STADSNIEUWS Middelburg. STADSNIEUWS Vlissingen. STADSNIEUWS Goes. besluiten, benoemingen enz. Drie ministers afgetreden in Yoego-Slavië. Aspirin ■hottUtruóS! Ernstig geval van gasvergiftiging te Boskoop. DRIE NEDERLANDSCHE SCHEPEN VERLOREN GEGAAN. Gemengd Nieuws Waar is werk. Radioprogramma DE VOORBEREIDENDE KLASSE DER RIJKSLEERSCHOOL IN GEVAAR. Zaterdagmiddag vergfderde.de Vereeni- ging tot instandhouding eener Voorbereiden de klasse aan de Rijksleerschool, onder voorzitterschap van den heer A. J. W. Mat- fhijssen. -Uit het. financieel verslag over 183940 van den penningmeester, den heer W. L. M. P. Thieme bleek, dat uitgegeven is 841.72 en ontvangen 535.86, zoodat het tekort 305.86 bedroeg. Dit voornamelijk tenge volge van het minder aantal leerlingen en de minder financieele draagkracht der ouders. In het cursusjaar 19381939 be zochten 38 leerlingen de voorbereidende klasse en in het verslagjaar slechts 24. Het geïnde schoolgeld daalde van 578.82 op 287.84, de contributie van 151.50 op 135.50. Aan bijdrage werd 10 meer doch aan rente spaarbank 2.67 minder ontvan gen. De uitgaven stegen van 830.75% tot 841.72. De Vereeniging begon het cursus jaar 19391940 met een bezit van 502.86 en het jaar 19401941 met 197. Waar volgens de begrooting 19401941 een tekort wordt geraamd van 165, is de reserve op enkele tientallen guldens na geheel ver bruikt. Nu reeds kan spr. mededeelen, dat weder velen hun lidmaatschap hebben op gezegd. Ook wijst hij er op, dat de finan ciële draagkracht der ouders eerder kleiner dan grooter zal worden. Spr. verzocht daar om de vergadering middelen te beramen om de inkomsten der vereeniging te doen stij gen. Zonder geldelijke hulp durft hij als penningmeester de vereeniging niet voort zetten. Uit de begrooting 19401941, die evenals de rekening voornoemd, werd goedgekeurd, blijkt o.a., dat het salaris der onderwijzeres reeds gehalveerd is. In de vergadering kwam nog naar vorgen, dat toegezegd is, dat een eventueel ten slotte bestaand over schot ter aanvulling van het salaris zal worden aangewend. De voorzitter zeide, dat h\j het vorig jaar nog optimistisch was, maar nu vreest, dat er niets anders op zal zitten dan de school stop te zetten, te meer nu ook een poging om den huur aan het rijk te verminderen, niet is geslaagd. De secretaris, de heer J. W. Alqjekinders, meende, dat men in ieder geval de vereeni ging niet moet opheffen en dat men dit jaar nog moet probeeren voldoende leerlingen te krijgen tegen 20 schoolgeld om tot een sluitende exploitatie te komen. Mede gezien de opmerking in den ge meenteraad over de wenschelrjkheid in het centrum der gemeente een kleuterschool te behouden, zal ook met de gemeente overleg worden gepleegd. HET JUBILEUM VAN RHETORICA. De feestelijkheden ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Middelburgsche H.B.S.-vereenlging „Rhetorica" werden Zaterdagavond besloten met een bal in de groote zaal van het Schuttershof. De vice- voorzitster, mej. Verheijden overhandigde, voordat het bal een aanvang nam, aan de winnaars van den teekenwedstrijd voor reclameplaten en aan den jongeman, die de meeste kaarten verkocht had, de daarvoor beschikbaar gestelde prijzen. Daar het bal slechts tot 11 uur kon duren, volgden de dansen elkaar vlug op en de talrjjke aan wezigen overstroomden bij lederen dans den dansvloer. DRONKENSCHAP. De politie zag zich genoodzaakt een man, die te diep in het glaasje gekeken had, tij delijk onderdak "in een der cellen van hef* poitiebureau te verschaffen. TE WATER GELOOPEN. Zaterdagavond te ongeveer 11 uur liep aan de Turfkade een persoon, die onder den invloed" van sterken drank was, in de Kade. Van een schip af kon men den man •tijdig op het droge terug brengen, zoodat het dit maal goed afliep. BEGIN VAN BRAND. Zaterdagmiddag ontstond een begin van brand ten huize van de familie L. aan den Noordsingel. Het vuur was door niet opge helderde oorzaak ontstaan in een kleerkast op den zolder. Toen de brandweer ter plaat se kwam, hadden de bewoners het vuur reeds gestuit. De kleeren in de kast en ook de kast zelve bekwamen schade, welke ech ter door verzekering wordt gedekt. Een zoon was kort te voren in de kast geweest, doch kan zich niet herinneren of hij toen al of niet rookte. DE STAND DER WERKLOOSHEID. By de arbeidsbeurs alhier stonden Za terdag ingeschreven: Geheel werkloos 25 mannen en 12 vrou wen; ged. werkloos 3 mannen en 1 vrouw; niet werkloos 16 mannen en 1 vrouw; her scholing 13 mannen; werkverruiming 8 mannen. Algemeen totaal vorige week 102, bijgekomen 41, afgegaan 64, over 79. LOOP DER BEVOUXING. In de week van 1419 Maart zjjn in deze gemeente de navolgende personen Ingekomen: J. A. de Kam, echtgen. en 2 kinderen, timmerman, Bree 21, van Vlissingen, S. J. Geensen, verpleegster, Noordpoortplein 2, van Yerseke; G. J. de Bokx, instrumentmaker, Molenweg 3, van Goes; W. Chr. Kouw geb. Lodewyk, zon der, Veerscheweg 45, van Amsterdam; H. M. de Koning, dienstbode, Veersche Singel, 45 rood, van Hontenisse; E. J. Salomé, 1.1. verpleegster, Noordpoortplein 2, van Breskens. Vertrokken: M. E. de Paepe, tapflt- stopster, van Bagynhof 13, naar St. Lau rens, Noordweg B 6 L. A. J. Burgers- en echtgn. van Dam 71, naar Rheden (Velp), De Ruijterlaan 18; L. M. van Dae- le, dienstbode, van Park de Griffioen, naar O. en W. Souburg; M. Paauwe, echtgen. en 1 kind, van Ververijstraat 6, naar Vlis singen, Goudsbloemlaan 35; J. Jacobse, landbouwersknecht, van Seisweg 20, naar Wieringermeer, Middenmeer, PraamwegG 42; mej. W. G. Net, zonder, van Rozen straat 3, naar Amsterdam, Doelenstraat 15; P. Jobse, dienstbode, van Segeersweg 80, naar Vrouwenpolder, Kruisweg B. 161; EEN AFSCHEID BIJ „DE SCHELDE". In de reparatie-afdeeling van de Maat schappij „De Schelde" had Zaterdagmiddag na het beëindigen van de werkzaamheden een afscheid plaats. De heer A, Harpe, wonende te Koude- kerke, die een 33-tal jaren in deze afdee- ling werkzaam was geweest, had dezer da gen den pensioengerechtigden leeftijd be reikt. In een bijeenkomst van zijn superieuren en collega's werd de heer Harpe toegespro ken door zyn chef, den heer D. den Engelse, die den scheidende schetste als een goed en gewillig arbeider, die vele vrienden heeft verworven. Spreker hoopte dat hrj nog vele jaren van zijn welverdien de rust zal mogen genieten, en bood den heer Harpe geschenken aan als herinnering aan de aangename samenwerking. De geschenken bestonden uit een zilveren horloge met inscriptie, benevens een leeslamp; ook een rookertje en de traditioneele bloemen ontbraken niet. OVERTREDING ARBEIDSWET. Tegen J. S. alhier werd proces verbaal opgemaakt omdat hij een lid van zijn personeel arbeid liet verrichten op zijn vrijen middag. DIENSTREGELING TRAM. Met ingang van Zaterdag jl. is een nieu we dienstregeling voor den tramdienst StadStation van kracht geworden, ter wijl heden ook een nieuwe dienstregeling voor de lijn VlissingenMiddelburg is in gegaan. In een advertentie, opgenomen in ons nummer van Zaterdag, zijn beide dienstregelingen volledig opgenomen. Van morgen af wordt de tramdienst VlissingenMiddelburg nogmaals uitge breid, in dien zin dat de laatste tram dan des avonds om 9 uur uit Vlissingen en om 9.30 uur uit Middelburg vertrekt. DE WERKLOOSHEID. Bij de arbeidsbeurs alhier stonden heden 45 mannen ingeschreven waarvan 34 ge heel werkloos. 4 niet werkloos en 7 in de werkverschaffing. Voorts stonden 8 geheel werklooze vrou wen ingeschreven. DUUR KAARSLICHT. Mej. Ph. V., wonende aan de Middel burgsche straat, moest Zaterdagavond een en ander verrichten ln een vertrek met niet afgeschermde vensters. Zij maakte daartoe gebruik van een brandende kaars, en overtrad alzoo de verduisteringsvoor schriften. De politie constateerde een en ander en maakte proces-verbaal op. EEN SPADE VERDWEEN. J. H. te Ovezande, te Goes werkzaam by een afgraving, deed aangifte van de ver dwijning van een spade. De politie stelt een onderzoek in. OPENBARE DRONKENSCHAP. Tegen A. I. te Vlissingen, werd Zater dag proces-verbaal opgemaakt wegens openbare dronkenschap. Op het politie bureau kreeg hij gelegenheid weder nuch ter te worden. RIJWIELEN VERDWENEN. Mej. D. E. B. deed aangifte van de ver missing van haar rijwiel, dat in den gang van een pand aan de Ryfelstraat was ge plaatst. Er schynt hier wel een zeer bru talen dief aan het werk te zyn. Al eerder verdwenen zoo eenige rijwielen uit gangen, garages en van een binnenplaats. Voorts deed de heer C. van L. nog aan gifte van de vermissing van zyn rijwiel dat eenigen tijd onbeheerd voor een kappers zaak in de Ganzenpoortstraat gestaan had. Daar er hier echter ook een rijwiel gevon den werd van onbekende herkomst is er mogelijk van een onwillekeurige verwis seling sprake. WEMELDINGE. De heer R. L. M. Bleijen- bergh, electricien bij de Rijkscentrale alhier, is in gelijke betrekking overgeplaatst te Deventer. .Bij de te Utrecht gehouden examens van de Eerste Ned. Modevakschool is voor leerares coupeuse geslaagd mej. Nel Ovaa te Vlissingen. J. van Maaren, echtgen. en 1 kind, bank werker van Hendrikstraat 6, naar Vlis singen, Hyacintenlaan 8; E. M. van der Meijden-Geers, zonder, van Nieuwe Oostcr- schestraat 10, naar Vlissingen, Aagje De kenstraat 113; C. van Boven, kapitein genie non act, van Rouaansche Kaai 11, naar St. Laurens, Noordweg B 2; mej. H. van Boxsscl, zonder, van Vischmarkt 13, naar Steenbergen, R.K. Gasthuis „Charitas"; J. L. M. van der Maas, huishoudster, van Schoorsteenvegerssingel 51, naar Steen bergen, R.K. Gasthuis „Charitas"; E. Goed- bloed, dienstbode, van Jacob Catsstraat 31, naar Amsterdam, Minerve laan 481; mej. G. de Winter, zonder, van Brokstraat 8, naar DriebergenRysenburg, Arnhemsche Bovenweg 40. APOTHEKEN. Deze week is des avonds en deB nachts geopend de apotheek Van de Garde, Korte Noordstraat. Oneenlgheld over de bultenlandsche politiek. Ten huize van den boom kweek er A. van Eyk aan den Zjjdeweg te Boskoop, een echtpaar met vijf jonge kinderen, is een vreeselyk drama gebeurd. Tengevolge van gasvergiftiging zyn van dit gezin de man en vflf kinderen vannacht om het leven gekomen. De man verscheen hedenmorgen niet op zyn werk en daarom besloot zyn patroon, de heer W. Vermeulen, eens te gaan zien, wat er aan de hand was. Hij begaf zich naar de woning, doch het huis was gesloten en op zijn herhaald klop pen werd niet opengedaan. De heer V., die ongerust werd,, sloeg een glasruit in, waarna hem een sterke gaslucht tegemoet kwam. Toen men een onderzoek instelde kwam men tot de ontdekking dat het geheele ge zin bewusteloos te bed lag. De 29-jarige vrouw L. van Eykvan der Weyden, gaf nog eenige teekenen van leven, doch de 44-jarige man en drie meisjes en twee jongens, waarvan de jongste slechts één jaar en het oudste vijf jaar oud is, waren reeds gestorven. De echtgenoote is naar het ziekenhuis in Gouda overgebracht. De lijken zijn door de politie in beslag genomen. De oorzaak is, zooals men heeft kunnen vaststellen, te wijten aan het springen van een gasbuis, waardoor het uitstroomende gas het gezin in den slaap heeft verrast. Onbetrouwbare voorlichting. (Van onzen Eaagachen correspondent.) Van bevoegde zijde heeft men onze aan dacht gevestigd op een nieuw bewijs van de tendentieuze wtfze, waarop de Engel- sohe radio haar luisteraars meent te moe ten „voorlichten". Deze omroep heeft n.I. dezer dagen meegedeeld, dat in Neder land de opschriften op grafsteenen onder worpen zouden zyn aan de goedkeuring der bezettende Duitsche autoriteiten, ter wijl het oprichten van oorlogsmonumenten door deze autoriteiten zou zyn verboden. De waarheid is, dat voor het oprichten van oorlogsmonumenten de toestemming noodig is van "den secr.-gen. van het mi nisterie van Volksvoorlichting en Kun sten dus van een Nederlandsche instan tie. Deze maatregel werd genomen, om schending van natuurschoon en onnoodige versplintering van la-achten te voorkomen. Ook in Duitschland gelden dergelijke voorschriften, om dezelfde redenen. Uit het feit, dat nog geregeld oorlogs monumenten worden opgericht en onthuld de vorige week bijv, nog in Yerseke kan men zien, hoezeer de Engelsche voor lichting ook in dit opzicht onbetrouwbaar is. Voor de mededeeling betreffende op schriften op grafsteenen is echter zelfs geen aanleiding te bedenken. Hier 'is dus blijkbaar een uitsluitend propagandistische onwaarheid uit den duim gezogen. Universiteit van Brussel wordt tweetalig. Uit Brussel meldt het D.N.B. De uni versiteit van Brussel zal in een tweetalige hoogeschool veranderd worden, waarin aan het Vlaamsche element de leidende rol toekomt. Daarmede krijgt Vlaanderen zyn tweede eigen uinversiteit. DE JOODSCHE EMIGRANTEN IN ZWITSERLAND. De Zwitsersche bondsraad heeft beslo ten. dat de ryke Joodsche emigranten in Zwitserland een „solidariteitsbelasting" moeten betalen ten voordeele van hun on bemiddelde rasgenooten. De opbrengst zal worden verdeeld onder de verschillen de -teunorganïsaties. RECORDVLUCHT MET EEN LUCHTBALLON. De Russisohe luchtschipper Newernov en een zekere Geigcrov van het aerologische observatorium te Moskou hebben een re cordvlucht met een luchtballon gemaakt De ballon, die een Inhoud van 900 kubieken meter had, was op 13 Maart te Moskou opgestegen. Op den 21sten kwam het be richt binnen, dat de ballon na een reis van 69% uur vlot was gedaald in Midden-Siberië ten Noorden van Nowosibirsk, Volgens de voorloopige medcdeelingen hebben de lucht- vaarders een afstand van 2800 kilometer afgelegd. Daarmede hebben z\j het wereld record voor den langen duur, dat tot dus verre op 61% uur stond, zoowel als het af standsrecord op hun naam gebracht. Dat afstandsrecord stond op naam van den Belg Demuyter mot 1715,8 kilometer. De lucht- vaarders hebben talrijke wetenschappelijke waarnemingen verricht. Ofschoon er geen officieele bevestiging van is, verluidt van betrouwbare zijde in politieke kringen te Belgrado, dat de mi nister van justitie, Konstantinowitsj, de minister van sociale zaken, Boedisawlje- witsj, en de minister van landbouw, Tsjoel- rilowitsj, hun ontslagaanvrage hebben in gediend, welke door den prins-regent ge accepteerd is, zoo meldt het D.N.B. De oorzaak van het aftreden van de drie genoemde ministers schijnt te zijn, dat zij het niet eens zyn met de buitenlandsch- politieke opvattingen van de overgroote meerderheid der regeering. Naar men ver der verneemt, is men reeds bezig, het ka binet te voltooien en men verwacht, naar van Yoego-Slavische zijde verklaard wordt, dat deze voltooiing tot een belangrijke ver sterking van het kabinet zal leiden, welks samenstelling dan een volledige homogeni teit van de opvattingen zou garandeeren. „Politika" houdt zich met de doeleinden der Joego-Slavische politiek bezig en schrijft o.a. De veiligheid van Joego-Slavië berust niet alleen op de georganiseerde militaire kracht, maar ook op de vriendschappelijke betrekkingen met die naburen, waarmee Yoego-Slavië steeds door zyn rechtstreek- sche economische en andere belangen ver bonden is geweest. De verzekering van de onafhankelijkheid en territoriale integri teit, alsmede de verzekering van een vruchtbaren arbeid voot; het volk en een duurzamen vrede vormen en blijven vor men de onverandex-lijke basis van de poli tiek van den Yoego-Slavischcn staat. Prins-regent Paul heeft gisteren den premier, Tswetkowitsj, ontvangen. Deze bracht hem verslag uit over de onderhan delingen, welke de laatste dagen met ver scheidene politici gevoerd zijn en stelde hem de candidaten voor de drie vacante ministerposten voor. De „Mijdrecht", „Nederland" en „Rantau Padjang" Eenige dagen geleden werd gemeld, dat het grootste vrachtschip ter wereld, een Noorsch schip in Engelschen dienst va rende tot zinken gebracht. De „Deutsche Zeitung in den Nieder- Iünden" geeft over het verloren gaan van dit schip, de walvischvaarder „Terje Viken" een relaas van den kapitein van het Nederlandsche s.s. „Leerdam", nu in Engelschen dienst, dat ook tot het convooi behoorde. 'De kapitein verklaarde by aankomst in de Ver. Staten „Wij voeren in een convooi uit, dat begeleid werd door vier torpedo jagers. 's Morgens om half vyf stond ik op de brug en zag dat het voorste schip van het convooi, het Engelsche vrachtschip „The Lilian" plotseling vaart verloor. Wij voeren verder om te zien wat er gebeurd was, doch op vijftig meter afstand werd het schip plotseling door twee torpedo's getroffen en zonk onmiddellijk. Kort daar na werd de „Terje Viken" eveneens door een torpedo getroffen en ging snel onder. Verder werden nog twee andere schepen van het convooi vernietigd, het Engelsche tankschip „Athelbeach" (6500 b.r.t. en het Nederlandsche tankschip „Mij- recht" (7500 br.t.). Den volgenden nacht werd het convooi nogmaals aangevallen, waarbij het Engelsche vrachtschip „Em pire" tot zinken werd gebracht. De „Deutsche Zeitung in den Nieder- landen" publiceerden verder een belicht uit Rome waarin gemeld wordt, dat de „Po- polo di Roma" een bericht uit Manilla be vatte, volgens welke Radio Batavia heeft medegedeeld dat een Duitsch oorlogsschip het stoomschip „Rantau Padjang" tot zin ken heeft gebracht en de uit 8 blanken en 48 inlanders bestaande bemanning gevan gen genomen heeft Het schip was 2500 b.r.t. groot en voer oorspronkelijk onder Nederlandsche vlag voor de Koninklijke Paketvaartmaatschappy. Den laatsten tijd was het schip in Engelschen dienst. Het „Hamburger Fremdenblatt" heeft een bericht uit Batavia, d.d. 21 Maart ge publiceerd, waarin wordt gemeld dat in Ned. Indië, behalve het verloren gaan van het voor Engeland varende 6533 b.r.t reg. ton metende vrachtschip „Simaloer" ook dat van het 8147 br. reg. ton metende vrachtschip „Nederland" is medegedeeld. Beide schepen zijn begin Maart in den Atlantischen Oceaan aangevallen door Duitsche lange afstandsbommenwerpers. MONUMENT VOOR GESNEUVELDEN TE BOXMEER. Op het R.K. kerkhof te Boxmeer is Zon dag een monument onthuld, dat werd op gericht op bet gemeenschappelijk graf van zeven gesneuvelde Nederlandsche soldaten. DADERS VAN INBRAAK NA Z/2 JAAR GEVONDEN. Twee en een half jaar gelecüen hebben twee mannen ingebroken in een tapijtzaak te Amsterdam. De nachtwaker snapte hen echter, doch de mannen sloegen den wa ker met een stuk ijzer, zoodat hy hen niet pakken kon en geen signalement kon geven. Thans is het de politie gelukt de daders van dezen ü.braak met geweldple ging op te sporen. Een der daders zit op het oogenblik voor een ander feit m de gevangenis, terwijl de tweede eveneens vrijheidsstraf onderging en juist Vrydag ontslagen werd. Hij heeft een bekentenis afgelegd. CLANDESTIEN GRAAN TEGEN HOOGEN PRIJS. Ambtenaren van den centralen crisis- contróledlenst kregen er lucht, van, dat een veehouder, woonachtig in de gemeente Mijdrecht, een party graan had opgekocht. In samenwerking met de plaatselijke po litie werd een onderzoek ingesteld. Het bleek, dat een belangrijke hoeveelheid graan door den veehouder was gekocht tegen een zeer hoogen prijs. Zoowel tegen den veehouder, den kooper, als tegen den graanhandelaar, eveneens woonachtig bij Mijdrecht, werd proces verbaal opge maakt. OP FRAUDULEUZE WIJZE KAAS GEMAAKT. Reeds geruimen tijd koesterde men ver denking, dat in de gemeente Wilnis op frauduleuze wijze kaas werd gefabriceerd. De ambtenaren van den centralen crisis- controledienst speurden dag in dag uit en thans is hun arbeid beloond. Verscheidene veehouders bleken kaas te maken zonder daartoe gerechtigd te zijn. Een koopman, woonachtig te Wilnis, kocht de kaas tegen zeer hoogen prijs op. Een belangrijke hoe veelheid werd in beslag genomen en tegen de veehouders, alsook tegen den koopman werd proces verbaal opgemaakt. OUDE MAN GESTIKT. Woensdag kwam zekere G. W. te Swol- gen uit do gevangenis tc Roermond, waar hij enkele dagen gezeten had voor stroope- rrj van wild. Na zjjn thuiskomst begaf hy zich na wat gebruikt te hebben en een pijpje te hebben gerookt vroegtijdig te bed. Zijn kinderen waarschuwden hem nog om de pijp goed uit te kloppen. Een heelen tijd later ging een der zoons eens een kijkje nemen, of vader wel sliep. De oude man had evenwel de deur gesloten. Op het geroep van den zoon kwam geen antwoord, evenmin als op het kloppen. De zoon vertrouwde dit niet en trapte daarom de deur in. Hy vond daar zyn vader voor de deur liggend, de kamer vol rook en het bed verkoold. Toen de vader bulten ge dragen was trachtte men geruimen tyd de levensgeesten op te wekken, doch te ver geefs. Waarschijnlijk is de man door den rook gestikt. Bij de Districts-arbeidsbeurs voor alle gemeenten op Walcheren, Noord- en Zuid- Beveland, Schouwen en Duiveland zijn de volgende aanvragen binnengekomen. Binnenland: Sittard voor een op te richten gascom- pressor-station, een alleszins bekwame krachteventueele gegadigden moeten be schikken over voldoende technische ontwik keling om een tankstation geheel zelfstan dig te bedienen. Loon en indiensttreding nader overeen te komen. Sollicitaties in te zenden vóór 1 April a.s. Enschede2 zadelmakers, moeten be kwaam zyn, 55 ct. per uurvoor vast. Maastrichtcentrale verwarming, 3 be kwame monteurs, bekend met autogeen lasschen, voor tewerkstelling op het vlieg veld Venlo, dadelijk, loon volgens den Me- taalbond voor onbepaalden tijd, reiskos ten worden vergoed. Roermond bekwaam politoerder (klein meubel), dadelijk, 4548 cent per uur. voor vast. Roermondverwarmingsmonteur, moet beslist bekwaam zijn, dadelijk 65 cent pet- uur voor onbepaalden tijd. Amersfoortvoor meubelfabriek 2 meu belmakers, 2 houtfraisers en 2 beeldhou wers moeten beslist bekwaam zyn, .dade lijk, loon volgens C.A.O. of hooger voor onbepaalden tijd reiskosten worden bij oproeping vergoedaanbiedingen aan do Arbeidsbeurs. Tilburgvoor meubelfabriek, bekwaam poiitoerder, liefst ook bekend met spuit werk, dadelijk, loon volgens C.A.O., voor onbepaalden tyd, reiskosten nader overeen te komen; aanbiedingen onder overlegging van afschrift van getuigschriften, adressen om informatie e.d. Alle aanbiedingen uitsluitend aan de Plaatselijke Organen der Arbeidsbemidde ling. DINSDAG 26 MAART. Ned. Progr. HILVERSUM I. 414,4 M. 6.45 Gram. 6.50 Ochtendgymn. 7.00 Gram. 7.45 Ochtendg ma.- 8.00 Schriftlozing cn meditatie. (Uitz. door Chr. Radio-Stichting), 8.10 Gram. f.30 Ber. ANP. 8.45 Gram. 10.30 Omroepork. 11.00 Voordracht met muziek. 11.10 Omroepork. 11.40 Voordracht met muziek. 11.50 Gram 12.30 Boerenreportage, 12.42 Almanak. 12.45 Nieuws- en econ. ber. ANP. 1.00 Amusementsork. en so liste. 1.30 Gram. 1.50 AmueementHork. en soliste. 2.15 Voor de vrouwen. 2.30 Esmeralda en solist. 8.15 Zang en piano. 4.00 Cyclus „Ons geloof en ons werk" (Uitz. door Vrljz. Prot. Kerkcomité). 4.20 Omroepork. 5.15 Nieuws-, econ. en beurs- ber. ANP. 5.30 Bnndy Balogh en zijn ensemble. 6.00 Lezing „Plattelandscultuur". 615 De Ram blers. 6.42 Almanak. 6.45 Gram. 7.00 Vragen van den dag ANP. 7.15 Duitsche les. 7.30 Gram. 7.45 Duitsche les. 8.00 Ber. ANP. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Ber. (Engelsch). 8.45 Caba- retprogr. 0.40 Avondwijding (Uitz. door Vrüz. Prot. Kerkcomité). 9.45 Engelsche ber. ANP. 10.00 Ber. ANP, sluiting. Ned. Progr. HILVERSUM II. 301,3 M. 6.45 Gram. 6.50 Ochtendgymn. 7.00 Gram. 7.45 Ochtendgymn. 8.00 Gram. 8.30 Ber. ANP. 8.45 Gram. 10 20 Ensemble Rentmeester. 11.10 Voor dracht. 11.30 Ensemble Rentmeester. 12.00 Bor. 12.15 Orgel. 12.45 Nieuws- on econ. bor. ANP. 1.00 Ork. Frans Wouters. 1.30 Gram. 1.50 Ork. Frans Wouters. 315 Cembalo cn fluit. 3.00 Modepraatjo voor de vrouw. 3.20 Cabaretprogr. 4.15 Gram 5.15 Nieuws-, econ.- en beursber. ANP. 5.3U Gram. fmet toelichting). 6.00 Ama- bilesextet en soliste. 6.45 Cram. 7.00 Vragen van den dag (ANP), 7.15 Viool, zang. orgel en piano. 8.00 Ber. ANP. 8.15 Gram. 8.80 Omroep- Symphonie-ork. cn soliste. (In de pauze: „Da liefdesverklaring door dc ecuwen liecn."). 9.45 Gram. 10.00 Ber. ANP, sluiting.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 2