DE RAAD VAN VLISSINGEN VERGADERDE. POLITIERECHTER De Raad van Wissenkerke bijeen. TE MIDDELBURG. De Raad van Driewegen vergaderde. De herziening van het uitbreidingsplan. Een nieuwe directeur van het waterleidingbedrijf. De Raad van Missingen kwam gisteren onder voorzitterschap van den burgemees ter in volledige vergadering bgeen. Mededeeling werd gedaan van ingekomen goedkeuringen op raadsbesluiten, terwijl de heer J. W. G. Leeflang bericht zond zijn benoeming tot onderwijzer aan te nemen. B. en W. legden o.m. over de jaarversla gen van de vereeniging „Zeevaartschool", van de Zeeuwsch Hervormde Diaconessen- inrichting, van het Wit-Gele Kruis, van de Vlissingsche Zwemclub, van de Vereeniging Rijwielpad Walcheren en van de commissie tot wering van schoolverzuim. Voor ken nisgeving aangenomen. Voor de vérvulling van de vacature ont staan door het periodieke aftreden van den heer ir. H. C. Wesseling werd voor de functie van commissaris dier N.V. de vol gende voordracht aan de N.V. Haven van Vlissingen toegezonden 1. ir. H. C. Wes seling 2. ir. H. W. van Tijen. Aan ds. D. J. Vossers werd eervol ont slag verleend als lid der commissie van toezicht op het Middelbaar onderwijs en aan den heer J. A. Sturm als onderwijzer aan school A aan de Hendrikstraat. Tot lid van de commissie van toezicht op het Nijverheidsonderwijs werd benoemd de heer M. Vader (aftr.) In de vacature D. L. H. van Raalte werd met algemeene stemmen benoemd tot directeur-administrateur van het gemeentelijk waterleidingbedrijf de heer P. Kas, technisch hoofdambtenaar bjj de N.V. Intercommunale waterleiding gebied Leeuwarden te Leeuwarden. Begrootingswijziging. B. en W. bieden ter vaststelling aan een begrootingswijziging voor het jaar 1941, waarin .de veranderingen zijn verwerkt in verband met de wijziging in de financieele verhouding tusschen rijk en gemeenten. Voor 1941 beteekent dit een voordeel van 33.683, waardoor het tekort op de begroo ting wordt teruggebracht tot 384.917. Dit tekort blijft voorloopig ongedekt. Het voorstel wordt aangenomen. Evenzoo worden de 8ste begrootingswij ziging voor 1940 en de 2e voor 1941 goed gekeurd. De begrooting van het Burger Weeshuis Wordt goedgekeurd. Extra hulp aan werkloozen. B. en W. stellen voor, met betrekking tot de extra hulp aan werkloozen in den vorm van kleeding, dekking en schoeisel beschik baar te stellen een bedrag van 526X2. en de uitvoering dier steunverleening op te dragen aan het bestuur van de gemeente lijke instelling voor Maatschappelijk Hulp betoon. Vervolgens werden de voorschotten vast gesteld welke ingevolge de L.O.-wet wor den uitgekeerd op de exploitatie-vergoeding der bijzondere lagere scholen. Herziening uitbreidingsplan. De raad vereenigde zich met het voorstel pan B. en W. den directeur van gemeente werken te machtigen een ontwerp-plan tot herziening van het uitbreidingsplan met bebouwingsvoorschriften te vervaardigen en zich daarbij als adviseurs te doen bij staan door irs. Roosenburg en de Ranitz. In verband hiermede werd een crediet van 5000 toegestaan, waarbij de heer WOL TERING vaststelde, dat de instemming met dit voorstel niet beteekent, dat men zich bindt voor de toekomst. B. en W. stellen voor de winkelsluitings verordening aan te vullen met de bepaling, dat het. verboden zal zijn een slagerswinkel voor het publiek geopend te hebben op Maandagmiddag na 1 uur, met de bepa ling, dat gedurende deze verplichte winkel sluiting niet langs de huizen of op dén openbaren weg mag worden Verkocht of bezorgd, althans voor wat vleesch en Vleeschwaren betreft. De raad vereenigde zich met het voor stel, doch de heer v. OORSCHOT vestigde er nog de aandacht op, dat hier het belang van de bedrjjven en dat van het personeel in elkander grijpen. Spr. drong er op aan dat in de toekomst ook het advies wordt gevraagd van de vakorganisaties, omdat men dan waarschijnlijk voorkeur zal geven aan een anderen dag van de week. De huurovereenkomst met het parochiaal arm- en weesbestuur te Vlissingen met be trekking tot het pand Hendrikstraat 12 .Wordt voor den tijd van één jaar verlengd. Gedeelte Lampsïnsstraat aan de Schelde verkocht. B. en W. stellen voor a. aan het openbaar verkeer te onttrek ken een gedeelte van de Lampsinsstraat, tèr oppervlakte van 700 m2; b. den verlangen grond, ter oppervlakte van 700 M2; b. den verlangden grond, ter oppervlakte van 700 M2 en 700 M2 straat aan de N.V. Maatschappij de Schelde in koop af te- staan tegen den prijs van 5.per M2, ten bate van het Grondbedrijf en zulks behalve onder de bepaalde voorwaarden inzake de kosten van het maken van een rioolinlaat en voorts onder de gebruikelijke voorwaar den aan den verkoop van industrieterrein verbonden. Bp dit voorstel wordt tevens behandeld een bezwaarschrift van de directie van de P.Z.E.M. en een antwoord-schrijven van de N.V. Maatschappij de Schelde,' waarin ver klaard wordt, dat met de bezwaren en ver langens van belanghebbenden rekening zal worden gehouden. De heer POST heeft uit de toelichting den indruk gekregen, dat er eigenlijk een cadeau aan de Schelde wordt gegeven, waarop de voorzitter betoogt, dat hiervan geen sprake is, maar dat het hier gaat om een transactie onder de gewone voorwaar den. Ook de heer VERHAGE acht deze gang van zaken een ietwat gewrongen con structie, doch nadat wethouder KNOOP de bedoeling nog eens technisch had uiteen gezet vereenigde de raad zich met het voorstel'. Tenslotte werd besloten tot verkoop van a. 386 M2 industrieterrein aan de Van Dis- hoeckstraat k 5.1930.aan Me vrouw de Weduwe J. de Muijnck te Bors- sele b. 239 M2 grond achter het perceel Koudekerkscheweg No. 138 1. 239.aan den heer A. Hoefkens. Rondvraag. Bij de rondvraag stelde de heer VAN OORSCHOT de vraag of de raadsleden nog inzage krijgen van de regeling met betrek king tot de te verleenen gratificatie aan het gemeentepersoneel, waarop de VOORZ. antwoordt, dat dit niet in het voornemen ligt, waar de uitvoering in handen is gelegd van. B. en W. De heer DE WIT pleitte voor een betere zorg voor de vlakte voor de H.B.S. Zooals 't er nu uitziet is het geenszins fraai. De VOORZ. zegde aandacht toe. Tenslotte hield de VOORZ. de volgende toespraak Hoewel de openbare orde te Missin gen in het jaar 1941 tot nu toe geluk kig door geen enkel incident werd ver stoord, zoodat onze bevolking daardoor een goed voorbeeld geeft van zelfbe- heersching, zoo acht ik het toch mijn plicht ook vanaf deze plaats een drin gend beroep te doen op Uw aller mede werking in de eerste plaats van U, de vertrouwensmannen van de bevol king om allen in Uw eigen kring door persoonlijk voorbeeld en krachti- gen invloed samen te werken, om Mis singen blijvend te helpen behoeden te gen strafmaatregelen en ellende, waar door in de laatste maanden verschil lende Nederlandsche gemeenten wer den getroffen tengevolge van sabotage daden of ander ergerlijk en afkeurens waardig optreden van onverantwoorde lijke elementen. Mogen allen in Missingen onze ge meenschap helpen beveiligen, opdat on- noodig leed voorkomen worde door or- deverstooringen die verhoed moeten worden en die zeer zware straffen ten gevolge kunnen hebben voor aan het bedreven misdrijf onschuldigen. Ik verzoek U dan ook, geachte Raadsleden, aan onze Politie, die in dezen tjjd zulk een zware taak te ver richten heeft en die ik als Hoofd der Politie by uitstek ken, voor zooverre in Uw vermogen ligt, allen steun en me dewerking te verleenen. Hierna sluiting. WISSENKERKE. Donderdag verga derde de Raad onder voorzitterschap van burgemeester Geuze. Ingekomen was een 'schrijven van de Vereeniging het Zeeuwsche Landschap, waarin werd verzócht zoo mogelijk, over te gaan tot aankoop van de in deze ge meente gelegen buitenplaats „Sorgwijck", opdat het verlies van dit natuurschoon, hetgeen in de toekomst niet denkbeeldig zou zijn, zou worden tegengegaan. Beslo ten werd te berichten dat de Raad tegen over deze aangelegenheid in beginsel niet afwijzend staat. Ingekomen was de rekening van den vleeschkeuringsdienst voor de gemeenten op Noord-Beveland, over het jaar 1940. De inkomsten hadden bedragen 3575, de uitgaven 3594,alzoo een kwaad Blot van 19, Ingekomen een besluit van Ged. Staten, waarin door dit college wordt verklaard, dat de instandhouding van de openbare lagere school te Wissenkerke door art. 19 der Lager-onderwijswet 1920 wordt gevor derd. Een verzoek van de verschillende ben zinemaatschappijen om ontheffing van de betaling van precariorechten voor die pompen, welke in den loop van 1940 zijn of alsnog zullen worden gesloten, werd ingewilligd. Vastgesteld werd een verordening tot het verleenen van een tgdelgke toelage ad 6 en tot verleening* van kinderbijslag Voor de gemeente-ambtenaren. De verordening veldwachters werd dien- pvereenkomstie aangevuld. De voorstellen tot onbewoonbaar-ver klaring van de woningen B 184, B 185, B 91, B 93 en B 94 te Kamperland werden zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Het adres van de slagersvereeniging „De Bevelanden" om sluiting van de sla gerswinkels op Dinsdagmiddag, werd voor kennisgeving aangenomen, daar de slagers in deze gemeente op de vaststelling hier van geen prijs stelden. Besloten werd in 1941 weer gelden be schikbaar te stellen voor B-steun, zgnde 21 X 2,—. De heer J. B. Wisse werd met alge meene stemmen herbenoemd als lid van het Burgerlijk Armbestuur. De rekening van het Burgerlijk Arm bestuur over het jaar 1940 werd vastge steld in ontvang op 3371,in uitgaaf op 3168,alzoo met een batig saldo van 203, De voorschotten op de exploitatiekosten van de bijzondere scholen werden vastge steld voor de Chr. school te Wissenkerke op 968,voor de Ned. Herv. school te Kamperland op 876,96, voor de Ger. school te Kamperland op 1749,— en voor de Ger. school te Geersdijk op 660, Bg de rondvraag verzocht de heer MEULENBERG verbetering te brengen in een bocht in de havengeul te Kamper land, omdat schepen van 550 ton daar zeer moeilijk of niet in kunnen komen. De VOORZ. gaf té kennen dat de in richting van de haven slechts is bere kend op schepen tot 400 ton en dat hij dit tonnenaantal liever niet wenschte op te voeren. Hierover werd door verscheidene leden het woord gevoerd, waarna de VOORZ. toezegde, dat hij een kostenberekening zou laten ontwerpen. Daarna sluiting. (Zitting van Vrijdag 88 Maart.) De volgende personen werden gedag vaard W. L., 28 jaar, werkman, verblijvende te Middelburg, wegens mishandeling van J. Leijnse. Eisch: 15 boete subs 10 dagen hechte nis. Uitspraak; conform. S. J. S. de J., 38 jaar, monteur te Vlis singen, wegens mishandeling van P. A. Vermeulen. Eisch: 20 boete, subs 10 dagen hech tenis. Uitspraak: 15 subs 10 dagen. F. S. P., huisvrouw van J. H. v. d. V., 55 jaar te Vlissingen, wegens beleediging. Eisch: 10 subs 5 dagen hechtenis. Uit spraak conform. J. H. van de V., 54 jaar, aannemer te Vlissingen, wegens vernieling van een tuin poort. Eisch 15 boete, subs 10 d. hechtenis. Uitspraak: conform. S. J. R., 31 jaar, arbeider te Souburg, wegens diefstal van een hoeveelheid elec- trische stroom, toebehoorende aan de N.V. Zuid Ned. Radio Distributie Mij. Eisch 15 boete, subs. 10 dagen hech tenis. Uitspraak conform. W. R„ 56 jaar, werkman te Nieuw- en Sint Joosland, wegens diefstal van een paar handschoenen, toebehoorende aan M. de Recht te Middeburg. Eisch 10 boete, subs. 5 dagen hechte nis. Uitspraak conform. 1. I. v. d. K., 34 jaar, werkman te Ar- nemuiden 2. KI. M„ 31 jaar, visscher te Vlissin gen, thans te Arnemuiden, wegens huis vredebreuk, gepleegid op 25 December 1940 te Arnemuiden, toen zg aldaar in de woning, in gebruik bij Grietje Jobse we derrechtelijk vertoefden, daar zij, nadat hun door Grietje Jobse gelast was die woning te verlaten, niet aan dien last heb ben voldaan, zich niet op een tweede en meermalen door haar herhaalde vordering aanstonds uit die woning hebben verwij derd. Eisch 20 boete, subs. 10 dagen hech tenis. Uitspraak conform. G. S., 35 jaar, vrachtrijder te Oostka- pelle, wegens valschheid in geschrifte door opzettelijk in strijd met de waarheid in een aanvraag voor vergunning tot het verbruik van motorbrandstoffen en itn een aanvraag tot het verkrijgen van een ver gunning voor het vervoer van goederen en personen onjuiste gegevens te vermelden. Eisch 50 boete, subs. 20 dagen hech tenis. Uitspraak conform. G. M. K., 49 jaar, reiziger te Sint Lau rens, wegens het feit dat hij te Middel burg met een auto heeft geparkeerd in de Sint Pieterstraat. Eisch 25 boete, subs. 15 dagen hech tenis. Uitspraak conform. C. H. J. P., echtgen. van C. de V., zon der beroep te Middelburg, 66 jaar, we gens beleediging. Eisch 15 boete, subs. 10 dagen hech tenis. Uitspraak conform. A. du B„ 28 jaar, bediende te Missingen, wegens beleediging van M. Tavenier. Eisch 20 boete, subs. 10 cL h. Uit spraak conform. M. J. de C., huisvrouw van A. S.. 57 jaar. winkelierster te Westdorpe. wegens het feit, dat zij op 13 November 1940 te Westdorpe in strgd met de Grutterswa- rendistributiebeschikking 1940 I, 10 k.g. rijst heeft afgeleverd aan A. J. de Baets, zonder daarvoor bonnen in ontvangst te nemen. Eisch 15 b. subs. 10 d. h. Uitspraak conform. 1. A. P. A. de M., 33 jaar, winkelier te Sas van Gent 2. A. L. G., echtgen. van A. P. A. de M., 31 jaar, winkelierster te Sas van Gent; wegens het feit dat zij op 13 November 1940 te Sas van Gent in strijd! met de Grutterswarendistributiebeschikking 1940 I hebben afgeleverd aan Irma Goossens, respectievelijk 6 en 12 k.g. aardappelmeel zonder dat deze daarvoor bonnen inlever de. Eisch 10 b., subs. 5 d. h. Uitspraak conform. Het triplex-plankje. Het is bepaald niet origineel op te mer ken, dat kleine oorzaken dikwijls groote gevolgen hebben, maar dit afgesleten ge zegde drong zich onafwijsbaar aan ons op, toen we twee keurige Vlissingsche echt paren voor de tafel van den politierechter zagen verschijnen, en vernamen wat de oorzaak van dezen betreurenswaardigen gang was. Een akelig, prullig, ordinair triplex- plankje. Dit plankje, bestemd om de keukendeur van het eene echtpaar te „verduisteren" was door een rukwind gedeponeerd in den tuin van het naburige andere echtpaar. Op verzoek van de eigenares van het triplex-je ging een jongetje bij de buren vragen of men het plankje terug mocht. Vermoedelijk omdat het koud en donker was (we schreven Januari), antwoordde de eigenares van den tuin, waarin de speel- sche wind het plankje had doen terecht komen, dat men den volgenden dag over het weggewaaide stukje hout zou kunnen beschikken. De mevrouw van het plankje vond dit antwoord onheusch, en zij uitte haar ont stemming over de weinig tegemoetkomen de houding harer buurdame in de woor den „Het is een varken". Bovendien ver zocht zij den bij haar ingekwartierden Duitschen soldaat zijn bemiddeling te ver leenen, opdat het triplex-je nog dienzelfden avond de keukendeur tegen uitstralend licht zou beschermen. De Duitsche soldaat ging hoffelgk op haar bede in belde bij de buren aan, en verzocht terwille van zijn kwartiergeefster over het plankje te mogen beschikken. De heer des huizes bleek daartoe bereid, on danks het feit, dat hij de eigenares van het hout tot haar inmiddels thuisgekomen echtvriend hoorde zeggen, althans meende te hooren zeggen, dat ook hij dat is de buurman in wiens tuin het plankje ver toefde, een groot zwijn was. Terwijl de buurman aanstalten maakte om het plankje te gaan opsporen, drukte de inmiddels boos geworden echtgenoot van de eigenares van het triplex-je zoo hard tegen de tuindeur, die hem van het plankje scheidde, dat zij ten deele werd vernield. „Ik zette er heusch maar eventjes mijn schouder tegen", aldus verontschuldigde hij zich voor zijn berechte. „Ja, ja, dat eventjes van u", luidde het antwoord van den politierechter, die met Benoeming van een secretarie-ambtenaar niet noodzakelijk geacht. DRIEWEGEN. De- raad dezer gemeente kwam Donderdag in vergadering bijeen. De burgemeester sprak in deze eerste vergadering in 1941 de hoop uit, dat we de tegenwoordige moeilijke omstandigheden spoedig te boven mogen komen. Hij deelde mede, dat de bevolking in 1940 is toegenomen van 608 op 636 inwo ners, in hoofdzaak door de vestiging van verschillende personen in deze gemeente. De VOORZ. bracht ter kennis, dat de verbetering van den Zandweg gegund is voor de som van 31.400 en dat de stee- nen aangevoerd worden, zoodat spoedig met deze verbetering een aanvang ge maakt kan worden. In het verslag der Commissie tot wering van schoolverzuim sprak deze haar voldoening er over uit, dat zij slechts éénmaal heeft behoeven te vergaderen, daar ongeoorloofd schoolver zuim in deze gemeente niet voorgekomen is. Een verzoek der slagersvereeniging „De Bevelanden" om Dinsdags de slagers winkels nè. 1 uur 's namiddags te sluiten, werd op voorstel van B. en W. ingewil ligd. Geen benoeming van secretarie ambtenaar. In een schrijven aan den Raad bericht te Ged. Staten dat zij na plaatselijk onder zoek overtuigd zijn, dat ter secretarie noodzakelijk een ambtenaar aangesteld moet worden, die in staat is den burge meester te vervangen, indien deze niet aanwezig kan zijn. Zij geven in. over weging daarvoor 400 op de begrooting te brengen, daar zij deze anders niet zullen kunnen goedkeuren. Hun lijkt de beste op lossing daartoe den gemeente-ontvanger te benoemen, die dan van zijn distributie diensten zou moeten worden ontslagen. De burgemeester gaf voor zich persoon lijk inlichtingen, daar B. en W. zich van advies wenschten te onthouden. Voor twee personen is ter secretarie voldoende werk en hij vond het schande voor de gemeen te iemands werk onbetaald te aanvaarden en sprak als zijn meening uit, dat het plicht is een ambtenaar aan te stellen tegen een matige belooning. De heer W. VAN LOO sprak zgn spijt uit, dat Ged. Staten pressie op den raad uitoefenen in de benoeming van dien ambtenaar door dreiging met niet-goed- keuring der begrooting. De wethouders DE WITTE en TIMMER MANS verklaarden in hun houding geen ad vies aan den raad te hebben willen geven. De eerste meent, dat het werk door den secretaris met behulp van twee volontairs nog altijd gedaan is kunnen worden en dat z.i. de onmogelijkheid hiervan eerst zou moeten blijken. Wethouder TIMMERMAN is overtuigd van de meerdere werkzaamheden in den laatsten tijd en meent, dat de raad meer meegaand zou zijn, indien nu pas een ambtenaar gevraagd werd, maar reeds drie jaar geleden is hierop aangedrongen, toen- de werkzaamheden veel minder waren. Hierdoor is de raad minder van de nood zakelijkheid overtuigd. Den heer VAN OOSTEN bevreemd het, dat, gezien de drukke werkzaamheden een volontair herhaaldelijk niet aanwezig is. Hij begrijpt wel dat dit voor zijn levens onderhoud noodzakelijk is, maar het secre- tariewerk ondervindt hiervan toch geen na- deelige gevolgen De burgemeester, de sprekers beantwoor dend, z i, dat Ged. Staten wel pressie uit oefenen op het op de begrooting plaatsen van den post van 400, doch niet op de benoeming van dien ambtenaar. De nood zakelijkheid is gebleken en nu kan met benoeming toch niet gewacht worden, tot dat eerst de administratie in het honderd geloopen is. In alle omringende gemeen ten zien wij dezelfde noodzakelijkheid en worden ambtenaren aangesteld. Waar er werk is voor twee personen kan van de drie personen ter secretarie er wel eens een gemist worden. Natuurlijk moet hg steeds aanwezig zijn, indien hij benoemd en be zoldigd wordt. Het voorstel van Ged. Staten werd hier op met 4 tegen 1 stem verworpen. Op verzoek van den heer P. Kakebeeke werd hem op voorstel van B. en W. 25 vergoeding toegekend voor het bezoeken van de Ulo-school te Goes door zijn zoon. Aan B-steun voor arbeiders werd een bedrag van 39 toegestaan, waarvan 12 ten laste der gemeente en 27 ten laste van het Rijk komt, en aan B-steun voor boeren 13 waarvan 4 ten laste der gemeente en 9 van het Rijk. Het departement van binnenlandsche zaken drong aan op een regeling van duurtetoeslag van het gemeentepersoneel. Voor salarissen beneden 1900 werd d' bepaald op 6% en een kinder toeslag i 3% voor elk kind boven het tweede k:l beneden den leeftijd van 18 jaar. Ontslag en benoeming scho i- schoonmaakster. Op eigen verzoek werd op de mee;, i eervolle wijze ontslag verleend aan me C. Goetheer-Penny als schoolschoonmaal - ster. Na vaststelling van een instructie voor deze betrekking, werd met 4 tegen. 1 stem wed. A. Hoebeke in haar plaats benoemd. Bij het bespreken der instructie pleitte de heer VAN OOSTEN voor ve' hooging van het door B. en W. voort stelde salaris van 160. Nu er drie kalen in dienst gesteld worden in plaj t van 'twee en hiervoor 125 bepaald was, sti- de hij voor de 160 te verhoogen V 175, te meer daar alle materialen vc >r schoonmaak en aanmaken der kachels de haar zelf bekostigd moeten worden en de zeer veel in prijs zijn gestegen. Zijn voo stel werd met 4 tegen 1 stem aangenome Eenige wijzigingen der gemeente-begrc •- ting 1940 en 1941 werden zonder discus; i< aangenomen. Op de begrooting 1941 een post geplaatst van 50 voor liet plaatsen van nog 4 eenvoudige aanplak borden. Bg de rondvraag dankfce de heer VAN OOSTEN B. en W. voor het besluit van het plaatsen van nieuwe aanplakborden, daar kennisgevingen nu niet langer op schuren aangeplakt behoeven te worden. De heer VAN WAARDE vroeg of de betimmering rondom den toren nog niet verwgderd kan worden. Nu de leidekkers bezig zijn, zou dit nu het beste kunnen geschieden. De burgemeester zal informeeren bg den inspecteur van den luchtbeschermings dienst of de toren voor uitkijkpost ge handhaafd moet worden. eenig ontzag naar de Herculische gestalte, die voor hem stond, opkeek. De sterke man, die met een schoudertje een ravage had aangericht, waarvan het herstel hem op 14.33 kwam te staan, trachtte nog op de kwaliteit van de tuin deur zijns buurmans af te dingen, doch de politierechter kon dit geenszins waardee- ren. Evenmin waardeerde hij de echtge- noote van den krachtigen man, die zoozeer van den tongriem bleek gesneden, dat de politierechter haar van tijd tot tgd moest verzoeken ook iets in het midden te mogen brengen, welke verzoeken de praatgrage dan inderdaad toestond. De Duitsche soldaat, waarvan hierbo ven sprake is, was door het echtpaar, eigendomsrechten uitoefenende op het triplex-je, als getuige ter ontlasting mee gevoerd, doch hoewel hij verklaarde van beroep operazanger te zijn, en zeide de woorden varken en zwijn niet gehoord te hebben, slaagde hij er niet in de verkla ringen van het beleedigde echtpaar te ver zwakken. De officier van justitie apprecieerde de beleedigingen van mevrouw op een tientje; het schoudertje van haar sterken man op 15 en 14.33 om de bezweken tuindeur weer in goeden staat te brengen. De politierechter bevestigde een en an der, nadat beide verdachten gepoogd had den de getuige charge zwart te ma ken. Veel narigheid, 39.33 schade En dat alles om een verwaaid triplex-je. En we vreezen, dat de verhouding tus schen de twee nette Vlissingsche echtparen door hun gemeenschappelijk samenzijn in Middelburg er niet beter op geworden is. Laten we hopen, dat ze niet nog eens op het matje van den politierechter verschij nen Maar... we vreezen... Glacé's. Den gemeente-werkman uit een der om liggende dorpen, die geurde naar grond, en wien het ook aan te zien was, dat de Zeeuwsche klei hem voedde, zou men stel lig niet kunnen verdenken van luxueuse neigingen. Toch was hij zich blijkens de dagvaarding daaraan te buiten gegaan. Hij had zich nl. in een café in Middelburg over twee fraaie, hem niet toebehoorende glacé handschoenen ontvreemd. „Draag je wel eens glacé-handschoenen", informeerde de politierechter op den toon, die voor ons ingewijden beduidt, dat er een en ander gaat volgen. „Nee", antwoordde de grondwerker. „Al leen wanten, als 't koud is". „Hoe kwam je er dan toe. Had je weer teveel gedronken?" „Bè neeteen portje of vier". En ik kom toch nooit met de politie in aan raking". „Wat zeg je?" „Ik bedoel, da 'k niet vee met de politie in aanraking kom". De politierechter? „Ben je 18 jaar gele den niet veroordeeld wegens huisvrede breuk". „Dat weet ik zoo net niet meer". De officier t „En de kantonrechter kent je ook heel goed, want je bent nog al eens opgebracht wegens openbare dronken schap". Verdachte dacht diep na, en herinnerde zich den kantonrechter slechts door den mist van vele jaren heen, vaagjes. „Heb je een gezin", informeerde de po litierechter. „Gelukkig niet", misprees verdachte den huwelijkschen band. „Dat is zeker gelukkig", vond de offi cier, maar of hij hetzelfde bedoelde als de grondwerker, lijdt twijfel. De zucht naar mooie glacé-handschoenen kwam hem te staan op 10, voor welk be drag hij twee paar degelijke glacé's had kunnen koopen. „Nog al vee", vond ie. Neemt je 't aan?", vroeg de politie rechter. Even een stilte, en toen luid en krachtig als gold het een regeeringsverklaring: „Ik neem ze aan het zal niet meer ge beuren". Benzine. Een vrachtrijder, die vroeger eigenaar was van een Dodge-vrachtwagen, welke wagen door de militairen in beslag is ge nomen, deed alsof hij zijn wagen niet kwijt was geraakt. Hij vulde trouw formulieren in, verkreeg trouw rijvergunning en ben zine, en... liep tegen de justitioneele lamp! Hij had zich te verantwoorden wegens valschheid in geschrifte. Blijkens het verhoor had hij een ge deelte van de benzine verkocht. Blijkens zijn uitlatingen begreep hij alles niet erg goed begreep zelfs niet dat hij een enor me stommiteit uithaalde door het voor te stellen alsof de burgemeester van de kleine gemeente, die hem tot haar inwoners mag rekenen, hem tot het geknoei zou hebben aangezet. De politierechter vond den man te dom om zich over die laatste aantijging boos te maken. De voormalige Dodge-bezitter kreeg 50 boete. Stroom. In den loop der jaren hebben we veel vormen van diefstal hooren berechten, doch we zijn voor het eerst in aanraking ge komen met een diefstal van stroom, ge pleegd om contributie van een radiodistri butie te ontduiken. De Souburgers, in wiens handen deze primeur lag, beweerde, dat hg in het bezit was van een twijfelachtigen luidspreker. Hij wist niet meer of het ding het deed, en had toen contact gemaakt met het radio-distributienet„om eens te probee- ren". De politierechter geloofde van dit pro beerseltje niet veel en wees den vrij hoo- gen eisch van den officier toe. „Kan er niet wat af", informeerde de radio-distributie-klapluisteraar. „We zijn hier niet op de markt", luidde de korte, jnaar krachtige repliek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 6