UIT DE PROVINCIE Verduisteren: X Winant naar Londen. Besluiten, benoemingen enz. Laatste Berichten Voorbereidingen voor distributie van melk en cacao. Marktberichten van hedenavond 20.04 uur tot morgenochtend 7.26 uur De maan komt morgen te 7.44 op en gaat te 20.55 onder. HOOFD LUCHTBESCHER MINGSDIENST KAN RAADSLID ZIJN. BESLUIT VAN GED. STATEN VAN ZEELAND HIEROMTRENT VERNIETIGD. De secretaris-generaal van He't departe ment van binnenlandsche zaken heeft een beslissing genomen op het beroep van C. D. te Oudelande tegen een besluit van Gedeputeerde Staten van Zeeland, waarbij is ongegrond verklaard het door hem in gestelde beroep tegen het besluit van den Raad dier gemeente, strekkende tot zijn niet-toelating als lid van dien gemeente raad. Dit besluit was genomen op grond, dat D. de functie bekleedt van hoofd van den luchtbeschermingsdienst aldaar en daarom moet worden beschouwd als amb tenaar, vanwege het gemeentebestuur aan gesteld of daaraan ondergeschikt. Daar mede is naar het oordeel van den Raad het lidmaatschap van een gemeenteraad uitgesloten op grond van art. 25 der ge meentewet. Gedeputeerde Staten deelden dit stand punt. Genoemde secretaris-generaal heeft nu overwogen, dat art. 12 der wet betref fende bescherming tegen luchtaanvallen bepaalt, dat ieder verplicht is de door den burgemeester schriftelijk van hem gevor derde medewerking tot uitvoering van be doelde wet te verleenen. Van dengene, wiens medewerking krachtens deze bepa ling door den burgemeester wordt gevor derd, kan echter niet worden gezegd, dat hij als ambtenaar in dienst der gemeente treedt, evenmin als zulks het geval is bij het verrichten van de persoonlijke dien sten, waartoe de inwoners der gemeente ingevolge art. 226 der gemeentewet kun nen worden opgeroepen. Met het oog hierop kan de hierbedoelde functie, al moge er bij het vervullen daar van sprake zijn van ondergeschiktheid aan den burgemeester, niet onvereenigbaar met het lidmaatschap van den gemeenteraad worden geoordeeld. Overeenkomstig het advies van den Raad van State heeft de secretaris-gene raal op bovenstaande gronden het besluit van Gedeputeerde Staten van Zeeland ver nietigd, benevens dat van den Raad en den heer D. alsnog als raadslid toege laten. KOOPERS, WEEST OP UW HOEDE. Het bericht onder dit opschrift in ons nummer van gisteren kan tot misvat tingen aanleiding geven, met betrekking tot den daarin genoemden maximumprijs voor runderpoulet. Het is namelijla geble ken dat deze maximumprijzen plaatselijk kunnen verschillen. Zoo is deze in Middel burg 0.60, daartegenover voor Vlissingen 0.65. Het is dus zaak, dat men zich ver gewist van de maximumprijzen, die de goedkeuring van de gemeentelijke overheid hebben verkregen. Walcheren WIJZIGING SCHOOLTIJDEN. KOUDEKERKE. Ingaande 1 April 1941 zullen de scholen op het dorp ih den voor middag om half tien aanvangen, in den namiddag om half twee. Voor de scholen op 't Zand is dit resp. negen en een uur. LUCIFERS TEGEN TE HOOGEN PRIJS VERKOCHT. 'T ZAND. Bijeen alhier door de politie gehouden contróle betreffende de verkoop van lucifers is tegen 8 winkeliers proces verbaal opgemaakt wegens het verkoopen van lucifers tegen een te hoogen prijs. VOORSTELLEN AAN DEN RAAD. WESTKAPELDE. Op de agenda voor de a.s. Vrijdagmiddag des namiddags 2 uur te houden openbare vergadering van den raad dezer gemeente, komen o.m. de volgende voorstellen voorwijziging ge meente-begrooting 1941 in verband met invoering nieuwe inkomstenbelasting en. verlaging der werkloosheidsuitgaven be schikbaarstelling van een bedrag voor extra-hulp, steun B voor werkloozen ep kleine boeren voor het dienstjaar 1941 vaststelling van het bedrag der vergoeding voor de bijzondere school over 1940, als mede het bedrag der voor vergoedingen in aanmerking komende uitgavenvast stelling vérordening tot heffing van een baatbelasting als bijdrage in de kosten van verharding van den Ouden Zandweg. Gevonden voorwerpen. WESTKAPELLE. Een rijwiel-belasting plaatje te bevragen bij L. Lievense, Krer keistraat D 66. Zuid-Beveland AANBESTEDING. BORSSELE. De uitslag van de aanbe steding voor het jaarlgksch onderhoud van de waterkeering cal. polders Borssele is als volgtJ. P. van de Linde, Katten- dijke voor 12724 C. Wiskerke, Nieuw- dorp 12600 A Warrens, Vogelwaarde 11490 J. Verlxerjde, Ellewoutsdijk voor 10970 J. Koogesteeger, Wissekerke voor 11200 L. van Boven, Ellewouts dijk voor 10S50. Het werk is, behoudens goedkeuring van Ged. Staten, gegund aan den laag- sten inschrijver. Wielrijdster uit Middelburg door vallenden boom getroffen. LEWEDORP. Gisteren had tijdens het rooien van boomen aan den Rijksweg bij de Wilhelminahoeve onder Lewedorp een ernstig ongeval plaats. Een onderwijzeres, mej. M. C. Bosch van 't Zand bij Middel burg, werd op weg naar haar school te 's Heer Hendrikskinderen, door een boom, die men bezig was om te hakken en welke door den sterken wind ontijdig kwam te vallen, zoodanig getroffen, dat zij met een ernstige rugwonde per ziekenauto naar het gasthuis Oostwal te Goes moest worden overgebracht. Haar toestand was heden morgen nog vrij ernstig, doch levensgevaar is gelukkig niet aanwezig. Door haar toe te roepen hadden de werklieden nog ge tracht mej. B. voor het dreigende gevaar te waarschuwen, doch waarschijnlijk heeft de wielrijdster deze woorden niet verstaan of verkeerd begrepen, met het bovenstaande noodlottig gevolg. De wederopbouw van Schore. WAT VERANDEREN ZAL. De Algemeen Gemachtigde voor den Wederopbouw heeft den burgemeester van Kapelle een lijst doen toekomen, waarin behalve .de aanzegging, tot onteigening, de plannen tot wederopbouw van Schore voor komen. Deze lijst ligt tot 10 April koste loos op de hulpsecrtarie te Schore ter in zage, zooals ook in een advertentie in ons blad gemeld is. Zoo is men' reeds dichter genaderd tot het doel om tot een uit zijn asch herrezen Schore te geraken. Bij. de herverkaveling heeft men zich laten leiden door de gedachte, zich zoo veel mogelijk aan dien toestand van vóór de Meidagen te houden en de rooilijnen niet te wijzigen. Alleen het blokje huizen, begrensd door Steenweg, Zandweg en Ach terweg, zal geheel verdwijnen om plaats te maken voor een brink, hetgeen het dorp- sche aspect zeer ten goede zal komen." De kerk zal hierdoor ook beter uit komen, terwijl deze, en de school, door het aanleggen van een straat er omheen als het ware op een eilandje zullen komen te staan, omgeven door een z.g. kerkring, bestaande uit drie verschillende straten. Verder is een gedeelte onteigend, aan de Zand- en Achterweg en metende 35 bjj 60 bij 75 meter. Tezamen op een ander stuk grond (het voormalige perceel van Mange) zullen in het centrum ongeveer 15 nieuwe perceelen verrijzen, terwijl dit aantal tot 22 verhoogd wordt door het bouwen elders, o.a. aan den Zandweg. Het vraagstuk kerktoren. Wat er precies met de kerk, de school en de onderwijzerswoning zal gebeuren, is nog niet definitief bekend. Vooral met den toren stuit men op fimancieele bezwaren, geopperd door de vroede vaderen van Ka pelle, die een eenvoudig torentje met een uurwerk wel voldoende achten, zulks in tegenstelling met de wederopbouwplannen. Hier wordt gewaagd van een toren, die meer beantwoorden zal aan den ouden en die inderdaad meer in het dorpsbeeld zal passen. Van een gulden middenweg is in dit geval waarschijnlijk geen sprake, daar restauratie van den huidigen toren wel tot de onmogelijkheden zal behooren. Met groote scheuren in zijn muren helt de van zijn spits beroofde toren vervaarlijk naar de straatzijde over en maakt den indruk van een ridder, die zijn zwaard in den strijd verloren heeft en nu gelaten zijn einde afwacht. De daklooze gezinnen zijn in heldere en zindelijke noodwoningen ondergebracht, maar zij zien begrijpelijkerwijze met onge duld den tijd tegemoet, dat zij weer in de nieuwe steenen huizen onderdak zullen vinden. In de nabuurgemeente Hansweert wordt reeds flink gewerkt aan het op ruimen van het puin en het is te hopen, dat ook Schore weldra zal volgen, zoodat de bevolking van dit geteisterde dorpje zoo spoedig mogelijk weer in haar ouden doen zal geraken en gelouterd in den smeltkroes der tegenspoeden, met fris- schen en vernieuwden geest haar plichten kan vervullen. Zeeuwsch-Vlaanderen STIERENKEUEING. OOSTBURG. Op de weide van de familie Abr. de Smit alhier werd Woensdag een keuring - gehouden van volbloed stieren, welke keuring uitging van de Ver. ter Verbetering van Rundvee, kring Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen, met samenwerking der fokcentrale. De aanvoer was bevredigend, de kwali teit zeer goed, er was geen uitschot. De slechte verkeersvex*bindingen waren oor zaak dat er weinig koopers aanwezig waren. De uitslag van de keuring was als volgtStieren geborken in November en December 1939. Uitgetrokken werden Bernhard, eig. Th. Dierikx, Schoondjjke Isedor, eig. A. Dusarduijn, Breskens; Berthus, eig. ömir Burjsse, Eede. Stieren geboren in Januari en Februari 1940 Uitgetrokken werden Adolf, eig. C. F. Vercraeije, Aardenburg Bert, eig. P. J. Mullaert, Biervliet Dries, eig. P. J. Mullaert, BiervlietJules, eig. Cam. v. d. Houwe, IJzendijkeNellie Dries, eig. J. A. Provoost, CadzandCor, eig. W. Dekker, Retranchement Rikus, eig. Cl. Bonte, St. Kruis Nico, eig. Z. C. Salo me, Zuidzande. Stieren geboren nè Fébi'uari'1940 Uit getrokken Herman, eig. Adr. Risseeuw, Cadzand Willy, eig. C. C. B. Tas, Water- 1 andkerkje Augustivxus van Nelly, eig. P. J. Mullaert, BiervlietAlbex-t, eig. Cl. Bonte, St. Kruis. I Coöperatieve Boerenleenbank. BIERVLIET. Dezer dagen hield de Coöperatieve Boerenleenbank een alge- meene vergadering. Uit de rekening over het jaar 1940, bleek dat de ontvangsten bedroegen spaargelden f 37507,38, terugbetaalde voor schotten 22017,02, van rekening-cou ranthouders 120074,53, van Centrale Bank 62603,69 en de uitgavenTerug betaalde spaargelden 18120,24, gegeven voorschotten 500. Aan rekenir.g-cou- ranthouders 122417,54. Aan Centrale Bank 105428,08. In kas op 31'December 1930 15484,42. De persoon van den nieuwen ambassadeur. EEN REPUBLIKEIN MET DEMOCRATISCHEN INSLAG. Een bijzondere correspondent schrijft o.m. Toen de door de Vereenigde Staten benoemde gezant, John G. Winant, in Lon den arriveerde, werd htf door koning Geox-ge VI persoonlijk aan het station be groet. Dit is de eerste maal, dat een En- gelsch eouverein een gezant van de Ver eenigde Staten op deze wijze heeft geëerd. Ook uit dit koninklijke gebaar kan men de sleutelstelling opmaken, die de nieuwe ge zant in Engeland inneemt en welk een ge wicht de Engelsche regeering toekent aan de samenwerking in verband met de wet tot het verleenen van hulp aan Groot-Brit- tannië. Men heeft door de benoeming van dezen man uit New England den slechten indruk willen wegnemen, dien een van zijn voor gangers had achtergelaten. Van dezen per soonlijken vriend van president Roosevelt valt niet te verwachten, dat hij zijn op drachtgevers zal teleurstellen. Ook de vroegere gouverneur van New Hampshire behoort jxiet, zooals de meeste buitenlandsche vertegenwoordigers van Amei-ika, tot de beroepsdiplomaten. Voor dat de op het oogenblik 52-jarige marx die in New York is geboren en behoort tot een geziene en gegoede kolonistenfamilie in het oosten des lands beroepspoliticus werd en als afgevaardigde en senator, ver volgens als drie maal herkozen gouverneur in de republikeinsche partij een niet onaan- zienlijken invloed vexwierf, bekleedde hij na elkaar het ambt van leeraar, eigenaar van een courant, directeur van een olie-onder neming en houthandelaar. In den wereld oorlog heeft hij het aan het Fransche front tot kapitein-vlieger gebx-acht. Hartstochtelijk aanhanger van president Roosevelt. Toen de democraten bij de eerste verkie- zing van Roosevelt in 1932 hun overwin ning ook uitstrekten tot den staat New Hampshire, die tot dan toe republikeinsch geweest, verloor Winant wel is waar zijn positie als gouverneur, doch de republikein Winant en dë domecraat Roosevelt vonden elkaar terug op het terrein van* de New Deel. De x-epublikein ontpopte zich zelfs als een hai'tstochtelijk aanhanger van pre-r sident Roosevelt bij de ten uitvoerlegging van dit sociale experiment. Hierbij komt, dat hij reeds tijdens zijn gouverneurschap een soort voorlooper was geweest van staatsbemoeiing in het arbeidsproces. Dit had ten gevolge, dat president Roo sevelt hem opnam in den engeren kring van de New Dealers. In 1934 onderscheidde Winant zich als bemiddelaar bjj de groote werkstaking in de textiel-industrie, en een jaar daarna zien wij hem verschijnen in den Volkenbond te Genève. Hier vervulde hij een tijdlang de functie van plaatsvervangend hoofd van het inter nationale arbeidsbureau later werd hem de leiding van dezen tak van dienst toe vertrouwd. Hij knoopte nadien nauwe betrekkingen aan met de Labour partij en meer speciaal- met den tegenwoordigen minister Bevin. Atlantische steunounten voor de Ver. Staten. Uit Berlijn meldt het D.N.B. Volgens Reuter is gisteren in Londen officieel me degedeeld, dat in de Engelsche hoofdstad een overeenkomst zal worden onderteekend over de verpachting van Atlantische steun punten aan de Vereenigde Staten. WOLVEN IN SPANJE. Wolven zijn verschenen in de velden vair Merida (Spanje), waar zij een groot aan tal stuks vee hebben gedood. De bevolking heeft jachtpartijen georganiseerd om den plaag te bestrijden. KLOETINGE. De heer G. J. Slabbekoorn, volontair ter secretarie alhier, is met in gang van 1 April a.s. als ambtenaar ter secretarie te Nisse benoemd. Voor het artsexamen le ge£. is te Am sterdam geslaagd de heer W. J. van Hoeke te Vlissingen. In kas op 31 December 1940 11722,41. De balans wijst de volgende cijfers aan Bezittingen 24731,92. Saldo winst over 1940 609,91. NAAI- EN KNIPCURSUS „VAN OUD-NIEUW". AXEL. In deze gemeente is de gelegen heid opengesteld om deel te nemen aan den naai- en knipcursus „Van oud-nieuw". Het doel is om oude kleeren weer te vernieuwen of althans zoodanig op te knappen, dat ze weer geruimen tijd dienst kunnen doen. De cursus zal speciaal gehouden worden voor vrouwen en huismoeders, die ixx ver band met de huidige schaarschte aan tex- tielgoed zoo lang en zoo goed mogelijk van oude gebruikte kleedingstukken willen pro fiteered Ongetwijfeld zal er voor deze practische lessen dan ook wel groote animo bestaan onder de huismoedei's en jonge meisjes, te meer daar het in de bedoeling ligt den cur sus na de gewone dagtaak in de avonduren te houden. Distributiedienst. AXEL. De tijdelijke ambtenaren by het plaatselijk distributiekantoor alhier, de heeren F. de Coninck en H. de Ruyter, zijn in verband met de centralisatie van den distributiedienst benoemd als zgn. „reizen de ambtenaren" bij het kringkantoor. EERVOL ONTSLAG. AXEL. De wnd. Commissaris der Pro vincie heeft met ingang van 15 April eervol ontslag verleend aan J. Oosting, als bezol digd veldwachter der gemeente Axel, DE ZWEEDSCHE NEUTRALITEIT. VERKLARINGEN VAN HANSSON. De Zweedsche minister-president Hans- son, heeft Dinsdagavond te Stockholm een redevoering uitgesproken, waarin hij sprak over de neutrale houding van Zwe idien. De neutraliteit, zoo zeide hjj, is niet slechts een middel om Zweden buiten het conflict të houden, zij beteekent ook een garantie voor anderen, dat het Zweedsche staatsgebied en de Zweedsche middelen niet tegen hen zullen woróen gebruikt. Hansson besprak verder talrijke ge rechten, die opgedoken waren in verband met de recente, versterkte oproepingen. Hij noemde al deze gerechten ongegrond. Zweden voelt zich weliswaar niet bedreigd, het is echter onjuist te beweren, dat Zwe den zich veilig voelt. De betrekkingen tot de oorlogvoerende partijen zijn niet gewij zigd en zullen zich door toedoen van Zwe den ook in de toekomst niet wijzigen. Zweden voert zijn politiek van voortge zette neutraliteit en vriendschap met beide partijen en rekent op blijvende eerbiedi ging van zijn houding. De op het oogen blik versterkte Zweedsche oproepingen hebben slechts ten doel de voorwaarden tot stand te brengen voor een onzekere ontwikkeling en voor de verdediging der Zweedsche belangen en der Zweedsche neutraliteit in een situatie, die niet kan worden voorzien. De verklaringen, welke de Zweedsche minister van defensie, Sköld, tijdens een door hem gehouden reide te Orebor heeft afgelegd, hebben, volgens een bericht in de „National Zeitung" te Essen, in poli tieke kringen te Berlijn bevreemding ge wekt. Men is de meening toegedaan, dat de Zweedsche minister van defensie de ziexxswijze van het geheele kabinet heeft vertolkt, toen hij verklaarde, dat de be langen van Zwecfen niet gebaat zijn bij een overwinning van een der oorlogvoe rende mogendheden. Volgens minister Sköld zal Zweden er slechts voordeel bij hebben, wanneer de huidige oorlog geen beslissende overwinning brengt voor de mogendheden van de spil of voor Enge land. De „National Zeitung" constateert, dat Duitsch'ond van geen enkele neutrale mo gendheid actieve militaire medewerking heeft verlangd. Want „ook zonder onder steuning van neutrale staten" zal Duitsch- land de eindoverwinning behalen.De uit latingen van den Zweedschen minister van defensie zijn gebaseerd op veronderstel lingen, die al lang door de feiten pijn. ach- terhaald. Dat Zweden geenerlei gax"antie vajx Engeland heeft aanvaard, wil nog lang niet zeggen, dat het heeft medege werkt aan het herstel van den normalen toestand en een stabiele verhouding van de volkeren van Europa. Van de voordee- len der nieuwe ordening kan slechts hij profijt trékken, die de beteekenis van den huidigen oorlog erkent en het zijne heeft bijgedragen tot een gunstig verloop. Niet alleen het Duitsche rijk en Italië, maar geheel het continent is bij den strijd tegen Engeland betrokken. De meeste volkeren van Europa weten thans reeds, hoe het verloop van dezen oorlog zal. zijn en heb ben dienovereenkomstig hun consequen ties getrokken. Wie thans nog aan libe rale compromissen blijft hechten, loopt gevaar rijn goede kansen te verspelen. ERNSTIGE TUIST TUSSCHEN TWEE SCHOOLJONGENS. Twee leex-Iingen van een ambachtsschool te 's-Gravenhage kregen Dinsdagmiddag twist. Eén van hen, een 14-jarige jongen, ontstak in woede. Hij greep een houten teekenhaak en ging zjjn mede-scholier, den 15-jarigen P. v. D., te lijf. Deze kreeg eenige slagen met den teekenhaak op het hoofd, waardoor hij een verwonding be kwam en vermoedelijk een schedelbasis- fractuur. De geneeskundige- dieixst vervoerde het slachtoffer naar het ziekenhuis. De dader, die in drift gehandeld heeft, is gearresteerd, doch later voorloopig ter beschikking van zijn ouders gesteld. AGENTEN LIETEN ZICH MET SLUHvHANDEL IN ÊN WERDEN GESCHORST. Twee agenten van politie van een Utrechtsche randgemeente zijn voorloopig geschorst, omdat zij zich hebben ingelaten met ketti ghandel. Enkele dagen geleden ging de politie van deze gemeente op onderzoek uit. De agenten vernamen, dat een particulier een partij thee zou hebben verkocht aan twee politie-agenten. Dit werd den inspecteur van politie medegedeeld en deze gelastte onmiddellijk een uitgebreid onderzoek. Aan het licht kwam toen, dat een inwoner der gemeente inderdaad aan twee agen ten thee had verkocht buiten de distributie om. De politiemannen werden ondervx*aagd en bekenden ten slotte, zich aan dezen ongeoorloofden koop te hebber schuldig gemaakt. Zij hadden de thee yoor een hoogeren prijs verkocht aan een' anderen inwoner. Zoowel tegen de agenten, die voorloopig uit hun ambt zijn geschorst, als tegen den particulier, is proces-verbaal opgemaakt 486ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) Trekking: van Woensdag 26 Maart 1941 1ste klasse, 3de lijst Hooge Prijzen f 1000— 4068 f 400— 3609 20189 t 100— 2071 7667 10603 16798 19602 Prijzen van f 20. 1454 1607 1686 1967 2241 2391 2458 3571 3596 3699 4015 4510 4944 5146 5418 5543 5622 5742 5797 5836 6131 62^1 6280 6325 6566 6803 7355 7849 7932 8207 8853 9078 9230 9306 9519 9717 10388 10481 10737 11029 11057 11370 11437 11712 12089 12120 12452 12692 12780 12843 13103 13165 13533 13699 14072 14197 14375 14727 15418 15498 15849 16293 16425 16661 16704 16804 16923 16929 16991 17062 17082 17242 17643 18120 18154 18897 18905 18918 19122 19271 19902 20475 20883 21083 21100 21149 21391 21431 21501 21693 21779 2195S Naar wij vernemen zullen de dlstri- butledienstcn in de verschillende ge meenten in de periode, aanvangende begin volgende week tot uiterlijk IS April overgaan tot de uitreiking van melkkaarten en cacaofeaarten ter voor bereiding van de distributie van deze artikelen. De melkkaart bestaat uit >0 bonnen, genummerd 11 tot en met 50, tex^vjjl de cacaokaart 4 bonnen bevat, met als op schrift „een rantsoen 1ste periode" enz, Wat de aantallen der uit te reiken kaar ten betreft, kan het volgende worden me degedeeld. Zij, die op 1 April 1941 den leeftijd van 14 jaar of ouder bereikt hebben, ontvan gen uitsluitend één melkkaart. Zrj, die op 1 April den leeftijd van 4 jaar hebben bereikt, doch nog niet 14 jaar oud rijn, ontvangen twee melkkaarten en een cacaokaart. Voor kinderen benéden 4 jaar worden 4 melkkaarten en één cacaokaart uitgereikt. Omtrent den datum van inwerkingtre ding van de distributie van deze artikelen of over de te vex-strekken hoeveelheden kunnen in dit stadium nog geen mede- deelingen vorden gedaan. BONNENVERVALSCHING. De Almelosche politierechter kreeg gis teren een geval van geraffineerde boixnen- vervalsching te behandelen. Het gold een reiziger uit Enschede, die, toen hij werk loos werd, begoimen was een koffiebon na te maken. Hij nam een proef door een winkel binnen te gaan en op den bon kof fie té koopen. Toen het lukte begon hij een groot aantal van dergelijke bonnen te produceeren en wel zoo nauwkeurig, dat ze nauwelijks van de echte te onderschei den waren. Hij deed verder „zaken" met den betreffenden wiixkelier, die het samen eens werden over een handeltje, waardoor beiden verdiexxden. De man leverdie den winkelier vele nagemaakte bonnen, waar op deze bij den distributiedienst veel koffie kon inslaan. De maker der valsche bonnen kreeg van den winkelier behalve hoeveel heden koffie voor een matig prijsje, die hij met circa duizend procent winst kon verkoopen. De man werd hierover scherp onderhouden door rechter en officier en hem werd zes weken gevangenisstraf op gelegd, terwijl hij onmiddellijk gevangen genomèn werd. D© winkelier, die met den reiziger had samengewerkt, werd veroordeeld tot 80 gulden boete subs. 40 dagen hechtenis. Vellingsvereenlging Zold-Beveland. GOES, 26 ^laart Groenten per 100 kg. 8 Andijvie 1517, Breekpeen 1.204.20, Witte kool 5.50, Koolrapen 0.501.70, Knolselderie (met groen) 10.4017, Prei 8.50, Spruiten 14.20—31, Snijsla 43—50, Spinazie 27, Uien 1.202.50, Veldsla 30, WitlQf 13—26. Veilingsvereeniging Kapelle BlezelJnge en omgeving. KAPELLE, 26 Maart Spinazie 82, zntf- sla 40—55, witlof 21—22, kroten 1—2.50, px'ei 8.5010.S5, uien 0.502, sjalotten 15, breekpeen 24, koolrapen 13, spruiten 2126, savoye kool 8.108.30, bx-ederode 54, goudreinetten 46, stek appels 1323, narcissen 77.50, madeliefjes 1.201.30. NAGEKOMEN ADVERTENTIE Officieele publicatie van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart. DISPENSATIE VAN UITVOER. VERBODEN EN VER- EFFENING S CERTIFICATEN. Het crisis uitvoer bureau brengt ter keixnis dat de hierna genoem de rijksbureaux, elk voor de onder de desbetreffende instantie ressor- teerende ax*tikelen, met ingang van 1 April 1941 de dispensaties van uitvoerverboden en de vereffenings certificaten namens het crisis uit voer bureau zullen afgeven: Rijksbureau voor papier, Schoter singel 9, Haarlem; Rijksbureau voor rubber, Heeren gracht 182, Amsterdam; Sectie grafische industrie van het rijksbureau voor verwerkende industrieën, N.Z. Voorburgwal 326- 328, Amsterdam. Ter verkrijging van de bovenge noemde documenten dienen belang hebbende exporteurs zich derhalve van dien datum af uitsluitend te wenden tot deze bureaux, alwaar de noodige aanvraagformulieren, zoomede handleidingen nopens de te vervullen formaliteiten kosteloos verkrijgbaar zrjn. Reeds bij het crisis uitvoer bu reau ingediende verzoeken en aan vragen zullen via de genoemde rijksbureaux worden afgehandeld. Te dezer zake moeten derhalve geen nieuwe aanvraagformulieren bij deze instanties worden inge diend. Voor verlenging van reeds door het crisis uitvoer bureau ver strekte dispensaties voor de on derhavige artikelen, wende men zich alsnog tot het exisis uitvoer bureau,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 3