STADSNIEUWS STADSNIEUWS Middelburg. STADSNIEUWS Goes. DE TEXTIELDISTRIBUTIE. Vlissingen. Burgerlijke Stand INBRAAK. In den afgeloopen nacht is ingebroken ïn een lingeriezaak op den Nieuwendtjk, waar textielgoederen zijn gestolen! Van morgen vroeg werden door de politie op straat kousen en stoffen gevonden, welke later van dezen inbraak .afkomstig bleken. Een belangrijke hoeveelheid textielgoederen is ontvreemd. Door het uitsnijden vai> een ruit heeft men- zich toegang tot den winkel verschaft. De politie heeft de zaak in on derzoek genomen. BALDADIGHEID. In den afgeloopen nacht, is een ruit ver nield in een woning in de Hobeinstraat Den laatstcn tyd komt het herhaaldelijk voor, dat ruiten des nachts worden vernield, louter uit baldadigheid. De bedrijvers de zer heldendaden die zich door <Je volslagen duisternis beschermd gevoelen, verwijde ren zich daarna zoo spoedig mogelijk. In dezen, tijd van venster-glasschaarschte zijn deze uitingen van vandalisme dubbel ern stig. WILDE HOND HIELD SLACHTING ONDER KQNIJNEN. Een ingezetene deed bij de politie aan gifte van vermissing van drie konijnen die zich in een hok op het erf bevonden, terwijl een vierde dood ter plaatse werd aange troffen. Het politieonderzoek heeft uitge wezen, dat hier een hond zijn jacht- ert vernielingslusten heeft botgevierd. Er wor den thans nasporingen gedaan naar den eigenaar van den hond. VEEL VRAAG NAAR VOLKSTUINTJES. In verband met de voedselvoorziening valt ook hier ter stede een groote vraag naar volkstuintjes te constateeren. Vele inwoncre die zich vroeger bijna of in het geheel niet aan den tuinbouw wijdden, zijn thans aan het tuinieren geslagen. Vooral aan den rand van de stad ziet men velen bezig met het bewerken van grond die soms reeds langen tijd braak heeft gelegen. Bij de gemeente, die over ver schillende kleine pcrceeljes beschikt, zijn zooveel aanvragen om een stukje grond binnengekomen dat niet aan alle verzoe ken kon worden voldaan en den teleurge- stelden geadviseerd» moest worden zich met landbouwers in verbinding te stellen die mog een lapje grond over hadden. VLISSINGEN—MIDDELBURG. TRAMDIEN ST Voorloopig niet verder dan het Betje Wolffplein. In verhand met de rioleeringswerkzaam- heden in de Badhuisstraat zal de tram van den dienst VlissingenMiddelburg van mor gen af gedurende een drietal maanden niet naar het badhuis doch van en tot het Betje Wolffplein rijden. GEVONDEN VOORWERPEN. De Commissaris van Politie te Vlissin gen, maakt bekend, dat aan zijn bureau als gevonden is gedeponeerd een aantal da mes- en heerenrijwielen slinger van een autobruinleeren rechter dameshand schoen bruine heeren handschoen met kap Lipssleutelbalhuissleutelsleu teltje en dat inlichtingen zyn te bekomen omtrent: kinderschop bij F. Amadio, Bree- straat 4 blauw wollen kinderhandschoe nen by D. Gillissen, Glacisstraat 30 ge wicht van 1 kg. bij L. Kraak, Groenewoud 26 ben. étui met sleutels by J. C. Tien pond, Boul. Bankert 26 Lipssleutel en klein sleuteltje aan ketting bij J. Koets, Marinestraat 25 Lipssleutel V. 29 bij J. Bakker, Kasteelstraat 39blauw wollen kinderhandschoen by De Bree, Beursstraat 37 rijwielbelastingmerk bij firma Hakker, Walst raat linker lederen bruine dames handschoen bij D. van Damme, Glacis straat 52 portemonnaie met inhoud bij J. C. Baart, Boschjeslaan 46 en paar blau we gebreide wanten bij D. Goetheer, Paul Krugerstraat 41. NOTSTANDSBEIHILFE VAN DEN RIJKSCOMMISSARIS Voor Inwoners van Vlissingen. Met het oog op het feit, dat er zich nog dagelijks zeer vele personen voor inschrij ving aanmelden, doch een groot gedeelte er van moest worden teruggewezen bij ge brek aan de door ons verlangde bewijsstuk ken, is besloten het aanmeldingslokaal te Vlissingen alsnog voor inschrijving van de personen, die wel in aanmerking komei\ hiervoor, doch door omstandigheden niet in staat waren zich op de aangegeven dagen te melden (ook de personen, die by het Bureau van Sociale Zaken zijn ingeschre ven), open te stellen tot en met Zaterdag a.s., 29 Maart. Bedoelde personen kunnen zich derhalve nog voor inschrijving aanmel den op: Vrijdag 28 Maart tusschen 9 v.m. en 5 uur n.m. en Zaterdag 29 Maart tus schen 9 v.m. en 2 uur n.m. VLISSINGEN. Van 2427 Maart. Ondertrouwd W. K. Lejjdekkers, 28 j. en C. F. M. L. van Pamclen, 30 j. D. Beek man, 23 j. en M. E. de Rouwr 19 J. Getrouwd D. van Poelje, 23 j. en M. P. Botting, 22 j.G. van den Driest, 25 j. en M. Coppoolse, 22 j. GeborenCatharina Elisabeth Caesari- na, d. van D. Luitwieler en E. van Dalen. Overleden B. de Jager, 60 j., man van C. E. Dun J. J. Stoops, 73 j., man van R. C. Dissen. OOST- EN WEST-SOUBURG van 1926 Maart 1941. GeborenChristina Catharina, dochter van L. Leijnse en S. de Wolf. Ondertrouwd i Joh. J. Cevaal, 23 jaar, wonende te Grijpskerkc en N. Jac. Kodde, 24 jasr, OPTREDEN JEGENS DUITSCHE MILITAIREN. In de laatste dagen zfln binnen vieren twintig uur drie gevallen voorgekomen van onhebbelijk optreden van Middelburgsche jongelui tegenover Duitsche officieren en minderen met alle gevolgen van dien. Ik betreur dit ten zeerste. De leden van de Duitsche Weermacht gedragen zich over het algemeen zeer correct jegens de Ne- derlandsche bevolking. Dit mogen wij als Nederlanders gerust waardeeren. Het is volkomen verkeerd aan een zekere geprikkelde stemming uiting te geven door vlegelachtigheden te bedrijven. Daarmee trekt men bovendien aan het'kortste eind. Hetzjj de daders zelf, hetzij anderen worden er streng voor gestraft. Bij deze gelegenheid wil 11c ook nog eens de aandacht vestigen op het verbod om slag- of stootwapenen te dragen. Alles valt daar onder, ook z.g. padvindersmessen. Neemt geen risico. Als men geen relletjes wil maken, heeft men deze dingen ook niet noodig. Ik doe hierbij een beroep op de jonge mannen van Middelburg. De toekomst van ons land wordt niet gediend door relletjes of vlegelachtigheden. Toont TJ goede Ne derlanders door zelfbeheersching en zelf discipline. De Burgemeester van Middelburg, J. VAN WALRE DE BORDES. HET BEVOLKINGSBUREAU WEER RUSTIGER. Zooals reeds meermalen vermeld, is er in Mei van het vorig jaar met het Stadhuis veel van het kaartsysteem, omvattende het bevolkingsregister, verloren gegaan. Voor de gewone personeelsbezetting op liet bureau van de bevolking ter gemeente secretarie was het ondoenlijk dit alles weer te completeeren en daarom is een staf van tijdelijke krachten een deel van hen, die destijds by de uitgifte van de identiteitskaarten hulp verleenden ge durende enkele maanden bezig geweest aan het typen en sorteeren van al de kaar ten. Thans is dit werk gereed. Binnenkort zal voor het uitreiken der persoonsbewij zen we.er wel alle hens aan dek moeten komen en zullen de ambtenaren weer on der hoogspanning hun werk moeten ver richten. In hoeverre dan weer tijdelyke hulp noodig zal zijn, zal de toekomst lee- ren. DE KOMENDE VERSTREKKING VAN HET PERSOONSBEWIJS. Staat gij juist ingeschreven In het bevolkingsregister Het zal nog wel even duren voor met de uitreiking van persoonsbewijzen kan wor den begonnen, want de bewijzen zijn nog niet ontvangen en moeten dan nog eerst gereed worden gemaakt. In verband met de uitreiking is het van het hoogste bejang, dat ieders adres ter gemeente-secretarie te dezer stede bekend is. Dit klemt te meer, omdat men om in het bezit te komen van een Persoonsbewijs een uitnoodiging moet ontvangen om het be- wys te komen afhalen. Wanneer dus iemands juiste adres niet bekend is, kan hy niet in het bezit komen van de uitnoodiging en ook niet op tijd verschijnen om het Per soonsbewijs af te halen. Een en ander levert voor den betrokkene moeilijkheden op, want is men niet op tijd in het bezit van het Persoonsbewijs, dan loopt men kans op een bekeuring. Men zal zich wellicht afvragen of niet ieders adres goed op het Bevolkingsbureau geregistreerd is. Daarop kan worden ge antwoord, dat het in verband met den ramp, die de gemeente getroffen heeft, zal kunnen voorkomen, dat dit niet het geval is. Op 17 Mei is de bevolkingsadministratie van een groot deel der stad geheel of ge deeltelijk verwoest. De gedupeerden moes ten een onderdak hebben en zijn b.v. bij familie gaan inwonen. Kort na den ramp is gelegenheid gegeven om in het toenmalige tijdelyke gemeentehuis (de Griffioen) zich aan te melden. Die adressen zijn dus bij de administratie bekend. Maar wanneer iemand, die tijdelijk elders onderdak vond, weer terug is gegaan naar zyn eigen (intusschen herstelde) wo ning, is hiervan niet altijd aangifte gedaan. Daardoor kan het voorkomen, dat wel het toenmalige tijdelyke adres bekend is, maar het definitieve adres niet. Ieder, die dus na 17 Mei, in verband met de omstandigheden op een ander adres heeft gewoond, wordt aangeraden om ter secretarie te informee- ren, of het tegenwoordige adres daar juist bekend is. In verband met de uitreiking, die vlot moet verloopen men rekent 150 personen per dag te kunnen helpen is het van het meeste belang de vermelding in het bevol kingsregister op juistheid te controleeren en verhuizingen ten spoedigste op te geven, ook als deze binnen de gemeente plaats hebben. Elftal opgericht.. Het heeren-personeel van de N.V. Zecuwsche Confectie Fabrieken te Middel burg heeft met volle instemming van zyn directeur en bedrijfsleider een elftal samen gesteld in de hoop in het a.s. zomerseizoen uit te komen tegen elftallen van andere bedrijven, die reeds bestaan of die naar dit goede voorbeeld nog opgeri«ht zullen wor den. De directeur vari N.V. Zeeuwsche Confectie Fabrieken heeft den voetballers één keer per week zaaltraining toegezegd onder leiding van een gymnastiekleraar. Op deze wijze hoopt men ontspanning tè vinden. DE EERSTE ELECTRISCHE AUTO TE MIDDELBURG. Hedenmorgen waren wij in de gelegen heid de eerste electrische auto, die te Mid delburg geleverd is, in oogenschouw te ne men. Deze auto, die geheel van Neder- landsch fabrikaat is, krijgt zijn'kracht van een accu, die na ongeveer 60 km moet wor den bijgeladen. Er kan een snelheid van ongeveer 25 k.m. per uur worden bereikt en er is plaats voor den bestuurder en nog één persoon. Grootere auto's zouden te veel electrische energie vcreischen. DE VERDUISTERING S- VOORSCHRIFTEN. Hoewel men te Goes over het algemeen zeer goed verduisterd, worden bij vernieuw de contróle weer diverse overtredingen ge constateerd, die mogelijk tot oorzaak heb ben da- men weer een weinig onacht zamer gaat worden. Men loopt met een lamp of kaars door een niet verduisterd vertrek, een dakraam is niet goed afge schermd, of een raam in de voordeur laat licht door. Het laatste was gisteren het geval bij mej. I. M. V., tegen wie deswege proces-verbaal werd opgemaakt. „ONDERLINGE HULP'. Aijgemeene vergadering. De afd. „Onderlinge Hulp" van de Ver- eenlging voor Zickenhuisverpléging op Zuid- en Noord-Beveland hield dezer da gen haar algemeene jaarvergadering in melkaalon „De Landbouw". De voorzitter, de heer L. W. die Keyzer, gewaagde in zijn openingswoord van het voor de vereeniging ongunstige jaar 1940 en uitte zyn teleurstelling over de slechte opkomst. Bij de ingekomen stukken, behandeld door den secretaris-penningmeester, den heer P. M. A. Vos, was o.a. een schrijven van de hoofdafdeeling, waarin de mede- deeling gedaan werd, dat haar algemeene jaarvergadering 26 April zal worden ge houden. Daar uit sommige gemeenten ab normaal hooge rekeningen van vervoer per ziekenauto ontvangen zijn, herinnert men de leden eraan, dat autovervoer al leen zal .worden vergoed als de medicus dit vervoer noodzakelijk acht. Bij de bere kening der vergoeding zal men in 't al gemeen niet hooger gaan dan 12 cent per kilometer. Het aantal opnamen in ziekenhuizen be droeg 115. Aan bijdragen en bijkomende kosten werd 8156,43 besteed, waar tegen over 6868,65 contributiegelden ontvan gen werd. In deze bijdragen zijn niet be grepen de uitkeeringen aan de oorlogs slachtoffers. Van de aftredende bestuursleden stelt zich alleen de heer G. Zweedijk niet we der herkiesbaar. In zyn plaats wordt de heer J. Joosse gekozen. De tweede voor zitter, de heer J. Harinck, de eerste pen ningmeester, de heer P. M. A. Vos en de heer D. Nonnekes worden met algemeene stemmen herkozen. De verkiezing con- tröle-commissle, waarvan de heer J. de Feyter aftredend en niet herkiesbaar is, wordt aangehouden tot de volgende vergadering, daar er niet voldoende leden aanwezig zijn om tot deze stemming over te gaan. ZWEMSEIZOEN GEOPEND. Onze stadgenoot, de heer F. de Back, heeft gisteren als eerste en eenige het zwemseizoen aan 't Sas geopend. Hy heeft daar lustig in de Schelde gezwommen. Of zijn voorbeeld echter dadelijk door velen gevolgd zal worden betwijfelen wij WONINGBOUW „ONS STREVEN". Er komt thans gang in de plannen van de woningbouwvereeniging „Ons Streven", die, zooals bekend, 34 arbeiderswoningen zal laten bouwen. Maandag 7 April a.s. zal door den architect dezer woningen, den heer Jac. C. van den Hout, de aanbesteding dezer woningen plaats vinden. OOSTBURG Abonnementen en advertenties voor de Provinciale Zeeuwsche Courant worden aangenomen door den Vertegenwoordiger den Heer Iï, SONDAG, Breedestraat. AgentW. ZWEMER, Oude Stad. De auto, die nog bij den leverancier, den heer Blaas, stond maaikte een keurigen in druk en een voordeel van deze voortbewe ging is, dat men, na verkregen toestem ming om met de auto te rijden, er steeds mede mag toeren, dus ook voor genoegen. PAARDEN IN HET ZAND GEZAKT. Hedenmorgen reed een der voerlieden die rijden voor den- opruimingsdienst, on- noodig over het deel van de Markt op den hoek van de Gravenstraat, waar men juist los zand aan het storten is, in de diep ge graven putten. De beide paarden gingen direct zakken en alleen de koppen der dieren bleven boven, toen zij gelukkig vasteren grond onder de beenen kregen. Het alle krachten is men begonnen met het uitgraven van de paar den en het is gelukt ze Veilig- weer op vas teren grond te krijgen. HET FRAUDULUS SLACHTEN. Het verder onderzoek naar het hier in be slaggenomen vleesch, heeft uitgemaakt dat J. S. uit Koudekerke als de slachter en de vervoerder moet worden aangezien. D. WISBOOM VERSTEGEN. In den ouderdom van 77 jaar is te Soest- dijk overleden de heer D. Wisboom Ver stegen, oud-notaris en in vroeger jaren een vooraanstaand figuur op verschillend gebied. De overledene die 19 Mei 1863 te Buurmalsen werd geboren, was van 1885- 1897 candidaat-notaris resp. te Alkmaar, K o u d e k e rik e en Dordrecht. Op 4 Augustus 1897 werd h(j benoemd tot no taris te Ml d d,el burg. Hij werd al spoedig gekozen tot lid van den gemeente raad en van de Provinciale Staten van Zeeland, waar hij voor de Chr. Hist. Unie zitting had. In 1904 werd hij als notaris overgeplaatst naar Dordrecht, waar hy meer dan 25 jaar werkzaam is geweest, zich op verschillend gebied bewoog en eveneens lid van den raad was. De overledene die ook lid was van het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschap pen, vestigde zich na het neerleggen van zijn, ambt metterwoon te Soestdijk. Zijn stoffelijk overschot zal Vrijdag tc Soest worden tcraardebesteld. De nieuwe regeling voor spedale punten en leveringsvergunningen. Over het algemeen worden zooals be kend sedert 1 Februari j.L geen speciale vergunningen voor aankoop van bepaalde textielproducten meer uitgereikt. Er is daarom een andere regeling vastgesteld teneinde indien noodig, textielproducten, waarvan aanschaffing gewenscht is, en waartoe de textielkaart of bjjslagkaart niet in. staat stelt, te kunnen doen aan- koopen. De plaatselijke distributie diensten zullen hiervoor afgeven a. speciale punten, b. leveringsvergunningen. Speciale punten. Speciale punten worden afgegeven na dat daartoe een aanvraagformulier het welk kosteloos bij de distributiediensten verkrijgbaar is door den verbruiker is ingevuld en ingediend bij den distributie- dienst. Wordt een aanvrage toegestaan, dan ontvangt de aanvrager het noodige aantal punten. In tegenstelling met het vermelde in handleiding 5 van het Rijksbureau voor de distributie van textielproducten door den handel (D.T.H.) zijn er 7 soorten spe ciale punten, n.L: A.K. algemeene klee ding, B.K. beroepskleeding, H.A. huishou delijke artikelen, G garens, B.G. bijzon dere gevallen, V.V.w. pimten voor artike len, waarvan de verkoop in het algemeen, verboden is (wol) V.V.w. idem (andere grondstoffen). Op de A.K. punten kunnen uitsluitend artikelen gekocht worden, opgenomen in de lijst van puntenwaardeering van Alge meene Kleeding, voorkomende in de bij lage 2 van handleiding no. 5, behalve de daarin vermelde beroepskleeding, waarvan hieronder een opstelling volgt bakkessbuis, bakkersbroek, boezeroen (van keper of drill), doktersjas, kapman tel (lang), kappersjas, kiel, koksbroek, koksbuis, laboratoriumjas, mouwvest (van stof), mijnwerkershemd (van stof), myn- workershemd (tricot of gebreid), overall, serveerschortje, sloof, uniformen 2-deelig (alle soorten), uniformen 3-deelig (idem), verpleegstersjapon, verpleegstersschort, voorschoot, werkbroek van keper of drill, werkhemd zonder boord, werkjas (van keper of drill), werkpak (van keper of drill). Op de B.K. punten kunnen uitsluitend de hierboven vermelde artikelen, welke onder beroepskleeding vallen, worden ver kocht, eventueel met aanvulling van de punten der textiel, of byslagkaart. Op de H.A. Punten kunnen uitsluitend „huishouJgoederen" worden gekocht. (2e lyst van bijlage II van handleiding no. 5). Op B.G. punten welke in bijzondere ge vallen worden verstrekt, kunnen uitslui tend artikelen worden gekocht, welke in die gevallen door het Rijksbureau worden toegewezen. De V.V. ppnten zyn bestemd voor enkele speciaal aangewezen groepen van artike len, welke u" .sluitend op V.V. bewijzen worden gekocht en dus niet op punteü van textiel- of byslagkaart of op een der andere soorten speciale pimten. Tot dusverre zyn hiervoor aangewezen 1. katoenen lakens (ook graslinnen), 2 wollen dekens vallende onder groep W. (der puntenwaardeering), 3. winterjassen, wintermantels of stof daarvoor, 4. luiers. De V.V. punten zijn verdeeld in Ww en Wa punten. Op de Ww punten mogen uitsluitend de hier bovengenoemde artikelen worden ge kocht, voor zoover zij geheel of gedeelte- Ink van wol zijn vervaardigd, zooals bijv. wintermantels en wollen dekens. Op de Wa punten uitsluitend de ge noemde artikelen, irtdien uit andere grond stoffen vervaardigd, dus katoenen lakens en luiers. Op G pimten mogen uitsluitend worden afgeleverd garens, genoemd in de 3e lyst van bijlage II van de handleiding No. 5 eventueel met aanvulling van punten der textiel- of toeslagkaart. De handel dient de speciale pimten per soort op afzonderlijke opplakvellen te plakken. Ingeleverd moeten worden tenminste 200 punten in totaal, dan wel veelvouden van 200 punten. Hot is niet noodzakelijk, dat van elke soort 200 punten worden in geleverd, indien het totaal slechts 200 of een veelvoud van 200 punten is. Om een voorbeeld te geven, kan een winkelier bijv. 7 opplakvellen inleveren met resp. 110 textielpunten voor. mannen, 70 voor vrouwen, 120 voor jongens, 40' voor meisjes, 30 punten van de toeslag- kaart, 40 AK punten en 190 BK punten of totaal 600 punten. Leveringsvergunnigeru Zooals medegedeeld in handleiding 5 zijn er een aantal artikelen waarvan de her bevoorrading voor den handel niet ge schiedt op in te leveren punten, doch op quoteeringsbasis. Deze artikelen zijn: A. meubelstoffen; glasgordijnen anders dan uit kunstzijde en/of celvezel; afgepaste glasgordijnen -anders dan uit kunstzijde; overgordijnen; afgepaste overgordijnen; matrassen, kussens en peluws, of stoffen daarvoor; matrassen voor ldnderledi- ka/ntjes; donzen gestikte en gewatteerde dekens of stoffen daarvoor; gestikte en gewatteerde spreien. Donzen, gestikte en gewatteerde dekens voor kinderledikantjes; kaasdoek; zeildoek; tenten en rugzakken; markiezendoek; vlaggendoek; lampekap- stoffen; karpetten, tapijten, tapijtstoffen, loopers, matten; kleedjes en cocosartikelen, gTooter dan 90 X 160 cm; tusschenvoe- ring; pantalonlinnen; paardehaarvoering en andero haarvoering en daaruit vervaar digde voeringstukken; .kleermakerslinnen, waarop watten; kleermakerswatten; wat tin e (binnenvoering); kragenvilt; pocke ting van kunstzijde; keper van kunstzijde, B. bestreken en gedrenkte boekbinders- stoffen; in olie gedrenkte stóffen; doeken voor trans po rtriemen, doorvoersingels e.d.; binddoeken voor garven; vilterdoek en andere textielproducten voor technische en chemische doeleinden; voor- en meelooper- stoffen; stoffen voor de passementindu strie; poetskatoen e.d.; schoen- en pan toffelpluche; waschnetten. De kleinhandel is verplicht, van de on der A genoemde artikelen een voorraad- staat aan te leggen, waarop wordt afge schreven wat op leveringsvergunningen wordt afgeleverd, onder vermelding van het nummer van deze leveringsvergunning en waarop de ingekomen goederen worden bijgeschreven. De leveringsvergunning en de facturen dienen ter controle van de voorraadstaten bewaard te blijven. Voor raadadministratie is voor de onder B ge noemde artikelen niet noodig. DE STRIJD TEGEN DEN SLUIKHANDEL. OOK DE HOOPER IS STRAFBAAR. De strijd tegen den sluikhandel beoogt uiteraard in de eerste plaats de bescher ming van den consument. Zoolang er ech ter nog koopers te vinden zijn, die bereid zijn voor levensmiddelen veel te hooge prijzen te betalen, zal de sluikhandel winstkansen blijven maken. Echter ook bet koopen voor te hooge prijzen is strafbaar. Art. 6 van het prijs- beheerschingsbesluit verbiedt, immers ook de deelneming aan overtreding van prys- voorschritten. De inspecteur voor de prijsbeheersching te 's Hertogenbosch heeft dezer dagen enkele tuchtbeschikkingen gewezen, waar bij lieden werden gestraft, die den. sluik handel in de hand hebben gewerkt. Een winkelier, L. H. K. te Horst be taalde 2 per kg. voor varkensvleesch. Hij wa3 zooals hy ter zitting verklaar de bereid te koopen wat hij maar krij gen kon. Deze* koop komt hem echter te staan op een boete van 150. Een hotelhouder, A. J. J„ eveneens wo nende te Horst, kocht ook vleesch tegen een te lioogen prijs. Hem werd een boete opgelegd van 500. Een onderwijzer te Horst, die verklaarde wel te weten, dat hij een te hoogen prijs had betaald en nu inzag dat hij verkeerd had gehandeld, werd veroordeeld tot een boete van f 300. Gemengd. Het Westland en de kolen- voorzlenlng. Zorg voor hot volgend seizoen Naar we vernemen is dezer dagen een plan ontworpen, waarbij reeds thans kan worden gezorgd voor het volgende stook- seizoen in den Westlandschen tuinbouw. Er is nl. eën regeling getroffen, waarbij in den loop van den a.s. zomer de kweekers van hun normaal benoodigde hoeveelheid steenkolen, reeds plm. 60 ül 70 pet. kunnen ontvangen, waarbij zy zelf voor opslag moeten zorgen. De bedoeling is dan om de resteerende hoeveelheid te leveren, nadat weer is gezorgd voor den huisbrand in den volgenden winter. Hierbij is echter de bepaling gemaakt, dat de kweekers die weigeren aan deze voorraadvorming mee te doen, voor de leve ring in het winter-seizoen achteraan op de lyst wórden geplaatst.. Het zal op deze wijze mogelijk zyn te garandeeren, dat de tuinbouw in elk geval op normale wijze de cultures kunnen blijven Verzorgen. Bemanning van de Tapanoell in veiligheid. De directie van de N.V. Rotterdamsche Lloyd deelt ons mede, telegrafisch bericht te hebben ontvangen, blijkens hetwelk de geheele bemanning van het stoomschip „Tapanoeli" in veiligheid is. Kappers mogen hun tarieven niet verhoogen. Een aantal kappers te Etten had In Fe bruari gezamenlijk een advertentie ge plaatst in een plaatselijk weekblad, waar in zij bekend gemaakten, dat hun tarieven voor scheren, knippen en andere diensten waren verhoogd. Zij hadden blijkbaar geen rekening gehouden met het feit, dat dit een -overtreding is van het prijsbe- heerschingsbesluit. Zij werden opgeroepen door den inspec teur van de prijsbeheersching te *s-Her- togenbosch, die elk van hen veroordeelde tot een gelijke boete van vier gulden, waarbij hij er rekening mede hield, dat zij hun advertentie terstond hadden herroe pen zoodra hun duidelijk was geworden, dat zij in overtreding waren. DRIEVOUDIGE TREINBOTSING IN JAPAN. Als gevolg van een drievoudige trein botsing ten Westen van het station Tsoe- gamoto brj Osaka meent men, dat velen gedood of gewond zijn, hoewel de juiste aantallen nog onbekend zyn. De eerste' botsing geschiedde eergisterenavond om even over negenen, toen een passagierstrein met bestemming naar Mimedzji in botsing kwam met een goederentrein. Tien minu ten later liep een electrische trein, onder weg van Osaka naar Akasji, op déze beide treinen. Als gevolg van de botsing werd het geheele treinverkeer op deze lijft gestaakt. FRANSCH SCHIP BREEKT ENGELSCHE BLOKKADE. De Fransche scheepvaartmaatschappij Messageries Maritlmes meldt, dat een van haar schepen de Engelsche blokkade heeft gebroken en behouden te Madagascar aan gekomen is. Naar Fransche kranten uit Madrid mel den, bevindt zich thans een Fransche vrachtboot met een lading cacao, koffie, tabak en bananen op weg naar Casablanca. Het schip zou geëscorteerd worden door eenheden van de Fransche marine, die op dracht hebben zich met wapengeweld te verzetten tegen Jjcslag op het schip doop de Engelschen<

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 2