KRUSCHE STADSNIEUWS Middelburg. STADSNIEUWS Vlissingen Burgerlijke Stand STADSNIEUWS Goes. DE BESCHERMING VAN DE BURGER BEVOLKING VAN VLISSINGEN. Radioprogramma Kerk en school WEDER EEN SLACHTOFFER VAN DE DUISTERNIS. Woensdagavond had de 49-jarige onge huwde los werkman J. Hugbregtsen, ge woond hebbende aan den Veerschen Singel 14, zijn kosthuis verlaten en was na café bezoek niet teruggekeerd. Men dacht gis teren direct aan een ongeluk en reeds in den loop van den middag werd het lgk van H. drijvende gevonden in de omgeving van de Beatrixbrug. Hij was dus, evenals reeds enkele voor hem, door de duisternis mis leid, in het water geraakt en verdronken. Het lijk is naar het lijkenhuis- op de alge- meene begraafplaats overgebracht. RECHTER IN DE ARR. RECHTBANK TE MIDDELBURG BENOEMD. Tot rechter in de arrondissementsrecht bank te Middelburg is benoemd mr. B. V. A. Röling, thans rechter-plaatsvervanger in de arrondissementsrechtbank te Utrecht. De nieuw benoemde rechter werd in 1906 te Den Bosch geboren, studeerde in de rech ten en promoveerde in 1933 te Utrecht op proefschrift: „De wetgeving tegen de z.g.n. beroeps- en gewoonte-misdadigers". Voor dit proefschrift waarmee mr. Röling in zijn studententgd bij een prijsvraag, uitgeschre ven voor de Groningsche Universiteit een gouden medaille verwierf, heeft hij ander half in het buitenland gereisd om daar het strafstelsel en het strafrecht te bestudeeren. Na zyn promotie werd mr. Röling in Sep tember 1933 benoemd tot privaat-docent te Utrecht waarna in Augustus 1936 zijn be noeming tot rechter-plaatsvervanger in de arrondissementsrechtspraak te Utrecht volgde. GRAFZERK GEVONDEN. Gisteren zijn bij- het graafwerk in de Langedelft tegenover het nog voor een groot deel bestaande pand van de firma De Jager, groote deelen van een grafsteen gevonden, die omgekeerd op een diepte van ongeveer 3 M. zijn aangetroffen. De opzichter van de hier werkende ploeg heeft de stukken bij elkaar doen leggen en doen schoonmaken.Toen bleek, dat men met een grafsteen vermoedelijk uit de 16e eeuw te doen had, waarop keurig gegrafeerd een vrouwenbeeltenis voorkomt, terwijl in de bovenhoeken afbeeldingen van kerken enz. voorkomen en in de randenLatijn- sche opschriften. Jammer dat het onderste deel van den steen niet was te vinden en men dus geen geheel had. Voor benoeming bedankt. De heer Fh. Geursen, hoofd der Ned. Herv. school aan het Molenwater, benoemd tot hoofd van de Jan v. Nassauschool te 's Gravenhage, heeft voor deze benoeming bedankt. N OT STAN D SBEIHILFE AANMELDING. Zooals gisteren reeds is gemeld kunnen de personen, die wel in aanmerking ko men voor inschrijving, doch door omstan digheden niet in staat waren zich op de aangegeven dagen te melden (óók de personen, die bij het Bureau van Sociale Zaken zgn ingeschreven), zich uiterlijk op Zaterdag, 29 Maart a.s., tusschen 9 en 2 uur n.m. in bovengenoemd aanmeldings lokaal laten inschrijven. Na Zaterdag, 29 Maart 1941, wordt het aanmeldingslokaal te Vlissingen opgehe- VLISSINGSCHE NUTSSPAARBANK. Met ingang van Maai.dag a.s. worden de uren van openstelling van de kantoren g[er Nutsspaarbank te Vlissingen, Souburg, XJoes en Wolphaartsdyk gewijzigd. In een advertentie in dit nummer worden deze tijden medegedeeld. MIDDELBURG. Geboren Jannetje Cathalina, d. van J. de Visser en C. J. Poppe Willem George Frederik, z. van J. S. Blokpoel en A. Dour- leinDina, d. van C. Jobse en M. den HollanderMagchelina Hendrika, d. van C. M. Jansen en C. M. van den Berge Antonia Wilhelmina, d. van A. Jeras en P. J. E. Polderman: Elizabeth Jacoba, d. van M. de Leeuw en W. Coppoolse Leo- nardus Lucas, z. van L. L. Schreur en J. C. Voorting Charles Bert, z. van C. G. Landré en B. W. SorgedragerAnneke Suzanna, d. van J. Wassink en P. Boone. Ondertrouwd H. Kieviet, 28 j. en L. Maljers, 21 j. Getrouwd J. Consemulder, 24 j. en F. Kievit, 25 j. Overleden J. Goedbloed, 41 j., man van W. Joosse C. A. Wondergem, 53 j., ongeh. vrouw. GOES. Geboren Neeltje Jannetje, d. van Da vid Harinck en Jozina Jacomina de Jongh Adrlana Gcrarda, d. van Cornells Broere en Evelina Johanna Rooze. Ondertrouwd Anton Outermans, 21 j., jm., te Middelburg en Margrietha Maas, 19 j., jd. Getrouwd Cornelis Paulus Ossewaarde, 28 j., jm. te Wolphaartsdjjk en Anna Ma ria de Witte, 20 J., jd. Overleden Jan Vermeule, 83 j., wedn. van Maria Blommers te 's-Heer Arends- kerke Jacobus Goedbloed, 69 j., wedn. van Carolina Beenhakker. OPRICHTING PERSGAS-STATION GOES Laatste vergadering. Zaterdag 29 Maart zal in het Schutters hof te Goes, de laatste vergadering plaats vinden om tot oprichting van*een persgas- station te Goes te besluiten. Zijn vrij goed ingelicht, dan zullen aan deze vergadering verschillende personen deelnemen, die bij de oprichting geïnteres seerd zijn, nl. de burgemeester en leden van de gascommissie te Goes de heer Brink, directeur gasfabriek Goes de heer Oudemans, rflksverkeerslnspecteur te Mid delburg en verschillende automobiel hande laren en garage-ondernemers te Goes. Op deze vergadering zal nog eens duide lijk uiteengezet worden het gebruik van persgas in vergelijking met benzine hoe veel, waar en op welke prijs persgas aan de deelnemers zal worden verstrekt de prijs van persgas in vergelijking met ben zine, en alles wat verder in deze aange legenheid van belang kan zijn. Een verheugend feit is het dat, wat voorheen nog twijfelachtig was, thans ze ker is geworden nl. dat nu de volle zeker heid van de hoogere instanties verkregen is, dat auto's voorzien van generators of persgas absoluut niet zullen worden ge vorderd. Daar dit wel een van de grootste moei lijkheden was om tot deelname te beslui ten, zal dit er zeker veel toe bijdragen de oprichting te doen slagen. Verder zal ieder een op deze vergadering kunnen vernemen, aan wie wel en aan wie geen vergunning voor persgas kan worden verleend, tevens, op welke wijze kan worden deelgenomen, hoe men zich voorstelt het bedrag voor deelname terug te betalen, en ook hoe er gehandeld zal worden, wanneer door mo gelijke verandering van de omstandighe den een persgas-station te Goes, en het gebruik van persgas voor de deelnemers overbodig zau worden. Het is daarom van zeer groot belang, dat allen, die een uitnoodiging ontvangen en die belang hebben bij het gebruik van pers gas, de vergadering bezoeken om de op richting te doen slagen. Te Goes „centrum van Zeeland", mag een persgas-station niet ontbreken, niet alleen omdat de auto-omnibus en bestel wagen-bezitters daar allen belang bij heb ben, doch ook omdat de geheele bevolking er bij is geïnteresseerd. Het locale vervoer kan nu eenmaal niet uitgeschakeld wor den alles moet snel en tijdig bezorgd en vervoei-d worden en daarvoor zijn wij uit sluitend op den vrachtauto, omnibussen en bestelwagens te Goes en omgeving aange wezen. Men zegt wel, de uitgaaf voor een pers- ga s-installatie Is nogal groot, en als het nu eens gauw vrede wordt dan hebben wij een strop, maar niets is echter minder waar immers, wanneer de vrede komen zal kan niemand berekenen, maar wat men wel met zekerheid berekenen kan, is, dat de ben zine binnenkort op is en danzou elke expediteur de deuren van zijn bedrijf moe ten sluiten met al dë gevolgen van dien voor de gemeenschap. Dit nu moet en kan voorkomen worden, omdat dan de nadeelen nog wel eens grooter kunnen zijn als met persgas. Ook deze aangelegenheid zal op de ver gadering alsnog worden besproken, en aan iedereen zal daarbij gelegenheid worden gegeven tot het stellen van vragen. Verder vernemen wg nog, dat de inbe- drrjfstelling van het persgasstation ver moedelijk nog eind Juli a.s. plaats zal kun nen vinden. Wij twijfelen niet of alle belanghebben den zullen deze vergadering bezoeken, om zoodoende volledig over dit belangrijke on derwerp ingelicht zijn. JUBILEUM J. J. HUISSOON. De heer J. J. Huissoon, die gisteren vijf- en-twintig jaar ten stadhuize in functie was, werd des morgens met zijn echtge- noote in de burgemeesterskamer ontvan gen. Hierby waren ook de secretaris van Goes en de ambtenaren aanwezig. Aan me vrouw Huissoon werden bloemen aangebo den. De jubilaris werd toegesproken door den burgemeester, den gemeente-secretaris en den heer J. Lodder, hoofd-ambtenaar. Ge wezen werd op de groote theoretische ken nis van den heer Huissoon, op de liefde die hg steeds voor zgn werk toonde, en den prettigen omgang met allen. Dë spre kers brachten den heer Huissoon dank voor de uitstekende wgze waarop hg zijn functies vervulde en voor de prettige ver standhouding, met hun beste wenschen voor de toekomst. Als blijvend aandenken aan dezen dag werden den heer Huissoon eenige mooie boekwerken aangeboden. DIAMANTEN BRUILOFT. Op 1 April a.s. zal het 60 jaar geleden zijn, dat het echtpaar J. C. Jeronimus- Tazelaar, thans wonende te Schiedam, in den echt werd verbonden. De oudere Goesenaars zullen zich dit echtpaar zeker nog herinneren en ook de meeste -jongeren kennen den heer Jero- nimus nog wel, die lange jaren bij de pos terijen, alhier, in dienst was. Toen de heer Jeronimus, in 1917, 65 jaar werd, moest hij feitelijk de „post" met pensioen ver laten, maar hij gevoelde er zich nog „te jong" voor en mocht, nadat tot in de hoogste instanties vergunning daarvoor was verzocht, nog drie jaar in functie blij ven. In 1920 verliet hij de postergen en woonde nog tot Februari 1934 te Goes. Daarna verhuisde hij naar Schiedam, waar zijn zoon een timmerfabriek heeft. De heer Jeronimus werd 20 Maart 1.1. jaar en zijn echtgenoote werd dienzelf den dag 88 jaar. Beiden zijn nog goed ge zond. Toen do heer Jeronimus de posterijen verliet, werd hem, gelgk gebruikelijk, door velen toegewenscht, dat hij met zijn echt genoote in goede gezondheid nog vele ja ren van zijn pensioen zou mogen genieten. Dat was eenentwintig jaar geleden en deze wenschen zijn dus wel in vervulling ge gaan. En zeker zullen ook op 1 April a.s. weer vele goede wenschen naar dit diamanten echtpaar uitgaan. Het platteland en de radio. De persdienst van het Nederlandsch Agrarisch front meldt De secretaris van het departement van Volksvoorlichting en kunsten heeft aan den leider van. het Nederl. Agrarisch front, den heer A. J. Roskom Hzn. opge dragen een commissie te vormen voor het verzorgen van radio-uitzendingen op agra risch gebied. Aan zulke uitzendingen zal aanzienlijk meer tijd worden besteed dan voor dezen het geval was. De heer Roskam benoemde reeds als le den der onder zijn leiding werkende com missie de heeren ir. W. F. Gerhardt, mr. H. Reydon en D. van de Bospoort. Schuilloopgraafbouw op groote schaal. Stafmuzlek van den Nederlandschen arbeidsdienst. De Nederlandsche arbeidsdienst beschikt over een staforkest van beroepsmusici, grootendeels afkomstig uit de voormalige korpsen van het leger. Het orkest, ressor- teerend onder het Centraal Muziek Insti tuut van den Nederlandschen arbeidsdienst, is zoodanig samengesteld, dat het als har monie-ensemble kan optreden, maar tevens in staat is de uitvoering van symphoni- sche werken of composities voor strijkor kest op zich te nemen. De leiding berust bg drs. J. van der Griend, die sedert eeni- gen tfd geregeld met het orkest repeteert. Dezer dagen is het orkest voor het eerst als zoodanig in de zaal De Ruyterstraat 67 te 's-Gravenhage opgetreden. Het talrijk opgekomen auditorium werd gevormd door de leden van den staf N.A.D. met hun dames. Ook commandant J. N. Ifreunese gaf door zijn tegenwoordigheid van zijn be langstelling blijk. De avond heeft getoond, dat er in de afgeloopen maanden hard gewerkt werd en dat de beschikking is verkregen over een ensemble, hetwelk voor de muzikale ont wikkeling in den Nederlandschen arbeids dienst de beste vruchten belooft. Moordaanslag op ouden man. Gisternacht heeft een onbekende man een moordaanslag gepleegd op den 73- jarigen B. Huis in 't Veld, die met zijn 68-jarigen broer samen in een huisje woont te Blesdijke, in de gemeente West stellingwerf. B. H. werd des nachts om half drie wakker, doordat iemand op het raam klopte. Op zijn vraag wie het was, werd geantwoord „Vader is ziek, wilt u even komen". B. H. kleedd^ zich aan en spoed de zich naar buiten doch zag niemand. Meenende dat de hulp voor z\jn buurman die ziek is. was ingeroepen, begaf hij zich in de richting van diens woning. Nauwe lijks had hg eenige stappen gedaan of hij kreeg met een hard voorwerp eenige klappen op het hoofd. Op zgn hulpgeroep koos de aanvaller het hazenpad. Inmid dels waren omwonenden door het lawaai wakker geworden en toen zg op onderzoek uitgingen vonden zij den ouden man ba dende in zijn bloed. Hg had verschillende ernstige hoofdwonden opgeloopen. De verslagene kon slechts een vaag signale ment van den aanvaller opgeven. Omtrent de aanleiding van den overval kan men niets met zekerheid zeggen. Ver moedelijk is roof het motief, daar in de omgeving de meening had postgevat, dat de broeders in goeden doen verkeerden. Dit is evenwd in het geheel niet het ge val, want beiden zijn steuntrekkers, eoa.EBóoiometbx-aóora HET BILJARTKAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND KADER 71/2. Daar Jan Wiemers te kennen gegeven heeft de wedstrijdsport na een mooien staat van dienst er aan te geven, wordt het kam pioenschap kader 71/2 in Leeuwarden ge houden. De strijd werd aangevangen met de partij BoekhofVan Vliet. Met een be langrijk verschil won Van Vliet deze partij. pnt. brt. h.s. gem. Van Vliet 300 30 46 10.— Beekhof 159 30 21 5.30 Metz en Dommering speelden op het an dere biljart een spannenden strijd, welke echter langzaam vorderde. Dommering ze gevierde tenslotte met de volgende cijfers Metz 283 43 27 6.58 Dommering 300 43 32 6.97 Het eerste optreden van den jubilariis bezorgde zijn vele supporters een groote teleurstelling. De Dokkumer was hopeloos uit vorm, hetgeen waarschijnlijk aan ner vositeit te wijten was. Van der Pol bleef superieyr en won. Wiemers 89 21 26 4.23 Van der Pol 300 21 118 14.28 Van goed gehalte was hierna de partij tusschen De Leeuw en Sweering. Tot aan het einde toe bleef de uitslag onzeker. De Leeuw speeelde tactischer en nam geen risico. Sweering had met enkele stooten veel geluk. Op het laatst zakte De Leeuw af. Sweering maakte hier goed gebruik van en hoewel» hij niet boven het middelmatige uitkwam veroverde hij weer de leiding en won. De Leeuyr 296 28 90 10.57 Sweering 300 28 69 10.71 In de tweede ronde van dezen dag waren de prestaties van verschillende spelers aan merkelijk beter dan in hun eerste partijen. Van Vliet en Metz bleven aanvankelijk dicht bij elkaar. Na de 16de beurt bij den stand 135132 bouwde de Hagenaar een fraaie serie op. Hg bleef verder in goeden vorm. Metz zakte aan het eind van de partij belangrijk af. Metz 158 22 35 7.18 Van Vliet 300 22 60 13.63 Beekhof en Dommering speelden op het andere biljart een zeer langdurige party. Het resultaat was Beekhof 260 38 41 6.84 Dommering 300 38 59 7.89 In zyn party tegen Van der Pol was Sweering uitstekend op dreef. Reeds in de 11de beurt wist de Amsterdammer de party uit te maken. Van der Pol 146 11 30 13.27 Sweering 300 11 119 27,27 Sinds eenige maanden wordt hier ter stede met man en macht gewerkt aan de uitvoering van een groot bouwplan voor schuilloopgraven. Na het gereed komen hiervan zal men de beschikking hebben over een keten van schuilloop graven over de geheele gemeente ver spreid. zoodat bij eventueel luchtgevaar vrijwel ieder die zich thuis of op straat bevindt, in de nabijheid een schuil plaats vindt waar dekking kan worden gezocht. Vóór den oorlog en na de capitulatie wa ren met beperkte middelen op verschillende plaatsen in de stad schuilplaatsen ge maakt, doch het aantal was op verre na niet voldoende. De algemeen gemachtigde voor den wederopbouw, ir. Ringers, wees daarom bg een van zijn bezoeken aan Zee land op de wenschelijkheid van meer schuil- gelegenheden voor de burgerbevolking. Voor dit doel stelde hg op het eind van het vorig jaar een zestal stalen loopgraven, elk voor plm. 40 personen, beschikbaar, die in middels tusschen verschillende huizenblok ken, o.m. in het Tuinstad zgn geplaatst. De rgksinspectie voor de luchtbescher ming wenschte echter een aantal schuil plaatsen op de buitenwegen en drukke pun ten van de stad, opdat de arbeiders van de Mg. „de Schelde" bg het van en naar hun werk begeven, zoo noodig dekking konden zoeken. Hiertegen zgn echter van de zgde van het gemeentebestuur eenige bedenkin gen gerezen, althans men achtte het niet strikt noodzakelgk dat de schuilloopgraven uitsluitend op de toegangswegen werden gemaakt, daar deze dan slechts een klein deel van den dag, nl. kort voor en na den werktijd van werkelijk nut zouden blijken te zijn. De ryksinspectie voor de luchtbe scherming die zich verder met dit schuil- loopgraaf-vraagstuk belast heeft, is daarop aan de wenschen gedeeltelgk tegemoet ge komen door te bepalen dat de schuilloop graven voor een deel op de toegangswegen en drukke punten van de stad en voor een ander deel tusschen de huizenblokken moes ten worden gebouwd. Dezelfde instantie heeft daarop voor dit doel een crediet van 128.000 verstrekt, waarvan thans een 34- tal steenen schuilloopgraven wordt ge bouwd. Verschillende zgn reeds gereed ge komen, terwyi de andere hun voltooiing naderen. Alle gemetselde schuilloopgraven zijn van eenzelfde type, al hebben sommige een lengte van 20 M. en andere een lengte van 12 M. De groote hebben 80 zit- en 30 staanplaatsen en de kleine resp. 36 en 14. De loopgraven hebben den vorm van een rond gewelf, hetgeen de sterkste construc tie is. Mocht er een bom bovenop vallen dan is de kans dat de wanden instorten, nog gering. De muren zgn 33 CM. dik en worden met een flinke laag grond bedekt, zoodat de schuilloopgraven behoorlijk scherfvrij zgn. De veiligheid wordt verder nog verhoogd door een afscherming van steen voor de beide ingangen zoodat men eenmaal in de gang zijnde, absoluut geen gevaar loopt door scherven getroffen xe worden. Ook wordt bij den bouw gerekend met de mogelijkheid dat bominslag naast de schuilloopgraaf plaats vindt. In verband hiermede wordt de gemetselde vloer vry van de wanden gelegd, zoodat deze eenige centimeters naar boven kan kom^n zonder dat er zich ongelukken kunnen voordoen. Langs de wanden worden zitbanken ge plaatst tenvgl er bg de ingangen nog ruimte wordt gelaten voor het eventueel plaatsen van een noodcloset en een berg plaatsje voor materiaal. Verlichting wordt niet aangebracht, daar voornamelijk overdag van deze schuilplaat sen gebruik zal worden gemaakt. Hoewel de bouw goed vordert, wordt wel veel hinder van grondwater ondervonden, zoodat het op verscheidene plaatsen niet mogelijk is de loopgraven gedeeltelijk onder den grond te bouwen. Zg moeten dan op den beganen grond worden geplaatst, het geen weer meerdere kosten met zich mee brengt voor het aanvoeren van aarde en graszoden enz. voor het afdekken van de schuilplaatsen. De materiaalvoorziening is vrg goed alleen wordt de zandlevering nu en dan gestagneerd, daar het moeilgk is deze onontbeerlgke grondstof voor den bouw te verkrijgen. DE GANGEN ONDER DEN BOULEVARD BANKERT. Zooals gezegd werd reeds voor de uitvoe ring van bovenomschreven plan op beperkte schaal aan het aanleggen van schuilplaat sen voor de burgerbevolking gewerkt. Tot het voornaamste werk behoorde het in orde brengen van de onderaardsche gangen on der den Boulevard Bankert nabij het stand beeld van Frans Naerebout, welke nog overgebleven zgn van de vestingwerken uit vroeger jaren. Zooals men zich zal herin neren, zijn in het begin van 1939 toen in ons land het schuilkeldervraagstuk ook do aandacht ging opeischen, opgravingen ge daan naar deze gangen, die bij onderzoek nog in uitstekenden staat bleken te zgn en zeer geschikt voor inrichting tot schuilkel ders. De rgksinspectie voor de luchtbe scherming heeft daarop voor dit doel een crediet van 25.000 beschikbaar gesteld. Op het eind van het vorige jaar is toen meer spoed achter dit werk gezet en na eenige stagnatie door de vorst is men thans vrij wel gereed gekomen. Het voornaamste werk bestond in het maken van een tweetal betonnen kokers die toegang geven tot de gangen en een nooduitgang. Dezer dagen waren wg in de gelegenheid deze schuil- gangen, die zeer zeker een aanwinst mogen worden genoemd daar men in deze gangen van kolossaal zwaar metselwerk diep onder den grond, bg het hevigste bombardement veilig is, te bezichtigen. Afgedaald langs de betonnen trap naast het standbeeld vindt men twee betonnen kokers die loo- pen naar de bruikbare gedeelten van de gangen. Ter linkerzgde vindt men een gang die evenwgdig met de Goosje Buskenstraat in de richting van de zee loopt. Mocht het voorkomen dat de in- en uitgang bg het standbeeld versperd geraakt, dan kan men aan den zeekant onder een leiding van de rioleering door, nabg het bekende torentje den tweeden uitgang bereiken. Bovendien bevindt er zich nog een gang die uitkomt in den kelder van het perceel Coosje Bus kenstraat 8. De oude Vlissingers zullen zich nog herinneren dat de ingang van deze gang oorspronkelijk op de Paardenmarkt was. Toen echter de Coosje Buskenstraat werd bebouwd is deze gang in den kelder van genoemd perceel afgesloten. Thans is hier weer een opening gemaakt, zoodat in geval van nood daar nog een uitgang ge vonden wordt. Het andere deel van dezen schuilkelder wordt bereikt door van het standbeeld den rechtschen betonnen koker te volgen. De gang loopt dan in de richting van de zee, vervolgens evenwgdig met den oever tot aan het torentje waar men bg den tweeden in- en uitgang komt, zoodat ook hier to allen tgde twee uitgangen zgn. De gangen zelf zgn, zooals reeds eerder gezegd, in goeden staat.. Zij hebben een hoogte van meer den 2 M. en een breedte van plm. 1.75 M., zoodat men zich er gemakkelgk in kan bewegen. Overal zijn aan één zijde banken aangebracht, verder wordt er electrisch licht aangelegd en de ventilatie is ook goed, zoodat de gangen zeker aan alle voor een schuilkelder te stellen eischen voldoen. Er zijn zitplaatsen voor ongeveer 500 personen, doch daar er nog genoeg staanplaatsen overblijven, kan veilig worden aangenomen dat de gangen zoo noodig 7 800 menschen kunnen herbergen. Op het oogenblik onder vindt men nog eenigen hinder van het wa ter dat door de zware muren heendringt., doch verwacht wordt dat met de herbestra ting van den boulevard ter plaatse ook dit euvel verholpen zal zgn. Wanneer dus deze schuilkelder voor het publiek toegankelijk kan worden gesteld, heeft Vlissingen een pracht schuilplaats voor betrekkelijk wei nig geld. Laten wij echter hopen dat van alle nieu we schuilgelegenheden weinig of nog liever, spoedig geen gebruik meer zal behoeven te worden gemaakt, al heeft alles bg elkaar een massa geld gevergd i ZATERDAG 29 MAART 1911. Ned. Frogr. HILVERSUM I. 414,4 m. 6.45 Gram. 6.50 Ochtendgymn. 7.00 Gram. 7.45 Ochtendgym. 8,00 Gram. 8.30 ber. ANP. 8.45 Gram. 10,10 Lenteprogr. (opn.). 11,40 Voordracht. 12.00 Melodisten en solisten. 12,42 Almanak. 12,45 Nieuws- en econ. 'bei-. ANP. 1.00 Orgel. 1,30 Gram. 2.00 Boekbespreking 2,20 Gevarieerd mid- dagprogr. 4,00 Bijbellezing. (Uitz. door Christ. Radio-Stichting). 4,20 Zang met piano. 4.40 Duit- sche les (in hoorspelvorm). 5,00 Zang met piano. 5,15 Nieuws-, econ-. en beursber. ANP. 5,30 Ro- coco-octet. 6,00 Causerie „Onzichtbare sterren en hoe wij ze zien". 6,15 Gram. 6,45 Reportage. 7,00 Vragen van den dag (ANP). 7,15 Gram. 7,45 Dichter en boer. 8.00 ber. ANP. 8,15 De spie gel van den dag. 8,30 Ber. (Engelsch)V 8,45 Om- roepork. en gram. 9.40 Dagsluiting (Uitz. door Christ. Radio-Stichting). 9.45 Eugelsche ber. ANP. 10,00 ber. ANP, sluiting. Ncd. Progr. HILVERSUM II. 301,5 m. 6,45 Gram. 6,50 Ochtendgym. 7,00 Gram. 7,45 Ochtendgym. 8,00 Gram. 8,30 ber. ANP. 8,45 Gram. 10,00 Morgenwijding (Uitz. door Vrijz. Prot. Kerkcomité). 10,20 Zang met orgel. 11,00 Voordracht 11,20 Gram. 12,00 Ber. 12,15 Esme ralda. 12,45 Nieuws- en econ. ber. ANP. 1,00 Omroepork. en gram. 2,00 Gram. 2,40 Tuin- bouwhalfuurtje. 3,00 Rottcrdamsch Philharm. ork. en solisten. 3,40 Cyclus „Nederlandsche dichters en prozaschrijvers uit vroegere eeuwen en wij". 4,00 Vervolg van 3,00. 5,00 Cyclus ,,Dc Bijbel als boek" (uitz. door Vrijz. Prot. Kerk comité). 5,15 Nieuws-, econ. en beursber. ANP. 5,30 Harmonic-ork. 6,15 Causerie „Onderwijs- Onrust". 6,30 Orgel. 7,00 Groningscli praatje ANP. 7,15 Nieuws van de platenmarkt. 8.00 ber. ANP. 8,15 Actueele reportage. 8.30 Bonte avond. 9,45 Gram. 10,00 ber. ANP, sluiting. Wiemers was in zijn tweede party tegen De Leeuw beter op dreef en had door een serie van 47 in de vierde beurt een voor sprong (8235). De Leeuw kwam er toen beter in en produceerde jif de 10de en 11de beurt series van 38 en 29. In de 14de beurt nam hy met een serie van 37 de leiding van den Fries over. Na de zestiende beurt met den stand 170200 voor De Leeuw moest de partij wegens het vergevorderd uur af gebroken worden, Alle Lijders aan Rheumatiek moesten de eenvoudige Kruschen-kuur volgen, zooals miljoenen mensehen over de heele wereld dat dagelijks doen. Kruschen zal ook U uitkomst brengen I Daarom, neem óók ondorVoQ'ldV- iréo<Ja-c8'ntrölè djg.' hek.-r iG: J..L oj'jjer i drog. 1.47, 0.76. 0.4L Ds. D. F. BARTLEMA f In den ouderom van 58 jaar is te Bus- sum overleden ds. D. F. Bartlema, pre dikant bg de vereeniging tot Evangelisatie te Bussum. Ds. Bartlema is verschillende jaren pre dikant geweest in Nederlandsch-Indië en op 1 April 1925 werd hg benoemd tot vloot- predikant met standplaats Soerabaja. In 1934 vestigde ds Bartlema zich te Bussum, vanwaar hij de functie van vlootpredikant in Den Helder vervulde. De overledene was ridder in de orde van Oranje-Nassau. De teraardebestelling zal plaats hebben Maandagmiddag a.s. om 1 uur te 's-Gra- veland. 00STKAPELLE. Abonnementen en advertenties voor de Provinciale Zeeuwsche Courant worden aangenomen door den Agent, E, W, FLIPSE.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 2