O STADSNIEUWS Vlissingen. STADSNIEUWS Middelburg. STADSNIEUWS Goes. Besluiten, benoemingen enz. Staatsloterij TERAARDEBESTELLING B. DE JAGER. Onder zeer groote belangstelling heeft gisteren op de Algemeene Begraafplaats de teraardebestelling plaats gehad van het stoffel yk overschot van wijlen den heer B. de Jager, in leven hoofd van die Chris telijke school aan de Wagenaarstraat. Tegenwoordig waren o.m. de plaatselijke predikanten, vele collega's, leerlingen en oud-leerlingen van den overledene, terwijl wethouder van Onderwijs, de heer W. P. Edelman, het gemeentebestuur verte- genwoordige. De heer Wit, inspecteur van het Lager Onderwijs te Middelburg, was wegens ambtsbezigheden verhinderd de plechtigheid bij te wonen. B\j den ingang van het Kerkhof schaar den zich vele belangstellenden achter de baar, terwijl zeer velen, onder wie zich tal van leerlingen van den overledene be vonden, zich in de nabijheid van de groeve hadden opgesteld. Nadat het stoffelijk overschot was neer gelaten sprak eerst ds. L. J. C. Visbeek namens den kerkeraad der Ned. Herv. gemeente om dank te brengen voor het vele, dat de heer De Jager ook op kerkelijk gebied tot stand mocht brengen.. Velen, zoowel ouderen als jongeren is hij tot zegen geweest in een voortdurende bereid heid te helpen. Hij heeft zich daarbij veel vrienden gemaakt. Wij gedenken in het bijzonder met dankbaarheid, aldus spr., wat hij heeft gedaan voor de kerk der jongeren. Ds. Visbeek besloot met woor den van troost tot mevrouw De Jager. De heer W. van Soelen het woord voe rend namens personeel en leerlingen, ge dacht de zestien jaren, gedurende welke de heer De Jager leiding heeft gegeven aan het ónderwijs, jaren waaien hij als hoofd der school en als onderwijzer in het leven van zoovelen werk van groote beteekenis mocht verrichten. Wy mogen God danken, dat wij hem gehad hebben zijn groote zorg was, het werk goed te doen, zijn grootste zorg was de kinderen tot Jezus te brengen. Hij is nu thuis bij den Vader, in wiens Koninkrijk hij heeft mogen werken. Ds. J. S. Hartjes, voorzitter van de Vereeniging tot Bevordering vanChriste lijk Onderwijs zeide, dat er dank is jegens God voor alles wat de heer De Jager als hoofd van de school Wagenaarstraat voor het Christelijk onderwijs in Vlissingen heeft beteekend. Met opgewektheid, blij moedigheid en trouw heeft hij zijn werk verricht. Uiterlijk hadi hjj niet de beste school van Vlissingen, maar innerlijk maakte hij haar tot een van de mooiste cn beste. Het is verheugend dat zooveel kinderen hier zijn gekomen, niet in ver band, maar ieder op eigen gelegenheid. Daarin mogen we zien, dat de heer De Jager voor alles ook was een trouwe kin dervriend. Spr. besloot met epn troost woord tot mevrouw De Jager. Wethouder Edelman gewaagde van de prettige samenwerking, die hij in'zijn ambt steeds van den overledene heeft onder vonden. Zijn adviezen waren zeer waarde vol en steeds was hij bereid te helpen, waar dat noodig was. Spr. dankte voor alles wat de heer De Jager in het belang van het onderwijs en voor de Vlissingsche leerlingen heeft tot stand gebracht. Als collega en vriend sprak de heer S. Brouwer, hoofd eener Chr. school te Mid delburg, terwijl de heer De Ridder namens die Chr. Hist. Kiesvereeniging een kort afscheidswoord sprak. Ds. Hartjes sprak vervolgens de ge loofsbelijdenis uit, en herinnerde er daar na aan, dat de overledene zijn nieuwe school niet gereed heeft mogen zien. Het aardsche huis, dat hij moet missen heeft hij verwisseld voor een hemelsch thuis en daarom kan ook aan deze groeve de dank baarheid overheerschen. Ds. Hartjes bad tenslotte het Onze Vader. Namens dë familie sprak de heer Chr. Dun, inspecteur van het L. O. te Alkmaar, en zwager van den overledene een per soonlijk woord, om tenslotte dank te zeg gen voor de ondervonden blijken van me- del even en oprechte vriendschap. DE BONEDIJKESTRAAT ONDERGAAT EEN VERANDERING. Het plantsoen verdwijnt. Binnen afzienbaren tijd zal de Bane- dykestraat een verandering ondergaan, waarmee het verkeer ter plaatse zeer zal zijn gediend. Door het toenemende verkeer voldeed deze straat niet meer aan de hier- aan te stellen eischen. Het is meermalen voorgekomen dat er een opstopping van voertuigen ontstond, doordat een of an dere wagen even moest blijven stilstaan. Een passeerend voertuig kon dan moeilijk zonder stukken te maken voorbij. Het aantal omvergereden paaltjes rond het plantsoen was dan ook legio. Sinds het leggen van de buizen voor de nieuwe rio- leering in d*»ze straat is het plantsoen echter niet meer in orde gebracht en dit zal naar wij vernemen, ook niet meer geschieden, daar het komt te vervallen. De rijweg zal nu met den vrijgekomen strook grond worden verbreed zoodat men een rijdek krijgt van 10 meter breed. Boven dien worden de trottoirs aan beide zijden tot 5 meter verbreed1. Bij het herleggen van de trottoirs zullen tegelijkertijd de steenen stoepjes voor de huizen vervan gen worden door tegels, zoodat zij een deel van de trottoirs gaan uitmaken. Vooral in dezen tijd van verduistering was de aanwezigheid van deze stoepjes verre van gemakkelijk en niet zonder ge vaar. Het oude gedeelte van de Bonfe- dykestraat zal dus1 binnenkort door deze verbetering, een geheel ander aanzien krijgen, waarmee niet alleen het verkeer, doch ook de bewoners van dit complex gebaat zullen zijn, daar het vooral in den laatsten tijd bii eenigen regenval geen pretje was met de modderige straat. Het nieuwe gedeelte van de Bonedyke- straa.t kan om verschillende redenen voor alsnog niet verder afgewerkt worden. Wel zal met de bestrating van den Hoogeweg worden begonnen, zoodra de rioleerings- werkzaamheden, waarvan de gunning dezer dagen plaats had, gereed zullen 'zijn. Er komt dan een klinkerbestrating ter breedte van 5 M.r met aan weerszijden een plantsoenstrook van 1 M. en daarnaast een voetpad van 1.50 M., zoodat deze weg dus in totaal een breedte van 10 M. krijgt. DAMESZAAK „OORLAS" GEOPEND. Hedenmiddag i9 de nieuwe dameszaak van den heer C. Plasse tegenover zijn reeds jaren bestaanden winkel in heeren- confectie enz., in de Walstraat, voor het publiek opengesteld. Niet alleen is deze winkelstraat hierdoor een prachtig zaken- pand rijker geworden, doch de daad van dezen Vlissingschen middenstander geeft het overtuigend bewijs, dat de middenstand geenszins bij-de pakken neerzit, doch trots de moeilijke tijden vertrouwen blijkt te hebben in de toekomst van onze Schelde- stad. Wanneer men terugdenkt aan den tijd van vóór Februari 1940, toen ter plaatse nog een klein onaanzienlijk huisje stond, dan is het beeld daar wel zeer veranderd. Er is een mooi gebouw in modernen stijl1 opgetrokken en reeds direct wordt de aan dacht getrokken door de ruime etalages. Door de wijze waarop de artikelen zijn geëtaleerd en de fraaie moderne inrich ting zal geen enkele voorbijganger toch zeker niet de dames kunnen passeeren, zonder een kijkje te nemen. In de etalage voor damesmantels is o.m. een mooie spie gel aangebracht, die de aspirant-koopsters do gelegenheid biedt, het tentoongestelde van alle zijden te bekijken. Bovendien is er overal een uitstekende verlichting,' die echter helaas in dezen tijd van verduiste ring niet ten volle tot 'haar recht zal kun nen komen. Het interieur van den winkel is al even mooi en bovendien gezellig, terwijl alles doelmatig is en het koopen veraange naamt. De wanden zijn geheel uit een lichte houtvezelstof opgetrokken, alles is in fijne, lichte kleuren geschilderd, terwijl een uitstekende, moderne verlichting de eventueele valsche schaduwen wegwerkt. De ruime collectie mantels enz. is over zichtelijk op groote rekken gehangen, waarboven op aardige wijze nog een goede etaleerruimte is gemaakt. Verder vindt men er nog een keurig ingerichte paska mer met verlichten spiegel. Kortom een zaak die zeker den toets der critiek kan doorstaan en met de meest moderne zaken op dit gebied kan evenaren. LUCIFERS BOVEN DEN MAXIMUMPRIJS VERKOCHT. Naar wij eerst heden vernemen, heeft de politie aan het einde van de vorige week in opdracht van hooger gezag een controle gehouden in kruidenierswinkels betreffende het verkoopen van pakken lu cifers, welke aan een wettigen maximum prijs zijn gebonden. Deze contróle had een beschamend resultaat. Tegen niet minder d!an 32 winkeliers is proces-verbaal op gemaakt, omdat zij de pakken lucifers verkochten boven den maximumprijs, ter wijl beslag is gelegd cp honderden pakken lucifers. DE POLITIE GAAT SPORTEN, Nu door de uitbreiding van de politie weer verschillende jongeren in dit corps zijn opgenomen, is naar wij vernemen, alhier een politiesportvereeniging opge richt, waartoe alle jongeren zijn toegetre den. Voorzitter is de inspecteur, W. H. van Ballegoyen de Jong. Naast gymnas tiek wijdt men zich' aan de voetbalsport, terwijl men t.z.t. ook zal gaan zwemmen en misschien ook de wandelsport zal gaan beoefenen. Van het gemeentebestuur is reeds de beschikking gekregen over een gymnastieklokaal. Uit een en ander blykt dus wel dat bij de politie ook de volle aan dacht aan de lichamelijke opvoeding en het lichamelijk fit blijven wordt besteed. Eergisteren zyn de politiemannen voor het eerst gezamenlyk op het voetbalveld aangetreden om den strijd aan te binden tegen de brandweer. De dienaren van de heilige Hermandad kregen een flinke ne derlaag, hetgeen begrijpelijk is, ja waar op niet anders dan gerekend kon worden. De politiemannen hadden behalve een kleine oefening nog nooit samen gevoet bald, hetgeen bij de brandweer wel het geVal was. Enfin, alle begin is moeilijk en we mo gen van de politiemannen, die zoo dapper een nederlaag wisten te incasseeren, op sportief gebied zeker nog belangrijke ver richtingen tegemoet zien. NOTSTANDSBEIHILFE VAN DEN RIJKSCOMMISSARIS Voor Inwoners van Vlissingen. Het aanmeldingskantoor van bovenge noemd Fonds (Centraal Bureau te Rot terdam, Mecklenburglaan 55) is gevestigd: Vlissingen, Gymnastieklokaal van de H.B.S., ingang Paul Krugerstraat. In aanmerking komen alle Inwoners van Vlissingen voor zoover hun inkomen niet meer bedraagt dan: 10.per week voor alleenstaande personen zonder eigen huishouding. 12.50 per week voor alleenstaande personen met eigen huishouding. 17.per week voor gezinnen zonder kinderen beneden 16 jaar. 17.per week voor gezinnen met 1 en 2 kinderen beneden 16 jaar. 18.per week voor gezinnen met 3 kinderen beneden 16 jaar. 19.per week voor gezinnen met 4 kinderen beneden 16 jaar. f 20.— per week voor gezinnen met 5 kinderen beneden 16 jaar. 21.per week voor gezinnen met 6 kinderen beneden 16 jaar. 22.per week voor gezinnen met 7 kinderen beneden 16 jaar. 23.— per week voor gezinnen met 8 kinderen beneden 16 jaar 24.per week voor gezinnen met 9 en meer kinderen beneden 16 jaar. (ge?insinkomsten worden voor de helft bij het loon van den kostwinner gerekend). De aanvrager/aanvraagster moet de vol gende stukken medebrengen: 1. stamkaart en/of identiteitsbewys. 2. trouwboekje. 3. laatste belastingbiljetten. 4a. indien men in loondienst is: een werkgeversverklaring (wit), door werkge ver ingevuld en onderteekend en van stem pel voorzien, (ook voor werkende kinderen moet een werkgevers verklaring (wit) wor den overgelegd). 4b. indien men zelf zaken doet: een geteekende verklaring voor kleine zelfstan digen (blauw). FRAUDULEUS SLACHTEN. Gisten hebben een viertal crisisambte naren een bezoek gebracht aan den sla gerswinkel van J. de K., die verdacht werd van het verkoopen van frauduleus ge slacht varkensvleesch. Daar de slager aanvankelijk weigerde de ambtenaren toe te laten, werd de hulp der politie ingeroepen. Bij onderzoek vond men een tweetal zakken met varkens vleesch, niet voorzien van het rijksmerk. Het vleesch werd in beslag genomen.- Het onderzoek werd voortgezet en dit wees uit, dat het vleesch afkomstig was van een frauduleuze slachting onder de gemeente Koudekerke. Verder onderzoek zal moeten uitmaken of men den juisten persoon op het oog heeft als de gene, die de slachting verrichtte. Middelburg. Zoo zou men de 80 Midza- zaken be'titelen als men een naam moest zoeken naast den handelsnaam. Iedere Midza-deelnemer Im mers Is expert op zijn ge bied, die gaarne bereid is zonder eenige verplichting U met zijn vakkundige advie zen van dienst te zijn. Maak er gebruik van bij Uw inkoopen. GEVONDEN VOORWERPEN. Te bevragen aan het bureau van politie des Dinsdags, Donderdags en Zaterdags van 6 nm. tot 8 nm. grijs kinderhandschoentje; zakmes; fleschopener; vernikkelde huissleutel; blauwe glacé dameshandschoentje; arm bandje van. kraaltjes; damesportemonnaie met inhoud; gymnastiekschoen. Bij vinde-s: 2 abonnementskaarten voor autobusdienst DomburgMiddelburg, M. C. van Belzen, Seisweg 82; snoer kralen, P. Buys, Breeweg D 237 't Zand; boerin- nenknip met inhoud, noodwinkel Simon de Wit, Dam; steunzool, L. A^riaanse, Seissingel 24; hondenpenning 89, P. Onder- dijk, Middelburgschwegje 28; paars vul potlood, J. Gabriëlse, Blindenhoek 3; paar kinderhandschoentjes, A. Ginneberg, Jo- dengang 14; groene oorbel, Nelly Spruijt, Zuidsingel 14; roode sierspeld, Kasteel straat 103, Vlissingen; boek, J. Costijn, Lange Giststraat 20; dameshandschoen, R. Faassen, Veerscheweg 165; glacé heeren handschoen, S. P. Willems, Langeviele- singel E. 19; kinderwantje, J. Marijs, Bree- straat 61; rijwielbelastingmerk, F. P. de Meijer, Nadorstweg 5; zakmesje, J. van der Weel, Londenschekaai 7; sleuteltje, A. Tres, Zusterstraat 36; grijze mantelcein tuur, C. v. d. eBrge, Bleek 21; metselaars troffel, W. Gast, Seisweg 107; rijwielbelas tingmerk, J. Louwerse, Seisweg 179; lede ren riem, L. Adriaansen, Jacob Catsstraat 70; hondenpenning 76, C. M. de Rijke, Hof plein 29; wollen kinderkapje met das, C. Boogaard, Dwarsstraat 2; kinderwantje, blauw-wit gekleurd, W. Sprurjt, Bellink- straat 20; kleine bruine damesparapluie, J. Roose, Noordweg B 151b; blauwe glacé dameshandschoen, N. Kolsters, Segeers- straat 50; zakmes, W. Sinke, Lange Viele 76; gummi schoen, J. de Plaa, Veersche weg 9; glacé dameshandschoen, Sanderse, Nieuwstraat 16; blauwe vulpen, B. Goe man, Breestraat 36. N.B. Indien bu één der vinders voorwer pen worden afgehaald, gelieve men hiervan terstond kennis te geven aan het bureau van politie alhier. 5. huurkaart. Formulieren voor werkgeversverklarin gen (wit) en verklaringen voor kleine zelf standigen (blauw) zyn ve krijgbaar aan het burèau van Sociale Zaken, ingang Pa lingstraat en aan ons bovengenoemd aan meldingskantoor. Voor inschrijving op Donderdag 27 Maart a.s. tusschen 9 en 5 uur nm. worden thans opgeroepen de personen, die wel in aan merking komen voor inschrijving, doch door omstandigheden niet in 'staat waren zich op de aangegeven dagen te melden. (Ook de personen, die bij het Bureau van Sociale Zaken zijn ingeschreven). Hoofdpijn en Kiespijn Veilig en vlug als geen ander helpen hierbij altijd een poeder of cachet van Mynhardt. Mijnhardt's Poeders per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Cachets, genaamd „Mjjn- hardtjes" Doos 10 en 50 ct. BEVOLKINGSBOEKHOUDING. Afdeeling opgericht'. Hier ter stede is opgericht een afdeeling Zuid- en Noord-Beveland van de vereeni ging voor Bevolkingsboekhouding. Voor zitter is de heer J. M. Meyler, secretaris de heer P. H. Wessels, beiden te Goes. Bedoeling is o.a. nauw contact te hou den onder de Bevelandsehe bevolkings ambtenaren en alle moeilijkheden, die zich in verband met de steeds omvangrijker werkzaamheden op dit gebied, in de prae- tijk voordoen, onderling te bespreken. Deze afdeeling vergaderde dezer dagen in hotel Nieuw Goes. Op deze vergadering hield de heer J. M. Meyler een causerie over de nieuwe persoonsbewijzen. Voorts werd besloten in het vervolg maandelijks bijeen te komen. DE PERSOONSBEWIJZEN. Voorlichting der ambtenaren. Half April begint de uitgifte. Dinsdagmiddag werd alhier een verga dering gehouden, georganiseerd door de „Vereeniging voor Bevolkingsboekhou ding" en de afdeeling Zuid- en Noord- Beveland van den Ned. Bond van ge meente-ambtenaren. Deze vergadering, die bijgewoond werd door een zestigtal ambtenaren uit Goes en omgeving, w.o. de burgemeesters 'der omliggende gemeenten, werd geopend door burgemeester Bierens, van Kapelle, die o.a. mededeelde, dat de lezing van den heer J. van de Vosse, Rijksinspecteur van de Bevolkingsregisters over de techniek van het nemen van vingerafdrukken, niet plaats zou vinden, omdat deze techniek voor dte ambtenaren reeds voldoende en met het beste gevolg uiteengezet en ge demonstreerd was door den heer Rene- man, inspecteur van politie te Goes, op de door hem gegeven cursussen. De heer C. J. van Oost, rijksinspecteur van de Bevolkingsregisters hield hierna een causerie over de invoering der per soonsbewijzen, m welke hij o.a. alle bij zonderheden uiteenzette, die van belang zijn voor de ambtenaren die met de uitrei king belast zullen worden. Voorts werd nog medegedeeld, dat het half April zal worden, eer met de uit gifte begonnen kan worden omdat voor dien niet voldoende materiaal beschikbaar GOEDE VOEDING IN DEZEN TIJD. De opening der Goesche tentoonstelling. Na Walcheren is thans ook Goes en daardoor geheel Zuid-Beveland in de ge legenheid gesteld kennis te maken met het nuttige werk, dat de commissie voor Huis- houdelijke Voorlichting verricht door het houden van de tentoonstelling „Goede voe ding in dezen tijd". Deze tentoonstelling is georganiseerd in opdracht van de com missie voor Huishoudelijke Voorlichting en Gezinsleiding in Den Haag en is thans te Goes in de Meisjesvakschool aan de Vlas markt ingericht. Dinsdagmiddag opendè burgemeester W. C. ten Kate deze tentoonstelling in tegen woordigheid van vele genoodigden en be langstellenden. Behalve den heer A. F. D. van der Wart, lid van Gedep. Staten van Zeeland, merkten wij afgevaardigden op van de verschillende vrouwenbonden te dezer stede, alsmede van het bestuur der Ambachsschool. Mej. Weststeyn, directrice der vakschool, heette allen hartelijk welkom en gaf blijk van erkentelijkheid voor zooveel belang stelling, die wel bewijst, dat het streven der commissie aHer waardeering geniet. Die belangstelling is ongetwijfeld gegrond in den nood der tijden, die o.a. maakt, dat men zich 'meer dan ooit bezinnen moet op de voeding van het gezin. Waar de voe dingswetenschap de laatste jaren groote vorderingen heeft gemaakt, kan men hier van profiteeren en zoo tracht de commissie deze nieuwere inzichten populair te maken onder alle lagen der bevolking. Daartoe dient niet alleen .deze tentoonstelling, doch ook de reeds gegeven en nog te geven kookcursussen, waar getracht wordt met de beschikbare gedistribueerde artikelen een zoo- goéd mogelijke voeding te berei ken. De burgemeester, hierna het woord ne mende, sloot zich volkomen by de woorden van mej. Weststeyn aan. Spr. wees o.a. op het groote, algemeene nut, dat een dergeiyke tentoonstelling heeft en sprak de hoop uit, dat alle lagen der bevolking hiervan zouden profiteeren. Spr. wenschte daarna de commissie veel succes toe en verklaarde de tentoonstelling voor geopend. De aanwezigen volgden hierna aan dachtig de uitleggingen, die de organisa trice, mej. Sadee, aan de verschillende stands gaf. Ter gelegenheid van de Middelburgsche tentoonstelling heeft hiervan al het een en ander in ons blad gestaan, waarom wij niet in herhaling treden. Het viel ons op, dat de geheele tentoon stelling een keurigen indruk maakt Er zijn tal 'van dingen, die niet alleen de huismoeders, doch ook degenen, die belang stellen in hedendaagsche voedingsvraag stukken, zullen interesseeren. Byzonder vernuftig cn practised is het „maaltijden kompas", terwijl de afdeeling vitaminen uiterst leerzaam is. Aan" alle mogelyke za- kên, de voeding betreffende, is aandacht gewyd en zoo kunnen wij een bezoek aan deze tentoonstelling, die behalve Woensdag en Donderdag overdag, ook 's Woensdags avonds geopend is, van harte aanbevelen. AMBTEN AARS-JUBILEUM. De heer J. J. Huissoon, adjunct-commies ten stadhuize, zal morgen vyf-en-twintig jaar op de secretaris in deze gemeente werkzaam zyn. Kent U iets, dat conservatiever fs dan „De" man met betrekking tot zijn klee- dö Hy is de wanhoop van alle mode-ontwer pers, die bruischen van ideeën, innerlijk ver teerd worden door revolutionnaire omwen telingen. Herhaaldelijk hebben de scheppers der mode getracht het mannelijk costuum in nieuwe banen te leiden. Zij hebben allerlei schoone, gemakkeiyke, kleurige, practlsche gewaden uitgedacht, mannelijke manne quins, daarmede uitgedost, laten paradee ren (b.v. op de Pier in Scheveningen), maar al hun vooruitstrevendheid en origi naliteit liepen hopeloos te pletter op „den" man, die niet af te brengen is van zyn in zicht, dat een smoking alleen dan een smo king is als hy uit zwart laken is gebouwd; dat onder een „gekleed" colbert een vest gedragen behoort te worden; dat een man nenbroek tenminste van één achterzak voorzien moet zijn, en dat op de jas mouwen twee tot drie knoopjes, schoon geen enkel doel hebbende, nooit of te nim mer mogen ontbreken. Terwyl „de" vróuw zich met behulp van de mode een keer of vier in het jaar ver nieuwt, staat „de" man reeds vele decen nia op hetzelfde standpunt. Op de keper beschouwd verschilt het pak, waarin ik in het publiek verschyn, geen vleugje van het costuum, dat myn vader en mijn groot vaders tot omhulsel diende. Waaruit ik in alle bescheidenheid con cludeer, dat de meest vooruitstrevende man, als het zijn kleeding betreft, aarts conservatief is. Ware dit niet het geval dan zouden de kranten ook niet zooveel ophef maken over het besluit der Deensche kleermakers om, in verband met de tydsomstandigheden, op het colbert, links boven aan, geen zakje meer aan te brengen. Heel Denemarken staat over dit zak-besluit, alleen bedoeld om stof te sparen, op de achterste beenen, en zelfs in andere landen maakt men er zich kopzorg over, hoewel het bewuste zakje geen enkele practische doelstelling heeft, en feitelyk alleen geschikt is om een lefdoekje te bergen, waarbij men zweert als men omstreeks twintig is, maar waaraan men maling begint te krijgen als men 'de dertig gepasseerd is. Het misbaar rond dit Deensche zakje der ijdelheid zal hier te lande wel gauw vervan gen worden door een heel wat grootere ont steltenis, want ik heb me door iemand, die het kan weten, laten vertellen, dat we in ons land aan den vooravond staan van heel wat zwaardere aanslagen op het man nenpak. In verband met de schaarschte aan wol len- en wol vervangende stoffen, zal het degenen, die zich met het vervaardigen van heeren-costuums onledig houden, wel dra niet meer geoorloofd zyn mannenbroe ken met omslagen te maken. Van de col bert-jasjes dienen te verdwynen kraag en revers, lefzakje, kleppen op de buitenzak ken. Voorts mogen geen binnenzakken meer worden aangebracht. Wollen stof verslindende plus fours (u. weet wel van die zwabberbroeken) komen totaal op de zwarte lyst. Ik zie myn manneiyke lezers al warm loopen over deze inbreuken op hun ge- woontepak, en ik geef gaarne toe, dat ook ik ze pynlyk ernstig vind. Die broekomslagen, het lefzakje en de buitenzak-kleppenwelnu als 't moet, dan moet het, maar een colbert zonder kraag en revers, en vooral zonder binnon- zakken is iets om er nachtmerries van te krijgen. En zoo onpractisch Waar moeten we heen met onze porte feuilles, en de vele andere nuttige zaken, die onze binnenzakken bolrond plegen te doen staan Zullen we tenslotte nog baat moeten zoe ken bij een mannen-taschje INZAMELING WINTERHULP. Mooie opbrengst. De dezer dagen gehouden inzameling voor Winterhulp bracht te Goes 740 op. PROF. DR. N. VAN WIJK f Na een korte ziekte is in den ouderdom van 61 jaar in het Diaconessenhuis te. Lei den overleden prof. dr. N. van Wyk, hoog leeraar in de Balto-Slavische talen aan de ryksuniversiteit te Leiden. Prof. van Wyk was o.m. van 1904—1907 leeraar in het Nederlandsch aan de H.B.S. alhier. Niet oj> zijn plaats. Gisteren kwam onder Goes een bericht voor onder het hoofd „Hoek Koorkerkhof —Reigerstraat", dit sloeg op Middelburg. Overplaatsing. De ontvanger der directe belastingen, invoerrechten en accynzen, J. Dekker, is verplaatst van het kantoor der directe belastingen en accijnzen te Tholen naar het kantoor dier middelen te Steenber gen. 1000 No. 4968 400 No. 2609 20189 l 100 JSo. 2071 7667 10603 16798 19602

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 2