Aspirin STADSNIEUWS Middelburg. STADSNIEUWS Goes. /Cwi STADSNIEUWS Vlissingen. Burgerlijke Stand Kerk en school Uit onze couranten van 50 jaar geleden. Besluiten, benoemingen enz. Marktberichten DE CENTRALE KEUKEN OP HET MOLENWATER. Een practische Inrichting. Terwijl aan de buitenzede het gebouw voor de Centrale keuken op het Molen water geheel gereed is, is het inwendig ook zeer ver gevorderd. De inrichting zal binnen zeer afzienbaren tijd in gebruik kunnen worden genomen. Onder leiding van den heer C. A. J. Herwynen, die ook in de. nieuwe omgeving met de dagelyk- sche leiding belast zal blijven, hebben wij een bezoek aan de keuken gebracht. Aan dc zijde van het gebouw is een viertal loketten, waar men de kaartjes kan koopen, die den volgenden dag voor het afhalen van het dan te verstrekken eten moeten worden ingeleverd. Het afleveren van de porties eten geschiedt aan beide zijkanten, in de ruimten, die door dubbele - deuren zijn te bereiken. In de keuken staande ziet men ook het kantoor voor den leidér van het bedrijf, die van daaruit een overzicht over het geheel heeft. In de groote ruimte zijn vier groote ketels, ieder van 1000 liter inhoud, die met stoom ver warmd worden. Er wordt nog een twee tal ketels van 500 1. inhoud geplaatst, die met gas worden verwarmd. Verder trof fen wij aan snijniachines voor groenten, schilmachine voor aardappelen en de groo te betonnen bak, waarin zoowel aardappe len als groenten worden gewasschen voor zij in de ketel gaan. De ketels zijn draai baar. De in deze ketels bereide soep of stamppot komt in voor-verwarmde open bakken, waaruit de distributie plaats vindt. Het eten wordt voornamelijk op stoom bereid. Daarvoor is een afzonderiyke stookgelegenheid aanwezig. Hier vandaan kan ook de centrale verwarming worden bediend. In de groote lokaliteit trof ons nog een vernuftig toestel, dat zoowel als ventilator als voor toelating van warmte kan worden ingeschakeld, terwyl ook voor de verduistering goed is gezorgd. De ven tilator heeft niets te maken met de acht draaiende luchtververschers, die men op het dak van grooten afstand reeds kan waarnemen. Van de kleinere lokaliteiten noemen wij nog een, die bestemd is voor de behan deling en het panklaar maken van vleesch maar die vooralsnog wel voor andere doel einden zal worden bestemd. De verschillende machines, de ventilator enz. worden door electriciteit in werking -jooA juad u, Sou .ia ufiz j9p.ia,/\ raadvertrekken. Het ligt in de bedoeling van af de laan Bleek—Koepoort een klin kerbestrating naar het gpbouw aan te leg gen evenals rond het gebouw. DE HEER H. BIERMAN 70 JAAR. Gisteren herdacht de heer H. Bierman, commandant van de Middelburgsche brand weer, zijn 70sten geboortedag. Onder de bloemstukken die hem werden toegezon den was er een van de brandweer in haar geheel en een van de brandmeesters, die op dezen dag van hun sympathie met hun leider wilden betuigen. DE WERKLOOSHEID. By de Arbeidsbeurs alhier, stonden Za terdag ingeschreven, geheel werkloos 48 mannen en 11 vrouwen; gedeeltelijk werk loos 6 mannen en 1 vrouw; niet werkloos 14 mannen; werkverruiming 18 mannen; herscholing 13 mannen. Algemeen totaal vorige week 110, bijge komen 31, afgegaan 30, over 111. BIJ DE SLECHTHOORENDEN. De laatste winterbijeenkomst van de af- deeling Middelburg van de Vereeniging tot behartiging van de belangen van slechthoorenden, droeg Zaterdagmiddag een bijzonder karakter. Het was jammer, dat, mede door den hevigen regen, de op komst niet wat grooter was. De voorzitter, mr. M. G. W. van der Veur, gaf eenige toelichting over de tot standkoming van de thans geheel in orde zijnde nieuwe groepstelefoon. De aanschaf fing was mogelijk dank zy den steun van de speciale commissie uit de vereeniging voor de afdeelingen, die oorlogsschade hebben geleden. Spr. wees er op, dat de afdecling Vlissingen eenige malen haar toestel heeft beschikbaar gesteld en ver zocht den heer Verhage, die namens die af deeling aanwezig was, daarvoor dank en erkentelijkheid over te brengen. Spr. gaf daarop het woord aan mevrouw Kuipers v. d. Mey voor het houden der liplees- oefeningen. Mevrouw Kuipers liet daaraan ditmaal voorafgaan een door haar zelf geschreven gedicht, waarin vooral de waarde van het liplezen wordt naar voren gebracht. Het gedicht vond groote waardeering. Na de gebruikelijke oefeningen werd ge pauzeerd. Daarna heeft mevrouw Kuipers voor de microfoon Zeeuwsche sagen en andere proza en poëzie voorgedragen, waaronder humor en ernst elkander afwisselden. De voorzitter bracht mevrouw Kuipers harteiyk dank voor de wijze, wadrop zij de aanwezigen van een en ander heeft doen genieten. Spr. hoopte, dat men ook in het volgende seizoen op haar medewerking zal mogen rekenen. De heer Verhage heeft namens de afdee- ling Vbssingen nog eens doen uitkomen, dat men de zusterafdeeling gaarne gehol pen heefv Apotheken. Deze week is des avonds en des nachts geopend de apotheek Nonhebei in de Lange Delft. AFLOOP VERKOOPING. Notaris J. L. van der Harst heeft op Donderdag 17 April in het Notarishuis aan de Koepoortstraat publiek verkocht het huis en erf Noordsingel 116. In koop toegewezen aan den heer A. Schout Velthuys, zeeloods, wonende te St. Laurens q.q. voor de som van 2200. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. Trekking van heden. 1500.—: 1891 4216. ƒ1000.—: 444Ö 9466. 400.—: 3370 5293 5925 7640. 200.—: 11136. 100.—S 7623 13141 14557 15707 17679 19946 21794. LAURUS DUVEKOT f Zaterdag, nog onverwacht, na een vrij korte ongesteldheid, juist terwijl men tee kenen van herstel meende te bespeuren, is in het Gasthuis alhier overleden de heer Laurus Duvekot Czn. Door zeer velen zal met ontsteltenis van dit overlijden kennis genomen, worden, want al bereikte de heer Duvekot den hoogen leeftijd van zeven-en-zeventig jaar, dezo rechte, partriarchale figuur, scheen nog zoo sterk en gezond, dat niemand zal verwacht hebben, dat zijn verscheiden reeds zoo naby was. De heer Laurus Duvekot behoorde tot de Goesenaars, die steeds rustig en vast beraden hun weg gingen. Hy roerde niet „de groote trom", maar desondanks be zorgden zijn gaven van hart en verstand hem toch velerlei vooraanstaande functies, op maatschappelijk en kerkelijk gebied. De laatste jaren was de voornaamste func tie van den heer Duvekot die van pre sident-commissaris van de N.V., Duvekots graanhandel. Op dit gebied bekleedde hy o.a. ook nog een functie voor de Z.L.M. in de graanprijzencommissie, en voorts was hy nog ouderling der Vrij Evangelische gemeente. Doch in het verleden vervulde de heer Duvekot zoovele functies op ver schillend gebied, dat hy in vrywel alle commissie en vereenigingen die met zijn godsdienstige politieke en maatschappe- ïyke inzichten overeenkwamen, een lei dende positie innam. Zoo was de over ledene ook nog lid van den raad van Goes voor de Christeiyk Historische Unie. Met „Lou" Duvekot is weer één der be kendste Goesche figuren heengegaan; een figuur, die vast met Goes en haar be langen vergroeid was; een man dio ge zag had, die door iedereen geacht was en aan wien zeer velen met groote ge negenheid zullen blyven denken. RIJWIEL GESTOLEN. Van den heer P. S.f alhier, werd een rijwiel gestolen, dat eenigen tyd onbeheerd voor een pand in de Bocht van Genua stond. De politie stelt een onderzoek in, DE WONINGBOUW VOOR „ONS STREVEN". Het bouwen van 34 arbeiderswoningen, alhier, voor de W. B. V. „Ons Streven", ar chitect Jac. C. van den Hout, is opgedra gen aan de Gebr. v. d. Poel, te Lamswaar- de. voor 117.400. Het schilderswerk enz. darvoor is ge- Het schilderswerk enz. daarvoor is ge gund aan „Het Middelburgsch Schildersbe- Met het werk wordt terstond begonnen. TAMBOER- EN PIJPERCORPS „EXCELSIOR". Een uitstekende geslaagde uit voering. De uitvoering van het Tamboer- en Pij percorps „Excelsior", Zaterdagavond in het „Schuttershof", trok een uitverkocht^ zaal belangstellenden, waardoor velen zelfs teleurgesteld moesten worden. De laatsten zullen hun schade echter ongetwijfeld in halen op de tweede uitvoering, van Dins dag 22 April a.s., want zy hebben iets ge mist, dat alleszins te waardeeren viel. Op het tooneel toch waren de pypers, tamboers en signalisten van „Excelsior", die, tot en mrt den kleinen, maar dapperen grooten trommelslager, met veel brio en toewijding het beste trachtten te brengen. Tot een. pogen alleen bleef het overigens niet, getuige ook het stormachtig applaus, dat zoowel ten deel viel. aan het geheel onder de bekwame leiding van den heer G. de Kok, als aan de signaalafdeeling onder leiding van den heer A. Spruyt en niet te vergeten aan „Jong Excelsior" onder lei ding van den jeugdigen K. van Schaik. Want onder de jongemannen van „Excel sior" schuilen enkele prominenten. Zoo hoorden wij van het lid J. C. de Beste, twee aardige marsehen. Hij en de heer A. Spruyt gaven bovendien twee solt resp. een gavotte en Jos. Straussmelo- dieën met pianobegeleiding van den heer De Kok. Een welkom intermezzo vormde ook de Elfendans, van de Kok. Het was een lust voor het oog de kleine meisltes in het kleuren-ge8chakeerde licht te zien dan sen op de maat der muziek van het op den achtergrond opgestelde gezelschap. Na de pauze werd een tooneelstuk opge voerd, waarin Janus, als de echt Holland- sche onstuimige, onbehouwen en goedige huzaar bewees, in wezen in den persoon van den heer M. de Looze een rasecht tooneelspeler te zijn. Ook de heer M. C. van Melle bleek „uit het goede hout ge sneden", welke opmerking geen kleinee ring van de prestatie's der anderen in houdt, integendeel. Daarna kwam „Excelsior" weer ten too- neele en leverde met het» fijne „Droom beeld" van de Kok wel haar beste pi'esta- tie. De pijpers bleken in dit werkje goed thuis en droegen met gevoel de teere klan ken voor, waarby de signalisten als hoofd manuaal fungeerden van het toch immer wat monotoon aandoende pijpercorps. De signaalafdeeling zorgde tenslotte voor een finaalcadens met een fiere en jubelende Pa- rademarsch. De avond, die met gebed geopend en ge sloten werd, was ook bezocht door den burgemeester van Goes, mr. W. C. ten Ka- te, die hiermede ook zijn belangstelling niet onthield aan de jongeren van zijn ge meente, zooals de heer M van Gorp, voor zitter der vereeniging, in zijn openings woord opmerkte. KLEINE OORZAKEN GROOTE GEVOLGEN. Doordat het vijfjarige zoontje van den landbouwer F. te Kaalte met lucifers speelde, ls brand ontstaan in een varkens- schuur. De vlammen sloegen van hier over op een hooiberg en vervolgens naar de boerdery, die, evenals de schuur, een prooi der vlammen werden. Drie kalveren, twee varkens en een aantal kippen en duiven lieten er het leven bij. Voorts gin gen eenige duizenden kilogrammen rogge en haver, het huisraad en de landbouwin- ventaris verloren. BETALING SCHOOLGELD. Belanghebbenden wordt er op gewezen dat de eerste helft van het schoolgeld ten kantore van den gemeenteontvanger vol daan moet worden, daar binnenkort tot vervolging zal worden overgegaan. BEGRAFENIS VAN MEJ. M. J. E. ROCHOLL. Zaterdagmiddag vond op de algemeene begraafplaats alhier in allen eenvoud de teraarde bestelling plaats van mej. M. J. E. Rocholl, oud-concierge van het stad huis, die dezer dagen in den ouderdom van 87 jaar in „Bet! esda" is overleden. Tot de enkelen die mej. Rocholl naar haar laatste rustplaats geleidden, behoor de o.m. burgemeester van Woelderen die aan de groeve eenige waardeerende woor den aan de nagedachtenis van de over ledene wijdde. Wij staan hier, aldus spr. aan de geopende groeve van de oude, lieve, getrouwe juffrouw Rocholl. Voor zij op 1 Januari 1925 werd gepensionneerd als congierce -van het stadhuis, heeft zij daarin ongeveer 60 jaar gewoond. Haar grootvader was burgemeester dezer ge meente in den z.g. Franschen tijd. Haar vader was eveneens in gemeente dienst en fungeerde vele jaren als hoofd van den burgelijken stand en verkreeg daarbij toestemming in het stadhuis te wonen en deed tevens dienst als congiere. Na den dood van haar ouders heeft mej. Rocholl deze taak overgenomen. Spr. heeft in zyn ambtsperiode nog verschillende jaren haar groote trouw en vriendschap kunnen ervaren, evenals zoovele anderen die haar gekend hebben. Wij zullen haar steeds in eere houden. Zij ruste in vrede, aldus besloot spr. Nadat zand in de groeve 'was ge strooid, dankte notaris van der Harst uit Middelburg namens de familie voor de belangstelling. VLISSINGEN. Van 1617 April. Getrouwd: F. Kopmels, 27 j. en A. Mijnsbergen, 23 j. Geboren: Marie Paule Emma Gabriëlle, d. v. P. L. G. Blondé en G. M. M. de Wulf. Overleden: J. de Witte, 22 j.f G. Tim merman, 10 j., P. H. Gijzels, 57 j., J. C. Jansen, 78 j., man van E. Sturm, M. J. E. Rocholl, 87 j., J. van de Ketterij, 61 j., man van T. van Belzen. KRUININGEN. Van 10—17 April. Ondertrouwd Marinus Bruinsma, 22 j., te Amsterdam en Adriana Catharina Quakkelaar, 22 j. Leendert de Bruin, 29 j., te Oostvoorne en Cornelia Saaman; 21 j. GeborenMarinus Dingenis, z, van Joost Waverijn en Forra Sinke. Overleden Maatje Beeke, 77 j., wed. van Jacobus van Hekken. WISSENKERKE. Van 1016 April. Geboren Cornelia Jacobus, z. van Jaco bus Pieter Augustijn en Klazina de Looff. Marinus Cornelia, z. van Jan Cornells van de Vreugde en Marie Geertruida Verburg. Marcus Comelis, z. van Pieter Kramer en Janna Pieternella Clement. Jan Pieter, z. van Marinus Jan Filius en Jaeoba Janna Bouterse. Ondertrouwd Pieter Adriaan Kodde, 27 j., te Oost- en West-Souburg en Leentje de Oude, 21 j., te Wissenkerke. FRAUDE IN AAKDAPPELHANDEL. De Haa.gsche politie is opgetreden tegen twee groentehandelaren, namelyk aan den Westduinweg 33 en bij de firma M. in de Vaillantlaan. In dc eerste plaats verkoch- ten deze zaken poot-aardappelen, waarvan de verkoop aan consumenten is verboden. Bovendien rekenden zij 14 en 16 cent per kg., hetgeen ongeveer het dubbele is van den maximumprijs voor aardappelen. Bij de firma aan den Westduinwe.g is 7 mud pootgoed in beslag genomen. De winkelier aan de Vaillantlaan betoogde, dat hy noodgedwongen pootgoed verkocht omdat hij geen gewone aardappelen had. De po litie trof echter in zyn zaak nog 5 mud van deze laatste piepers aan. Deze wer den in beslag genomen en beide winkeliers kregen een proces-verbaal. MELK. <De boeren zullen 't juk Blijmoedig moeten dragen. Ze komen op den bon Als ze geen bonnen vragen. Men zal in melksatons Van ondermelk genieten. Wat water in de melk Mag nu de huisvrouw gieten. Be boer die 's morgens vroeg De melkweg af moet rijden, Is 's Woensdags zeer getapt Waar ook z"n wegen leiden. Hij tapt in elke wijk 't welk. zijn gebied omvat De tapte-ondermelk Heel kranig uit het vat. Wie 't meeste in de melk Gobrokt heeft vroeger dagen. Moet nu met iedereen Dit juk >ly moedig dragen. O. «7. v. V. BEVESTIGING EN INTREDE Ds. BLOMMAERT TE LEIDEN. Ds. R, Blommaert, komende vm Mid delburg, heeft gistenniddag voor een tal* rijk gehoor zijn ambt als predikant der Waalsche gemeente' te Leiden aanvaard. Onder de aanwezigen bevond zieh een de putatie van zUn vroegere gemeente in Middelburg en voorts bevonden er zich vertegenwoordigers van het gemeentebe stuur, van de Leidsche Universiteit, dr, J. de Zwaan, van de commission Wallone en de andere kerkgenootschappen. Varder waren aanwezig d© rector magnificus <ter Leidsche Universiteit, prof. dr. A. W. Byvanck, de hoogleeraren dr. J. N. Bak- huyzen van den Brink, dr. G. Sevenster, dr. P. H. van Gilse, het lid van Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland, mr. J. J. R. Schmal en de oud-burgemeester van Leiden, mr. A. van de Sande Bakhuizen. De bevestiging geschiedde door ds. E. Michelin Moreau van Den Haag, die al lereerst las vers 1, Cor. 9 en toen het werk herdacht vsn de beide voorgangers van ds. Blommaert in Leiden, de predikan ten Bresson en Cler. Na ds. Blommaert God's zegen voor zyn arbeid te hebben toegewenscht, ging spr. over tot de beves tiging. Ds. Blommaert memoreerde by zijn intrede eveneens het werk van zyn beide voorgangers en stond ook stil bij zijn ver- blyf te Middelburg, welke gemeente door den oorlog zoo heeft geleden. Als tekst woord behandelde ds. Blommaert vervol gens 1 Joh. 4 8 „God is Liefdte". In dit teeken hoopte spr. zyn arbeid in Leiden te plaatsen. Na afloop van den dienst was er in de Waalsche bibliotheek gelegenheid om met ds. en mevrouw Blommaert kennis te ma ken, waarvan de aanwezige autoriteiten en véle anderen gebruik gemaakt hebben. VER. VAN CHR. ONDERWIJZERS. De 88e algemeene vergadering. De 88e jaarlijksche algemeene verga dering van de Ver. van Chr. onderwijzers en onderwijzeressen in Nederland en de Overzeesche gewesten zal, naar wij ver nemen, in de Pinksterweek Woensdag 4 en Donderdag 5 Juni a.s. te Amster dam worden gehouden onder presidium van den heer P. v. A&lten van Arnhem, in het gebouw „Bellevue". Aan de jaarverga dering zal ook nu een tentoonstelling van leermiddelen verbonden worden, waarvoor reeds 15 firma's hebben ingeschreven. Alle hoofden van Openbare, R. Kath. en Prot. Chr. scholen zullen tot deze tentoonstel ling een uitnoodiging ontvangen. VER. VOOR CHRIST. VOLKSONDERWIJS. De algemeene vergadering. De jsar!yk8che algemeene vergadering van de Ver. voor Chr. Volksonderwys. de centrale der Herv. scholen in ons va derland zal, naar wij vernemen, Don derdag 5 Juni a.s. te Amsterdam onder leiding van prof. dr. W. J. Aalders van Groningen worden gehouden. Ned, Hen'. Kerk. Aangenomen naar 'sHeerenhoek— Nieuw dorp (toez.) W. C. Luuring, cand. te Heemstede. DRIE ERNSTIG GEWONDEN BIJ AUTOBOTSING. Vrydagavond is by den tol te Maartens dijk een ernstig auto-ongeval gebeurd. Er reed daar een vrachtauto uit Naarden, volgeladen met kratten en kisten met groenten. Deze auto minderde vaart bij den tol. Op grooten afstand volgde een tweede wagen van dezelfde firma -en deze wagen minderde te Iaat snelheid. Achter op den eersten wagon zat op een kleine ruimte een drietal personen, zich vast houdende aan touwen. Bij de botsing die plaats had, werden de drie mannen uit den wagen geslingerd en tegen den grond gesmakt. Zy bleven zwaar gewond lig gen. Nadat de eerste hulp was verleend, werden de slachtoffers, do G. uit Weesp en M. en B. uit Naarden in ernstigen toe stand naar de St. Gcrardus Majella stich ting te Bussum overgebracht, POGING TOT DOODSLAG. Te Groningen is een 42-jarige slager, die Zijn vrouw hoeft mishandeld, aangehouden. De man dreigde zijn vrouw te zullen dood schieten. Bij een huiszoeking vond men in derdaad een zwaar geladen revolver. De slager heeft eenigen tijd geleden terecht gestaan in verband met het feit, dat hy in een driftbui een mes gooide naar een jongen, die voor een winkel stond en niet vlug genoeg wegging. EERSTE PERZIKEN OP DE MARKT. Op de groente- en vruchtenveiling Utrecht en omstreken werden dezer dagen de eerste perziken aangevoerd, welke verkocht wer den tegen den prys van 62 cent per stuk. ONDER VALLENDEN BOOM GERAAKT EN GEDOOD. Te Velp is Zaterdag de 34-jarige arbeider 6. Gerrlts uit Deventer onder een vallenden boom geraakt en onmiddellijk gedood. 16e week 1891< g Door den gemeenteraad van Vlissingen is in de vorige week het voor de toekomst van Vlissingen als badplaats zoo gewich tige besluit genomen, den zeeboulevard tot aan het badhuis door te trekken. Is de „Vlissingsche Courant" wel ingelicht, dan zou de bestrating tot aan den toren der discipliné^kazernc doorgetrokken, langs den Steenen beer een weg door aanvulling met grond gemaakt en het overige van den zeedijk tot aan het badhuis in behoor lijk begaanbaren toestand gebracht wojx den. De kwestie van het bouwen eener brug rond bovengenoemden toren of het maken van een toegang er doorheen, moet nog* door de regeering worden uigemaakt. Er moet echter eenige grond bestaan tot de verwachting, dat de regeering aan het gemeentebestuur dien toren zal afstaan. Zoo zal dan eindelyk dit grootsche werk, waarvan de grondslagen onder het bestuur van onzen voormaligèn burgemeester Smit gelegd werden en de voltooiing uitvoerbaar gemaakt werd, zijn beslag krygen en Vlis singen een zeeboulevard bezitten, die, wel is waar, wat gebouwen betreft nog in een staat van wording verkeert, maar daaren tegen zooveel natuurlyke voordeelen bezit, dat hij in dat opzicht door geen enkele badplaats langs de kust der Noordzee wordt geëvenaard, laat staan overtroffen. Mogo het ondernomen werk aldus be sluit de „Vlissingsche Courant" tot meerderen bloei strekken onzer badplaats en spoedig de renten afwerpen van de vele gelden, die er aan besteed zijn. De mailbooten der My. „Zeeland" ver voerden van 11 tot 17 April 1298 passa giers, 604 uit Queenboro en 694 uit VliB- singen. 9 De heer L. Schalk te Terneuzen is be noemd tot vice-consul voor Duitschland aldaar. Beroepen by de Ned. Herv. gemeente te Biervliet cand. C. D. Moulyn te Nymegen te Zuidzande ds. K. van de Werfhorst Gz, te Mastenbroek. De communicatie tusschen Middelburg én Domburg zal dezen zomer worden uit gebreid. Het voornemen bestaat een nieu wen omnibusdienat te openen, waarmede men meer dan eenmaal daags zou kunnen gaan en tcrugkeeren. Bedankt voor het beroep naar de Ned. Herv. gemeente te Vlissingen door ds. H. H. Bai'ger te Vlaardingen. Beroepen te Wilhelm inadorp cand. Mou- ïyn te Nijmegen te Mijnsheerenland en Kokkengen ds. J. W. F. Gobius du Sart G.Jz. te Nieuw- en St. Joosland. Bs. J. Hulsebos, pi*ed der Geref. kerk te Vlissingen is beroepen naar Bolsward. Benoemd tot le hulponderwijzer aan de nieuwe Chr. school te Vlissingen (hoofd *de heer Baarschers), de heer J. van Aartsen van Middelburg, werkzaam aan een Chr. school te Rotterdam, die deze benoeming heeft aangenomen. De gemeenteraad van Middelburg heeft met 10 tegen 4 stemmen besloten ook op Zondag kex*mis te doen houden. Ter openbare civiele tei*echtzitting der~ arrondissements-i-echtbank te Middelburg is mr. C. de Witt Hamer J.Gz. als advo caat en procureur bij die rechtbank be- eedigd. Op 1 Januari 1891 telde de provincie Zee land 200.792 inwoners (99.097 m. en 101.695 vr.), Middelbux*g had 17.362 inwoners, Vlissingen 13.634, Goes 6605, Zierikzee 6982, Terneuzen 6503 inwoners. Te Breda zijn geslaagd voor het bakke rijdiploma de heeren C. Herman te Vlis singen en D. Trieller Dz. te Domburg. Voor het examen van inspecteur van po litie van den bond van hoogere politieamb- tenai*en in Nederland is geslaagd de heer H. van Marls, vroeger wonende te Goes. Benoemd tot hoofd der openbare lagere school te Poortvliet den heer P. I, Krij ger thans onderwyzer aan de openbare lagere school (kom) te Arnemuiden, Vischmyn Vlissingen. Vrijdag 18 April. Aangevoerd door 27 vaartuigen 661 kg handelsgarnalen a 28— 38 ct.; 774 k.g. pellerijgarnalen r 28 ct per kg.; 147 kg verschc schar a 384Ï ct per kg; 51 kg bot 46—70 ct per kg. AGENDA GOES. Grand-theater. Van Vrijdag 18 tot en met Dinsdag 22 April: „De postmees ter". VLISSINGEN. „AJharabm"-theater. Van Vrydag 18 tot en met Dinsdag 22 April „Episode". MIDDELBURG. „Electro"-bloscoop. Van Vrijdag 18 tot en met Donderdag 24 April; „De drie Codona's". Woensdag 23 April Optreden ds. L. S. den Boer uit Amsterdam voor de Chr. Geref. Gem. Gasthuiskerk,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 2