PROVINCIALE ZEEUWSCHE COURANT Woensdag 26 Maart 1941 Kroniek van den dag De zorg voor invalide militairen. Maatregelen tot herstel van de Rijn- en binnenvaartvloot. De legerberichten van gisteren. Tweede blad Belgrado en het pact van Drie. De toetreding van Yoegoslavië tot het Driemogendhedenpact is een feit gewor den. In het historische Weensche kasteel Belvedère, dat juist met betrekking tot het pact van drie in den laatsten tijd een groote vermaardheid heeft gekregen, vond gisteren de plechtige onderteelcening plaats van het verdrag, waardoor de op de nieu we Europeesche orde georiënteerde poli tiek van Belgrado officieele bevestiging heeft gekregen. Met deze onderteekening is dan het Balkanfront gesloten, ook met dien verstande, dat thans Griekenland, als belanghebbende bij den gang van zaken op den Balkan geen enkel aanrakingspunt meer heeft in dit gebied en dat het, ook al worden nog diplomatieke betrekkingen met deze staten onderhouden, buiten de Balkanorde is geplaatst. De verwantschap van het Grieksche Ko ningshuis met het Britsche heeft voor Athene mede den doorslag gegeven voor het bepalen van zijn houding ten aanzien van de Italiaansche aanspraken, voor den prins-regent van Yoego-Slavië hebben deze betrekkingen minder zwaar gewogen; hy en zyn regeering hebben welbewust den Duitschen koers gekozen. Men dient daarbij echter in het oog te houden, dat Yoego- Slavië daardoor geenszins in eenzelfde po sitie is geraakt als Bulgarije. Bij opper vlakkige beschouwing is 'de gemiddelde lezer wellicht geneigd deze conclusie te trekken. Toch liggen de gevallen anders. Bulgarije werd bedreigd door een invasie en deze omstandigheid was het motief voor de aansluiting bij het Driemogendheden pact en voor de bezetting van het land door Duitsche troepen. Voor Bulgarije be stond er, ondanks de kortelings gesloten overeenkomst met Turkije, een oorlogsmo tief om tot het pact toe te treden. De regeering van Bulgarije, voor de keuze geplaatst, besloot, teneinde den vrede op den Balkan te bewaren, de bescherming van de Duitsche troepen, ter bereiking van dit doel te aanvaarden. Yoegoslavië ver- keerde in een geheel andere positie. Hoe wél ook onmiddellijk grenzend aan oorlog voerend gebied, waren er geen aanwijzin gen van een acute bedreiging der onaf hankelijkheid. Zeker, in de gevarenzone ontkomt geen land aan de bedreiging en ook in Yoego slavië zal men zich waarschijnlijk niet erg op zijn gemak hebben gevoeld. Belgrado heeft zijn keuze gedaan, een keuze echter die in de eerste plaats was ontsproten aan een vredesmotief. De re geering heeft de nieuwe orde voor Europa, zooals zij is verankerd in het Driemogend- hedenverdrag, erkend als de beste waar borg voor de toekomst van Europa en den Balkan, wanneer de oorlog eenmaal tot het verleden zal behooren. Dus geen oorlogsmötief Deze conclusie is ook weer voorbarig. Immens, Yoego slavië stond voor een keüze, die beslissend was voor zijn nationaal bestaan. Een af wijzing van de Duitsch-Italiaansche these zou voor het land wellicht ernstige gevol gen hebben gehad. Niet slechts doordat het. zich in een uitzonderingspositie zou heb ben gebracht, terwijl het economisch noch militair in staat zou zijn geweest de storm- loopen van de nieuwe Europeesche orde te weerstaan; bovendien moest men in Belgrado terdege rekening houden met de Duitsch-Italiaansche interpretatie voor een politiek van neutraliteit, welke gegrond is op het „voor of tegen" en waarin bo vendien te" verstaan wordt gegeven, daj: de afzijdigen, de neutralen, tot hun schade de gevolgen dier politiek zullen .moeten dragen. En zoo bezien bestond er voor Belgrado geen keuze. De staatslieden, die per extra-trein naar Weenen reisden, trokken daar een wissel op de toekomst. Zwetkowitsj heeft in zijn redevoering ter beantwoording van Von Ribbentrops toe spraak nog eens een nadrukkelijke om schrijving gegeven van de Yoegoslavische politiek. Belgrado wenscht goede nabuur schap en alle verdragen, op economisch en politiek gebied, welke de laatste jaren zyn afgesloten, zijn geïnspireerd door den vasten wil, den vrede in Europa te ver sterken en beter te organiseeren. Daarbij wil Yoegoslavië, wat zijn binnenlandsche aangelegenheden betreft, zijn eigen boon tjes doppen. Ook in de jongste officieele uitlatingen van de zijde der regeering is te verstaan gegeven, dat het land geen enkele inmenging van anderen in zijn zaken zal dulden. Deze opvatting is in de formuleering van het accoord tusschen Belgrado en de drie van Berlijn onderlijnd, waar de Duit sche minister van buitenlandsche zaken let terlijk het volgende heeft verklaard: „De Duitsche regeering bevestigt haar besluit, de souvereiniteit en de territoriale on schendbaarheid van Yoego-Slavië altijd te eerbiedigen." En verder wordt bevestigd, dat de regeeringen 'der as-mogendheden en de Koninklijke Yoegoslavische regeering het er over eens zijn, dat de regeeringen der as-mogendheden tijdens den duur van den oorlog Yoegoslavië niet den eisch zullen stellen, den doortocht of het vervoer van troepen dcor het Yoegoslavische staats- gebied toe te staan. Door deze verklaringen is wel duidelijk geworden, dat Yoego-Slavië in een geheel andere positie verkeert dan bijvoorbeeld Bulgarije, dat ter voorkoming van sto ringen, de bescherming der Duitsche troe pen heeft ingeroepen. Yoego-Slavië, toe getreden tot het pact van Berlijn, heeft nochtans zyn politiek van neutraliteit ten aanzien van den oorlog niet prijs gege ven. Inderdaad kan de toetreding van dit land er toe bijdragen, een uitbreiding van den oorlog tegen te gaan, want de on schendbaarheid van Yoego-Slavië is ge garandeerd. Tenzij de Britten er op zou den zinnen te pogen via Yoego-Slavië den weg naar Berlijn open te - breken. Wan neer Belgrado dit besluit niet zou heb ben genomen, ?:ou Yoego-Slavië onge- twyfeld vroeg of laat een'ernstig geschil punt zijn geworden. De aansluiting van het land onder dit beding bij het pact van Thans is de juiste taakverdeeiing tot stand" gekomen. Tér bevordering van de samenwerking en juiste taakverdeeiing inzake hulpver leening aan invalide en gewonde militai ren, alsmede aam. de nagelaten betrekkin gen van de gesneuvelden, is dezer dagen een bespreking gehouden onder leiding van het hoofd van het afwikkelingsbureau van het departement van defensie. Hier werd er nogmaals den nadruk op gelegd, dat alles wat de invalide en ge wonde militairen, alsmede de weduwen en weezen der gesneuvelden noodig hebben, van rijkswege wordt verstrekt De zorg voor de invalide en gewonde militairen is gecentraliseerd! bij de 6e afdeeling van het departement van defensie, Wassenaar- scheweg 43 te 's Gravenhage, (telefoon 776596), terwijl de pensioenen voor de na gelaten betrekkingen der gesneuvelden worden verzorgd door de 3e afdeeling b. van dat departement gebouw Petrolea, Benoofdenhoutscheweg te 's Gravenhage (telefoon 115790). Het arbeidsbureau voor oorlogsinvaliden (A.V.O.) gevestigd te Amsterdam (Nieo- laas Maesstraat 52)' verleent zyn hulp voor wat betreft bemiddeling, omscholing en herplaatsing in het bedrijfsleven. Eventueele plaatsing in een overheids- betrekking geschiedt uitsluitend door de afdeeling personeelsvoorziening van het departement van binnenlandsche zaken (Raamweg 3 te 's Gravenhage). De aanvullende zorg voor deze perso nen (bijv. voor aanschaffing van burger- kleeding, voor ontspanning, voor hulp bij ziekte in het gezin, enz.) zal als volgt wor den verdeeld a. De aanvullende hulp voor invalide militairen na hun. pensionneermg alsmede voor de nagelaten betrekkingen der ge sneuvelden is geconcentreerd in het fonds voor hulp aam oud-militairen (1815), ge vestigd te Amsterdam b. De zorg voor de aanschaffing van burgerklèeding, voor ontspanning van den zieken en gewonden soldaat in de hospi talen enz. is geconcentreerd in het comité voor den zieken en gewonden soldaat, ge vestigd te 's Gravenhage, Javastraat 66 (telefoon 112816) c. De Ned. vereeniging tot steun aan miliciens (Stamil), -waarvan het hoofdbe stuur is gevestigd te Amsterdam, Wete ringschans 96 (telefoon 45903), zal zich voortaan bepalen tot de behartiging van de belangen van ontslagen dienstplichti gen en leden van den Opbouwdienst, voor zoover zij niet tot de gewonden of invali den behooren. Teneinde verwarring en versnippering bij de hulpverleening te vermijden, is het raadzaam, dat bestaande comité's ep par ticulieren, die zich op dit terrein bewegen, zich van zelfstandige actie onthouden en zich tot één der bovengenoemde instanties wenden. Eigenaars van door Duitsche autoriteiten gevorderde of gekochte schepen wordt een ander vaartuig toegewezen. Verordeningenblad no. 12 van gisteren bevatte ,een besluit van de secretarissen- generaal van de departementen van wa terstaat, van financiën, van justitie en van handel, nijverheid en scheepvaart be treffende het herstel van de Rijn- en bin nenvaartvloot. Artikel 1 luidt: (1) De koopsommen voor de door de Duitsche militaire autoriteiten aangekochte in Nederland thuisbe- hoorende Rijn- en binnenvaartuigen, alsmede de vergoedingen voor de door die autoriteiten in gébruik gevorderde tot bedoelde categorie behoorende vaartuigen, welke zyn verloren ge gaan, worden niet aan de rechtheb benden uitbetaald, doch in 's rijks schatkist gestort, ten einde te waar borgen, dat zij worden besteed voor het herstel van de Rijn- en binnen vaartvloot. (2) De staat der Nederlanden is je gens de rechthebbenden aansprakelijk voor de uitkeering der koopsommen en vergoe dingen overeenkomstig de bepalingen van dit besluit en vrijwaart deswege de Duit sche militaire autoriteiten. Artikel 2. Vanwege den secretaris-generaal van het departement van waterstaat wordt, in overleg met den secretaris-generaal van het departement van financiën, een bouw plan opgesteld tot herstel van de Rijn- en binnenvaartvloot. Artikel 3. (1) De uitkeering, bedoeld in artikel 1, lid 2, wordt geregeld by een nader be sluit. In dit besluit zal een regeling om trent de vergoeding van rente niet ont breken. (2) De uitkeering zal, behoudens in bijzondere gevallen, geschieden door toewijzing van een ander vaartuig aan den eigenaar van het door de Duitsche autoriteiten gekochte of ge vorderde schip. Lid 4 van dit artikel: De toewijzing geschiedt' door of van wege den secretaris-generaal van het de partement van waterstaat. Hij is be voegd ook tegen den wil van den vroe- geren igenaar een vaartuig van hoogere waarde toe te wijzen dan het bedrag van de aan den eigenaar toekomende koop som of vergoeding, in welk geval hy te vens bepaalt op welke wijze de hoogere waarde van het toegewezen vaartuig zal worden betaald of verrekend. Lid 2 van art. 4 luidt: De secretaris-generaal van het departe ment van waterstaat regelt de aanspraken van hypotheekhouders en- andere zakelijk rechthebbenden, alsmede van de op het vaartuig bevoorrechte schuldeischers, op de in artikel 1, lid 1, bedoelde koopsom men en vergoedingen. Hij kan ter zake daarvan nieuwe zakelijke rechten op het toegewezen vaartuig vestigen en daar bij de rangorde bepalen der bestaande hy potheken ten opzichte van nieuwe, welke ter waarborging van de ter financiering van den herbouw of in verband met de overname van het vaartuig door den rechthebbende verstrekte geldleeningen worden gevestigd. In zooverre voor die fi nanciering door het rijk credieten worden beschikbaar gesteld, kan de secretaris-ge neraal van het departément van finan ciën te dien aanzien de bepalingen, vervat in het besluit no. 22/1941 betreffende cre dieten voor opbouw of herstel van onroe rende goederen en schepen, overeenkomstig toepassen. Artikel 8: De aanspraken ingevolge artikel 1, lid 2, kunnen noch vervreemd, noch verpand wor den behoudens met toestemming van den secretaris-generaal van het departement van waterstaat. Deze toestemming wordt in geen geval verleend, indien de rechten van hypotheekhouders en van andere zakelijke rechthebbenden, alsmede van de op het vaartuig bevoorrechte schuldeischers, niet voldoende gewaarborgd zyn. Artikel 9 luidt: Ter zake van de uitvoering van dit be sluit wordt door den secretaris-generaal van het departement van waterstaat een commissie herstel Ryn- en binnenvaartvloot 1941 ingesteld, waarin zitting hebben, ne vens door de desbetreffende secretarissen- generaal aan te wijzen vertegenwoordigers van de departementen van waterstaat, van financiën, van handel, nijverheid en scheep vaart en van justitie, een vertegenwoordi ger van het centraal bureau voor de Rijn en binnenvaart, van de stichting Nederland- sche particuliere Rijnvaart centrale, van de stichting Nederlandsche particuliere bin nenvaart centrale en van de scheepshypo- theekbanken. De secretaris-generaal van het departe ment van waterstaat benoemt den voor zitter en de leden dezer commissie. HIJ SLOEG DEN SPIJKER IN ZIJN KOP. Een burger van Boekarest heeft zich voor de tweede maal binnen tien dagen een spijker in het hoofd geslagen. Langs dezen ongebruikeiyken weg wilde hij zich, naar de bladen vermelden, van zyn hoofdpijn bevinden. De eerste maal is door den spij ker van 10 centimeter slechts een oog zenuw beschadigd. Toen de man na tien dagen met een genezen hoofdwonde uit het ziekenhuis werd ontslagen, wist hy niets beters te doen dan zich nogmaals een spijker in het hoofd te slaan. Daardoor zyn de hersenen dermate beleedigd, dat thans aan zyn herstel getwijfeld wordt. Drie is een beveiliging van Yoego-Slavië, maar tevens een beveiliging van de Duit sche positie in Zuidoost-Europa. De functie van Yoego Slavië is die van bufferstaat, waarmede een bijdrage is ge leverd voor de pacificatie van dit gebied, zonder dat het daarbij inzet behoeft te worden by den strijd tusschen Engeland en de as-mogendheden. Afgewacht moet nog worden, wat deze nieuwe ontwikkeling zal beteekenen voor Griekenland. Voor het oogenblik valt slechts te constateeren, dat Yoego-Slavië zonder kleerscheuren uit de pogingen om den oorlog in deze richting uit te, breiden, te voorschijn is gekomen. Deze gang van zaken is een succes voor de spii, daarnaast ook voor de diplomatic van Belgrado. Nieuwe samenstelling van de broodbloem. De samenstelling van de bloem aldus „De BakkerswereLdT heeft een kleine verandering ondergaan. Voorheen was deze samenstelling 35 procent inlandsche tarwe, 35 procent rogge en 30 procent bui tenlandsche tarwe. Thans is het percen tage rogge teruggebracht op 25 procent, dus 10 procent minder. Hiervoor in de plaats wordt 10 procent gerst toegevoegd. De samenstelling is dus thans 35 pro cent inlandsche tarwe, 30 procent buiten landsche tanve, 10 procent gerst en 25 procent rogge. Omtrent die eigenschappen van de nieuwe mélange wordt o.m. gezegd „Wanneer de kruim onvoldoende veer krachtig is, dan wordt dit aangeduid met de benaming „klef". De consument be oordeelt brood spoedig als goexl, wanneer het geen afwijkenden smaak heeft en niet klef is. Wanneer brood tijdens het kau wen in den mond gaat samenballen, is dit zeer onaangenaam. Door de toevoeging van gerst wordt het brood echter niet klef. Dit is alleen het geval, wanneer ge schoten graan verwerkt wordt of moet worden. Al met al moeten wy zeggen, dfet de nieuwe samenstelling meevalt". D« eerste kampen van den Nederlandschen Arbeidsdienst voor meisjes zijn jje- opend. Direct na aankomst van de eerste bewoonsters ven de .Schelenberg" Ie Lunteren werd begonnen met het passen ven de klompen» attributen, die bij het dageiijksche werk van groot belang zijn (Foto Pax-Holland) HET DUITSCHE. Het opperbevel van de Duitsche weer macht maakt bekend Op de Noordzee heeft een torpedoboot een vliegtuig van het type BristolBlen heim neergeschoten. Marine-artillerie nam scheepsconcentraties bij Dover onder krach tig vuur. Duitsche verkenningsvliegtuigen vielen in Zuid-Engeland drie vliegvelden doeltreffend met bommen aan. In hangars, barakken ^en schuilplaatsen ontstonden zware branden en groote vernielingen. In scheervlucht werden op den beganen grond staande jacht- en bombardements vliegtuigen met boordwapenen beschoten. In de Middellandsche Zee bestreden Duitsche gevechtsvliegtuigen ten Zuiden van Kreta een krachtig beschermd kon vooi. Hierbij werden twee groote vracht schepen van elk ongeveer 8000 brt. zwaar beschadigd. Onder zeer krachtigen afweer ondernamen Duitsche gevechtsvliegtuigen aanvallen op de havenwerken van La Va- letta (Malta). Talrijke bomtreffers op voor anker liggende schepen en haveninrichtin gen werden waargenomen. In het zeegebied ten Zuidwesten van Kreta werd een zware bomtreffer op een Britsch slagschip ge plaatst en werd een vyandelyk patrouille vaartuig in een luchtaanval vernietigd. In het weermachtsbericht van 24 Maart is gemeld, dat een- tankschip van ongeveer 6000 brt. zich in zinkenden toestand be vindt. Men heeft thans vastgesteld, dat dit het tankschip „Sulheim" van 10.000 ton is. Boven Zuid-Engeland hebben Duitsche gevechtsvliegtuigen zes versperringsballons vernield. De vijand vloog noch overdag noch des nachts naar Duitschland. t HET ITALIAANSCEDB, Het Italiaansche hoofdkwartier maakt bekend Van het Grieksche front geen nieuws. Formaties van het Duitsche luchtwapen, door Italiaansche en Duitsche jagers ver gezeld, hebben opnieuw de haveninrichtin gen van La Valetta op Malta en aldaat liggende schepen herhaaldelijk aangevallen. Behalve scheepswerven en opslagplaatsen van brandstof werden verscheidene sche pen en een kruiser getroffen. In Noord-Afrika hebben Britsche vliegt tuigen in de nabijheid van Syrte onze troe pen met bommen en machinegeweervuur bestookt. Eenige manschappen werden ge wond. In het Oostelijke bekken van de Mid dellandsche Zee hebben onze vliegtuigen door torpedo's een groot troepentransport schip getroffen en andere schepen met bommen bestookt. Duitsche vliegtuigen hebben een tankschip van ongeveer 10.000 ton alsmede een patrouilleschip tot zinken gebracht. In Oost-Afrika woedt .de slag om Keren voort. In den sector van Giggiga oefent de vijand sterken druk uit, waaraan onze troe pen weerstand bieden. Het door ons ont ruimde Neghelll wrd door den vijand bezet. In de sector van Jayello (Galla Sidamo) werd een vijandelijke aanval met groote verliezen voor den vyand afgeslagen. Brit sche vliegtuigen ondernamen een vlucht naar Asmara, welke negen dooden, 23 ge wonden en schade aan woonhuizen tenge volge had. De Engelsche scheepsverliezen. Uit Berlijn meldt het D.N.B. In Fe bruari zijn, volgens het weermachtsbericht van 1 Maart, 67 Engelsche en in Engel- schen dienst varende koopvaardijschepen zwaar beschadigd. In de eerste drie weken van Maart werden volgens de tot dusver bekende cyfers door aanvallen van Duit sche zeestrijdkrachten en gevechtsvlieg tuigen vijftig vijandelijke koopvaardijsche pen als gevolg van beschieting of brand zwaar beschadigd, waaronder een aantal groote zeeschepen van 10 12.000 b.r.t. Hiex-door zijn, afgezien van de tot zinken gebrachte schepen, in de laatste zeven we ken 117 schepen met een tonnage van minstens 500.000 b.r.t. voor de Engelsche aanvoeren uitgeschakeld. De door mijn- treffers ontstane verliezen zijn hierbij niet inbegrepen. Tengevolge van de door lucht aanvallen ontstane aanzienlijke vernielin gen op de Engelsche scheepswerven en de sedert maanden heerschende groote drukte in dé dokken van schepen, die hersteld moeten worden, ziet de Engelsche regee ring zich geplaatst voor onoplosbare vraag stukken. N1EUWD0RP. Abonnementen en advertenties voor de Provinciale Zeeuwsche Courant worden aangenomen door den Agent M. H«fl KOK. Engeland en de vrees voor een inval. Uit Berlijn meldt het D.N.B.De door de Engelschen aangekondigde „leidraad voor het geval van een Duitsche invasie in •Engeland" behandelt in den vorm van een vraag- en antwoordenspel natuurlijk ook het beslissende vraagstuk of de bewoners van het Britschfe eiland zich tegen de Duit sche indringers moeten verdedigen. Deze vraag wordt kort en bondig met den eisch tot vryscharen beantwoord. Men zegt hier in, dat ieder Britsche inwoner bij de be dreiging, door kleine troepen het recht heeft, zich zelf, zijn gezin en zijn huis te beschermen. De leidraad geeft dus, naar in Berlijn ver Waard wordt, in plaats van aan de Britsche bevolking verstandige raadge vingen te verstrekken, aanwijzingen, waar van de Engelschen in het onderhavige ge val de grootste nadeelen moeten ondervin den. Het zal den Engelschen toch voldoen de bekend zijn, dat tegen de door hen op gehitste Poolsche vryscharen door de op rukkende Duitsche weermacht zoo meedoo- genloos moest worden opgetreden, als ge peupel, dat in burgerkleeren vecht, niet anders kan verwachten. DE „WASHINGTON" ALS HULPKRUISER. Het Amerikaansche ministerie van oor log heeft medegedeeld, dat het 24.000 ton metende passagiersschip „Washington" gecharterd is en onverwijld in denst zal worden genomen als hulptransportschip. MAARSCHALK GRAZIAN1 AFGETREDEN. Stefani meldt uit „ergens in Italië" Op z(jn verzoek is de maarschalk van Italië, Rodolfo Graziani, ontheven als chef van den generalen staf van het leger, gouverneur van Llbye en opperbevelhebber van de gewapende macht in Noord-Afrika. Generaal Italo Gariboldi is benoemd tot gouverneur van Llbye en opperbe velhebber van de Italiaansche troepen in Noord-Afrika. Corps-generaal Mario Roatta, sous chef van den generalen staf, wordt chef van den staf divisie-generaal Fran cesco Rossi sous-chef van den staf. Rodolfo Graziani, markies van Neghelli, werd op 11 Augustus 1882 in Filettino ge boren. Hy studeerde rechten voor hy een militaire loopbaan koos. In 1911 nam hij deel aan den veldtocht in Libye, daarna aan den wereldoorlog en onderscheidde zich door ijzeren energie. Als gouverneur van de Cyrenaica leidde hij na 1926 de maatregelen tot pacificatie van de Bedoeïenen en deed de Normaden uit het binnenland zich in de kustgebieden vesti gen. In 1931 veroverde hij de oase Koefra, centrum van de Senoessi. Dertig jaar lang was van Koefra uit het verzet tegen de Italiaansche heerschappij in de Cyrenaica gevoed. In Maart 1935 werd Graziani gouverneur van Somaliland en commandeur van de Somali-troepen. In den veldtocht tegen Abessinië leidde Graziani de troepen, die uit Somaliland oprukten, brak door het front van Ras Desta en verplaatste het Italiaansche front over een diepte van 300 km tot aan Ne ghelli. Voor Harrar versloeg Graziani ias Nassiboe. Door deze beide successen, de eenige groote „veldslagen" naar Europee sche begrippen uit den Abessynschen veld tocht, droeg Graziani ten zeerste by tot de verovering van Abessinië, welke bekroond werd met den intocht van Badoglio in Ad dis Abeba. Op 5 Mei 1936, toen Badoglio Abessiniëverliet, werd Graziani gouver neur-generaal van Italiaansch Oost-Afrika en onderkoning van Abessinië (12 Juli 1936). Na een aanslag, waarbij Graziani werd gewond, werd zijn gezondheid slech ter, zoodat hy om ontslag vroeg en door den hertog van Aosta werd opgevolgd. Hij verkreeg den erfelyken titel „markies van Neghelli". Op 31 October 1939 riep Mussolini Gra ziani als chef van den generalen staf tot zich, hy bleef daarnevens het commando over legergroep n voeren (een maand tevo ren was het leger in twee groepen gesplitst, dc Italiaansche kroonprins werd comman dant van legergroep I)..

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 5