1 STADSNIEUWS Vlissingen. Rechtszaken Sport STADSNIEUWS k\ Middelburg. De wederopbouw van Middelburg loordt nooit misueislaan, „kwaliteit en voordeel" VRIJDAG 12 UUR. MIOZA. MIDDELBURG STADSNIEUWS Goes. Besluiten, benoemingen enz. HET ONDERWIJS AAS DB AVONDSCHOLEN. Vorige week schreven wy over de maat regelen die het gemeentebestuur heeft ge troffen om het lager onderwijs, trots de vele moeilijkheden, die zich voordoen door het beschikbaar zijn van minder lokalen, zoo goed mogelijk voortgang te doen heb ben. Ujt het onderstaande blijkt overduide lijk dat men ook ten aanzien van de avond scholen diligent is. Toen namelijk op den 22sten October 1940 zoowel de avondschool voor nijver heidsonderwijs als de gemeentelijke han delsavondschool, in verband met de veilig heid der leerlingen bij eventueel luchtge- vaar, vooral voor de vele leerlingen die na afloop der lessen nog naar de verschilende buitengemeenten moesten, waar zij thuis behoorden of waar zij een tijdelijk onder dak hadden gevonden, waren stopgezet, werd getracht de lessen gedeeltelijk op Zaterdagmiddag te geven. Daar het overgroote deel der leerlingen op de maatschappij „De Schelde" werk zaam was, en op die inrichting Zaterdags middags gewerkt werd, kon van het voor nemen om op Zaterdagmiddag les te geven, niets komen. Door het inkorten van den werktijd op Zaterdagmiddag kon echter 8 Februari jl. met het geven van lessen op Zaterdagmid dag voor beide scholen een aanvang wor den gemaakt. Verder werden de leerlingen taken opge dragen, welke zij op de overige dagen der week thuis moesten uitwerken en den vol genden Zaterdag op school moesten inle veren. Het ligt in de bedoeling met deze Zaterdagmiddaglessen en op te geven taken door te blijven gaan tot ultimo Mei, terwijl na de Paschen een begin zal worden gemaakt met het geven van avondlessen op de dagen en uren 'als op den lesrooster is aangegeven. De avondlessen zullen worden gegeven tot half Juli, zoodat met inbegrip van de examens, tentoonstelling, uitreiking diplo mas', enz., de cursus 19401941 einde Juli op de beide scholen zal zijn beëindigd. Hierdoor zal het in de wintermaanden geleden tijdverlies zijn ingehaald. Komt er in den toestand geen verande ring, dan ligt het in het voornemen om de lessen voor den cursus 19411942 vroeger dan gewoonlijk te laten beginnen. POLITIERECHTER TE MIDDELBURG. Zitting van Dinsdag 8 ApriL E. J. van W., 45 jaar, smid te Ede, we gens mishandeling van André Albert Buijse op 22 December. Eisch 15 boete subs. 10 dagen hechtenis. Uitspraak conform. 1. W. J. G., 25 jaar, scheepsbouwer 2. A. D. G-, 30 jaar, werkman, beiden te Hein- kenszand, wegens diefstal van hak- of sprokkelhout, toebehoorende aan Jan Trim- pe Burger, tezamen en in vereeniging ge pleegd op 23 December te 's Heer Arends- keke. Eisch 10 boete sub. 5 dagen hech tenis. Uitspraak conform. F; T. de K., 23 jaar, kantoorbediende te Goes, le wegens beleediging van Anthonie de Roo en Willem van Strlen op 20 'Decem ber te Goes 2e wegens huisvredebreiik, daar hij op 20 Dec. ,te Goes wederrechtelijk vertoevende in een lokaal alwaar zitting werd gehouden van het Burgerlijk Armbe stuur te Goes, nadat hij door den voorzitter van dat Armbestuur tot heengaan was aan gemaand, niet op de herhaalde vordering van deze zich aanstonds heeft verwijderd. Eisch 25 boete subs. 10 dagen hechtenis. Uitspraak conform. L. J. A. H., 28 jaar, winkelbediende te Koudekerke, wegens het feit dat hij in De cember 1940 te Middelburg zonder bonnen heeft gekocht 38 K.G. varkensvleesch. Eisch 10 boete subs. 5 dagen hechtenis. Uit spraak conform. IJZENDIJKE—SCHOONDIJKE 2—3. In een gelijkopgaanden strijd heeft Schoondijke revanche genomen op de haar twee weken geleden op eigen terrein door IJzendijke toegebrachte nederlaag. Hoewel IJzendijke de eerste helft over wegend in den aanval is, maakt Schoon dijke na een kwartier spelen het eerste doelpunt door haar middenvoor, die alleen is doorgebroken. IJzendijke maakt, nadat ongeveer een half uur gespeeld is, gelijk. Een ver schot van den rechtshalf wordt door den keeper van Schoondijke niet direct gestopt en G. de Smet, die naar binnen gekomen is, scoort onhoudbaar. Dezelfde speler benut eenigè minuten later een fout van de Schoondgke-achterhoede en plaatst den bal met een zacht rollertje over de doellijn (2—1). In de tweede helft is Schoondijke meer in den aanval, doch de sterke wind maakt goed samenspel niet wel mogelijk. De ge lijkmaker komt van den linksbuiten, die de bal met een hard scherp schot ineens in zendt (22). Reeds lijkt het ernaar, dat het einde met een gelijk spel zal komen, doch wanneer nog slechts twee minuien te spelen zijn, wordt de keeper bij het uittrappen van een door berrf opgevangen bal zwaar gehinderd. Hij trapt de baJ tegen zgn eigen aanvoerder aan. De terugspringende bal is een gemak kelijke prooi voor een der Schoondgke-aan- vallers, die zijn club dan ook de overwin ning bezorgt (23). AARDENBURG. Abonnementen en advertenties voor de Provinciale Zeeuwsche Jou rant worden aangenomen 'oor den Agent J. BRUIJNGOGE, Landstraafc 27. DE NIEUWE MARKT* Gisteren, is men begonnen met het weg nemen van de klinkers op het deel van de verhoogde Markt tegenover de plaats, waar eenmaal het Nederlandsch Koffie huis heeft gestaan. Aangezien het deel van de Markt tusschen Gortstraat en Pot- tenmarkt belangrijk naar voren zal ko men, om achter de gebouwen de parkeer plaats vrij te houden, komt de straat, waar men nu aan het werk is. Dit wordt dus in de toekomst het einde van de Markt aan die zijde, terwijl het plein zoo komt, dat de voorgevel van het stadhuis er niet recht op staat, doch wel de voorgevel samen met het Gothische deel van den zijgevel aan de Noordstraat als een geheel van af de Langedelft is te zien. Ook zal de Markt wat worden afgegraven, waardoor het Stadhuis nog beter tot zijn recht komt. Teekent zich hier dus reeds af wat de toekomst zal brengen, dit is o.a. ook het 'geval met de nieuwe ligging der beide Kerkstraten. Dé nieuwe „Oude Kerk straat",die op eenigen afstand van de huidige komt, is reeds goed te on dei-schei den en de nieuwe „Nieuwe Kerkstraat", die tegenover de Provinciale Bibliotheek zal beginnen en. eindigen op het Koor kerkhof bij het nog gespaard gebleven pand is ook ten deele reeds goed te on derscheiden aan het zandbed. H.H. Leden van Hande sbelang te Middelburg, worden herinnerd aan de Algemeene LEDENVERGADERING op heden (Woensdag)avond te 7.30 uur in den Schouwburg, Molenwater. Na de pauze spreekt Mr. A. J. VAN DER WEEL over Gelegenheid tot het stellen van vragen. HET BESTUUR. EXCELSIOR ORGANISEERT EEN SOLISTENCONCERT. Voor solisten van den Zeetrwschen bond. Getroffen door de uitstekende prestaties, die de solisten uit Walcheren op het te Goes gehouden solistenconcours yan den bond van harmonie, en fanfarevereenigin- gen in Zeeland leverden, kwam het be stuur van de muziekverecniging „Excelsi or" pp het idee .dezen solisten in de ge legenheid te stellen nog eens in eigen omgeving op te laten treden. „Excelsior" stelde' zich daartoe met de betreffende solisten en de zustervereenigingen op Wal cheren in verbinding en haar voorstel om een solistenconcours te organiseeren werd van vele zijden enthousiast begroet Bijna alle solisten gaven zich voor deelname op en enkele vereeniglngen besloten byna en- bloc dit concert te bezoeken. Het concert is thans vastgesteld op Zaterdag 26 April a.s. te Middelburg. De begeleiding der uit te voeren nummers zal verzorgd worden door den bondspianlst den heer P. de Rooy te Vlissingen. Verwacht mag worden dat voor dit con cert met de organisatie waarvan „Excel sior" nieuwe wegen heeft bewandeld, groote belangstelling m het Zeeuwsdie muziekleven zal bestaan. AVONDSCHOOL VOOR NIJVERHEIDSONDERWIJS TE MIDDELBURG. Dinsdagavond werd in het schoolgebouw onder leiding van den voorzitter der Com missie van Toezicht op de Avondschool, voor Nyverheidsonderwys te Middelburg, de vergadering gehouden, waarin werd vastgesteld welke leerlingen tot een hoo- gere klasse konden worden bevorderd en aan wjen het einddiploma kon worden uit gereikt. De uitslag was als volgt Bevorderd van de eerste naar de tweede klasseJ. Abraharase, J. Adam, A. J. Aarnoutse, M. C. van Belzen, A. le Due, J, Gabriëlse, D. Klap,* P. C. de Kramer, C. van Langenraad, A, C. van Langen- raad, A. Louws, M. C. Mersie, J. Mon- deel, B. Mulder, J. L. Moens, H. B. Tres, A. Verhage, C. Vlnke en J. Wondergem, allen te Middelburg L. van Belzen te Ar- nemuiden M. van der Heyden, J. Leijnse, A. Tevel, A. v. d. Vyver en D. Roelse, allen te Koudekerke J. van Keulen te Seroos- kerke A. Sturm te Oost- en West-Sou burg H. Leeman te Veere en P. J. van Sluijs te Vlissingen. Vier leerlingen werden niet bevorderd. Van de tweede naar de derde klasse: P. A. C. de Bruin, L. Daane, J. Jl Geldof, A. Kooman, J. Koppejan, J. J. Laroes, H. F. Lynbach, J. Mersie, B. C. Neve, M. de Ryke, P. Rijkse, J. Rommens, H. W. Schroevers, J. Simons, L., J. Sturm, J. Verryzer, allen te Middelburg C. Geertse te Domburg J. Tevel en G. van de Voor de te Koudekerke A. L. Bevelander, J. Joziasse, J. Vreeke en J. Willeboordse al len te Oost- en West Souburg P. J. Huybrecht te Veere P. J. Contant, J. D. van Duure en J. van Sluys, allen te Vlis singen. Zes leerlingen werden niet bevorderd. Van de derde naar da vierde klasse J. P. de Groot, A. de Hamer, P. L. Hendrik- se, N. Hendrikse, P. den Hollander, M. A, Hoogesteger. M. T. Schotmag. C. Sturm, A. P. van Tiel en A. C. Vinke, alien te Middelburg P. Crucq, D. van Belzen en A. P. Jeras, alien te Arnemuiden A. C. Crucq, J. Lutegn en S. Wielemaker, alien te-Koudekerke J. Janse te Oostkapelle M. de Pagter te Serooskerke N. A. Grootjans, A. Lindenberg en H. Leeman allen te Oost* en West Souburg C. Mal- jaars te Veere en H. Willems te Vlissingen. Vier leerlingen werden niet bevorderd. Van de vierde naar de vgfde klasse A. Adriaanse, H. Damman, P. Filius, F. Hol- lebrandse. T. J, Hovestadt, W. den Hol lander, K. Janse, L. M. Jobse, C. de Knij per, A. Klop, J. G. Leonhardt, A. de Munck, C. de Munck, J. J. den Ouden, J. F. Snoep, K. J. SteuteJ, J. de Voogd, D. Willeboordse en S. A- Wondergem, allen te Middelburg J. Allaart, H. van Belzen, P. v. d. Graaf f, M. Siereveld en N. de Vos allen te Arnemuiden A. Vreeke te Giijps- kerke La Flipse, L. J. van Laarschot, M. Verhage, C. Wielemaker en P. B. de Wijze, allen te Koudekerke M. Davidse te St Laurens, W. J. Pleijte te Nieuw- en St. Jocsland J. Jansen van Rosendaal te Oostkapelle A. Lindenberg en F. Poort vliet te Oost- en West Souburg W. On- derdijk en C. W. Francke- te Veere J. Mersie te Vrouwenpolder J. Dronkers en A. de Ruijscher beiden te Vlissingen. Twee leerlingen zyn niet bevorderd. Het einddiploma ontvingen M. J. Boo gaard, W. A. Cornelisse, W. Daane, J. Joosse, M. C. Kraak. J. Lefèvre, J. Phi- lipse, J. A. de Ruyter. J. de Rycke, L. de Rijke, R. van Roo, L. C. Scheers. C. Tan- ge, G. PL Verburg, J. L. Verdugn, D. de Vos, J. Westveer, C. M. van der Werf pn F. Wisse, allen te Middelburg; L. Baaijens, H. Grootjans. J. de Klerk en A. van Leest., allen te Arnemuiden J. W. Pleyte en J. J. Janse te Nieuw- en St. JooslandJ. Dingemanse. P. A. Dingemanse, K. Huys- man, J. Leynse en J. Kanter, allen te Koudekerke J. Geene, A. de Pree en J. Davidse, allen te MeliskerkeL. P. Da vidse te Oostkapelle M. Jobse, M. Schout en M. B. Wattel te Serooskerke W. de Rycke, J. D. van Wallenburg en A. L. van Wallenburg te Oost- en West Sou burg P. J. van Dlerendonek, C. Mulder, M. Mol en H. Schoe, allen te Vlissingen. Eén leerling kreeg geen einddiploma. Namens hen, die het einddiploma der school ontvingen, sprak de leerling G. Verburg een dankwoord, hetwelk getuigde van veel waardeering voor het genoten onderwijs. ffiimiiiiiminiininiimiiiiiiininniiiiniiiniiiiiniiiiiiniiiiiiiiiimininiiiniiniiiiirB leder begrijpt direct de bedoeling n.l. Denkt U erom. Deze week sluit de inzending jj Vóór Paschen worden dan jj 1 nog premies en I Paaschverrassing bezorgd. j SCHOORSTEENBRANDJE. Gisteren ontstond in een woning aan den Zuidsingel een schoorsteenbrand. De oorzaak bleek te zgn roetaanlading. De brandweer heeft het roet verwyderd en geconstateerd, dat de schoorsteen nood- zakeiyk moest worden geveegd. ONDER DRANKINVLOED. Gisteren kreeg de politie kennis, dat zich in het brugwachtershuisje by de Sta- tionsbrug een man bevond, die zoo onder drankinvloed verkeerde, dat men hem niet alleen zijn weg durfde te laten vervolgen. De man is door twee agenten naar het bureau overgebracht en aldaar ter ont nuchtering in bewaring gesteld. DE KEMA EN PHILIPS „BI-ARUTA" LAMPEN Noorwegen een jaar bezet. De Deutsche Diplomatisch-politische Kdrrespondenz behandelt vandaag op den verjaardag der bezetting van Noorwegen in een overzicht nog eens den veldtocht tegen Noorwegen waardoor de Duitsche troepen verhinderden, dat Noorwegen tot een flankstelling van Engeland in den strijd tegen hot Duitsche ryk kon worden gemaakt. Enkele weken waren destijds voldoende, zoo schryft de Dlplo, om den tegenstand van verdwaalden te breken en de tegenactie van Engeland in een zware nederlaag en vlucht te veranderen. Geen oogenblik Is geschikter om aan die gebeurtenissen terug te denken dan de dag van vandaag, zoo schrijft de Diplo. Aan het ingrijpen van Dultschland gingen ook toen intriges en acties vooraf, die met de uiteriyk ten toon gespreide neu traliteit van Noorwegen niets meer te maken hadden. Wat is de KEMA t De groote gemeenten en de provincies van Nederland bezitten eigen electrische netten. Om de mogeiykheid te scheppen electrotechnisch materiaal te keuren, heb ben zg samen een laboratorium gesticht. Dat laboratorium voor de Keuring van Electrotechnische Materiaal te Arnhem wordt kortheidshalve- met KEMA aange duid. Het staat, onder leiding van Prof. Ir. J. C. van Staveren. Door een daartoe aangewezen commissie van de KEMA worden voorschriften vast gesteld voor electrotechnisch materiaal. Iedere fabrikant kan zijn kabels, stofzui gers, schakelaars, strijkbouten, gloeilam pen, of wat dan ook, aan de KEMA opzen den en het KEMA-laboratorium stelt dan vast of aan deze voorschriften is voldaan. De eischen voor gloeilampen zyn.vele. Zg worden gekeurd op veiligheid en lichtge vend vermogen, op stroomverbruik, biyven- de helderheid en levensduur. De KEMA geeft Philips het recht te verklaren, dat de Philips ,^1-Arlita" 'lam~ pen aan alle eischen voldoen en dat det Bi-Arlitalampendie V in den winkel vindt, onder voortdurende controle van het KEMA-ldborcttorium staan. N.V. Philips' Gloeilampenfabrieken, Eindhoven. FELLE SCHOORSTEENBRAND. In de woning van den heer A. H. in de Scheldestraat, brak gisteravond een felle schoorsteenbrand uit. De politie was ter plaatse en ook de generaal-brandmeester stelde zich op de hoogte. Men wist het vuur evenwel met zout en natte zakken zand te blussehen, zoodat geen brand weermateriaal behoefde gebruikt te wor den. Oorzaak was roetaanzetting, bene vens waarschijnlijk een verkeerde bouw van den schoorsteen. DOOR DE RUIT. Het rijwielvan A. de L. te Kloetinge, staande in de Voorstad, kwam door den wind in beweging en sloeg door eenruit van den winkelier B. De rywieleigenaar verklaarde zich bereid de schade te ver goeden. DE GANG VAN ZAKEN OP SCHOOL A. Een aanschouwelijke les van het hoofd der schoot De ouders der leerlingen van school A kwamen Dinsdagavond byeen in het ge- meenteiyk gymnastieklokaal onder leiding van den heer M. Haasdonk, voorzitter der oudercommissie. Voor deze vergadering was er gelegenheid geweest in de lokalen der school het werk der leerlingen te be zichtigen. Vele ouders hadden ook daar gebruik van gemaakt en geconstateerd, dat de jeugd er flink aangepakt wordt en re gelmatig goede vorderingen maakt. Nadat de voorzitter een kort woord van welkom had gesproken, bracht de secre taris-penningmeester, de heer H. M. Kra mer, zijn verslagen uit Daarbg bleek, dat de kas met een batig saldo ,van ruim 25 sloot. Spr. deed mededeellng over het St. Nicolaasfeest, dat ditmaal alleen in de school met de kinderen gevierd was, maar niettemin met veel succes, dank zy ook .de medewerking der ouders, die ruim 107 er voor schonken. Spr. dankte voor dien steun en uitte de hoop, dat men er ook in de toekomst op zou mogen rekenen. Vervolgens bracht de heer M. G. van de Ende verslag uit voor de Bloemencom- mlssie. Spr. herinnerde er aan, dat men ditmaal .wel plantjes. uRgereikt had, en er ook pryzen toegekend wai'en, doch men geen tentoonstelling had kunnen houden. Zoo waren er wel uitgaven, maar geen in komsten, hetgeen de kas niet ten goede kwam. Spr. gewaag te bier met dank over degenen, die weer pryzen beschikbaar had den gesteld. Daar echter de kas zoo goed als leeg is, en de .antjes duurder zyn, zullen dit jaar mogelgk ook geen plantjes uitgereikt worden. - >e bloemencomfnissie zal daar nog over vergaderen. De heer Haasdonk bracht daarna verslag uit voor het schoolfonds. Dit kan „het hoofd boven water 'ouden". Er is nog een batig slot en de financiering der twee extra-leerkrachten kan op dezelfde wyze voortgaan, Spr. deed echter een beroép op de ouders, dit fonds zoo krachtig mogeiyk te steuren, daar de financiering ook een aanzienlijk offer eischt van de leerkrachten zelf en de belooning der extrakrachten nog veel te laag is. Hierna moest voorzien worden in de va catures in de oudercommissie, ontstaan door het bedanken van mevr. Reedyk en het vertrek van mevr. Akkerman. Geko zen werden mevr. Postma en mevr. v. d. Pol. Hot Hoofd der school, de heer H. J. Me- mellnk, wees er op, dat de bezetting der school met leerkrachten het ideale -naby- komt, dank zij ook de bemiddeling van'het gemeentebestuur, waardoor voor de vele kinderen uit Vlissingen die de school be zoeken een extra leerkracht door Vlissin gen gefinancieerd wordt. Spr. deed verder nog mededeeling van de wisseling der leerkrachten en merkte voorts op, dat van de 34 kinderen, die de school vex-lieten er 8 naar de H.B.S. gingen, 1 naar het gym nasium, 15 naar de U.L-0. school, 4 naai- het nyverheidsonderwys, 5 naar de am bachtsschool en 1 kwam thuis in de huis houding. De heer Memelink hield hierna een cau serie over de bekendste Hollandsohe schil den uit de „gouden eeuw", als Rembra.ndt, Frans Hals, Jacob van Ruysdael, Hobbema, Pieter de Hoog, Jan Vermeer, Ferdinand Bol, Paulus Potter, Rubens, Jan Steen, e.a. Spr. vertoonde hierby tal van mooie lan taarnplaatjes van het werk dezer schil ders, waarby hö niet alRen op de kwali teiten van dit werk wees, maar ook bij zonderheden over de schilders zelf mede deelde. Met groote belangstelling' werd deze in teressante „a&nschouweiyke les" gevolgd, waarvoor den heer Memelink door den voorzitter bijzonder dank gezegd werd. l»- Mijn vriend, blijmoedig huisvader, die altyd de zonzijde van het leven vindt, pas seerde me met een zorgvolle uitdrukking op het gezicht. „Wat is er met jou aan het handje", informeerde ik,, toen ik op mp schreden was teruggekeerd, en hem had ingehaald. ,,'t Is koud en feiteiyk had ik beter mijn winterjas aan kunnen doen, inplaats van mgn demi", trachtte h\j zich aan myn vraag te onttrekken. „Aan 't wurmen over xoegoslavië?" ne geerde ik zijn vlucht in temperatuur en kleedy. Hy lachte een beetje zuur-zoet, schudde ontkennend- het hoofd, en mompelde zoo iets van „Dat is zoo'n eind weg". „Door je boter-bonnen heen?" Weer een ontkennende hoofdbeweging. „Toch geéh zwarigheden met de amb tenaren van den opsporingsdienst", vroeg ik-bezorgd, me herinnerend, dat ik in zijn woning nog slechts kort geleden voortref- feiyk gebakken spek had genoten, waar over een millionnair zich niet zou hebben te schamen. „Wy hamsteren niet", gromde de andera zoo biymoedige, met een insinueerenden nadruk op het woord „wy". Terwyi wij samen in den winterigen voorjaarswind stonden te zwygen, en hy zyn nogal dunne, optimistische demi, wat nauwer over zyn gestalte knoopte, pynigde ik my het hoofd met de vraag wat ter wereld dan wél myn vriend zóó uit zijn gewone doen kon brengen. Ik onderhield hem kortelings over de onderwerpen: „Verzwijging van inkoms ten en belasting-amnestie". „Het extra- ei ter gelegenheid van Paschen", „De ge rantsoeneerde borrel", „Het schrale bier", „Een beknopte, overzichtelgke handleiding voor amateur-tuinlieden", doch uit zyn korte ontkennende antwoorden bleek, dat ik er telkens naast was. Tenslotte staakte ik mgn pogingen de zorgeriyke bron, die myn vriend in de schaduw van het leven deed staan, te ontdekken. Beiden spinnend aan eigen geda.chten, wandelden wjj naast elkaar in de richting van zijn woning. Ik met een glimlach om myn mond, hy met rimpels in het voorhoofd, en met een blik tn de oogen, die pyn deed. „Ik dacht, dat jullie journalisten altyd ln het volle leven stonden", aldus verbrak hy onzen stillen ommegang. „Spreken is zilver, zwijgen dikwyis goud" herinnerde ik me een van de w^jze spreuken van den hoofdredacteur, die mqn eerste wankele schreden op het glad de journalistieke pa.d leidde. Dé waarheid daarvan kwam ook thans weer to* uiting. Want terwyi ik in een schynbaar wei nig geïnteresseerd zwijgen gehuld bleef, •ontlastte myn metgezel zijn 'gemoed in korte volzinnen. „Je ^ent toch óók getrouwd Eraergo je west een ietsje van het leven.je schrijft zelfs zoo nu en dan een vrij dra gelijk stukje, zij het wat oppervlakkig naar myn smaak, maar dat jg nu kunt lachen, en opgewekt kunt doen, je ge draagt je alsof er niets aan de hand is, gaat boven myn petje. Telkens als ik je zie grinneken, bekruipt me de lust je een linksche opstoot te verkoopen, (en die kwam vroeger nog wel eêns aan, weet je omdat jou lichtzinnigheid en rustige zelfverzekerdheid myn onrust vergrooten. Ik voel me als een opgejaagde haas kan nergens rust .inden, ik veizaak myn ge zin en myn werk". „Tóch die ellendige oorlog", schoot het door, myn gedachten. Ik sprak woorden van troost en opbeuring, legde den na druk op vergankeiykheid en op levens schoonheid der eeuvjenwees myn be drukten, mismoedigen vriend op de cul tuur, die in gevallen va.n tydelgke inzin king zulk goed werk kan. verrichten. „Kletskoek", viel hy me norsóh in do rede. We waren toen juist voor zyn woning gearriveerd. „Ruik jy niets 7" vroeg myn gezel. ,,'t Voorjaar, de kastenje-boomen geu ren" zei ik. „Boenwas, zeepsop en tenxentijn en Vim verstopte opsteller", gilde hg me toe, den sleutel in zyn deur stekend. „We zyn aan den schoonmaak". Oud-burgemeester, Den Haag. Uw briefje, en uw, mij van vroeger zoo be kende handteekening, riepen vele herin- neringen in mg op. Hoe dom van me, dat carillon met toren op het Goesche raadhuis te plakken. Mijn dank voor uw vingerwyzing en voor uw waardeerend slot. De humor is gelukkig nog niet uit U gevaren.E. By besluit van den wnd. secretaris-ge neraal van het departement van sociale zaken is te rekenen van 16 Maart 1941 benoemd tot hoofdcommies in vasten dienst by het departement van sociale zaken J. 'an dei Wiel te Middelburg. ERNSTIG ONGELUK OP HET LAND. Terwyi de landbouwer W. B'onestivo te Oosterwolde (gem. Oldebroek) gisteren bezig was zyn land te ploegen, geraakte een der paarden, een tweejarig dier, in het tuig verward. B. kwam achter den ploeg vandaan om het beest te bevrgden, maar terwgl hy daarmee bezig was, werden de dieren schichtig en sloegen op hol, B. kwam hierdoor ten v^l. Hy kwam onder do paarden terecht en kreeg vervolgens de ploeg over zich heen. Met ernstige in wendige kneuzingen werd hg opgenomen. Men vreets voor zjjn leven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 2