STADSNIEUWS Middelburg. STADSNIEUWS Goes. Burgerlijke Stand STADSNIEUWS Vlissingen. Kerk en school DUITSCHE LUCHTAANVAL OP LONDEN. Sport r. E. REUDINK f Te Oosterbeek is op 83-jarigen leeftijd •verleden de heer E. Reudink, die na aan vankelijk hulp-prediker van de Ned. Herv. kerk te Sint Laurens te zjjn geweest, begin Januari 1899 zich metterwoon te Middel burg vestigde, waar hij tot begin 1928 koster van de Nieuwe Kerk is geweest. Op 70-jarigen leeftijd legde hij deze functie neer en verliet hij onze gemeente. Ook in het vereenigingsleven heeft de thans over ledene alhier een plaats van beteekenis in genomen. DE PERSOONSBEWIJZEN. De gemeente zit nog steeds te wachten op de persoonsbewijzen, doch men mag verwachten, dat binnenkort de eerste let ters zullen worden opgeroepen. Daarom wekken wjj hen, die niet zeker weten of hun tegenwoordige woonplaats in de ge meente goed ter secretarie bekend is, op, zich daar te vervoegen en wei op de derde afdeeling. Hier zal men ook gaarne vooraf de portretten beoordeelen, opdat bij de uitreiking der persoonsbewijzen zoo weinig mogelijk stagnatie wordt veroorzaakt door afkeuren van de foto's. Als men vooruit verneemt, dat een por tret niet aan de eischen voldoet, kan men nog tijdig een nieuw laten maken. DE BESTRIJDING VAN BRAND GEVAAR DOOR BRANDBOMMEN. In verband met de voorgeschreven maat regelen ter bestrijding van brandgevaar, ontstaan door brandbommen, wordt naar wij vernamen door den directeur van den reinigingsdienst zand beschikbaar gesteld, af te halen aan de stadsschuur ad 5 cent per emmer. Voorts deelt het hoofd van den gemeen telijken luchtbeschermingsdienst 'ons mede, dat, blijkens bericht van den directeur van den reinigingsdienst, op te ruimen goede ren geleidelijk kunnen worden medegegeven op de dagen, waarop het huisvuil wordt opgehaald. Mocht de op te ruimen hoeveel heid te groot zijn om aan den ophaaldienst te worden medegegeven, dan kan daarvan tevoren tijdig aan het kantoor van den •reinigingsdienst worden kennis gegeven, met verzoek dit afzonderlijk weg te halen. In dat geval geschiedt zulks dan op Woens dagmiddag, doch-er moet daarvoor dan betaald worden, voor zoover de hoeveelheid grooter is dan 14 MS per woning. DIEFSTAL VAN ZAKKEN. De fa. P. J. P. te Yerseke deed aangifte, dat een partij haar tocbehoorende jute zakken ontvreemd is uit een magazijn aan de Van der Goes-kade. Deze diefstal moet plaats gehad hebben tusschen Zater dag en Dinsdag. Men ontdekte den dief stal, doordat een groote stapel zakken door elkaar gegooid en veel kleiner ge worden was. De politie stelt een onderzoek in. VERKOOPING WOONHUIZEN. Dinsdag werd alhier door Notaris Jon kers publiek verkocht 1. Een woonhuis met schuur, erf en tuin te Goes aan de Kloetlngsche weg, groot 3 aren 10 centiaren aan C. Blokpoel te Goes voor 6200. 2. Een woonhuis aldaar groot 3 aren 21 centiaren aan C. J. Sinke q.q. te Goes voor 5480 en een woonhuis aldaar groot 3 aren 14 centiaren aan denzelfden voor 5890. 3. Een woonhuis aldaar groot 8 aren 22 centiaren aan P. J. van Maaren te Hansweert voor 5750. 4. Een woonhuis aan de Westerstraat groot 86 centiaren aan C. J. Noordhoek te Goes voor f 2310. 5. Een woonhuis aan de Groote Kade groot 88 centiaren aan J. H. Rooze te Goes voor 1620. TUINBOUW- EN PLANTKUNDE. Een leerzame avond. In de gisteravond gehouden vergadering van de Kon. Ned. Mjj. voor Tuinbouw en Plantkunde, afd. Goes, werden aan de hand van ruim gesorteerd plantenmateriaal de diverse soorten besproken. Het geheel was ryk gevarieerd, zoowel heesters en vaste planten als cultuurge wassen, waarvan vooral ook de saye- boonen genoemd mogen worden, waren vertegenwoordigd. Ook de nieuwste ver- edelingsmethoden van de nog zoo jonge notencultuur werden getoond. Een en ander lokte veel vragen, opmer kingen en antwoorden uit, hetgeen de alge- meene kennis zeer ten goede kwam. Alle leden konden zich dan ook vereeni gen met de opmerking, die Ir. Bosma aan het eind der vergadering maakte, dat het een zeer leerzame avond geweest was. De verceniging zal steeds meer van zich gaan doen spreken, zij het dan dat de eerste tjjd het optreden, mede door de omstandig heden en de jeugd, nog beperkt zal zijn. Volgende maand wordt een begin ge maakt met de zo'mer-excursies en ook zat er die maand een avond worden gehou den, waarbij een groot aantal voorjaars bloemen tentoongesteld zal worden. GOES. Gehuwd: Laurent Marinus Cornells Heu- keshoven, 26 jr. j.m. cn Petronella Jacoba Gertruda Aarts, 26 jr. jd. OOST- EN WEST-SOUBURG. over de week van 9 April—16 April. Ondertrouwd: G. van Donselaar, 30 j. en Joh. Boonc, 33 j. Getrouwd: Joh. J. Cevaal, 23 jaar en N. J. Kodde, 24 j.; H. Barentsen, 29 j. en C. N. Willeboordse, 29 j. Overleden: Leendert Vader, 73 jaar, echtg. van Pietcmella Vcrhage. MILITAIRE PLECHTIGHEID OP DE BEGRAAFPLAATS. Op de Noorderbegraafplaats vond heden morgen de ii'oardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van drie Engelsche vliegers die Maandagmiddag bij Vlissingen met hun vliegtuig omlaag zijn geschoten, waarna het toestel bij Breskens brandend is neergestort. Op de begraafplaats waren o.m. aan wezig Kommandant der Seeverteidigung von SUd-Holland, de burgemeester dezer gemeente, de heer C. A. van Woelderen en de kringcommissaris van het Ned. Roode Kruis, dr. W. F. Th. van der Bijl. Nadat de verschillende troepenonder- deelen rond de groeve waren opgesteld, hield een Duitsche veldpredikant een toe spraak. Vervolgens werden de kisten die gedekt waren met de Engelsche vlag, in de groeve neergelaten, waarna verschil lende kransen werden gelegd. Tot slot loste het vuurpeleton een drietal salvo's terwijl allen het saluut brachten als laatste eer aan de gevallen tegen standers. GEVONDEN VOORWERPEN. De Commissaris van Politie te Vlissin gen, maakt bekend, dat aan zijn bureau als gevonden is gedeponeerd: een zwarte kindorportemonnaie; sleuteltje: linker gla cé dameshandschoen met bont; lange on derpantalon, kinderschortje, heerenflanel: •tafelkleedje, overhemd, damesbontkraag A vos-bont, vermoedelijk afkomstig uit de door bominslag vernielde woningen Ka naalstraat 34 en 36; borduurschaartjc rijwielbelastingmerk; en dat inlichtingen z(jn te bekomen omtrent: verm. zilveren damesring bjj Theune, Callenfelsstraat 9; lichtgroene kinderdas bij den heer Fros, Koningsweg 15; spoiizenhouder (klem) bij F. de Roos, Spuistraat 54; -bruin kinder petje en rechter kinderhandschoen bij A. de Buck, Tulpenlaan 20; zwarte gym nastiekschoenen bij van Loenen, Paarden markt 43; rijwielbelastingmerk bij Schets, Noordstraat la; rechter glacé heerenhand- schoen bij A. Nederlof. Paul Krugerstraat 19; blauw-gekleurde ceintuur van kinder mantel b\j De Buck, Molenstraat 3zoo goed als nieuwe blauwe overall bij Pol derman, Glacisstraat 140; donkere grijze hoed brj C. M. Amadio, Bellamypark 40; hondje (zwart met wit) bij Lippens, Aca cialaan 11; zwarte band met zilveren slui ting bij C. Kort, Sint Jacobstraat 3. 'DE 63e JAARVERGADERING VAN DE UNIE EN DE 52e VAN DEN SCHOOLRAAD. Dc algemeene vergadering van de Unie „Een school met den Bijbel", die altijd op Dinsdag na Paschen t>- Utrecht placht gehouden te worden en die van den School, raad voor de scholen met den Bijbel die daarop dan Woensdags aansloot zijn dit jaar op denzelfden dag te Utrecht gehou den en wat de middagvergadering betreft gemeenschappelijk. Een en ander in ver band met de beperkte reisgelegenheden etc. Do jaarvergaderingvan de Unie. De jaarvergadering van de Unie ving gistennorgen om 10 uur in het gebouw voor K. en W. te Utrecht onder presidium van prof. dr. K. Dijk van Zwolle aan. De voorzitter opende de vergadering op ge bruikelijke wijze en bepaalde zich dit maal tot een kort woord van welkom tot de aanwezigen, waarna onmiddellijk de huishoudelijke zaken behandeld werden. Het 62e jaarverslag van den secretaris, mr. J. J. Hangelbroek, wederom als Jaar boek voor het Chr. Onderwijs in druk ver schenen, werd onder dankzegging aan den samensteller goedgekeurd. De secretaris deelde mede dat sinds de vorige jaarvergadering nieuwe locale eo- mité's opgericht zijn, waardoor het totaal aantal steeg tot 896. De opbrengst van 426 comité's bedraagt 53.638.21 of wel 6.764.29 hooger dan verleden jaar over dezelfde comité's. De bijdragen van de lo cale comité's voor de algeme--e Uniekas bedragen tot heden 5.293,04. Het vorig jaar was in totaal 6.416,46 aan bijdragen ontvangen. De aftredende bestuursleden, de heeren jhr. mr. H. A. M. v. Asch v. Wijck te Doorn en A. D. v. d. Schans te Andel (Br.) werden herkozen. Nadat dr. D. Langedtjk van den Haag het jaarlijksch rapport over de Unie pro- paganda-actie had uitgebracht werd de vergadering gesloten. De jaarvergadering van den Schoolraad. Onmiddellijk na deze jaarvergadering ving om half twaalf die van den School raad aan, die jonder leiding stond van ds. J. Barbas, Ned. Herv. predikant te Hengelo (G-). Hij opende de vergadering op gebruikelijke wijze en sprak een kort welkomstwoord uit, waarin hij aandacht vroeg voor het exemen voor het diploma schoolraad. Het verslag van de examencommissie werd uitgebracht door den heer C. F. Ver schoor van Scheveningen. Wij ontleenen daaraan dat in 1940 totaal 79 diploma's uitgereikt werden. Aan de commissie ont vielen door den dood dé heeren H. J. v. Wijlen te Rotterdam, dr. Th. L. W. v. Ra- vestein te Utrecht en dr. H. Schokking te Den Haag. De heeren K. v. d. Berg te Santpoort en W. J. Visser te Den Haag moesten zich om gezondheidsredenen te rugtrekken als lid. Bij de examens in Oct. trad. dr. S. O. Los te Den Haa.g op als tijdelijk voorzitter. Tot opvolger van den heer v. Wijlen werd gekozen prof. dr. Joh. de Groot te Utrecht. Mr. Hangelbroek rapporteerde omtrent het hulpfonds voor geweigerde Rijks- en gemeentelijke bijdragen waarbij thans zijn aangesloten 299 scholen. Sinds de vorige jaarvergadering werd geen uitkeering uit het hulpfonds gedaan. De aftredende voorzitter, ds. J. Barbas werd herkozen, waarna de vergadering werd gesloten. Om 2 uur ving de gemeenschappelijke middagvergadering van Unie en School raad aan. Hierin trad als spreker op ds. H. J. Langman, Ned. Herv. predikant te Gro ningen, die een rede hield getiteld „Be waar het pand U toebetrouwd". Luchtgevechten bij de Britsche kust. Sterke gevechtsformaties van het Duit sche luchtwapen hebben in den nacht van Woensdag op Donderdag onophoudelijk haveninstallaties en voor den oorlog be langrijke doelen te Londen en in de Theemsmonding aangevallen, naar het D.N.B. verneemt. Reeds de eerste beman ningen konden b\j goed aanvalswecr en helder uitzicht uitstekende resultaten van hun bommen melden. In de havengebieden aan weerskanten van de Theems werden zware vernielingen aangericht en talrijke groote branden waargenomen. Reuter meldt, dat men by het aanbre ken van dén dag heeft vastgesteld, dat de aanval van het Duitsche luchtwapen in den nacht van Woensdag op Donderdag op Londen de hevigste is geweest, dien men totdusver heeft beleefd. In een officieel door Reuter gepubliceerd communiqué wordt verder gezegd, dat de ze aanval zeer zwaar en langdurig is ge weest en aanzienlijke schade heeft aange richt. DE AANVALLEN OP BELFAST. Uit Berlijn meldt het D.N.B. dat in den nacht van 15 op 16 April sterke Duit sche gevechtsformaties hevige aanvallen ondernamen op voor den oorlog belang rijke doelen in Noord-Engeland en het Britsche Noord-Ierland. Het zwaartepunt van den aanval lag op de Noord-Jersche haven Belfast, dat na de zware bescha diging van alle West-Engelsche havenge bieden tot voornaamste laad- en losplaats voor de Britsche leven6mlddelenaanvoeren geworden is. Talrijke voltreffers en uitge breide branden richtten in de havenin stallaties en de groote levgnsmiddelenpak- huizen omvangrijke vernielingen aan. Bij de aanvallen van gisternacht werd o.a. ook Liverpool getroffen, waar voor den oorlog belangrijke Installaties in het havengebied en in het Noordelijke deel der stad werden geraakt en herige branden en ontploffingen optraden. Een andere aanval was op Portland gericht, waar een groote brand op de staatswerf werd ver oorzaakt en verscheidene treffers geplaatst werden op de torpedofabriek Portland- Weymouth. In het Kanaal van St. George werden Britsche vrachtbooten door vliegtuigen van de gewapende Duitsche verkenning ver- lijke verliezen moest betalen, konden de vier schepen van tezamen 28.000 b.r.t on miskenbaar tot zinken gebracht en een schip van 3000 b.r.t, zwaar beschadigd worden. Gisteren is overdag door enkele Duitsche gevechtsvliegtuigen een aanval op Great Yarmouth ondernomen. Daarbij konden bomtreffers met groote uitwerking op een groote maalderij en in een pakhuisloods aan de Westzijde van de rivierarm waar genomen worden. LUCHTGEVECHTEN. Gistermiddag is bij verscheiden aanvallen van Duitsche jagers op de Britsche kust een reeks luchtgevechten ontstaan, die voor het Duitsche luchtwapen zonder uit zondering succesvol verliepen. Vier Spit fires en vflf Hurricanes werden door de Duitsche jagers zonder eigen verliezen omlaag gehaald. De Royal Air Force heeft bij een po ging der Engelschen om het bezette ge bied binnen te vliegen Dinsdag zeven vliegtuigen verloren. Door den Dtritschen afweer en jachttoestellen, die tot aan.de Engelsche Zuidkust optraden, werden zeven andere Engelsche toestellen neer geschoten. Terwijl het Engelsche lucht wapen alle pogingen om overdag naar de bezette gebieden te vliegen met aanzien lijke verliezen moest betalen, konden de Duitsche luchtstrijdkrachten, naar in Ber lijn verklaard wordt, ook in de laatste dagen hun verkennings- en gevechtsop drachten boven het Britsche eiland over dag met volledig succes volbrengen. BRITSCHE VLIEGTUIGEN NAAR NOORD-DUITSCHLAND. Uit Berlijn meldt het D.N.B.Het Brit sche luchtwapen heeft in den afgeloopen nacht, naar aan het D.N.B. wordt mede gedeeld, een vrij groot aantal vluchten naar Noord-Duitschland gemaakt en ge tracht havensteden in het kustgebied aan te vallen. Slechts weinig vliegtuigen slaag den er in hun doel te bereiken en daar eenige bommen neer te werpen. De overige toestellen wierpen hun bommen in het wil de weg uit. Volgens de op het oogenblik beschikbare berichten is een toestel door nachtjagers neergeschoten. De tot dusver geconstateerde schade is gering. Zwakke strijdkrachten der R.A.F. zijn ook in den nacht van 15 op 16 April naar Noord-Duitschland gevlogen, meldt het D.N.B. In Noordwest-Duitschland kwamen de Engelsche toestellen niet verder dan Het gebied voor de kust. In Sleeswijk- Holstein werd op een vrij groote plaats een gering aantal brand- en brisantbom men neergeworpen. De brisantbommen waren zoo slecht gericht, dat drie kwart van de neergeworpen hoeveelheid bommen in het water terecht kwam. De in woon wijken aangerichte schade is slechts ge- ring. Schade van economisch-militairen aard is nergens veroorzaakt. Tien per sonen. werden gewond. Naar het D.N.B. voorts verneemt, zijn bij den aanval van vier Britsche vlieg tuigen op de Duitsche Noordzeekust door brisantbommen een sanatorium, een pas torie cn t\vee ziekenhuizen ernstig be schadigd. Ongewapende visschersvaartujgen werden met machinegeweervuur bestookt. Ver van elk militair doel werd schade aangericht, terwijl personen werden ge troffen. De stand der rijksmiddelen. Hoogere opbrengst der belastingen. Blijkens het overzicht van den stand der rijksmiddelen op ultimo Maart jl. was aan directe belastingen voor den dienst 1941 binnengekomen 76.502.366.23 tegenover 52.488.577.66 voor den vorigen dienst tot en met dezelfde maand van het vorige jaar. Een hoogere opbrengst derhalve van ruim j 24 millioen, waarvan echter S 11.6 millioen als Winstbelasting binnenkwam, een belasting, die in de vorige periode nog niet bestond. De rest van het voordeelig verschil moet voor het grootste deel ge zocht worden in" de Grondbelasting, die dit maal 11 millioen en het vorige jaar slechts 3.5 millioen opleverde. Verder brachten de opcenten Gemeentefondsbelas ting dit jaar 11-1 millioen op tegenover 6.9 millioen von'g Jaar. Tenslotte toont de Inkomstenbelasting met 38 millioen tegenover ruim 31.7 millioen vorig jaar een voordeelig verschil van bijna 1.3 mil lioen. Wat dc overige middelen betreft, zien we als voornamen post de Loonbelasting met een opbrengst over Maart jl. van 11.027.078.6?. De opbrengst over de afgeloopen drie maanden bedroeg niet meer dan 18.816.147.01, hetgeen waarschijnlijk is toe te schrijven aan een nog niet zoo vlotte functionneering van dit nieuwe apparaat onmiddellijk na de invoering in het begin van dit jaar. De rechten op den invoer leverden in Maart jl. slechts 1.59 millioen op, tegen over 11.2 millioen in Maart 1940, toen de invoer nog voor zooveel meer goederen uit alle deelen van de wereld openstond. Verder hebben o.m. opgebracht over Maart 1941 Accijns op zout 405.601.15 (vorig jaar 140.674.53) accijns op gedistilleerd 3.581.070.70 (v.j. 2.984.316.09) accijns op bier 903.284.19 (v.j. 732.380.95) accijns op tabak 8.223.429.54 (v.j. 3.372.045.54) omzetbel. 4.693.467.91 (v.j. 5.149.600.67) rechten van zegel 1.061.617.82 (v.j. t 890.770.75) rechten van registratie 1.129.400.68 (vorig jaar 723.290.41) rechten van successie, van overgang bij overlijden en van schenking 6.103.120.34 (v.j. 3.258.930.23) waar devermeerderingsbelasting 38.614.68 (v.j. belasting op gouden en zilveren werken 113.420.74 (v.j. 63.429,01). De totale, opbrengst van deze overige middejen was over Mrt. '41 46.662.640,34 tegenover f 35.202.106,16 over dezelfde maand in 1940. Het eerste kwartaal 1941 brachten die middelen 136.092-622,47 op, tegenover 111.804,332,13 in het eerste kwartaal van 1940, een hoogere opbrengst derhalve van ruim f 24,millioen, zulks niettegen staande de rechten op den invoer in het eerste kwartaal 1941 ruim 24,millioen minder opbrachten dan in de overeenkom stige periode van 1940. De motorrijtuigenbelasting bracht over Maart 1941 663.506.37 op, en In het af geloopen kwartaal 1.037.738,52 tegen over 4.538.859,70 ln het eerste kwartaal 1940, toen het autoverkeer nog geheel vrij was. De i-ywielbelasting bracht in Maart j.l. niet meer dan 12.630 op en over het eerste kwartaal 31.922,50, tegenover 29.532,50 in het eerste kwartaal van 1940 Verbod tot koopen enz. van mahonie, of cederhout. De directeur van het rijksbureau voor hout, daartoe gemachtigd door den secre taris-generaal van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart, maakt bekend, dat hij de bij de ^outbeschikking 1940 no. 1, artikel 4, sub. b, verleende dis pensatie met ingang van gisteren mede heeft ingetrokken ten aanzien van Het koopen, afleveren, gebruiken, ver bruiken, bewerken of verwerken van alle soorten mahonie- en cederhout in hoeveel heden van 3 M3 of meer per maand. Het is derhalve' van gisteren af verbo den zonder schriftelijke vergunning van den directeur van het rijksbureau voor hout mahonie- of cederhout in hoeveelhe den van 3 M3 of meer per maand te koo pen, af te leveren, te gebruiken, te ver bruiken, te bewerken of te venverken. BOLLENTELERS MOETEN EEN GEDEELTE VAN HUN GROND BETELEN MET ZAADGEWASSEN. De secretaris-generaal van het depar tement van landbouw en risscherij heeft het volgende bepaald Alle bq de stichting: „Ncderlandsche Sierteeltcentrale", gevestigd tè 's-Graven- hage, aangesloten georganiseerden, die door haar z\jn ingedeeld in de groep: „Bloembollentelers", voor zoover zrj op 1 April 1941 in het bezit waren van ver gunning voor het telen van hyacinthen dan wel of zoomede van tulpen voor een oppervlakte ter gezamenlijke grootte van tenminste 35 aren, z\jn verplicht, volgens aanwijzing van de voornoemde centrale in het kalenderjaar 1941 voor zaadteelt een oppervlakte gronds, met boonen dan wel of zoomede erwten te betelen, welke opper vlakte door meergenoemde centrale wordt, berekend naar een door haar te betalen percentage van de oppervlakte, welke is uitgedrukt in de voormelde vergunning. BOND VOOR GEREFORMEERDE JEUGDORGANISATIE. Woensdag werd te Utrecht onder presi dium van den heer Joh. C. Francken van Zeist, de 29e algemeene vergadering ge houden van den Bond voor Geref. Jeugd organisatie, die druk bezocht was. De secr.-penningm., de heer M. Gras- hoff van Voorburg maakt in zijn verslag melding van een terugloopen door de oor logsom standigheden van het ledental der aangesloten vereenigingen van 22798 op 21711, waarvan 12056 jongens en 9655 meisjes. Het grootste percentage van bet ledenverlies is uit de prov. Zuid-Holland gekomen, n.l. 700. Woord-Holland had een ledenverlies van 300 cn Zeeland van 200. De overige provincies maakten een winst van 200 leden. In de Contactcom missie wordt met de twee andere Geref. jeugdbonden uitnemend samengewerkt. Het bondskapitaal steeg met 1182,65 en bedraagt thans 21.045,77. Besloten werd de volgende jaarverga dering in de Paaschvacantie 1942 eveneens te Utrecht te houden. De aftredende bestuursleden, mej. J. Borgardijn te Arnhem en prof. dr. G. Ch. Aalders te Hilversum, werden herkozen. In de middagvergadering refereerde de heer Ad. Kuiper van Utrecht, lid van het bondsbestuur van den Ned. Bond: van Jon- gelingsvereenigingen op Geref. grondslag over „Onze tijd en onze taak". 3e klasse O. De stand in de 3e klasse O is als volgt Breskens 9 9 0 0 18 719 Aardenburg 10 6 1 3 13 2524 Oostburg 10 5 1 4 11 29—29 IJzendyke 9 3 1 5 7 21—29 Schoondijke 9 2 1 6 5 1736 Temeuzen II 9 1 0 8 2 1551 Door de jongste uitslagen heeft Aarden burg zich definitief van de 2e plaats ver zekerd, terwql Temeuzen n de onderste plaats niet meer kan verlaten. De overige wedstrtjden zullen in de onderlinge rang schikking wel geen wijziging meer brengen. RANGLIJSTEN EERSTE KLASSE. Afdeeling II. v.s.v. 88 18 14 2 2 30 61—27 Ajax 18 8 6 4 22 53—31 Haarlem 17 9 2 6 20 40—31 D.O.S. 16 7 3 6 17 42—45 Blauw Wit 17 6 5 6 17 33—25 v.u.c. 16 6 4 6 16 44—51 Xerxes 18 6 3 9 15 42—50 H.B.S. 17 5 4 8 14 42—42 R.F.C. 16 4 4 8 12 28—42 C.V.V. 17 2 3 12 7 20-^61 Afdeeling XV P.S.V. 21 15 3 3 33 62—22 Longa 21 12 4 5 28 49—30 Juliana 21 11 5 5 27 64—37 NJV..C. 20 9 6 5 24 43—32 M.V.V. 20 7 6 7 20 33—33 Eindhoven 20 7 4 9 18 42—41 N.O.A.D. 20 8 2 10 18 35—48 B.V.V. 18 7 3 8 17 28—32 Willem II 19 6 3 10 15 33—38 Limburgia 20 5 4 11 .14 29—37 Helmond 20 5 4 11 14 25—50 Roermond 20 3 6 11 12 20—68 Afdeeling V. Be Quick 16 10 4 2 24 36—20 H.6.C. - 16 10 4 2 24 37—23 Velocitas 16 11 2 3 24 38—24 Leeuwarden 16 10 1 5 21 45—22 Heerenveen 16 6 4 6 16 44—47 G.V.A.V. 14 4 4 6 12 24—17- Achilles 15 3 5 7 u 41—46 Sneek 16 3 5 8 11 16—30 W.V.V, 16 3 1 12 7 30—53 Veendam 15 1 4 10 6 24—48 M.M.II.C. ÖP HET ZWART-WIT TOURNOOL Middelburg trof het zeiter niet bq de loting aangewezen te worden to spelen tegen „Klein Zwitserland", een Haagsch elftal, samengesteld uit Westelijke eerste klassers, waarvan een 6-tal deel uit maak te van het Nederlandsche B.-hockey-team. Met den moed der wanhoop werd dan ook de strjjd begonnen tegen de „Zwit sers", Fel enthousiast werd er gestreden. M.M.H.C. versterkt door een tweetal spe lers van Breda gaf zich geheel en al. De tegenpartij kreeg dan ook weinig gelegen heid tot schieten. Het eenige doelpunt in deze ontmoeting kwam nog voor de rust, een harde snijbal, welke hoog in 't doel verdween. M.M.H.C. verloor met ^erc tegen de winnaars van 't tournooi. In de verliezers- ronde bleek het Oranje-elftal één dei- sterkste te zq'n. Push. een Zuidelijke eerste klasser, kreeg een 5—1 nederlaag tc slik ken. 't Was in den beginne een fel tegen eikaar opgaande wedstrijd; maar toen de M'burg linksb. en -binnen ieder een keer op fraaie wijze gedoelpunt hadden, verslapte het spel van Push. Onverwachts echter doelpuntte de midvoor van Push en op nieuw werd het een enthousiaste wedstrijd. M.M.H.C. doelpuntte achtereenvolgens nog driemaal. Door deze overwinning plaatsten de Middelburgers zich in den halven eind strijd tegen het sterke Tilburg. De achter hoede van Middelburg was dusdanig in vorm, dat de tegenpartij geen kans kreeg te schieten. De rust ging in met blanken stand. Bij de hervatting van het spel werd door beide partijen alles op alles gezet en het spel werd nog feller en sneller. Bij één van de vele aanvallen van M.M.H.C, doelpuntte de rechtsbinnen met een geweldig hard schot. Overrompeld kwam Tilburg daarna opzetten; maar niets mocht baten; de achterhoede van Middel burg wist niet van wijken en M.M.H.C. had het tot de finale gebracht van de ver liezersronde. Hier werd de strijd aangebonden tegen S.R.O.I. Hoewel door beide partijen reeds drie wedstrijden gespeeld waren, bleek het tempo van het spel niets geleden te heb ben en ook nu werd het weer een uitste kende wedstrijd. De Westelijken waren in den beginne in de meerderheid en wisten dit reeds spoedig door een doelpunt uit te drukken. Na de rust gelukte het den linksbinnen van M.M.H.C. op tactische wijze met een hard schot de partijen op gelijken voet te brengen. Hevig werd er nu om de overwinning gestreden,maar geen van beide kreeg dé kans meer te doelpunten, zoodat de eindstand 11 werd. Reglementair werden nu door iedere voorhoede 5 schoten op het doel gelost; maar ook hierbij wist geen van beide de meerderheid te behalen. De loting wees S.R.O.I. als overwinnaar aan. Middelburg heeft op dit tournooi een uitnemenden in druk achter gelaten en mocht zich in een uitbundige belangstelling van de tal rijke bezoekers verheugen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 2