193 STADSNIEUWS Middelburg. 000R EEN ABUIS CORNS KENNING STADSNIEUWS Vlissingen. Rechtszaken STADSNIEUWS Goes. Laatste Berichten Burgerlijke Stand Marktberichten T AA SCHOCHTENDVEERIN G. Terwijl de Kerstnacht-viering:, welke de laatste Jaren op den laten avond van de 24ste December geregeld in de Luth. Kerk a'hier gehouty» -ftjerd in 1940 ten gevolge van ae verduisteringsvoorschriften niet kon doorgaan, zal ook ditmaal evenals het vorige jaar, wederom een Paaschochtend- viering plaats vinden. Het verloop van de ze samenkomst welke op 1ste Paasehdag des voorn, om 9 uur aanvangt en onge veer een uur duurt, zal in hoofdzaak aan dat-van een vorige keer gelijk zijn. NEDERLANDSCHE VEREENIGING VOOR LUCHTBESCHERMING. Gisteravond hield de afdeeling Mid delburg van de Nederlandsche Vereeniging voor Luchtbescherming een vergadering in de bovenzaal van de Vergenoeging. Het was te betreuren dat de belangstelling niet groot was. De voorzitter, de heer dr. J. Dekker, heette de aanwezigen welkom en vroeg de sanctie der leden voor enkele sedert de vorige algemeene vergadering door het bestuur genomen maatregelen, o.a. de be noeming van den heer H. Bierman bg zgn aftreden als voorzitter, tot eere-lid. De ge vraagde sancties werden door de leden verleend. Daarna gaf de voorzitter het woord aan den heer A. J. W. Matthjjssen voor een in leiding over ïuchtbeschermingsmaatregeien getoetst aan de ervaring in dezen oorlog opgedaan. 'Spr. begon met er op te wijzen, dat een der eerste noodzakelijkheden is, dat men de menschen gerust stelt en leert kalm te blijven ook bij gevaar. Als in Mei van het vorige jaar de mannen en vooral de jonge menschen onder hen en ook flinke vrouwen - in de stad waren gebleven, dan zouden vele kleine brandjes gebluscht hebben kun nen worden. Spr. behandelt dan eerst de werking van scbcrvenbommen, die vier verschillende gevaren ln zich bergen. Ten eerste dë scherven zelf, deze big ven boven 3 kwart meter van den grond en gaan niet door een flinken steenen muur, zoodat men goed doet in zijn woning op den grond te gaan liggen, al blrjven er dan andere ge varen bestaan, als trefkans door deuren of Invallende muurdeelen. Ten tweede den veroorzaakten luchtdruk, waarvoor spr. voorstander blftft van het beplakken van de IS ONS TELEFOONNUMMER NIET IN DE GIDS VERMELD HET IS NOG STEEDS NOTEERT U A.U.B. EVEN U KUNT HET NOODIG HEBBEN. FOTOGRAAF Korte Delft 41 MIDDELBURG. ruiten of wel deze af te sluiten met dikke gordijnen, opdat glasscherven geen personen in huis kunnen treffen. Het derde gevaar is de zuiging en het vierde de grondtrilling, die vooral voor minder soliede huizen ernstige gevolgen kan heb ben. Als men buiten is, dient men niet naar vliegtuigen of afweergeschut te gaan staan kijken en als men het fluiten van bommen hoort doet men het beste op den grond te gaan liggen, waar men ook is. Spr. komt dan tot de brandbommen. Als zc nóg niet geheel branden dan kan men ze oppakken en weg dragen, als men ze maar achter zich houdt, waardoor men niet door vlammen kan worden gegrepen. Afweergeschut kan ook branden ver oorzaken en heclc granaten in een pand kunnen zeer ernstige gevolgen hebben. Als een lichtkogel niet gedoofd is voor hij beneden komt, kan hij gevaren met zich brengen, doch deze zijn ook te be strijden Wat betreft het opruimen van den zol der, licht spr. toe, dat men daarop vaak dingen aantreft, die geen waaide hebben en die men dient op tc ruimen. Men moet de goederen zoo verdeeld over den zolder plaatsen, dat bijv. een kist met boeken, niet een kist met kleeren kan aansteken. Naast bestrijding van het vuur met water is er ook die met zand. Met water koelt men het vuur en dooft het zoo, met zand maakt men, dat de zuurstof niet meer wordt toegevoerd, waardoor het vuur voed sel mist. Men moet als men zelf een begin van brand niet kan blusschen, het ge bouw verlaten en ramen en deuren dicht houden, opdat geen nieuwe zuurstof van buiten het vuur kan aanwakkeren. De brandweer zal bij haar komst dan ge makkelijker het vuur kunnen bedwingen. Spr. herhaalde, dat kennis van dit alles de angst doet verminderen. Hierna werden een aantal goede lichtbeelden over het luchtgevaar, zijn gevolgen en bestrijding vertoond. De voorzitter heeft den heer Matthijssen dank gebracht voor zijn inleiding en er op gewezen, dat men zich nog steeds pa raat moet houden. Men kan geregeld over deze zelfbescherming lezen door lid te worden van de Vereeniging voor Lucht bescherming, WIE HEEFT LECTUUR VOOR DE MANNEN VAN DEN LUCHTBESCHERMINGSDIENST T Dag en nacht bevinden zich op den post van den gemeentelijken luchtbeschermings dienst in de Giststraat de mannen, die zich beschikbaar stelden om daar paraat te zijn als luchtgevaar mocht bestaan. Zrj doen hun uurtjes wacht in het be- DE POLITIE VOETBALT TEGEN HET LOODSWEZEN. Donderdagmiddag heeft het voetbal elftal van de politlesportvereeniging weer een voetbalwedstrijd gespeeld, thans te gen het Loodswezen. Ditmaal was bet spel en het behaalde resultaat veel beter dan toen de politiemannen enkele weken voor de eerste maal, nog ongetraind in bet veld traden. Het samenspel was nu beter, zoodat de spuitgasten bjj een eerst volgende ontmoeting geducht op hun qui vive zullen moeten zijn. De loodsen gaven flink partij. Af en toe ging de bal wel eens de verkeerde rich ting uit, maar men moet hierbij bedenken dat sommigen zich gemakkelijker bij stormweer over een scheepsdek bewegen dan nu op het grasveld. Voor de rust hadden dc politiemannen den wind mee en wisten drie maal te doelpunten door hun midvoor. Vijf minuten voor het ingaan van de rust maakte het loodswezen nog een tegenpunt In de tweede helft hadden de zeelui het windje mee en pakten direct flink aan. Na 5 minuten hadden zij reeds succes. De politie speelde zich toen echter weer vrij en na 10 minuten vergrootten zij hun voorsprong tot 42. Het spel ging daarna gelijk op met wat meer kansen voor het loodswezen die echter alle door te lang wachten of het goede verdedigen van den politiedoelman om zeep gebracht werden Geen van beide partijen wist nog te doel punten zoodat het einde van dezen ge- animeerden wedstrijd met een 42 over winning voor de politie eindigde. TEXTIELZAAK GESLOTEN WEGENS PRIJSOPDRIJVING. Naar wij vernemen heeft de politie gis teren, nadat bij haar een klacht van prijs opdrijving in een zaak van textielgoede- ren was ingekomen, een onderzoek inge steld, waarna zij tot sluiting der zaak is overgegaan. Het onderzoek wordt voortgezet. N.V. VLIS8INGSCKE MINERAALOLIE- EN A SPHALTR AFCTN AD E UI J. Op de eergisteren gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders van de N.V. Vlissingsche Mineraalolie en Asphalt- raffinaderij alhier werd over het boekjaar 1940 een dividend van 7 vastgesteld- De heer C- A. van Woelderan werd als commissaris herkozen, terwijl als nieuwe commissaris benoemd werd jhr. J. van Vredenburch. POLITIERECHTER TE MIDDELBURG. Zitting van Donderdag 10 April. R. D., 24 jaar en P. I., 23 jaar, fabrieks arbeiders te Sas van Gent, wegens mis handeling van Gustaaf de Waegenaere. Eisch beiden 15 boete subs. 10 dagen hechtenis. Uitspraak 10 boete subs. 5 dagen hechtenis. G, F. de W., 44 jaar, metselaar te Sas van Gent, wegens mishandeling van René Dutree. Eisch 25 boete subs. 15 dagen hechtenis. Uitspraak 20 boete subs, 10 dagen hechtenis. O. E. N., 22 jaar, sjouwerman te Sou burg, wegens diefstal van hoeveelheden koekjes, chocolade, bonbons, pepermunt, toebehoorende aan W. Vader. Eisch 20 boete subs. 10 dagen hechtenis. Uitspraak conform. Ja. Ca. P., 18 jaar, zonder beroep te Vlissingen, wegens diefstal van een rijwiel, toebehoorende aan A. Lugtenburg. Eisch ©en maand gevangenisstraf. Uit spraak De zaak wordt uitgesteld tot Dinsdag 22 April. 1. J. B., 25 jaar, koopman 2. M. S., 53 jaar, werkman, beiden te Terne»Jzon, we gens diefstal van 50 kg. steenkolen, teza men en in vereeniging gepleegd op 29 Ja nuari te Terneuzen ten nadeele van de firma W. Müller. Eisch 1. een maand ge vangenisstraf 2. 25 boete sub, 10 dajso hechtenis. Uitspraak 1. 20 boete subs. 10 dagen hechtenis 2. Idem. W. M. R-, 43 jaar, werkman te Terneu zen, wegens diefstal van een hoeveelheid steenkolen, toebehoorende aan de firma W. Müller. Eisch 25 boete subs. 10 dagen hechtenis. Uitspraak 20 boete subs. 10 dagen hechtenis. A. M., 56 jaar, schoenmaker te Vlissin gen, wegens valschheid in geschrifte, daar hij op 23 December 936, 2 November 1937 en 2 Maart 1939 telkens in geschriften, be treffende steunregeling, onjuiste gegevens beeft verstrekt en deze geschriften, als be wijs der waarheid van hetgeen in die ge schriften was vermeld, met zijn naam heeft onderteekend. Eisch 4 maanden gevangenisstraf. Uit spraak 500 boete subs. 100 dagen hech tenis. lang van allen. Gelukkig hebben zij niet steeds werk en dan komt het verlangen naar afleiding naar voren. Een der beste middelen daarvoor is zeker lectuur. Dr. Dekker beeft ln de vergadering van de N.V.L. een opwekking doen hooren om hen, die bijv. tijdschriften al of niet in jaargangen ingebonden e.d. hebben liggen, deze ter beschikking te willen stel len voor de bedoelde trouwe wachters. Het hoofd van den dienst, de heer J. Fontgne, zal aan het bureau van politie gaarne couranten, tijdschriften enz. voor dit goede doel in ontvangst nemen. ALLE NOOD WINKELS BEZET. Vrjj langen tijd heeft een noodwinkcl tegenover de Vjschmarkt, die door een aannemer op risico gebouwd was, ledig gestaan. Thans heeft een der gedupeerden, cBe ook san de Londensche Kade reeds een noodwinkel heeft, een tweede aan do Turf- kade in bedoeld pand gevestigd.' AANVULLING RAADSVEBSLAG. In aansluiting op het Raadsverslag in ons nummer van gisteren, deelen we mede, dat wethouder Paul, sprekende over den bouw van 142 arbeiderswoningen, gezegd heeft dat 19 gezinnen uit Vlissingen en 6 uit Souburg thans in Middelburg wonen. WERKEN VAN LOUIS HEIJMANS. Belangrijke tentoonstelling. De bijzondere tentoonstelling van schil derijen van Louis Hegmans, die, ter ge legenheid ,an zjjn vijftigsten verjaardag, te Middelburg gehouden werd, is thans naar Goes verplaats,t in Sturm's Kunst zaal. Er werd daar reeds eei werk van dezen begaafden schilder en etser geëxposeerd, doch dit werk vinden wij op deze ten toonstelling niet terug. Het is alleszins nieuw werk en ook daarom zullen de kunstliefhebbers uit Goes en wijde om geving zeker gaarne een bezoek aan Sturms Kunstzaal brengen. Als immer is het bezoek vrij en een groot bezoek zal zeker eeds een bewijs van medeleven met den 50-jarigen kunstenaar zjjn, dat deze op prijs zal stellen. En dat het werk het bezoek loont en tot een ^enot maakt, bleek wel uit de zeer waardeerende be oordeeling die in ons blad over de ten toonstelling te Middelburg opgenomen werd. VOETBALLEN OP STRAAT. De 16-jarige A. v. O., de 17-jarige G. van 0. en de 17-jarige H. J. G. C.. kregen een bekeuring omdat zij op den openbaren weg het voetbalspel beoefenden. eierdiefjesT Uit een hoenderhok aan de Westerstraat verdwenen de eieren zonder dat de eige naar der hoenders er van af wist. De po litie werd van het geval in. kennis gesteld en deze wist de drie jeugdige daders op te sporen, die mee naar het politiebureau genomen zijn, waarna proces-verbaal op gemaakt werd. LOOP DER BEVOLKING. Vertrokken: G. J. de Bokx, elec- tricien, van Kamperfoelistraat 28, naar Middelburg; H. Sjoer, fotograaf, van Pa pegaaistraat 15, naar Zeist; A. Scheffers en gezin, electricien, van R. B. v. d, Boschstraat 3, naar O. en W. Souburg; J. Post en gezin, van R. B. v.d. Bosch- straat 3 naar O. en W. Souburg; W. van Strien, tuinder, van Couwervestraat 36, naar 's-Gravenpolder;. L. Herrebout, zon der beroep, van Zuidvlietstraat 55, naar 's-Heer Arendskerke; N. J. Herrebout, fa brieksarbeider, van Zuidvlietstraat 58, naar 's-Heer Arendskerke; C. Beeke en eebtgen., opperman, van Zuidvlietstraat 58, naar 's-Heer Arendskerke; A. A. Batte®, kleer maker van M- Smallegangebuurt 30, naar Zierikzee; M. C. Wemelsfelder, dienstbode, van Westwal 34 A. naar Wemeldinge; A- C. Verton, zonder beroep, van West- wal 26, naar Nieuwerkerk; D. P, de Groot geb. Schipper, zonder beroep, van M. Smal legangebuurt 7, naar O. en W. Souburg; Wed. D. van der Vliet geb. Kuzee, zonder beroep, van Couwervestraat 58, naar Kloetinge; A. van Altena, zonder beroep. Van Oostsingel 146, naar Amsterdam; A. Dijkgraaf en gezin, lijnwerker P.T.T., van Scliengestraat 36, naar Haarlem; P. J. A. Gloudemans, electro technicus, van Voorstad 60, naar 's-Gravenhage; P. van Leuven geb. van der Velde, zonder beroep, van Piccardtstraat 47, naar Vlissingen; G. Boudens en echtgen., zonder beroep, van Middelburgschestraat 11, naar Bergen op Zoom; F. S. Bouden6, onderwijzeres, van Middelburgschestraat 11, naar 's-Hee- renhoek; C. J. van Here, wed. van J. D. Vetter, zonder beroep, van Leliestraat 86, naar 's-Gravenhage; M. E. Knuist echtgen. van Van Dijke, van Oude Singel 76, naar Tholen; C. H. E. Draeck en gezin, kan toorbediende, van Scheldestraat 28, naar Vlissingen; W. Hannewijlt, dienstbode, van J. Valckestraat 8. naar Driewegen; C. J. de Jongh en echtgen., zaadhandelaar, van Tulpstraat 36, naar Cadzand; T. Koning, zonder beroep, van 's-Heer Hendrikskinde- renstraat 72, naar Wassenaar: K. F. Wolf. instrumentmaker Waterleiding Mij., van Voorstad 99, naar Leeuwarden; C. de Smit, dienstbode, van Wilhelmiriastraat 30, naar Bussum; E. van der Laan, zonder beroep van Klokstraat 3, naar Zaandam. Ingekomen: J. J. van Baaien, zon der beroep, van Yerseke, n. Schengestraat 67; C. J. v. Riet, zonder beroep, van Leiden, n. Oostsingel 22; F. Knopjes, zonder be roep, van Amsterdam, n. Trompstraat 1; Wed. D. J. Torbijn geb. Meulenberg, zon der beroep, van Amsterdam, n. M. H. Trompstraat 1; C. A. Franse, dienstbode, van Hoedekenskerke. naar Stationsweg20; A. H. Schrijver huishoudster, van Katten- dijke, n. Oostsingel 168; C. Versluis, zon der beroep, van Wissenkerke, n. Heernis- seweg 146; A. C. van den Broeke en gezin, stuurman van Vlissingen, n. 's-H. Hendriks- kinderd. 45; W. J. Kramer en echtgen., of ficier Opbouwdienst, van Breda, n. Lange Kerkstraat 27; H. van der Toorn, ambte naar T. en T., van Breda, n. Klokstraat 3; A. Waalwijk, onderwijzeres vakschool voor meisjes, van Katwijk, n. Wijngaardstraat 3; A. J. Schnitker, vertegenwoordiger, van Bergen op Zoom; n. AL H. Trompstraat 17; Wed. P. F. van Hoeve Viergever? zon der beroep, van 's-Heer Arendskerke, n. Waterstraat 3; S. van Hoeve en gezin, koopman van 's-Heer Arendskerke naar Waterstraat 3; S. Hollander, instrument maker P.T.T., van Velsen, n. Kamperfoeli straat 28; F. T. Haak en gezin, technisch ambtenaar arbeidsinspectie, van Middel burg, n. Leliestraat 57; L. A. van Leuven, en echten., raachin. N.S., v. Vlissingen, n. Piccardtstr 47; B. Dubbeldam eebtgen. van Lu van Hoé-k, zonder beroep, van Dor drecht, n. Groote Kade 6; D. J. Kuenen, entomoloog B.P.M., van Heemstede, n. Tulpstraat 80; M. P. Roegiest, dienstbode, van Vogelwaarde, n. Ganzepoortstraat 5; T. Cl Dominions, dienstbode, van Wemel dinge, n. Groote Markt 34; S. J. de Smet, dienstbode, van Middelburg, n. Groote Kade 20; W, A. dc Roo, rgksklerk D. B., van 8as van Gent, n. Blanckstraat 12a; A. C. van Schuppen, echtgen. van J. A. Strutjck, zonder beroep, van Veenendaal, n. Grenedlerstraat 7; J. de Haan, verte genwoordiger, van Bergen op Zoom, n. M. Smallegangebuurt 89; C. de Pundert, dienstbode, van 's-Heer Abtskerke, n. Sta tionsweg 20; B. Coolen en gezin, stations ambtenaar, van Vlissingen, n. Oostsingel 60; G. M. L. Hejjens, dienstbode, van Hön- tenisse, n. Groote Markt 22; P. J. 't Hoofd, Uit de Middelburgsche raadszaal. De agenda bevatte ditmaal vele belang rijke voorstellen. Eerstens het voorstel tot wijziging van de grens tusschen Middelburg en Koude- kerke. Over deze aloude kwestie (4 eeuwen geleden schijnt ze ook al aan de orde te zgn geweest) is heel wat minder gesproken dan we verwacht hadden, dat de vroede vaderen zouden doen. En zoo was het goed. Vrijwel alle raadsleden, die het woord vroegen, be perkten zich tot de opmerking dat z\j de voorgestelde grenswijziging als een tgdelg- ken noodmaatregel wenschten te beschou wen, en dat zij hoopten zich weldra over het definitieve voorstel inzake uitbreiding van Middelburg's grondgebied naar deze zgde, zouden kunnen uitspreken". Men had over het algemeen respect voor de hoffelijke wjjze, waarop de burgemeester de gevoelige Koudekerksche annexatie-teen tjes heeft ontweken, maar men oordeelde het vrijwel over de geheele linie noodig het gemeentebestuur van Koudekerke duidelijk te maken, dat Middelburg op den duur met deze onpractische wijziging der gemeen schappelijke grens geen genoegen, zal ne men. Terwijl de Middelburgsche Raad zgn goedkeuring aan de grenswijziging hechtte, besloot de Raad van Koudekerke zulks niet te, doen. Alle Middelburgsche hoffelijk heid is dus feitelijk een beetje boter aan de galg smeren geweest. Dat de Koudekerk sche vroede vaderen den van hooger hand gegeven wenk niet hebben willen begrijpen, zich hebben gedragen alsof een gemeente raad in belangrijke zaken waarlijk nog iets te vertellen heeft, kunnen wij niet zeer ver standig vinden. Het zal ons niet verwonde ren als hun afwijzende houding aanleiding wordt tot aanmerkelijk meer verlies dan in de bedoeling lag. Aan de besprekingen in den Middelburg- scben Raad werd deelgenomen door twee mannen met een annexatie-verleden, de hee- ren Jeronimus en v. d. Feltz. Twintig jaar geleden bestreden zg fel de poging grond gebied van Koudekerke te voegen bij dat van onze stad. Nu waren beiden 180* ge zwenkt Hebben alleen de gewijzigde om standigheden dezen draai veroorzaakt of komt een gedeelte der beweging voor reker ning van den veranderden leeftijd der hee- ren? Tijdens de behandeling inzake het verlee- nen van credieten voor den bouw van 142 arbeiderswoningen en 2 winkels op het Z*nd. deelde wethouder Paul mede. dat op 17 Mei in onze stad 145 arbeiderswoningen werden vernield, en dat 75 woningen in onze stad in aanmerking komen voor onbewoon baar verklaring. Dit om aan te toonen, dat B. en W. met de 142 ontworpen huizen niet te veel hooi op hun vork némen. Enkele raadsleden deden nog pogingen de arbeiderswoningen van wat meer woon comfort te voorzien, doch toen wethouder Paul te kennen had gegeven, dat Den Haag naar uiterste soberheid streeft legden zij zich bij de plannen neer. Meer tegenstand ondervond het voorstel om ln de buurt van de Nieuwe Kerk 10 huisjes voor ouden van dagen te bouwen. De raad wenschte alles te weten omtrent de ligging (met het oog op tocht) der huis- kes. de bewoning, de huur enz., en de heer v. d. Feltz voelde er eigenlijk heelemaal niet voor de gemeente te bezwaren met den blgvenden financieelén last, die uit den bouw van deze huisjes kan voortvloeien. Of wethouder Paul al betoogde, 'dat de men schen uit de krotten dienen te verdwijnen mr. v. d. Feltz bond niet in. Met den heer Paul zouden wü hem willen adviseeren eens een rondgang door de Middelburgsche krot ten te maken, zich persoonlijk op de hoogte te stellen van de menschonteerende om standigheden waarin tientallen stadgenoo- tenleven. Vermoedelijk zal ook dit raadslid dan be keerd worden tot bet standpunt, dat geld niet den doorslag mag geven in deze aan gelegenheid. Koste wat het kostde krotwoningen moeten verdwijnen. Ten spoedigste ver dwijnen. Het ls een eiscb van dezen nieuwen tijd, die met "andere waarden rekent dan den tjjd, die op 10 Mei 1940 werd afgesloten Met den bouw van een meisjesschool aan de Dwars kaai, en een gymnastieklokaal in bet centrum van de stad gingen de vroede vaderen zonder veel woorden accoord. Uit hetgeen de burgemeester op een vraag van Mr. Portheine antwoordde, bleek, dat de bebouwing van de Dwarskaai, de Rotter- damschè Kaai, en de Rouaansche Kaai bet dageiyksch bestuur der gemeente veel zorg baart. Op deze kaden toch kunnen, met het oog op het stadsbeeld, alleen flinke, waardige panden komen. Alvorens particulieren er toe over zullen gaan zulke panden te doen verrijzen, zal Den Haag goud-water ln den vergoedings-wijn moeten doen. 'De burge meester was te dien aanzien niet pessimis tisch. In enkele uren tijds werkte de Raad een zeer belangrijk programma af, dat voorna melijk verband hield met de toekomst van Zeeland's hoofdstad. Hg kan het wel l Als hij maar wü AARDENBURG. Abonnementen en advertenties voor de Provinciale Zeeuwsche Jourant worden aangenomen -oor den Agent 3. BBULJNCOGE, Landstraat 27. bouwkundig ingenieur, van Alkmaar, n. Oostsingel 164; C. L. Bal, dienstbode, van Hoedekenskerke, n. Ganzepoortstraat 28; J. HeiJkoop en echtgen. zonder beroep, van Vlissingen, n. Heemisseweg 136; A. M. Koolwyk en echtgen., zonder beroep, van Vlissingen, n. Scheldestraat 10; J. M. H. Appeie geb. Cirkel en dochtertje, zonder beroep, van De Bilt, n. Tulpstraat 48; A. C. .Toossen, dienstbode, van 's-Heerenhoek. n. Lange Kerkstraat 20; P. A- Somers en gezin, kellner, van Vlissingen, n. R. B. v, d. Boschstraat 3; W. A. Beuzen berg, zon der beroep, van Zierikzee, n. Middelburg schestraat 42; P. C. de Leeuw van Weenen en gezin, schipper van Halsteren, n. Heer van Heinkenszand, n. Klokstraat 19; C. nisseweg 91; M. Beaufort, werkman P.T.T., P. van Ossewaarde, Bakkersknecht, van Gemert, n. St Jacobstraat 32; C. J. Moer man, etaleur, van Hilversum, n. Stations weg 1. H0NGAARSCHE TROEPEN RUKKEN ZUIDSLAVIE BINNEN. Naar het D.N.B. uit Boedapest meldt heeft de rijksbestuurder een proclamatie tot het Hongaarsche volk gericht, waarin hij mededeelt, dat hij bet Hongaarsche leger bevolen heeft, de Hongaarsohe be volking van het Zuid-Slavische gebied, dat in 1918 door Hongarije werd afgestaan, tegen de anarchie in bescherming \e nemen. De luchtoorlog. Het D.N.B. meldt, dat ln den «fgeloo- pen nacht enkele Britsche vliegtuigen boven het West-Duitsche grensgebied zfjn. verschenen. Er werd maar weinig schade aangericht door enkele naar willekeur ge worpen brand- en brisantbommen. MIDDELBURG. Ondertrouwd C. Barendregt, 41 j. en M. E. Matheusen, 28 j.A. Jobse, 20 j. en N. Janse, 20 j. Getrouwd A. A. J. C. Kokke. 33 j. en W. A. de Wit, 25 j. P. Neve, 30 j. en W. Grootjans, 29 j. G. Harm, 33 j. en M. J. Kasse, 24 j. Geboren: Henriëtte Jolande, d. v. W. H. Drijver en J. Th. M. Louwerent; Max Carel, z. v. C. W. Visser en C. A. Woud stra Pieter Jan, z. v. P. J. Poppe en S. Meijers Anne, z. v, A. C. Visser en L. Schuitman Catharina Elisabeth, d. v. C. A. Polderman en H. Hage Simon, z. v. B. Koets cn M. do Nooijcr David Lu cas. z. v. L. Molenaar en J. WiUemse Leendert Jan, z. v. J. C. van den Berge en K. Roelse. Overleden L. W. de Bree, 86 j., wedr. van A. M. v. Maurën; P. Simonse, 68 j., man van P. J. DingemanseA. M. Steen- dam. 76 j., wedr. v. M. P. de KoningC, M. Valkhoff, 80 j., ongeh., manR. F. Meieren, 10 maanden, z. D. J. van den Rorre, 77 j., wed. van J. Pagter. GOES. Geboren; Hubrecht, z. van Cornells Jo hannes Capello en Suzanna de Pan. Gehuwd: Anton Outermans, 21 J. te Middelburg en Magrietha Maas, 19 j.; Willem van Oosten, 19 j. en Sara West- strate, 21 j. OOST- EN WEST-SOUBURG. Over de week van 2 AprU—9 April 1941. Geboren: Pietronella Cornelia, dochter v. J. Hoogesteger on van C. A. Boogaard, Joke, dochter van W. F. Jense en van A. P. Schipper, -WOLPHAARTSDtJK. Óver de maand Maart. Geboren: Adriaan Jacobus, zoon van Ja cobus Kraak en Jannetje Hannewjjk. Jacob Marinus, zoon van Pieter Adriaan van de Kreeke en Cornelia Miens. Cornelis Leen dert, zóón van Willem Polderdijk en Ca tharina Grim. Leendert Pieter, zoon van Cornelis Rynhout en Katharina Spruijt. Getrouwd: Jannes Stevense, 25 j. jm. en Willemlna Hoek van Dijke, 26 j. jd. Adriaan Hannewtjk 25 j. j.m. en Anna Cathalma Kraak. 22 j. jd. Johannes Kraak, 27 j. jm, en Duifje Marinusse, 24 j. jd. Hugo Bliek, 31 jaar jm. en Janna Cornelia Krijnsen, 28 3- 3d. Overleden: Pieter Araoijs 86 j. Jantje Domenie 95 j., weduwe van Rienk de Jonge. HOEDEKENSKERKE. Over de maand Maart 1941. Geboren: Marinus Jozef, zoon van Cornelis Rentmeester en Elizabeth Vroon land; Catharina, dochter van Cornelis Timmerman en van Cornelia Bal; Digna Theodora, dochter van Cornelis de Jonge en van Catharina Adriana Vermeule. Overleden Pieter Remijn, 85 J.1, zonder beroep; Jacob Gcense, 85 j., zonder beroep. VAN DEN WAGEN GEVALLEN EN OVERREDEN. Woensdagavond reed de zestienjarige K. van R. als bestuurder van paard en wagen op de Gedempte Biersloot te Vlaardingen. Naast hem op den bok zat de vierjarige Josina Moerman, dochter van zijn patroon. Toen de wagen door een kuil reed, viel Josina van den bok, tei-wijl op hetzelfde oogenblik van R. achterom keek, omdat eenige kisten van den wagen vielen. Het meisje viel eerst op den treeplank en toen op den grond, vlak voor het voor wiel van den wagen. Het voorwiel reed over haar borstkas. Voordat het achterwiel haar bereikte, was de wagen reeds tot stilstand gebracht. Het kind werd in hoogst ernstigen toestand per ziekenauto naar het ziekenhuis ver voerd, waar het inmiddels is overleden. Van schuld bij den bestuurder is geen sprake. Vlschm(|n Vlissingen. 9 April. Aangevoerd door 28 vaartuigen 981 kg. handelsgarnalen h 32—37 ct. per kg. 2507 kg. pellertjgarnalen 28 ct, p. kg.580 kg. versche schar 3845 ct. J 117 kg. bot 4070 ct., beide per kg. Consignatiezendingen van LJmuiden i schar 1.25—1.60 per 10 kg. 10 April. Aangevoerd door 28 vaartui gen 290 kg. handelsgarnalen h 31—88 ct, per kg. 1670 kg. pellerijgarnalen it 28 ct. per kg. Zootjes 2.600.00. VeillngsvereenJging Zuid-Beveland. GOES, 10 April. Groenten per 100 k.g. Knolselderij 13, Rabarber 13—14, Prei 8.50, Snijsla 2342, Spinazie 16.80- 21, Win- terpostelein 9—14, Uien 5.90, Witlof 10—17. Per 100 bos: Radgs 3.60, Selderij 4.505.50. Planten per 100 stuks: Made liefjes 0.70—0.80.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 2