STADSNIEUWS Widdelburg. Besluiten, benoemingen enz. STADSNIEUWS Vlissingen. Burgerlijke Stand GRATIS LEZEN! ontvangen de tot 1 April a.s. ver schijnende num mers GRATIS DE HEER H. P. STAAL VERLAAT MIDDELBURG. Benoemd tot secretaris van liet gewestelijk arbeidsbureau te Gro ningen. Met ingang van 1 Mei worden in ver schillende plaatsen en gewesten des lands arbeidsbureaux gevestigd, terwijl de ge meentelijke arbeidsbeurzen worden opge heven. Tot directeur van het gemeentelijk ar beidsbureau te Groningen, omvattend de gemeente Groningen en omgeving," is met ingang van genoemden datum benoemd de heer H. P. Staal, alhier, die reeds geduren de de maand April zal zijn toegevoegd aan de arbeidsbeurs te Groningen. De heer Staal heeft sedert 2 Septem ber 1918 te Middelburg gearbeid, eerst als hoofd van het distributiebedrijf, 'dat na het sluiten van den vrede nog tot einde 1919 voortbestond. Toen werd de heer Staal leider van het woningbureau en van de werkloosheids- zorg. In 1931 werd hij directeur van de ge meentelijke, later districtsarbeidsbeurs en van de werkloosheidszorg. Van half Au gustus 1939 tot half September 1940 hoeft de heer Staal naast deze taak ook die van leider van het distributiebedrijf vervuld en, zooals bij zijn afscheid werd getuigd, op zeer verdienstelijke wijze. Ook op het gebied van de arbeidsbemiddeling en de werkloosheidszorg heeft de vertrekkende groote verdiensten. Tot directeur van de gewestelijke ar beidsbeurs te Middelburg is benoemd ir. C. Welleman, afkomstig van Krabbendyke, thans te 's-Gravenhage. Met ingang van 1 April is hij toegevoegd aan de arbeids beurs alhier. EEN WELKOM VOETPAD. Nu het deel van de Noordstraat tus- schen Markt en Lombardstraat op de voor de toekomst bedoelde breedte is gebracht, is men begonnen met het aanleggen van een klinkerpad voor voetgangers. Voor al ook omdat aan de zijde van het Stad huis een deel van de straat achter een schutting is verdwenen, is dit voetpad op dit drukke verkeerspunt zeker ten zeerste te waardeeren. In deze zelfde omgeving is men bezig tégen het pand van de Amsterdamsche bank een steeuen huisje te bouwen, dat bestemd is voor directiekantoor voor den oprui mingsdienst. PROFAGANDAMARSCH VAN DE W.A. Naar de kringleider van de N.S.B. voor Middelburg ons. mededeelt, zal een w.a.-afdeeling van ongeveer 70 personen, hedenavond een propagandamarsch door de stad maken. Om half zeven vertrekt men van de Kromme Weele en dan gaat de weg langs Vlasmarkt, Markt, Gortstraat, Varkens- markt. Hoogstraat. Nieuwe Haven, Turf- kade, Houtkade, Londenschc Kad'e, Bier kade Rouaansche Kade, Beatrixbrug, Rot- terdamsche Kade, Nederstraat, Molen straat, Veersche Brug, Veersche Singel, Jacob Catsstraat, Meidoornlaan, Singel, Koepoortburg, Molenwater, Korte Noord straat, Hofplein, Wagenaarstraat, Balans, Spanjaardstraat, Singelstraat, Brakstraat, Dam, Korte Delft, Nieuwstraat, Londen- sche Kade, Houtkade, Koningsbrug, Sta tionstraat, Blauwendijk, Teerpakhuizen- straat, Schoorsteenvegerssingel, Achter de Houttuinen, Langeviele Binnenbrug Lan- geviele, Pottenmarkt, Markt, VlaSmarkt, Krpmme Weele. VOORSTELLEN AAN DEN RAAD. Verpachting vischwater Vesten. In de raadsvergadering van 26 Februari werd besloten tot aanhouding van de voorstellen nopens verpachting van het vischwater in de buitenvesten en water gangen, zulks naar aanleiding van een schrjjven van de hoofdafdeeling „Zoetwa- ter-visscherij" der Nederlandsche Heide- Maatschappij. De opziener dier maatschappij te Ginne- ken, deelde B. en W. mede: Ongeveer 3 jaren geleden heeft de tegenwoordige pachter C. van Loo met anderen en met medewerking van de Visscherij-Centrale, 2500 pond jonge aal uitgezet, waarvan 750 pond in het gemeen telijk vischwater, zooals door Van Loo gepacht. Ofschoon de kosten dier aal 12 ets. per pond is, werd den betrokkenen door de Centrale slechts 3 ets. per pond in rekening gebracht. Bedoelde aal teelt slechts in den At- lantischen Oceaan voort en zwemt in een bepaald jaargetijde de rivieren op, waarna zij daar, onder meer bij den Moerdijk, wordt gevangen. De gevangen jonge aaltjes worden ver volgens weer uitgezet en moeten dan nog ongeveer 2 jaren groeien aleer zij voor gebruik geschikt zijn. Om die reden werpen de visschers, wanneer zij de jonge aaltjes gevangen hebben hen weer terug in het water en blijven daarmede voortgaan tot zij voldoende groot zijn en als paling kun nen worden verkocht. Het uitzetten der jonge aaltjes dient, wil een behoorlijke vischstand behouden blijven, om de 2 of 3 jaren te geschieden, zulks in de maanden Mei, Juni, Juli of Augustus. Het water in de vesten en watergangen is te zout (brak) om er andere visch dan aal in te kweeken en het is dan ook uit gesloten om op andere wijze dan hiervoren geschetst en (of) met andere soorten visch den vischstand op peil te houden. Uit het bovenstaande blijkt, dat een verpachting voor slechts één jaar voor geen gegadigde aannemelijk zou zijn. Het vis- .schen levert, zonder uitzetten van jonge "aitjes, een te geringe bate op, terwijl, geschiedt zulks wel, ten minste 3 jaren over het vischwater moet kunnen beschikt worden om cr voldoende profijt van te hebben. De Visschery-Ccntrale is steeds bereid cm, ter verbetering van den vischstand, jonge aaltjes aan den pachter te leveren. APOTHEKEN. Van Zaterdagavond 9 uur is des nachts en ook Zondag geopend, de apot?»©'- Non hebei, Langedelft. LOOP DER BEVOLKING. In de week van 14-26 Maart zijn de na volgende personen ingekomen: J. Klaver, student, Heerenstraat 22," van Delft ;.;mej. A. Schoute, zonder, Zuidsingel 94a, van- Phaffstattén (Duitschland) mej. P." C. van Willugenburg. zonder, Veersche singel ;148, van Den Plelder mej. M. W. Tromp, zonder, Veersche singel 14S, van Den Helder H. Kiewièt, schipper, Kinder-, dijk 22, van Gasselte L. Piest, koopman, Korte Noordstraat 50, van Hoogeveen P. A. J. Deodatus, arts. Noordpoortplein 2, van Roden G. Brinkman, ópzichter-teeke- naar, Seisweg 147, van Zaandam P. .Be- suyen, lalndbouwersknecht, Veerscheweg 209, van.Gapinge N. S. van Sorge, hulp in de huishouding, Lange Giststraat 24, van Dep HaagJ. G. Amen, geb. van Hugten, zonder, Noordsingel 56, van Zaandam F. W. J. H. van Hugten, zónder, Noordsingel' 56, van Zaandam; S. Grims-Huijbregtse en gezin, zonder, Veersche singel 13, van Haren (Gr.); mej. Wisse, zonder, Noord- weg 106, van Domburg A. J. Groosman, zonder, Korte Delft 26, van Amsterdam mej. M. F. Edwards van Muijen, winkelier ster, Dam 21 rood, van Vlissingen J. Jon- genpier, dienstbode, Stationsstraat 19, van DomburgJ.J de Kam, schrijver Ned. Spoorwegen, Nieuwepoortstraat 1, van Sas van GentM. J. Brouwers, zonder, St. Jan straat 43, van Vlissingen M. Fr. Brouwers, echtgen. en 2 kinderen, schipper Ned. L„ St. Janstraat 43, van Vlissingen M. Bou- terse, los arbeider, Singelstraat 3, van Wissenkerke J. Brasser, zonder, Heeren gracht 48, van Koudekerke J. M. Verstelle, winkelbediende, Kromme Weele 21, \-an Rotterdam J. Veldhoen, bankwerker, Vlas markt 43, van Vlissingen D. de Koning, dienstbode, Veersche singel 45rood, van Hontenisse L. C. M. Adriaansen en echt- gen., koperslager, Jacob Catsstraat 70, van Vlissingen D. P. Janse, grondwerker, Oostkerkstraat 13, van Kortgenè A. van Gilst, grondwerker, Oostkerkstraat 13, van Kortgene D. de Bruin en echtgen., direc teur Kinderzorg,' Veersche singel 148, van Gorssel. Vertrokken: Mej. M. Coppoolse, zonder, van Segeerssingel 104 naar Seroos- kerke (W.) H. M. van Vessem, assistent, van Noordpoortplein 2 naar Utrecht, Wil- helminapark 24 C. Taal, echtgen. en 3 kinderen, winkelier, van Markt 14, naar Nieuw- en St. Joosland J. J. Gryspeere en- echtgen., koopman, van Lange Burg 35 naar Zoutelande mep. C. E. van Hamers- vcld, kantoorbediende, van Blauwendijk 7 naar Wassenaar, Eikenlaan 18 F. B. den Boer, echtgen. en 1 kind, koopman, van Lange Burg 4 naar Domburg J. C. den Boer, koopman, van Armeniaansch Schuit- vlot 1 naar Domburg J. Suurmond, hulp in de huishouding, van Noordweg 145 naar Vlissingen, „Bethesda" wed. D. Draaisma Feenstra, zonder, van Dam 28 naar Hoog kerk (Gr.), Hoendiep 38 J. de Jonge, emaillespuiter, van Achtersingel 38, naar Bergen op Zoom, St. Catharinaplein 12 P. Crucq en echtgen., houtzager, van Augustijnenstraat 7 naar Koudekerke, Nwe Vliss. weg E 182 J. J. van Aartsen, echt gen. en 2 kinderen, van-Noordweg 85 naar pen Haag, -de Bruijnestraat 48; J. W. de Groot, varensgezel, van Smidsbolwerk 8 :naar O. en W. Souburg, Bakkerijstraat 6 ,mej. J. J. Annot, zonder, van Molenwater 47 naar Apeldoorn, Badhuisweg 139 P. Hagenaar, echtgen. en 3 kinderen, electrisch lasscher. van Bogardstraat 18 naar Vlis singen, Rozengracht 20 mej. W. P. Bou- 'tens, zonder, van Veersche singel 148 naar Oostkapelle, Domburgscheweg B 157 J. Consemulder en echtgen., metaalbewerker, van St. Jansgang 18 naar Koudekerke, Nwe Vliss. weg E 154 mej. C. S. Sinke, sor- teerster, Achtersingel 45 naar Rotterdam, Oost Maaslaan 191 mej. C. Dingemanse, zonder, van Nieuwepoortstraat 9 naar Wolphaartsdijk, woonschip W. L. Schut, echtgen. en 2 kinderen, koopman, van woonwagen K 213 naar O.- en W.?Souburg, Marnixplein 52 H. Filius en echtgen., zon der, van Noordsingel 56 naar Wissenkerke, Oostelijke Achterweg A 247 J. Schout, dienstbode, van Seisweg 204, naar Koude kerke, Westduinen B 134 B. Legemaate, echtgen. en 2 kinderen, van Stroopoort 1 naar Brouwershaven, Noordstraat D 24/25; mej. M< A. E. Brakman, kampleidster Ned. Arbeidsdienst, van Zandstr. 1 naar Maars- seveen, Goudestein wed. P. J. van Meir Schout, zonder, van Jacob Catsstraat 14 naar Vlissingen, Koudekerksche weg 115 mej. A. M. E. Verspae, zonder, van Latijn- schc Schoolstraat 9 naar O. en W. Soubui'g, Marnixplein 21. Geslaagd voor het diploma 2e stuurman de heer P. de Vos, leerling* van de de Ruijterschool te vlissingen. De bouwkundig ambtenaar van den Rijksgebouwendienst, J. Stevense te Mid delburg is met ingang van 15 April over geplaatst naar Ede (G.)Jals opzichter .van den Rijkswaterstaat. Aan de Mode-Academie de Leeuw van Rees te Amsterdam slaagde voor het examen coupeuse-leerares, mej. H. C. Geuze te Middelburg. Geslaagd te Utrecht voor coupeuse de dames Marie Brevet; voor costumière Jo Cijsouw, Magda Faas en Liza de Puy, allen te Biervliet, en Suus Leenhouts te WEER CLANDESTIEN GESLACHT VLEESCH TE LEIDSCHKNDAM. Donderdagavond had een deel van een straat te Leidschendam de bijzondere be langstelling van een tweetal crisis-opspo ringsambtenaren. Toen het begon te don keren, verscheen een vrachtauto, bemand met marechaussee, welke stil hield voor een perceel in de straat, bewoond door Vander B. Het vermoeden bestond, dat hier weer clandestiene slachtingen waren verricht. Dit vermoeden bleek juist te zijn. Een groote partij vleesch kon in beslag worden genomen. Zij werd op den auto ge laden en naar het gemeentelijk slachthuis te 's-Gravenhage vervoerd. Raadsoverzicht. Een korte raadszitting ditmaal. Na ruim een half uur kon de voorzitter het slui- tingssein geven. Hetgeen echter niet be- teekende, dat deze vergadering onbelang rijk was. Integendeel, er zijn gisteren voor de ge meente Vlissingen belangrijke beslissingen gevallen. In de eerste plaats wel die met betrekking tot de N.V. Maatschappij „de Schelde". In hetaanvaarden van dit voor stel tot afsluiting van een gedeelte Lamp- sinsstraat heeft* de Raad een belangrijke stap gezet op den weg, die .voor de ont wikkeling. van dit grootste Zeeuwsche be drijf groote mogelijkheden opent. Zulks is vooral in dezen tijd een bemoedigend ver schijnsel. Vlissingen gaat niet bij de pakken neer zitten. Daarvan heeft ook de Raad giste ren blijk gegeven, toen hij zijn goedkeuring hechtte aan het voorstel, om een bedrag van 5000 uit te trekken voor de herzie ning van het uitbreidingsplan. Dit plan is door de omstandigheden wel wat in het ge drang gekomen, maar daardoor werd het juist nu noodzakelijk de herziening met spoed ter hand te nemen. Deze herziening zal ongetwijfeld een complex van vraag stukken opwerpen, welke zich niet uit sluitend bepalen tot de beperking van het 'gebied van Vlissingen. Voor'de nadeélen, welke terzake van de uitbreiding der ge meentelijke béboiMdhg door de omstandig heden zijn veroorzaakt, moet op de een of andere wijze een compensatie worden gevonden en deze kan wellicht, wanneer het uitbreidingsplan in breed verband wordt bezien in de herziening worden ver kregen. Daarom is het besluit van gisteren in hooge mate belangwekkend. Wenschen wij slechts, dat het te wijzigen plan meer wordt dan een archiefdocument tal van gemeenten zijn rijk aan dergelijke mooie plannen, die slechts voor de kluis tot het aanzijn werden vertvekt maar dat dit nieuwe plan zijn verwezenlijking zal vin den in een laten we zeggen groot Vlissingen der toekomst. Tenslotte heeft de burgemeester het noo- dig geoordeeld, een dringend beroep te doen op de waardigheid en bezadigdheid en de rustige ingetogenheid der burgers. Inderdaad er is in Vlissingen nog niets ge beurd, dat aanstoot kan geven,4 maar ook hier een gewaarschuwd man geldt voor twee. Nadat we reeds in hoofdartikelen deze aangelegenheid ter sprake hebben ge bracht, rest ons slechts de woorden van den. heer Van Woelderen van harte te on derschrijven. Vlissingen is niet gebaat met openlijke of heimelijke sabotagedaden. Onze stad heeft slechts toekomst, wanneer een ieder, in welke kwaliteit ook, doet wal zyn hand vindt om te doen. Want slechts daarin kan onze grootheid openbaar worden, daarin is ook de waarborg voor onze toekomst gelegen. En op die toekomst blyft het oog geves tigd. Dat was ook de strekking van de korte raadszitting van gisteren. DE NIEUWE DIRECTEUR VAN HET WATERLEIDINGBEDRIJF. Gisteren heeft de gemeenteraad met algemeene stemmen benoemd tot di recteur van het gemeentelijk water leidingbedrijf den heer P. Kas, tech nisch hoofdambtenaar bij de Inter- communale waterleiding gebied Leeuw arden, te Leeuwarden, De heer Kas werd 17 Mei 1900 te St. Anna Parochie geboren. Hij bezocht de school te Leeuwarden en genoot zijn oplei ding aan de Middelbare Technische School, afdeeling waterbouwkunde. Na het beha len van 'zijn diploma trad de heer Kas in dienst by de Gasfabriek en in 1922 ging hy over naar het waterleidingbedrijf. De In tercommunale Waterleiding gebied Leeuw arden, die vrijwel de geheele provincie Friesland bestrijkt, en nog onlangs door do openstelling van een groot pompstation te Spannenburg in verband met de water voorziening in den N.O.-polder, een be langrijke uitbreiding onderging, was in de twintiger jareri nog in opbouw onder lei ding van den heer Hanegraaff. De heer Kas heeft dezen opbouw vrij wel geheel medegemaakt cn was zoodoende in de gelegenheid alle takken van dienst grondig te leeren kennen. Spoedig na zijn aanstelling werd hij reeds technisch amb tenaar in algemeenen dienst en na verloop van eenige jaren werd hij benoemd tot technisch hoofdambtenaar. Als zoodanig was hy den laatsten tijd rechtstreeks toe gevoegd aan de directie, s e.ciaal in ver band met de crisis nu-Un. DE FOTO'S VOOR DE PERSOONS BEWIJZEN. Zooals ïn ons vorig nummer gemeld, wordt aan vrouwen, die uitsluitend folk loristische kleeding dragen, rekening hou dende met zekere voorwaarden, toegestaan de foto's voor de persoonsbewijzen te doen vervaardigen mèt hoofdbedekking. De burgemeester dezer gemeente heeft deze afwijkende bepalingen betreffende de eischen, welke aan de foto's gesteld zijn, van toepassing verklaard op de in deze gemeente wonende vrouwen, die Walcher- sche, Zuid-Bevelandsche of Arnemuidsche kleederdracht dragen. De aandacht van het publiek wordt er nogmaals op gevestigd, om, indien dit nog niet is geschiedt, zoo spoedig mogelijk te zorgen dat de foto's in orde worden ge maakt. Indien men twijfelt of de foto's aan de gestelde eischen «voldoen, dan kan men steeds alle verlangde inlichtingen tèn gemeentehuize, kamer 7, bekomen. KINDERLIJKE VERNIELZUCHT? Enkele kinderen, die den leeftijd nog niet bezitten om de schoolbanken te bezoeken, gingen dezer dagen, gewapend met een ijzeren hamer op stap om al spelende het monument op het Ravesteinplein te bewerken. Dit monument, is door hun on bezonnen spel eenigszins beschadigd, door dat zij van de gemetselde bloembakken de kanten van den geglazuurden steen afsloegen. Dit is hun grootendeels gelukt; toen echter een bewoner dit bemerkte was het spelletje spoedig klaar. Maar met dit al is het monument, dat een sieraad voor de omgéving is, zoodanig beschadigd, dat èr een flink bedrag mee gemoeid zal zijn om dit te herstellen. Gelukkig is dit spelletje bedreven door een paar knapen, die de draagwijdte van hun vernielzucht niet voldoende begrijpen. Laten de ouders van de kinderen toch, voor zoover dat in hun vermogen is, a\les doen om zulke onbezonnen daden te voorkomen. Onder hinderlijke vernielzucht Vlissingen Nader vernemen wij nog dat de politie een onderzoek heeft ingesteld, waarbij ge bleken is dat een 6-jarig knaapje een 100- tal steenen heeft beschadigd. De schade bedraagt ongeveer 50 60 gulden. Het moet wel verwondering baren dat géén der omwonenden of voorbijgangers den jongen niet eerder in zijn spel heeft gestoord, daar het kind toch geruimen tijd bezig moet zijn geweest om clit groot aantal steenen te beschadigen. WEEIÏ KONIJNEN GESTOLEN. Opnieuw heeft in het nieuwe stadsge deelte een diefstal van konijnen plaats gehad. In den afgeloopen nacht werden nl. van het erf van een woning in de Mar- grietenlaan zeer jonge konijnen uit het hok gestolen. TRAMDIENST GEWIJZIGD. Van Maandag a.s. af vertrekt de eerste tram van Middelburg om zeven uur en om half acht uit Vlissingen (Betje Wolffplein). Er wordt dan een halfuurdienst onderhou den tot des avonds negen uur van Vlissin gen en half tien van Middelburg. DE WERKTIJDEN BIJ DE SCHELDE. Voor alle afdeelingen van de N.V. maat schappij „DeSchelde" alhier, zal van 31 Maart tot en .met 26 April, de volgende werktijdregeling, gelden. Maandag tot en met Vrijdag van 7.3012 uur, en van 13.3017.30; Zaterdag van 7.3013 uur. APOTHEEK GEOPEND. Van heden tot en met volgende week Vrijdag is de apotheek van de fa. Engering, Nieuwstraat, des avonds en 's nachts en den geheelen Zondag geopend. GOES. Ondertrouwd Willem van Oosten, 19 j. -jm. en Sara. Weststrate, 21 j. jd. Geboren Libbe, z. v. Mcint Rozcndaal én Elisabeth van Veen. "KRUESTN GEN. Van 20—27 Maart 1941. Geboren Tanneke Adriana, d. v. Andries Wesdorp en Geertrui] Sara Martina Karj- ser; Nceltje Catharma, d.v. Cornells Krurjf en Cornelia Leonilda Catharina Kalle. Overleden Adriana de Bel, 85 j., weduwe van Leendert Meeuwsen, YERSEKE. Van 22—29 Maart. Overleden Jacoba van Kruiningen, 50 j.; echtgcnootc van Willem van Boven, Schoon zelf niet zeer muzikaal zijnde een boosa~v!ig zangonderwijzer heeft in mijn prille jeugd eens te mijner kennis ge bracht, dat hy, als ik het Wilhelmus zong, onwillekeurig de woorden van het Piet Hein ging neuriën ben ik er volkomen van overtuigd, dat de muziek grooten invloed op den mensch heeft. Jaren geleden b.v. heeft het carillon ïn het Goesche stadhuistorentje gedurende en kele maanden elk uur van den dag en van den nacht het bruidskoor uit de Lo hengrin over de hoofden der Goesenaren uitgeste rt, en nimmer moet de ambtenaar van den plaatselrjken burgerstand, per centsgewijze zooveel zielen aaneengesmeed hebben als in die periode. Dit practische gevolg van den invloed der muziek overwegende, vraagt men ziclx af waarom men de geesteskinderen der groote componisten niet veelvuldiger heeft gebruikt ora individu en massa datgene wat zij verplicht zyn te doen, vrijwillig' en in opgewektheid te laten verrichten. Niemand is verzot op betalen van be lasting, doch ik maak me sterk dat de muziekliteratuur toch minstens wel één compositie zal bevatten, die, mits Zij op schoone wyze en in voldoende mate ten gehoore wordt gebracht, in staat zal blij ken de menschheid zoo belasting-„minded" te maken, dat aanmaningen en dwangbe velen geen herdruk meer behoeven. Dacht u soms, dat goede psychologen, als leiders van groote bedrijven plegen te zijn, dure gramafoons en dure platen zouden aanschaffen, als zij niet de bewijzen in handen hadden, dat de juiste muziek het beste middel is om den mensch onbewust te brengen naar de hooge prestaties, die zij verlangen - De mogelijkheden der muziek lijken mij schier onbegrensd. En daarom juich ik het van harte toe, dat twee Arrierikaansche tandartsen op de lumineuze gedachte zijn gekomen de mu ziek in te schakelen bij de talbehandeling. Elke patiënt dezer heeren, die getrokken of gevuld moet worden, behoeft maar op een knopje te drukken om de melodie te hooren, die hij wenscht, en die hij noodig denkt te hebben om zijn wankel innerlijk te schragen. Tegen deze uitvinding legt het choco lade flikje van den ouden huisdokter van mijn vooxmialige ouderlijke woning het even glansrij:af als de cocktails, met behulp waai-van mijn vriend de tandarts mij nog el eens weet te versclia'ken orde op mijn gebit te stellen. Muziek is niet slechts doelmatiger, doch schooner en verhevener dan flikken en geschudde "hanestaartjes, en- het. wil mij voorkomen, dat haar verbinding met kies en! tand niet beperkt dient te blijven, tot de onderdanen van Uncle Sam. - H.H. tandartsen, werpt u op de klas sieken, en op de modernen, en bevrijdt met behulp d Muze de menschheid van van. haar ge-bittelijke vreezingen. J. B. Die honderd te koop aangeboden klapbanken werden helaas niet door mij vervaardigd. Maar uw grapje wè.s aardig. DIERENBESCHERMSTER. Ik ben wild op eendjes (ook wilde) ben het volkomen met u eens, dat de Middelburgsche Singel- bewoners deze aanhankelijke, waggelende wezentjes niet met brood op den gevaar lijken rijweg dienen te lokken. Eendsche maaltijden behooren op het gras langs het water te worden gedeponeerd. Zoo goed? E. Zij, die zich van heden af voor 3 maanden op ons blad abonneeren LIJK GEVISCHT. Personeel van de rivierpolitie te Rotter dam beeft in de rivier de Nieuwe Maas ter hoogte van de Oosterkade het lijk drijvende gevonden van den 69-jarigen A. H. Schef- fers. WEER FIETSENDIEVEN TE BUSSUM GEPAKT. De politie te Bussum heeft wederom drie rywieldieven gearresteerd. Het wa ren jongens van 17, 18 en 19 jaar, leer lingen van middelbare scholen. Zij hebben een volledige bekentenis afgelegd. Het is evenwel nog niet bekend, hoeveel fietsen zij gestolen hebben, daar het onderzoek nog in vollen gang is. Intusschen heeft de Bussumsche politie te Hilversum drie rijwielen opgespoord, die door den heler derwaarts waren ge bracht, om ze aan het onderzoek te ont trekken. Thans zitten vijf jeugdige dieven en een heler in arrest. Desondanks zijn Donder dagavond w.eer vier fietsen gestolen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 2