Sport Advertentiën STILLE No 9 DE VOETBALUITSLAGEN. Eerste klasse. AFD. L D.W.S.Sparta 1—4; D.H.C.— »t Gooi 3—1; A.D.O.D.l'.C. 2—2; KF.C. Hermes D.V.S. 32; FeyenoordStorm vogels 32. AFD. n. VSVCW 40; AjaxBlauw Wit 2—1Xerxes—VUC 51. AFD. m. HengeloEnschede 11; He raclesTubantia 40 AFD. IV. Juliana—NAC 2—3. AFD. V. Be Quick—GVAV 2—2; Leeuwarden—Veendam 4—0; HSC—Veloci- tas 33; WWHeerenveen 25. Afdeeling ..V, Tweede klasse D. AllianceDe Zeeuwen 25; Middelburg—TSC 34; Hero—RBC 1—8. Derde klasse M. Zeelandia nDe Zeeu wen n 1—3. MIDDELBURG—T.S.C. 3—4. De taak om van dezen wedstrijd een ver slag te geven is een verre van aangename. Eigenlijk zou dit verslag van begin tot eind een opsomming moeten zijn van de fouten van den scheidsrechter, die een wed strijd, welke zich liet aanzien als één van de mooiste van dit seizoen te worden, op hopelooze wijze in het moeras heeft ge voerd. Het valt ons zwaar deze wel zeer scherpe critiek op het beleid van den scheidsrechter te moeten geven, maar we mogen dit om Middelburg recht te laten wedervaren niet nalaten. De wedstrijd be gon met een gelijk opgaanden strijd, welke van weerszijden met de zwaarste, zij het sportieve, wapens werd gestreden. Vlot en vlug ging het spel op en neer en aan weerszijden schiep men zich door een prachtig en snel open spel mooie kansen. Middelburg's voorhoede had het beste van het spel. Het waren de beide buitenspelers met den midvoor, die zich het meest onder scheidden. De binnerispelers hadden wij graag wat actiever gezien en als aan dit onderdeel van de aanvalslinie nog eenige zorg wordt besteed, kan deze voorhoede voor iederen tegenstander gevaarlijk wor den. De aanvalslinie van de tegenstanders was eigenlijk niet minder gevaarlijk, maar het spel was niet zoo goed verzorgd. Het geheele aanvalsspel van T.S.C. dreef meer op individueele préstaties, waarbij de mid voor uitblonk. Deze speler heeft werkelijk goed spel laten zien. De rechtsbuiten kreeg hier vele kansen, doordat de Middelburg verdediging teveel aandacht schonk aan het binnentrio van T.S.C., dat met gewel dige snelle sprints telkens weer op Moens afstormde. De buitenspelers kwamen hier door regelmatig vrij te staan, doch slaag den er niet in hiervan te profiteeren. Ook de beide verdedigingen stonden him mannetje en het was verheugend te eon- stateeren dat Middelburg in de nieuwe opstelling veel gewonnen heeft aan kracht. Het opruimen van de Middelburgsche de fensie kon wat krachtiger en meer beslist zijn. De middenline van T.S.C. vormde een betere schakel tusschen, aanval en verdedi ging dan de Middelburgsche. Naast veel goeds van de Middelburgsche middenlinie valt uit dezen wedstrijd te leeren, dat het spil-vraagstuk voor vele vereenigingen een moeilijk vraagstuk blijkt, ook voor Mid delburg. De spil van dit elftal verdient lof voor zijn onvermoeide en hardde zwoegen en werken, doch hij verliest in de loop van den wedstrijd te veel aan kracht en uit houdingsvermogen om op het eind van den wedstrijd nog net dat tikje tev kunnen ge ven, dat noodzakelijk kan zijh voor het consilideeren van een voorsprong en het veilig stellen" van een overwinning. De beide doelverdedigers hebben geen schuld aan de doelpunten. Moens was in het verwerken van de aanvallen echter aanmerkelijk solieder dan zijn overbuur man. Helaas-werd Moens door den scheids rechter voor een onbenullige overtreding naar de kleedkamer verwezen. Een straf, welke de scheidsrechter nooit zal kunnen verantwoorden en welke Middelburg een ■nederlaag opleverde. Uit de felle sprints van de T.S.C. aan vallers kwam het eerste doelpunt tot stand van den voet van den rechtsbuiten (01). Enkele prachtige prestaties van den Mid delburg-doelman.' die harde en verrader lijke schoten op sublieme wijze keerde mo gen niet onvermeld blijven. Dat Middelburg niet onmiddellijk tot het annuleeren van den achterstand kwam, was te wijten aan het nog niet erg zuivere plaatsen van den bal en het minder goede schot. Toch werd het mooie open spel van de jeugdige voor hoede beloond met een juweel van een doel punt, dat door den midvoor met een prach tig, krachtig en zuiver schot werd ge scoord uit een voorzet'van den rechtsbui ten (11). T.S.C. herneemt echter de lei ding als de midvoor een fijn staaltje van individueel spel demonstreert (12). Mid delburg laat dit niet op zich zitten en stelt hier tegenover een serie aanvallen, welke ot succes moesten leiden. Het doelpunt, dat er uit geboren wordt is echter in bui tenspel-positie gescoord en de scheidsrech ter fluit daarvoor zeer terecht om onmid dellijk daarop deze uitspraak te herroepen enaan Middelburg een doelpunt toe te kennen (22). Dit, geeft aanleiding tot een uitvoerige discussie tusschen scheids rechter, spelers, grensrechters en bestuurs leden, die minutenlang op het veld samen- groepen Na de rust komt de wedstrijd hoe langer hoe meer onder den invloed van allerlei zonderlinge beslissingen. Middelburg heeft het eerste succes als de midvoor over den linkervleugel naar buiten zwenkt en de bal voor het intrappen heeft, maar gehaakt wordt. De strafschop zet hijzelf in een doelpunt om 2). Keeper Moens wordt daarna naar de kleedkamer verwezen enT.S.C. kz-ijgt een vrije trap tegen zich Eenigen tijd later krijgt T.S.C. een straf schop toegewezen, welke de partijen op gelijken voet brengt (3—3). Een vrije trap wordt door T.S.C. goed voor het doel ge zet en het eigenlijk onverdedigde Mid delburg-doel wordt doorboord (34). On danks de numerieke minderheid dringt Middelburg op het laatst T.S.C. geheel op eigen veld terug door verwoed aan te val len. Het mag echter niet meer baten en nadat de scheidsrechter nog eénige malen op het speelveld audiëntie verleend heeft aan driftig sprekende en gebarende spelers en grensrechters komt het einde van een door Middelburg onverdiend verloren wed strijd. ALLIANCE—DE ZEEUWEN 2—5. De Zeeuwen had haar opstelling tegen Alliance gewijzigd. De vleugelspelers be stonden nu uit Van As en W. v. d. Hoek. Laatstgenoemde speler is een debutant uit een dér lagere elftallen. Wanneer er 3 min. gespeeld is, weet De Zeeuwen uit een vryen trap door Van Poelje genomen te doel punten. Van Poelje zette den bal goed voor doel, waarna Van As en Smit deze ge lijk in het doel liepen (01). Na een half uur weet Leynse een mooie voorzet van rechts te benutten (02). Na de rust krijgt De Zeeuwen een vrije schop tegen zich. Doelman Zwigtman be oordeelt het schot verkeert en den bal verdwijnt over hem in het doel (12). De Zeeuwen pakken nu flink aan en komen gevaarlijk opzetten. Leynse weet dan na plm. 10 min. onhoudbaar in te schieten uit een voorzet van links (13). Direct hierop doelpunt Alliance door Van A (kbinnen) uit een voorzet van rechts (23). 10 min. voor het einde maakt Leynse een prachtig doelpunt voor De Zeeuwen door den bal ineens met den rug naar het doel in te schieten. Even voor het einde weet Zweers dan nog eenmaal voor De Zeeuwen te scoren (25). Alliance speelde ditmaal niet met het beruchte buitenspelvalletje, maar haar op treden was over de geheele linie ruw, waartegen de scheidsrechter niet voldoende optrad. De Zeeuwen speelde een goeden wedstrijd, waarin vooral Leynse weer uit- blok. De scheidsrechter leidde slecht. GOES n—WALCHEREN 1—3. Walcheren telde een viertal invallers en hoewel deze zich goed weerden deed toch bij de aanvallen het gemis van hun mid denvoor zich gelden. De Goes-reserves had den weer de beschikldng over H. Barends en W. Boutens en daardoor ging er meer kacht van het elftal uit aan in voorgaan de wedstrijden. Voor de rust was het een aantrekkelijken wedstrijd met snel op en neer gaande aanvallen, waarbij Walcheren de leiding nam door Leenaerts. De kleine Goesche keeper ging hierbij niet geheel vrij uit. Door Huisstede maakte Goes gelijk en het was daarna tot aan de rust het meest aanvallend, maar de voorwaartsen wisten de soms opgelegde doelkansen niet te benutten, terwijl ook 'de keeper der gasten eenige malen zeer fraai redding bracht. Na rust nam Walcheren al spoedig op nieuw de leiding uit een goed van rechts genomen corner, die door Leenaerts via den paal ingekopt werd (12). Hoewel Goes er alles opzette weer gelijk te maken, -faalden die pogingen, doordat de aan vallers steeds wat te langzaam waren voor hun vlug ingrijpende tegenstanders. Op zeker oogenblik scheen het echter toch 22 te worden, maar de geel-witte keeper wist den goed ingezetten bal nog uit den uitersten bovenhoek te grabbelen. Een mi nuut voor het einde werd het zelfs nog 13 toen de Goesche keeper den bal door zijn handen liet rollen. Scheidsrechter Le Due leidde den spor- tieven strijd betrouwbaar. JOEGO-SLA VIE—HONGARIJE 1—1 De voetballandenwedstrijd tusschen Joego slavië en Hongarije eindigde in een 11 gelijk spel. HOCKEYWEDSTRIJD ZUID-NEDERLAND—ZUID HOLLAND 0—2. Na een meer spannenden dan fraaien wedstrijd heeft Zuid Holland gisteren te Breda een verdiende 20 overwinning op Zuid-Nederland behaald. Door het groote enthousiasme, waarmede de Zuid-Neder- landsche ploeg speelde, werd eerst kort voor het einde het pleit in het voordeel van Zuid Holland beslist. In den Zuidelijken aanval was de links buiten Smeets het zwakke punt. J. W. Ta- miniau de beste speler. Na tien minuten werd het eerste doelpunt gemaakt. Eerst eenige minuten voor het einde werd de stand voor Zuid Holland op 20 gebracht. Hockeywedstrijd Oost-Nederland—Noord- Holland 33. VELDLOOP DISTRICT ZEELAND N. A. U. Zaterdagmiddag hield het district Zee land van de N.A.U. een veldloop in den Schotelweg onder St. Laurens. De senio renloop werd voorafgegaan door een junio renloop. De afstanden bedroegen resp. 3000 m. en 1500 m. De deelname voor de 300 m. was goed, maar van den kant der junioren gering. A.V.'35 verscheen met 4 jun. en E.M.M. met 1. De kamp tusschen dezen was fel en eerst in de eindspurt viel de beslissing. De uitslag was: 1. I. Leydekker (A.V.'35) 5 min. 25.4 sec. 2 C. Dockheer (E.M.M.) 5 min. 25.8 sec.; 3 C. Grootjaris (A.V.'35) 5 min. 25.9 sec De deelname der heeren bestond uit 10 A.V.-ers, 3 E.M.M.-ers en 2 van Mara thon. G. Dobbelaere (Mar.) nam direct den kop, gevolgd door H. Lacor (Mar.) en G. de Pagter (A.V.'35). De Pagter kon blijkbaar het snelle tempo waarin ge- loopen werd niet volhouden, want hij zakte spoedig af naar de tweede grroep, die getrokken werd door L. de Vin (A.V. '35). Dobbelaere en Lacor wisten hun voorsprong stelselmatig te vergrooten met om beurten elkaar te trekken. Op 100 m. van de finish zette Dobbelaere, die een pracht wedstrijd liep, nog een eindspurt in, waarmede h3j onbedreigd door de finish ging. In de tweede groep werd er harder om de eereplaatsen gestreden. De Vin wist hier de leiding te behouden dicht op zijn hielen gezeten door Róelse (A.V/35) en Van Eek (A.V.'35). De Pagter en Bakker (A.V.'35) vielen in dezen strijd uit. De uitslag luidde: 1. G. Dobbelaere (Mar.) 10 min. 5.4 sec.; 2 H. Lacor (Mar.) 10 min. 18.6 sec.; 3. L. de Vin (A.V.'35) 11 min. 0.5 sec.; 4. D. Roe.se (A.V.'35) 11 min. 4 sec.; 5 A. van Sck (A.V.'35) 11 min. 9.2 sec. A.V.'35 verwierf door haar deelname en beste clubprestatie den vereenigingsprijs; 2e was E.M.M. Onder de deelnemers merkten wij nog een oud athleet op n.l. Adri Kambier (E.M.M.). Na afloop van den wedstrijd vond de prijsuitreiking plaats. De voorzitter van het district,, de heer De Vries, sprak de hoop uit dat dit jaar een beter jaar voor de athletiek mag worden dan het voor gaande. Het begin is veelbelovend, daar er voor dezen eersten wedstrgd een bevredi gende deelname was. Ook in Zeeland schijnt de athletiek meer opgang te ma ken. Zoo zjjn er onverwachts uit Goes berichten ingekomen, dat aldaar een'athle- tiekclub opgericht, is, die gaarne aan wed strijden zal deelnemen. Bij de N.A.U. zijn alinlichtingen ingewonnen over aanslui ting brj het district Zeeland. Spr. zei ver der, dat E.M.M. op 26 April a.s. een singel loop te Middelburg'zal organiseeren. Hij sprak de hoop uit, dat de Goesche athle- ten op dézen wedstrijd tegenwoordig zul len zijn. Verder bracht spr. dank aan allen, die dezen loop hielpen slagen. HET PERSOONLIJK KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. In de zesde ronde van het - persoonlijk kampioenschap van Nederland werd de kampioen Keiler door Ham geslagen. De resultaten waren J. Druyf Jr.J. Blom 02 J. J. de KrijgerP. J. van Dartelen 11 R. C. Keller—Ph. J. Ham 0—2 J. M. BomW. van dei- Kraan 20 De stand na deze ronde luidt thans J. M. Bom 8 uit 6, P. J. van Dartelen 7 uit 6, R. C. Keiler 6 uit 5, J. Blom 6 uit 5, W. van der Kraan 5 uit 5, J. J. de Krjjger 5 uit 5, Ph. J. H. Ham 5 uit 6, J. Druyf Jr. 3 uit 5, G. E. Hartman 3 uit 5. De volgende ronde wordt Zondag a.s. te Haarlem gespeeld. WIELERWEDSTRIJDEN TE ANTWERPEN. In het sportpaleis te Antwerpen werden Zondag internationale wedstrijden, gehou den. Derksen en van de Vijver moesten het in de sprint opnemen tegen de jeugdige Belgi sche renners Gosselin en Haerbos. Er wer den zeven series gereden. Nog bleken onze landgenooten niet hun ouden vorm terugge vonden te hebben. Wel wisten beiden van Haerbos te winnen, maar zij moesten de meerderheid erkennen van Gosselin. Bij de stayers was Meulemans verreweg de beste, in alle drie manches gaf hij zijn tegenstanders geen schijn van kans. Van der Voort had, indien zijn gangmaker niet zoo roekeloos gereden had, een betere plaats verdiend. Wiersma vergde van Van der Voort veel te veel in de achtervolging tegen Meulemans, waarvan de Belg Leysen han dig profiteerde door de tweede plaats te veroveren. Sprint, totaal-uitslag 1. Gosselin 4. pnt., 2. Derksen 6 pnt., 3. Van de Vijver 7 pnt., 4. Haerbos 10 pnt. Stayers, totaal-uitslag 1. Meulemens 75 km., 2. Leysen 74 km. 380 meter, 3. Van dei- Voort 73 km. 925 meter, 4. Manera 72 km. 75 meter, 5 Van den Acker'69 km. 375 m. VAN VLIET WINT TE ZURICH. Aan de wedstrijden, die Zondag op de Züricher winterbaan gehouden werden, na men onze landgenooten Wals en Van Vliet deel. Van Vliet zegevierde in de sprint over Merkens en Kauffmann. Bij de stayers bezette Wals de tweede plaats achter den Zwitser Litschi en voor den Duitscher Lohmann. NEDERLANDSCHE ZWEMSTERS IN WEST-DUTTSCHLAND. Bij de derde internationale ontmoeting in München Gladbach hebben onze landgenoo ten zich weer goed geweerd. Cor Kint won weer den 100 meter rugslag, Alie Stijl werd op den 100 meter borstcrawl met een hand lengte geslagen door Ragnhild Hveger, ter wijl Jopie Waalberg opnieuw in Anni Kapell haar meerdere moest erkennen. Voorts won de Nederlandsche ploeg het nummer 400 m. wisselslag estafette. JOE LOUIS WINT WEER. De wereldkampioen der zwaargewichten, Joe Louis, heeft te Deti-oit weer eens een knock out overwinning behaald. Zijn uit dager Abe Simon was in de dertiende ron de van het gevecht tegen Louis niet in staat verder te boksen, zoodat Louis door een technische knock out won. Financleele berichten. Aan het jaarverslag van de Nederland sche Middenstandsbond N.V. ontleenen wij het volgende In de eerste vier_ maanden van het ver slagjaar zette zich de reeds in 1939 inge zette terugtrekking van de ons toever trouwde gelden voort. Zoowel de cijfers der spaargelden als die der deposito's en re- keningcourant-saldi daalden geregeld. In de oorlogsdagen en kort daarna werd deze tendenz nog versterkt, doch de afvloeiing van gelden werd geremd door het op 10 Mei afgekondigde bankenmoratorium. Reeds in de tweede helft van Mei kon geconstateerd worden, dat het vertrouwen van het publiek in de banken terugkeerde. Het bankmoratorium werd op 22 Mei ver zacht en op 14 ,Juni volledig opgeheven. Sedertdien namen de ons toevertrouwde middelen voortdurend toe, zoodat per ba lansdatum het totaal der gelden belangrijk hooger was dan per 31 December 1939. Onze instelling werd betrokken in de verstrekking van de zgn, oorlogsmolest- credieten aan rechtstreeks door den oor log getroffen bedrijven. Aan de reeds loo- pende regeling voor de vex-leening van bij zondere credieten aan middenstanders werd een uitbreiding gegeven, waardoor aan speciale credietbehoeften van indirect door den ooi-log getroffen middenstanders kon worden tegemoet gekomen. Voor de uitvoering van de toeslagregeling in ver band met de boterrantsoeneering en voor de uitreiking en incasseering van slacht- vergunningen werd door de betrokken overheidsinstanties van de bemiddeling onzer instelling gebruik gemaakt. In ver band daarmede werd de financiering ter hand genomen van verschillende organi saties en combinaties in den vleeschhandel. Dit bracht de noodzakelijkheid mede om in enkele grootere plaatsen kantoor te gaan houden in de slachthuizen. Crediteuren, deposito's en spaargelden per 31 December 1940 van cliënten ƒ30.791.800 (.j. ƒ17.721.900. van midden- standsbanken 2.454.900 (v.j. 522.200), totaal 33.246.700 (v.j. 18.244.100). Uitstaand crediet per 31 December 1939 cliënten 20.340.000, middenstandsbanken 2.410.000, totaal 22.750.000. Uit staand crediet per 31 December 1940 cliënten 19.933.000, middenstandsbanken 1.097.000, totaal 21.030.000. Afgezien van 813 oorlogsmolestcredieten tot een bedrag van 3.148.374.50, welke voor rekening van de provinciale stichtin gen en van de stichting Rotterdam 1940 wei-den geopend, werden in het verslag jaar nieuwe credieten verleend tot een be drag van 5.301.300, tegen 6.284.400 in 1939. Zoowel de intrestbaten als de provisie inkomsten zijn in 1940 hooger geweest dan in het vorige "boekjaar. Vereeniging „Ziekenhuisverpleging op Walcheren". Aan de besturen der af- deelingen op Walcheren, Voorstellen voor de Algemeene Vergadering, welke in Mei a.s. moet plaats hebben, worden gaarne ingewacht vóór of op 15 April a.s. Voor het Bestuur, L. ONDERDIJK,. Secr.-Penn., Blau\yedijk 35, Middelburg. GOUDEN HALSKETTING verloren tusschen Betje Wolff- plein en Moesbosch op Zaterdag morgen 22 Maart. Gaarne terug bezorging of bericht tegen beloo ning, Moesbosch, Koudekerke. Offlcieele publicatie van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart. INSCHRIJVINGSPLICHT VOOR INSTALLATEURS. De directeur van het Bureau voor de electrotechnische industrie van het Rijksbureau voor verwer kende industrieën, daartoe gemach tigd door den secretaris-generaal van het departement ,van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, maakt bekend, dat installateurs, die voor 27 Maart 1941 nog niet hebben vol daan .aan hunne verplichting tot indiening van volledig ingevulde en onderteekende inschrijvingsformu lieren met bijbehoorende vragenlijst inzake den omzet en voorraad van rubberdraad en -kabel, niet voor toewijzing van draad en kabel in aanmerking zullen komen. Offlcieele publicatie van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart. ELECTROTECHNISCHE INDUSTRIE. Winkeliers "én installateurs hebben geen vergunning noodlg. Ter vermijding van misverstand worden belanghebbenden er op ge wezen, dat het dezer dagen gepu bliceerde verbod tot het verkoopen en afleveren van bepaalde electro technische artikelen, zonder een vergunning van het Buréau voor de electrotechnische industrie te 's-Gravenhage, niet geldt voor de tailhandelaren (winkeliers) en in stallateurs, die niet tevens zijn fabrikant, grossier, vertegenwoor diger of agent op electrotechnisch gebied. „Goede voeding in dezen tijd". Op de reizende tentoonstelling trekt vooral het maaltijdenkompas, wiaarop de juiste samenstelling van zestien verschillende maaltijden is aangegeven, veel belangstelling. (Foto Pax Holland) Oeschreven door DASHIELL HAM M ETT Teekeningen van ALEXANDER RAYMOND 11

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 6