f 431.- STADSNIEUWS MIDDELBURG STADSNIEUWS Burgerlijke Stand Marktberichten STADSNIEUWS Goes. f 435.00. Agenda verkoopingen en verpachtingen. Sport Bioscopen r' o/""} bc- ^,OL Laatste Berichten middelburg. AFLOOP VERKOOP©»'G. Notaris Mr. P. Loeff heeft Donderdag middag in het Notarishuis te Middelburg publiek Verkocht Een Huis en erf aan de Korte Noord straat no's 41 en 43 groot 197 centiaren. Kooper A. Jeronimus, koopman te Mid delburg voor 6100. Het huis aan de Zandstraat aldaar werd niet gegund. APOTHEKEN. Van Zaterdagavond 9 uur tot Dinsdag morgen is geopend de apotheek Van de Garde, Korte Noordstraat en van Dinsdag avond 8 uur tot en met Vrijdag des nachts de apotheek Van der Harst, Korte- delft. Onze uitkeering van deze week bedroeg De hoofdpremie van 25.viel ditmaal in Middelburg. Mevr. Wed. de 'K., Molstraat, was de gelukkige, die tevens de Midza- Paaschverrassing ontving. De overige premie-winnaars die te vens een Paaschverrassing ont vingen waren de B., Nadorst. F. D., Penninghoeksingel. D., Schoorsteenvegerssingel. G., Bleek. J., Souburg. C. L., Lange Giststraat. de K., Koestraat. A. M., Houttuinen. C! M., Wagenaarstraat. PI., N. Oosterschestraat. J. R., Noord weg. C. v. S., Eigenhaardstraat v, W., Vlissingschestraat. LOOP DEK BEVOLKING. In de week van 410 April zijn in deze gemeente de navolgende personen Ingekomen: J. Dellcbeke geb. de Rijke en 1 kind, zonder Nieuwstr. 49, v. Zie- rikzee; S. P. Baljeu, verpleegster, Joden- gang 44, van Rotterdam; M. Walraven en echtgen., schilder, Lange Noordstraat 53, van St. Laurens; J. Fondse, Rijksambte naar, Molenwater 81, van Bergen op Zoom; mej. E. - ïdbijl, zonder, Spanjaardstraat 37 van, O. en W. Souburg; J. C. Hamelink, zonder, Krommeweele 13. van Axel; L. J. de Pree. zonder. Kinderdijk 94, van Goes; G. Zweedijk, havenarbeider, Kinderdijk 94, van Goes; mej. A. Zweedijk, zonder, Kin derdijk 94, van Goes; J. C. M. Koekebakker, administrateur, naar Koepoortstr. 10, van Leidschendam; W. Joósse, opvoedend amb tenaar Veersche Singel 148, van Nieuw en St. Joosland; C. Besuijen echtgen. en 2 kinderen, landbouwer, Segeersweg 80, van O. en W. Souburg; H. Kaashoek echtgen. en 1 kind, monteur P.Z.E.M., Sin gelstraat 7, van Vlissingen: mej. P. Sinke, zonder, Eigenhaardstraat 37, van 's Heer Arendskerke; G. Harine"k, vertegenwoordi ger, Eigenhaardstraat, van 's Heer Abts- kerke; mej. N. Tiimpe, zonder, Langeviele 81, van Baarland; H. C. de Hoog en echt gen. gevangenbewaarder, Hcerengracht 82, van- Den Haag; P. Vermeulen-Volker, zon der Loskade 41. van Breda; mej. M. H. van IJzeren maatschappelijk werkster, Veer sche Singel 148, van Amsterdam. 'Vertrokken: C. M. Kasander, werk man, van Karelsgang 40. naar Vlissingen, Molenstraat 61; mej. J. Kasteleijn, zonder, van Vlissingsche straat 46. naar Koude- kerke, no. 127; mej. B. E. Mulders, winkel bediende, van Spanjaardstraat 64, naar Haarlem, Hazepaterlaan 24; R. van Roo, echtgen. en 2 kinderen, meubelmaker (L.) van Haringplaats 1, naar Koudekerken -Koudenkerksche Weg D 124; M. Wijtman, huishoudster, van Heerenstraat 27, naar O. en W. Souburg, Groote Abeele 34; J. Janse. echtgen. en 2 kinderen, van Lange Burg 30. naar Koudekerke D 107; H. Vinke echtgen. en 2 kinderen, loodgieter, van Lange Geere 51, naar Koudekerke, Nieuwe Vlissingsche Weg E 195; J. J. de la Vienne, echtgenoote en 1 kind, korte Burg 7, naar Koudekerke, Langeviele- singel D 138139; B. J. Buijs en echt gen., meubelmaker, van Eigenhaardstraat 15, naar Koudekerke, Tramsingel E 63; S. W. Gastel, kinderjuffrouw, van Nadorst- weg 8 c, naar Koudekerke, Langevielesin- ELECTRISCHE A GASAANSTEKER J Calapdplem 3 Den Haag xiyyy telefoon 180826 Vlissineen. GROOTERE BEPERKING VAN HET TAXI VER KEER Met ingang van hedenmiddag te 12 uur zal het taxiverkeer nog meer beperkt wor den. De taxiondernemers zullen uitsluitend van de gax-ages uit bedienen en dus geen standplaatsen meer innemen. Alleen in een zeer dringend geval zal men- over een taxi kunnen beschikken. Daarbij moet een be wijs van een arts worden overgelegd, dat het vervoer noodzakelijk is. Een en ander houdt natuurlijk verband met de benzinéschaar^phte. Men zal dus goed doen, het den garagehouders niet in- noodig lastig te maken. APOTHEEK GEOPEND. Van heden tot en met volgende week Vrjjdag is des avonds en 's nachts en den geheelen Zondag en Maandag (2den Paaschdag) de apotheek geopend van de fa. Wed. A. J. v£& Ockenburg, Badhuis straat 22. WEMELDINGE. Van 20 Maart tot 10 April. Geboren Antoon, z. van A. de Brujjn en J. M. B. de Vries; Wilhelmina Maria, d. van J. Moelker en J. M. de Schipper; Jacob Marinus, z. van P. de Groen en M._ E. Jansen. KRUININGEN. Van 3 tot en met 10 April. Geboren Franciscus Alouisius Johannes, z. van Matthijs Johannes Balleur en van Rosa Meiante Marie van Hauwe Rosalia Cornelia, d. van Lodewicus Mus en van Adriana Johanna van Oeffelen; Cornelia Paulina, d. van Pieter Saaman en van Margal-eta Jacoba Dek; Cornelia Pieter- nella Eisabeth, d. van Hermanns Cornélis Stokman en van Catharina Dieleman.' Ondertrouwd Jan Koolstra, oud 41 j. en Cornelia Steketee, oud 33 j. WISSEN KER KE. Van 3 t.m. 9 April 1941. Geboren Cornells Jacobus, z. van Jaco bus Pieter Augustijn en Klazina de Looff. Overleden Adriaan Jan, 17 d., z. van Johannes Geuze en Abrina Hollestelle; Jac- quelina Pieteniella Marcusse, 62 j., vrouw van A. M. Leendertse Janny, 20 d., d. van Johannes Geuze en Abrina Hollestelle. MIDDELBURG. 11 April. Groentenvei- ling. Snijsla 3580 ct., Spinazie 22 ct., beide per kg. Spruiten 1553, Witlof 1533, Koolrapen 12.50, Wijnpeen 3.60 —4.50, Andijvie 15—28, Kroten 3.70, Prei 6.808.50, alles per 100 kg. Selderie 5 14. Knolselderie 8—11. Radijs 2.90—3.60, alles per 100 bos, Kropsla 3.809.50 per 100 stuks. KAPELLE, 11 April. V.V. Kapelle-Bie2e- linge en omg. Kleine veiling van groen ten. Spinazie 1628, Snijsla 1637, Witlof 2123, Rabarber 16, alles per kg., Radijs 3.406.10. Narcissen 2.504.30, Tulpen 1622, alles per 100 bos, Azalea's 2329 per pot. gel E 11; U. J. Pots, echtgen. en 2 kin deren koopman, van Lange Delft 66, naar Koudekerke, Nieuwe Vlissingsche Weg E 330; Ch. G. Schlüter, echtgen. en 2 kin deren, van Abdij 6, naar Koudekerke, Lan- gevielesingel E 11; D. de Vos, en echt gen. chauffeur-monteur, van Noordweg 52, naar Vlissingen, Hyacinthenlaan 27; J. J. Schlüter, echtgen. en 2 kinderen, hotel houder, van Abdij 6, naar Koudekerke, Langevielesingel E 11; S. W. Daniëlse, echtgen. en 2. kinderen, chauffeur, van Singelstraat 51, naar Veere, Markt A 211; M. D. P. L. Hackenberg, echtgen. en 1 kind, juwelier, van Lange Burg 8, naar Koudekerke, Nieuwe Vlissingsche weg E 107; G. N. Priester, timmerman, van Rozendwarsstraat 4, naar Ellewoutsdijk, Molendijk 317; W. H. van Deurzen, rijks klerk registratie en domeinen, van Laan van Nieuwenhove 16, naar Haax-lem. Molijn- straat 52; L. Chr. Lagaaij, zonder, van Vlasmarkt 3, naar Terneuzen, Grand Ho tel „Rotterdam"; mej. J. van de Velde, zon der van Veersche Singel 148, naar Hein- kenszand, Plattendijk B 124; mej. J. A. van de Velde, zonder van Veersche Singel 148, naar Heinkenszand, Plattendijk B 124; jhr. H. J. Stoop, asp. cand.-notaris, van Loskade 43, naar Driebergen-Rijsenburg, Dennenlaan 1; mej. S. de Hond, van Veer- schesingel 148 naar Koudekerke, slot „Ter Hooge"; mej. M. J. Kasse, zonder, van Kleverskerkscheweg 3, naar Kampen', Brummelkampstraat 5; L. P. Louwerse, echtgen. en 1 kind, van Molenwater 57, naar fN.-Br.), Theresialaan 89; R. Hoegen, naar Vught (N.-Br.), Thereslal. 89; R. Hoe gen, echtgen. en 3 kinderen, adj. directeur, div. Ind. cult, mij., van-Seissingel 6a, naar Amsterdam, de Lairessestraat 107; J. van der Wiel, echtgen. en 1 kind. Hoofd commies Dep. van sociale zaken, van Veersche Singel 260, naar Voorburg (Z.- H.), Jacob Catsstraat 19; W. Roos, kan toorbediende, van Schuttershofstraat 1, n. Rotterdam, le Middellandstraat 81b; S. Petri geb. Weiss, zonder, van Korte Delft 24, naar Vlissingen, Oprit 47; A. van Soe- len, timmerman, van Nieuwstraat 17 naar Hilvarenbeek, Voox-sche pad 322. Zuid-Noord-Beveland Kwaliteit Kwantiteit profijt van ailes méér door de IVIldza Op de Goessche Midza-bonnen deze week aan premies In verband met de komende feestdagen ls de eerstvolgende buslichting op Maandag 21 April, 4 uur nm. DE PLANTSOENEN. Een waarschuwing. De politie krijgt herhaaldelijk klachten over het loopen door de plantsoenen, het spelen in de schuilkelders, en het daardoor beschadigen van de grasmat en het op gaande gewas. De ouders dienen wel te bedenken, dat niet alleen het betreden van dezen grond strafbaar is, doch dat voor de beschadi ging dezer gemeenteeigéndommen een schadeloosstelling kan geëischt worden. En daar deze overtredingen door kinderen be gaan worden, zjjn de ouders er voor aan sprakelijk. Reeds langen tgd is de politie in dit op zicht met groote lankmoedigheid te werk gegaan en heeft zjj met waarschuwingen en schrobbeeringen volstaan, doch het re sultaat liet veel te wenschen over. Daarom zal thans steeds strenger worden opgetrer den en zal van dergelijke overtredingen ook proces-verbaal worden opgemaakt met alle nare gevolgen daarvan. Het is dus alle ouders geraden hun kinderen thans ten deze ernstig onderhanden te nemen. An ders dragen zij straks zelf de jasten. Buitendien, er wordt thans veel werk gemaakt van alles of het weinige dat Goes op dit gebied aan schoons heeft en dit dient ook gewaardeerd te worden door er zorgvuldig over tc waken. LOODDIEFSTAL. De politie legde de hand op een paar jeugdige diefjes, die een partijtje lood ont vreemd en ten gelde gemaakt hebben. Pro ces-verbaal zal opgemaakt worden. April 15 Goes. Huizen, Prins van Oranje, 20 uur. Not. Jonkers. (Zie 'adv. P.Z.C. 29 Mrt.) 15 Kortgene. Inboedel, ten huize van Fi- lius, 14 uur. Deurw. Heyboer. 15 Hulst, Woonhuis, herberg Hon. de Vos, 15 uur, not. Van Dalsunx. 16 Zlerikzee, Landbouwers-inspan, Zee dijk, 10.30 uur. Deurw. Van Duin. (Zie adv. P.Z.C. 5 April) 16 Heinkenszand. Huizen, café Vermeulen, 11 uur (W.T.) Not. Van Werkum. (Zie adv. P.Z.C. 29 Mrt.) 16 Oostkapelle. Huis met tuin, café Wat- tel, 14.30 uur. Not. J. Terpstra. (Zie adv. P.Z.C. 5 April) 16 Oostkapelle, bouwland, café Wattel, 14,30 uur, not. J. Terpstra. (Zie adv. P.Z.C. 5 April) 16 Heinkenszand. Huizen met erven, café Jacs. Vermeulen, 14 uur, not. Van Werkum. 17—24. Kloosterzande. Woonhuizen met erf, bouwterrein, café Kuijpers, 14 uur, not. Pyls. 17 Terneuzen. 23 huizen met en-en, Hotel De la bourse, 14 uur. Not. Hoving. 17 Middelburg. Huis, Notarishuis, 14 uur. Not. Van der Harst. (Zie adv. P.Z.C. 2 April) 17 Middelburg. Huis, Notarishuis, 14.45 uur. Not. Batten. (Zie adv. P.Z.C. 4 April) 18 Eikei-zee. Landbouwers-inspan, Hoeve van Stouten, 11 uur, no. J. J. van den Ende. 19 Hulst. Woon- en winkelhuis, herberg Des van Kemseke, 14 uur, not. Van Dalsum. 23 Zierikzee, Huishoudelijke goederen, café Concordia, 10 uur. Not. Van Duin. (Zie adv. P.Z.C. 29 Mrt.) 23 Grijpskerke. Inspan, Hof „Ruimzicht". Not. Hertogs. (Zie adv. P.Z.C. 22 Mrt.) WERSTRITDPROGRA3IMA VOETBAL. Het wedstrijdprogramma voor Maandag is als volgt Tweede klasse D. De Baronie—Alliance. GoesVlissingen. De ZeeuwenHero. ZeelandiaT.S.C. R.B.C.Middelburg. Derde klasse M. Middelburg IIGoesche Boys. Vlissingen IIWalcheren. Derde klasse N, IJzendijkeTerneuzen II. Aardenburg—Schoondijke. ELECTRO-BIOSCOOP EN ALHAMBKA-THEATER. De Postmeestei-. Het gebeurde in Rusland in de vorige eeuw. Ver weg van de groote stad Pe tersburg woonde in een landelijke omge ving een postmeester met zijn dochter Doenja, een knap jong meisje. Zij vexveel- de zich en verlangde naar het leven van een groote stad. Toen kwam er een rit meester, die op het eerste gezicht smoor lijk verliefd werd op Doenja. Hij wüde haar meenemen naar Petersburg en wist den postmeester om te praten hem zijn dochter mee te geven. Hrj beloofde den postmeester Doenja te trouwen. Petersburghet meisje leefde als in een sprookje. Ze leidde èen leventje van plezier, maar toen ze den jongen officier Mitja ontmoette, brak ze met dit leven en werd een eenvoudig naaistertje. Haar vader was intusschen ter oore ge komen, dat zijn dochter een lichtzinnig le ven leidde en hij ging naar Petersburg met het doel Doenja en den ritmeester te vermoorden. Doenja wist den ritmeester te bewegen een gefingeerd trouwfeest op touw te zetten. Zij redde hiermee haar vader en den ritmeester, maar verloor den jongen Mitja, die haar oprecht liefhad. Toen was er voor Doenja maar een uit weg meer. Zij pleegde zelfmoord. Haar vader heeft het nooit geweten. Deze romantische en tragische geschie denis wordt op het witte doek uitstekend en ontroerd weergegeven door goede spe lers als Heinrich George (de postmeester), Hilda Krahl (Doenja), Siegfried Breuer en Hans Holt. In beide theaters gaat aan deze rolprent een verzorgd bijprogramma vooraf. In de Paaschmatinée's zal in het AJham- bra-thcater te Vlissingen vertoond worden Anny en Anny. Door een toeval komt Dolly, een confetti- verkoopstertje in aanraking met Bittner, een rijke heer. Deze rijdt juist in zijn wagen voorbij, als Dolly een ongelukje met haar koopwaar heeft. Bittner neemt haar mee in zijn auto en spi-eekt haar voortdurend aan als „Juffrouw Vander- loo". Dit geeft aanleiding tot veel ver driet, doch eindelijk is het Bittner duide lijk, dat er een verwisseling heeft plaats gehad. Als goede vrienden nemen Dolly en Bittner afscheid, zonder te weten, dat ze spoedig weer met elkaar in aanraking zullen komen. Juffx-ouw Vanderloo's nieuw ste hobby om te leeren vliegen is hiex-van de oorzaak. Er komt ruzie tusschen haar en haar leex-meester Charles, en zij springt met een parachute uit het vliegtuig. Ze krijgt hiex-voor gevangenisstraf, doch Bitt ner komt op het idee om Dolly voor juf frouw Vandex-loo te laten doox-gaan en haar de gevangenisstraf uit te laten zitten. Dit geeft aanleiding tot dolkomische ver wikkelingen, waarmee de toeschouwer zich best zal amuseeren. Blijkens de recensies is het een vlotte en leuk gespeelde film, waarin Anny Ondra, Adolf Wohlbrück en Frits Odemar de hoofdrollen vervullen. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de.Ze füm toegankelijk is voor alle leef tijden. GRAND THEATER TE GOES. Peer Gynt. Peer Gynt, een jonge, stex-ke boer. is tevens een dx-oomer en fantast, maar om dat hij verder ook een ronde, hartelijke kerel is, mag men hern in zijn dorp toch graag, al gaat hij nogal vrij met de aar dige meisjes om. Maar dat is dan ook hun eigen schuld, want ze stoeien graag met den knappen, brutalen Peer. Van zijn moe der is Peer de afgod, ook al verwaarloosd hij hun boerderij, om in de bergen te liggen droomen, of om op avontuur uit te gaan. Eindelijk komt er een meisje in Peers leven, de lieftallige Solveig, die meer in druk op hem maakt dan andere meisjes tot dat oogenblik deden, doch dan sterft ook zijn moeder en Peer trekt de wereld in. Hij zal als i*ijk man naar Solveig teruglcomen. En dan begint Peer de wereld te vero veren. Als avonturier heeft hij geluk. Hg komt bij een obscure gx-avin en haar hand langer in dienst en al denken deze Peer slechts als hun strooman te gebruiken, om welke reden ze een gewaagde handels onderneming, de „Peer Gynt Compagnie" noemen. Peer Gynt komt er toch, en ook zijn Compagnie. Want Peer Gynt heeft een goed verstand en een sterken wil. De „Peer Gynt Compagnie" heeft al spoedig haar gebouwen over de geheele wereld en overal waar het spant, hetzij op de beurs, hetzij in de fabrieken, of onder de inboox-- lingen in Afrika, overal is Peer Gynt 'er bij. Hij stuurt het bedrijf met vaste en krachtige hand en kent ook geen gewe tensbezwaren als er goed te verdienen is. Peer Gynt wordt een gevreesde, machtige geldmagnaat. Reeds zijn naam alleen maakt de menschen stil. En dan, op zeker oogenblik, komt Peer Gynt tot de ont dekking, dat hij de heele wereld gewonnen maar zichzelf verloren heeft, omdat hij voor zichzelf altijd nummer één is ge weest. Niets ontzag om zijn doel te be reiken, en alles wat werkelijke waarde heeft niet voor hem' telde. Dan, spontaan, stapt hij uit zijn zaken, hij laat alles achter en gaat naar zijn dorp tex*ug, zooals hij het verliet, in zeemans- kleeren, zonder geld. En daar vindt hg dan Solveig weer, het meisje dat hij ver gat, nog altijd op hem wachtende. Deze film, naar het tooneelspel van ge lijken naam van Hendrik Ibse, boeit, zoo wel door het belangwekkende gegeven, als het buitengewoon knappe spel van Hans Albers. Hans Albers heeft reeds een zeer goeden naam, doch in deze film overtrof hij nog al het vele dat we van hem za gen. Voorts zijn ook alle andere rollen door zeer goede krachten bezet. Een film, die een zeer groot bezoek verdient I VOOR 8000 AAN HORLOGES GESTOLEN. Woensdagnacht is ingebroken in een goud- en zilverwinkel te Rotterdam. Door vernieling van een deurpaneel zijn de in brekers via de achterzijde binnengekomen en hebben uit den winkel een groot aantal dames- en heeren hoi-loges gestolen, waar van aantal en waarde nog niet nauw keurig zijn vastgesteld. Ruw geschat is voor een waarde van achtduizend gulden verdwenen. Van de daders ontbreekt elk spoor. PASCHEN. Uit het graf der aarde Ryst in volle -pracht, Lclicbldnke bloem e Rein en teer en zacht. Na de donk'rc dagen •Van den wintertijd, Heeft de Lentezonnc Al wat leeft verblijd. Eersteling der dagen, Die geheiligd is, Door het groote wonder Der verrijzenis, Schooner dan de Lente Met haar bloesempracht, ls het nieuwe leven Dat ons tegenlacht. Na de donk'rc schaduw, 't Rijzend morgenrood. 't Lied van overwinning Over graf en dood. Wie in Hem gelooven Die verrezen is, Ziet de morgen lichten Der verrijzenis. C. J. v. V. Andere jaren zijn de Paaschdagen in Zeeland zeer bijzondere dagen. Zeeuwen, die elders het brood verdienen, keeren terug naar het land hunner ge boorte. Niet-Zeeuwen, die in Zeeland wonen, ontvangen familie-leden. Met de Paasch dagen placht onze provincie, in opmaak voor den zomer, een gonzenden tuin te zijn, voorzien van vele vx-oolijke, vreemde bijen. In alle dorpen en steden zag men vreemde gezichten, logeerende toeristen, die fleur verleenden aan het te bekende gedoe van allen dag. Op de buitenwegen ontmoette men van elders gekomenen, die de schoon heid indronken van het onmetelijke Zeeuw- sche land, dat, vooral in voorjaarstooi, een ieder ontroert, die het aanschouwt. Dit jaar vieren wij in het gesloten Zee land een eenzaam Paaschfeest. Onze provincie is niet toegankelijk voox* menschen van buiten vele hier wonenden, zijn in verband daarmede op den trein ge stapt om zoodoende toch de gewijde dagen met verwanten door te kunnen brengen. Degenen, die achter blijven, voelen zich wellicht een tikje eenzaam, zoo onder el kaar. Inderdaad wij 'in Zeeland wonenden hebben het niet het gemakkelijkst J. Maar Ons rest ook deze feestdagen het land 1 Het px-achtige, vx;uchtbare Zeeuwsche land, overkoepeld door onze Zeeuwsche luchten, "die Jiaar weerga in de wereld niet hebben. Onze landouwen beiden het nieuwe leven, worstelen met den winter, die nagenoeg- voorbij is, en met het voox-jaax-, dat op lichte, blije voeten komt aangesneld. In eenzame afzondering hebben wij de niet te vernielen schoonheid van het land, dat ons lief is. De luchten kleuren van de zwevende lente. Boomen en heestex-s loopen uit en zij verzadigen de atmosfeer met geuren, die het hax-t sneller doen kloppen. In de gansche natxjur breekt het nieuwe leven zich baan Dit alles te mogen waarnemen, zooveel schoonheid te mogen ondergaan, stemt tot dankbaarheid. Ondanks afzondering, ondanks eeixzaam- heid, ondanks leed door herinnering aan hetgeen verloren ging, kan dit Paasch feest van veel waardij worden. De lente De natuur De zekerheid, dat de vx-eugde door het donkerste leed steeds weer een uitweg vindt De Duitsche luchtaanvallen van hedennacht. Sterke formaties van het Duitsche lucht- wapen hebben in den nacht van Vrijdag op Zaterdag, zoo verneemt het D.N.B., het kanaal van Bristol, Porthsmouth en an dere belangrijke doelen in Midden- en Zuid-Engeland gebombardeerd O.a. werden talrijke installaties van de Britsche bewa peningsindustrie en havenlnrchtingen aan het Kanaal van Bristol op succesvolle wijze met bommen bestookt. Ook de oorlogs haven Porthsmouth kreeg tal van treffers door bommen van zwaar kaliber. Afzon derlijke vliegtuigen deden voorts met suc ces aanvallen op vei-schillende Bx-itsche vliegtuigen in het Zuiden van het eiland. GROOTE SCHADE BIJ AANVAL OP ENGELSCHE STAD. Op een stad in West-En geland hebben Duitsche luchtstrijdkrachten vannacht een hevigen aanval gedaan, meldt de Engel- sche berichtendienst. Bij dezen aanval, die eenigen tijd geduux-d heeft, is aanzienlijk© schade aangericht. Voortö zijn bommen geworpen op plaatsen aan de Zuidkust. De Hongaren in Mariatheresiopel. Het Hongaarsche pex-sbureau M.T.T, heeft bericht ontvangen dat de Hongaar sche troepenMai-iatheresiopel (Servisch Subotica) bereikt hebben. BRESKENS Abonnementen en advertenties voor de Provinciale Zeeuwsche Courant worden aangenomen door den Agent E. BOOM—BLIEK, Dorpsstraat 35 ANTH. BOEKHOUT, Prinses Julianastr. 33 1 G. DE JIEEJEK, Scheldckaclo 11.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 2