STADSNIEUWS Vlissini>en. Kerk en school STADSNIEUWS Middelburg. STADSNIEUWS Goes. Burgerlijke Stand MEDDENSTANDSVEREENIGING „GEMEENSCHAPPELIJK BELANG". Gisteravond kwam de Middenstan dsver- eeniging „Gemeenschappelijk Belang" in de zaal van café Coomans alhier in jaarver gadering bijeen. De opkomst der leden was niet groot. De voorzitter, de heer Jacs de Visser, wees i:i zijn openingswoord op den moei lijken tijd waarin ook de middenstand leeft en sprak de hoop uit dat alle leden hun zaken geopend zullen kunnen houden en dat 1941 den zoo gewenschten vrede zal brengen. Naar aanleiding van de notulen van de vorige vergadering van 17 Juni 1940, werd medegedeeld dat de PJZ.E.M. op een des betreffend verzoek van de vereeniging in zake het vastrecht heeft beslist, dat in verband met de huidige tijdsomstandighe den tijdelijk ontheffing van het vastrecht kan worden verleend. Besloten werd geleidelijk tot liquidatie van het spaarzegelfonds over te gaan. De voorzitter dieelde verder mede, dat het ledental 127 bedraagt. Vervolgens bracht de penningmeester, de heer N. Zandee, het financieel verslag uit, waaruit bleek, dat de financieels toestand, gezien de omstandigheden, vrij gunstig is. De rekening der vereeniging werd evenals de begrooting voor 1941 en de rekening van het spaarzegelfonds, goedgekeurd onder dankzegging aan den penningmeester voor zijn gevoerde be heer. Hierna bracht de secretaris, de heer P. Ventevogel het jaarverslag uit, dat ge heel in het teeken van de tijdsomstandig heden stond Het werk van de vereeniging is niet veel omvattend kunnen zijn. Ver schillende zaken hebben schade geleden tengevolge van den oorlog, terwijl ook velen hun omzet zagen dalen, doch over het algemeen genomen, zfln toch nog goede zaken gemaakt kunnen worden. De feestelijke herdenking van het 40- jarig bestaan kon geen doorgang vinden. Tengevolge van de distributie-maatrege len en de verplichte inventariseeringen enz., zijn de administratieve werkzaam heden van de winkeliers zeer toegeno men. Met het uitspreken van den wensch, dat de oorlog spoedig tot het verleden zal behooren en ons land en Vlissingen ver der weinig verliezen zullen lijden, besloot de secretaris zijn jaarverslag. De voorzitter zegde den samensteller namens de vergadering dank voor zijn werk. Hierna was de verkiezing van bestuurs leden aam de orde. De heer H. Groenouwe werd herkozen, terwijl in de plaats van den heer C. Plasse, die zich niet herkies-' baar steldé, werd gekozen de heer F. H. Jilleba. De heer C. C. Lagaay werd tot lid van de kascommissie herbenoemd, terwijl tot plaatsvervangend-lid werd' aangewezen de heer H. Duijm.- Tenslotte werd een voorstel tot tijde lijke contributie-verlaging aangenomen. NTJTSSPAARBANK. In de Nutsspaarbank Coosje Busken- straat werden in de maand Maart 475 in lagen gedaan tot een bedrag van 71160,94 en 429 terugbetalingen tot een bedrag van 78.423,41. Er werden in dl-* maand 37" nieuwe boekjes uitgegeven waardoor het aantal spaarders steeg tot 9296. Hun te goed v rd gebracht op 2.466.144,13. Ter lediging werden aangeboden 35 spaarbusjes inhoudende 399,40. Met 1167 zegels werd bespaard 58,35 welke be dragen op de spaarbankboekjes werden bijgeschreven. JAARVERGADERING R.K. MIDDENSTANDSVEREENIGING. Gistermiddag werd in de bovenzaal van .;Royal" een vrij druk bezochte jaarver gadering van de R.K. Middenstandsver- eeniging gehouden, onder leiding van den voorzitter, den heer J. C. M. Henning. De verschillende jaarverslagen werden goed gekeurd. In de vacatures ontstaan door het aftreden van de heeren De Roos en Naaijkens werden tot bestuursleden geko zen de heeren A. Volmer en F. van de Dood. DAMESHOEDENZAAK JEANNE VAN ZWDENEN. Morgenochtend opent mej. Jeanne van Zwienen in het perceel St. Jacobsstraat 9 een zaak in dames- en kinderhoeden. Het interieur van dit winkelpand heeft een geheele verandering ondergaan. De wan den zijn van een frisch papiertje voorzien, alles ls in lichte kleuren geschilderd, voorts is de doorgang van den winkel naar de achtergelegen kamer in koepelvorm gebouwd en zijn enkele nissen aange bracht, waardoor het geheel in een ge- zelligen winkel is omgetooverd. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK. Gedurende de maand Maart werd de leeszaal bezócht door 600 personen, w.o. 56 vrouwen. Van de uitleenbibliotheek werden 1604 banden uitgeleend, t.w. 990 Nederlandsche romans, 85 romans ln amdere talen, 358 studiewerken en 171 kinderboeken. Aanwinsten Romans E. D. Biggers, De Zwarte kameel; C. Bruyn, Sil, de strandjutter; W. Corsarl, oJen gast in Uw huis; B. van Eysselstein, Romance in f dur; Chr. Morley. Kitty Foyle; R. Norel, Jan maats en sinjeuren; A. Palazzesschi, De gezusters Maberassi; W. van R'esen, Een liefdesgeschiedenis uit het oude Friesland; M. Waltari, Wie vermoordde Mevrouw Kroll A. Chamson, La galère. Studiewerken Waar Nederland trotsch op is. deel 1; A. L. C. A. v. Nijnanten, Zwitserland; E. Braunweil-r, I'atuurkunde zonder getallen; P. Telders, Een land van avontuur; A. V. Hartogh, De huisvrouw repareert zelfH. Rens, Leerboek der radiotechniek; H. J. Meewis en C. Kuipers, Luchtvaartmotoren; G. van der Leeuw, Bach's Mattheu8passlon. Paletserie4. Vermeer, door F. van Thienen; 5. Matthys Maris, door H. E. van Gelder; 6. Breitner, door A. van Schen- del; M. Beversluis, Do Zeeuwsche lier, LOOP DER BEVOLKING. De lijst van ingekomen en vertrokken personen gedurende de 2e helft van de maand Maart 1941, was als volgt Ingekomen H. E. van Gelder, zonder, C. Buskenstraat 23 van Terneuzen H. van Bruggen, wegenbouwer, Scheldestraat 31 van Apeldoorn D. Meeldijk, vertegen woordiger, Singel 102 van Koudekerke W. J. de Bode, technicus, C. Buskenstraat 38 van Nijmegen M. Paauwe, werkman, Goudsbloemlaan 35 van Middelburg F. Hoeijmans, monteur, Kasteelstraat 118 van Rotterdam J. van Maaren, bankwerker, Hyacinthenlaan 8 van Middelburg L. B. Andringa, bankwerker, Glacisstraat 20 van Amsterdam Mej. P. G. v. Vuurden, ad. directrice wasschertj. Badhuisstraat 87 van Arnhem A. J. Elfrink, bankwer ker, Boschjeslaan 9 van Koudekerke M. S. de Boo ij-Pieters, zonder, Glacisstraat 161 van Princenhage C. J. yan de Ven, scheepswerktuigk. Rochussenstr. 7 van Veere J. Weezeman, monteur, P. Kru- gerstraat 78 van Amsterdam J. Boo gaard, zonder, Pioenlaan 15 van O. en W. Souburg P. Hagenaar, electr.-lasscher, Rozengracht 20 van Middelburg P. J. L. Kempen, wachtgelder K.M., Meidoomlaan 27 van Amsterdam C. Bruin, zonder, Koudek. weg O. 7 van Heinkenszand Th. Maes, schippersknecht, Prinsenstraat 23 van Amemuiden A. Baljé, reiziger, Pa lingstraat 13, van Ginneken ca.; E. Os kam, matroos, Callenfelsstraat 26 van Vlaardingen J. Theune, electr.-lasscher, Paardenstraat 21 van O. W. Souburg; M. Driedijk, metaalbewerker, Goudsbloem laan 23 van 's-Heer Arendskerke. Vertrokken J. DobbelaarKoeman, werkvrouw, Schoolstraat 2 naar Vrouwe polder K. P. de Keijzer, monteur, Ka naalstraat 14 naar Biggekerke J. A. de Kam, timmerman, Rochussenstraat 2 naar Middelburg M. van der Linde, kwartier meester, Dijkstraat 8 naar N. en St. Joos- land S. W. M. Roest, monteur, Acacia laan 5 naar Den Bosch H. J. van Loon, bankwerker, Hobeinstraat 36 naar Hui bergen E. Coolen, ambtenaar N.S., Azaleastraat 9 naar Goes C. Parent, bankwerker, Bonedijkestraat 120 naar O. en W. Souburg L. J. Aspeslagh-Renier, zonder, Droogdok 2 naar Zoutelande L. W. Scherpenisse, electricien, Wilhelmina- straat 19 naar N. en St. Joosland A. Maas, landbouwer, Zwanenburg 2 naar N. en St. Joosland M. de Hondt, timmer man, v. H. v. Burghstraat 33 naar Arne- muiden M. P. Edwards van Muijen, win kelierster, Nieuwen dijk 43 naar Middel burg W. van Aalst, chauffeur, Dort- mansstraat 3a naar Serooskerke B. A. Potters, zonder, Dijkstr. 119 naar Veere J. Ouwerkerk, zonder, Slijkstraat 10 naar Koudekerke J. de Noojjer, magazijn- knecht, Verk. Quakkelaarstraat 127 naar Amemuiden W. P. C. Huijbrechts, schip per, Oude Markt 5 naar Amsterdam J. Alta, loodskweekeling, P. Krugerstr. 9 naar Terschelling A. de Klerk, handels reiziger, Singel 90 naar Oostkapelle T. de Klerk—De Troije, zonder, Singel 90 naar Oostkapelle A. Brevet, smid, Joost de Moorstraat 15 naar Breskens S. M. LaemoesNieuwenhuijze, zonder, Clijver- straat 10 naar Rotterdam P. J. Campo, zonder, Badhuisstraat 108 naar Bloemen- daal R, Leunis, stuurman Prov. boot, P. Krugerstraat 201 naar Biggekerke J. L. van Hove, bankwerker, Verk. Quakke laarstraat 24 naar Breskens A. M. Kool wijk, zonder, Parklaan 1 naar Goes J. Heijkoop, scheepmaker, Paardenstraat 19 naar Goes P. Jansen, bankwerker, Slijk straat 8 naar Dordrecht P. A. Somers, kellner, B. Ewoutstraat 56 naar Goes A. A. van Kampen, plaatwerker, Bonedijke straat 104 naai- Ginneken M. P. Schuur- biers, zonder, Kanaalstraat 48 naar Hoe- dèkenskerke J. C. BurgersLako, zon der, Noordstraat 63 naar N. en St. Joos land B. Kousemaker, electricien, Callen felsstraat 7 naar Hulst M. P. Brouwers, schipper N. L., Kanaalstraat 64 naar Mid delburg M. J. Brouwers, zonder, Kanaal straat 64 naar Middelburg J. Veldhoen, bankwerker, Anjelierenlaan 65 naar Mid delburg L. C. M. Adriaansen, kopersla ger, Kanaalstraat 122 naar Middelburg C. Heeres, loods N. L., Scheldestraat 76 naar Terneuzen B. E. van Bruggen, leeraar zeev. school, Ieplaan 10 naar St. Laurens C. B. J. Wytenburg, zander, Koudek. weg (W.) 11 naar Den Haag. De positie der Chr. Geref. Kerk. De Chr. Geref. kerk in Nederland telt thans 135 gemeenten met ongev. 44.818 leden. Groningen is de grootste gemeente met 1314 leden en Suawoude de kleinste met 20. Er zijn zes gemeenten met 1—50 zie len, twaalf met 50100; vijftien met 100150 en drie-en-twintig met 150250. Het aantal dienstdoende predikanten be draagt 75, terwijl 3 gemeenten een oefenaar hebben. De kerk telt 20 emeritus predikanten waaronder 4 die aan de Theol. School te Apeldoorn als docent verbonden zijn. Aan deze Theol. School studeeren momenteel 10 studenten. Op haar zendingsveld op Celebes heeft de Chr. Ger. Kerk 57 gemeenten en 46 scholen, 2 predikanten arbeiden er als missionair bijgestaan door 98 onderwijzers, die grootendeels in de gemeenten voor gaan. De kerk heeft één officieel week blad en 21 kerkboden terwijl de verschil lende Chr. Ger. bonden hun eigen orgaan hebben en er ook een wekelijksche pree- kenserie verschijnt, getiteld: „De Levens bron". GEREF. KERK. De hoofdbesturen van de Vereeniging van Chr. Onderwijzers en onderwijzeressen in Nederland en de Overzeesche gewesten en van de Unie van Chr. Onderwijzers en Onderwijzeressen in Nederland, de organi satie der Chr. klasseonderwijzers, publl- ceeren een gemeenschappelijke verklaring waarin zij mededeelen na veelvuldige en in volkomen vriendschappelijken geest ge houden besprekingen tot de overtuiging te zijn gekomen dat de tijd nog niet rjjp is voor een fusie tusschen belde organisaties. MISLUKTE FUSIEPLANNEN. Na 44 jaar ononderbroken als zoodanig te hebben gefungeerd heeft de heer P. N. Ketelaar ontslag genomen als ouderling van de Geref. kerk van Wissenkerke. De kerk van Wissenkerke ia van 1881— 1935 vacant geweest en gedurende de ja ren van 1897—1935 heeft de heer Ketelaar ln haar midden een voóraanstaandc plaats ingenomen. VOLKSONDERWIJS. De afdeeling Middelburg van de Vereeni ging Volksonderwijs kwam gistrenavond in vergadering bijeen in een der zalen van de Eendracht in de Lange Giststraat, onder voorzitterschap van den vice-voorzitter den heer W. Spinnaajj. Deze wees er in zijn openingswoord o.a. op, dat de zevende klasse school met ingang van den nieu wen cursus is opgeheven, doch dat de ai- deeling gezien de tijdsomstandigheden en de toestand in het algemeen, gemeend heeft daartegen niet te moeten ageeren. Van groote beteekenis voor de op wachtgeld ge stelde onderwijzeres is het, dat zij door het verminderen van den leerlingen schaal groote kans heeft weder een plaats tè krij gen. Er komen ongeveer 2000 leerkrachten bij, waarvan 600 tot 700 bij het open baar onderwijs. Spr. betreurt het dat het wachtgeld voor de onderwijzers verminderd is door ge lijkstelling met dat voor de rijksambte naren. Met de plaats voor herbouw van school G, zooals B. en W. aan den Raad voor stellen, kon do vergadering na eenige be spreking, hare volle instemming betuigen. De secretaris, de heer F. A. Rosendaal, bracht het verslag over 1940 uit Het ledental daalde van 355 tot 340. Thans is het na de contributie-inning 323, terwijl geen actie is gevoerd voor het winnen van nieuwe leden. De secretaris herinnert ook aan het vertrek van de voorzitster mevr. A. A. Koch-de Waard en wijdt woorden van dank voor alles wat zij voor de afdce- ling heeft verricht. Het jaarverslag werd goedgekeurd. Dit was ook het geval met de rekening van den penningmeester, den heer C. Roe- lands. aanwijzende een eindcijfer van 4i4.09*4 en een kwaad slot v&n 26.97%, waardoor het kassaldo daalde van 106.30 tot 79.3214. Ook de begrooting 1941 met een eindcijfer van 337,50 en een post onvoorzien ad 40.04 werd goedgekeurd. Tot voorzitter der afdeeling werd geko zen de heer W. Spinnaaij. Tot bestuurslid wei'd herkozen de heer Rosendaal en ge kozen in de vacature ontstaan door het vertrek van mevr. Koch en den heer G. F. Maris, de heeren P. M. Baijens en C. J. Nieuwenburg. In de propaganda-commissie werd her kozen de heer J. Start en gekozen mevr. P. Moens-Wirtz. De heer Spinnaaij bracht vervolgens als afgevaardigde naar de jongste algemeene vergadering een verslag uit Een motie van het hoofdbestuur, die met algemeene stemmen werd aangenomen, omvatte o.a. den wensch naar vermindering van den leerlingenschaal, welke intus- schen is bepaald; en naar- invoering van verplicht onderwijs in lichamelijke oefe ning met speciale leerkrachten. Het ver plicht onderwas kwam er, doch voor de lagere school niet de bepaling, dat het door speciale vakleerkrachten moet wor den gegeven. Spr. heett op genoemde vergadering zijn stem verheven tegen het plan om de spe ciale vergadering voor het 75-jarlg bestaan te Leeuwarden, den bakermat van de ver eeniging te houden, vooral met het oog op het moeilijk te bereiken/ zijn van die plaats voor vele afdeelingea. Men zegde ernstige overweging toe. Thans is echter toch besloten de bijeen komst in Friesland's hoofdstad te houden. Besloten werd. dat de heer Start, als hij naar de vergadering kan gaan, de af deeling zal vertegenwoordigen. VOORSTELLEN VAN DEN RAAD. Verhuur perceel Wagenaarstraat 4. Nadat Middelburg was aangewezen als standplaats voor een gewestelijk arbeids bureau, welke Instelling eerlang de tegen woordige arbeidsbeurs zal vervangen, werden met het rijk onderhandelingen ge voerd over verhuur of erfpacht van het achter de gemeentelijke arbeidsbeurs ge legen terrein, teneinde daar een tijdelijk gebouw te kunnen stichten in afwachting van het gereedkomen van een definitief gebouw. Deze onderhandelingen hebben er toe geleid, dat het Rijk thans wenecht te huren het geheele perceel Wagenaarstraat 4 met het bijbehoorende erf. B. en W. stellen voor daartoe te beslui ten. De huurprijs bedraagt 857 per jaar. Verachting vischwater. Voor het tijdvak 1 Mei 1938 tot en met 30 April 1941 werd het vischrecht in de binnenhavens c.a. verpacht aan M. P. Pik kaart, alhier. Deze pachter heeft thans verzocht de pacht onder dezelfde voorwaarden te ver lengen, tegen de inwilliging van welk ver zoek B. en W. geen bezwaar hebben. De pacht bedraagt 75 per jaar. BOVEN DEN PRUS VERKOCHT. De politie heeft proces-verbaal opge maakt tegen 30 personen, die lucifers te duur hebben verkocht, en tegen een win kelier, die voor elastiek meer vroeg dan bij het prijsbealuit is toegestaan. CREDIET VOOR WONINGBOUW. Men verzoekt ons mede te willen deelen, dat het voorstel van B. en W. aan den Raad inzake het crediet voor woningbouw, in ons blad van gisteren gemeld natuurlijk gedaan werd onder voorbehoud van vast stelling van de aanhangige grenswijzi gingen. „DE WIERINGERMEER". Lezing door den heer C. Minderhout!, directeur Wilhelminapolder. De vereeniging voor Algemeene Weten schappelijke Belangen had voor haar laat- sten avond in dit seizoen den heer A. Min- derhoud, directeur der Wilhelminapolder, bereid gevonden een lezing met films en lichtbeelden te houden over de Wieringer- meer. De heer Minderhoud heeft daar zelf vijf jaren gewerkt in de Landbouwkundige af deeling, en pp grond van zijn' rijke erva ringen en kennis van zaken vormden zijn woorden met de illustraties een leerzame en interessante ^samenvatting van de nog korte, doch wereldvermaarde levensloop van den Wleringermeer. Uit alle deelen der wereld toonde men zijn belangstelling voor het sprookje, dat in het kleine Hol land werkelijkheid werd. Er is dan ook reeds zeer veel over de Wieringermeer ge sproken en geschreven, zoodat spr. zich beperkte tot het geven van een beknopt algemeen overzicht, doch het Landbouw kundig gedeelte iets uitvoeriger behandel de en daarvoor wellicht eenige niet al te bekende feiten aanroerde. Spr. vertelde van moeilijkheden waar van den buitenstaander hoegenaamd geen begrip heeft. Op een zeker moment had men 80 boerenwagens noodig, met precies dezelfde as- en wielafmetingen; eenige millioenen draineerbuizen, enz. De arbei ders in den Wieringermeer waren aJi.w. van de buitenwereld afgesloten en moes ten toch van al het noodig e regelmatig voorzien worden. Deze en andere vraag stukken zijn echter alle volkomen opge lost er zijn weliswaar ook fouten ge maakt maar de opgedane komen slechts het werk tn den N.O. polder ten goede. Mocht men daar ook last van stuifzand hebben, dan '\yeet men nu, dat stroobe- dekking een probaat middel is, evenals de groote machine, die de vette, zware klei van onder uit het zand er boven op bag gert een uitstellende geneesheer is. Spr. memoreerde de groote voordeelen als landwinning, zoetwatervoorziening, als- mode de geweldige mogelijkheden, die dit zee-overwonnen land biedt Daarbij ver geleken is het twee meter verschil in wa terstand tusschen de Z.W. en N.O. hoek bij stevige Z.-W. wind een kleinigheid zelfs de muggenplaag valt in het niet De illustraties gaven een helder beeld van de geleidelijke ontwikkeling van den landbouw en den daarmede in verband staanden groei der dorpen, die in niets met amdere moderne dorpen verschillen. Als blijk van waardeering van het ge- bodene bood de voorzitter van Weten schappelijke Belangen, de heer J. L van Ballegoyen-de Jonge, den heer Minder houd een electrische klok aan, terwijl mevrouw Minderhoud een fraai bouquet bloemen in ontvangst had te nemen. Een hartelijk applaus onderstreepte deze aar dige geste. In zijn openingswoord heeft de heer v. Ballegoyen er de aandacht op ge vestigd, dat aanbiedingen om een avond in het nieuwe seizoen te willen verzorgen, zeer op prijs worden gesteld, daar ook in dit seizoen waarschijnlijk met eigen. Zeeuwsche krachten zal moeten worden volstaan. DE LUCHTBRUG. Eenige bezwaren der Fïnancieele Commissie. Naar aanleiding van het voorstel van B. en W., om aan den heer L. I. Verwer vergunning te verleenen tot het aanbren gen van een trappenhuis gaande dooi-" een deel van het Beursgebouw en het over bruggen van de Stalstraat, merkte de Fi- nancieele Commissie op, dat een vergoeding van 30 per jaar/voor het innemen van een gedeelte van net beursgebouw, gezien het groote belang dat adressant hierbij heeft, alsmede het offer, dat de gemeente moet brengen, wel zeer aan den lagen kant is. De bezwaren, aldus de F.C;, welke tegen de schending van het beursgebouw naar voren zouden kunnen worden ge bracht^ buiten beschouwing latende, daar deze meer het algemeen dan het financieel beleid betreffen, kan toch niet ontkent worden, dat de waarde van het gebouw door het maken van een inbouw daarin ten, behoeve van een aangrenzend perceel, ver mindert. Anderzijds wordt er op gewezen, dat inwilliging van het verzoek voor den heer Verwer van groot financieel belang is, omdat hij zich daardoor een vrij dure inwendige verbouwing en het verlies van ruimte in het hotel kan besparen. Op grond hiervan adviseert de F.C. den Raad, indien overigens termen aanwezig worden geacht tot inwilliging van het verzoek, het door den heer Verwer jaar lijks te betalen recht vast te stellen op een hooger bedrag. VERKEERSOVERTREDINGEN. Tegen den autobestuurder M. van L. alhier, werd proces-verbaal opgemaakt wegens het overschrijden der maximum snelheid. Voorts werd de wielrijder A. de V. alhier verbaliseerd omdat het voor- en achter licht van zijn rijwiel niet naar boven afge schermd was. DE BOUW DER MIDDENSTANDS- EN ARBEIDERSWONINGEN. De mogelijkheid van een spoedigeu verkoop. Zooals reeds gemeld stellen B. en W. voor door Bredero's Bouwbedrijf te Utrecht 30 ltleine middenstandswoningen en 30 arbeiderswoningen te doen bouwen. De Financieele Commissie merkt naar aanleiding van dit voorstel op, dat by haar de vraag rees, of de bouw der arbeiders woningen niet beter kan worden overge laten aan de woningbouwverenigingen De F.C. merkt voorts op, zich met den dat de bouw door een vereeniging van de gemeente grootere offers kan vergen, doch zij vreest, dat Bredero's Bouwbedrijf zoo spoedig mogelijk over zal gaan tot ver koop der woningen. En dit zal in het financieel belang der gemeente ztjn, doch de arbeidersbevolking heeft in de eerste plaats .xehoefte aan huurwoningen en aan eenige zekerheid, dat een eenmaal gehuurde woning niet elk oogenblik kan worden ver kocht, In de behoefte aan huisvesting van MIDDELBURG. Geboren Elsa Levina, d. van P. J. van Ouwerkerk en L. StumiAdriana Catha- rina, d. van C. A. Priester en C. Hibeds Lodewijlc, z. van H. A. Polvliet en J. M. J. Tweebeeke. Overleden J. Alewynse, 85 j., weduwn. van P. van SchyndelJ. Huibregtse, 49 j., ongeh. man M. Klap, 82 j., ongeh. man P. W. D'huy, 81 J., wed. van C. Hondius -J. Minderhoud, 64 j., man van E. H. Holt- huyzen J. Sanderse, 87 j., wedwn. van C. J. PouwerH. W. Calatz, 75 j., wed. van A. C. den Boer C. Prinse, 69 j., vrouw van J. Snijders. Ondertrouwd R. W. von Nordheim, 27 j. en M. J. Marijs, 22 j. J. L. Looy, 23 j. en E. van der Kam, 23j. C. yan Moolen- broek, 251 j. en A. J. Dronkers, 24 j.A. Coppejans, 23 j. en J. Walrave, 22 j. Getrouwd L. C. Smolders, 32 j. en C. J. J. Niesthoven, 29 j.J. Auer, 27 j. en E. J. de Waardt, 23 j.J. P. 't Gilde, 24 j. en E. Bodbijl, 20 j. GOES. Geboren 'Comelis, z. v. Johannis Sonke en Jannetje de Bock. OndertrouwdLaurens Marinus Comelis Heukeshoven 26 j. en Petronella Jacoba Gertruda Aarts, 26 j. Gehuwd Maarten Mersie, 26 j. te Veere en Katrina Oostdjjk, 19 j. Overleden Cornelis Nieuwersteeg, 71 j. MELIS KERKE. Over de maand Maart 1941, GeborenJohanna, d. van Abraham Provoost en Wilhelmina Maljaars. KAPELLE. Over de maand Maart 1941. Geboren: Adriaan Marie, z. van P. M. de Vos en M. R. Koch; Dlna, d. van J. Ganseman en M. N. Wisse; Leuntje, d. van W. Korstanje en C. Kraak; Johannes Jacobus, z. van C. A. Goeree en K. J. Blok; Adriana Sara, d. van P. M. Ganse man en J. Evex-sdijk; Maria Neeltje, cl. van W. Oele en A. Goedhart. Ondertrouwd: Antonie Hulshuizen, 49 j. te Renkum en Cornelia Megchelina Jan sen, 27 j.; Daniël Burger, 26 j. en Cornelia Hoogesteger, 25 j. Gehuwd: Krijn van Willegen, 62 J. en Tannetje Kodde, 60 j.; Antonie Hulshui zen, 49-j. en Cornelia Megchelina Jansen, 27 j.; Daniël Burger, 26 j. en Cornelia Hoogesteeger, 25 j. Overleden: Jacomina Logmans, 72 j., wed. van ArijSaaman. KATTENDIJKE. Over Maart 1941. Geboren Pieter Adrianus, z. v. Martïnus den Toonder en Jacomina Margaretha Ver- beem. K RUININ GEN. van 27 Maart t.m. S April. Geboren: Inge, zoon van Comelis Ligt- hart-Schenk en van Adriana van Zrjtveld; Willemina Suzanna, dochter van Jacobus' 1 Verhaagen en van Maatje Brandt. Overleden: Forra Sinke, oud 1 jr. doch ter van H. C. Sinke en van M. G. Wol- fert Getrouwd: Gilles Comelis Versluis, oud 25 jr. te Colijnsplaat thans gemeente Kort- gene; Janna Steenpoorte, oud 23 jr. WATERLANDKERKJE. Gedurende de maand Maart. Geboren: Cornells Hennen Andreas, zoon van Hermen de Haan en Cornelia Bouw de wijn. Overleden: Pieter Jansen 63 j., echtgen, van J. Hollebrand. v' MODESHOWS. De directeur van het rijksbureau voor distributie van textielproducten, de heer H. G. Hey, vertelde ons van de mode shows, die hy den laatsten tyd georgani seerd heeft. Eigenlijk lag deze aangele genheid niet in de eerste plaats op zijn terrein, doch op dat van de bedrrjfsvak- groep, die met de dameskleeding te ma ken heeft, doch daar dezo vakgroep nog niet voldoende gereed is om een dergelijke taak op zich te nemen, werd den heer Hey verzocht dit te doen, en hij had er geen spijt van, dit verzoek bevestigend beant woord te hebben. Het aantal bezoeksters, aan de mode shows, tezamen 3500, had de verwachtin gen overtroffen. Voor de modehuizen werd een bijzonde re „show" in het Amstelhotel te Amster dam georganiseerd. Voor de betrkken in dustrie te Utrecht in het jaarbeursge bouw. Voorts vonden er shows plaats te Den Haag, Amsterdam, Arnhem, Tilburg, Utrecht, Groningen en nog eenmaal te Den Haag voor belangstellenden uit Rotter dam, omdat in Rotterdam geen zaal be schikbaar was. Bij al deze gelegenheden werd een Inleiding gegeven door mevr. Per' n-Bouwmeester. Naar aanleiding van het door den heer Hey ons medeged ;elde, verklaarde de heer Mliller, vertrouwensman van de vakgroep „kleeding-industrie" in Duitschland, dat van Duitsche zijde de vruchtbare samen werking met de Nederlandsche instanties ter zake :.eer geprezen v/erd. Voorts wees de heer Mliller er op hoezeer tot dusver de mode zich naar Parijs richtte, zoozeer zelfs dat de scheppende arbeid van andere landen met schouderophalen werd voorbij gegaan. Dit is thans grondig veranderd. Duitschland mobiliseerde de beste krach ten in de „Bevliner Modellen G.M.B.H." en het „Haus der mode" te Weenen en toont, dat deze firma's in staat zijn op modege bied leiding te geven. den beter gesitueerden arbeider, die een eigen woning wil bezitten, kan, naar de F.C. meent, ook in het vervolg worden voorzien door de particuliere bouwers. De F.C. merkt voorts op, zich met edn bouw der middenstandswoningen ten volle te kunnen vereenigen, en zij adviseert ooit niét, het plan voor de arbeiderswoningen niet te aanvaarden, maar ztf geeft in ern stige overweging een en ander toch ook te bezien zooals hierboven uiteengezet,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 2