Verduisteren: De duurtetoeslag op de steunuitkeering. van hedenavond 20.27 uur tot morgenochtend 6.55 uur De maan gaat morgen te 6.18 onder en komt te 18.47 op. Ir. De Vink gaat Zeeland verlaten. Ir. M, de Vink, hoofd van de inspectie van den rgksdienst voor die werkverrui ming in Zeeland, is benoemd tot hoofd van de inspectie van dezen dienst in Zuid-Hol land. In de plaats van den heer De Vink is in Zeeland benoemd Ir. A. M. Cornelissen, thans adjunot-inspecteur in het district Drenthe. Hoewel, de overplaatsing van den heer De Vink voor hem een promotie beteek ent, zal het velen in Zeeland ongetwijfeld spij ten, dat hij onze provincie gaat verlaten. Gedurende de jaren, dat hij hier werk zaam was, heeft hij door zijn werk en door de wijze waarop hij de Zeeuwen tegemoet trad, zich in Zeeland vele vrienden ge maakt. Walcheren De Raad van Nieuw- en St. Joosland bijeen. NIEUW- EN ST. JOOSLAND. Maandag kwam de raad dezer gemeente in open bare vergadering bijeen. De notulen van de vergadering van 25 Februarie '41 worden voorgelezen en on veranderd vastgesteld. Na opening wenscht de voorzitter, burgemeester Graaf van Randwijck, namens den raad geluk met zijn huwelijk, waarvoor deze dankte. Besloten werd den gehuwden gemeente ambtenaren met ingang van 1 December 1940 een tijdelijke toelage van 6% te verleenen, overeenkomstig de Rijksrege ling. Besloten word de jaarwedde van den gemeentewerkman met ingang van 1 Maart 1941 vast te stellen op 900. Op een ingekomen schrijven van Ged. Staten inzake voorgenomen toekenning van 6% toelage overeenkomstig de rijksrege ling aan de burgemeesters, secretarissen en ontvangers dezer provincie, werd be sloten daarop gunstig te adviseeren. De heer De Goffau stemde tegen. B. en W. stelden voor de toelage voor bet personeel der vrijwillige brandweer te verhoogen van 30 tot 75 per jaar. De heer van Eenennaam vond dit bedrag nog te laag in verband met den tijd, die aan deze taak besteed moet worden en stelde een bedrag van 125 voor. B. en W. wjjzigdeD daarop hun voorstel in 100 per jaar, hetwelk werd aangenomen.De raad zal het voorts op prijs stellen dat_. pér jaar een behoorlijk aantal keeren geoefend wordt. Inzake een brief van J. de Vries met verzoek den tuin van de voormalige dok terswoning te huren of te koopen, werd besloten daarop afwijzend te beschikken. /Tevens werd besloten dezen tuin in af wachting van den bouw der burgemeesters woning te verhuren aan den burgemeester voor een bedrag van 25, voor het jaar 194L In verband met wijzigingen in diverse belastingheffingen moet de begrooting voor het jaar 1941 gewijzigd worden, waarbij do inkomsten met een bedrag van 3072 verhoogd kunnen worden. Besloten werd den post onvoorziene uitgaven voorloo- pig met dit bedrag te verhoogen, in af wachting van eventueele bestemming voor .reserveering, verbetering van het wegen net en verhooging der salarissen. Naar aanleiding van een ingekomen schrijven van den Commissaris der Provincie werd besloten de Veldwachtersverordening te wijzigen in verband met het vervallen van de wettelijke bepalingen inzake het oapltu lantenstelsel. Nu de nieuwe begraafplaats in gebruik genomen is, kwam de vraag naar voren of de w«ze van begraven zooals die tot dusver gebruikelijk was, n.L met heuvel tjes gehandhaafd dient te worden. De heeren Polderdtjk en De Goffau waren ervoor de oude methode te handhaven, met het oog op het gemakkelijk terug vinden der graven gedurendtientallen van jaren en omdat het netter staat. De overige leden waren ~n meening dat het in verband met het onderhouden der begraafplaats aanbeveling verdient in het vervolg plat te begraven, zoodat tot dit laatste besloten werd. De raad machtigde B. en W. tot aan besteding, gunning en uitvoering van den bouw der burgemeesterswoning. Bij de rondvraag vroeg de heer van Eenennaam of de voorzitter wilde be vorderen dat in dezen moeilijken tijd spoedig kolen voor kookdoelelnden be schikbaar worden gesteld, waaróp de voorzitter antwoordde dat hij, voor zoo ver dat in zijn vermogen ligt, hierop zal aandringen. De heer Eikenhout vroeg spoedige verbetering van den weg naar de nieufre begraafplaats, waarop de voor zitter antwoordde dat de plannen daar voor reeds in B. en W. besproken zijn. MELK AAN SCHOOLKINDEREN» O. EN WEST-SOUBURG. Op initiatief der oudercommissie van de openbare lagere school is alhier opgericht een voor- Ioopig oomité met de bedoeling om te ge- ralten tot het verstrekken van melk aan de schoolkinderen. Hól comité dat staat onder voorzitter schap van den wethouder J. de Priester, bestaat uit vertegenwoordigers van de Openbare-, de Juliana- en de MarnixschooL Eén schoolbestuur verklaarde zich in prinolpe tegen het verstrekken van school- melk. Aa.n de ouders der eerstgenoemde scholen Is een circulaire ter hand gesteld mot verzoek te verklaren of zf voor hun kinderen aan de regeling wenschen deel te nemen. Juist in verband met de voedsel- schaarschte is het verstrekken van school- melk thans van het grootste belang, wat door den schoolarts volkomen onderschre ven wordt, zoodat vol vertrouwen de ant woorden van de ouders worden ingewacht. GROENE KRUIS. DOMBURG. Maandagavond vergaderde het Groene Kruis onder voorzitterschap van dr. Vaandrager in dc zaal van den heer P. A. Moggré. Met het bestuur mede, waren er slechts 10 personen aanwezig. De penningmeester bracht verslag uit De rekening wees een bedrag aan van 1414.44, echter met een nadeelig slot van 128.54, terwjjl 200 was afgeschreven op het gebouw. De begrooting werd vastgesteld voor 19^L in ontvangst en uitgaaf op 1401,54, met een nadeelig slot van 371.54. Uit het verslag van den sedretaris bleek dat het ledental stationair was gebleven. Gedurende de oorlogsdagen was ten behoe ve van hier tydeiyk verblijvende een ruim gebruik gemaakt van de verplegingsarti- kelen, daar vele zieken hier naar toe wa ren gebracht Uit het verslag van mej. Zr. Traas bleek, dat te Domburg en Aagtekerke- samen 115 bezoeken waren afgelegd, speciaal voor de tb.c.-bestrtyding. De heeren Ant Provoost en J. W, Schuurman werden als bestuursleden her kozen, terwijl de heeren C. Minderhoud en W. Bommeljé in de flnancieele commissie werden benoemd. De voorzitter bracht verslag uit als lei der van het consultatiebureau voor zuige lingen. Hij gaf 556 adviezen, terwijl 22 kinderen waren ingeschreven, die dit ver slagjaar hun eerste levensjaar bereikten. Totaal werden 50 zittingen gehouden. Zui gelingensterfte kwam evenals in de ande de drie voorafgaande jaren niet voor. Het verslag van de bakerhulp vermeldde, dat 12 maal vanwege het Groene Kruis een kraamverzorgster was aangevraagd. Loop der bevolking. DOMBURG. De loop der bevolking over de maand Maart 1941 was: Ingekomen:: A. Harder, 2 pers., van Vlissingen, Weststraat E 12; F. B. den Boer, van Middelburg. Ooststraat C 15, 3 pers.; J. C. den Boer, van Middel burg, Ooststraat C 15. Vertrokken: Joh. Jcngepier van Nieuw Domburg naar Middelburg; Cath. Wisse van Schultvlotstraat C 33 naar Mid delburg; A. H. Croockewit van Villapark A 94a naar 's-Gravenhage. JAARVERGADERING V.V.V. „VROUWENPOLDERS BELANG". VROUWENPOLDER. Maandagavond hield de Vereeniging voor Vreemdelingen verkeer „Vrouwenpolders Belang" onder voorzitterschap van den haer W. van Hekken, haar goed bezochte jaarvergade ring. waarin ook burgemeester Maas aan wezig was. De door den secretaris en penningmeester uitgebrachte jaarversla gen werden goedgekeurd. De aftredende bestuursleden W. van Hekken. S. de Roo en S. Ludikhuize werden herkozen. Na breedvoerige bespreking werd besloten het over het jaar 1940 geheven bedrag der retributie, onveranderd voor 1941 te hand haven, ten einde, zoodra de omstandighe den gunstiger worden en zulks veroorlo ven, het eenmaal aangevatte werk met .kracht voort te zetten. Vervolgens. wer.d de komende ordening op het-gebied van V.V. V. in den, breéde bssprokèn. P. SDION SE OVERLEDEN. VEERE. Na geruim en tijd ernstig onge steld te zjjn geweest, is Dinsdag in het Gasthuis te Middelburg op 6S-jarigen leef tijd overleden de heer P. Slmonse, te Zandijk, gemeente Veere, raadslid te dezer plaatse. Pleter Simonse werd op 30 September 1872 te Vrouwenpolder geboren en ver huisde op 1 December 1916 naar Veere. Na reeds enkele jaren in het bestuur van den Anti-Rev. kieskring te hebben geze ten, werd de heer Simonsa in 1922 raads lid voor die fractie als opvolger van den heer L. C. Douw. De overledene is dus bijna twintig jaar onafgebroken lid van den Raad geweest Buiten deze functie had de heer Simonse zitting in talrijke vereenigingen. Onder meer was hy tot dezen winter toe secre taris van den Anti-Rev. kiesvereeniging, waarvoor hy om gezondheidsredenen be dankt, voorts penningmeester van de Byz.' school op Gereformeerden Grondslag, secretaris van het plaatselijk bestuur der Eoerenleenbank en bestuurslid van de stichting „Vrederust". De begrafenis zal te Zandflk plaats vin den op Vrjjdag aanstaande. Zuid-Beveland VAN DEN ZOLDER GEVALLEN. WOLPHAARTbDIJK. Vrijdag j.l. had de bakkersknecht De Bocks, in dienst by den heer J. Koole, bakk^- alhier, het on geluk van den zolder te vallen. Genees kundige hulp werd ingeroepen, waarby bleek dat de jonge man een lichte hersen schudding had bekomen. De patiënt mocht niet vervoerd wordfen en zal tijdelijk ter plaatse worden verpleegd. Loop der bevolking. YERSEKE. De loop der bevolking was in Maait: Ingekomen: M. Hoogstrate, dienst bode van Goes naar Bekhof 1, J. van Hek ken, landarbeider van Krabbandyke naar Molenpolderweg 17; D. Vermast, zonder beroep, van 's-Gravenhage naar Paarden markt 1, D. J. A. van der Vlis, bouwkun dig opzichter van 's Gravenhage naar Mos selstraat 13, b. P. Hartmans, bouwkundig opzichter van 's Gravenhage naar Mossel straat 13, J. H. Hartmans geb. Lieswyn, zonder beroep van 's Gravenhage naar Mos- selstraat 13, Vertrokken J. J. van Baaien, huls houdster van Steewee 6 naar Goes; B. Kosten, zonder beroep van Polen 13 naar Oisterwyk; M. L van Oost, zonder beroep van Dominlcusstrsat 36 naar Kapelle; Joh. Glerum, agent b.d. mosselcentrale, van Julian astraat 34 naar Arnerauiden; R. Bus traan, zonder beroep van Damstraat 91 naar 's Heer Arendskerke; S. J. Geensen, verpleegster van Groenisse van Zoelen- stroat 13 naar Middelburg; Anthonie La- rooy, schippersknecht van Damstraat 46 naar Capelle a.d. Ysel; \J. Olree, zonder be- roe- van Van Randwyekstra t 42 naar Bruinisse; N. Stoel, zonder beroep van Van Randwyckstraat 42 naar Bruinisse; Jac. van Nieuwenhuyzen motordrijver van Dam 5 naar Utrecht. I Hoofdpijn en Kiespijn. Veilig en vlug als geen ander helpen hierby altyd een poeder of cachet van Mynhardt Mynhardt's Poeders per stuk 8 ct Doos 45 ct. Cachets, genaamd „Mtfn- hardtjes" Doos 10 en 50 ct De aangifte en amnestie op het gebied van belastingen en adviezen. TERMIJN VAN AANGIFTE VERLENGD. Het Verordeningenblad van heden bevat een besluit van den secretaris-generaal van het departement van financiën, hou dende wijziging van het besluit no. 52/ 1941 betreffende de verplichting tót aan gifte en betreffende amnestie op het ge bied der belastingen en der deviezen. In gevolge dit nieuwe besluit is gewijzigd artikel 4, eerste lid, van het besluit 52/1941, waarin is bepaald, dat de aangifte, zonder dat daartoe een byzondere uitnoodiging wordt gedaan, moet geschieden voor of op 15 April 1941. De wijziging bestaat hier in, dat de da(tum van 15 April 1941 thans is veranderd in 20 Mei 1941. Volgens het gewijzigde besluit moet dus de aangifte, zonder dat daartoe een bijzondere uitnoodi ging wordt gedaan, geschieden voor of op 20 Mei 194L Karwijzaad en geel mosterdzaad. Blijkens een besluit van den secretaris generaal van het departement van land bouw en visscherij is ten aanzien van de voorraden karwijzaad en geel mosterdzaad aan den handel de plicht tot inlevering en inventarisatie opgelegd, indien en voor- zoover zulks door de stichting Nederland- sche inkoop centrale van akkerbouwpro ducten (N.I.C.A.) te 's-Gravenhage wordt verlangd. DUTTSCH ZEEVAARTHUIS TE ROTTERDAM GEOPEND. Aan den Pieter de Hoochweg te Rot terdam is vanmiddag een tehuis voor Duitsche zeelieden in gebruik genomen. Het pand, dit eertyds eenzelfde bestem ming had. is daartoe geheel gerestaureerd. Het zal niet alleen Duitsche zeelieden, maar ook leden van de weermacht tijdens de vrije uren een gezellig onderdak ver schaffen. MAN DOOR TREIN GEGREPEN EN MEEGESLEURD. Gisterochtend omstreeks tien uur is op den onbewaakt en overweg tusschen de Eramikhulzenberg en de Klomp een ern stig ongeluk gebeurd. Twee wielrijders, die dezen overweg pas. seerden, bemerkten niet, dat er een trein uit Utrecht naderde. Eén der mannen werd gegrepen en twintig meter meegesleurd. Iiy was vrijwel onmiddellijk dood. De an dere wielrijder bekwam geen letsel. Zjjn fiets werd slechts door .den- trein geraakt De naam van het slachtoffer is nog niet bekend. Het stoffelijk overschot is naar ScherpenzeeT overgebracht MAN TROK REVOLVER. In een café te Amsterdam kreeg een 50-jarige meubelmaker Maandag oneenig- heid met een vrouw. Om haar schrik aan te jagen trok de man een revolver. Daar- by liep de vrouw onbeteekenende verwon dingen aan de hand op. Hoewel niet vast staat dat deze verwondingen door de re volver zyn veroorzaakt is de man ver dacht van poging tot zware mishandeling gearresteerd. Hy beweert slechts in de lucht te hebben geschoten. SLACHTOFFER VAN EIGEN ONVOORZICHTIGHEID. Op den rijksstraatweg Amersfoort-Soes- terberg is Zaterdagavond omstreeks elf uur een man, die onder invloed van sterken drank verkeerde, het slachtoffer geworden van eigen onvoorzichtigheid. De man zat in de speciale tram Amers- foort-Zeist In de nabyheid van Soesterberg wilde hy, tarwyi de tram in vólle vaart reed, van den aanhangwagen via de tree plank op den motorwagen overstappen. Hoewel de conducteur dit wilde verhinde ren gelukte het hem niet den man van zyn onzinnige plan te weerhouden. De man viel en geraakte tusschen de tramwagens. Hij werd vyf en twin tig meter meegesleurd, waarby de aanhangwagen ontspoorde. Toen de man bevrijd was, bleken de levensgees ten ^eweken. ONDER VRACHTAUTO GERAAKT EN GEDOOD. Gistermiddag is het vierjarig dochtertje van den heer J. H., te Den Hoorn, gem. Leens, spelender wijze onder een vracht auto geraakt en op slag gedood. Volgens ooggetuigen treft den chauffeur van den auto geen schuld. Coöp. Boerenleenbank. KRUININGEN. Maandagavond verga derde de coöperatieve Boerenleenbank „Krulningen" in hotel „De Korenbeurs", onder voorzitterschap van den heer A. van Hootegem, Uit het verslag over 1940 bleek, dat er een winst gemaakt was van 2594.07. Het ledental was op 81 December 1940 327. In 1910 waren 2 nieuwe leden toe getreden; 6 leden waren in 1940 over leden en 3 door de algemeene vergadering opgezegd. Op 31 Dec. 1940 waren 670 spaarboekjes In omloop en 110 rekening boekjes. Aan ontvangen spaargelden 156.440 en terugbetaalde 143.519. De rente voor inlagen bedroeg 2%% voor ïcsen en -2^% voor niet-leden. De rente voor het uitgeleende geld 4%. De heer M. A. Kostense Czn. werd met 203 van de 234 uitgebrachte stemmen her kozen als lid van den raad van toezicht en de heer Johs. Glerum met 209 stem men als lid van het bestuur. Zeeuwsch-Vlaanderen EEN AANRIJDING. SLUIS. Maandagmiddag had op het kruispunt HoogstraatVrijstraat een aan rijding tusschen twee motorvoertuigen plaats. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. 5 Duurtetoeslag op de steunuitkeering. De secretaris-generaal van het departe ment van sociale zaken heeft aan de ge meentebesturen geschreven: In verband met de prijsstijgingen, werd door den minister van sociale zaken bij zyn missive van 19 December 1939, no. 300-1129, afdeeling S. aan de gemeente besturen toestemming gegeven, om aan ondersteunde en tewerkgestelde werkloo- zen een duurtebyslag, ten bedrage van 5 van de netto-uitkeering, te verstrek ken. De steun moet in verband hiermede eerst op de normale wyze worden berekend, waarna genoemd percentage als duurteby slag kan worden uitgekeerd. De bepaling echter, dat vermelde bijslag slechts over het verleende steunbedrag mag worden verleend, heeft tot gevolg, dat ondersteunden, die inkomsten genieten niet uit arbeid (welke ingevolge artikel 7 der steunregeling ten volle op het steunbedrag in mindering behooren te worden ge bracht) in totaal minder inkomsten ont vangen, dan een werklooze, die niet over dergeiyke inkomsten beschikt. Ten einde te voorkomen, dat kastrekkers, die een kasbyslag ontvangen, in een nadee lig^ positie worden geplaatst ten opzichte van de overige steuntrekkende werkloozen, werd reeds bij dezerzydsch rondschrijven van 10 Januari 1940, no. 1-1129, afdeeling S., goedgevonden, dat de kastoeslag wordt vastgesteld op een bedrag, gelijk aan het verschil tusschën den steun (met inbegrip van den duurtebyslag), welke zou worden genoten, indien geen kasuitkeering plaats vond en de ontvangen kasuitkeering. In feite komt dit daarop neer, dat de bedoelde duurtebyslag ook over de kasuitkeering mag worden gegeven. In soortgeiyke omstandigheden verkeeren ook de steuntrekkers, die een lijfrente, een pensioen en dergelijke ontvangen. Immers zij ondervinden nadeel door het derven van den duurtebyslag over die inkomsten. Bil lijkheidshalve heb ik gemeend hierin ver andering te moeten brengen, in verband waarmede ik heb besloten er myn goed keuring aan te hechten, dat genoemde duurtebyslag ook mag worden verleend over die inkomsten, niet uit arbeid ver kregen, welke ten volle op het steunbe drag in mindering behooren te worden ge bracht. Voorts bericht ik uw college, dat de hier boven aangegeven wyze van steunbereke- ning in verband met den duurtebyslag, mutatis mutandis ook geldt voor het nog te verstrertcen deel der extra-winteruit- keering, hetwelk, zooals u bekend is, moet worden gekoppeld aan het netto-steunbe drag over de week van 31 Maart Lm. 5 April e-k. Voor de bepaling van het bedrag van genoemd deel der extraaitkeering, mag derhalve aangenomen worden, dat even tueele inkomsten niet uit arbeid, welke ten volle voor aftrek op het berekende steunbedrag in aanm erlang komen, deel uitmaken van het steunbedrag. Offldeele publicatie van den gemachtigde voor de prijzen. VASTGESTELDE MAXIMUMPRIJZEN. Bericht No. 5. De volgende prijzen mogen ten hoogste aan het publiek in rekening worden ge bracht by verkoop in den winkel of van den wagen af: Garnalen gepeldS, 0-26 per ons ongepeld0.08 Mosselen geknipt0.15 per kg ongeknipt0.10 De verkoopers van deZe artikelen zyn verplicht een prijslijst op goed zichtbare wyze aan te brengen in hun winkel, étalage of op hun voertuig. HET VRAGEN VAN HOOGERE P'UJZEN IS STRAFBAAR. BEWAAR DEZE OPGAVE EN GEBRUIK HAAR. Nieuwe opgaven kunnen de vroegere ongeldig maken. Britsche aanval op Noordwest Dultschland. Het D.N.B. meldt Omtrent den Britschen aanval van gisternacht nog het volgende: In den nacht van 7 op 8 April hebben strijdkrachten van de .R.A.F. aanvallen gedaan op Noordwest Dultschland. Slechts een klein deel der machines kon tengevolge van den krachtigen afweer het Noord- Duitsche kustgebied bereiken en wierp bo ven een aan de kust gelegen plaats eenige bommen neer. Behalve verscheidene woon huizen werd een jeugdherberg vernield. Nader wordt het D.N.B. gemeld, dat de Engèlsche gevechtsvliegtuigen via den Duitschen Bocht waren binnengedrongen. Zy wierpen een aantal brisant- en brand bommen op woonwijken aan den rand van een aan de kust gelegen plaats. Militaire schade is niet ontstaan. Er vielen ver scheidene dood en en gewonden. In den afgeloopen nacht heeft het Brit sche luchtwapen, naar het D.N.B. ver neemt, met vrij sterke formaties aanvallen ondernomen op Noord-Duitsche kustplaat sen. Met brisant- en brandbommen werden weer in hoofdzaak woonwijken bestookt. Daarbqontstonden eenige branden, o.m. in twee kerken. Verscheidene huizen wer den vernield, resn. beschadigd. Een aantal personen, onder wie vrouwen en kinderen, werd gedood of gewond. De krachtige af weer verhinderde de Engelsche vliegers hun aanvallen systematisch uit te voeren, zoodat geen noemenswaardige militaire of militair economische schade is ontstaan. Vier Britsche toestellen werden neerge schoten. DELEGATIE VAN. ROOSEVELT NAAR ENGELAND. Uit New York meldt het D-NJB. Roose velt heeft den deken van de universiteit van Minnesota, dr. John Tate, en dr. Louis Slichter, hoogleeraar in de tech nologie en geophysica aan de universiteit van Massachusetts, als deskundigen naar Londen gezonden. Zy moeten de daar onder leiding van Gonatt werkende Amerikaan- sche missie versterken. Ook de Amerikaansche onderminister van marine naar Engeland. De Amerikaansche minister van marine, Kriox, heeft medegedeeld, dat de onder minister van zijn departement Forrestal, binnenkort voor twee weken naar Engeland zal gaan Irqm een nauwer contact tus schen het ministerie van marine en de Britsche admiraliteit tot stand te brengen ten aanzien van vraagstukken betreffende de hulpverleening aan Engeland en zoo spoedig mogelijk een aanpassing der vloot- uitrusting van belde landen te bewerk stelligen." 00K CHOCOLADEMELK VALT ONDER DE DISTRIBUTIE. By beschikking van den secretaris-gene raal van het departement van landbouw en visschery zijn al dan niet ontroomde melk, alsmede chocolademelk in den zin* van het Mèlkbesluit 1929 aangewezen ais distribu tiegoederen in den zin van art. 4 van de Distributiewet 1939. De voor de uitvoering nood! ge voor schriften worden nader vastgesteld door genoemden secretaris-generaal. DISTRIBUTIE VAN GEVOGELTE. Btj beschikking van den secretaris-ge neraal van het departement van landbouw en visscherij rijn alle voor menschelifke consumptie geschikte, door conserveering in glas of in blik, dan wel door afkoeling verduurzaamde soorten gevogelte aange wezen als distributiegoederen in den rin van art 4 der Distributiewet 1939. De uitvoeringsvoorschriften worden na der vastgesteld. AMERIKAANSCHE OFFICIEREN IN CAIRO. Naar Associated Press meldt, zyn te Cairo nog drie Amerikaansche officieren als deskundigen voor gemechaniseerde strijdkrachten aangekomen. Met de reeds aanwezige Amerikaansche officieren zullen zy als waarnemers op het oorlogstooneel in het Nabye Oosten optreden. AMERIKAAN SCH MARENEVLIEGTUIG VERMIST. Uit Norfolk (Virginië) meldt het D.N.B. Een bommenwerper der Amerikaansche marine, die een patroulllevlucht ondernam, wordt vermist. Men vreest het ergste voor de 10 inzittenden. Opvoering tewerkgestelden werkverruimingsobjecten. Het departement van sociale zaken heeft de aandacht van de gemeentebesturen op de noodzakeiykheid gevestigd om het aantal by werkverruimingsobjecten geplaatste per sonen op korten termyn op te voeren en wel: le om het aantal gesteunden te ver kleinen en 2e om de nog ongebruikte ar beidskrachten tewerk te stellen by werken, welke voor de voedselvoorziening van be lang zyn. Alle gesteunden, die tot het werk by de werkverruimingsobjecten in staat zyn, moeten worden aangewezen, hetzy ter plaatse of in de nabyheid, hetzy elders door middel van huisvesting in kampen, inkwar tiering bg particulieren. Voo zoover het niet mogeiyk is gereed liggende plannen voor werken, welke de voedselvoorziening dienen, door het te werkstellen van gesteunde personen, tot uitvoering te brengen, moeten vervolgens tot de werkverruimingsobjecten worden toegelaten: a. als werkloos ingeschreven hoofden van gezinnen, die in verband met eigen bezit nog niet voor steun ingevolge de steunre geling in aanmerking komen; b. als werkloos ingeschreven gezinsleden van 21 jaar en oijder van werkloozen met dien verstande, dat gezinsleden uit groote gezinnen eerder geplaatst moeten worden dan die uit kleinere gezinnen en niet meer dan twee leden per gezin (het werklooze gezinshoofd inbegrepen) worden geplaatst. De niet-ges Leunde personen kunnen slechts dan geplaatst worden, indien anders de uitvoering van objecten, welke de voed selvoorziening dienen, niet ter hand geno men kan worden. De regeling betreffende de beperkte toelating tot dc werkverschaf fing (plaatsen van 8 van de 13 weken) is ingetrokken. Allen, die voor plaatsing in aanmerking komen,, dienen zonder zooge naamde „wandelweken" te worden tewerk gesteld. Staatsloterij Trekking van heden. 20.000 19760 5.000 6105 400 4172 200 - 5909 J00 2119

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 3