Zondag speelde Breskens zjjn laatsten wedstrijd voior de competitie en won dezen met hooge cijfers. Zooals uit de cijfers wel blijkt, was het overwicht van de thuisclub groot Na een vijftal minuten spelen is Blaakman bij een hoogen bal er als de kip pen bg om het eerste doelpunt te maken. Spoedig daarop speelde D. de Visser zich mooi vrij en maakt nummer twee. De Saa- re en H. Fenijn voeren den stand op tot •60 en kort voor de rust volgt het ze vende punt IJzendijke weet het gedurende de eerste speelhelft slechts tot één goede kans te brengen, die echter om zeep ge bracht wordt Na de rust is het Uzendijke-doel keer op keer in gevaar. J. de Visser weert zich ge ducht en brengt achtereenvolgens den stand op 120. Bij een IJzendijke-aanval breekt linksbinnen De Smet door en redt de eer voor zgn ploeg. Kort voor het ein de brengt De Baare den stand op 131. Breskens heeft de competitie zonder één verliespunt weten te beëindigen. A.D.O.—D.H.C. 1—1. Voor den beslissingswedstrijd om het kampioenschap van afdeeling I bestond enorme .belangstelling. Het terrein van Sparta was totaal uitverkocht, hetgeen dus beteekende, dat er plus minus 28.000 toe schouwers aanwezig waren. De wedstrijd heeft niet aan de verwachtingen beant woord, want over het algemeen stond het spel niet op lioog peil. Dat de zenuwen in dezen wedstrgd een belangrijke rol ge speeld hebben, ligt wel voor de hand. In de eerste helft was D.H.C. doorgaans iets meer in den aanval dan AD.O. en in dat gedeelte van den strijd heeft ze ^ker eenige kansen gehad om te .doelpunten. Maar lioe aardig de aanvalleii soms oèk werdenopgezet, aan do afwerking ont brak heel wat. In de tweede helft pakte D.H.C. de za ken weer dadelijk flink aan en de Haag- sche defensie had dan ook heel wat aan vallen af te slaan. Het eerste doelpunt kwam na ongeveer een kwartier. Uit een voorzet Van den Engel doelpuntte Volle- bregt voor D.H.C. (01). Zeven minuten later kreeg de aanhang van A.D.O. gele genheid tot juichen. Vreken besloot mooi werk aan den vleugel met een pass naar Westhoven die de partijen op gelijken voet bracht (1—1). Na twee maal drie kwartier spelen was de stand nog steeds 11, zoodat er vier maal 7Vs minuut verlengd moest worden. De stand onderging echter egen verande ring meer. Er zal dus een tweede beslis singswedstrijd gespeeld moeten worden. ZWITSERLAND SLAAT DUITSCHLAND MET 3—1. De landen wedstrijd tusschen Zwitser land en Duitschland eindigde te Bern in een onverwachte kleine overwinning van de Zwitsers. Bij de rust was de stand 11. Het einde kwam met een 21 overwin ning voor de gastheeren, die deze over winning te danken hebben aan hun goede veldwerk en juist ploegverband. NIEUW NED. RECORD 200 M. SCHOOLSLAG HEEREN. In het Sportfondsenbad te Amsterdam werden gistermiddag nationale zwemwed strijden gehouden. De beste prestatie werd verricht door den Haagschen zwemmer W. Seton van de vereeniging Zian, die er in slaagde het Nederlandsch record op de 200 M. schoolslag met 0.6 sec. te verbete ren. Dit record stond reeds sinds 26 No vember 1939 op naam van den Amsterdam- schen zwemmer H. Smitshuyzen. De tijd van Seton bedraagt 2 min. 43.1 sec. NOORDHOLLAND-ZUIDHOLLAND 3—0. Na een interessante partij hockey heeft te Amsterdam het Noord-Hollandsche elftal een 20 overwinning behaald op Zuid- Holland. VAN VLIET WINT TE BRUSSEL. Gistermiddag werd in het Sportpaleis te Brussel het lentecriterium gehouden, waar aan o.a. onze landgenooten van Vliet en Boeyen deelnamen. Onze wereldkampioen sprinter won het sprint nummer voor de Belgische sprinters Scherens, Cools en Gosselin. In den koppelwedstrijd konden onze land genooten het evenwel niet verder brengen dan de vijfde plaats. Deze wedstrijd werd genomen door Cools-Clautier, 2. Naye-Van Simaeys, VAN DE VIJVER WINT TE ANTWERPEN. In het sportpaleis te Antwerpen wer den gistermiddag interessante wielerwed strijden gehouden, waaraan verschillende Nederlandsche renners deelnamen. In den sprint toonde v. d. Vijver zich sterker dan de Belgen. De koppelwedstrtjd bracht een spannend duel tusschen het Nederlandsche koppel Boeijen-v.d. Voort en het Belgische koppel Kaers-Debruicker, waarbij de Bel gen met een kleine voorsprong op onze landgenooten de overwinning wisten to behalen. De uitslagen luiden: Sprint, eindresultaat: 1 v. d. Vijver 6 pnt., 2 Haerbos 7 pnt. en 3 Gosselin 8 pnt. Koppelwedstrijd over 80 k.m.: 1 Kaers- Debruicker 1 uur 37 min. 53.4 scc., 2 Boeijen-v. d. Voort, op 2 ronden: 3 Clau- tier-Somers, 4 Kint-Defoort, 5 A Bruneel- Klaessens. C0LIJNSPLAAT. Abonnementen en advertenties voor de Provinciale Zeeuwsche Courant worden aangenomen door den Agent i E. J. DE RIJCKE

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 3